20.5.
2023

Tma a mladí hasiči, ve Vrbici se běžel noční požární útok

VRBICE – Soutěže v požárním útoku jsou běžné. Ovšem noční soutěž v požárním útoku, a ještě pro děti a mládež, to už je poměrně nevšední. Přesně takové klání uspořádali ve Vrbici. Akci finančně podpořilo město.

Líbila se nám noční soutěž v Těrlicku-Hradišti, kde má tradici. Inspirovalo nás to. Rozhodli jsme se proto uspořádat noční soutěž také ve Vrbici,“ uvedla Lucie Bednářová z SDH Vrbice. Přihlásilo se jedenáct týmů.

Soutěžilo se podle pravidel PLAMEN. Při přípravě byla základna osvětlená pomocnými světly, která jsou při samotném útoku vypnutá. Prostor základny je pak osvětlen pouze z požárního stroje a další světla míří až na terče. Podél trati jsou rozmístěny světelné puky, které pomáhají zviditelnit samotnou dráhu. „Jinak mladí hasiči běželi útok v úplné tmě,“ podotkla Bednářová.

V mladších žácích soutěžil pouze tým SDH Vrbice, noční požární útok děti zvládly s časem 21,225. S takovým výsledkem by se neztratily ani mezi staršími žáky. V kategorii starších žáků zvítězil tým A SDH Těrlicko-Hradiště s časem 18,094. Druhé místo patří mladým hasičům z Klimkovic a třetí A týmu ze Šunychlu. Vrbičtí obsadili 4. místo.