24.10.
2012

Kraj ocenil Jiřího Žáčka a tým silového čtyřboje z Gymnázia Františka Živného

BOHUMÍN - Jiří Žáček a tým sportovců Radek Gyüre, Jan Karvala, Adam Bártů a Marek Zálešák. Těchto pět mladých talentovaných studentů Gymnázia Františka Živného ocenil Moravskoslezský kraj. Zástupci Bohumína se ocitli mezi 25 oceněnými jednotlivci a 5 školními týmy.

Jiří Žáček patří dlouhodobě k vynikajícím studentům naší školy,“ říká o oceněném žákovi ředitel bohumínského gymnázia Miroslav Bialoň. Jiří boduje zejména v zeměpisných vědomostních soutěžích a v oblasti sportu, hlavně jachtingu. Mezi jeho největší úspěchy patří 1. místo v celostátním kole zeměpisné soutěže Dnešní svět v pohybu (doprovodná soutěž Eurorebusu) v kategorii jednotlivci středoškoláci. Přispěl velkou měrou také k 2. místu v celostátním finále 17. ročníku soutěže Eurorebus v kategorii jednotlivců a navíc byl členem družstva kvinty bohumínského gymnázia, které v soutěži školních tříd získalo v celostátním kole 3. místo.

Radek Gyüre, Jan Karvala, Adam Bártů a Marek Zálešák jsou členy školního družstva Gymnázia Františka Živného Bohumín v silovém čtyřboji. Tomuto sportu se pod vedením Kazimíra Palky věnují řadu let. V letošním roce obsadili 1. místo v krajském kole Poháru Asociace školních sportovních klubů v silovém čtyřboji a postoupili do finále. Tam obsadili rovněž 1. místo a celostátní finále vyhráli. „Radek, Jan, Adam a Marek vytvořili skvělou partu, která výborně reprezentovala naší školu a nesmazatelně se zapsali nejen do její sportovní historie,“ uvedl Miroslav Bialoň.