10.2.
2012

Pro hokejisty A týmu HC Bohumín letošní ročník krajské ligy mužů skončil

NOVÝ BOHUMÍN - Pouť krajskou ligou mužů, čtvrtou nejvyšší hokejovou soutěží, pro A tým HC Bohumín včera večer skončila. V druhém zápase play-off náš tým podlehl HC Orlová 0:8. Zápas sledoval rekordní počet diváků, za hokejem jich přišlo přes 270. Černou tečkou za letošním ročníkem soutěže v Bohumíně se stalo vážné zranění domácího obránce Petra Pytlíka.

Play-off krajské ligy se hraje na dvě vítězná utkání. Bohumín na posledním místě průběžné tabulky nastoupil proti hokejistům HC Orlová, kteří naopak byli v jejím čele. Síla Orlů se projevila už v prvním utkání, kdy porazili Bohumín 6:1. Ve čtvrtek 9. února kralovali na ledě znovu. Po třetinách 0:4, 0:4 a 0:0 klub HC Orlová postoupil s celkovým výsledkem zápasu 0:8 do semifinále ligy.

Přestože víme, jaké výsledky nás v průběhu základního kola provázely, jsme rádi, že se nám podařilo znovu vrátit do Bohumína krajskou ligu mužů a lidi opět začali chodit na hokej. Naše představa se naplnila jen z poloviny, ale když zohledníme, že jsme měli strašně malou soupisku hráčů a teď v play-off navíc ještě pět hráčů zraněných, tak to nebyl ztracený čas ani energie a jdeme dál. Těšíme se na příští ročník a věříme, že nám fandové zachovají svou přízeň,“ uvedl po rozhodujícím zápase play-off prezident HC Bohumín Roman Kwaśný s tím, že děkuje všem, kteří se na zajištění zápasů krajské ligy v Bohumíně podíleli a účastnili.

Poslední zápas HC Bohumín v aktuální sezóně poznamenal těžký úraz. Hráč Orlové v 27. minutě utkání fauloval domácího obránce Petra Pytlíka, následoval pád na mantinel a těžké zranění.

Reportáž z utkání vysílá Televizní informační kanál Bohumín od soboty 11. února.