Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Na akustických vlnách s obřím gongem, didgeridoo a harfou Kora 15.8.2019

Na akustických vlnách s obřím gongem, didgeridoo a harfou Kora

Gong, australské didgeridoo, africká harfa Kora. Takové bude hudební proplouvání mnohobarevným světem Ondřeje Smeykala a Jaroslava Mugrauera. Akustický koncert „Na vlnách“ pořádá bohumínský spolek Maryška v kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně ve čtvrtek 19. září od 20 hodin.
Povodí Odry sanuje na jaře poškozený břeh Olše a povrch stezky podél řeky 14.8.2019

Povodí Odry sanuje na jaře poškozený břeh Olše a povrch stezky podél řeky

Silný proud řeky letos na jaře poškodil na několika místech břeh řeky Olše mezi bohumínským Kopytovem a Věřňovicemi. S kusy břehu voda odplavila i část stezky, která vede kolem řeky. Sanační práce probíhají podle plánu, místo je plně průjezdné a průchozí.
Tomáš Kočko v září zahraje v Bohumíně world music s inspirací v tradiční moravské hudbě 12.8.2019

Tomáš Kočko v září zahraje v Bohumíně world music s inspirací v tradiční moravské hudbě

Kulturní program babího léta a podzimu ve společenském sálu hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně začne hvězdně. Hned zkraje září zde zahraje se svým orchestrem Tomáš Kočko, moravský písničkář, zpěvák, skladatel, aranžér a badatel v oblasti původní moravské a slovanské umělecké tvorby.
Množství sinic ve vodě Vrbického jezera dál roste 11.8.2019

Množství sinic ve vodě Vrbického jezera dál roste

Rekreační sezónu u Vrbického jezera poznamenaly sinice. Jejich výskyt ve vodě se za pouhý týden zvýšil skoro o třetinu. Vyplývá to z mimořádného rozboru, který provedli pracovníci krajské hygienické stanice. Voda ve Vrbickém jezeře má zhoršenou jakost.
Modernizace osvětlení v Elektrárně Dětmarovice snížila uhlíkovou stopu téměř o 1000 tun 11.8.2019

Modernizace osvětlení v Elektrárně Dětmarovice snížila uhlíkovou stopu téměř o 1000 tun

Nová svítidla v provozech i ve venkovním areálu Elektrárny Dětmarovice sníží uhlíkovou stopu elektrárny o 967 tun ročně. Modernizaci, která byla součástí dalších energetických úspor včetně výměny opláštění správní budovy, podpořila Evropská unie v rámci programu na podporu podnikání a inovací.
Nejlepší zdravotní sestřičku vybírají obyvatelé kraje hlasováním na internetu 10.8.2019

Nejlepší zdravotní sestřičku vybírají obyvatelé kraje hlasováním na internetu

Vyberte nejlepší „Sestru veřejnosti“ Moravskoslezského kraje roku 2019. Hlasování v pátém ročníku ankety Moravskoslezská sestra probíhá do 30. září na internetu na webu sestra.msk.cz, kde najdete nominované. 15 finalistek v dalších pěti specifických kategoriích vybrali odborníci.
Fotbalový Bospor čeká ostrý start divize, hraje se už tuto sobotu 9.8.2019

Fotbalový Bospor čeká ostrý start divize, hraje se už tuto sobotu

Hned s několika novinkami vstupují do nového formátu Moravskoslezské divize F, čtvrté nejvyšší soutěže, hráči FK Bospor Bohumín. Fanoušci se musí připravit na změnu termínů domácích zápasů z neděle na sobotu a také na notně inovovaný kádr. První zápas začíná už tuto sobotu 10. srpna od 17 hodin.
Dotazník mapuje zájem o vysokorychlostní internet do domácností 8.8.2019

Dotazník mapuje zájem o vysokorychlostní internet do domácností

Máte v domácnosti připojení k internetu? Jak často a k čemu jej využíváte nejvíc? Tyhle a další otázky obsahuje dotazník, se kterým se Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR obrátilo na veřejnost. Zjišťuje, jak jsou Češi spokojení s rychlostí a cenou za připojení k internetu.
Požár zničil střechu základní školy ve Skřečoni 7.8.2019

Požár zničil střechu základní školy ve Skřečoni

Škodu za několik milionů korun způsobil požár střechy tzv. staré části základní školy v bohumínské části Skřečoň. Na místě v úterý v podvečer (6. srpna) zasahovalo šest jednotek hasičů. Požár byl nahlášen krátce před půl šestou.
Prázdninové programy u mladých Bohumíňáků v červenci bodovaly 7.8.2019

Prázdninové programy u mladých Bohumíňáků v červenci bodovaly

Více jak 1700 návštěv zaznamenal v červenci v Bohumíně Prázdninový kolotoč, velký letní volnočasový seriál výletů a her. Letošní ročník se nesl v motivu akčních hrdinů z komiksů a animovaných filmů. Na programu spolupracovala pořádající K3 s místními spolky.
Automobiloví a motocykloví veteráni v parku o víkendu zaujali 6.8.2019

Automobiloví a motocykloví veteráni v parku o víkendu zaujali

125 posádek historických vozidel a motocyklů o víkendu zaujalo v Bohumíně. Fandové veteránů se za nimi do hobbyparku sešli v hojném počtu, přišly jich skoro dva tisíce. Soutěž elegance historických vozidel – memoriál Jiřího Vaňka pořádali Veteran car club Ostrava a K3 Bohumín.
Ve středu večer mohou region zasáhnout silné bouřky s kroupami 6.8.2019

Ve středu večer mohou region zasáhnout silné bouřky s kroupami

V pozdějších odpoledních a večerních hodinách se dnes (6. srpna) budou ojediněle vytvářet silné bouřky provázené přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h). Středa bude ve znamení bouřek s kroupami.
Grog oslaví čtvrtstoletí na scéně našlapaným koncertem na Pivních slavnostech 5.8.2019

Grog oslaví čtvrtstoletí na scéně našlapaným koncertem na Pivních slavnostech

Čtvrt století na hudební scéně oslaví bohumínská rocková kapela Grog velkolepým koncertem na letošních Pivních slavnostech v Bohumíně v sobotu 17. srpna. Fanoušci se můžou těšit na největší pecky kapely, novinky a taky na speciální narozeninové pivo.
Prázdninová soutěž o plavenky do aquacentra, lístky do kina a o originální hlavolam 4.8.2019

Prázdninová soutěž o plavenky do aquacentra, lístky do kina a o originální hlavolam

Napříč kontinenty budou v srpnu cestovat školáci, kteří navštěvují dětské oddělení knihovny K3. Taky druhý prázdninový měsíc vyplní volný čas interaktivní hra prošpikovaná výtvarnými dílnami a soutěžemi. Téma další letní soutěže magazínu Kdo ví, odpoví.
Počet nehod zaviněných cyklisty meziročně stoupl 3.8.2019

Počet nehod zaviněných cyklisty meziročně stoupl

V Moravskoslezském kraji policisté za první pololetí letošního roku zaznamenali celkem 189 dopravních nehod, které zavinili cyklisté, což je o 49 více, než za stejné období loňského roku. Z toho 20 dopravních nehod zavinily děti.
Děti budou v srpnu hledat pohádky z různých částí světa 1.8.2019

Děti budou v srpnu hledat pohádky z různých částí světa

Ani v srpnu v bohumínské knihovně nuda nebude. Jednu interaktivní soutěž vystřídá druhá. Už v pondělí 5. srpna se děti vydají „Letem světem“. Každý den je pro větší i menší děti připravena výtvarná dílna, úkoly, pohybové aktivity, kvízy, křížovky, hry a soutěže.
Voda ke koupání v Kališoku vhodná, Vrbické jezero poznamenaly sinice 31.7.2019

Voda ke koupání v Kališoku vhodná, Vrbické jezero poznamenaly sinice

Voda ke koupání je v Kališově jezeře v Šunychlu vhodná, ukázaly nejnovější rozbory hygieniků Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Ve vodě Vrbického jezera na hranici Bohumína a Ostravy rozbory odhalily vyšší výskyt sinic.
Knihovna doplnila Teen Zónu o nové deskové hry 29.7.2019

Knihovna doplnila Teen Zónu o nové deskové hry

Deskové hry alias „deskovky“ bodují. Bohumínská knihovna proto průběžně dokupuje nové. Nejen mladí čtenáři si je můžou užít přímo v Teen Zóně nebo si je půjčit domů.
Na koupalištích nenechávejte věci bez dozoru, varují policisté 27.7.2019

Na koupalištích nenechávejte věci bez dozoru, varují policisté

Zchladit se u vody, třeba na koupališti. V tropických dnech žádaná záležitost. Nicméně taky velká šance pro zloděje, varují ostravští policisté. Znovu nabádají rekreanty, aby s sebou nebrali cennosti nebo například platební karty.
Inspirací novým dresům FK Bospor byl včelí úl 26.7.2019

Inspirací novým dresům FK Bospor byl včelí úl

Pilní jako včelky budou fotbalisté FK Bospor Bohumín v nové sezóně 2019/2020. Alespoň to naznačuje barevná kombinace a design nových dresů. Premiéru budou mít zřejmě v neděli 28. července v utkání MOL Cupu na hřišti nedalekých Dětmarovic.
Dobrovolní hasiči v Kopytově oslaví 95 let 25.7.2019

Dobrovolní hasiči v Kopytově oslaví 95 let

95 let oslaví Sbor dobrovolných hasičů Kopytov zahradní slavností. Spolek zve v sobotu 27. července k hasičské zbrojnici v Kopytově. V programu bude slavnostní průvod, mše v kapli, ukázky práce nejen hasičů, živá muzika a zábava.
Colours of Ostrava díky bohumínské Alma Mater až na dřeň 24.7.2019

Colours of Ostrava díky bohumínské Alma Mater až na dřeň

Premiéra na tak velkém festivalu dopadla na výbornou. Dobrovolníkům z Bohumína se povedlo na letošním ročníku Colours of Ostrava oslovit k dárcovství kostní dřeně přes 600 mladých lidí.
Oprava kanálu zkomplikuje provoz v ulici 1. máje ve Skřečoni 24.7.2019

Oprava kanálu zkomplikuje provoz v ulici 1. máje ve Skřečoni

Oprava jednoho kanálu zkomplikuje dopravu na rušné a dopravou zatížené ulici 1. máje ve Skřečoni. Omezení potrvá tři dny, upozornil správce státní komunikace, a to od pondělí 29. do středy 31. července.
Oslavy 790 let Vrbice vyvrcholí soutěží hasičů a zahradní slavností 24.7.2019

Oslavy 790 let Vrbice vyvrcholí soutěží hasičů a zahradní slavností

Závod s časem, kdy rozhodují tisíciny vteřiny, bude k vidění ve Vrbici. Bohumínská městská část našlapanou soutěží dobrovolných hasičů zároveň završí program oslav letošního 790. výročí založení.
K odvodní komisi dorazilo skoro 300 malých a velkých návštěvníků 23.7.2019

