26.6.
2022

Hasiči ze Starého Bohumína bodovali v záchranářské soutěži Slezská Harta 2022

SLEZSKÁ HARTA / STARÝ BOHUMÍN – Nejlepším týmem dobrovolných hasičů v soutěži „Slezská Harta 2022“ ve vodním záchranářství se stalo družstvo ze Starého Bohumína. V této kategorii Jan Hanusek, Robin Dubec, Jan Gembara a Lukáš Rudzki obsadili první místo.

Námětem soutěže je poskytnutí první pomoci a záchrana osob z vodní hladiny a břehů, základní ošetření a transport pomocí motorového člunu. Hasiči musejí také zvládnout techniku jízdy a ovládání člunu, pádlování ke břehu i plavání a zdravotní pomoc.

V celkovém pořadí, v silné konkurenci profíků, Bohumínští obsadili 15. příčku z jednadvaceti. „Podobné soutěže jsme se zúčastnili vůbec poprvé. Byla náročná, ale zároveň velmi zajímavou zkušeností,“ zhodnotil velitel JSDH Starý Bohumín Jan Hunusek.

Soutěž se konala v půli června. Na náročnou vodní trať se vydalo 21 čtyřčlenných týmů profesionálních a dobrovolných hasičů z celé ČR a Polska. Po povodních v roce 2002 získala soutěž od generálního ředitelství HZS ČR kredit neoficiálního Mistrovství republiky posádek HZS ČR ve vodním záchranářství.