Město Bohumín

4.8.
2010

Dobrovolní hasiči závodili ve Vrbici O putovní pohár rady města

VRBICE - Skoro padesát družstev dobrovolných hasičů se o víkendu sjelo do Vrbice. Na tamním fotbalovém hřišti hasiči svedli v požárním útoku boj O putovní pohár rady města. Soutěž, zařazená do prestižní Moravskoslezské ligy, letos nabídla už osmé pokračování. Pod záštitou rady města Bohumína ji uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Vrbice.

Závod probíhal ve třech kategoriích. Klání pro muže a ženy letos nově obohatila kategorie pro takzvané veterány, tedy dobrovolné hasiče s věkem nad 35 let. „Letos se nám do této nové kategorie přihlásila tři družstva, z toho dvě byla z Bohumína. Věříme, že v dalších letech se k Šunychlu, Vrbici a Metylovicím, které mezi „veterány“ vyhrály, připojí další,“ uvedl za pořádající Sbor dobrovolných hasičů Vrbice Martin Rajski.

V kategorii mužů si 1. místo a putovní pohár vybojovali členové A družstva Sboru dobrovolných hasičů z Prchalova. Požární útok se jim povedlo zvládnout v čase pod 14 vteřin. Mezi ženami zvítězil tým Oprechtic.

Soutěž zároveň probíhala jako součást 10. kola Moravskoslezské ligy v požárním útoku. Bohumín v ní zastupuje  Vrbice, která se pět kol před koncem aktuálního ročníku nachází v průběžné tabulce na 11. místě.

Ze soutěže O pohár rady města odvysílá reportáž Televizní informační kanál Bohumín, ve zprávách od soboty 7. srpna.