Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Hlasujte pro Jana Gříbka ze Záblatí v anketě Osobnost amatérského fotbalu 23.11.2019

Hlasujte pro Jana Gříbka ze Záblatí v anketě Osobnost amatérského fotbalu

Podpořte udržet vedení Jana Gříbka z FK Slovan Záblatí v anketě Osobnost amatérského fotbalu. Soutěž probíhá na webu www.msdenik.cz. Anketa probíhá do pondělí 25. listopadu a hlasovat můžete i opakovaně (zhruba s hodinovým odstupem).
Memoriál Miloše Freitaga jednoznačně ovládl Ondřej Bolcarovič 23.11.2019

Memoriál Miloše Freitaga jednoznačně ovládl Ondřej Bolcarovič

Polokulatiny oslavil Memoriál Miloše Freitaga ve stolním tenisu. Turnaj na počest výrazné osobnosti TJ Sokol Záblatí se uskutečnil popatnácté. Zapojili se hráči devíti oddílů stolního tenisu. Akci podpořilo město Bohumín.
Den otevřených dveří v novém charitním domě sv. Kláry 22.11.2019

Den otevřených dveří v novém charitním domě sv. Kláry

Charita Bohumín už za pár týdnů na Bohumínsku výrazně posílí dostupnost tzv. odlehčovací služby. Pro žádanou sociální službu vybudovala nové zázemí, charitní dům sv. Kláry. Ve čtvrtek 28. listopadu si ho veřejnost může prohlédnout při dni otevřených dveří, od 12 do 16 hodin.
Hrdinství lidí z Bohumínska v řadách RAF v nové knize 20.11.2019

Hrdinství lidí z Bohumínska v řadách RAF v nové knize

Příběhy Čechoslováků v řadách Britského královského letectva (RAF) ožívají v nové knize bohumínského spolku Maryška. Přibližuje v ní osudy Bohumíňáků a lidí spjatých s Bohumínskem, kteří za druhé světové války neváhali nasadit život v boji za svou vlast a za svobodu.
Klubovna ve Starém Bohumíně plná vánočních dárků, stačí si jen vybrat 19.11.2019

Klubovna ve Starém Bohumíně plná vánočních dárků, stačí si jen vybrat

Za vánoční inspirací znovu do Starého Bohumína. Originální šperky, bižuterie, keramika, hračky, vánoční dekorace, perníčky a další věci jsou v domě U Rytíře k vidění až do 20. prosince. Výstava je prodejní.
Bohumínskou pěveckou STAR 2019 je Magdaléna Adamusová 18.11.2019

Bohumínskou pěveckou STAR 2019 je Magdaléna Adamusová

Bohumínskou pěveckou STAR 2019 je Magdaléna Adamusová, která oslnila porotce i diváky písní Writing on the Wall z bondovky Spectre. Jako absolutní vítězka letošní soutěže vystoupí v roce 2020 na pěti akcích K3 Bohumín, například na Májovém políbení, Dětském dnu a dalších.
Moravskoslezský kraj má další půl miliardy korun k výměně starých kotlů 17.11.2019

Moravskoslezský kraj má další půl miliardy korun k výměně starých kotlů

Státní fond životního prostředí pošle do Moravskoslezského kraje dalších 500 milionů korun. Kraj díky tomu vyhoví výrazně více žadatelům o kotlíkovou dotaci. Ve třetím kole výzvy si v květnu letošního roku během deseti dnů o příspěvek řeklo 10 tisíc zájemců.
Na Nohavicu se v Bohumíně stála fronta celou noc 16.11.2019

Na Nohavicu se v Bohumíně stála fronta celou noc

Celou noc stáli ve frontě na lístky fanoušci ostravského barda Jarka Nohavici, který v Bohumíně nabídne recitál v úterý 3. prosince. Předprodej naplánovala bohumínská K3 na dnešek (sobota 16. listopadu), ovšem první zájemci si stoupli do fronty už včera. Lístek stál 650 korun.
Bobeš pořádá v Bohumíně Týden pro podporu pěstounské péče 15.11.2019

Bobeš pořádá v Bohumíně Týden pro podporu pěstounské péče

Co dělat, když se chci stát náhradní mámou, náhradním tátou? Centrum rodiny Bobeš Bohumín se připojuje k celostátní kampani „Dejme dětem rodinu“ a pořádá Týden pro podporu pěstounské péče. V Salonu Maryška (náměstí T. G. Masaryka) uvede besedy pro školáky i veřejnost.
Senioři se učí, jak poskytnout první pomoc vnoučatům 14.11.2019

Senioři se učí, jak poskytnout první pomoc vnoučatům

Stovka seniorů se v kraji do poloviny prosince proškolí v základech první pomoci. Naučí a zdokonalí se reagovat v kritické situaci, která může nastat například při hlídání vnoučat. Absolventi projektu díky tomu v praxi zvládnou nejčastější akutní zdravotní stavy dětského věku.
Seniorům nebude zima na nohy, dobrovolníci jim pod stromeček nadělují pletené ponožky 13.11.2019

Seniorům nebude zima na nohy, dobrovolníci jim pod stromeček nadělují pletené ponožky

Několik set párů ponožek vytvořily pletařky v důchodu pro klienty více jak deseti domovů seniorů v Moravskoslezském kraji. Klub ponožka, nový projekt Spolku Počteníčko, propojil kluby seniorů, veřejnost a zařízení, která se o babičky a dědečky starají.
Do Bohumína se vrací Fenomenální jazzový trumpetista Laco Deczi 12.11.2019

