13.5.
2016

V Bohumíně se čeká fotbalová přestřelka

NOVÝ BOHUMÍN - Měsíc neporažení fotbalisté bohumínského Bosporu přivítají v dalším zápase krajského přeboru na domácím stadionu Šenov a vzhledem k úspěšnosti obou celků v jarní části soutěže se v neděli od 17 hodin na hřišti za parkem Petra Bezruče čekají gólové hody.

Bohumín vyrazil minulou neděli do Kobeřic se třemi výhrami v kapse při skóre 10:4, ovšem první poločas nic o vzestupu formy nenapovídal. „Doslova jsem se styděl za to, co jsme tam předváděli,“ uvedl trenér Bosporu Marek Poštulka. Jeho svěřenci ještě do přestávky dvakrát inkasovali, ale díky změnám v sestavě a diametrálně odlišnému přístupu k zápasu po změně stran stihli srovnat. „To už měl náš výkon parametry poslední doby. Přesvědčili jsme se, že pokud k zápasu přistoupíme odpovědně a pokorně, tak se naše síla projeví,“ dodal kouč.

Teď čekají svěřence Marka Poštulky dva domácí zápasy za sebou. Nejprve to bude v neděli duel s rozjetým Šenovem, který na jaře vyhrál šest z osmi utkání, vybředl z pásma ohrožení sestupem a s 52 brankami je nejlépe střílejícím mužstvem soutěže. Vzhledem k tomu, že i bohumínskému celku je bližší ofenziva než bránění, dá se čekat atraktivní souboj. „Nebude to snadné, ale chceme potvrdit jarní probuzení. Šenov na jaře venku neprohrál, v posledních dvou duelech doma v řadě nasázel dohromady jedenáct gólů, přesto věřím, že je v našich silách utkání úspěšně zvládnout,“ dodal Marek Poštulka.