27.1.
2022

Z Tučňáčka s medailí na krku, plavci z Bohumína bodovali v Brně

BOHUMÍN / BRNO – Mladí plavci z Bohumína začali rok 2022 skvěle. Jejich prvním letošním plaveckým podnikem byl největší český závod pro nejmenší plavce nazvaný „Brněnský tučňáček“.

Tučňáček bývá pro většinu našich plavců vůbec prvním závodem v životě, Plavecký klub Bohumín vyslal 17 reprezentantů. Do Brna odjížděli především za dobrodružstvím a prvními závodními zkušenostmi. Dvojice přebornic Moravskoslezského kraje Sabina Dudková a Klára Šmuková však po právu pomýšlely výš.

Sabina zaplavala výborně hned první závod na 50 metrů znak a získala nesmírně ceněnou stříbrnou medaili. Do desátého místa se umístila i na kraul a motýl. To Klára je především šikovnou prsařskou, což opět potvrdila těsným čtvrtým místem,“ vyzdvihl nejúspěšnější bohumínské dívky Adrian Kuder, trenér a prezident Plaveckého klubu Bohumín.

Vedle obou aktuálních krajských přebornic o sobě dal vědět i o rok mladší Antonín Oršulík, který pronikl mezi desítku nejlepších na trati 25 metrů prsa. Zbývající umístění v „top ten“ pak zajistily bohumínské štafety. Nadto desetiletí David Adámek a Marek Kviatkovský a o rok mladší Tomáš Křenek, Elen Pieranová, Arteme Válek a Anna Vrla dosáhli na solidní umístění ve druhé desítce celkového pořadí.