4.7.
2016

Anežka Malcharová z Bohumína znovu mistryní republiky

BOHUMÍN / ÚSTÍ NAD LABEM - Čtrnáctiletá Anežka Malcharová z Plaveckého klubu Bohumín v severočeském Ústí nad Labem navázala na předchozí úspěšnou sezónu. Stejně jako loni i letos vybojovala na dlouhém bazénu titul mistryně republiky v závodě na 200 m prsa.

Anežka předvedla dva nervy drásající souboje o vítězství, přičemž především ten druhý, šťastnější, nebyl pro slabší povahy. Vracet se do boje o titul z posledního místa po prvních padesáti metrech se ztrátou ke čtyřem vteřinám na vedoucí závodnici, to už si musíte jo věřit do finiše. Naštěstí nebyl bazén třeba o dva metry kratší, takže to Anežka o celých 12 setin stihla,“ popsal průběh závodu trenér Petr Šlachta. Na poloviční distanci obhájila bronz, navíc si pátým místem na 200 m polohově vylepšila nejen osobní rekord, ale i kariérní umístění na této trati.

Plavkyně z Bohumína má nyní ve své sbírce již čtyři tituly mistryně republiky a další tři bronzové medaile. „Ženská prsařská špička v této věkové kategorii je nesmírně vyrovnaná. Každý půlrok vyskočí na stupně vítězů jiná závodnice, jen Anežka na nich již čtyři šampionáty v řadě zůstává,“ docenil váhu výsledků Anežky Malcharové prezident plaveckého klubu Adrian Kuder.

Vedle Anežky se v Ústí prezentoval 14letý Jakub Gryc. Sice nenavázal na své předchozí medailová umístění, přesto především výkon na sto metrové trati, kde si ve výrazně vylepšeném osobním rekordu připsal 17. místo, mohl přinést určitou míru zadostiučinění.

Bohumínský plavecký klub měl zastoupení také na Letním mistrovství ČR dvanáctiletých v Brně, kde reprezentoval Karel Babicz. Karel ve své premiéře na šampionátu vybojoval 13. místo na trati 100 m motýl. Na dvojnásobné trati jej diskvalifikace stála umístění v první desítce. Třetím Karlovým startem byl 100 m znak. I v tomto závodě Karel překonal osobní rekord a skončil celkově dvacátý.