Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

V psím útulku budou gruntovat, pořádají veřejnou brigádu dobrovolníků 8.11.2021

V psím útulku budou gruntovat, pořádají veřejnou brigádu dobrovolníků

Přidáte pro dobrou věc ruku k dílu? Opuštění psi a fenky v útulku v Šunychlu to ocení. Zapojte se do veřejné brigády dobrovolníků, která proběhne v neděli 14. listopadu od 9:30 hodin.
Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile pro závodníky TJ Viktorie Bohumín 8.11.2021

Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile pro závodníky TJ Viktorie Bohumín

Sezóna soutěží v silových sportech je v plném proudu. Na mistrovství republiky dorostu a juniorů v klasickém (RAW) silovém trojboji nechyběli závodníci TJ Viktorie Bohumín.
Příležitost zbavit se dluhů za energie mohou využít desetitisíce lidí v exekuci 7.11.2021

Příležitost zbavit se dluhů za energie mohou využít desetitisíce lidí v exekuci

Energetická společnost ČEZ se připojuje k celorepublikové akci Milostivé léto, která umožňuje dlužníkům zbavit se exekucí, pokud je mají u veřejnoprávních institucí a společností s většinovým podílem státu.
Bohumín má svou originální vánoční pohlednici 6.11.2021

Bohumín má svou originální vánoční pohlednici

Klasika, závan nostalgie. Bohumín pokračuje v tradici a uvádí do rodiny tematických vánočních pohlednic s motivy města nového člena. Originální vánoční pozdrav 2021 z Bohumína zakoupíte v radničním infocentru od pondělí 8. listopadu. Autorem návrhu je fotograf Jiří Spáčil.
Soutěž o lístky do kina a plavenky do aquacentra, zkuste štěstí 5.11.2021

Soutěž o lístky do kina a plavenky do aquacentra, zkuste štěstí

Poštovní schránka pro Ježíška, vánoční ozdoby, ruské kolo a další doprovodný program. Tak by měl vypadat začátek adventu v Bohumíně. Mrkněte na tipy a vyhrajte s magazínem Kdo ví, odpoví lístky do kina a plavenky do aquacentra.
Do rodiny dětských atrakcí u Kališova jezera přibyl nový člen 4.11.2021

Do rodiny dětských atrakcí u Kališova jezera přibyl nový člen

Malí návštěvníci okolí Kališova jezera se můžou těšit na novou atrakci, kterou naplno vyzkouší na jaře. Instalace nové trojhoupačky proběhla teď na podzim, zbývají poslední dokončovací práce.
Krajská energolinka lidem poradí, jak řešit přechod k novému dodavateli energií 4.11.2021

Krajská energolinka lidem poradí, jak řešit přechod k novému dodavateli energií

Tisícovky domácností v Moravskoslezském kraji řeší kvůli krachu Bohemia Energy přechod k novému dodavateli energií. Moravskoslezský kraj proto zřídil ENERGOLINKU, kam si lidé mohou zdarma zavolat o radu.
Bohumínská nemocnice potřebuje dobrovolníky, uvítá každou pomoc 3.11.2021

Bohumínská nemocnice potřebuje dobrovolníky, uvítá každou pomoc

Na výrazné zhoršení epidemiologické situace reaguje i Bohumínská městská nemocnice, která po zákazu návštěv na všech odděleních žádá nyní znovu o pomoc také dobrovolníky.
Filmová hvězda myška Šupito v sobotu pobaví děti v Bohumíně 3.11.2021

Filmová hvězda myška Šupito v sobotu pobaví děti v Bohumíně

Prožijte dobrodružství s myškou Šupito, vezměte děti na filmový hit „Myši patří do nebe“. Kino K3 v Bohumíně chystá k promítání na sobotu 6. listopadu překvapení, osobní setkání s hlavní animovanou hrdinkou v nadživotní velikosti.
Další senioři na Karvinsku naletěli podvodníkům, přišli o peníze 3.11.2021

Další senioři na Karvinsku naletěli podvodníkům, přišli o peníze

Podvodníci znovu udeřili, využívají důvěřivosti lidí. Policisté na Karvinsku aktuálně řeší hned dva případy, kdy starší lidé přišli o nemalé peníze. Jedním z poškozených je seniorka, která se nechala vtáhnout do neseriózní hry citů a lásky.
V období Dušiček policisté zvýšili dohled na silnicích 1.11.2021

V období Dušiček policisté zvýšili dohled na silnicích

V období Dušiček zvýšili policisté v Moravskoslezském kraji dohled na silnicích, dopravně bezpečnostní akce probíhala od 27. do 31. října. Policisté zkontrolovali 3 232 vozidel, zjistili 831 přestupků.
Tipy, rady a praktické ukázky, jak zvládat péči o svého blízkého 1.11.2021

Tipy, rady a praktické ukázky, jak zvládat péči o svého blízkého

Začínáte pečovat o svého blízkého? Zvažujete domácí péči o své blízké? Pečujete dlouhodobě, ale máte otázky? Besedu s praktickými radami pořádá Charita Bohumín ve čtvrtek 4. listopadu od 16.30 hodin v Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Oslabení fotbalisté Bosporu mají co napravovat 29.10.2021

Oslabení fotbalisté Bosporu mají co napravovat

Neděle patří v Bohumíně fotbalu. Hráči FK Bospor Bohumín vyzvou na hřišti za parkem Bruntál, utkání startuje ve 14:30 hodin. Podzimní část soutěže uzavřou dohrávkou hned o příštím víkendu.
Milostivé léto pomůže s exekucemi 27.10.2021