Do Bohumína se vrací Fenomenální jazzový trumpetista Laco Deczi

Fenomenální jazzový trumpetista a skladatel Laco Deczi se po roce vrací do Bohumína. V secesním sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně zahraje v neděli 24. listopadu od 19 hodin.
Péče o osobu blízkou tématem další besedy 12.11.2019

Péče o osobu blízkou tématem další besedy

Charita Bohumín pokračuje v cyklu besed na téma péče o osobu blízkou v jejím přirozeném prostředí, tedy doma. Druhé setkání proběhne v novém Charitním domě sv. Kláry (vedle hasičské zbrojnice) ve Starém Bohumíně, ve čtvrtek 21. listopadu v 16 hodin.
Střet motocyklu s osobním autem u Kauflandu 11.11.2019

Střet motocyklu s osobním autem u Kauflandu

Osobní auto se na křižovatce u Kauflandu střetlo s motocyklem. K dopravní nehodě došlo v pondělí 11. listopadu po 14. hodině. Řidič motocyklu ročník 1953 utrpěl lehká zranění.
Městské noviny pro velký zájem navýšily počet výtisků 11.11.2019

Městské noviny pro velký zájem navýšily počet výtisků

Pro velký zájem navýšila redakce městských novin Oko ve spolupráci s radnicí množství výtisků, které distribuuje k čtenářům. Oko vychází jako čtrnáctideník a je zdarma k dispozici jen v Bohumíně na skoro 30 místech.
Powerlifting Raspberry Bohumín a nejúspěšnější prezentace od vzniku klubu 10.11.2019

Powerlifting Raspberry Bohumín a nejúspěšnější prezentace od vzniku klubu

Závodníkům silového trojboje z Bohumínska se daří na mezistátní úrovni. Klub Powerlifting Raspberry sbíral medaile v Nových Zámcích na Slovensku na Mistrovství světa federace GPC (Global Powerlifting Comittee). Oddíl Powerlifting nasadil do soutěže 8 závodníků.
Stříbro a bronz pro silové trojbojařky starobohumínské Viktorie 10.11.2019

Stříbro a bronz pro silové trojbojařky starobohumínské Viktorie

Medailové kovy cinkaly. Závodnice oddílu silového trojboje TJ Viktorie bodovaly na Mistrovství ČR žen v klasickém (RAW) silovém trojboji v Rakovníku. Natálie Plevová dosáhla na stříbrnou medaili, Denisa Turková na bronzovou.
Memoriál Miloše Freitaga nabídne patnácté pokračování 9.11.2019

Memoriál Miloše Freitaga nabídne patnácté pokračování

Patnácté narozeniny oslaví Memoriál Miloše Freitaga. Turnaj ve stolním tenisu registrovaných i neregistrovaných hráčů připomíná výraznou osobnost TJ Sokol Záblatí a uskuteční se v sokolovně Záblatí v sobotu 16. listopadu od 9 hodin.
V soutěži Miss Karkulka 2019 zabodovala taky Adéla Baierová z Bohumína 7.11.2019

V soutěži Miss Karkulka 2019 zabodovala taky Adéla Baierová z Bohumína

Klání o nejkrásnější středoškolačku Karvinska MISS KARKULKA VESNA TOURS 2019, které proběhlo v sále domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně, zná už své vítězky. A Bohumín opět bodoval.
Kdo je připraven … Fontána spustila rezervační systém táborů 2020 7.11.2019

Kdo je připraven … Fontána spustila rezervační systém táborů 2020

Fontána je připravena. Bohumínský dům a dětí a mládeže spustil rezervační systém pro pobytové a příměstské tábory v příštím roce. Příměstské se konají ve městě, pobytové na turistické základně v Návsí u Jablunkova.
S přechodem na televizní DVB-T2 pomůže nejen domovům seniorů dotace 6.11.2019

S přechodem na televizní DVB-T2 pomůže nejen domovům seniorů dotace

Moravskoslezský kraj podpoří poskytovatele sociálních služeb při přechodu zemského digitálního televizního vysílání ze standardu DVB-T na vysílací standard DVB-T2. Na set top boxy, úpravy antény nebo nové televizní přijímače kraj přerozdělí minimálně 2,3 milionu korun.
Podzimní brigáda v útulku připraví psí azyl na zimu 5.11.2019

Podzimní brigáda v útulku připraví psí azyl na zimu

Zázemí pro opuštěné pejsky připraví na zimu a důkladně uklidí. Dobrovolníci a ošetřovatelé pořádají v městském psím útulku v Šunychlu (areál bývalých kasáren, ul. Větrná) podzimní brigádu. Pomocnou ruku můžete nabídnout v sobotu 16. listopadu od 9:30 hodin.
Z pohledu policistů byla letošní Památka zesnulých poměrně klidná 5.11.2019

Z pohledu policistů byla letošní Památka zesnulých poměrně klidná

V době tzv. Dušiček, Památky zesnulých, se policisté po celém Moravskoslezském kraji více zaměřili na kontroly v oblasti hřbitovů a parkovišť v jejich blízkosti. Taky víc dohlédli na bezpečnost silničního provozu. Policisté zkontrolovali v rámci opatření 1 068 vozidel.
Většina škol a mateřinek zůstane ve středu v Bohumíně zavřená 4.11.2019

Většina škol a mateřinek zůstane ve středu v Bohumíně zavřená

K celodennímu protestu školských odborů, který proběhne ve středu 6. listopadu, se připojí většina škol a školských zařízení v Bohumíně. Toho dne zůstanou zavřené. Vybraná zařízení stávku podporují, ale budou v provozu, například školní kuchyně.
Alma Mater taky na Univerzitě Karlově, pod záštitou ministra 4.11.2019