K odvodní komisi dorazilo skoro 300 malých a velkých návštěvníků

Vyluštit zprávu napsanou Morseovou abecedou. I to byl jeden z úkolů pro návštěvníky akce „Hrajeme si na vojáky“. K pěchotnímu srubu MO-S4 za ní v sobotu odpoledne dorazilo skoro 300 návštěvníků.
Do Bohumína dorazí elitní evropské fotbalové naděje 23.7.2019

Do Bohumína dorazí elitní evropské fotbalové naděje

Letošní ročník turnaje Zlatý kahan, který pro mládežnickou kategorii hráčů do 19 let pořádá FC Baník Ostrava, zavítá do Bohumína. Dva velmi zajímavé zápasy se odehrají dopoledne v sobotu 27. července v areálu Pavla Srnička za parkem Petra Bezruče.
Strážníci dopadli zloděje alkoholu i pachatele vloupání 22.7.2019

Strážníci dopadli zloděje alkoholu i pachatele vloupání

Krádeže alkoholu a taky vloupání do restaurace řešili v uplynulých dnech strážníci bohumínské městské policie. Pachatele dopadli a předali je policistům obvodního oddělení Policie České republiky.
Moravskoslezští hasiči vyjíždějí kvůli počasí 21.7.2019

Moravskoslezští hasiči vyjíždějí kvůli počasí

Celkem k 58 událostem, souvisejícím s nepříznivým počasím, hlavně silným větrem a deštěm, vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji zhruba od nedělního poledne 21. července do 19 hodin.
Handicapovaným a maminkám s kočárky pomáhá Euroklíčenka 21.7.2019

Handicapovaným a maminkám s kočárky pomáhá Euroklíčenka

Euroklíčenka je aplikace pro chytré telefony, která poradí vozíčkářům nebo maminkám s kočárkem, kde najdou bezbariérová zařízení. Euroklíčenka uživatele navede k bezbariérovým toaletám, výtahům nebo přebalovacím pultům.
V Bohumíně oživí odvodní komisi, kluci i holky si zahrají na vojáky 18.7.2019 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně oživí odvodní komisi, kluci i holky si zahrají na vojáky

Střelnice, luštění morseovky, překážková dráha. V kůži vojáků se ocitnou kluci a holky, kterým nechybí soutěživý duch a touha vyzkoušet si nové věci. Nevšední branný den si můžou užít už tuhle sobotu 20. července stylově u prvorepublikového bunkru ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně.
Nové branky na dvou sídlištních hřištích 17.7.2019

Nové branky na dvou sídlištních hřištích

Prázdninové novinky pro volnočasové vyžití. Bohumín obnovil házenkářské branky na hřišti v Nerudově ulici a instaloval nové branky na hřišti v ulici Sv. Čecha. Do pořízení nových prvků investoval 50 tisíc korun.
Kuchtíci se hlásí do čtvrtého ročníku šunychelského Gulášfestu 16.7.2019

Kuchtíci se hlásí do čtvrtého ročníku šunychelského Gulášfestu

Počtvrté provoní hasičskou zahradou v Šunychlu domácí guláš. Přesněji, mnoho druhů gulášů. Svedete uvařit této pochoutky minimálně 15 litrů? Pak sestavte tým a zapojte se do Gulášfestu, příjem přihlášek právě začal.
Zloději za jízdy kradou tašky z košíku jízdního kola 15.7.2019

Zloději za jízdy kradou tašky z košíku jízdního kola

Pozor na doklady, peněženky a tašky v košíku na jízdním kole. Neznámí zloději se jich snadno zmocní, zatímco vy jedete na kole. Zprvu nic nezaregistrujete. V Bohumíně se o víkendu staly dva případy s totožnou legendou.
Zloděj se zmocnil lepenky a stavebního lepidla 15.7.2019

Zloděj se zmocnil lepenky a stavebního lepidla

Zloději v Bohumíně o víkendu kradli stavební lepidlo, v Karviné minulý týden pro změnu zmizelo plynové potrubí. Informovali o tom policisté. Oba případy vyšetřují pro přečin krádeže.
Alma Mater bude hledat dárce kostní dřeně na Colours of Ostrava 15.7.2019

Alma Mater bude hledat dárce kostní dřeně na Colours of Ostrava

Dárce kostní dřeně budou hledat na Colours of Ostrava, na jednom z největších hudebních festivalů v České republice. Bohumínští dobrovolníci ze spolku Alma Mater navázali spolupráci s organizátory festivalu, návštěvníci najdou registrační místo dárců v sekci G, stánek S106.
Prázdninová soutěž o plavenky do aquacentra a o lístky do kina 12.7.2019

Prázdninová soutěž o plavenky do aquacentra a o lístky do kina

Poslední tři dny zbývají do konce prázdninové soutěže magazínu Kdo ví, odpoví, ve které můžete vyhrát plavenky do aquacentra Bospor a lístky do kina K3. Mrkněte na pořad a zkuste štěstí, soutěž probíhá do neděle 14. července.
Bohumín nabízí k prodeji bývalé zázemí sociálních dílen 11.7.2019

Bohumín nabízí k prodeji bývalé zázemí sociálních dílen

Bohumín prodá budovu, která byla zázemím pro sociálně-terapeutické dílny. Dvoupodlažní dům se nachází ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně, prostorná vila je vhodná pro rodinné bydlení i jako sídlo firmy. Kupní cena pro veřejné licitační řízení je 3,6 milionu korun.
Domácnosti v Bohumíně budou bez teplé vody jen dva dny 10.7.2019

