7.10.
2010

Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město

BOHUMÍN - Povedlo se! Bohumínští obhájili loňský titul vítěze celostátní plavecké soutěže Plave celé město. Uplavat 100 metrů libovolným způsobem na čas přišlo ve středu 6. října do bohumínského aquacentra 891 lidí. V soutěži měst do 50 tisíc obyvatel měl Bohumín největší účast a plavci nasbírali nejvyšší počet bodů.

Bohumín nasbíral celkem 9012 bodů. Druhá Chrudim měla na svém kontě 6968 bodů s účastí 444 plavců. Třetí místo obsadil Jindřichův Hradec, když 302 plavců nasbíralo 5615 bodů. Orlová skončila čtvrtá. Za ní pak Litoměřice a Vsetín,“ uvedl Jaromír Voráč, vedoucí bohumínského aquacentra městské společnosti Bospor.

Čtyři bazény v Bohumíně nejrychleji uplaval Adrian Kuder, kterému postačila pouhá jedna minuta. Mezi ženami měla nejlepší čas Tereza Kalichová, 100 metrů zvládla za 1 minutu a 11 vteřin. Nejstaršími plavci byli Božena Habramová a Bohuslav Brachaczek, nejmladšími naopak Zuzana Krčmářová a Josef Hanuliak.

Celostátní soutěž Plave celé město letos nabídla už 19. ročník. Nejúspěšnější tři města získají poháry a diplomy Českého olympijského výboru.