5.2.
2013

Kristýna Trexlerová je nadějným talentem oddílu silového trojboje TJ Viktorie

BOHUMÍN / KRNOV - Závodní premiéru má po víkendu za sebou 21letá Kristýna Trexlerová ze starobohumínského klubu TJ Viktorie. Reprezentantka oddílu silového trojboje v sobotu startovala v Krnově na mistrovství severní Moravy. Byl to její vůbec první velký závod v životě a Kristýna svými výkony potvrdila, že je novým rodícím se sportovním talentem místní Viktorky.

Pro Kristýnu Trexlerovou byl start v Krnově nominačním závodem na Mistrovství České republiky juniorek, za kterým se vydá 9. března do Nymburka. „Kristýna podala v sobotu výkon 80 kilogramů v dřepu, 50 kilogramů v benchpressu a 100 kilogramů v pozvedu. Vkládáme do Kristýny velké sportovní naděje,“ říká trenér Martin Turek.

21letá závodnice TJ Viktorie obsadila na severomoravském mistrovství první místo, bohužel v kategorii startovala sama a tak si nemohla své síly změřit s jinými juniorkami. Šanci dostane 16. února, kdy zavítá do Zbýšova na Mistrovství České republiky v benchpressu juniorů a masters. Spolu s Kristýnou budou bohumínský oddíl reprezentovat Aleš Spiewok, Tomáš Turek a Martin Turek.