17.4.
2013

Středoškoláci se v silovém čtyřboji předvedli v mimořádné formě, postupují do finále

BOHUMÍN - Navázali na úspěchy svých předchůdců a znovu budou Bohumín reprezentovat v celorepublikovém finále. Družstvo silového čtyřboje Školního sportovního klubu Gymnázia Františka Živného vyhrálo krajské kolo prestižní soutěže středních škol a postupuje. Žákům gymnázia se v minulosti podařilo získal titul mistra republiky už sedmkrát.

Silový čtyřboj, to je kombinace síly, rychlosti, vytrvalosti a obratnosti. Závodí se v disciplínách tlak vleže s činkou o váze 75 % váhy závodníka, shyby na hrazdě podhmatem, trojskok snožný a svis vznesmo.

Hodiny tvrdých tréninků se bohumínským středoškolákům vyplácejí. Krajské kolo vyhráli s náskokem 50 bodů,“ říká za školní sportovní klub trenér Kazimír Palka. Tým gymnázia nastoupil v sestavě Jan Karvala, Marek Zálešák, Jan Strzelec a Jakub Kadlíček. Družstvo předvedlo o 37,5 bodu lepší výkon, než kterého reprezentanti Bohumína dosáhli vloni jako mistři České republiky.

V krajském kole kluci získali v součtu 747,5 bodu, což je oproti okresnímu kolu zlepšení o více než 100 bodů. Za zmínku stojí neuvěřitelných 80 opakování v benchi se 75 % váhy závodníka, což se povedlo Marku Zálešákovi, který zvedl padesátikilovou činku 80 krát. Celkově pak sám získal rovných 300 bodů, což je neoficiální nový český republikový rekord,“ říká učitel z Gymnázia Františka Živného a trenér týmu Jakub Staniek.

Mistrovství České republiky středoškoláků v silovém čtyřboji proběhne koncem dubna v Holešově.