Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Vláda s okamžitou platností zavřela většinu obchodů a restaurací 14.3.2020

Vláda s okamžitou platností zavřela většinu obchodů a restaurací

Kvůli zamezení možné nákaze novým koronavirem se neotevřou obchody s výjimkou potravin, lékáren, drogerii, benzinových pump a některých dalších. Vláda rozhodla o uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření je časově omezené.
Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce a cyklisty 14.3.2020

Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce a cyklisty

Moravskoslezští policisté se zaměřili na nejzranitelnější účastníky v silničním provozu, na chodce a cyklisty. Při kontrolách dohlédli na správné přecházení po vyznačených přechodech pro chodce, zejména na místa s vyšší kumulací přecházejících chodců.
Úspěšné ženy jako Lady Business Moravskoslezského kraje 14.3.2020

Úspěšné ženy jako Lady Business Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj vyhlásil jubilejní 5. ročník soutěže Lady Business, která má podpořit a zviditelnit zajímavé a úspěšné ženy z regionu. V letošním ročníku mohou soutěžit manažerky neziskových organizací a podnikatelky z Moravskoslezského kraje. Hlásit se mohou do 27. července.
Bohumíňáci v Baterkománii, pomohou přírodě i lidem s handicapem 13.3.2020

Bohumíňáci v Baterkománii, pomohou přírodě i lidem s handicapem

Bohumín je v Baterkománii, v soutěži, která spojuje sběr použitých baterií a charitu. Čím více se jich během půlroční sběrové kampaně ve 22 zapojených městech vybere, tím více finančních prostředků dají její organizátoři na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v regionu.
Kam volat v případě podezření  na onemocnění způsobené koronavirem? 13.3.2020

Kam volat v případě podezření na onemocnění způsobené koronavirem?

Lidé mohou volat na čísla 595 138 118, 595 138 119 a je možné také využít linku 112, která je propojená přímo s epidemiology. Centrální linka Státního zdravotního ústavu funguje na číslech 724 810 106 a 725 191 367.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky ke koronaviru 12.3.2020

Ministerstvo zdravotnictví spustilo nové webové stránky ke koronaviru

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spustilo Ministerstvo zdravotnictví ČR nové stránky https://koronavirus.mzcr.cz. Veřejnost zde najde aktuální statistiky o laboratorních vyšetřeních, informace a opatření vydaná v souvislosti s koronavirem.
Papírová pohlednice má své kouzlo, Bohumín vydal novou sérii 12.3.2020

Papírová pohlednice má své kouzlo, Bohumín vydal novou sérii

Klasika je klasika ... Bohumín vydal novou sérii velikonočních papírových pohlednic. Autorem návrhů je Jiří Spáčil. Pohlednice zakoupíte v radničním infocentru.
Veřejné autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů 12.3.2020

Veřejné autobusy budou jezdit podle prázdninových jízdních řádů

Kvůli uzavření škol v souvislosti s nákazou koronavirem budou v Moravskoslezském kraji jezdit autobusy podle letních prázdninových jízdních řádů. Omezení příměstské autobusové dopravy začne platit od pondělí 16. března.
Krajský úřad neomezuje úřední hodiny, ale nabádá k elektronickému vyřizování záležitostí 12.3.2020

Krajský úřad neomezuje úřední hodiny, ale nabádá k elektronickému vyřizování záležitostí

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě v souvislosti s šířením nákazy novým koronavirem zatím neomezuje úřední hodiny pro veřejnost. Doporučuje však občanům, aby, pokud nemusejí, na úřad z preventivních důvodů nechodili.
Protidrogový vlak kvůli koronaviru do Bohumína nepřijede 11.3.2020

Protidrogový vlak kvůli koronaviru do Bohumína nepřijede

Kvůli bezpečnostním opatřením v souvislosti se šířením koronaviru nepřijede do Bohumína speciální protidrogový vlak. Ten měl na vlakovém nádraží stát od pondělí 16. března do úterý 17. března. Jeho návštěvu si město v minulosti objednal už dvakrát, ta třetí se nyní odkládá.
Kvůli koronaviru zvažte cestu za nákupy do polského Těšína 11.3.2020

Kvůli koronaviru zvažte cestu za nákupy do polského Těšína

Zvažte návštěvy a cestu za nákupy do polského Těšína (Cieszyn). Doporučení obyvatelům dnes vydala radnice v Českém Těšíně s tím, že jde o apel na obyvatele vzdálenějších obcí a měst. Důvodem jsou potvrzené případy nákazy koronavirem v polském Těšíně.
Boban uvede na Ostravských bucharech hru Válka vypukne po přestávce 11.3.2020

Boban uvede na Ostravských bucharech hru Válka vypukne po přestávce

Jubilejní desáté pokračování nabídne krajská přehlídka amatérských divadelních souborů „Ostravské buchary“. Ani letos v ní nebudou chybět Bohumíňáci z divadelního spolku Boban. Hru „Válka vypukne po přestávce“ uvedou ve čtvrtek 19. března od 18 hodin v kulturním domě v Michálkovicích.
V sokolovně v Záblatí stolní tenis, badminton, všestrannost i tabata 10.3.2020

V sokolovně v Záblatí stolní tenis, badminton, všestrannost i tabata

Sokolovna v Záblatí centrem společenského i sportovního dění v městské části. Týdně se v jejím zázemí vystřídají desítky sportu chtivých dětí, žen a mužů. Dveře si tu podávají hráči stolního tenisu, badmintonu i cvičitelky tabaty.
Dobročinný kabelkový bazar pro mobilní hospic vynesl přes 5 tisíc korun 9.3.2020

Dobročinný kabelkový bazar pro mobilní hospic vynesl přes 5 tisíc korun

Odnesly si novou kabelku či šátek a pomohly dobré věci. Zejména ženy se zapojily do dobročinného bazaru, jehož výtěžek podpoří provoz ostravského mobilního hospicu Ondrášek. Zakoupením zánovních věcí a dobrovolnými příspěvky lidé mezi sebou vybrali 5250 korun.
Neznámý vandal posprejoval památkově chráněný bunkr 7.3.2020

Neznámý vandal posprejoval památkově chráněný bunkr

Bílá barva ve spreji a pár tahů. Neznámý vandal poškodil fasádu památkově chráněného pěchotního srubu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína. Případem se zabývají policisté. Objekt je v majetku města a pojištěný.
Přerušení dodávky elektřiny uzavře některé školy 6.3.2020

Přerušení dodávky elektřiny uzavře některé školy

Přerušení dodávky elektrické energie na jeden den uzavře základní a mateřskou školu v oblasti Bezručovy ulice. Ředitelství škol na úterý 10. března vyhlásilo ředitelské volno.
Rádiem řízené modely aut se halou prohánějí i stokilometrovou rychlostí 5.3.2020

Rádiem řízené modely aut se halou prohánějí i stokilometrovou rychlostí

Předposlední kolo Moravskoslezského poháru onroad, rádiem řízených modelů cestovních vozů, přilákalo do sportovní haly Bospor 110 RC modelů. Závod tradičně pořádal RC Team Rychvald.
Bohumínská nemocnice se připojuje k zákazu návštěv na vybraných odděleních 4.3.2020

Bohumínská nemocnice se připojuje k zákazu návštěv na vybraných odděleních

Bohumínská městská nemocnice rozhodla na základě doporučení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje o zákazu návštěv na následné péči s účinností od 5. 3. 2020 až do odvolání.
Duchem mdlý vandal vyhodil staré židle do přírody 4.3.2020

Duchem mdlý vandal vyhodil staré židle do přírody

Lenost a lidská hloupost zanechává stopy v přírodě. Snad jarní úklid vede vandaly k tomu, že s odpadem namísto do sběrného dvora zamíří do přírody. Naposledy kdosi založil černou skládku poblíž turistické cyklostezky u řeky Odry ve Starém Bohumíně.
Štěně a fenu rozdělila řeka, pomohl všímavý kolemjdoucí a dobrovolníci 4.3.2020

Štěně a fenu rozdělila řeka, pomohl všímavý kolemjdoucí a dobrovolníci

Fena německého ovčáka přeplavala Olši u Kopytova a dostala se z polské strany břehu na českou. Její štěně ovšem zůstalo uvězněné u polského břehu. Začala záchranná akce.
První dáma bohumínské fotografie v březnu vystavuje v Maryšce 3.3.2020

První dáma bohumínské fotografie v březnu vystavuje v Maryšce

Iveta Mutinová, první dáma bohumínské fotografie, v březnu vystavuje v bohumínské Maryšce. Rodačka z Ostravy žijící v Bohumíně, členka ostravského fotoklubu, zve na výstavu černobílých fotografií pod názvem „Zapomenutá minulost“ zpestřenou malým fotografickým cyklem „Lokomotiva“.
Hokejisté Bohumína v semifinále krajské ligy, vyzvou Frýdek-Místek 2.3.2020

Hokejisté Bohumína v semifinále krajské ligy, vyzvou Frýdek-Místek

Hokejisté Bohumína jsou v semifinále play-off krajské ligy mužů. Postup si zajistili vítězstvím 4:3 v třetím, rozhodujícím utkání čtvrtfinále s HC Býci Karviná. První zápas semifinále je na programu už tuto středu 4. března. Hraje se opět na dvě vítězná utkání.
10 845 nově zapsaných dárců kostní dřeně, i díky dobrovolníkům z Bohumína 2.3.2020

10 845 nově zapsaných dárců kostní dřeně, i díky dobrovolníkům z Bohumína

Do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) v loňském roce nově vstoupilo více jak 10 800 dárců, kteří jsou připraveni zachránit život druhému člověku. Jde vůbec o nejúspěšnější rok od dob založení registru v roce 1992.
Zkuste štěstí, hrajeme o lístky do kina a plavenky do aquacentra 1.3.2020

Zkuste štěstí, hrajeme o lístky do kina a plavenky do aquacentra

Do první třídy ještě nenastoupí a pro mateřinku už jsou velcí … Pro děti s odkladem školní docházky Bohumín vloni otevřel přípravou třídu s kapacitou patnáct míst, a osvědčila se. Mrkněte na nový díl soutěžního magazínu Kdo ví, odpoví a zkuste štěstí, můžete vyhrát zajímavé ceny.
Mladí vzpěrači z Bohumína na mezinárodním memoriálu v Polsku 1.3.2020

Mladí vzpěrači z Bohumína na mezinárodním memoriálu v Polsku

Mladí vzpěrači oddílu SKV Bonatrans Bohumín sbírali zkušenosti na 11. ročníku Memoriálu Janusze Kowalczyka v polském Lukówě. Čtrnáctiletý Martin Šimek si do Bohumína přivezl stříbrnou medaili.
Do nové soutěžní sezóny Kates vstupuje s balíkem premiérových choreografií 29.2.2020

