22.3.
2012

Mladí fotbalisté úspěšně reprezentovali Bohumín na halovém turnaji v Polsku

BOHUMÍN / STRUMIEN (PL) - Mladí fotbalisté úspěšně reprezentovali Bohumín v sousedním Polsku. Týmy starších žáků a dorostu FK Bohumín a TJ Slovan Záblatí bodovaly na mezinárodním halovém turnaji v polské Strumieni. V obou kategoriích se našim fotbalistům podařilo obsadit první a druhá místa.

Starším žákům FK Bohumín se povedlo na turnaji vyhrát nad Orzelem Zablocie 4:0 a nad týmem LKS Bakow dokonce 10:1. Souboj FK Bohumín versus TJ Slovan Záblatí skončil 3:2. Slovan Záblatí prohrál s Bakowem 0:3 a vyhrál nad Orzelem Zablocie 4:3. „Starší žáci FK Bohumín obsadili v celkovém hodnocení první místo. Druhou příčku vybojovali kluci TJ Slovanu Záblatí. Až za našimi týmy skončily domácí celky Orzel Zablocie a LKS Bakow. Titul nejlepšího střelce náleží Patriku Gáborovi z FK Bohumín, který vstřelil 7 branek,“ popsal úspěšné tažení turnajem Miroslav Křan z FK Bohumín.

Také v kategorii dorostu měl Bohumín navrch. TJ Slovan Záblatí uhrál s Orzelem Zablocie remízu 2:2. Nad LKS Bakow pak vyhrál 2:0. Dorostenci FK Bohumín si připsali body za výhru, když zvítězili nad Bakowem 2:1, nad Orzelem Zablocie 3:1 a nad Slovanem Záblatí 6:1. Pořadí v soutěži dorostu bylo na prvních dvou místech stejné jako u starších žáků - 1. místo FK Bohumín, 2. TJ Slovan Záblatí, 3. místo LKS Bakow, 4. místo Orzel Zablocie. „Nejlepším střelcem se stal Michal Stojka z FK Bohumín s pěti brankami. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Josef Skokan ze Slovanu Záblatí,“ informoval Miroslav Křan.