Město Bohumín

9.11.
2012

Dobrovolní hasiči z Vrbice druhým nejlepším soutěžním týmem v Moravskoslezském kraji

VRBICE / PUSTKOVEC - Bohumín má druhý nejlepší soutěžní tým dobrovolných hasičů v kraji. Členové A družstva SDH Vrbice vybojovali stříbrné medaile v 10. ročníku Moravskoslezské ligy v požárním útoku. Ocenění si převzali na slavnostním galavečeru v ostravské části Pustkovec.

Muži v průběhu roku absolvovali 15 soutěžních kol a nasbírali 253 body, které jim zajistily v celkovém pořadí druhé místo. Vítěz ligy, ostravské Bartovice, měl bodů 276. „Letošní ročník se nám nesmírně vydařil. Stříbrná medaile je obrovským úspěchem, vlastně druhým největším v historii týmu. Stříbrní jsme byli už jednou, v roce 2008. Všem klukům z družstva patří velké poděkování a gratulace,“ řekl člen SDH Vrbice a účastník soutěží Martin Rajski.

Vrbický A tým působí v soutěži devátým rokem. Kromě celkového stříbra vybojovali vrbičtí hasiči také několik individuálních ocenění, o kterých se zmiňujeme v posledním odstavci. Uděloval se například titul Sympaťák Moravskoslezské ligy 2012, jehož držitelem se stal 22letý Adam Hrbáč z SDH Vrbice.

V Moravskoslezské lize od letošního roku účinkuje také B družstvo SDH Vrbice, které jako nováček soutěže obsadilo 15. příčku z celkového počtu 25. „Slavnostním vyhodnocením provázela prezentační videa družstev, která měla za úkol zhodnotit průběh letošní ligové sezóny. Vrbické video sklidilo mimořádný ohlas a bylo tak příjemnou tečkou za letošní sezónou,“ dodal Martin Rajski. Video můžete vidět ZDE.