19.6.
2015

Anežka Malcharová plaveckou královnou mládežnické olympiády

BOHUMÍN / PLZEŇ – Plavci a triatlonisté z Bohumína bodovali na Olympijských hrách dětí a mládeže, které proběhly v Plzni. Nejvíce zaujala členka Plaveckého klubu Bohumína Anežka Malcharová, která i přes vážnější úraz vybojovala zlatou medaili.

Anežka Malcharová si v Plzni prožila příběh jak z hollywoodského filmu. Nejprve předčasný start a diskvalifikace v závodu na 200 metrů prsa, pak trénink a hluboká tržná rána na hlavě, a na konec úspěšný start a nejcennější medaile. Juniorskou plaveckou reprezentantku jen tak něco nepoloží.

Po tom všem, co Anežka prožila v úterý, jsme ve středu, kdy se plaval závod 100 metrů prsa, s medailí už nepočítali. Jenže Anežka je bojovník, což dokázala v rozplavbách třetím místem a ve finále prvním místem a zlatou medailí,“ popsal napínavé chvíle trenér Petr Šlachta.

Další výraznou osobností bohumínského plavání je Jakub Gryc, který si přivezl stříbrnou medaili. V Plzni se v jednotlivých závodech a plaveckých stylech postupně zlepšoval, obsadil čtvrtá až sedmá místa. „Medaile se Jakub přece jen dočkal v posledním startu, kterým byla polohová štafeta na 4 krát 50 metrů. Jakub rozjel štafetu druhým místem na znakovém úseku, který jeho kolegové dokázali udržet. Moravskoslezský kraj tak získal druhou medaili s pečetí bohumínského plavání,“ uvedl předseda plaveckého klubu Adrian Kuder.

Moravskoslezský kraj nominoval na olympiádu také trojici závodníků do závodu triatlonu, všichni tři jsou členy Plaveckého klubu Bohumín. Ondřej Kyjonka se v konkurenci většinou o rok starších soupeřů umístil na sedmém místě, Zuzana Krpcová doběhla devátá. Matěj Kolarczyk rovněž pronikl desátým místem do ceněné Top 10.

Lukáš Kania a PK Bohumín

snímek 1 - první místo pro Anežku Malcharovou
snímek 2 - druhé místo pro Jakuba Gryce (tým na 2. místě, Jakub je ve spodní řadě druhý zleva)

Počet zhlédnutí: 3 012