13.2.
2023

Mladí atleti z Bohumína vybojovali tři krajské tituly mistrů

BOHUMÍN / OSTRAVA – Mladí atleti z Bohumína zazářili na krajských mistrovstvích mladších a starších žáků i dorostenců. Nasbírali rovnou tři mistrovské tituly. Eliška Giecková, Daniel Strzondala a Nikolas Spiros Papadimitriu startují v dresu Atletického klubu Bohumín.

Eliška Giecková v kategorii mladších žákyň zvítězila v běhu na 60 m a 150 m. „Vylepšila svá osobní maxima a připsala si dva mistrovské tituly,“ vyzdvihl výkon trenér Jakub Holek. Poté se Eliška představila mezi staršími žákyněmi ve skoku o tyči a obrovským osobním rekordem 340 cm obsadila třetí místo a v kategorii starších žákyň ji před Mistrovstvím ČR patří 3. místo v republikových tabulkách.

V kategorii starších žáků se představil Daniel Strzondala v běhu na 60 m a 150 m. Daniel dal všechny své síly do běhu na 150 m a v náročném závodu vybojoval mistrovský titul v čase 18,20 s.

V dorostenecké kategorii se na mistrovství Moravy a Slezska představil skokan o tyči Nikolas Spiros Papadimitriu. „Nikolas v nabité konkurenci zvítězil skvělým výkonem 472 cm. Tímto skokem si zajistil průběžné první místo v českých tabulkách,“ podotkl Ondřej Veselý, předseda Atletického klubu Bohumín.