5.10.
2012

Osmou Velkou cenu Bohumína doprovodila rekordní účast závodníků

NOVÝ BOHUMÍN - Na jedničku dopadlo ve městě loučení atletů se sezónou na venkovní dráze. Při Velké ceně Bohumína se postavilo na startovní čáru 152 malých i velkých sportovců. Vytvořili tak nový rekord v účasti. Závod uspořádal už poosmé Atletický klub Bohumín.

V hlavní kategorii, běhu dospělých na 1000 metrů, zvítězili v ženách Veronika Siebeltová z TJ Slezan Frýdek-Místek s časem 3:20,3 min. V mužích na dráze kraloval Radek Karnufek z SSK Vítkovice s časem 2:47,5 min. Za zmínku stojí čas 6,9 sekundy Ondřej Honky ze Sokola Opava v běhu mužů na 60 metrů.

Velká cena přilákala závodníky z Bohumína, Ostravy, Orlové, Frýdku-Místku, Opavy, Vítkovic a Hrabyně. Nejpočetněji zastoupenými byly kategorie dětí a žáků. „Počasí nám přálo a obešli jsme se bez úrazů, co víc si přát. Největší radost mám z toho, že v hledišti bylo letos přeplněno rodiči mladých atletů. Pro nás, kteří atletiku v Bohumíně organizujeme a děláme, je to největší odměna a příslib do budoucna,“ uvedl po závodu Zdeněk Veselý, předseda Atletického klubu Bohumín.

Domácí Atletický klub Bohumín měl v soutěži řadu úspěšných závodníků, mezi ty nejlepší patří: