Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne 28.4.2020

Přihlašování pěti tisíc dobrovolníků k testování kraj spustí 30. dubna v pravé poledne

Systém a webová aplikace, které umožní zhruba 5 tisícům dobrovolníků z Moravskoslezského kraje přihlásit se na plošné testování na koronavirus, jsou připraveny. Zkouška proběhla bez problémů. Elektronická aplikace se veřejnosti otevře ve čtvrtek 30. dubna ve 12 hodin.
Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout 28.4.2020

Oblečení a přezůvky dětí si rodiče mohou ze škol a školek po domluvě vyzvednout

S nečekaným uzavřením škol, mateřinek a družin vyvstal problém, co s hromadami svršků a přezůvek, které v polovině března zůstaly ležet v šatnách. Většina dětí se do vzdělávacích institucí vrátí až v září, kdy jim už mohou být malé. Rodiče se o osobní věci hlásí a zajímají se, jak se k nim dostat.
Kino u vás doma: Jízda, Příliš osobní známost nebo Karel Svoboda 28.4.2020

Kino u vás doma: Jízda, Příliš osobní známost nebo Karel Svoboda

Dokument o hudebním skladateli Karlu Svobodovi, nová česká komedie s Eliškou Balzerovou a Petrou Hřebíčkovou nebo české drama „Modelář“ Petra Zelenky. Kino K3 pokračuje v celostátním projektu Vašekino.cz a uvádí filmové novinky přímo u vás doma v obýváku.
Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína 27.4.2020

Kraj otestuje na koronavirus nejméně 5 tisíc dobrovolníků, včetně zájemců z Bohumína

Moravskoslezský kraj v tomto týdnu spustí plošné testování obyvatel na nový typ koronaviru. Začne v pátek 1. května. Během tří týdnů otestuje nejméně 5 tisíc lidí. Krajský úřad nyní ladí webovou aplikaci, kterou vytvořil pro objednávání dobrovolníků.
Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy 27.4.2020

Nezapomínejme na dezinfekci rukou při vstupu do radnice i při odchodu z budovy

Chráníte sebe i ostatní. Při vstupu do radničních budov v Bohumíně nezapomínejte na dezinfekci rukou a stejně si počínejte v okamžiku, kdy budovy opouštíte, připomíná úřad. Dávkovače s dezinfekcí jsou přímo u hlavních vstupů.
Cena vodného a stočného klesá od května o čtyři koruny za kubík 25.4.2020

Cena vodného a stočného klesá od května o čtyři koruny za kubík

Snížení DPH mění od začátku května cenu vodného a stočného. Zákazníci za něj nově zaplatí 85,37 korun za metr krychlový, tedy o téměř čtyři koruny méně než doposud. Informovaly o tom Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava.
Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů 25.4.2020

Hasiči v kraji přijali v době koronavirové na 7 tisíc telefonátů

Krajské operační středisko hasičů v Ostravě přijalo na tísňových linkách 112 a 150 do čtvrtka 23. dubna bezmála 7000 hovorů v souvislosti s nákazou Covidem-19.
Z protitankové munice se vyklubal plastový talíř 23.4.2020

Z protitankové munice se vyklubal plastový talíř

Policisté a pyrotechnik včera odpoledne (středa 22. dubna) zasahovali v Rychvaldu, v ulici Záblatská. Přijali oznámení o nálezu předmětu, který připomínal munici.
Od soboty v autobusech běžný režim, včetně platby jízdného 23.4.2020

Od soboty v autobusech běžný režim, včetně platby jízdného

Autobusová doprava se v Moravskoslezském kraji vrací do normálu. Od 25. dubna budou cestující opět nastupovat a vystupovat předními dveřmi a bude je odbavovat řidič, buse se platit jízdné. Zároveň stále platí nařízení maximálně dodržovat hygienická opatření chránící před nákazou.
S klubovou rouškou mají styl a ještě pomůžou seniorům 22.4.2020

S klubovou rouškou mají styl a ještě pomůžou seniorům

Nemůžou sportovat, tak jsou alespoň styloví a zároveň pomáhají seniorům. Sportovní klub 1. SC Bohumín 98, který pod svými křídly sdružuje házenkářky, florbalisty, vyznavače frisbee a tanečníky, má vlastní stylové roušky s logem klubu.
Policisté dopadli anonyma, který vyhrožoval teroristickým útokem uložením bomby 22.4.2020

Policisté dopadli anonyma, který vyhrožoval teroristickým útokem uložením bomby

Policisté bleskově dopadli muže, který v neděli 19. dubna opakovaně vyhrožoval teroristickým útokem, policistům oznámil, že uložil nástražný výbušný systém v některé z tuzemských prodejen Kauflandu. Protože nespecifikoval místo, byla toho dne na čas uzavřena také prodejna v Bohumíně
Policisté hledají svědky nehody s podnapilým cyklistou 20.4.2020

Policisté hledají svědky nehody s podnapilým cyklistou

V Bohumíně na křižovatce u Apolla došlo ke zranění cyklisty, který zřejmě byl v kolizi s nezjištěným vozidlem. Policisté hledají svědky nehody. Stala se ve středu 8. dubna krátce po 20. hodině.
Jarní výsadba nových stromů je v plném proudu 20.4.2020

Jarní výsadba nových stromů je v plném proudu

Na 130 nových listnatých stromů vysazují na jaře zahradníci na dvou místech v Bohumíně. Město pro listnáče vybralo lokality v ulicích Okrajní ve Starém Bohumíně a sídliště v Tovární ulici v Záblatí. V Okrajní ulici přibudou na podzim ještě odolné jehličnany.
Linka dobrovolnické pomoci pro seniory poslouží i neslyšícím 20.4.2020

Linka dobrovolnické pomoci pro seniory poslouží i neslyšícím

Senioři, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích, už několik týdnů úspěšně vyhledávají dobrovolnickou pomoc z krajského portálu Spolu to dáme také prostřednictvím telefonní linky. Ta nově pomůže i lidem, kteří neslyší.
Kvůli anonymovi museli na čas uzavřít síť prodejen supermarketu 19.4.2020

Kvůli anonymovi museli na čas uzavřít síť prodejen supermarketu

Téměř dvacet prodejen Kauflandu v různých částech kraje, včetně té v Bohumíně, museli dnes policisté na čas uzavřít. Anonym v ranních hodinách oznámil, že v některé z nich nastražil výbušný systém. Po celé republice policisté zkontrolovali na 130 prodejen.
Desítky případů nenošení roušek a porušování zákazu shromažďování 19.4.2020

Desítky případů nenošení roušek a porušování zákazu shromažďování

Případů porušení nařízení povinného nošení roušek a zákazu shromažďování více než dvou osob přibývá, jen o uplynulém víkendu jich policisté v Moravskoslezském kraji napočítali desítky.
Krajský úřad obnovuje úřední hodiny, preferuje ovšem elektronickou komunikaci 19.4.2020

Krajský úřad obnovuje úřední hodiny, preferuje ovšem elektronickou komunikaci

Krajský úřad Moravskoslezského kraje se od pondělí 20. dubna opět otevře veřejnosti. Zároveň však platí doporučení maximálně omezit osobní kontakty a vyřizovat vše potřebné elektronicky. Krajský úřad byl pro veřejnost uzavřen od 16. března.
Dobrovolní hasiči odstraňovali seschlé břízy u samoobsluhy ve Vrbici 18.4.2020

Dobrovolní hasiči odstraňovali seschlé břízy u samoobsluhy ve Vrbici

Dva seschlé stromy, jejichž větve hrozily pádem na zem, odstraňovali v sobotu 18. dubna dobrovolní hasiči ve Vrbici v ulici Ostravská, asistovala jim technika bohumínských krajských hasičů.
Rouškový úklid přírody zbavil břehy Olše stovek kilogramů odpadu 18.4.2020

Rouškový úklid přírody zbavil břehy Olše stovek kilogramů odpadu

Nouzový stav změnil i podobu tradičního jarního úklidu v rámci projektu Ukliďme Česko. Místo něj se dobrovolníci zapojili do Rouškového úklidu. Vodácký spolek Posejdon se musel obejít bez pomoci dětí, do přírody tak vyrazili pouze dva dospělí. I tak se jim podařilo nasbírat 270 kilogramů odpadků.
Kino u vás doma, o tomto víkendu například Zakleté pírko nebo Nejvyšší pocta 17.4.2020

Kino u vás doma, o tomto víkendu například Zakleté pírko nebo Nejvyšší pocta

Promítání filmových novinek po internetu přímo u sebe doma v obýváku vyzkoušelo už několik desítek domácností z Bohumína. Kino K3 se připojilo k celostátnímu projektu Vašekino.cz. Pro nastávající víkend je na programu pohádka i válečné drama.
Kostní dřeň dobrovolnice dočasně vyměnily za roušky 16.4.2020

Kostní dřeň dobrovolnice dočasně vyměnily za roušky

V Bohumíně šije roušky rovnou několik skupin dobrovolníků. Například ženy ze spolku Alma Mater jich za měsíc zhotovily více jak 600. Roušky šičky spravedlivě rozdělovaly mezi své členky, spolek Profit 12, CSS Bohumín, město Bohumín a přispěly taky na "rouškovník" v Záblatí.
Ostrava má třetí odběrové místo pro Covid-19, vyšetří i samoplátce 15.4.2020

Ostrava má třetí odběrové místo pro Covid-19, vyšetří i samoplátce

Celkem deset fixních odběrových míst pro koronavirus Covid-19 u různých nemocnic, z toho v Ostravě hned tři, má od středečního rána (15. dubna) Moravskoslezský kraj. Desáté odběrové místo vybudovala v bývalé hasičské zbrojnici v Ostravě-Vítkovicích tamní nemocnice ve spolupráci s firmou Agel.
Policisté v kraji o Velikonocích řešili desítky porušení platných nařízení 14.4.2020

Policisté v kraji o Velikonocích řešili desítky porušení platných nařízení

Od pátku 10. dubna do Velikonočního pondělí policisté v Moravskoslezském kraji řešili zvýšený počet oznámení občanů, kteří poukazovali na nerespektování opatření spojených s vyhlášením nouzového stavu. Jednalo se nejčastěji o nedodržování povinnosti mít ochranu dýchacích cest.
Bohumínské E-info má přes 3 tisíce uživatelů, připojte se také 14.4.2020

Bohumínské E-info má přes 3 tisíce uživatelů, připojte se také

Už jsou nás 3 tisíce! Přidejte se i vy k uživatelům bohumínské elektronické služby E-info. Kdy energetici plánují výluky elektřiny? Jaká je aktuální úřední doba radnice? Teplota, počasí, program kina. Zaregistrujte se, vyberte kategorie, a už vám nic neuteče.
Meteorologové předpovídají v noci na úterý mráz 13.4.2020

Meteorologové předpovídají v noci na úterý mráz

Mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy, očekávají meteorologové. Upozornění platí pro Moravskoslezský kraj v úterý 14. dubna od 00:00 do 07:00 hod. Dnes (13. dubna) do 22 hodin platí také upozornění na silné bouřky.
Nadace ČEZ podpořila nemocnici, dobrovolné hasiče i seniory, pomáhají i firmy 13.4.2020

Nadace ČEZ podpořila nemocnici, dobrovolné hasiče i seniory, pomáhají i firmy

Jen v Moravskoslezském kraji Nadace ČEZ bleskově věnovala více než 5 milionů korun na podporu činností v boji s novým koronavirem. V Bohumíně podpořila například nemocnici, centrum sociálních služeb nebo dobrovolné hasiče.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 12.4.2020

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Meteorologové předpovídají silné bouřky. V Moravskoslezském kraji se mohou objevit v pondělí 13. dubna od 11 do 22 hodin. Stupeň výstrahy: nízký stupeň nebezpečí.
Všichni zaměstnanci a klienti pobytových sociálních služeb projdou testem na koronavirus 11.4.2020

Všichni zaměstnanci a klienti pobytových sociálních služeb projdou testem na koronavirus

Zhruba 19 tisíc rychlotestů během dnešního dopoledne (11. dubna) rozdělil Moravskoslezský kraj mezi 98 poskytovatelů sociálních pobytových služeb v regionu. Ve 120 zařízeních tak budou moci otestovat na koronavirus nejen všechny zaměstnance, ale také klienty.
Moravskoslezští policisté bilancují množství nehod v kraji 11.4.2020

Moravskoslezští policisté bilancují množství nehod v kraji

Na silnicích Moravskoslezského kraje policisté řešili v prvním čtvrtletí roku celkem 2125 nehod, což je o 199 méně než za stejné období v roce předchozím. Při nehodách vyhaslo 10 životů, to je o 1 více než loni. Těžce zraněno bylo 29 osob (v meziročním srovnání o 10 méně).
Kriminalita v době koronavirové v kraji poklesla 9.4.2020

Kriminalita v době koronavirové v kraji poklesla

Trestá činnost v Moravskoslezském kraji v porovnání prvního čtvrtletí letošního a loňského roku poklesla o 1,8 procenta. V prvních dvou měsících došlo k nárůstu trestné činnosti, v průměru o 8 procent každý měsíc, zatímco v měsíci březnu kriminalita klesla o 22 procent.
Mírné uvolnění opatření v maloobchodu a u venkovního sportu 8.4.2020

Mírné uvolnění opatření v maloobchodu a u venkovního sportu

Ministerstvo zdravotnictví od půlnoci 9. dubna rozšíří výjimky z mimořádného opatření o prodej v hobbymarketech, prodejnách stavebnin a stavebních výrobků, železářstvích, prodejnách a servisech jízdních kol. Současně ministerstvo už 7. dubna umožnilo provoz venkovních sportovišť.
Czech POINT prodlužuje otevírací dobu 7.4.2020

Czech POINT prodlužuje otevírací dobu

Kontaktní místa veřejné správy Czech POINT prodlužují otevírací dobu. Ministerstvo zdravotnictví pro ně ukončilo mimořádné opatření, které platilo od 1. dubna. Czech POINTy mohly sloužit veřejnosti jen tři hodiny v pondělí a stejnou dobu ve středu. Bohumín rozšiřuje jejich chod od středy 8. dubna.
Kraj spustil projekt Rychlá rada, pomůže podnikatelům 7.4.2020

Kraj spustil projekt Rychlá rada, pomůže podnikatelům

Pro podnikatele, kteří museli omezit své ekonomické aktivity v důsledku koronavirové pandemie, spustil Moravskoslezský kraj nový projekt Rychlá rada. Jde o webové stránky www.rychla-rada.cz, kde zájemci najdou přehledné informace o finanční podpoře z regionálních, státních a evropských programů.
Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení 7.4.2020

Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení

Bohumín instaluje další úsporné lampy veřejného osvětlení. V návaznosti na investice ČEZ aktuálně běží dvě etapy, do kterých město investuje přes dva miliony korun.
Řidiči ve velkém překračují rychlost, policisté zvýšili počet kontrol 6.4.2020

Řidiči ve velkém překračují rychlost, policisté zvýšili počet kontrol

Policie vzkazuje: pravidla silničního provozu se budou dodržovat i v době nouzového stavu. Aktuálně v prvním dubnovém víkendu zjistili dopravní policisté napříč Moravskoslezským krajem přes 88 dopravních přestupků.
Policisté v kraji o víkendu kontrolovali dodržování vládních nařízení 6.4.2020

Policisté v kraji o víkendu kontrolovali dodržování vládních nařízení

Také o víkendu se v Moravskoslezském kraji policisté zaměřili na kontrolu dodržování jednotlivých nařízení a opatření vlády spojených s vyhlášením nouzového stavu. Zjištěné přestupky policisté oznamují příslušným správním orgánům.
ČEZ stále na příjmu na telefonu i e-mailu, denně pomůže tisícovkám lidí 5.4.2020

ČEZ stále na příjmu na telefonu i e-mailu, denně pomůže tisícovkám lidí

Zákaznická centra ČEZ Prodej jsou dočasně zavřená kvůli ochraně obyvatel. Jejich pracovníci teď každý den vyřeší zhruba 2200 zákaznických požadavků zaslaných prostřednictvím e-mailů nebo dopisů.
Proti virům a bakteriím zkoušejí ve vybraných vlacích speciální nanonástřiky 4.4.2020

Proti virům a bakteriím zkoušejí ve vybraných vlacích speciální nanonástřiky

Jak co nejúčinněji dezinfikovat hromadné dopravní prostředky a snížit tak riziko přenosu bakterií a virů? Budou speciální nanonástřiky fungovat ve vlacích stejně dobře jako v nemocnicích nebo sanitních vozech? I na tyto otázky by měl odpovědět pilotní projekt.
Město zveřejňuje odpovědi na nejčastější dotazy nájemců obecních bytů v době nouzových opatření 3.4.2020

Město zveřejňuje odpovědi na nejčastější dotazy nájemců obecních bytů v době nouzových opatření

Správa domů žádá všechny nájemce, aby zvážili svou návštěvu odboru a nechodili vyřizovat záležitosti, které snesou odklad nebo je lze odbavit bezkontaktně. Zveřejňuje proto v bodech odpovědi na nejčastější dotazy a návod, jak postupovat v konkrétních situacích.
Rouškovník Záblaťáček pomůže sousedům, dobrovolníci spojili síly 1.4.2020

Rouškovník Záblaťáček pomůže sousedům, dobrovolníci spojili síly

Obyvatelé Záblatí si navzájem pomáhají. Kdo z místních ještě nemá roušku, tomu přijde vhod Rouškovník Záblaťáček. Denně bude od 2. dubna k dispozici od 9 do 19 hodin u dětského koutku poblíž hřiště FK Slovan Záblatí.
Mrzne, teplota v noci padá v Bohumíně k mínus pěti stupňům 1.4.2020

Mrzne, teplota v noci padá v Bohumíně k mínus pěti stupňům

Mrzlo, až praštilo. Na několika místech Moravskoslezského kraje i v dalších částech republiky padly v noci na dnešek teplotní rekordy, například v Oticích na Opavsku nebo v Ropici na Třinecku. Meteostanice v Bohumíně zaznamenala dvě noci po sobě -5 stupňů Celsia.
Strážníci dohlížejí na veřejný pořádek, pomáhá kamerový systém i všímaví lidé 31.3.2020

Strážníci dohlížejí na veřejný pořádek, pomáhá kamerový systém i všímaví lidé

Straka brala hned z rána. V supermarketu v ulici Čs. armády pachatel pobral zboží z regálu a utekl z prodejny. Daleko neušel. Strážníci dostali přesný popis a skvěle zafungoval kamerový systém města. O pár ulic dál muži zákona zloděje zadrželi.
Kvůli koronaviru kraj mění jízdní řády taky autobusů 30.3.2020

Kvůli koronaviru kraj mění jízdní řády taky autobusů

Lidé z Moravskoslezského kraje, kteří jezdí do práce vlaky nebo veřejnými autobusy, musejí počítat s dalšími změnami v jízdních řádech. Hejtman Ivo Vondrák v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu nařídil dopravcům v regionu další omezení spojů. Autobusové spoje budou upraveny od 1. dubna.
Zapojte se do soutěže magazínu Kdo ví, odpoví 29.3.2020

Zapojte se do soutěže magazínu Kdo ví, odpoví

Když nemůžeme kvůli koronaviru ven, můžou zajímavosti za námi. Navíc, hravou formou. Stačí kliknout na web Bohumína, navštívit sekci „Hry a zábava“ a pustit se do toho. Vyzkoušejte například pexeso s motivem fauny a flóry meandrů či místních kulturních památek.
Pro seniory v domovech středoškoláci sestavují zábavné kvízy 29.3.2020

Pro seniory v domovech středoškoláci sestavují zábavné kvízy

Středoškoláci, kteří se rozhodli být „Hodinovými vnuky“, jsou se seniory v kontaktu i během zákazu návštěv. Do domovů seniorů za nimi vzhledem k zákazu návštěv sice nemohou, ale babičkám a dědečkům posílají zábavné kvízy.
Centrum pro rodiny Bobeš nabízí hlídání malých dětí zdarma 28.3.2020

Centrum pro rodiny Bobeš nabízí hlídání malých dětí zdarma

Centrum pro rodiny Bobeš rozšířilo nabídku pro rodiče malých dětí, kteří je potřebují na kratší dobu pohlídat. Tuto službu vzhledem k obtížné situaci, do niž se mnohé rodiny dostávají, nabízí zdarma.
Hasičský záchranný sbor zřídil speciální rubriku Koronavirus COVID 19 28.3.2020

Hasičský záchranný sbor zřídil speciální rubriku Koronavirus COVID 19

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Naleznete zde relevantní informace, které jsou rozděleny do několika kapitol.
Daňové přiznání lze vhodit do non stop sběrného boxu v Karviné či Ostravě 27.3.2020

Daňové přiznání lze vhodit do non stop sběrného boxu v Karviné či Ostravě

Přestože podání daňového přiznání je posunuto až do 1. července bez sankcí, řada Bohumíňáků, kterým po vyměření daně vznikne přeplatek, jej chtějí podat nyní. Podatelna finančního úřadu je ale ve městě zavřená. Lidé proto musí využít podání elektronicky, poštou nebo cestovat do Karviné či Ostravy.
Co s odpadem v době pandemie koronaviru? 27.3.2020

Co s odpadem v době pandemie koronaviru?

Víte, jak v době pandemie nakládat s odpadem? Co třídit a co naopak do separovaného odpadu nepatří? Máme pro vás jednoduchý návod...
Kde hledat pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky? Telefonní linky a tipy 27.3.2020

Kde hledat pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky? Telefonní linky a tipy

Jak si v karanténě obstarat nákup? Kam se obrátit o pomoc? Kde se mohu obrátit na dobrovolníky?
Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19 27.3.2020

Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19

Pomocnou ruku všem organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice, podává Nadace ČEZ. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 korun.
Pomoc lidem ve finanční nouzi i podnikatelům 26.3.2020

Pomoc lidem ve finanční nouzi i podnikatelům

Řada lidí se kvůli nouzové situaci dostává do finančních potíží. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto vytvořilo přehledný leták s důležitými informacemi pro ty, kterým se výrazně snížil příjem, či o něj úplně přišli. Agentura CzechInvest zase poskytuje zdarma pomoc a poradenství podnikatelům.
28letý šofér pod vlivem alkoholu narazil ve Skřečoni do plotu 25.3.2020

28letý šofér pod vlivem alkoholu narazil ve Skřečoni do plotu

28letý muž nezvládl řízení, s vozidlem vyjel mimo silnici a narazil do plotu domu. Stalo se ve Skřečoni, v ulici Úvozní, v pondělí 23. března krátce po půl šesté večer. Mladík byl pod vlivem alkoholu.
Koronavirus a informační servis pro neslyšící spoluobčany 25.3.2020

Koronavirus a informační servis pro neslyšící spoluobčany

Centrum pro dětský sluch Tamtam natáčí Informace a rady pro neslyšící k epidemii COVID-19 opatřené titulky a tlumočené do znakového jazyka. Cyklus vzniká ve spolupráci s psychology z Ministerstva vnitra ČR a Policie ČR.
Česká pošta vzhledem k opatřením upravila provozní dobu poboček 23.3.2020

Česká pošta vzhledem k opatřením upravila provozní dobu poboček

Česká pošta vzhledem k aktuálním opatřením upravila provozní dobu poboček taky v Bohumíně. Zveřejňujeme podrobný rozpis jednotlivých poboček, včetně Pošt Partner.
Jedeme v tom společně, dobrovolníci nabízejí na novém portálu pomoc 23.3.2020

Jedeme v tom společně, dobrovolníci nabízejí na novém portálu pomoc

Pomáháme si navzájem v Moravskoslezském kraji – Spolu to dáme. To je podtitul webové stránky, kterou zřídil Moravskoslezský kraj. Lidé tam mohou nabízet a využívat dobrovolnickou pomoc.
Portál Spolu to dáme má telefonní linku dobrovolnické pomoci 22.3.2020

Portál Spolu to dáme má telefonní linku dobrovolnické pomoci

Ke krajskému dobrovolnickému portálu Spolu to dáme – spolu.msk.cz, na kterém mohou jednotlivci i organizace nabízet dobrovolnickou pomoc, zřídil Moravskoslezský kraj navíc telefonní linku pro seniory, kteří nemají přístup k internetu a nejsou zběhlí v nových technologiích.
Propadlé občanské a řidičské průkazy dál platí 22.3.2020

Propadlé občanské a řidičské průkazy dál platí

Lidé s propadlým řidičským průkazem mohou po dobu nouzového stavu vyhlášeného kvůli šíření nového koronaviru dál řídit. Občané také mohou nadále používat propadlé občanské průkazy nebo cestovní pasy k prokázání totožnosti.
S jarem přichází blokové čištění ulic v centru Bohumína 22.3.2020

S jarem přichází blokové čištění ulic v centru Bohumína

Jednou z fází odstraňování nečistot je v Bohumíně i takzvané blokové čištění, kterému budou letos vyhrazeny pouze pondělky. Týká se vybraných úseků komunikací, na nichž standardně parkují auta. BM servis předem děkuje řidičům za pochopení a spolupráci, úklid ulic po zimě je nutný.
Koronavirus COVID 19 a praktické informace 22.3.2020

Koronavirus COVID 19 a praktické informace

Koronavirus COVID 19 a karanténa. Jak se v ní chovat? Pro onemocnění COVID 19 byla stanovena 14 denní karanténa, která zohledňuje dosavadní poznatky o inkubační době onemocnění. Po tuto 14 denní karanténu, je osoba povinna omezit styk s ostatními osobami a sledovat svůj zdravotní stav.
Policisté v době státem vyhlášeného stavu nouze 21.3.2020

Policisté v době státem vyhlášeného stavu nouze

Policisté na hraničních přechodech na státních hranicích se Slovenskem a Polskem ... Jen od úterý do čtvrtka zkontrolovali moravskoslezští policisté ve směru do České republiky téměř 18 900 vozidel, z opačného směru se jednalo o více než 19 600 vozidel.
Vzala dvoje oplatky a dvě konzervy, hrozí jí 8 let vězení 21.3.2020

Vzala dvoje oplatky a dvě konzervy, hrozí jí 8 let vězení

37letá žena v prodejně ve Frýdku - Místku podle poznatků policejního vyšetřování odcizila dvě oplatky a dvě konzervy. Teď jí hrozí dva roky až osm let za mřížemi.
Básnická Anonymfa Zuzany Glacové jako e-kniha 20.3.2020

Básnická Anonymfa Zuzany Glacové jako e-kniha

Anonymfa, básnická sbírka Zuzany Glacové s ilustracemi Vladimíra Pustówky, vychází v edici spolku Maryška jako e-kniha. Umění, láska a vesmír v krátkých verších. E-knihu najdete na portálu Knihy Google. Čtenářům je k dispozici zdarma.
Stát zpřísnil dohled nad tzv. pendlery, zavádí knížku přeshraničního pracovníka 20.3.2020

Stát zpřísnil dohled nad tzv. pendlery, zavádí knížku přeshraničního pracovníka

Zpřísnění režimu čeká od noci z pátku na sobotu tzv. pendlery, kteří dojíždějí za prací do zahraničí. Nově tak budou moci konat pouze s vyplněným formulářem od zaměstnavatelů doplněným navíc i každodenním razítkem. Razítka bude policie na hranicích dávat každému ráno při výjezdu a po příjezdu zpět.
Většinu záležitostí vyřešíte na úřadech a pojišťovnách pouze telefonicky nebo on-line 20.3.2020

Většinu záležitostí vyřešíte na úřadech a pojišťovnách pouze telefonicky nebo on-line

Většina úřadů a pojišťoven, které využívají i lidé z Bohumína, omezila osobní styk s klienty. Ti mají možnost vyřídit si nezbytné záležitosti především prostřednictvím telefonu nebo on-line. Ruší se naplánované schůzky, omezují se úřední hodiny a preferuje se vzdálený přístup.
Kolona kamionů na dálnici D1 u Bohumína zmizela 19.3.2020

Kolona kamionů na dálnici D1 u Bohumína zmizela

Na příjezdových komunikacích k hraničním přechodům s Polskou republikou se netvoří kolony vozidel, průjezd je v této chvíli plynulý, uvedla dnes (19. března) v 8 hodin ráno policejní mluvčí.
39 mladých hlasů v základním kole celostátní soutěže Zpěváček 19.3.2020

39 mladých hlasů v základním kole celostátní soutěže Zpěváček

39 mladých hlasů se 4. března představilo v letošním ročníku základního kola celostátní soutěže Zpěváček v dětském zpěvu lidových písní. Soutěž proběhla v 6 kategoriích, městské kolo pořádal dům dětí a mládeže.
Při čekání ve frontě dodržujte odstup, v supermarketu i na poště 18.3.2020

Při čekání ve frontě dodržujte odstup, v supermarketu i na poště

Ve frontě dodržujte odstup, noste roušku. Větší počet lidí teď míří například na poštu. Stát rozeslal sociální dávky a část klientů si pro ně chodí k přepážce, navíc pošta vzhledem k přijatým opatřením upravila pravidla doručování zásilek.
Dobrovolníci připravili pro seniory kvízy a křížovky, pomohou snížit stres a přivést na jiné myšlenky 18.3.2020

Dobrovolníci připravili pro seniory kvízy a křížovky, pomohou snížit stres a přivést na jiné myšlenky

Vláda doporučila osobám starším 70 let po dobu nouzového stavu nevycházet mimo svá obydlí. Obyvatelům domovů pro seniory zakázala opouštět areál. Dobrovolníci pro ně připravili sérii kvízů a křížovek, aby je přivedli na jiné myšlenky.
S rouškou do autobusu, vlaku a MHD povinně, nařídil hejtman 17.3.2020

S rouškou do autobusu, vlaku a MHD povinně, nařídil hejtman

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák nařídil v souladu s usnesením vlády všem cestujícím, kteří jezdí hromadnými dopravními prostředky - autobusy, vlaky, městskou hromadnou dopravou povinně nosit roušky, či si jakýmkoli způsobem zakrývat ústa a nos.
Doprava na dálnici u Bohumína zkolabovala 17.3.2020

Doprava na dálnici u Bohumína zkolabovala

Doprava na hranici s Polskem zkolabovala. V noci na dnešek na D1 u Bohumína (368. km, ve směru do Polska) nákladní auto najelo do dodávky a ta do stojící kolony kamionů. Dálnice byla dočasně uzavřena. Kolona u Bohumína byla dlouhá přes 7 kilometrů.
Kvůli zákazu volného pohybu v Bohumíně zrušili minimálně pět svateb 17.3.2020

Kvůli zákazu volného pohybu v Bohumíně zrušili minimálně pět svateb

Ano si řeknou, ale později. V době krizového opatření spočívajícího v zákazu volného pohybu osob na území České republiky se dočasně nemohou konat svatby. Jen na tuhle sobotu jich matrika v Bohumíně plánovala pět.
Zdravotníkům a záchranářům říkejte pravdu, nezatajujte informace 16.3.2020

Zdravotníkům a záchranářům říkejte pravdu, nezatajujte informace

Tísňovou linku 155 kontaktujte jen v případě závažného zdravotního stavu, nikoliv pro získání informací o virové nákaze, či s jinými dotazy. Linka tísňového volání stále slouží především k řešení život ohrožujících stavů a situací.
Vláda omezila pohyb lidí, povolené jsou cesty například za prací, nákupem nebo lékařem 16.3.2020

Vláda omezila pohyb lidí, povolené jsou cesty například za prací, nákupem nebo lékařem

Vláda zakázala s účinností od půlnoci z neděle na pondělí do 24. března 6:00 kvůli šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Tento zákaz se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.
ČEZ kvůli epidemii umožní lidem odklad plateb za energie 16.3.2020

ČEZ kvůli epidemii umožní lidem odklad plateb za energie

ČEZ, který je největším dodavatelem energií v zemi, se rozhodl ulevit zákazníkům zasaženým současnou epidemií COVID-19. Společnost ČEZ Prodej umožní domácnostem v odůvodněných případech odklad plateb až o tři měsíce.
Finanční úřad dočasně uzavřel podatelnu v Bohumíně 16.3.2020

Finanční úřad dočasně uzavřel podatelnu v Bohumíně

Podatelna finančního úřadu v Bohumíně je až do odvolání uzavřena, informoval Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Pro veřejnost platí zákaz vstupu do budov s výjimkou 14 podatelen a jedné pokladny pro příjem daní v hotovosti.
Kraj v příměstské autobusové dopravě přijal opatření na ochranu řidičů 16.3.2020

Kraj v příměstské autobusové dopravě přijal opatření na ochranu řidičů

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák vydal regulační opatření v příměstské autobusové dopravě. Od 16. března cestující nesmějí vystupovat ani nastupovat do autobusů předními dveřmi. Jízdné se neplatí.
Krajský úřad Moravskoslezského kraje se zavírá pro veřejnost 15.3.2020

Krajský úřad Moravskoslezského kraje se zavírá pro veřejnost

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě od pondělí 16. března až do odvolání ruší úřední hodiny pro veřejnost. Výjimkou je provoz podatelny krajského úřadu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny, aby mohli lidé pracovat z domova 15.3.2020

ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny, aby mohli lidé pracovat z domova

ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny související s pravidelnou údržbou zařízení distribuční soustavy. Z preventivních i karanténních důvodů totiž pracuje část občanů z domova, na tzv. home office. K práci potřebují nejen wifi, ale především elektřinu.
Vláda s okamžitou platností zavřela většinu obchodů a restaurací 14.3.2020

Vláda s okamžitou platností zavřela většinu obchodů a restaurací

Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda rozhodla o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření je časově omezené.
Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce a cyklisty 14.3.2020

Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce a cyklisty

Moravskoslezští policisté se zaměřili na nejzranitelnější účastníky v silničním provozu, na chodce a cyklisty. Při kontrolách dohlédli na správné přecházení po vyznačených přechodech pro chodce, zejména na místa s vyšší kumulací přecházejících chodců.
Úspěšné ženy jako Lady Business Moravskoslezského kraje 14.3.2020

Úspěšné ženy jako Lady Business Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj vyhlásil jubilejní 5. ročník soutěže Lady Business, která má podpořit a zviditelnit zajímavé a úspěšné ženy z regionu. V letošním ročníku mohou soutěžit manažerky neziskových organizací a podnikatelky z Moravskoslezského kraje. Hlásit se mohou do 27. července.
Bohumíňáci v Baterkománii, pomohou přírodě i lidem s handicapem 13.3.2020

Bohumíňáci v Baterkománii, pomohou přírodě i lidem s handicapem

Bohumín je v Baterkománii, v soutěži, která spojuje sběr použitých baterií a charitu. Čím více se jich během půlroční sběrové kampaně ve 22 zapojených městech vybere, tím více finančních prostředků dají její organizátoři na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v regionu.
Kam volat v případě podezření  na onemocnění způsobené koronavirem? 13.3.2020

Kam volat v případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem?

Lidé mohou volat na čísla 595 138 118, 595 138 119 a je možné také využít linku 112, která je propojená přímo s epidemiology. Centrální linka Státního zdravotního ústavu funguje na číslech 724 810 106 a 725 191 367.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky ke koronaviru 12.3.2020

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky ke koronaviru

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spustilo Ministerstvo zdravotnictví ČR nové stránky https://koronavirus.mzcr.cz. Veřejnost zde najde aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem.
Papírová pohlednice má své kouzlo, Bohumín vydal novou sérii 12.3.2020

Papírová pohlednice má své kouzlo, Bohumín vydal novou sérii

Klasika je klasika ... Bohumín vydal novou sérii velikonočních papírových pohlednic. Autorem návrhů je Jiří Spáčil. Pohlednice zakoupíte v radničním infocentru.
Veřejné autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů 12.3.2020

Veřejné autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů

Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem budou v Moravskoslezském kraji jezdit autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. Omezení příměstské autobusové dopravy začne platit od pondělí 16. března.
Krajský úřad neomezuje úřední hodiny, ale nabádá k elektronickému vyřizování záležitostí 12.3.2020

Krajský úřad neomezuje úřední hodiny, ale nabádá k elektronickému vyřizování záležitostí

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s šířením nákazy novým koronavirem zatím neomezuje úřední hodiny pro veřejnost. Doporučuje však občanům, aby, pokud nemusejí, na úřad z preventivních důvodů nechodili.
Protidrogový vlak kvůli koronaviru do Bohumína nepřijede 11.3.2020

Protidrogový vlak kvůli koronaviru do Bohumína nepřijede

Kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti se šířením koronaviru nepřijede do Bohumína speciální protidrogový vlak. Ten měl na vlakovém nádraží stát od pondělí 16. března do úterý 17. března. Jeho návštěvu si město v minulosti objednal už dvakrát, ta třetí se nyní odkládá.
Kvůli koronaviru zvažte cestu za nákupy do polského Těšína 11.3.2020

Kvůli koronaviru zvažte cestu za nákupy do polského Těšína

Zvažte návštěvy a cestu za nákupy do polského Těšína (Cieszyn). Doporučení obyvatelům dnes vydala radnice v Českém Těšíně s tím, že jde o apel na obyvatele vzdálenějších obcí a měst. Důvodem jsou potvrzené případy nákazy koronavirem v polském Těšíně.
Boban uvede na Ostravských bucharech hru Válka vypukne po přestávce 11.3.2020

Boban uvede na Ostravských bucharech hru Válka vypukne po přestávce

Jubilejní desáté pokračování nabídne krajská přehlídka amatérských divadelních souborů „Ostravské buchary“. Ani letos v ní nebudou chybět Bohumíňáci z divadelního spolku Boban. Hru „Válka vypukne po přestávce“ uvedou ve čtvrtek 19. března od 18 hodin v kulturním domě v Michálkovicích.
V sokolovně v Záblatí stolní tenis, badminton, všestrannost i tabata 10.3.2020

V sokolovně v Záblatí stolní tenis, badminton, všestrannost i tabata

Sokolovna v Záblatí centrem společenského i sportovního dění v městské části. Týdně se v jejím zázemí vystřídají desítky sportu chtivých dětí, žen a mužů. Dveře si tu podávají hráči stolního tenisu, badmintonu i cvičitelky tabaty.
Dobročinný kabelkový bazar pro mobilní hospic vynesl přes 5 tisíc korun 9.3.2020

Dobročinný kabelkový bazar pro mobilní hospic vynesl přes 5 tisíc korun

Odnesly si novou kabelku či šátek a pomohly dobré věci. Zejména ženy se zapojily do dobročinného bazaru, jehož výtěžek podpoří provoz ostravského mobilního hospicu Ondrášek. Zakoupením zánovních věcí a dobrovolnými příspěvky lidé mezi sebou vybrali 5250 korun.
Neznámý vandal posprejoval památkově chráněný bunkr 7.3.2020

Neznámý vandal posprejoval památkově chráněný bunkr

Bílá barva ve spreji a pár tahů. Neznámý vandal poškodil fasádu památkově chráněného pěchotního srubu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína. Případem se zabývají policisté. Objekt je v majetku města a pojištěný.
Přerušení dodávky elektřiny uzavře některé školy 6.3.2020

Přerušení dodávky elektřiny uzavře některé školy

Přerušení dodávky elektrické energie na jeden den uzavře základní a mateřskou školu v oblasti Bezručovy ulice. Ředitelství škol na úterý 10. března vyhlásilo ředitelské volno.
Rádiem řízené modely aut se halou prohánějí i stokilometrovou rychlostí 5.3.2020

Rádiem řízené modely aut se halou prohánějí i stokilometrovou rychlostí

Předposlední kolo Moravskoslezského poháru onroad, rádiem řízených modelů cestovních vozů, přilákalo do sportovní haly Bospor 110 RC modelů. Závod tradičně pořádal RC Team Rychvald.
Bohumínská nemocnice se připojuje k zákazu návštěv na vybraných odděleních 4.3.2020

Bohumínská nemocnice se připojuje k zákazu návštěv na vybraných odděleních

Bohumínská městská nemocnice rozhodla na základě doporučení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje o zákazu návštěv na následné péči s účinností od 5. 3. 2020 až do odvolání.
Duchem mdlý vandal vyhodil staré židle do přírody 4.3.2020

Duchem mdlý vandal vyhodil staré židle do přírody

Lenost a lidská hloupost zanechává stopy v přírodě. Snad jarní úklid vede vandaly k tomu, že s odpadem namísto do sběrného dvora zamíří do přírody. Naposledy kdosi založil černou skládku poblíž turistické cyklostezky u řeky Odry ve Starém Bohumíně.
Štěně a fenu rozdělila řeka, pomohl všímavý kolemjdoucí a dobrovolníci 4.3.2020

Štěně a fenu rozdělila řeka, pomohl všímavý kolemjdoucí a dobrovolníci

Fena německého ovčáka přeplavala Olši u Kopytova a dostala se z polské strany břehu na českou. Její štěně ovšem zůstalo uvězněné u polského břehu. Začala záchranná akce.
První dáma bohumínské fotografie v březnu vystavuje v Maryšce 3.3.2020

První dáma bohumínské fotografie v březnu vystavuje v Maryšce

Iveta Mutinová, první dáma bohumínské fotografie, v březnu vystavuje v bohumínské Maryšce. Rodačka z Ostravy žijící v Bohumíně, členka ostravského fotoklubu, zve na výstavu černobílých fotografií pod názvem „Zapomenutá minulost“ zpestřenou malým fotografickým cyklem „Lokomotiva“.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7727

    Městský úřad