• Francis Bacon (*1561, +9.4.1626) - Anglický filozof, vědec a státník
  • Ivan III. (*1440, +27.10.1505) - Velkokníže moskevský a vší Rusi
Změnit velikost textu: A- |  A |  A+

Atletické minisoutěžení vyhrály děti ze Skřečoně

NOVÝ BOHUMÍN – Nejlepší malí sportovci jsou letos ze Skřečoně a tamní mateřinky. Na Atletickém minisoutěžení 2017 školka obsadila první místo. Do sportování se pod hlavičkou aletického klubu, domu dětí a mládeže a ZŠ ČSA pustilo 84 dětí z celého města.

Štafetový běh, hod tenisákem, běh přes překážky a skok z místa. To jsou disciplíny, ve kterých se už potřinácté utkali malí bohumínští atleti. Štafetový běh absolvovalo družstvo pěti chlapců a pěti děvčat, ti také házeli míčkem a nejlepší délky hodů všech se sečetly.

V soutěži družstev vyhrála mateřská škola ze Skřečoně. Druhou příčku obsadila mateřinka v Čáslavské ulici a třetí místo patří mateřské škole FIT z Okružní ulice,“ říká za organizátory Zdeněk Veselý.

Jednotlivci závodili ve skoku do dálky z místa a v překážkovém běhu. Mezi nejúspěšnější patřili mezi chlapci Patrik Halla a Roman Martínek (MŠ Čáslavská), Lukáš Matulka (MŠ Starý Bohumín), Richard Štěrba a Maxim Kwasný (MŠ Skřečoň). Mezi děvčaty bodovaly Sofie Thérová (MŠ FIT), Tereza Klučiková a Bára Babiarčíková (MŠ Nerudova), Karolína Bajdová (MŠ FIT) a Veronika Hertvíková (MŠ Skřečoň).

Děti obdržely diplomy, medaile, ceny a vítězná mateřinka také pohár. Akci podpořilo město. „Poděkování patří všem organizačním pracovníkům a také učitelkám, které děti na soutěž připravily a doprovodily,“ dodal Veselý.