8.7.
2015

Turnaj Starých pánů v Záblatí vyhrál PFC Beograd

ZÁBLATÍ – Třetí ročník fotbalového turnaje Starých pánů (hráčů nad 45 let) na hřišti FK Slovan Záblatí ovládli Srbové z bývalé Jugoslávie, kteří žijí na Ostravsku. Vítězství na turnaji „O pohár starosty města“ je už jejich druhým v pořadí. Tým PFC Beograd vyhrál i první ročník.

Turnaje se letos zúčastnila družstva FK Slovan Záblatí, FK Slávia Orlová, TJ Baník Fučík Orlová a PFC Beograd. Poslední jmenovaný tým tvoří lidé z bývalé Jugoslávie žijící na Ostravsku a jejich přátelé. Právě PFC Beograd se v Záblatí dařilo nejvíce a obsadil se šesti body první místo. Druhou příčku má FK Slávie Orlová a třetí místo FK Slovan Záblatí.

Průměrný věk hráčů se pohyboval od 51 do 56 let, hrálo se systémem každý s každým dvakrát 20 minut na menším hřišti. „Nejde o žádné velké sportovní výkony, i když ctižádost a touha vsítit gól je u každého z nás samozřejmě pořád velká. Turnaj pořádáme také proto, abychom se mohli společně pobavit a rozvíjet družební vztahy i mimo hřiště,“ říká Ivo Sebera z týmu Staří páni FK Slovan Záblatí. Dodal, že zajímavostí turnaje byla nová světelná tabule – pro sledování času a skóre ji Slovan Záblatí použil vůbec poprvé.

Nejstaršími hráči byli Petr Kellner (Slávia Orlová) a Milan Sýkora (PFC Beograd), kteří mají oba 64 let. Nejlepším střelcem se stal Ferdinand Laky z FK Slávia Orlová se 4 proměněnými góly.