29.10.
2023

Bospor odměnil nej účastníky soutěže Plave celé město

NOVÝ BOHUMÍN - Bospor ocenil nej plavce letošního ročníku soutěže Plave celé město. Podpořit akci do místního aquacentra zkraje října přišlo 818 lidí, což spolehlivě stačilo na první místo v celkovém počtu účastníků v celé České republice. Bohumín kategorii měst do 50 tisíc obyvatel vyhrál potřinácté.

Nejstaršími účastníky byli Olga Jaroňová (93) a Jan Przybyla (89), oba patří k místním aktivním seniorům. Nejmladšími v plaveckých drahách byli  Vojtěch Stoklasa a Sára Babišová, Vojta má pět a Sára šest let.

100 metrů dlouhou trať nejrychleji zaplavaly naše stálice, úspěšní bohumínští plavci. Andrea Czerná uplavala 100 metrů za 1 minutu a 4 vteřiny. Pouhých 57 vteřin pak stačilo na zvládnutí závodu Jakubu Grycovi,“ uvedla vedoucí Plavecké školy Bospor Veronika Sochová.

Soutěž škol letos s nejvyšším počtem žáků vyhrála Masarykova základní škola.