Do nové soutěžní sezóny Kates vstupuje s balíkem premiérových choreografií

Premiérové choreografie uvede taneční soubor Kates. Velký koncert na počátku nové soutěžní sezóny pořádá v sobotu 14. března, a to hned v několika vydáních. Taneční soubor Kates funguje při Domu dětí a mládeže v Bohumíně 30 let.
Na účast bohumínských Krojovanek ve Folklorice fanoušci dodnes reagují 28.2.2020

Na účast bohumínských Krojovanek ve Folklorice fanoušci dodnes reagují

Dozvuky účasti bohumínských Krojovanek v pořadu České televize „Folklorika“ jsou pořád patrné. Nedávno televize reprízovala díl, v němž ženy z Bohumína představily úsilí spojené s obnovou místního tradičního kroje. Pořad sledovali stejně nadšení dobrovolníci v různých částech Česka.
Večerku v Tovární ulici přepadl třináctkrát soudně trestný muž, jeho i komplice policisté dopadli 27.2.2020

Večerku v Tovární ulici přepadl třináctkrát soudně trestný muž, jeho i komplice policisté dopadli

Policisté dopadli zloděje, kteří v závěru loňského roku (28. prosince 2019) přepadli večerku na sídlišti v Tovární ulici v Bohumíně. Komisař proti mužům ve věku 36 a 39 let zahájil trestní stíhání a podle míry účasti na přepadení je obvinil.
V pátek může v Moravskoslezském kraji sněžit, předpovídají meteorologové 27.2.2020

V pátek může v Moravskoslezském kraji sněžit, předpovídají meteorologové

Meteorologové předpovídají v Moravskoslezském kraji sněhovou pokrývku, upozornění ČHMÚ platí v pátek 28. února od 00:00 do 11:00 (nízký stupeň nebezpečí). „Očekáváme 3 až 7 cm nového sněhu,“ uvedli meteorologové.
Fotbalový Bospor má měsíc před startem o kádru jasno 26.2.2020

Fotbalový Bospor má měsíc před startem o kádru jasno

Přestože do začátku jarního pokračování Moravskoslezské divize F zbývá ještě měsíc, vedení FK Bospor už v podstatě má sestavený kádr, se kterým se bude pokoušet ještě vylepšit své šesté místo v tabulce. Změn je znovu poměrně dost.
Nemocnice odvolala zákaz návštěv 25.2.2020

Nemocnice odvolala zákaz návštěv

Bohumínská městská nemocnice odvolala zákaz návštěv. Vzhledem k poklesu akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji, jsou od úterý 25. února 2020 (včetně) opět povoleny návštěvy na všech odděleních.
Policisté dopadli mladého recidivistu, který cílil na markety a obchody 25.2.2020

Policisté dopadli mladého recidivistu, který cílil na markety a obchody

Nad chronickým zlodějem sklapla past. Teprve devatenáctiletý lapka v jedné z bohumínských prodejen tabákových výrobků vzal šest krabiček doutníků v hodnotě 900 korun, aniž by je zaplatil. Ještě téhož dne (pondělí 24. února) byl dopaden.
Na pohodový vstup do první třídy připraví Škola nanečisto 25.2.2020

Na pohodový vstup do první třídy připraví Škola nanečisto

Do první třídy s úsměvem. Případné obavy z nástupu do školy rozptýlí oblíbený projekt Škola nanečisto, který základní škola na tř. Dr. E. Beneše v Novém Bohumíně pořádá posedmnácté. Letošní ročník startuje už tento čtvrtek 27. února v 15 hodin v elokovaném pracovišti vedle Bastien Café.
Útočí nový phishing, podvodná SMS zpráva láká z lidí PIN kódy k účtům 24.2.2020

Útočí nový phishing, podvodná SMS zpráva láká z lidí PIN kódy k účtům

Moravskoslezští policisté prověřují desítky případů souvisejících s novým phishingovým útokem. SMS zpráva obsahuje sdělení, že účet je z bezpečnostních důvodů zablokovaný, nelze realizovat platby přes mobil a pro odblokování je potřeba neprodleně „kliknout“ na přiložený odkaz.
Silný vítr v Moravskoslezském kraji zaměstnával hasiče 24.2.2020

Silný vítr v Moravskoslezském kraji zaměstnával hasiče

Silný vítr a déšť, které o uplynulém víkendu zasáhly území České republiky, opětovně zaměstnávaly i hasiče v Moravskoslezském kraji. Aktuálně, k 6. hodině ranní, pondělí 24. února 2020, hasiči zasahovali celkem u 76 událostí.
Jarní prázdniny se strašidly, divadlem i výtvarnými dílnami 24.2.2020

Jarní prázdniny se strašidly, divadlem i výtvarnými dílnami

Jarní prázdniny prožili školáci v Bohumíně nápaditě a aktivně, například s příměstskými tábory. Pořádal je mimo jiné Dům dětí a mládeže Fontána i Knihovna K3.
Závodníci Viktorie si zajistili účast na mistrovství republiky mužů a žen 23.2.2020

Závodníci Viktorie si zajistili účast na mistrovství republiky mužů a žen

Tři závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie si zajistili nominaci na Mistrovství ČR mužů a žen, které se uskuteční 29. února ve Vítkovicích. Klub zároveň chystá oblíbenou akci, 18. dubna pořádá již 19. ročník Bohumínského benchpressu.
Bohumín 2019: CT přístroj, boulder stěna i příběhy obyčejných lidí 22.2.2020

Bohumín 2019: CT přístroj, boulder stěna i příběhy obyčejných lidí

Boulder lezecká stěna byla jedním z námětů občanů v anketě, kterou Bohumín vyhlásil před dvěma lety. Vloni v dubnu se děti i dospělí dočkali a ve sportovní hale Bosporka můžou trénovat lezení bez lana na malých skalách nízko nad zemí. I to připomíná obrazové kalendárium roku 2019.
Meteorologové znovu upozornili na silný vítr 22.2.2020

Meteorologové znovu upozornili na silný vítr

Meteorologové znovu upozornili na silný vítr. Nad střední Evropou bude pokračovat čerstvé, přechodně až silné západní proudění, ve kterém budou přes území ČR přecházet frontální systémy. Upozornění pro Moravskoslezský kraj platí od neděle 23. února 15:00 do pondělí 24. února 04:00.
Patnáct nových vozidel pro moravskoslezské záchranáře, jedno z nich míří do Bohumína 20.2.2020

Patnáct nových vozidel pro moravskoslezské záchranáře, jedno z nich míří do Bohumína

Patnáct nových plně vybavených sanitních vozidel uvedli do provozu moravskoslezští zdravotničtí záchranáři. V Bohumíně bude mít domovskou základnu vozidlo Mercedes-Benz 4x2 v městské verzi.
V pátek počítejte v regionu se silnějším větrem, předpovídají meteorologové 20.2.2020

V pátek počítejte v regionu se silnějším větrem, předpovídají meteorologové

V čerstvém západním až severozápadním proudění přejde v pátek 21. února v noci a ráno přes území ČR studená fronta. Meteorologové očekávají čerstvý západní až severozápadní vítr místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h).
Předprodej vstupenek na koncert souboru Radost a Impuls 19.2.2020

Předprodej vstupenek na koncert souboru Radost a Impuls

Legendární žravá kytka opět na scéně. Adéla ještě nevečeřela a napraví to o víkendu 14. a 15. března na koncertu tanečního souboru Radost a Impuls. Předprodej lístků na 38. koncert proběhne koncem února.
Hokejová horečka stoupá, Bohumín vyzve v play off Karvinou 18.2.2020

Hokejová horečka stoupá, Bohumín vyzve v play off Karvinou

Hokejová horečka stoupá. Hokejisté Bohumína vstupují do play off krajské ligy mužů v ledním hokeji. Vyzvou v něm HC Karviná, zkušeného soupeře. První zápas čtvrtfinále play off je na programu v sobotu 22. února. Hraje se na dvě vítězná utkání.
Mladí fotbalisté Bohumína ukořistili na mezinárodním turnaji přípravek bronz 18.2.2020

Mladí fotbalisté Bohumína ukořistili na mezinárodním turnaji přípravek bronz

Bronzové medaile získali mladí fotbalisté FK Bospor Bohumín na mezinárodně obsazeném turnaji mladších přípravek. Uskutečnil se v neděli 16. února ve sportovní hale Bospor.
Aquacentrum posiluje o jarních prázdninách provozní dobu 17.2.2020

Aquacentrum posiluje o jarních prázdninách provozní dobu

Bohumínské aquacentrum Bospor posiluje v době jarních prázdnin provozní dobu. Od pondělí do čtvrtka uvítá návštěvníky už od brzkých ranních hodin. Školáci i široká veřejnost si mohou užít mimo jiné vnitřní plavecký bazén, průplavový venkovně-vnitřní bazén a tobogán.
Viditelnost na silnici nepodceňujme, nabádají policisté 16.2.2020

Viditelnost na silnici nepodceňujme, nabádají policisté

Policisté se v průběhu minulého týdne zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů. Policisté ze služby dopravní a pořádkové policie zkontrolovali za snížené viditelnosti 264 chodců, kdy 16 z nich bylo bez reflexních prvků.
Po nehodě auta v nedalekých Šilheřovicích zemřel jeho řidič 16.2.2020

Po nehodě auta v nedalekých Šilheřovicích zemřel jeho řidič

Po nehodě osobního automobilu v nedalekých Šilheřovicích zemřel jeho řidič, stalo se v neděli 16. února dopoledne. Sedmatřicetiletý muž zůstal po kolizi se stromem zaklíněn ve vraku svého vozidla a nejevil žádné známky života
Meteorologové upozornili na silný vítr 15.2.2020

Meteorologové upozornili na silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr. Výstraha pro Moravskoslezský kraj (nízký stupeň nebezpečí) platí od neděle 16. února 03:00 do pondělí 17. února 03:00 hod. Silný vítr zafouká místy s nárazy nad 65 km/h.
Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 1878 zájemců, hlavně deváťáci a studenti 14.2.2020

Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 1878 zájemců, hlavně deváťáci a studenti

Elektrárnu Dětmarovice, jedinou elektrárnu a teplárnu Skupiny ČEZ spalující černé uhlí, si vloni prohlédlo ve 44 exkurzích a na dni otevřených dveří 1878 zájemců. Mezi účastníky odborných exkurzí převažovali žáci osmých a devátých tříd.
Zimní stadion přidává o jarních prázdninách bruslení veřejnosti 13.2.2020

Zimní stadion přidává o jarních prázdninách bruslení veřejnosti

Zimní stadion Bospor Bohumín přidává o jarních prázdninách bruslení veřejnosti. Školáci i mnozí další si ho v týdnu od 17. do 21. února užít každý den. Standardně zůstávají v nabídce taky veřejná bruslení o víkendu.
Alma Mater pokračuje ve vyhledávání dárců kostní dřeně 12.2.2020

Alma Mater pokračuje ve vyhledávání dárců kostní dřeně

Bohumínský spolek Alma Mater pokračuje ve vyhledávání vhodných dobrovolných dárců kostní dřeně. Jeho projekt „Šance na život“ pokračuje i v roce 2020 a znovu nad ním převzal záštitu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Malí vodáci z Bohumínska se vydali do ledové Prahy 11.2.2020

Malí vodáci z Bohumínska se vydali do ledové Prahy

Třídenní výlet do hlavního města za sebou mají nejmenší vodáci z Bohumínska. Děti z oddílu Kotvičky využily evropské dotace a vydaly se poznávat památky, navštívit muzea a vychutnat si zimní atmosféru metropole. Díky dvacátému ročníku akce Ledová Praha navíc ušetřily za dopravu i vstupné.
Následky Sabine: popadané stromy, poškozené střechy 11.2.2020

Následky Sabine: popadané stromy, poškozené střechy

Od nedělního večera do pondělní půlnoci moravskoslezští hasiči napočítali kvůli větru 390 výjezdů, z toho 105 jich evidovali v okrese Frýdek-Místek. Nejvíc výjezdů bylo spojených s odstraňováním spadlých stromů.
Chytrých telefonů, tabletů ani facebooku se díky kurzům knihovny nemusí bát 11.2.2020

Chytrých telefonů, tabletů ani facebooku se díky kurzům knihovny nemusí bát

Spojit se s rodinou či vnoučaty, ať už jsou kdekoli v Česku nebo ve světě, sledovat příspěvky přátel či oblíbených stránek, sdílet zajímavý obsah. Facebook, jeho plusy i mínusy a práci s ním, zájemce naučí nový kurz knihovny K3, určený nejen seniorům.
Florbalový Bohumín spojí síly s Ostravou, otevírá žákovskou akademii 11.2.2020

Florbalový Bohumín spojí síly s Ostravou, otevírá žákovskou akademii

Bohumínský florbal překvapil další novinkou. V únoru spouští pilotní projekt žákovské akademie. Klub B98 navázal spolupráci s ostravským FBC, kdy rodičům dětí z prvních až čtvrtých tříd začneme nabízet kroužek florbalu už v rámci družiny a povedou jej trenéři ostravského klubu.
Státní podnik hledá pro Poštu Partner ve Skřečoni nového provozovatele 10.2.2020

Státní podnik hledá pro Poštu Partner ve Skřečoni nového provozovatele

Česká pošta hledá nového provozovatele pro pobočku Pošta Partner ve Skřečoni. Stávající provozovatelka služby oznámila ukončení provozu k 30. červnu letošního roku.
Další výjezdy v Moravskoslezském kraji kvůli Sabine 10.2.2020

Další výjezdy v Moravskoslezském kraji kvůli Sabine

Už přes 350 výjezdů mají na kontě moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči kvůli orkánu Sabine od nedělního večera, a především narůstají už od brzkého pondělního rána (10. února) a s malou přestávkou pokračují i po pondělní šestnácté hodině.
V Moravskoslezském kraji už přes 240 výjezdů kvůli Sabine, ta zatím slábne 10.2.2020

V Moravskoslezském kraji už přes 240 výjezdů kvůli Sabine, ta zatím slábne

Už přes 240 výjezdů mají na kontě moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči kvůli orkánu Sabine od nedělního večera, a především od brzkého pondělního rána (10. února) zhruba do pondělní půl jedné odpoledne.
Kvůli silnému větru už více jak 150 výjezdů hasičů, na Karvinsku je zatím situace nejklidnější 10.2.2020

Kvůli silnému větru už více jak 150 výjezdů hasičů, na Karvinsku je zatím situace nejklidnější

Už 150 výjezdů mají na kontě moravskoslezští profesionální a dobrovolní hasiči kvůli orkánu Sabine od nedělního večera do pondělního dopoledne (10:20 hodin). Jejich počet během pondělního dopoledne dál roste.
Halový Bospor Cup fantasticky ovládli domácí mladí fotbalisté 9.2.2020

Halový Bospor Cup fantasticky ovládli domácí mladí fotbalisté

Šestý ročník velmi kvalitně obsazeného halového turnaje fotbalových týmů starších žáků má vítěze. Fantasticky ho zvládlo domácí družstvo FK Bospor Bohumín, které během celého klání ani jednou neklopýtlo a suverénně tak ovládlo Bospor Cup.
Kriminalisté z ostravského TOXI týmu zajistili vloni 20 varen, 34 pěstíren a obvinili 129 osob 8.2.2020

Kriminalisté z ostravského TOXI týmu zajistili vloni 20 varen, 34 pěstíren a obvinili 129 osob

Ostravští kriminalisté zajistili v minulém roce 20 varen, 34 pěstíren a zahájili trestní stíhání 129 osob. Síť přesahovala hranice Ostravy do okolních měst a vůbec celého kraje. V loňském roce došlo v Ostravě při výrobě drog přinejmenším ke třem zahořením bytů a ohrožení obyvatel domu.
Silný vítr zasáhne zkraje nového týdne Moravskoslezský kraj 7.2.2020

Silný vítr zasáhne zkraje nového týdne Moravskoslezský kraj

Velmi silný jihozápadní až západní vítr místy s nárazy kolem 90 km/h může zasáhnout Moravskoslezský kraj od neděle 9. února 18:00 do úterý 11. února 18 hodin. Výstražná zpráva meteorologů má označení vysoký stupeň nebezpečí.
Při dopravních nehodách jsou chodci a cyklisté nejzranitelnějšími 6.2.2020

