12.8.
2013

Hasiči B družstva SDH Vrbice vybojovali pohár na soutěži v Polsku

CHALUPKI (PL) / BOHUMÍN - Absolutně nejlepší čas napříč kategoriemi a pohár za 1. místo v soutěži českých týmů. S tímto výsledkem skončila účast dobrovolných hasičů z Bohumína na soutěži v požárním útoku v polských Chałupkach. 1. místo vyhrál B tým SDH Vrbice.

Druhého ročníku mezinárodní soutěže dobrovolných hasičů se zúčastnilo 16 družstev, z toho 3 z Bohumína. Akce se v sobotu 10. srpna konala na fotbalovém hřišti v Chałupkach, pořádala ji Ochotnicza Straż Pożarna w Chałupkach. „Dařilo se zejména družstvu Vrbice B, které si z Polska odvezlo vítězství a pohár ze slavnostního vyhlášení. Závodníci zvládli požární útok s časem 15,76. Pro srovnání, nejlepší čas polských kolegů z Roszkówa byl 25,60,“ uvedl za SDH Vrbice Martin Rajski.

Bohužel dalším týmům reprezentujícím město Bohumín se až tolik nedařilo. Vrbice A obsadila 4. místo a dobrovolní hasiči ze Šunychlu 6. místo. Českou republiku na soutěži reprezentovali také hasiči SDH Markvartovice a dvě družstva SDH Bobrovníky.