Alma Mater taky na Univerzitě Karlově, pod záštitou ministra

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy proběhl velký nábor nových potenciálních dárců do registru dárců kostní dřeně. Organizoval ho bohumínský spolek Alma Mater a spolek PaLetA.
Policisté se v kontrolách zaměřili na chodce a cyklisty 3.11.2019

Policisté se v kontrolách zaměřili na chodce a cyklisty

Policisté v Moravskoslezském kraji se v závěru října intenzivněji zaměřili na kontrolu dodržování pravidel chodci a cyklisty, stranou ovšem nezůstali ani ostatní účastníci silničního provozu. Policisté zjistili 791 dopravních přestupků.
Památka zesnulých taky ve znamení většího policejního dohledu 1.11.2019

Památka zesnulých taky ve znamení většího policejního dohledu

Zvýšený dohled v souvislosti s Památkou zesnulých platí pro dopravu na cestách i na hřbitovech a v jejich okolí, například na parkovištích. V pohotovosti jsou republikoví policisté i městští strážníci.
Zloděje alkoholu i lapače tabákových výrobků dopadli městští strážníci 31.10.2019

Zloděje alkoholu i lapače tabákových výrobků dopadli městští strážníci

Zlodějům zboží jsou strážníci v patách, i díky všímavosti lidí a městskému kamerovému systému. Daleko s lupem neutekl například chmaták, který odcizil alkohol v supermarketu v ulici 9. května.
Cyklostezky, chodníky, učebny. Mapa představuje úspěšné projekty MASky 30.10.2019

Cyklostezky, chodníky, učebny. Mapa představuje úspěšné projekty MASky

42 projektů podpořila Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko prostřednictvím své Strategie komunitně vedeného místního rozvoje na období 2014-2020 (+3). Objem dotací pokořil hranici 112 milionů korun. Podpořené záměry přehledně představuje interaktivní mapa na internetu.
Fotbalisté Záblatí a Věřňovic sehráli derby a pomohli němým tvářím 29.10.2019

Fotbalisté Záblatí a Věřňovic sehráli derby a pomohli němým tvářím

Fotbalisté pomáhají. Hráči FK Slovan Záblatí a TJ Sokol Věřňovice při víkendovém derby spojili síly a pomohli němým tvářím. Pro bohumínský psí útulek vybrali 2 tisíce korun. Za peníze zařízení nakoupí kvalitní psí granule Josidog Regular.
Bohumín vyčistil třicet skleněných čekáren autobusových zastávek 29.10.2019

Bohumín vyčistil třicet skleněných čekáren autobusových zastávek

Třicet skleněných přístřešků autobusových zastávek nechal Bohumín na podzim očistit, poslední kusy přišly na řadu v závěru minulého týdne. Na jarním i podzimním seznamu bylo 30 zastávek, za podzimní etapu očisty Bohumín zaplatil 48 tisíc korun (bez DPH).
Moje století s Bohumíňákem Aloisem Blokšou uvede Česká televize 28.10.2019

Moje století s Bohumíňákem Aloisem Blokšou uvede Česká televize

Ještě v 85 letech Alois Blokša oblékal bílý plášť. Bývalý dlouholetý primář interny bohumínské nemocnice je jedním z hrdinů dokumentu Moje století. Snímek uvede Česká televize v úterý 29. října a 5. listopadu.
V polích u Kopytova našli granát z 2. světové války 27.10.2019

V polích u Kopytova našli granát z 2. světové války

Další nález válečné munice. Ruční granát F1 objevili při podzimní orbě v poli mezi osadou Kopytov a dvorem Červín. Nález na místě odborně zneškodnil přivolaný policejní pyrotechnik.
Elektrárna Dětmarovice obhájila titul Bezpečný podnik 26.10.2019

Elektrárna Dětmarovice obhájila titul Bezpečný podnik

Elektrárna Dětmarovice znovu získala cennou plaketu, osvědčení „Bezpečný podnik“. V České republice se prokazuje aktuálně platným osvědčením tohoto typu 81 společností.
Fotbalový Bospor chce vítěznou rozlučku 25.10.2019

Fotbalový Bospor chce vítěznou rozlučku

Naposledy v tomto kalendářním roce se bohumínští fotbalisté představí v zápase skupiny F Moravskoslezské divize domácím příznivcům. V sobotu (26. října) od 14:30 hodin přivítají na trávníku hřiště v areálu Pavla Srnička nováčka z Frenštátu.
Za saunovou nocí a saunovými ceremoniály do bohumínského Bosporu 24.10.2019

Za saunovou nocí a saunovými ceremoniály do bohumínského Bosporu

Oblíbené saunové noci, s uceleným relaxačním programem a saunovými ceremoniály, se po letní pauze vrací. První ze série je na programu v pátek 15. listopadu od 21:15 hodin. Saunová noc probíhá v celém areálu aquacentra, proto plavky s sebou.
Dopravní policisté si posvítili na náklaďáky a autobusy 24.10.2019

Dopravní policisté si posvítili na náklaďáky a autobusy

Na důkladnou kontrolu autobusů a užitkových vozidel, převážně nákladních automobilů a kamionů, se v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili moravskoslezští dopravní policisté. Zkontrolovali 437 vozidel, z toho 232 automobilů nákladních a 26 autobusů.
První listopadový pátek se v Šunychlu ponese na vlně country 23.10.2019

První listopadový pátek se v Šunychlu ponese na vlně country

Máte smysl pro humor? Rádi se bavíte? Je vám sympatická country muzika? V tom případě byste neměli chybět v pátek 1. listopadu v Gastrocentru Migo v Šunychlu. Recesní country večer s živou hudbou pořádá komise pro městskou část Šunychl a Kopytov.
Ensemble Flair je dalším hudebním šperkem kolekce Oderberg 22.10.2019

Ensemble Flair je dalším hudebním šperkem kolekce Oderberg

Nadžánrové hudební kreace nabídne v Bohumíně Ensemble FLAIR s uměleckým vedoucím a cimbalistou Janem Rokytou. Za koncertem se vydejte do sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně, ve středu 30. října začíná v 19 hodin.
Hru Čarodějky v kuchyni nabídne K3 v listopadu 21.10.2019

Hru Čarodějky v kuchyni nabídne K3 v listopadu

Hra Čarodějky v kuchyni se na pódiu bohumínského kina odehraje v pátek 22. listopadu od 19 hodin. Na některých již zakoupených vstupenkách se však objevil chybný termín, a to úterý 22. října. K3 Bohumín na řádění šotka milovníky divadla upozorňuje na webu i facebooku.
V honu na útočníky pomohl městský kamerový systém 21.10.2019

V honu na útočníky pomohl městský kamerový systém

Strážníci násilníkům zaťali tipec. V honu na útočníky, kteří neváhali použít fyzické násilí, jim vydatně pomohl městský kamerový systém.
Soutěž o parádní dort z cukrárny Bastien Café 20.10.2019

Soutěž o parádní dort z cukrárny Bastien Café

Špička, indiánek, věneček, punčový řez … klasika, která nestárne. Nešizené laskominy nabídne v závěru října Bastien Café v Novém Bohumíně. V novém dílu Kdo ví, odpoví můžete vyhrát poukaz Bastien Café na vymazlený dort.
Nebuďte neviditelní, vyzývají chodce moravskoslezští policisté 20.10.2019

Nebuďte neviditelní, vyzývají chodce moravskoslezští policisté

Nebuďte neviditelní. Moravskoslezští policisté pořádají preventivní kampaně, které upozorňují na bezpečnost chodců. Pozdní rozednívání či brzké stmívání, ale také povětrnostní vlivy – mlha, hustý déšť nebo sněžení, souvisí se zhoršenou viditelností.
Školáci Slezské diakonie v bohumínském bazénu i v ostravském Světě techniky 19.10.2019

Školáci Slezské diakonie v bohumínském bazénu i v ostravském Světě techniky

Žáci mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie z Nového i Starého Bohumína si zahráli adventure golf, navštívili hobbypark, zaplavali v aquacentru Bospor. Užili si taky výlet do Světa techniky v Ostravě. Na aktivity handicapovaných žáků přispělo město Bohumín.
ČEZ Distribuce vyzvala k okleštění a odstranění stromů ohrožujících distribuční soustavu 17.10.2019

ČEZ Distribuce vyzvala k okleštění a odstranění stromů ohrožujících distribuční soustavu

Společnost ČEZ Distribuce vyzvala vlastníky a uživatele dotčených pozemků k okleštění a odstranění stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování distribuční soustavy elektřiny. Termín stanovila do půlky listopadu.
Koncert kapely Best of Rock.cz se uskuteční v náhradním termínu 17.10.2019

Koncert kapely Best of Rock.cz se uskuteční v náhradním termínu

Doprovázeli legendární Věru Špinarovou. Hudebníci z kapely Best of Rock.cz zahrají ve společenském sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Ze zdravotních důvodů zpěváka se koncert uskuteční v náhradním termínu, v úterý 5. listopadu od 19 hodin (původní termín byl 17. října).
Pytláci ani zloděj drogistického zboží s lupem daleko nedošli 16.10.2019

Pytláci ani zloděj drogistického zboží s lupem daleko nedošli

Brát z cizího se nevyplácí. Dva pytláci ryb, stejně jako zloděj zboží v drogerii, to poznali velmi zblízka. Při činu je zadrželi strážníci a asistenti prevence kriminality.
Ptejte se starosty a místostarostů v přímém televizním přenosu 15.10.2019

Ptejte se starosty a místostarostů v přímém televizním přenosu

Starosta Bohumína Petr Vícha, místostarostové Lumír Macura a Igor Bruzl, a vy! Vedení města bude odpovídat na dotazy v přímém televizním přenosu. Dívejte se v úterý 15. října od 17 hodin v síti kabelových operátorů a na internetu.
Neohrožovat sebe ani ostatní, do Bohumína se vrací Senior bez nehod 15.10.2019

Neohrožovat sebe ani ostatní, do Bohumína se vrací Senior bez nehod

Na lidi starší 65 let cílí neziskový projekt Senior bez nehod. Do Bohumína se po roce vrací celostátní osvětová kampaň, která seniorům radí, jak být i ve starším věku stále aktivním řidičem, a hlavně neohrožovat sebe ani ostatní. V kině K3, v úterý 22. října od 10 hodin, vstup je zdarma.
Policisté odhalili šest podnapilých šoférů 14.10.2019

Policisté odhalili šest podnapilých šoférů

Moravskoslezští policisté se v závěru minulého týdne znovu zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Odhalili šest řidičů, kteří byli pod vlivem alkoholu.
Mám kabelovku, ale starou televizi, budu potřebovat set-top box na DVB-T2? 14.10.2019

Mám kabelovku, ale starou televizi, budu potřebovat set-top box na DVB-T2?

Přípravy na přechod televizního vysílání v Česku na standard DVB-T2 vrcholí. A spolu s tím přibývá dotazů. V Bohumíně se lidé například ptají „Ti, co mají kabelovku, ale starou televizi, tak taky budou potřebovat novou televizi nebo set top box?“.
Internet a sociální sítě umožňují anonymitu, lidé naletěli podvodníkům 13.10.2019

Internet a sociální sítě umožňují anonymitu, lidé naletěli podvodníkům

Neznámý pachatel měl přes sociální síť vylákat od 65leté ženy přes 360 tisíc korun. Sdělil jí, že se jako vdovec stará sám ve Spojených státech amerických o nezletilé dítě. Paní finance průběžně zasílala, jenže všechno byla lež. Jeden z aktuálních policejních případů v Moravskoslezském kraji.
First responder systém v kraji má za sebou první půl rok provozu 13.10.2019

First responder systém v kraji má za sebou první půl rok provozu

V Moravskoslezském kraji pomáhají při záchraně života již šest měsíců vyškolení dobrovolníci, tzv. first respondeři neboli „První zachránci“. Dobrovolník je pomocí speciální aplikace operačním střediskem upozorněn na skutečnost, že v jeho blízkosti je potřeba poskytnout první pomoc.
Nechtěné kotě za jízdy vyhodili z auta, je v péči dobrovolníků 11.10.2019

Nechtěné kotě za jízdy vyhodili z auta, je v péči dobrovolníků

I takové věci se (bohužel) dějí … Dobrovolníci z útulku Kočky Bohumín se snaží zachránit čtyři koťata, která kdosi i s kočičí mámou zavřel do krabice a tu pohodil u popelnice v Karviné.
Dětem ze Salome pomůže nový sociální automobil 9.10.2019

Dětem ze Salome pomůže nový sociální automobil

Skoro třicet sponzorů přispělo na pořízení nového automobilu pro handicapované děti střediska Salome Slezské diakonie. Organizace, která v Bohumíně poskytuje tři formy sociálních služeb, vůz získala díky projektu „Sociální automobil“ agentury Kompakt.
Psycholog Jan Svoboda v Bohumíně besedoval o výchově dítěte do moderní doby 8.10.2019

Psycholog Jan Svoboda v Bohumíně besedoval o výchově dítěte do moderní doby

Výchova dítěte do současné doby s odrazem nezastupitelné role rodičů. Téma, které v Bohumíně nabídl přední český psycholog Jan Svoboda. Beseda pro rodičovskou veřejnost proběhla ve Starém Bohumíně, v hotelu Pod Zeleným dubem, díky Místnímu akčnímu plánu Bohumínsko II.
Regina Rázlová a Simona Postlerová v Bohumíně jako Marlene Dietrich a její dcera 7.10.2019

Regina Rázlová a Simona Postlerová v Bohumíně jako Marlene Dietrich a její dcera

Legenda stříbrného plátna a její dcera. Regina Rázlová v roli Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva. Herecký koncert divadla Ungelt už tuto sobotu 12. října v Bohumíně. Představení „Miss Dietrich lituje“ uvádí K3 na pódiu kina od 19 hodin.
Rocková hostina na maximum, Pod Zeleným zahraje Best of Rock.cz 7.10.2019

Rocková hostina na maximum, Pod Zeleným zahraje Best of Rock.cz

Doprovázeli legendární Věru Špinarovou. Hudebníci z kapely Best of Rock.cz zahrají ve společenském sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Ze zdravotních důvodů zpěváka se koncert uskuteční v náhradním termínu, v úterý 5. listopadu od 19 hodin (původní termín byl 17. října).
Soutěž o volňásky do aquacentra i masážní lávové kameny 5.10.2019

Soutěž o volňásky do aquacentra i masážní lávové kameny

Led je zpátky. Od půlky září trénují hokejisté, ode dneška (sobota 5. října) se k nim přidají rekreační bruslaři. A právě k „zimáku“ se vztahuje aktuální soutěžní otázka magazínu Kdo ví, odpoví. Hrajeme o plavenky do aquacentra Bospor, o lístky do kina K3 a taky o masážní lávové kameny.
Fotbalisté Bohumína touží v derby po první domácí výhře 4.10.2019

Fotbalisté Bohumína touží v derby po první domácí výhře

Fotbalová Moravskoslezská divize F bude mít po víkendu za sebou odehranou třetinu soutěže a bohumínský Bospor stále čeká na domácí vítězství. Tým, který v minulosti na svém trávníku body příliš nerozdával, se pokusí o premiérovou výhru v sobotním derby 5. října v duelu s MFK Havířov.
Pietní místo v Salonu Maryška k vzpomínce na zpěváka Karla Gotta 3.10.2019

Pietní místo v Salonu Maryška k vzpomínce na zpěváka Karla Gotta

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Ve čtvrtek 3. října od 15 do 18 hodin bude v Salonu Maryška (náměstí T. G. Masaryka, centrum Bohumína – vedle kavárny) pietní místo, které organizují spolky Pro-fit12, Maryška a FaG Klub (Pavlína Filipovská – Karel Gott).
Rekonstrukce dočasně omezí úsek občanských průkazů a cestovních dokladů 3.10.2019

Rekonstrukce dočasně omezí úsek občanských průkazů a cestovních dokladů

Plánovaná rekonstrukce dočasně uzavře úsek občanských průkazů a cestovních dokladů bohumínského městského úřadu. Omezení provozu proběhne od čtvrtka 10. do pátku 18. října včetně.
Nábor dárců kostní dřeně a solná jeskyně znovu v plném provozu 3.10.2019

Nábor dárců kostní dřeně a solná jeskyně znovu v plném provozu

„Každý z nás je sice jen malou kapkou, ale celkově to může znamenat moře pomoci,“ říkají členky bohumínského spolku Alma mater. Taky v září pokračovaly v náboru potenciálních dárců kostní dřeně.
Nový kanál, lepší signál. Nalaďte si zprávy z Bohumína v DVB-T2 na kanálu 31 2.10.2019

Nový kanál, lepší signál. Nalaďte si zprávy z Bohumína v DVB-T2 na kanálu 31

Televizní zprávy z Bohumína nově naladíte v DVB-T2. Najdete nás na 31. kanálu, stanice LTV Plus. Lepší signál, kvalitnější pokrytí. Televizní informační kanál Bohumín vstupuje do vysílání pravidelně od 4, 10, 16 a 22 hodin (v rozšířeném bloku od 1:30, 7:30, 13:30, 19:30 hod.).
Mladí Bohumíňáci cvičením podpořili Evropský týden sportu 2.10.2019

Mladí Bohumíňáci cvičením podpořili Evropský týden sportu

Den plný pohybu. Mateřinka FIT v Okružní ulici se v pondělí 30. září připojila k Evropskému týdnu sportu. Koordinátorem akce v České republice je Český olympijský výbor a projekt je součástí celonárodní kampaně Česko sportuje.
Program kina, knihovny i kultury díky nové aplikaci přímo v telefonu 1.10.2019

Program kina, knihovny i kultury díky nové aplikaci přímo v telefonu

Kdy se v Bohumíně promítá vámi vyhlídnutý film? Od kolika hodin? Jaká je cena vstupného? Zjistíte snadno, díky nové aplikaci K3 Bohumín, kterou si zdarma stáhnete do svého chytrého mobilu. Aplikace přehledně mapuje program kina, knihovny i kultury K3.
V Moravskoslezském kraji odpoledne již 100 výjezdů hasičů kvůli větru 30.9.2019

V Moravskoslezském kraji odpoledne již 100 výjezdů hasičů kvůli větru

Více než stokrát vyjeli moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči do terénu kvůli silnému větru od dnešních 5 do 16 hodin (pondělí 30. září). Šlo tradičně o odstraňování popadaných a nebezpečně nakloněných stromů a silných větví.
Atletická Velká cena Bohumína slaví půlkulatiny 30.9.2019

Atletická Velká cena Bohumína slaví půlkulatiny

Půlkulatiny slaví populární Velká cena Bohumína v atletice. Otevřený přebor pro děti i dospělé nabídne už 15. pokračování. Širokou veřejnost, včetně rodin s malými dětmi, pořadatelé zvou ve středu 2. října odpoledne na atletický ovál při základní škole ČSA. Vstup je zdarma.
Meteorologové předpovídají silný vítr 29.9.2019

Meteorologové předpovídají silný vítr

V pondělí bude nad územím České republiky zesilovat západní až jihozápadní vítr, v nárazech bude mít rychlost kolem 25 m/s (90 km/h), na horách kolem 30 m/s (110 km/h), v jižní části území budou nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).
Týden knihoven: upomínková amnestie, slevy i dětský maraton čtení 28.9.2019

Týden knihoven: upomínková amnestie, slevy i dětský maraton čtení

Zapomnětlivci dostanou druhou šanci. Knihovna K3 vyhlašuje od pondělí 30. září do soboty 5. října 2019 upomínkovou amnestii. Čtenáři, kterým již naběhla upomínka v jakékoliv výši, můžou vrátit knihy, aniž by museli upomínku uhradit.
Bohumínští judisté bodovali na Velké ceně Ostravy 26.9.2019

Bohumínští judisté bodovali na Velké ceně Ostravy

Nová sezóna začala pro mladé naděje bohumínského juda slibně. Judisté se v září předvedli na Velké ceně Ostravy, kde je každoročně velká konkurence. Sedmi závodníkům se podařilo dosáhnout na „bednu“.
Za mašinkami v sobotu do Bohumína, hostí regionální Den železnice 25.9.2019

Za mašinkami v sobotu do Bohumína, hostí regionální Den železnice

Den české státnosti, sobota 28. září, patří v Bohumíně mašinkám. Regionální Den železnice zde nabídne ukázky techniky, prohlídky veřejnosti běžně nepřístupných míst, jízdy parním vlakem i doprovodný program pro dospělé a děti. Partnerem akce je město a K3 Bohumín.
Středoškoláci naondulují vlasy, připraví drinky, zapojí elektrické obvody 24.9.2019

Středoškoláci naondulují vlasy, připraví drinky, zapojí elektrické obvody

Nový účes vám vytvoří studenti oboru kadeřník přímo na náměstí uprostřed Bohumína. Už zítra (středa 25. září) pořádá místní střední škola další ročník tradičního Dne řemesel. Spolu s kadeřníky představí všechny své učební i maturitní obory.
Řidiči v kraji: mobil v ruce, sledování televize či DVD za jízdy 23.9.2019

Řidiči v kraji: mobil v ruce, sledování televize či DVD za jízdy

Při dopravně bezpečnostní akci, která v Moravskoslezském kraji probíhala minulý týden od pondělí do pátku, policisté zkontrolovali 6 008 vozidel. Zjistili 1 259 dopravních přestupků, přičemž 1 223 z nich vyřídili v příkazním řízení.
Vinetuova bačkora polechtá bránici, slibují rychvaldští ochotníci 23.9.2019

Vinetuova bačkora polechtá bránici, slibují rychvaldští ochotníci

Zábava a relax v jednom. Dopřejte své bránici s parodií v podání rychvaldských ochotníků. V kině K3 sehrají ve středu 25. září večer humorný příběh „Vinetuova bačkora“.
Knihovna připravila pro děti a teenagery na podzim novinky 23.9.2019

