30.10.
2013

Hokejisté Bohumína body v utkání s Rožnovem nezískali

BOHUMÍN - Dynamický hokej, ale na vítězství domácích to nebylo. Utkání celků ze spodních příček průběžné tabulky krajské ligy mužů mezi Bohumínem a Rožnovem pod Radhoštěm skončilo 4:7.

Další domácí utkání bohumínských hokejistů nezačalo příliš šťastně. Už ve 44. vteřině zápasu ujel hostující útočník, kterého náš obránce zastavil jen faulem a rozhodčí nařídil trestné střílení. To hráč hostů s číslem 19 využil a bohumínští hned v úvodu prohrávali 0:1.

Pak se na ledě rozpoutala regulérní bitva. „Byl k vidění dynamický, tvrdý a rychlý hokej, plný osobních střetů a krásných akcí. V polovině třetiny se povedlo našim borcům vyrovnat, ovšem radost netrvala dlouho – už o tři minuty později se opět ujali vedení hosté, kdy branku vstřelil autor prvního gólu, hráč číslo 19,“ sledoval zápas u časomíry Marek Sobaniec ml.

Hosté se však neradovali dlouho a hned po minutě Bohumín dokázal opět srovnat na 2:2. A situace se opakovala – po 52 vteřinách hry šli hosté potřetí do vedení a opět skóroval hráč hostů č. 19, který tak dosáhl tzv. čistého hattricku. Do konce první třetiny skórovali ještě jednou hosté a po dvaceti minutách hry svítilo na ukazateli skóre 2:4.

Do druhé třetiny vstoupili naši s odhodláním se o vítězství poprat, jenže situace z úvodu první třetiny se opakovala. A sprcha byla ještě ledovější, protože gól dokázali hosté dát už po 24 vteřinách hry. A v polovině zápasu zvýšili už na 2:6. Do konce druhé třetiny se povedlo bohumínským snížit a po 40 minutách byl výsledek 3:6.

Třetí třetina začala o poznání klidněji, gól padl „až“ po třech minutách a radovali se z něj domácí hokejisté. Místo očekávaného náporu a zvratu však přišel po necelých třech minutách poslední gól zápasu, kterým hosté ve vlastním oslabení definitivně rozhodli o konečném skóre 4:7 a zbytek zápasu si už pohlídali. Závěr utkání se rozpadl do osobních soubojů a vyloučení, v jednu chvíli bylo na trestných lavicích dohromady celkem 7 hráčů.

Konečný výsledek tedy 4:7 po třetinách 2:4, 1:2, 1:1. "Na výsledku se podepsala absence několika obránců a ve spojitosti se špatnou disciplínou měli hokejisté v obraně den otevřených dveří. Hráči se omlouvají fanouškům, za špatný výkon a v následujících dnech udělají maximum pro změnu k lepšímu hernímu projevu," napsali hráči Bohumína na svém facebookovém profilu.

Další domácí zápas hraje HC Bohumín v neděli 17. listopadu.