5.5.
2016

Apollo Gym si z evropského šampionátu dovezl zkušenosti i medaile

BOHUMÍN / POLSKO – Na zkušenou i pro medaile vyjeli závodníci klubu Apollo Gym Bohumín do Polska na Evropský šampionát juniorů federace IBF v bojových sportech. Na sportovní akci se představilo přibližně 200 sportovců z pěti zemí Evropy.

Tým z Bohumína reprezentovali Bronislav Iwanuszek (15), Michal Iwanuszek (12) a Patrik Kroščen (12). Bronislav Iwanuszek startoval v kategorii semi-kontakt, váhová skupina nad 65 kg. „Bronislav startoval v silně obsazené kategorii. Hned v prvním zápasu narazil na krajana z ostravského klubu a ve druhém zápasu na soupeře z Ukrajiny. Bohužel oba zápasy prohrál a tak si nakonec i po perfektním výkonu odvezl jen dobrou zkušenost,“ říká trenér Patrik Kroščen.

Michal Iwanuszek závodil v kategorii semi-kontakt do 50 kg a dostal se až do bojů o bronzovou medaili. „V tomto utkání nastoupil proti borci z karvinského klubu, proti kterému si od začátku vedl skvěle. Michal měl bodový náskok, ale kvůli zranění jsme museli zápas přerušit a obsadil proto nakonec čtvrté místo,“ uvedl Kroščen.

Na dvě medaile dosáhl na evropském šampionátu dvanáctiletý Patrik Kroščen. V kategorii Kata junioři do 15 let získal v konkurenci dalších 19 borců zlatou medaili. V kategorii semi-kontakt do 40 kg zabojoval o stříbro, což se mu nakonec povedlo, když porazil šampiona z Mistrovství světa federace Kong-sao z roku 2014.