Při dopravních nehodách jsou chodci a cyklisté nejzranitelnějšími

V Moravskoslezském kraji došlo v lednu letošního roku k 750 dopravním nehodám. Zemřely při nich 3 osoby – dva chodci a jeden cyklista. Těžce zraněných osob bylo 8, lehce zraněných 118. Nejzranitelnějšími jsou právě chodci a cyklisté.
Energetici přispěli na nové vybavení házenkářek i florbalistů 6.2.2020

Energetici přispěli na nové vybavení házenkářek i florbalistů

Kvalitní míče, branky, balanční pomůcky. Skupina ČEZ podpořila nákup nového vybavení pro bohumínský sportovní klub 1. SC Bohumín 98, který sdružuje házenkářky, florbalisty, vyznavače frisbee i tanečníky. Energetici přispěli 50 tisíc korun.
Bohumínská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv 5.2.2020

Bohumínská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

S účinností od středy 5. února 2020 vyhlašuje Bohumínská městská nemocnice zákaz návštěv na všech odděleních. Důvodem je zvýšení akutních respiračních infekcí včetně chřipky. Zákaz návštěv platí do odvolání.
Novým ředitelem Elektrárny Dětmarovice je Martin Hančar 5.2.2020

Novým ředitelem Elektrárny Dětmarovice je Martin Hančar

Elektrárna Dětmarovice má nového ředitele. Od ledna ji vede Martin Hančar (57), který v posledních letech šéfoval polské elektrárně CEZ Skawina nedaleko Krakova. Na pozici ředitele největší černouhelné elektrárny v Česku nahradil Vlastimíra Kontrika, který odešel do důchodu.
Bohumínský florbal B98 na internetu s novým vizuálem 4.2.2020

Bohumínský florbal B98 na internetu s novým vizuálem

Florbal B98 v moderním kabátu. Sportovní klub, který sdružuje na 85 členů napříč věkovými kategoriemi, vstoupil do dvaadvacáté sezóny s novými webovými stránkami. Moderní prezentaci klub uvedl na známé doméně www.florbalbohumin.cz.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 4.2.2020

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Upozornění na silný vítr v Moravskoslezském kraji platí do dnešní 16. hodiny (nízký stupeň nebezpečí), silný severozápadní vítr bude foukat s nárazy rychlostí 70 až 90 km/h.
Kraj vypsal výběrové řízení na obsazení místa zubaře v Bohumíně 3.2.2020

Kraj vypsal výběrové řízení na obsazení místa zubaře v Bohumíně

Krajský úřad Moravskoslezského kraje na základně návrhu Bohumína vypsal výběrové řízení na poskytování zdravotní péče v oboru zubní lékařství, ambulantní péče. Lhůtu, od které je třeba zajistit poskytování zdravotních služeb, jenž jsou předmětem výběrového řízení, stanovil na 1. 4. 2020.
Policisté domlouvali mladým lidem, kteří si cestu zkracují přes koleje 2.2.2020

Policisté domlouvali mladým lidem, kteří si cestu zkracují přes koleje

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není povoleno. Tentokrát se zaměřili na železniční stanice v Opavě a ve Frýdku-Místku s tím, že cílili na osvětu dětí a mládeže (studentů).
Soutěž o plavenky, lístky do kina a lahev dobrého vína 1.2.2020

Soutěž o plavenky, lístky do kina a lahev dobrého vína

Svatý Valentýn přeje zamilovaným. V Bohumíně můžete vyrazit například na speciální valentýnskou saunovou noc do Bosporu. K tématu soutěž o lístky do kina, plavenky do aquacentra a k valentýnskému přípitku lahev dobrého vína.
Dvě ženy si vymýšlely srdceryvné historky, kterými obalamutily seniory a pak je okradly 1.2.2020

Dvě ženy si vymýšlely srdceryvné historky, kterými obalamutily seniory a pak je okradly

Karvinským policistům se díky dobré operativní činnosti podařilo dopadnout dvě ženy, které se od poloviny listopadu loňského roku do poloviny letošního ledna měly "vetřít" do bytů několika seniorů na Karvinsku. Z nich si odnesly nejen peníze.
Statistici budou zkoumat životní podmínky domácností taky v Bohumíně 31.1.2020

Statistici budou zkoumat životní podmínky domácností taky v Bohumíně

Přibližně 11,5 tisíce domácností osloví Český statistický úřad, z toho 4 750 domácností kontaktuje vůbec poprvé. V hledáčku má taky vybrané domy a byty v Bohumíně. Statistici realizují výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice.
Oprava zborcené kanalizace omezila provoz v křižovatce u parku 30.1.2020

Oprava zborcené kanalizace omezila provoz v křižovatce u parku

Havárie na hlavním kanalizačním sběrači omezila provoz v rušné křižovatce u městského parku v Novém Bohumíně (u kontaktního místa úřadu práce). Až do odvolání podstatná část dopravních prostředků v místě neodbočí na ulici Jana Palacha.
555: Petra Šablaturu připomene vzpomínková výstava 30.1.2020

555: Petra Šablaturu připomene vzpomínková výstava

Před pěti lety navždy odešel vynikající člověk, malíř, řezbář, výtvarník, Bohumíňák Petr Šablatura. Vzpomínkovou výstavu uvádí rodina, spolky Bart a Maryška. Od února bude k vidění v kulturním Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Hokejová přípravka trénuje třikrát týdně hravou formou a nabírá posily 29.1.2020

Hokejová přípravka trénuje třikrát týdně hravou formou a nabírá posily

Vyzkoušet si bruslařské dovednosti přímo s hokejovými trenéry a kamarády na ledě, seznámit se s hokejovou výzbrojí a výstrojí. Do Bohumína zavítal další díl celostátní kampaně Týden hokeje. HC Bospor Bohumín se připojil k akci Českého hokeje.
Jubilejní Tříkrálová sbírka na Bohumínsku pokořila půl milionu korun 28.1.2020

Jubilejní Tříkrálová sbírka na Bohumínsku pokořila půl milionu korun

502 737 korun. Takový je výtěžek jubilejní dvacáté Tříkrálové sbírky na Bohumínsku. Výnos zahrnuje Bohumín, Dolní Lutyně, Rychvald, Dětmarovice, Orlová, Doubrava, kde sbírku organizovala Charita Bohumín.
Na frisbee turnaji Rainbow Winter Bohumínští ukořistili stříbro 27.1.2020

Na frisbee turnaji Rainbow Winter Bohumínští ukořistili stříbro

Skoro 200 hráčů ultimate frisbee se v Bohumíně utkalo o vítězství v pátém ročníku zimního turnaje Rainbow Winter. Turnaj se těší mezinárodní účasti, nechyběly týmy z Polska a Slovenska. Z tuzemských klubů měla zastoupení taková města jako Praha či Brno.
Nejmladší bohumínští plavci zazářili na Brněnském tučňáčku 26.1.2020

Nejmladší bohumínští plavci zazářili na Brněnském tučňáčku

Na největším mítinku nejmenších závodníků v republice zazářila nastupující generace Plaveckého klubu Bohumín. Po medailích v Brně sáhla rovnou trojice mladých sportovních talentů. Navázali tak na individuální medaile Jakuba Gryce, Julie Kalvarové, Andrey Czerné a Anny Kohanové.
Pro-fit12 pořádá besedu na téma gastroenterologie 25.1.2020

Pro-fit12 pořádá besedu na téma gastroenterologie

Besedu o gastroenterologii pořádá spolek Pro-fit12. Jeho hostem v sálu klubu seniorů v ul. Okružní bude doktorka Radka Košková. Akce se koná ve středu 29. ledna od 16:30 hodin.
Plánovaná odstávka omezí Technologické centrum Moravskoslezského kraje 24.1.2020

Plánovaná odstávka omezí Technologické centrum Moravskoslezského kraje

Kvůli nutné údržbě záložního zdroje elektrické energie dojde k omezení služeb poskytovaných Technologickým centrem Moravskoslezského kraje, a to od pátku 24. 1. od 13 hodin do soboty 25. 1. do 22 hodin.
Muž svým neurvalým chováním neplánovaně upozornil na ženu s příkazem k zatčení 23.1.2020

Muž svým neurvalým chováním neplánovaně upozornil na ženu s příkazem k zatčení

Volala muže zákona, protože potřebovala pomoc. Nakonec vyšlo najevo, že ona sama má taky oplétačky se zákonem. Zamotaný případ řešili městští policisté v Bohumíně.
Kuchtění mezi regály slaví v bohumínské knihovně úspěch 22.1.2020

Kuchtění mezi regály slaví v bohumínské knihovně úspěch

Vaření děti baví. Dětské oddělení knihovny K3 boduje u nejmladších návštěvníků s kulinářským cyklem Kuchtíci. Zábavné nenáročné vaření, kdy děti ochutnávají dobroty, které si samy připravily, pořádá jednou měsíčně. Další díl je na programu ve čtvrtek 23. ledna.
Starobohumínský kabelkový bazar podpoří mobilní hospic Ondrášek 21.1.2020

Starobohumínský kabelkový bazar podpoří mobilní hospic Ondrášek

Zánovní ještě neznamená k vyhození. I starší kabelka nebo šátek potěší, a ještě pomůže dobré věci. Kabelkový bazar pořádá spolek Přátel bohumínské historie s tím, že výtěžek podpoří ostravský mobilní hospic Ondrášek.
Šaty, prstýnky, cukrářské výrobky a další na svatebním veletrhu 20.1.2020

Šaty, prstýnky, cukrářské výrobky a další na svatebním veletrhu

Módní přehlídka a výstava svatebních šatů, kosmetické a kadeřnické služby, cukrářské výrobky, výběr snubních prstenů. Počtvrté se ve Starém Bohumíně koná „Svatba na hranici“, česko-polský svatební veletrh. V hotelu Pod Zeleným dubem, v neděli 26. ledna.
Moravskoslezská Technotrasa získala cenu, její součástí je bunkr v Bohumíně 19.1.2020

Moravskoslezská Technotrasa získala cenu, její součástí je bunkr v Bohumíně

Projekt Technotrasa, který sdružuje třicítku technických atraktivit v Moravskoslezském kraji, získal první místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2019/2020. Technotrasa zvítězila v kategorii nejlepší turistický produkt. Součástí moravskoslezské Technotrasy je pěchotní srub Na Trati v Bohumíně.
Zdravotničtí záchranáři vloni v kraji ošetřili více jak 115 tisíc pacientů 18.1.2020

Zdravotničtí záchranáři vloni v kraji ošetřili více jak 115 tisíc pacientů

Týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v roce 2019 celkem u 115 717 pacientů, což je o čtyři tisíce víc, než v roce předchozím. Převážná většina zásahů se odehrává pro náhle vzniklé nebo prudce zhoršené tělesné onemocnění.
Moravskoslezští hasiči vloni řešili více jak 22 tisíc událostí 17.1.2020

Moravskoslezští hasiči vloni řešili více jak 22 tisíc událostí

K téměř 22 tisícům událostí (přesně 21 938) vyjížděly v roce 2019 jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a další jednotky požární ochrany na území Moravskoslezského kraje.
Do Bohumína se vrací Týden hokeje, děti nahlédnou do zákulisí sportu 15.1.2020

Do Bohumína se vrací Týden hokeje, děti nahlédnou do zákulisí sportu

Dovednost bruslení nerozhoduje. Důležitá je chuť poznat nové věci. Jaké to je být hokejistou si můžou děti vyzkoušet v úterý 21. ledna od 16 hodin v hale zimního stadionu, kdy do Bohumína zavítá další pokračování kampaně „Týden hokeje“.
Dům dětí otevírá nové kroužky, má taky ještě volná místa v těch stávajících i na táborech 14.1.2020

Dům dětí otevírá nové kroužky, má taky ještě volná místa v těch stávajících i na táborech

Digitální video, sporťáček, tenis pro děti. Bohumínský dům dětí a mládeže překvapil v polovině školního roku dalšími novými volnočasovými kroužky. Volná místa jsou taky ve vybraných stálých skupinách.
Když vám pijou krev aneb Interview s upírem, nevšední večer pořádá kino K3 13.1.2020

Když vám pijou krev aneb Interview s upírem, nevšední večer pořádá kino K3

Pije vám krev? To se uvidí. Upíří večer pořádá v kině městská agentura K3 ve středu 15. ledna. Červené víno, česnek a Interview s upírem. Mrkněte na legendární film s Bradem Pittem a Tomem Cruisem v hlavním rolích.
Kvalitní ženský ligový fotbal bude v sobotu k vidění v Bohumíně 10.1.2020

Kvalitní ženský ligový fotbal bude v sobotu k vidění v Bohumíně

Ženy válí fotbal, a výborně. Přesvědčí o tom ve sportovní hale Bospor, kde v sobotu 11. ledna proběhne třetí ročník sportovní akce Bohumín Cup 2020. Mezinárodního turnaje žen v kopané se zúčastní týmy z Česka, Polska a Slovenska. Diváci mají vstup zdarma.
Nejen lidové vinše a koledy z Lašska na novoročním koncertu 9.1.2020

Nejen lidové vinše a koledy z Lašska na novoročním koncertu

Bohumínská základní umělecká škola zařadila do svého kulturního programu novinku. Žáci, učitelé a hosté popřejí hudebně do roku 2020 vše dobré na novoročním koncertu. Škola ho pořádá poprvé a zve do římskokatolického kostela Božského srdce Páně v Novém Bohumíně ve středu 15. ledna od 17 hodin.
Dezorientovanou seniorku z Bohumína strážníci nalezli v Rychvaldu 8.1.2020

Dezorientovanou seniorku z Bohumína strážníci nalezli v Rychvaldu

Strážníci pomohli dopadnout několik celostátně hledaných osob. Na Nový rok se pak ujali starší dezorientované ženy, kterou bezpečně dopravili k rodině.
Starobohumíňáci připravují šesté setkání absolventů základky 7.1.2020

Starobohumíňáci připravují šesté setkání absolventů základky

Starobohumíňáci si drží tradici. Pošesté plánují velké setkání absolventů tamní školy, informovala komise pro městskou část spolu s přípravným výborem akce.
Policisté pátrají po muži, který se zbraní v ruce přepadl večerku s potravinami 6.1.2020

Policisté pátrají po muži, který se zbraní v ruce přepadl večerku s potravinami

V závěru loňského roku na Karvinsku pachatel přepadl obsluhu večerky a ukradl finanční hotovost. Stalo se 28. prosince 2019 kolem 21:15 hodin. Policisté se obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání po pachateli loupežného přepadení.
Strážnici dopadli zloděje drahého parfému 6.1.2020

Strážnici dopadli zloděje drahého parfému

Mladý zloděj si drahého parfému dlouho neužil, nestihl ho ani použít. Lapku krátce po činu dopadli bohumínští městští strážníci.
Přes tisíc seniorů se v kraji vloni zapojilo do křížovkářské ligy 5.1.2020

Přes tisíc seniorů se v kraji vloni zapojilo do křížovkářské ligy

Seniory v Moravskoslezském kraji baví luštění. Do Křížovkářské ligy regionu se vloni přihlásilo 1037 křížovkářů ve 13 městech kraje. Bohumínští patří k aktivním účastníkům. Projekt pokračuje taky letos.
Silvestrovský běh na nové adrese lákal, dorazilo 143 závodníků 4.1.2020

Silvestrovský běh na nové adrese lákal, dorazilo 143 závodníků

143 závodníků, z toho 32 dospělých, uvítal 21. ročník Silvestrovského běhu. Poprvé se konal na oválu při základní škole ČSA. Reportáž z poslední velké sportovní akce kalendářního roku vysílá od soboty 4. ledna Televizní informační kanál Bohumín.
Novoroční proslov starosty Bohumína Petra Víchy v televizi 2.1.2020

Novoroční proslov starosty Bohumína Petra Víchy v televizi

Na jaře 2020 Bohumín naplno odstartuje výstavbu nového obřího lesoparku a pokud půjde vše podle plánu, začne taky měnit prostranství před vlakovým nádražím v moderní dopravní terminál. Tato a další témata zmiňuje v novoročním proslovu starosta Bohumína Petr Vícha.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad