8.10.
2009

Plavci to dokázali, Bohumín zvítězil v celostátní soutěži Plave celé město

BOHUMÍN - Bohumínu se včera podařilo dosáhnout na vysněné první místo v celostátní soutěži Plave celé město. Poté, co v minulých třech ročnících skončil v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel pokaždé druhý, se teď mohou plavci radovat z nejvyšší příčky. Aktualitám to potvrdil ředitel městské společnosti Bospor Jan Rozsypal.

Do místního aquacentra proudily po celý den desítky lidí. Jejich počet se ve 20 hodin, kdy soutěž na bazénu skončila, ustálil na počtu 894 (vloni 901). Zaplavat si přišlo 395 žen a dívek a 499 mužů a chlapců. Pro konečný součet bodů se počítaly výkony pěti set nejlepších plavců. Zatímco vloni díky nim získal Bohumín 7962 body, letos už 8900 bodů. Jejich součet Bohumín vynesl na 1. místo v kategorii B, tedy v soutěži měst s počtem obyvatel do 50 tisíc.

Akce Plave celé město se v České republice konala již poosmnácté a záštitu nad ní převzal Český olympijský výbor. Nejúspěšnější tři města získají poháry a diplomy Českého olympijského výboru.

V průběhu dne informaci o vítězství Bohumína v plavecké soutěži měst rozšíříme v rubrice „tiskové zprávy“.