Milostivé léto pomůže s exekucemi

Jedinečná šance pro dlužníky umazat svůj dluh vůči státu nebo městu a zbavit se soudního exekutora představuje program »milostivé léto«, který startuje ve čtvrtek 28. října 2021.
Házenkářky Bohumína si zahrají osmifinále, vyzvou Porubu 26.10.2021

Házenkářky Bohumína si zahrají osmifinále, vyzvou Porubu

Skvělý úspěch! Házenkářky Bohumína si zahrají osmifinále Českého poháru žen. Ve sportovní hale Bospor vyzvou několikanásobné mistryně republiky z klubu Sokol Poruba. Ve čtvrtek 28. října od 17 hodin.
Sezóna adventure golfu jde do finále, Bospor přidává termín 28. října 25.10.2021

Sezóna adventure golfu jde do finále, Bospor přidává termín 28. října

Poslední příležitost zahrát si letos adventure golf. Bospor přidává k plánovanému víkendovému provozu ještě mimořádný termín, v den státního svátku 28. října. O víkendu (30. a 31. října) i ve čtvrtek 28. října bude mít areál otevřeno od 10 do 18 hodin.
Ve státní svátek do muzea v prvorepublikovém bunkru Na trati 25.10.2021

Ve státní svátek do muzea v prvorepublikovém bunkru Na trati

Muzeum v prvorepublikovém bunkru "Na trati" u Starého Bohumína letos naposledy uvítá návštěvníky. Turistickou sezónu završí v den státního svátku, ve čtvrtek 28. října, u příležitosti Dne vzniku samostatného Československa.
Hudební anketa Český slavík je zpět, o hlasy se uchází také Grog z Bohumína 24.10.2021

Hudební anketa Český slavík je zpět, o hlasy se uchází také Grog z Bohumína

Anketa Český slavík je zpět. Taky Bohumín v ní má své želízko v ohni, v kategorii skupina roku můžete hlasovat pro kapelu Grog. Jejím zatím nejlepším umístěním v anketě „Český slavík“ bylo 34. místo v celostátním žebříčku v roce 2017.
Policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů 23.10.2021

Policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů

Moravskoslezští policisté se zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů. Policisté v průběhu pěti dnů zkontrolovali 355 chodců v silničním provozu mimo obec za snížené viditelnosti.
Bohumínské děti půjdou na začátku týdne do školy 22.10.2021

Bohumínské děti půjdou na začátku týdne do školy

Bohumínské školy, jejichž zřizovatelem je město, zůstanou v pondělí i v úterý otevřeny. Vedení města se sice přiklánělo k variantě dvoudenního prodloužení prázdnin, konečné rozhodnutí ale měli v kompetenci ředitelé zařízení. Ti se shodli, že nechtějí komplikovat situaci pracujícím rodičům.
Nedělní florbalová lahůdka v Bohumíně i s medailemi mistrů světa 22.10.2021

Nedělní florbalová lahůdka v Bohumíně i s medailemi mistrů světa

Už v neděli (24. října) od 17 hodin změří v rámci výjezdového utkání superligy v bohumínské sportovní hale Bospor své síly florbalisté ostravského FBC s pražskými Bohemians. V sestavě hostů nebudou scházet juniorští mistři světa Filip Forman a Jan Malič.
Senioři z Bohumína v luštění křížovek váleli na celé čáře 21.10.2021

Senioři z Bohumína v luštění křížovek váleli na celé čáře

Seniorům z Bohumína jsou křížovky vlastní. Členové Seniorklubu Bohumín získali skoro všechny ceny v "Křížovkářské odvetě" mezi kluby seniorů Bohumína a Havířova. Soutěž v luštění uspořádal spolek Počteníčko ve spolupráci s magistrátem Havířova.
Na trati mezi Bohumínem a Dolní Lutyní nákladní vlak srazil muže 21.10.2021

Na trati mezi Bohumínem a Dolní Lutyní nákladní vlak srazil muže

Krátce před půl dvanáctou (čtvrtek 21. října) došlo na železniční trati Dolní Lutyně – Bohumín, u 279. km, k tragické události. Podle dosavadních informací nákladní vlak srazil staršího muže, který utrpěl zranění neslučitelná se životem.
Z šoféra to táhlo jako z lihovaru, přesto usedl za volant 20.10.2021

Z šoféra to táhlo jako z lihovaru, přesto usedl za volant

Další záchyty podnapilých a zfetovaných řidičů. Pozornosti městských strážníků neušel devatenáctiletý šofér, který usedl za volant pod vlivem návykových látek, ani podnapilý 58letý řidič.
Městská nemocnice zavádí zákaz návštěv, epidemická situace se zhoršuje 19.10.2021

Městská nemocnice zavádí zákaz návštěv, epidemická situace se zhoršuje

Bohumínská městská nemocnice od středy 20. října zavádí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních. Reaguje na zhoršující se situaci spojenou s onemocněním covid-19 v Moravskoslezském kraji.
Nemocnice modernizuje, vestavbou vybavila další pokoje vlastním sociálním zázemím 19.10.2021

Nemocnice modernizuje, vestavbou vybavila další pokoje vlastním sociálním zázemím

Bohumínská městská nemocnice modernizuje své zázemí. Aktuálně už má na svých odděleních z 80 procent nová lůžka. V půlce září dokončila výstavbu vlastních sociálních zázemí pro první tři pokoje na oddělení gynekologie. Investice si s daní vyžádala 1,5 milionu korun.
Vrcholí celostátní anketa, podpořte v ní naše hasiče 18.10.2021

Vrcholí celostátní anketa, podpořte v ní naše hasiče

Už jen příští dva dny můžete ovlivnit výsledek celostátní ankety o Dobrovolné hasiče roku. Hlasování končí o půlnoci 20. října. Finálovou nominaci si za své nasazení u nejtragičtějšího požáru v historii České republiky vysloužila i JSDH Starý Bohumín.
Záhadolog Vašíček i cestovatel Bělohlavý v bohumínské Maryšce 18.10.2021

Záhadolog Vašíček i cestovatel Bělohlavý v bohumínské Maryšce

Dramaturg České televize Karel Bělohlavý, fotograf Petr „Pepe“ Piechowicz, záhadolog Arnošt Vašíček a specialistka na meditace Helena Hrachová. Nenechte si ujít „Tajuplný svět“ aneb cestovatelský minifestival v Salonu Maryška. V pátek 22. října od 16 hodin.
Herce Štěpána Kozuba zapsala Alma mater do registru dárců kostní dřeně 17.10.2021

Herce Štěpána Kozuba zapsala Alma mater do registru dárců kostní dřeně

Dobrovolníci z Bohumína pokračují v náboru zájemců do Českého národního registru dárců kostní dřeně. S registrací souhlasil také herec a hudebník Štěpán Kozub, spolek Alma mater ho zapsal na přelomu září a října na akci věnované oslavám založení Ostravské univerzity.
Policisté si posvítili na nákladní automobily a autobusy 17.10.2021

Policisté si posvítili na nákladní automobily a autobusy

Policisté v Moravskoslezském kraji se zaměřili na dodržování povinností pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob (autobusy, autokary), a také na dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu.
Přišli jste o dodavatele energií? Pomoci může Marandis se zkušenostmi na Bohumínsku 16.10.2021

Přišli jste o dodavatele energií? Pomoci může Marandis se zkušenostmi na Bohumínsku

Bohemia Energy ukončila k 13. říjnu 2021 svou činnost, o dodavatele energie tak náhle přišlo skoro milion lidí. Dotkla se tato zpráva i vaší domácnosti? Pokud si nevíte rady, můžete se obrátit na firmu Marandis, která dlouhá léta zprostředkovává lidem v Bohumíně výhodné ceny energií.
Strážníci ulovili velkou rybu, policisté obvinili dealera drog 15.10.2021

Strážníci ulovili velkou rybu, policisté obvinili dealera drog

Drogový záchyt v Bohumíně. Při kontrolní činnosti v Bohumíně-Kopytově si hlídka strážníků Městské policie Bohumín všimla osobního auta Škoda Superb, které jelo po cyklotrase podél Olše. Vezlo věci k výrobě drog.
Den pro zdravá prsa, také v Bohumíně můžete podpořit celostátní akci 15.10.2021

Den pro zdravá prsa, také v Bohumíně můžete podpořit celostátní akci

Jubilejní desátý ročník nabízí celostátní akce „Plaveme prsa“, kterou Aliance žen s rakovinou prsu vyhlašuje v rámci Dne pro zdravá prsa. V Bohumíně ji pořádá spolek Profit12, v aquacentru Bohumín v sobotu 16. října od 10 do 12 hodin. Vstup je zdarma.
Ptejte se starosty Bohumína a místostarostů, na dotazy odpoví v přímém přenosu 14.10.2021

Ptejte se starosty Bohumína a místostarostů, na dotazy odpoví v přímém přenosu

Starosta Bohumína Petr Vícha a oba místostarostové budou odpovídat na dotazy občanů města on-line prostřednictvím televizní obrazovky. Pořad „Ptejte se“ odvysílá bohumínský televizní informační kanál v úterý 19. října od 17 hodin v přímém přenosu.
Martin Cihlář a Petr Ligocký společně v galerii gorzyckého GCK 14.10.2021

Martin Cihlář a Petr Ligocký společně v galerii gorzyckého GCK

Výtvarné práce dvou mladých Bohumíňáků, Martina Cihláře a Petra Ligockého, budou od pátku 15. října k vidění v prostorách Obecního centra kultury v nedalekých polských Gorzycích.
Fotbalový Bospor prověří neoblíbený soupeř, do Bohumína jede Nový Jičín 14.10.2021

Fotbalový Bospor prověří neoblíbený soupeř, do Bohumína jede Nový Jičín

V neděli odpoledne za fotbalem. FK Bospor Bohumín vyzve na hřišti za parkem (Areál Pavla Srnička) fotbalisty Nového Jičína. Úvodní výkop divizního utkání je 17. října ve 14:30 hodin.
Na veseľu vešelo, do Starého Bohumína zavítají BLAženky, Ensemble FLAIR i legendární Rendošovci 12.10.2021

Na veseľu vešelo, do Starého Bohumína zavítají BLAženky, Ensemble FLAIR i legendární Rendošovci

Mezinárodní prestižní hudební festival mění místo a představí se v Bohumíně. Sedmý ročník svátku lidové hudby v různých podobách Musica Pura zavítá do sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně v úterý 26. října.
Kde se tvoří i boří sebevědomí dětí, Bohumín uvádí zajímavý seminář pro rodiče 12.10.2021

Kde se tvoří i boří sebevědomí dětí, Bohumín uvádí zajímavý seminář pro rodiče

Kde, kdy a čím my dospělí ovlivňujeme to, jak se budou děti cítit v dospělosti. Jak si budou věřit, přemýšlet o sobě, o svém místě ve společnosti a jak budou vnímat svět kolem sebe. Poradí seminář pro širokou veřejnost v úterý 19. října od 15 hodin. Vstup je zdarma.
Vedení města zve na tradiční setkání s obyvateli 11.10.2021

Vedení města zve na tradiční setkání s obyvateli

Vedení města v příštích dnech zavítá do šesti bohumínských částí k besedám s obyvateli. Starosta Petr Vícha spolu s místostarosty Lumírem Macurou a Igorem Bruzlem s lidmi proberou největší investice posledních dvou let, zaznamenají si nápady na inovace a vyslechnou problémy, které obyvatele jednotli
Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají a hledají do svých řad nové posily 11.10.2021

Dobrovolníci v Bohumíně pomáhají a hledají do svých řad nové posily

Setkání s dobrovolníkem, i pouhá jedna hodiny týdně, má v životech osamělých lidí velký význam. V Bohumíně můžete pomoci možná právě vy. Na otázky spojené s dobrovolnictvím odpoví školení, které pořádá organizace Adra v pondělí 25. října odpoledne.
Říjnová soutěž o lístky do kina a o plavenky do aquacentra, zkuste štěstí 10.10.2021

Říjnová soutěž o lístky do kina a o plavenky do aquacentra, zkuste štěstí

Ve skupině měst do 50 tisíc obyvatel Bohumín znovu zvítězil v bodovém hodnocení celostátní plavecké soutěže měst, napříč všemi kategoriemi pak dominoval v počtu účastníků. Hrajeme stylově (nejen) o plavenky do aquacentra.
Psychologie malování, Michaela Franzová a Alena Dorotíková vystavují v Maryšce 10.10.2021

Psychologie malování, Michaela Franzová a Alena Dorotíková vystavují v Maryšce

Olej, akryl, pastel. Zejména krajiny a příroda. Hlavní náměty výstavy prací Michaely Franzové a Aleny Dorotíkové z ateliéru Hamaka Moravská Ostrava. Výstavu asi třicítky prací můžete v Salonu Maryška vidět od 5. října do 11. listopadu.
Zájem o sněmovní volby byl v Bohumíně vyšší než posledně 9.10.2021

Zájem o sněmovní volby byl v Bohumíně vyšší než posledně

Ve čtrnáct hodin skončily v sobotu 9. října volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V Bohumíně byl o volby větší zájem, než v roce 2017. Zatímco před čtyřmi lety dorazilo do místních volebních místností 51,33 %, letos volební účast ve městě činila 55,34 %.
Probíhají sněmovní volby, lidé v Česku si vybírají nové poslance a poslankyně 8.10.2021

Probíhají sněmovní volby, lidé v Česku si vybírají nové poslance a poslankyně

V České republice probíhají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V pátek 8. října jsou volební místnosti otevřeny od 14 do 22 hodin, v sobotu 9. října jsou voličům k dispozici od 8 do 14 hodin.
Památný den sokolstva připomněl hodnoty Sokola 8.10.2021

Památný den sokolstva připomněl hodnoty Sokola

Zástupci TJ Sokol Bohumín a TJ Sokol Záblatí si připomněli Památný den sokolstva. Sokol má v Bohumíně dlouholetou tradici, TJ Sokol Záblatí letos slaví 110 let. Od roku 2019 je 8. říjen zařazen do kalendáře významných dnů České republiky.
Poděkování všem zdravotníkům a pracovníkům v nemocnicích 8.10.2021

Poděkování všem zdravotníkům a pracovníkům v nemocnicích

Letošní ročník krajské akce Sestra roku nesl název Děkujeme zdravotníkům. Mimořádně nebyli oceněni jednotlivci v rámci kategorií, poděkování patřilo zdravotníkům všech 17 nemocnic v regionu, jablunkovského sanatoria i Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.
Krevní centrum urgentně potřebuje krev 8.10.2021

Krevní centrum urgentně potřebuje krev

Krevní centrum Fakultní nemocnice Ostrava žádá všechny zdravé dárce krve – přijďte co nejdříve k odběru! Pro pacienty potřebuje všechny krevní skupiny. Darováním krve zachráníte život.
Volby do sněmovny budou pod proudem, ČEZ omezí odstávky 7.10.2021

Volby do sněmovny budou pod proudem, ČEZ omezí odstávky

Společnost ČEZ Distribuce minimalizuje v termínu konání voleb do poslanecké sněmovny 8. a 9. října plánované odstávky elektřiny a nebude provádět práce, které by mohly ovlivnit průběh voleb.
Přijďte si s dětmi zaběhat, venkovní sezónu zakončí atletická Velká cena Bohumína 5.10.2021

Přijďte si s dětmi zaběhat, venkovní sezónu zakončí atletická Velká cena Bohumína

Šestnácté pokračování nabídne otevřený přebor Atletického klubu Bohumín a Velká cena Bohumína. Závod v běhu na 60 metrů doplní skok o tyči a běh na 300 metrů. Pořadatelé zvou širokou veřejnost, ve středu 6. října od 16 hodin na atletickém oválu při základní škole ČSA.
Týden sociálních služeb: den otevřených dveří, vyjížďky cyklorikšou i rukodělné výrobky za lidové ceny 5.10.2021

Týden sociálních služeb: den otevřených dveří, vyjížďky cyklorikšou i rukodělné výrobky za lidové ceny

Den otevřených dveří, vyjížďky cyklorikšou, jarmark rukodělných výrobků za lidové ceny. Zavítejte ve středu 6. října do areálu Centra sociálních služeb Bohumín (ul. Masarykova, vedle římskokatolické fary), centrum se připojuje k celostátnímu Týdnu sociálních služeb.
Ve Starém Bohumíně zahraje Laco Déczi a Celula New York 5.10.2021

Ve Starém Bohumíně zahraje Laco Déczi a Celula New York

Trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř Laco Déczi opět v Bohumíně. Koncert „Laco Déczi a Celula New York“ uvede spolek Oderberg v sále hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně ve středu 13. října od 19 hodin.
Projekt Hrníček pro Tebe potěší babičky a dědečky v domovech seniorů 4.10.2021

Projekt Hrníček pro Tebe potěší babičky a dědečky v domovech seniorů

Máte doma hrníček na čaj a na kávu, který můžete postrádat? Darujte ho seniorům jako originální dárek. „Hrníček pro Tebe“ je novou aktivitou spolku Počteníčko a klubů seniorů.
Do kraje přijdou další stamiliony na výměnu starých kotlů 4.10.2021

Do kraje přijdou další stamiliony na výměnu starých kotlů

Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí dotaci na ten modernější a úspornější, aby se už teď předběžně přihlásili.
Lidé v karanténě a izolaci budou moci volit z auta 4.10.2021

Lidé v karanténě a izolaci budou moci volit z auta

Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří se chtějí zúčastnit nadcházejících parlamentních voleb, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci.
Nová půjčovna pramic a šlapadel u Vrbického jezera láká 2.10.2021

Nová půjčovna pramic a šlapadel u Vrbického jezera láká

Nová půjčovna lodí a šlapadel u Vrbického jezera láká. Jen o prvním víkendu ji využilo přibližně 120 lidí z Bohumína a okolí, například z Ostravy, Rychvaldu, Petřkovic nebo z polské obce Gorzyczki.
Žáci gymnázia vyrobili stovky osobních přání, věnovali je seniorům 1.10.2021

Žáci gymnázia vyrobili stovky osobních přání, věnovali je seniorům

Do domovů seniorů v Moravskoslezském kraji putují přáníčka, která vyrobili žáci Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Přibližně 500 ručně zhotovených kartiček udělá radost seniorům například v Bohumíně, Ostravě, Frýdku-Místku, Odrách, Vítkově a Havířově.
Rovnou tři ocenění pro moravskoslezské hasiče a muže z Bohumína 1.10.2021

Rovnou tři ocenění pro moravskoslezské hasiče a muže z Bohumína

V anketě Hasič roku 2020 získal Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jeho zástupci hned tři ocenění. Vítězství v kategorii „Nejnáročnější zásah“ a dvě třetí místa v kategoriích „Velitel/Vedoucí roku 2020“ a „Zaměstnanec roku 2020“.
Na semináři proberou rizika spojená s internetem a sociálními sítěmi 1.10.2021

Na semináři proberou rizika spojená s internetem a sociálními sítěmi

Sociální sítě jako fenomén své doby a zároveň velké nebezpečí hlavně pro děti a mládež. Přednášku na tohle téma proběhne v Kulturním domě v Rychvaldu ve středu 6. října 2021 od 16 hodin v Kulturním domě v Rychvaldu a je pořádaná z projektu MAP2 Lepší KLIMA pro Bohumínsko.
Týden knihoven nabídne upomínkovou amnestii i registraci za výhodnou cenu 30.9.2021

Týden knihoven nabídne upomínkovou amnestii i registraci za výhodnou cenu

Knihovna K3 se připojuje k celostátnímu Týdnu knihoven. Od pondělí 4. do soboty 9. října můžete jeho program využít na všech pobočkách. Týden knihoven v Bohumíně nabídne například upomínkovou amnestii a slevu 50 procent na roční registraci.
Seniorky vlastnoručně zhotovily skoro 450 miniaturních ponožek pro děti 29.9.2021

Seniorky vlastnoručně zhotovily skoro 450 miniaturních ponožek pro děti

Seniorky z Bohumína pomáhají předčasně narozeným dětem. Mrňouskům, kteří musejí určitý čas strávit v inkubátorech, pletou a háčkují miniaturní ponožky soupravičky.
Snížení maximální povolené rychlosti v dálničním tunelu Klimkovice 29.9.2021

Snížení maximální povolené rychlosti v dálničním tunelu Klimkovice

Tunel Klimkovice vede dálnicí D1 do Ostravy a zpět. Dva tubusy vždy v délce přibližně jednoho kilometru snáší dopravní hustotu zhruba 26 tisíc aut všech kategorií denně. Kvůli průsakům vody ze sekundárního ostění tunelu byla maximální povolená rychlost ve směru z Ostravy snížena na 60 km/h.
Hokejová krajská liga pokračuje už zítra duelem Bohumín versus Rožnov 27.9.2021

Hokejová krajská liga pokračuje už zítra duelem Bohumín versus Rožnov

Moravskoslezská krajská liga mužů pokračuje zítra (úterý 28. září) od 18 hodin utkáním HC Bospor Bohumín – HC Rožnov pod Radhoštěm. Úvodní buly padne v hale zimního stadionu Bospor v 18 hodin, divácké vstupné je 40 korun.
Žluté kvítky známé sbírky, nábor do registru dárců kostní dřeně a Tančí celé město 27.9.2021

Žluté kvítky známé sbírky, nábor do registru dárců kostní dřeně a Tančí celé město

Sbírka Květinkový den Ligy proti rakovině, nábor do registru dárců kostní dřeně a velká taneční akce „Tančí celé město“ jako poděkování za nasazení v době covidové. Program bohumínských spolků Profit12 a Alma mater na středu 29. září v centru Bohumína.
Siloví trojbojaři z Bohumína a Dolní Lutyně si zajistili účast na mistrovství republiky 26.9.2021

Siloví trojbojaři z Bohumína a Dolní Lutyně si zajistili účast na mistrovství republiky

Proběhly nominační soutěže na republiková mistrovství v klasickém RAW silovém trojboji. Závodníci TJ Viktorie Bohumín si zajistili na republikových šampionátech účast.
Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně 24.9.2021

Testování protilátek na covid-19 nově také v Bohumíně

V rámci boje s koronavirovým onemocněním nabízí Bohumínská městská nemocnice další službu klientům. Zájemcům zjistí aktuální stav protilátek nemoci covid-19. Test se provádí odběrem žilní krve.
V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby 24.9.2021

V Bohumíně startuje roznos hlasovacích lístků pro sněmovní volby

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční 8. a 9. října 2021. V Bohumíně, kde může přijít k volbám více jak 17 250 voličů, odstartoval roznos hlasovacích lístků.
Podpořte v celostátní anketě hasiče ze Starého Bohumína 23.9.2021

Podpořte v celostátní anketě hasiče ze Starého Bohumína

Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů Starý Bohumín je ve finále celostátní ankety Dobrovolní hasiči roku. Hasiče můžete podpořit on-line na webu ankety nebo zasláním SMS zprávy.
Bohumínská Alma mater uspěla s Na dřeň tour v pražské ZOO 23.9.2021

Bohumínská Alma mater uspěla s Na dřeň tour v pražské ZOO

Další zastávkou "Na dřeň tour" bohumínského spolku Alma mater byla ZOO Praha. Náborová akce pro zájemce o členství v Českém národním registru dárců kostní dřeně měla podtitul "Nestrkejte hlavu do písku, dejte šanci na život".
Ve středu na náměstí farmářské trhy, den řemesel i volnočasové kroužky 21.9.2021

Ve středu na náměstí farmářské trhy, den řemesel i volnočasové kroužky

Farmářské trhy, středoškolský den řemesel, nabídka volnočasových kroužků domu dětí. Na náměstí před radnicí to ve středu 22. září bude žít.
Policisté a strážníci zpacifikovali muže, který vyhrožoval s noži v rukou 21.9.2021

Policisté a strážníci zpacifikovali muže, který vyhrožoval s noži v rukou

Bleskový zásah policistů a městských strážníků. V sobotu 18. září večer byli přivoláni na ubytovnu Šunychelské ulici v Novém Bohumíně. Podle oznámení tam měl 42letý muž vyhrožovat 29letému muži.
Začala topná sezóna, o šest dnů dříve než před rokem 20.9.2021

Začala topná sezóna, o šest dnů dříve než před rokem

ČEZ Teplárenská začala v pondělí 20. září ráno dodávat teplo z Elektrárny Dětmarovice do Bohumína i Orlové. Podzimní počasí letos nastoupilo o šest dní dříve než před rokem. Tehdy začala ČEZ Teplárenská s dodávkami tepla pro obě slezská města až 26. září.
Černé vlajky, minuta ticha. Hasiči po celé zemi uctili zesnulé kolegy 19.9.2021

Černé vlajky, minuta ticha. Hasiči po celé zemi uctili zesnulé kolegy

Černými vlajkami vyvěšenými na svých budovách dnes hasiči po celé republice uctili památku dvou dobrovolných hasičů, kteří zahynuli při výbuchu rodinného domu v Koryčanech. V poledne také hasiči nastoupili v zásahových oblecích k minutě ticha.
Pajtaši vítězem patnáctého volejbalového Orange cupu 19.9.2021

Pajtaši vítězem patnáctého volejbalového Orange cupu

Parádní výkony nabídl patnáctý ročník volnočasového Orange Cupu ve volejbalu. Přihlásilo se deset týmů z Bohumína i okolí. Akci oddílu volejbalu TJ Sokol Bohumín finančně podpořilo město.
Víkend na česko-polském pomezí patří Jarmarku na hranici 17.9.2021

Víkend na česko-polském pomezí patří Jarmarku na hranici

Polské Krzyżanowice o víkendu 18. a 19. září pořádají podzimní díl oblíbeného Jarmarku na hranici. Lidový „bleší trh“ se koná tradičně v prostoru bývalé celnice hraničního přechodu Chałupki-Bohumín (u Starého Bohumína).
Nedělní šlágr Bosporu Bohumín a béčka Karviné se neuskuteční 17.9.2021

Nedělní šlágr Bosporu Bohumín a béčka Karviné se neuskuteční

Fotbalový Bospor Bohumín měl v neděli (19. září) hostit v šlágru béčko Karviné. Všechno je ale nakonec jinak. Nedělní divizní zápas mužů s MFK Karviná B se kvůli akutnímu covidovému onemocnění v týmu soupeře bohužel neuskuteční.
Lukáš Fluxa se vrátil do čela fotbalového Bosporu Bohumín 16.9.2021

Lukáš Fluxa se vrátil do čela fotbalového Bosporu Bohumín

Po 735 dnech se do čela zapsaného spolku FK Bospor Bohumín vrátil Lukáš Fluxa. V září 2019 po sedmi letech ve funkci předal pozici předsedy Ivo Cichoňovi, který na valné hromadě klubu už na funkci znovu nekandidoval.
Černou skládku musel autor uklidit a dostal pokutu, v boji s nepořádkem pomáhají všímavé občané 15.9.2021

Černou skládku musel autor uklidit a dostal pokutu, v boji s nepořádkem pomáhají všímavé občané

Nepořádek u kontejnerů = opakující se nešvar. Tentokrát ul. Koperníkova, Nový Bohumín. Hlídce městských strážníků se povedlo jednoho z hříšníků načapat, dostal pokutu a svůj nepořádek musel uklidit.
Hokej baví kluky i holky, taky do Bohumína se vrací oblíbená akce Týden hokeje 14.9.2021

Hokej baví kluky i holky, taky do Bohumína se vrací oblíbená akce Týden hokeje

Týden hokeje znovu zavítá do Bohumína. V úterý 21. září od 16 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.
O víkendu před vlakovým nádražím úplná dopravní uzavírka 13.9.2021

O víkendu před vlakovým nádražím úplná dopravní uzavírka

Součástí prací spojených s výstavbou dopravního terminálu před vlakovým nádražím je položení nového živičného povrchu tamní komunikace. Z toho důvodu dojde v prostoru k úplné dopravní uzavírce, která začne v pátek 17. září v 15:00 a skončí v pondělí 20. září v 8:00.
Dopravních nehod o prázdninách v kraji meziročně přibylo 12.9.2021

Dopravních nehod o prázdninách v kraji meziročně přibylo

Přestože celkový počet dopravních nehod v době prázdnin na silnicích Moravskoslezského kraje oproti loňskému roku stoupl, tragických následků ubylo. Vyplývá to z policejních statistik.
Dobročinné Kafe od podlahy chutná a pomáhá, dejte si znovu šálek před kostelem 10.9.2021

Dobročinné Kafe od podlahy chutná a pomáhá, dejte si znovu šálek před kostelem

Dobročinné „Kafe od podlahy“ hlásí další pokračování. Dát si dobrou kávu a přispět na opravu novobohumínského evangelického kostela můžete opět ve středu 15. září a ve čtvrtek 16. září, po oba dny vždy od 13 do 17 hodin.
Další opilí šoféři za volantem, někteří měli značně naváto 9.9.2021

Další opilí šoféři za volantem, někteří měli značně naváto

Alkohol a drogy za volantem jsou stále častějším nešvarem. V srpnu bohumínští městští strážníci „načapali“ na cestách hned několik řidičů, kteří byli na mol opilí.
Zlato, stříbro i bronz z mistrovství světa mladým rybářům z Bohumína 8.9.2021

Zlato, stříbro i bronz z mistrovství světa mladým rybářům z Bohumína

Tomáš Bernatík a Eliška Vladyková z místní organizace Českého rybářského svazu Bohumín bodovali na mistrovství světa v rybolovné technice. Konalo se v polské Poznani. Českou republiku na něm reprezentovalo 9 závodníků.
Školní kuchyně má novou vzduchotechniku a profesionální nasvětlení pracovních ploch 7.9.2021

Školní kuchyně má novou vzduchotechniku a profesionální nasvětlení pracovních ploch

Nová výkonná vzduchotechnika a profesionální nasvětlení pracovních ploch ve školní kuchyni Masarykovy základní školy v centru města. Letošní modernizace zázemí stála skoro 5 milionů korun, Bohumín ji hradil z vlastního rozpočtu. Pracoviště je od září v plném provozu.
Dobrovolní hasiči podniknou v Záblatí noční útok na terč 6.9.2021

Dobrovolní hasiči podniknou v Záblatí noční útok na terč

Požární útok za tmy prověří dobrovolné hasiče tak, jako málokterý závod. Originální soutěž má v Záblatí tradici od roku 2009. Letošní ročník proběhne v pátek 10. září od 20 hodin na hřišti FK Slovan Záblatí.
Druhý nejlepší web v Moravskoslezském kraji má Bohumín 5.9.2021

Druhý nejlepší web v Moravskoslezském kraji má Bohumín

Druhou nejlepší webovou stránku měst v Moravskoslezském kraji má Bohumín na adrese www.bohumin.cz (1. místo Bruntál, 3. místo Město Albrechtice). Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí vyhlásil Moravskoslezský kraj.
SOUTĚŽ, vyhrajte lístky do kina a plavenky do aquacentra 5.9.2021

SOUTĚŽ, vyhrajte lístky do kina a plavenky do aquacentra

Pěšky, na kole nebo na bruslích můžete relaxovat a díky novým stezkám ještě poznávat zajímavá zákoutí Bohumína. Na in-line bruslích vyrazila podél Odry Monika Rozsypalová a nezapomněla vyhlásit novou soutěžní otázku, na kterou odpovídejte do neděle 19. září.
S novou sezónou pořádá Plavecký klub Bohumín nábor členů 4.9.2021

S novou sezónou pořádá Plavecký klub Bohumín nábor členů

Plavecký klub Bohumín pořádá nábor členů pro novou sezonu. Proběhne v úterý 7. září od 16 hodin v aquacentru Bospor, přednost při náboru budou mít děti narozené v letech 2012 až 2016. Více informací na www.plavanibohumin.cz.
Vydejte se s Trampy po svých nebo na kole Za krásami podzimu 3.9.2021

Vydejte se s Trampy po svých nebo na kole Za krásami podzimu

Dvacet, čtyřicet i padesát kilometrů. Vydejte se po svých nebo na kolech do zajímavých zákoutí Bohumína. “Za krásami podzimu” se turisté a cyklisté vydají už po pětačtyřicáté. Zájemce zve Klub českých turistů, odbor Tramp Bohumín.
Sálem secesního domu zazní hlasy vokálního kvarteta QVOX 2.9.2021

Sálem secesního domu zazní hlasy vokálního kvarteta QVOX

Kulturní spolek Oderberg uvádí ve Starém Bohumíně hudební lahůdku. V sále hotelu Pod Zeleným dubem v úterý 14. září 19 hodin zazpívá vokální kvarteto QVOX.
Hasiči v noci vyprošťovali polský kamion na dálnici D1 u Bohumína 1.9.2021

Hasiči v noci vyprošťovali polský kamion na dálnici D1 u Bohumína

Na dálnici D1 u Bohumína (cca km 365) zasahovaly v noci na středu tři jednotky krajských hasičů. Odstraňovaly následky nehody polského kamionu MAN, který skončil kabinou ve středových svodidlech a tahač s návěsem se zlomil do tvaru jedničky. Řidič vyvázl s lehkým poraněním ruky.
Tradiční Srpnová noc se letos uskuteční mimořádně o prvním zářijovém víkendu 30.8.2021

Tradiční Srpnová noc se letos uskuteční mimořádně o prvním zářijovém víkendu

Tradiční zahradní slavnost s muzikou letos v Záblatí mění termín. „Srpnová noc“ se uskuteční mimořádně v sobotu 4. září odpoledne. Do areálu sokolovny zve FK Slovan Záblatí ve spolupráci s K3 Bohumín.
Hudebník, tanečník nebo výtvarník, základní umělecká škola nabízí volná místa 29.8.2021

Hudebník, tanečník nebo výtvarník, základní umělecká škola nabízí volná místa

Flétna, trumpeta, saxofon, nebo snad tanec či výtvarnictví? U nás máte šanci i prostor, vzkazuje školákům Základní umělecká škola Bohumín. Ve dnech 3. až 15. září vyhlašuje druhé kolo přijímaček pro nadcházející školní rok.
Turismus se probouzí, motivovat k cestování po regionu má i hra o iPady 28.8.2021

Turismus se probouzí, motivovat k cestování po regionu má i hra o iPady

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji se po koronavirové pauze probouzí. Ve druhém čtvrtletí roku 2021 do regionu přijely bezmála 104 tisíce návštěvníků, což je o 64 procent více než ve stejném období předešlého roku. Nejvíce táhly Beskydy.
Bohumínská nemocnice vydala první číslo svého magazínu 26.8.2021

Bohumínská nemocnice vydala první číslo svého magazínu

Nejen kvalitní péčí, ale i informovaností mohou zdravotnická zařízení přilákat nové klienty a pacienty. Bohumínská městská nemocnice (BMN) učinila další krok ve zlepšování své firemní kultury vydáním prvního čísla Magazínu BMN. Šestnáctistránkový časopis bude k dostání zdarma.
Univerzita třetího věku pokračuje, ještě sbírá přihlášky 25.8.2021

Univerzita třetího věku pokračuje, ještě sbírá přihlášky

Univerzita třetího věku hlásí návrat. Po roční přestávce, způsobené pandemií covidu, senioři opět usednou do lavic. Občanům Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně na studium města a obce přispívají. Příjem přihlášek končí 3. září.
Nehoda kamionu zablokovala tah mezi Bohumínem a Dolní Lutyní 24.8.2021

Nehoda kamionu zablokovala tah mezi Bohumínem a Dolní Lutyní

Havárie tahače s návěsem včera v podvečer (23. srpna) dočasně uzavřela silnici I/67 Bohumín – Dolní Lutyně. Řidič (52) byl převezen do ostravské nemocnice a podle lékařů je v ohrožení života.
Očkování bez registrace nově i v nemocnici v Bohumíně 23.8.2021

Očkování bez registrace nově i v nemocnici v Bohumíně

Bohumínská městská nemocnice se zařazuje mezi místa, kde je možné si nechat provést očkování proti covidu-19 bez předchozí registrace. Zájemce, kteří se nechtějí předtím zabývat administrativou v objednávkovém systému, bude očkovací centrum přijímat vždy ve čtvrtek od 8 do 10 hodin.
Plavci zahájili sezónu závodem na otevřené vodě 23.8.2021

Plavci zahájili sezónu závodem na otevřené vodě

Závodem na 3800 metrů zahájil novou sezónu Plavecký klub Bohumín. Na start oficiálně prvního ročníku Kalich cupu se postavilo 13 statečných závodníků.
Noční prohlídky nabídnou vybrané části prvorepublikového bunkru jen za svitu petrolejky 23.8.2021

Noční prohlídky nabídnou vybrané části prvorepublikového bunkru jen za svitu petrolejky

Podnikněte výpravu do časů první republiky pod rouškou tmy. Muzeum v bunkru MO-S5 Na Trati pořádá v sobotu 28. srpna od 19 do 22 hodin noční komentované prohlídky. Vybrané části bunkru spatříte stylově pouze za svitu petrolejky.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad