Zpravodajství
Pletou teplé ponožky seniorům, vlna přichází darem z různých koutů republiky
10.8.2021

BOHUMÍN – Aktivní Seniorklub Bohumín nezahálí ani v létě. O prázdninách se mu povedlo zajistit vlnu pro pletení ponožek klientům domovů seniorů. Dobrovolní dárci se ozvali z Frýdku-Místku, a dokonce až z Jihlavy.
„Díky internetu, televizi a novinám se o našich aktivitách dozvídají i za hranicemi Bohumína. Vlnu momentálně dostáváme díky tomu, že oslovím portály, na kterých se setkávají lidé, kteří jsou zaměření většinou na pletení či háčkování a mají doma pro ně nepotřebné přebytky. Takto se nám ozvala, a ráda bych jí touto cestou poděkovala, například paní z Frýdku-Místku, která darovala plnou krabici příze k pletení,“ říká Hana Práglová, vedoucí Seniorklubu Bohumín. "Vloni dostal námi ručně zhotovené ponožky každý senior ve všech bohumínských domovech důchodců," dodala Práglová.
Podobný příběh má balík s vlnou k pletení, který je domluvený v Jihlavě, a ještě o prázdninách by měl doputovat do Bohumína. „Jsem domluvená s dobrovolníkem, který odtamtud pojede do Bohumína na svatbu a objemnou zásilku vezme cestou s sebou. Vážíme si pomoci dobrých lidí,“ podotkla Práglová.
(rzp)