13.1.
2013

Muži A týmu městského FK Bohumín bilancují podzim, nejvíce to střílelo Poštulkovi

NOVÝ BOHUMÍN - Fotbalový FK Bohumín bilancuje. Zveřejnil týmové i individuální statistiky podzimní části krajského přeboru v podání A mužstva. Tým zakončil podzim pod trenérem Markem Poštulkou na jedenáctém místě s 20 uhranými body a bilancí 6 vítězství, 2 remízy a 7 porážek. O 22 nastřílených branek se celkem rozdělilo 11 fotbalistů. Muži A týmu inkasovali naopak 25 gólů.

Lépe se našemu mužstvu vedlo v domácím prostředí, kde jsme uhráli 13 bodů. Naše nejdelší série bez prohry trvala celkem 4 zápasy - od 19. srpna do 8. září. Na vítězství jsme naopak čekali 6 zápasů, v období od 8. září do 21. října, kdy jsme nepříznivou sérii protrhli vítězstvím nad Pustou Polomí,“ říká šéfredaktor oficiálních www stránek FK Bohumín David Kubáň.

Nejlepší výsledek muži uhráli doma proti Dětmarovicím, které porazili 3:1. Nejhorší výsledek naopak vzešel z duelů proti trojici Český Těšín, Hradec nad Moravicí a Dolní Benešov - 1:3.

Železným mužem podzimu byl brankář Richard Goj, který odchytal všech 15 zápasů a připsal si plný počet 1350 minut. Z hráčů toho nejvíce odehrál Petr Šiška (15 zápasů / 1343 minut). Nejlepším střelcem se stal útočník Patrik Poštulka s 5 brankami.

Největším "hříšníkem" je Jakub Sittek, ten od rozhodčích viděl 8 žlutých karet. „Pozitivní je fakt, že na podzim žádný z našich hráčů nedostal červenou kartu,“ dodává za klub David Kubáň.