14.7.
2015

Vítězem Bohumínské volejbalové ligy jsou Kokosy

NOVÝ BOHUMÍN – Pohár pro vítěze Bohumínské volejbalové ligy 2015 letos zůstal doma. Ve finálovém utkání porazili domácí hráči několikanásobného vítěze minulých ročníků – družstvo složené převážně z ostravských hráčů. Soutěž sportovců-amatérů má v Bohumíně dlouholetou tradici. Maraton zápasů pořádá oddíl volejbalu TJ Sokol Bohumín.

Do letošního ročníku ligy se přihlásilo 9 družstev. Čtyři nejlepší celky se utkaly o medailová umístění. V utkání o třetí místo se potkaly týmy nazvané Šelmy a Chilli con Diablo. Družstvo Chilli vyhrálo poměrem 3:0 a z letošního ročníku ligy si odneslo třetí místo.

Atraktivní a napínavý byl finálový zápas mezi družstvy s názvy Kokosy (Bohumín) a Mimikry (Ostrava). „První dva sety byly velmi vyrovnané, ale v koncovkách byl lepším tým Kokosy. Už se zdálo, že je rozhodnuto, i třetí set byl vyrovnaný, ale nakonec ho na svou stranu získal tým Mimikry a zápas dostal nový náboj,“ komentuje finále předseda pořádajícího oddílu Michal Cieslar.

Čtvrtý set finálového duelu opět vyhrály jednoznačně Mimikry a s Kokosy to vypadalo v tu chvíli špatně. „Pátý set nabídl opět vyrovnanou podívanou, první mečbol si vybojoval tým Mimiker. Nevyužil ho, což se mu nakonec vymstilo. Následoval mečbol na druhé straně, který hráči družstva Kokosy na první pokus proměnili a získali pátý set poměrem 16:14, a tím i celkové vítězství,“ dodal Cieslar.

Tým Kokosy vedl kapitán Ladislav Palarčík a jeho největší útočnou silou byl Ondřej Bolcarovič, který měl na vítězství družstva velký podíl. Bohumínskou volejbalovou ligu podporuje město Bohumín.

Lukáš Kania

na snímcích: 1. místo Kokosy, 2. místo Mimikry, 3. místo Chilli con Diablo, 4. místo Šelmy (foto autor: Michal Cieslar)

Počet zhlédnutí: 3 607