Domácnosti v Bohumíně budou bez teplé vody jen dva dny

Odstávka horkovodu, který zásobuje teplou vodou Bohumín, bude letos trvat pouhé dva dny, od úterý 23. do středy 24. července. Ve čtvrtek 25. července nad ránem už teplá voda poteče. Společnost ČEZ Teplárenská chystá během odstávky potřebné opravy.
All Blacks ve finále volejbalové ligy rozstříleli Čerty 9.7.2019

All Blacks ve finále volejbalové ligy rozstříleli Čerty

Repete loňské sestavy finále. Tak vypadal závěrečný boj o titul vítěze Bohumínské volejbalové ligy 2019, kterou pořádá TJ Sokol Bohumín. V základní skupině účinkovalo 9 týmů. Následovalo play-off se čtvrtfinále, semifinále, a boj o titul.
Mladí Bohumíňáci sáhli na olympiádě dětí a mládeže po medailích 8.7.2019

Mladí Bohumíňáci sáhli na olympiádě dětí a mládeže po medailích

Fantastického úspěchu dosáhli mladí sportovci z Bohumína na Letní olympiádě dětí a mládeže 2019 v Liberci, kde reprezentovali Moravskoslezský kraj. Na „bedně“ stanuli talentovaní odchovanci Plaveckého klubu Bohumín a Atletického klubu Bohumín.
O prodlouženém víkendu policisté zvýšili počet kontrol 8.7.2019

O prodlouženém víkendu policisté zvýšili počet kontrol

O prodlouženém víkendu (4. – 6. 7.) policisté zvýšili počet kontrol na silnicích. Taky v Moravskoslezském kraji se zaměřili na dodržování stanovené rychlosti jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí a taky kontrolovali například technický stav vozidel.
Technotrasa má už 30 atraktivit, včetně prvorepublikového bunkru v Bohumíně 7.7.2019

Technotrasa má už 30 atraktivit, včetně prvorepublikového bunkru v Bohumíně

Technotrasa představuje průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje neotřele, se zážitkem. Se začátkem hlavní letní sezóny nabízí návštěvníkům regionu bohatší program, nově spojuje přes 30 technických zajímavostí. Stálicí je pěchotní srub MO-S5 Na Trati ve Starém Bohumíně.
V Landek Parku funguje nový stellplatz 6.7.2019

V Landek Parku funguje nový stellplatz

První a jediný stellplatz v Ostravě zprovoznil Landek Park, který je největším hornickým muzeem v tuzemsku, známým archeologickým nalezištěm a unikátní národní přírodní lokalitou v jednom. Landek Park se nachází jen kousek od Bohumína.
Školáci se vydali s knihovnou po stopách superhrdinů 5.7.2019

Školáci se vydali s knihovnou po stopách superhrdinů

Spolu s Velkým Prázdninovým kolotočem, který nabízí dětem v Bohumíně v červenci každé všední dopoledne zajímavé výlety, probíhá taky Malý Prázdninový kolotoč v městské knihovně. Interaktivní program letos vzal děti po stopách komiksových superhrdinů.
Rodinný dům účetní, která Bohumínu zpronevěřila peníze, jde do dražby 4.7.2019

Rodinný dům účetní, která Bohumínu zpronevěřila peníze, jde do dražby

Rodinný dům bývalé účetní, která městu zpronevěřila více než osm milionů korun, jde do exekutorem nařízené veřejné dražby. Vyvolávací cena nemovitosti je 2 933 300 korun. Dražba proběhne on-line v úterý 23. července od 12 hodin na portálu www.exdrazby.cz.
Příměšťák Bosporky: lezecká stěna, cyklistika, plavání, dobrodružství 3.7.2019

Příměšťák Bosporky: lezecká stěna, cyklistika, plavání, dobrodružství

Horolezectví a jeho techniky, lezení na boulderové stěně, cyklistika, plavání. Nejen tohle zažijí děti na dobrodružném příměstském táboře městského Bosporu. V Bohumíně na konci prázdnin, od 26. do 30. srpna.
Se začátkem prázdnin policisté zintenzivnili kontroly na cestách 2.7.2019

Se začátkem prázdnin policisté zintenzivnili kontroly na cestách

Se začátkem prázdnin policisté zvýšili počet kontrol na cestách. Hned o prvním prázdninovém víkendu se zaměřili na dodržování stanovené rychlosti, používaní bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, a na další přestupky.
Senioři z univerzity mají v Bohumíně vlastní tablo 2.7.2019

Senioři z univerzity mají v Bohumíně vlastní tablo

Čerství absolventi Univerzity třetího věku v Bohumíně mají vlastní tablo. Kolemjdoucí ho můžou vidět ve výkladu lékárny na pěší zóně tř. Dr. E. Beneše v Novém Bohumíně. Noví zájemci se do projektu univerzity zapojují právě teď, přihlášky knihovna přijímá až do konce srpna.
Knihovna o prázdninách posiluje dětské oddělení a Teen zónu 1.7.2019

Knihovna o prázdninách posiluje dětské oddělení a Teen zónu

Knihovna K3 o prázdninách upravuje provozní dobu, posiluje zejména čas v dětském oddělení a v teen zóně, kde budou v červenci a srpnu probíhat tematické programy a taky příměstský tábor. Prázdninový provoz startuje 1. července a potrvá do 31. srpna.
V centru Ostravy uzavřeli křižovatku ulic Sokolská a Českobratrská 1.7.2019

V centru Ostravy uzavřeli křižovatku ulic Sokolská a Českobratrská

Další omezení v dopravě. Dělníci začali s rekonstrukcí důležité křižovatky ulic Sokolská a Českobratrská (poblíž Nové radnice a Mostu Pionýrů). Jde o místo, které při cestě hojně využívají do Ostravy taky Bohumíňáci.
Vysoké teploty vystřídají silné bouřky, možná i s kroupami 1.7.2019

Vysoké teploty vystřídají silné bouřky, možná i s kroupami

Vysoké teploty doprovodí bouřky, meteorologové nevylučují ani možnost velmi silných bouřek s nárazy větru až 90 km/h a s velkými kroupami. Český hydrometeorologický ústav to uvedl v aktuální předpovědi.
Nová sezóna Salonu Maryška odstartuje po prázdninách 30.6.2019

Nová sezóna Salonu Maryška odstartuje po prázdninách

V týdnu se naplnila jarní sezóna v bohumínském kulturním Salonu Maryška, když skončila výstava „Od závory k Schengenu“ věnovaná životu na hranici a 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie.
Bohumínský kroj má ocenění z výstavy ručních prací seniorů 28.6.2019

Bohumínský kroj má ocenění z výstavy ručních prací seniorů

Dvě ceny získali Bohumínští na výstavě ručních prací seniorů Karvinska. Marta Kilnarová ze spolku Maryška uspěla s ručně ušitým bohumínským krojem, je držitelkou ocenění za nejlepší výrobek z Bohumína. Hlavní „Cenu veřejnosti“ za papírovou krajku získala Eva Lipovská ze Seniorklubu Bohumín.
V aquacentru v Bohumíně v létě opět tři hodiny za cenu jedné 25.6.2019

V aquacentru v Bohumíně v létě opět tři hodiny za cenu jedné

Bohumínské aquacentrum Bospor se začátkem letních prázdnin tradičně posiluje provozní dobu ve všední dny. Znovu se vrací taky oblíbená návštěvnická akce 3 hodiny relaxace v bazénu za cenu jedné.
Úterý a středa v regionu ve znamení tropických třicítek 25.6.2019

Úterý a středa v regionu ve znamení tropických třicítek

Tropické třicítky. Dnes i zítra mohou teploty na Bohumínsku vystoupat až k 34 stupňů Celsia, vyplývá z údajů meteorologů. Vysoké teploty jsou vysokou zátěží na lidský organismus, hrozí nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim.
V Bohumíně podesáté volili nejlepšího čtenáře neznámého textu 24.6.2019

V Bohumíně podesáté volili nejlepšího čtenáře neznámého textu

Beáta Gonsorčíková ze 7. třídy Masarykovy základní školy je v Bohumíně nejlepší čtenářkou neznámého textu. Zvítězila v jubilejním desátém ročníku soutěže, kterou pořádá knihovna K3.
Moravskoslezský kraj se připojil k projektu Rodinné pasy 22.6.2019

Moravskoslezský kraj se připojil k projektu Rodinné pasy

Kultura, cestovní ruch, stravování. Rodinám s dětmi se slevami. Moravskoslezský kraj se připojil k projektu Rodinné pasy, jehož slevy lze využít a čerpat napříč republikou. Informace o projektu s možností on-line registrace jsou na adrese www.rodinnepasy.cz.
Strážníci zachránili život muži, který zkolaboval 21.6.2019

Strážníci zachránili život muži, který zkolaboval

Strážníci bohumínské městské policie zachránili život 45letému muži. Stalo se v Rychvaldě poblíž budovy městského úřadu. Strážníci projížděli zrovna kolem objektu tamní prodejny, když zaregistrovali zoufalé volání o pomoc.
Klasické pohlednice připomínají 790 let dlouhou historii Vrbice a Záblatí 20.6.2019

Klasické pohlednice připomínají 790 let dlouhou historii Vrbice a Záblatí

Současnost se prolíná s historií na nových pohlednicích, které radnice vydala k letošnímu 790. výročí bohumínských městských částí Vrbice a Záblatí. Limitovaná edice vyšla v nákladu 400 kusů.
Mistrovské tituly pro mladé plavce z Bohumína 19.6.2019

Mistrovské tituly pro mladé plavce z Bohumína

Síň slávy Plaveckého klubu Bohumín se rozrostla o nové členy. Ke dvěma dosavadním bohumínským plaveckým medailistům z mistrovství republiky přibyli čtyři zbrusu noví. Andrea Czerná, Anna Kohanová, Michal Matoušek a Samuel Hübscher získali na šampionátu dvanáctiletých 14 medailí.
Svaly v akci aneb Bohumínský silák popáté 18.6.2019

Svaly v akci aneb Bohumínský silák popáté

Popáté muži a ženy napnou svaly, aby dosáhli na titul Bohumínský silák. Letošní ročník se uskuteční v pátek 5. července od 13 hodin, soutěž pořádá oddíl silového trojboje TJ Viktorie.
Pošta od července upraví provozní dobu pobočky v Záblatí 17.6.2019

Pošta od července upraví provozní dobu pobočky v Záblatí

Česká pošta změní od 1. července 2019 provozní dobu pobočky v bohumínské městské části Záblatí, při zachování provozu 25 hodin týdně. Podobný plán měla i pro pracoviště v Pudlově, od záměru ale upustila.
Od ledna došlo v kraji ke skoro čtyřem tisícům dopravních nehod 16.6.2019

Od ledna došlo v kraji ke skoro čtyřem tisícům dopravních nehod

Policisté v Moravskoslezském kraji zaznamenali od ledna do konce května letošního roku celkem 3991 dopravních nehod, v meziročním porovnání jich o více jak čtyřicet přibylo.
Školáci v Bohumíně ve velkém třídili vysloužilé baterie 15.6.2019

Školáci v Bohumíně ve velkém třídili vysloužilé baterie

Bohumínští školáci vzali celorepublikovou výzvu k recyklaci baterií za svou. Recyklojízdu, která v těchto dnech křižuje Českem, podpořili desítkami kilogramů vytříděných monočlánků.
790 let Záblatí s hokejisty Oleszem, Faksou či Šedivým ve fotbalových dresech 14.6.2019

790 let Záblatí s hokejisty Oleszem, Faksou či Šedivým ve fotbalových dresech

Dvě fotbalová utkání, spousta zábavy a atrakcí pro děti, zvučná jména sportovních osobností jakými jsou Ondrej Šedivý, Rostislav Olesz, Roman Szturc, Radek Faksa a další. Městská část Záblatí oslaví 790 let od svého založení ve velkém, v sobotu 22. června.
Mladí bohumínští florbalisté míří na turnaj do Nitry 13.6.2019

Mladí bohumínští florbalisté míří na turnaj do Nitry

Florbaloví elévové klubu 1. SC Bohumín ´98 se představí na Slovenském poháru v Nitře. Hráči ve věku 9 a 10 let vyrazí pod vrch Zobor v pátek brzy ráno a na západním Slovensku pobudou do neděle. Zahrají si tam s předními slovenskými celky.
Ze zámecké zahrady v Rychvaldě zmizela socha 13.6.2019

Ze zámecké zahrady v Rychvaldě zmizela socha

Policisté pátrají po bronzové soše, která počátkem června zmizela ze zahrady zámku v Rychvaldě. Policisté přijmou jakékoli informace, které pomohou sochu nalézt. Lidé mohou své poznatky volat na bezplatnou linku 158.
Fotbalový Slovan má šanci obsadit první místo, rozhodne duel s Dolní Lutyní 13.6.2019

Fotbalový Slovan má šanci obsadit první místo, rozhodne duel s Dolní Lutyní

Fotbalisté Slovanu Záblatí mají na dosah 1. místo v krajské soutěži 1. B třídy. Klíčovým bude utkání v Dolní Lutyni, které Bohumínští sehrají už tuto sobotu 15. června od 17 hodin na hřišti dolnolutyňského TJ Sokol.
Dobrovolní hasiči ve Skřečoni oslaví devadesátku zahradní slavností 12.6.2019

Dobrovolní hasiči ve Skřečoni oslaví devadesátku zahradní slavností

Dobrovolníci hasiči ve Skřečoni slaví devadesátku, jejich sbor funguje od roku 1929. Kulatému výročí věnují zahradní slavnost pro veřejnost, která se uskuteční v zahradě u požární zbrojnice ve Skřečoni v sobotu 22. června od 15 hodin. Akce proběhne za podpory města.
Fotbalový Bospor uzavře sezónu netradičně v pátek 12.6.2019

Fotbalový Bospor uzavře sezónu netradičně v pátek

Hned dvojí loučení čeká fotbalisty bohumínského Bosporu. Netradičně už tento pátek odehrají poslední zápas sezóny 2018/19, kdy se od 17:30 hodin ve svém areálu Pavla Srnička za parkem střetnou se Sokolem Ústí (u Přerova).
Silné bouřky se ve čtvrtek přesunou na východ republiky 12.6.2019

Silné bouřky se ve čtvrtek přesunou na východ republiky

Ve čtvrtek 13. června odpoledne a večer se mohou ve východní polovině republiky vyskytnout silné bouřky. Ještě i ve čtvrtek teploty vystoupí na území severní Moravy a Slezska nad 31 °C, uvedli meteorologové.
Tabatěrka, kytara, repráky i invalidní vozík. V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy 11.6.2019

Tabatěrka, kytara, repráky i invalidní vozík. V Bohumíně budou dražit ztráty a nálezy

Power banka, spacák, tabatěrka, reprobedny i invalidní vozík. Lidé je zapomněli na veřejných místech a teď najdou nové majitele. Nádvoří radnice se změní v improvizovanou aukční síň ve středu 26. června odpoledne, kdy proběhne veřejná dražba ztrát a nálezů.
Třídění baterií podporuje Recyklojízda, zastaví taky v Bohumíně 10.6.2019

Třídění baterií podporuje Recyklojízda, zastaví taky v Bohumíně

Propagovat smysl třídění a recyklaci baterií. S tímto cílem taky do Bohumína zavítá Recyklojízda, tour tříčlenné skupinky na elektrokolech křižující napříč republikou. V Bohumíně Recyklojízda zastaví na náměstí T. G. Masaryka v úterý 11. června od 14 do 14:30 hodin.
Odpolední teploty překročí 31 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové 10.6.2019

Odpolední teploty překročí 31 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové

Teplota se bude v týdnu pohybovat kolem tropické třicítky. Upozornění pro Moravskoslezský kraj platí od úterý 11. června 14:00 do odvolání. Odpolední teploty překročí 31 °C.
Krádeží zboží přibylo, strážníci zadrželi rovnou čtyři pachatele 9.6.2019

Krádeží zboží přibylo, strážníci zadrželi rovnou čtyři pachatele

Krádeží prostých, zejména krádeží v obchodech, meziročně přibylo. Dlouhé prsty zloději zkoušejí hlavně v supermarketech. Bohumínští strážníci v posledních dnech zasahovali například v ulicích Čs. armády a v ulici 9. května.
Rekonstrukce křižovatky ulic Českobratrská a Sokolská třída v centru Ostravy 8.6.2019

Rekonstrukce křižovatky ulic Českobratrská a Sokolská třída v centru Ostravy

Úpravou plochy před budovou Policie České republiky začala 4. června rekonstrukce křižovatky ulic Českobratrská a Sokolská třída v centru Ostravy. Křižovatku a okolí hojně využívají taky řidiči a cestující z Bohumína.
Univerzita třetího věku má nová témata: mobil, sociální sítě i zajímavosti města 7.6.2019

Univerzita třetího věku má nová témata: mobil, sociální sítě i zajímavosti města

Nová atraktivní témata připravila Univerzita třetího věku pro seniory v Bohumíně. Zaměří se na nové technologie včetně mobilů a platebních karet, estetiku i poznávání města, ve kterém žijeme. Přihlášky pro akademický rok 2019/2020 přijímá městská knihovna K3.
Na sportování dětí ve školce FIT dohlédne plyšový sokol 6.6.2019

Na sportování dětí ve školce FIT dohlédne plyšový sokol

Bohumínská mateřská škola FIT v Okružní ulici slavnostně zakončila celoroční sportovní projekt, který probíhal ve všech třídách v rámci řízené tělesné výchovy. Projekt "Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky" je programem České obce sokolské.
Vodácký život na řekách i mimo ně je pestrý, připomíná putovní výstava 6.6.2019

Vodácký život na řekách i mimo ně je pestrý, připomíná putovní výstava

Vodáctví se stalo nejen na Bohumínsku velmi oblíbenou sportovně-volnočasovou kratochvílí. Dokazuje to výstava nazvaná „Vodáci Moravskoslezského regionu“, kterou v knihovně K3 uvedl spolek Posejdon.
Večer a v noci mohou region zasáhnout silné bouřky 6.6.2019

Večer a v noci mohou region zasáhnout silné bouřky

Meteorologové upozorňují na silné bouřky, region mohou zasáhnout od čtvrtka 6. června 19:00 do pátku 7. června 04:00 hodin. Bouřky můžou být doprovázené zejména přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, ojediněle i kroupami.
Prohlídku elektrárny doprovodí Oranžové kolo, letos pomůže seniorům z Bohumína 5.6.2019

Prohlídku elektrárny doprovodí Oranžové kolo, letos pomůže seniorům z Bohumína

Nejzajímavější provozy Elektrárny Dětmarovice můžete v sobotu 8. června vidět na vlastní oči. Den otevřených dveří proběhne od 9 do 12 hodin, komentované prohlídky začínají už v 8 hodin ráno. Součástí programu bude dobročinné Oranžové kolo, které letos pomůže seniorům z Bohumína.
Vrbice oslaví 790 let koncertem, triatlonem, mší i závody hasičů 4.6.2019

Vrbice oslaví 790 let koncertem, triatlonem, mší i závody hasičů

Městská část Vrbice letos slaví 790 let své první písemné zmínky. Výročí připomene rovnou několik akcí, nejbližší proběhnou už o tomto víkendu a koncem července se uskuteční hasičské závody spojené se zahradní slavností.
Z Bohumína zmizí další veřejné telefonní budky, o jejich služby není zájem 3.6.2019

Z Bohumína zmizí další veřejné telefonní budky, o jejich služby není zájem

Dalších šest veřejných telefonních automatů zmizí z ulic Bohumína. Pokračuje tak jejich postupné rušení kvůli výrazného poklesu zájmu lidí o tuhle službu. Firma O2 přístroje odstraní například z ulic Čáslavská, Bezručova, Okružní nebo Masarykova.
Hráči fotbalového Bosporu, mistři obratů, přivítají Opavu 31.5.2019

Hráči fotbalového Bosporu, mistři obratů, přivítají Opavu

Třemi výhrami v řadě nabuzení fotbalisté Bosporu přivítají první červnovou neděli (2. června) na domácím hřišti záložní družstvo Slezského FC Opava. Duel s týmem, který přezimoval v čele tabulky, ale během jara ztratil šanci bojovat o postup, začíná na hřišti za parkem v 17 hodin.
Skákací hrad, soutěže i retrokoutek, mateřinka Rafík slaví čtyřicítku 31.5.2019

Skákací hrad, soutěže i retrokoutek, mateřinka Rafík slaví čtyřicítku

Workshop, skákací hrad, soutěže a zahradní slavnost. Mateřská škola Rafík oslaví čtyřicátiny ve velkém stylu. Současné i bývalé žáky, rodiče a zaměstnance zve v úterý 18. června od 15 hodin do své zahrady v areálu školky u Rafinérského lesíku.
Bohumínští školáci neskočí na podvodné slevy a umí nakupovat na internetu 30.5.2019

Bohumínští školáci neskočí na podvodné slevy a umí nakupovat na internetu

Bohumínští školáci se nenechají zviklat líbivou nabídkou pofidérní slevy při nákupu zboží. Jejich pozornost a znalosti prověřil třetí ročník celoměstské soutěže ve finanční gramotnosti. Zapojilo se do ní 8 družstev žáků základních škol a gymnázia.
Bohumínští plavci v krajské nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže 29.5.2019

Bohumínští plavci v krajské nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže

Ke konci června se stane Liberec v pořadí již devátým hostitelským městem Letní olympiády dětí a mládeže. Bohumín budou na prestižním sportovním mítinku reprezentovat Samuel Hübscher, Andrea Czerná a Anna Kohanová z Plaveckého klubu Bohumín, naši závodníci se dostali do krajské reprezentace.
Náměstí v centru Bohumína ožije uměním, ovládne ho ZUŠ Open 28.5.2019

Náměstí v centru Bohumína ožije uměním, ovládne ho ZUŠ Open

Pěvecké sbory, hudecká muzika, divadlo, výtvarné dílny. Náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně ožije uměním. Místní základní umělecká škola se připojuje k 3. ročníku celostátního happeningu základních uměleckých škol. V pátek 31. května od 16 hodin, vstup je zdarma.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 28.5.2019

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezský kraj silné bouřky, výstražná zpráva (nízký stupeň nebezpečí) platí od úterý 28.05.2019 11:30 do středy 29.05.2019 00:00.
Třikrát Dechovkový čtvrtek a jednou Mezinárodní festival dechových hudeb 28.5.2019

Třikrát Dechovkový čtvrtek a jednou Mezinárodní festival dechových hudeb

Dechovka má v červnu v Bohumíně zelenou. Milovníci dechových nástrojů a nejen lidovek, si přijdou na své při třech promenádních koncertech a taky na 7. ročníku Mezinárodního festivalu dechových hudeb.
Poruchový výtah na poliklinice se stane minulostí, Bohumín ho vymění za nový 27.5.2019

Poruchový výtah na poliklinice se stane minulostí, Bohumín ho vymění za nový

Na poliklinice v Novém Bohumíně (Středisko zdravotnických služeb, Čáslavská 1176) bude od 10. června do 12. července probíhat rozsáhlá rekonstrukce osobního výtahu, který v uplynulých sezónách vykazoval řadu poruch. V uvedený termín bude výtah mimo provoz.
K eurovolbám přišlo v Bohumíně skoro 20 procent voličů 27.5.2019

K eurovolbám přišlo v Bohumíně skoro 20 procent voličů

K volbám do Evropského parlamentu přišlo v Bohumíně skoro 20 procent oprávněných voličů, přesně 19,82 %. Nejvíce hlasů ve městě získalo hnutí ANO 2011, které od voličů dostalo 26,31 % hlasů. Na druhém místě skončila v Bohumíně Česká strana sociálně demokratická (ČSSD).
Moravskoslezští zdravotničtí záchranáři pořádají den otevřených dveří 26.5.2019

Moravskoslezští zdravotničtí záchranáři pořádají den otevřených dveří

Do zákulisí práce moravskoslezských zdravotnických záchranářů můžete nahlédnout v pondělí 27. května v rámci dne otevřených dveří. Jedenáct stanovišť po celém Moravskoslezském kraji otevře v době od 8 do 16 hodin mimořádně své prostory pro veřejnost.
Průběžná volební účast u voleb do Evropského parlamentu 25.5.2019

Průběžná volební účast u voleb do Evropského parlamentu

Volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu mají otevřeno v pátek 24. května od 14 do 22 hodin, v sobotu 25. května mohou voliči hlasovat od 8 do 14 hodin. Sledujeme průběžnou volební účast (odhad) v Moravskoslezském kraji a v Bohumíně.
Návštěvnost Moravskoslezského kraje narostla i v 1. čtvrtletí 25.5.2019

Návštěvnost Moravskoslezského kraje narostla i v 1. čtvrtletí

Moravskoslezský kraj přilákal turisty i v začátku tohoto roku. Celkový počet návštěvníků meziročně vzrostl o více než 3 %. Podle Českého statistického úřadu v prvním čtvrtletí do regionu přicestovalo 207 861 návštěvníků, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních.
V pátek a v sobotu volby do Evropského parlamentu 24.5.2019

V pátek a v sobotu volby do Evropského parlamentu

Volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu se otevřou dnes (pátek 24. května) ve 14 hodin, hlasování bude probíhat do 22 hodin. Zítra (sobota 25. května) mohou voliči hlasovat od 8 do 14 hodin. Evropské volby se konají v pětiletých cyklech.
Eurovolby: Energetici na pátek a sobotu posilují službu 24.5.2019

Eurovolby: Energetici na pátek a sobotu posilují službu

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh voleb do Evropského parlamentu. Společnost zrušila v termínu voleb (24. – 25. 5. 2019) plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků jak v terénu, tak i na call centru a dispečinku pro nenadálé poruchy.
Světlý ležák Skřečoňský žabák získal titul Regionální potravina 24.5.2019

Světlý ležák Skřečoňský žabák získal titul Regionální potravina

Jednou z Regionálních potravin roku 2019 v Moravskoslezském kraji je bohumínské pivo Skřečoňský žabák. Rodinný minipivovar funguje ve Skřečoni od roku 2011. Titul „Regionální potravina“ získal jedenáctistupňový světlý ležák Skřečoňský žabák v kategorii alkoholické a nealkoholické nápoje.
Řeka Olše kulminuje při 2. SPA, Odra se drží na prvním stupni 23.5.2019

Řeka Olše kulminuje při 2. SPA, Odra se drží na prvním stupni

525 cm měla Olše ve Věřňovicích dnes (čtvrtek 23. května) v 17 hodin, platí tam 2. stupeň povodňové aktivity (SPA). Odra v Bohumíně je na 1. SPA, v 17 hodin měla hladina výšku 472 cm (dosažení 2. SPA se neočekává).
Vydatný déšť v kraji zvedá hladiny řek 23.5.2019

Vydatný déšť v kraji zvedá hladiny řek

Trvalejší a vydatnější déšť bude na severovýchodě a východě území do čtvrtečního večera (23. 5.) postupně ustávat a v oblasti Beskyd a Javorníků může spadnout dalších kolem 20 mm. Za posledních 24 hodin zde spadlo většinou 40 až 100 mm.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad