Zpravodajství
Blíží se nový školní rok, první volné dny nabídne už v říjnu
15.8.2014

BOHUMÍN / ČR - Za dva týdny dětem začíná škola. Ovšem už koncem října se mohou těšit na první dny volna, na podzimní prázdniny. Odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice zveřejnil termíny volných dnů v novém školním roce 2014/2015.
Nový školní rok začne letos stylově 1. září s tím, že první pololetí končí ve čtvrtek 29. ledna 2015 a konec školního roku je naplánovaný na úterý 30. června 2015. „První prázdniny v novém školním roce připadají na pondělí 27. října a středu 29. října 2014. Společně se státním svátkem 28. října tak školáci budou mít tři dny volna, s víkendem respektive pět dnů,“ uvedla Pavla Skokanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.
Vánoční prázdniny startují v pondělí 22. prosince 2014 a skončí v pátek 2. ledna 2015 s tím, že vyučování začne v pondělí 5. ledna 2015. Jednodenní pololetní prázdniny si mohou děti v předstihu poznačit na pátek 30. ledna 2015 a týdenní jarní prázdniny pak od 23. února do 1. března 2015. Posledními prázdninami v průběhu nového školního roku budou ty velikonoční, a to ve čtvrtek 2. dubna a v pátek 3. dubna 2015.
Lukáš Kania
ilustrační foto: Pavel Čempěl