Město Bohumín

11.10.
2014

Komunální volby 2014 - výsledky hlasování sledujeme on-line

BOHUMÍN - Přesně ve 14 hodin se v Bohumíně uzavřely volební místnosti. Začalo sčítání hlasů pro výsledky komunálních voleb 2014. Volební účast ve městě přesáhla 30 procent, ale o volby byl menší zájem než před čtyřmi lety.

Na webu Bohumína www.mesto-bohumin.cz a na facebooku města v profilu www.facebook.com/bohumin startuje ve 14 hodin on-line speciál, kde průběžně sledujeme výsledky hlasování v jednotlivých volebních okrscích Bohumína. První data očekáváme dnes (11.10.) po 15. hodině. Konečné výsledky bychom měli mít k dispozici dnes v podvečer.

19:00 - CELKOVÉ VÝSLEDKY: Komunální volby v Bohumíně vyhrála ČSSD s 55,41 % hlasů (má 14 mandátů). Druhé místo obsadilo hnutí ANO 2011 (15,33 %, 4 mandáty), třetí místo má KSČM (10,42 %, 2 mandáty). V dalším pořadí: koalice KDU-ČSL a TOP 09 (7,27 %, 1 mandát), Nezávislí (6,32 %, 1 mandát), ODS (5,22 %, 1 mandát).

18:56 - Výsledky jsou kompletní, známe čísla z posledního okrsku číslo 18 (ZŠ Skřečoň, Skřečoň a Nová Ves). Volby zde vyhrála ČSSD s 47,45 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO (20,59 %) a za ním KSČM (12,24 %). Podrobné výsledky zde.

18:52 - Dorazily výsledky posledního okrsku, čekáme na zpracování.

18:34 - Výsledky okrsku číslo 12 (Nový Bohumín, ZŠ na tř. E. Beneše II). Volby zde vyhrála ČSSD s 48,34 % hlasů. Na druhém místě tady skončilo hnutí ANO (17,47 %) a za ním Nezávislí (11,49 %). Podrobné výsledky zde.

17:41 - Scházejí výsledky z posledních dvou volebních okrsků. Celkové výsledky jsou prozatím následující – ČSSD (56,30 %), ANO 2011 (14,91 %), KSČM (10,27 %), KDU-ČSL a TOP 09 (7,24 %), Nezávislí (5,85 %) a ODS (5,43 %).

17:33 - Pomalu jdeme do finále. Výsledky okrsku číslo 19 (Starý Bohumín). Volby zde vyhrála ČSSD s 50,99 % hlasů. Na druhém místě zde skončila koaliace KDU-ČSL a TOP 09 (17,44 %) a třetí je hnutí ANO (12,96 %). Podrobné výsledky zde.

17:31 - Schází sečíst poslední tři volební okrsky. Do volebních místností podle dosavadních výsledků přišlo v Bohumíně 31,99 procenta voličů. Největší volební účast zatím zaznamenali v Bohumíně-Vrbici, kde k volebním urnám přišlo 47,43 procent lidí. Nejmenší zájem o volby měli naopak lidé v centru města ve volební místnosti v Masarykově základní škole. Tady přišlo volit 16,09 procenta lidí. Výsledky ale zkresluje fakt, že zde spadají voliči, kteří jsou k trvalému pobytu přihlášeni na radnici. Druhá nejmenší účast u voleb byla v mateřince Rafinérský lesík, kam přišlo volit 26,9 procenta lidí.

17:27 - V Bohumíně zbývají sečíst hlasy v posledních třech okrscích, jde o jeden v centru města, jeden ve Skřečoni-Nové Vsi a jeden ve Starém Bohumíně.

17:24 - Výsledky okrsku číslo 15 (Záblatí, škola u železáren). Volby zde vyhrála ČSSD s 57,96 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

17:12 - Výsledky okrsku číslo 17 (Skřečoň, základní škola). Volby zde vyhrála ČSSD s 51,57 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a třetí je koalice KDU-ČSL a TOP 09. Podrobné výsledky zde.

17:09 - Výsledky okrsku číslo 4 (Nový Bohumín, gymnázium). Volby zde vyhrála ČSSD s 55,89 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a třetí je koalice KDU-ČSL a TOP 09. Podrobné výsledky zde.

17:02 - Výsledky okrsku číslo 1 (Šunychl). Volby zde vyhrála ČSSD s 50,87 % hlasů. Na druhém místě zde skončila koalice KDU-ČSL a TOP 09 a třetí je KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:59 - Je sečteno 12 z 19 bohumínských okrsků, volební účast se tam pohybovala kolem 30,5 procenta.

16:52 - Výsledky okrsku číslo 2 (Vrbice). Volby zde vyhrála ČSSD s 55,75 % hlasů. Na druhém místě zde skončila KSČM a třetí je hnutí. Podrobné výsledky zde.

16:43 - Sečteno je prozatím 11 z 19 volebních okrsků. Zatím vede ČSSD (57,88 %), druhé je ANO 2011 (14,77 %), třetí KSČM (10,71 %), čtvrtí Nezávislí (6,33 %), pátí KDU-ČSL a TOP 09 (5,34 %) a šestá je ODS (4,97 %).

16:40 - Výsledky okrsku číslo 5 (Nový Bohumín, Seifertova ul. I). Volby zde vyhrála ČSSD s 54,08 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:36 - V Bohumíně jsou sečteny hlasy 10 z 19 volebních okrsků.

16:34 - Výsledky okrsku číslo 6 (Nový Bohumín, Seifertova ul. II.). Volby zde vyhrála ČSSD s 46,37 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním Nezávislí. Podrobné výsledky zde.

16:31 - Výsledky okrsku číslo 13 (Nový Bohumín, MŠ Rafinérský lesík). Volby zde vyhrála ČSSD s 57,02 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:30 - Výsledky okrsku číslo 3 (Pudlov). Volby zde vyhrála ČSSD s 49,85 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:27 - Výsledky okrsku číslo 10 (Nový Bohumín, ZŠ ČSA I.). Volby zde vyhrála ČSSD s 64,35 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:23 - Výsledky okrsku číslo 16 (Záblatí, Bezručova ul., na kopci). Volby zde vyhrála ČSSD s 59,90 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním Nezávislí. Podrobné výsledky zde.

16:20 - Výsledky okrsku číslo 9 (Nový Bohumín, ZUŠ, Žižkova ul.). Volby zde vyhrála ČSSD s 56,71 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:16 - Výsledky okrsku číslo 11 (Nový Bohumín, ZŠ Beneše I.). Volby zde vyhrála ČSSD s 60,44 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:12 - Výsledky okrsku číslo 8 (Nový Bohumín, bývalá polská škola, II.). Volby zde vyhrála ČSSD s 61,10 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky zde.

16:10 - Výsledky okrsku číslo 7 (Nový Bohumín, bývalá polská škola, I.). Volby zde vyhrála ČSSD s 63,41 % hlasů. Na druhém místě zde skončilo hnutí ANO a za ním KSČM. Podrobné výsledky okrsku zde.

16:05 - První výsledky – volební okrsek č. 14 (Nový Bohumín, ZŠ ČSA) – volební účast 30,53 %. Volby zde vyhrála ČSSD s 62,72 % hlasů. Následují KSČM 12,22 %, ANO 11,30 %, Nezávislí 5,56 %, KDU-ČSL a TOP 09 5,15 %. ODS dostala 3,05 %. Podrobnosti zde.

15:54 - Dorazily první kompletní výsledky pro Bohumín, nejrychlejší nakonec byli v okrsku číslo 8 na bývalé polské škole v Masarykově ulici (II.), hned za ním je okrsek číslo 14 (ZŠ ČSA, II.). Třetí v pořadí má sečteno komise z okrsku číslo 7 (bývalá polská škola, I.).

15:44 - Dorazily první výsledky ze sousední Dolní Lutyně, kde je 5 volebních okrsků.

15:30 - Ještě malá douška k pátečnímu hlasování. Nevšedně probíhaly volby v Šunychlu, kde byla volební místnost v restauraci U Jelena. Voliči tam večer procházeli skrz tábor fanoušků, kteří sledovali fotbalový zápas Česko – Turecko.

15:15 – Zapisovatelky komisí při každých volbách neformálně soutěží v co nejrychlejším dodání výsledků ke zpracování. Markéta Kvíčalová, která spolu s Mirkou Šmídovou po celé dva dny zajišťuje průběh voleb, vytvořila originální okrskový dort. Co doručený výsledek a okrsek, to jedna svíčka aneb Jak pejsek s kočičkou pekli dort :-) ... viz. foto níže

15:00 Před čtyřmi lety měli nejrychleji spočítané hlasy v okrsku číslo 10 na škole ČSA. Tamní komise se zapisovatelkou Martinou Karwaczykovou měla hotovo už krátce po půl čtvrté odpoledne, čísla pak zveřejnili v 15:47. Kdo bude nejrychlejší letos?

14:45 – Pracovníci Českého statistického úřadu, kteří budou od zapisovatelek přebírat výsledky sčítání hlasů a vkládat je do celostátní databáze, jsou ve výpočetním centru, které si zřídili na radnici, na svých místech.

14:25 – Zastupitelstvo města má v Bohumíně 23 členů. Volební účast v minulých komunálních volbách byla 39,59 %. Volby v roce 2010 vyhrála ČSSD s 63,12 % hlasů. Na druhém místě tehdy skončila ODS (13,53 %), třetí byla KSČM (9,98 %) a  čtvrtá TOP 09 (5,55 %).

14:10 – Předběžné údaje o volební účasti v Bohumíně se pohybují lehce nad 30 procenty. Pokud se tohle číslo potvrdí v konečném sčítání, šlo by ve městě o nejnižší volební účast u komunálních voleb za posledních 20 let.

14:05 - Dobré odpoledne. Výsledky voleb v Bohumíně vám dnes zprostředkuje organizační tým ve složení Markéta Kvíčalová, Miroslava Šmídová, a on-line Lucie Balcarová (facebook) a Lukáš Kania (net). Technicky nás jistí Jirka Rozsypal a Michal Kolovrat.

14:00 – V Bohumíně začalo sčítání hlasů, které lidé odevzdali v komunálních volbách 2014. V Bohumíně voliči hlasovali v 19 volebních okrscích. Hlasy právě teď sčítá 164 členů volebních komisí.

Počet zhlédnutí: 4 814