9.5.
2008

Do ulic Bohumína si přišlo zaběhat pět stovek lidí

NOVÝ BOHUMÍN - Dvanáctý ročník Běhu ulicemi města si včera nenechalo na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně ujít 507 sportovců, kteří vyrazili na trať. Jednu z největších sportovních akcí měsíce května odstartoval běh rodičů s dětmi do čtyř let, kdy nejkratší trasu absolvovalo 58 účastníků. „Uvítali jsme nejen závodníky z Bohumína, ale i z z Orlové, Karviné, Havířova, Frýdku-Místku, Kroměříže, Pržna, Jablunkova, Hrádku nebo Ostravy. Nejpočetněji zastoupenou byla kategorie mladších žáků, ve které se objevilo na startu 37 běžců,“ uvedl ředitel závodu a předseda pořádajícího Atletického klubu Bohumín Zdeněk Veselý. Organizátoři našli mezi závodníky také 5000. účastníka běhu, kterým byl Lukáš Kalous z Bohumína. Štafetu škol O pohár starosty města vyhráli běžci ze Základní školy ČSA. Akci podpořilo 35 sponzorů. Na hladkém průběhu závodu se podílely více než tři desítky lidí.