Knihovna připravila pro děti a teenagery na podzim novinky

Vyhraj čerstvou pizzu, nauč se loutkové divadlo, uvař si jednoduché pokrmy. Knihovna K3 připravila na podzim pro děti a teenagery sérii novinek. Nabízí je dětské oddělení a Teen zóna v Novém Bohumíně.
Den otevřených dveří krajského úřadu v Ostravě 22.9.2019

Den otevřených dveří krajského úřadu v Ostravě

Blížící se kulaté výročí sametové revoluce si návštěvníci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje připomenou na dni otevřených dveří. Úřad zve k neformální návštěvě v Den české státnosti, tedy v sobotu 28. září 2019. Mezi 10. a 14. hodinou si lidé prohlédnou prostory hejtmanství.
Fotbalový Bospor narazí na divizního lídra 20.9.2019

Fotbalový Bospor narazí na divizního lídra

Pořádně ostrý test čeká fotbalisty bohumínského Bosporu, kteří v sobotu 21. září od 15:30 hodin změří na domácím trávníku síly s aktuálně vedoucím týmem Moravskoslezské divize F. Hosté z Rýmařova rozjeli sérii výher, která se natáhla na pět utkání!
Přízemní teploty v noci a zítra ráno poklesnou pod bod mrazu 20.9.2019

Přízemní teploty v noci a zítra ráno poklesnou pod bod mrazu

V důsledku celonočního vyjasnění a bezvětrného počasí budou teploty (ve 2 m) v noci na zítra a zítra ráno (21. září) klesat na +4 až 0 °C, přičemž přízemní teploty na četných místech poklesnou pod nulu a k ránu se místy budou pohybovat mezi -2 až -7 °C.
Hudební nástroje, zpěv, výtvarná výchova i dramaťák v základní umělecké škole 20.9.2019

Hudební nástroje, zpěv, výtvarná výchova i dramaťák v základní umělecké škole

Výtvarka, dramaťák nebo snad zobcová flétna či zpěv? Základní umělecká škola Bohumín přijímá nové žáky pro školní rok 2019/2020. Kapacita míst v oborech se zaplňuje, s přihláškou dítěte neotálejte. Škola přijímá nové žáky do konce září.
Ľudová hudba Stana Baláža živě z Bohumína na rozhlasových frekvencích 18.9.2019

Ľudová hudba Stana Baláža živě z Bohumína na rozhlasových frekvencích

Ľudová hudba Stana Baláža z Raslavic, z východoslovenského Šariše, zahraje a zazpívá v Bohumíně. Koncert bude živě přenášet Český rozhlas Ostrava ze sálu secesního společenského domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně ve středu 2. října od 18 hodin.
První krůčky na ledě s asistencí zkušených odborníků, blíží se Týden hokeje 17.9.2019

První krůčky na ledě s asistencí zkušených odborníků, blíží se Týden hokeje

Hokejová sezóna začíná a hned ze startu láká do svých řad nejmladší zájemce. Týden hokeje, celostátní projekt, se v Bohumíně zastaví v úterý 24. září, kdy si děti můžou zdarma vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Náborová akce začne v hale zimního stadionu Bospor v 16 hodin.
Originální Londýnský deník Yany Yushkevich v Bohumíně 16.9.2019

Originální Londýnský deník Yany Yushkevich v Bohumíně

Vizuální umělkyně Yana Yushkevich se zabývá uměleckou fotografií, vyrábí koláže a realizuje projekty jako art director. Upřednostňuje individuální přístup ke každému projektu, aby byl osobitý a lišil se od ostatních. Výstava fotografií a koláží Yany Yushkevich zkrášlí Salon Maryška od 17. září.
Dopravních nehod v kraji od ledna do srpna meziročně přibylo 15.9.2019

Dopravních nehod v kraji od ledna do srpna meziročně přibylo

Policisté zaznamenali od ledna do konce srpna letošního roku v Moravskoslezském kraji celkem 6 561 dopravních nehod. Zemřelo při nich 37 osob, 107 osob bylo zraněno těžce a 1 418 lehce.
Hasiči v kraji kontrolovali průjezdnost několika městy, na sídlištích opět mizérie 14.9.2019

Hasiči v kraji kontrolovali průjezdnost několika městy, na sídlištích opět mizérie

Na několika místech Moravskoslezského kraje hasiči zkoušeli průjezdnost ulicemi i sídlišti a také dostupnost nástupních ploch pro požární techniku u bytových domů. Akce se konala v rámci Dne požární bezpečnosti (DPB).
Nejen domácnosti se mohou zapojit do chystané e-aukce plynu a elektřiny 14.9.2019

Nejen domácnosti se mohou zapojit do chystané e-aukce plynu a elektřiny

Obyvatelé Bohumína i okolních měst a obcí, firmy a další subjekty se mohou zapojit do společného nákupu elektřiny a plynu formou e-aukce. V minulých letech zúčastněným domácnostem a firmám přinesly razantní úspory v oblasti energií.
Skoro 6 tisíc lidí dnes zavítalo do krajských hasičských stanic 13.9.2019

Skoro 6 tisíc lidí dnes zavítalo do krajských hasičských stanic

Hlavně stovky školáků s pedagogy zavítaly v „pátek třináctého“ do většiny ze všech 22 otevřených hasičských stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) během celorepublikového Dne požární bezpečnosti. Celkový počet návštěvníků atakoval v kraji 5800 osob.
Legendu volající vnuk vystřídala ještě lstivější, podvodníci se vydávají za policistu 13.9.2019

Legendu volající vnuk vystřídala ještě lstivější, podvodníci se vydávají za policistu

Legendy o volajícím „vnukovi“, který potřebuje neprodleně peníze na opravu auta nebo léčebné výlohy, už lidským hyenám nestačí. Podvodníci přišli s novou lstí. Volající se vydávají za policisty.
Diváků letos přišlo do letního kina v Bohumíně dvakrát tolik 13.9.2019

Diváků letos přišlo do letního kina v Bohumíně dvakrát tolik

Letní kino K3 Bohumín se těšilo nejvyšší návštěvnosti za posledních 6 let, zavítalo do něj skoro 2800 diváků. Oproti loňsku jich bylo skoro dvakrát tolik. Největšímu zájmu se v letošní sezóně letního kina v Bohumíně těšil animovaný příběh Hotel Transylvánie 3, na který zavítalo 196 diváků.
V pátek třináctého krajští hasiči otevřou stanice veřejnosti 12.9.2019

V pátek třináctého krajští hasiči otevřou stanice veřejnosti

Malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti, který letos vyšel na zářijový „pátek třináctého“ (13.9.2019). Veřejnost si toho dne může prohlédnout moderní techniku a zázemí 22 hasičských stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.
Bohumínská atletika víc podpoří talentované a nadšené sportovce 11.9.2019

Bohumínská atletika víc podpoří talentované a nadšené sportovce

Bohumínská atletika ještě více podpoří talentované sportovce, kteří chtějí závodit a rozvíjet se. Mění proto od podzimu strategii, která se dotkne hlavně náboru nových členů. Nováčky uvítá na oválu při základní škole ČSA ve čtvrtek 12. a v úterý 17. září odpoledne.
Turisté a cykloturisté se vydají Za krásami podzimu 10.9.2019

Turisté a cykloturisté se vydají Za krásami podzimu

Za turistikou nemusíte pouze do hor. Výborně zregenerujete taky procházkou po Bohumínsku. Vydejte se s místním Klubem českých turistů „Za krásami podzimu“. Oblíbený pochod a cyklojízda se ve městě konají po třiačtyřicáté, vyzkoušejte okruhy Bohumínskem v sobotu 14. září.
S pomocí dotace letos v bunkru Na Trati představili řadu novinek 9.9.2019

S pomocí dotace letos v bunkru Na Trati představili řadu novinek

Rovnou sérii atraktivních novinek představil v letošní sezóně prvorepublikový bunkr MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína. Kulturní památku se povedlo Klubu vojenské historie Bohumín „vyšperkovat“ díky dotaci Moravskoslezského kraje.
V noci z neděle na pondělí vydatnější dešťové srážky 8.9.2019

V noci z neděle na pondělí vydatnější dešťové srážky

V noci z neděle 8. 9. na pondělí 9. 9. bude postupovat přes území České republiky k severovýchodu frontální vlna. Meteorologové očekávají na severovýchodě ČR místy vydatné srážky s úhrny nad 40 mm za 12 hodin.
Speciální sada inspiruje prvňáčky k třídění odpadu 7.9.2019

Speciální sada inspiruje prvňáčky k třídění odpadu

Prvňáčci v kraji se budou učit třídit odpady díky speciální sadě. Praktickou pomůcku dostalo přes 2 tisíce dětí z více než 80 škol na Bruntálsku a Karvinsku. Balíček „Třídíme se zvířátky“ připravil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM.
Několikrát odloženou opravu kanálu firma spustí v pondělí 9. září 6.9.2019

Několikrát odloženou opravu kanálu firma spustí v pondělí 9. září

Několikrát odložená oprava kanálu v ulici 1. máje ve Skřečoni by měla podle oznámení stavební firmy proběhnout od 9. do 13. září. Kanál se nachází přímo uprostřed jednoho z jízdních pruhů rušné komunikace. V místě počítejte s dopravním omezením.
Fotbalový Bospor chce potvrdit probuzení, už tuto sobotu 5.9.2019

Fotbalový Bospor chce potvrdit probuzení, už tuto sobotu

Fotbalová Moravskoslezská divize F měla za sebou tři letní kola, v případě bohumínského týmu to ovšem vypadalo na výsledkový zimní spánek. Bospor po úvodních selháních zabral naplno až v minulém duelu v Heřmanicích. V sobotu 7. září od 16 hodin bude chtít proti týmu Nového Jičína výkon potvrdit.
Incident vygradoval čtyřmi výstřely z plynové pistole 5.9.2019

Incident vygradoval čtyřmi výstřely z plynové pistole

Čtyři výstřely z plynové pistole zazněly v sobotu 31. srpna v podvečer v ulici Ovocná v Šunychlu. Na místě zasahovali policisté, městští strážníci a taky zdravotníci. Strážníci zadrželi podezřelého muže a předali ho Policii ČR.
V Maryšce o plstěných knížkách s hravým příběhem 5.9.2019

V Maryšce o plstěných knížkách s hravým příběhem

Vyrobte dětem plstěnou knížku (Quiet Book), hračku určenou k rozvoji jemné motoriky, která zároveň baví. Tipy, jak na to, prozradí v Salonu Maryška v úterý 10. září od 17 hodin. Program má podtitul "Poznávejte, dotýkejte se, přicvakněte, odlepte, provlečte … a hlavně se u toho bavte".
Muž před policisty utekl na střechu bytového domu 4.9.2019

Muž před policisty utekl na střechu bytového domu

Zadržení podezřelého v trestní věci se změnilo v policejní manévry. 41letý muž před policisty utekl na střechu bytového domu a vyhrožoval, že skočí dolů. Policisté byli nuceni po vyjednávání použít donucovací prostředky.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad