Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Na břehu března s obrazy a keramikou spolku Bart 8.3.2019

Na břehu března s obrazy a keramikou spolku Bart

Kresba, malba a keramika zkrášlí výstavní prostory Salonu Maryška. Bohumínský spolek Bart, který v centru města provozuje úspěšný ateliér, uvede výstavu nazvanou „Na břehu března“. Vernisáž bude v Salonu na náměstí T. G. Masaryka v pátek 15. března od 17 hodin.
Děcka, sraz ve čtyry na klepaču, s Radostí a Impulsem 7.3.2019

Děcka, sraz ve čtyry na klepaču, s Radostí a Impulsem

Sraz "ve čtyry na klepaču". Originální bude nejen název 37. výročního koncertu bohumínského tanečního souboru Radost a Impuls. Nabídne ho rovnou třikrát. Předprodej vstupenek proběhne 12. a 14. března v centru města.
Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr 7.3.2019

Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr

Upozornění meteorologů na silný vítr platí taky pro Moravskoslezský kraj, a to od čtvrtka 07.03.2019 12:00 do čtvrtka 07.03.2019 20:00.
Vysílání bohumínské televize dočasně omezila závada odbavovacího serveru 6.3.2019

Vysílání bohumínské televize dočasně omezila závada odbavovacího serveru

Závada na odbavovacím serveru dočasně znemožnila distribuci signálu Televizního informačního kanálu Bohumín do sítí vybraných kabelových operátorů. Na odstranění závady se pracuje, termín obnovení plnohodnotného vysílání zatím není možné určit.
Parádní sezóna bohumínských žáků pokračuje 6.3.2019

Parádní sezóna bohumínských žáků pokračuje

Mladší žáci FK Bospor Bohumín navazují na úspěchy svého přípravkového věku, kdy se jim podařilo vyhrát v této věkové kategorii jak okresní soutěž, tak i krajský turnaj vítězů jednotlivých okresů. Vyhráli všech šest turnajů, které jim trenéři v zimním halovém období naplánovali.
Počtrnácté po svých do nejvyššího patra bývalého vodojemu 5.3.2019

Počtrnácté po svých do nejvyššího patra bývalého vodojemu

187. Je jejich přesně 187. To dáte. Vyzkoušejte svou fyzičku ve čtrnáctém ročníku populárního „Běhu do schodů“. V úterý 19. března od 12 hodin v budově Penzionu ve věži u bohumínského aquacentra.
Bohumínská městská nemocnice i kvůli chřipce zakázala návštěvy 4.3.2019

Bohumínská městská nemocnice i kvůli chřipce zakázala návštěvy

Bohumínská městská nemocnice z důvodu výrazného nárůstu akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji přijímá preventivní režimové protiepidemické opatření.
Na vodních travinách v Kališově jezeře si pochutnají amuři 4.3.2019

Na vodních travinách v Kališově jezeře si pochutnají amuři

Stolístek klasnatý je vodní travina, která umí rekreaci u přírodní vodní nádrže pěkně znepříjemnit. V případě Kališova jezera Bohumín spojí síly s rybáři. Na stolístek vyšlou amury. Město poskytne rybářům dotaci na zarybnění.
Kraj rozdává seniorům zdarma hlásiče požáru a detektory oxidu 3.3.2019

Kraj rozdává seniorům zdarma hlásiče požáru a detektory oxidu

Moravskoslezský kraj zakoupil hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého za více než 1,5 milionu korun. Zdarma je získají senioři starší 65 let, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji.
Ze zahradní chatky v Rychvaldu zmizely věci za 37 tisíc korun 3.3.2019

Ze zahradní chatky v Rychvaldu zmizely věci za 37 tisíc korun

Věci za 37 tisíc korun zmizely ze zahradní chatky v Rychvaldu. Podle dosud zjištěných informací neuzamkl majitel vchod na oplocený pozemek u rodinného domu a nezajistil ani žádným způsobem vstup do chatky umístěné na pozemku.
Neznámý vandal devastoval na parkovišti osobní auta 2.3.2019

Neznámý vandal devastoval na parkovišti osobní auta

Neznámý vandal způsobil na dvou zaparkovaných osobních autech škodu za několik desítek tisíc korun, mimo jiné rozbil čelní sklo a poškrábal kapotu. Stalo se na jednom z parkovišť v Bohumíně v noci na čtvrtek 28. února.
Skordalia, bianco i tzatziki v knihovně ukuchtí přímo s obyvateli Korfu 2.3.2019

Skordalia, bianco i tzatziki v knihovně ukuchtí přímo s obyvateli Korfu

Vůně Kerkyry aneb Korfské vaření v jednom hrnci. Lahůdky kuchyně řeckého ostrova vás naučí v interaktivním workshopu Dimitris a Eva Prifti. Eva Prifti je rodačkou z Bohumína. Kofrská kuchyně ovládne knihovnu K3 v Novém Bohumíně ve čtvrtek 7. března od 15 do 20 hodin.
Autoři černých skládek po sobě uklízeli, pod dohledem strážníků 1.3.2019

Autoři černých skládek po sobě uklízeli, pod dohledem strážníků

Zakladači černých skládek to mají v Bohumíně složité. Jejich počínání neunikne všímavým sousedům, strážníkům a asistentům prevence. „Bordelářům“ jsou v patách taky kamerový systém města a fotopasti. Vloni společnými silami načapali při činu více jak čtyřicet hříšníků.
Bospor pořádá oblíbený velikonoční turnaj pro veřejnost 28.2.2019

Bospor pořádá oblíbený velikonoční turnaj pro veřejnost

Pánové, čekání na Velikonoce si můžete zkrátit v hale Bospor na stylovém velikonočním turnaji ve fotbalu. V sobotu 16. března od 9 hodin. Turnaj se uskuteční ve sportovní hale Bospor vedle aquacentra a hrát se bude na hřišti s umělým trávníkem. Postaví vlastní tým taky ženy?
Do Bohumína se nejčastěji stěhovali lidé z Ostravy, Orlové a Dolní Lutyně 27.2.2019

Do Bohumína se nejčastěji stěhovali lidé z Ostravy, Orlové a Dolní Lutyně

Skoro čtvrtinu vloni vylicitovaných městských bytů v Bohumíně obsadili nově příchozí nájemníci z jiných měst a obcí. Z 257 licitací se jednalo o 59 bytů. Lidé byli za bydlení ochotni více si připlatit. Průměrná cena napříč všemi v roce 2018 vyhlášenými licitacemi byla 72,19 korun za metr čtvereční.
Pošťák Maryška hledá příslušníky 311. bombardovací perutě RAF původem z Bohumína 26.2.2019

Pošťák Maryška hledá příslušníky 311. bombardovací perutě RAF původem z Bohumína

Spolek Maryška na podzim připravuje knihu věnovanou příslušníkům 311. bombardovací perutě RAF, konkrétně mužům původem z Bohumína. Povedlo se sestavit příběh podplukovníka Bedřicha Bogumského, který za 2. světové války působil u Královského letectva (RAF) ve Velké Británii.
Čtvrtfinále hokejové krajské ligy mužů ve středu večer v Bohumíně 25.2.2019

Čtvrtfinále hokejové krajské ligy mužů ve středu večer v Bohumíně

Hokejová sezóna vrcholí. Čtvrtfinále play off krajské ligy mužů pokračuje ve středu 27. února v Bohumíně druhým zápasem. Úvodní buly padne v 18 hodin v Bospor Aréně.
Bohumínem projde masopustní průvod s maskami a koňským povozem 22.2.2019

Bohumínem projde masopustní průvod s maskami a koňským povozem

Maškary, lidová hudba, koňský povoz. Bohumín prožije pravý masopustní průvod se vším všudy. Základní umělecká škola Bohumín průvodem doplní Masopustní jarmark městské agentury K3. Tradicemi nabitý program proběhne v centru Nového Bohumína v pátek 1. března.
Bosými nožkami a ťapičkami za bačkůrky pro celou třídu zdarma, hlasujte pro Bohumín 21.2.2019

Bosými nožkami a ťapičkami za bačkůrky pro celou třídu zdarma, hlasujte pro Bohumín

Bosými nožkami a ťapičkami za bačkůrky pro celou třídu. Třída „Sluníčka“ mateřinky v Nerudově ulici se zapojila do celorepublikové soutěže, podpořit ji můžete svým „like“ na facebookovém profilu soutěže.
Policisté kontrolovali povinné reflexní prvky a taky je rozdávali 20.2.2019

Policisté kontrolovali povinné reflexní prvky a taky je rozdávali

Také v letošním roce se v zimních měsících moravskoslezští policisté ve zvýšené míře zaměřují na kontrolu povinnosti chodců v souvislosti s reflexními prvky. V minulém týdnu v kraji zkontrolovali 399 chodců, 23 z nich nemělo mimo obec a za snížené viditelnosti povinné reflexní prvky.
Mladí badatelé si užijí v Bohumíně speciální příměstský tábor 20.2.2019

Mladí badatelé si užijí v Bohumíně speciální příměstský tábor

Založily si herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Děti si příměstský tábor projektu „Veselá věda“ vloni v Bohumíně užily a letos si to můžou zopakovat. Letní příměstský tábor pro malé badatele proběhne ve městě od 29. července do 2. srpna, nábor už začal.
Kates slaví třicátiny, chystá dvouhodinovou taneční show 19.2.2019

Kates slaví třicátiny, chystá dvouhodinovou taneční show

Je mu třicet a kondici by mu mohl leckdo závidět. Taneční soubor Kates, který působí při domě dětí a mládeže, oslaví kulatiny velkou taneční show. Narozeninový koncert proběhne v kině K3 v sobotu 9. března, lístky jsou už v prodeji.
Po umělém trávníku v Bohumíně se prohánějí obří koule 18.2.2019

Po umělém trávníku v Bohumíně se prohánějí obří koule

Fotbal, florbal, basketbal, futsal, házená, tenis, badminton a teď i takzvaný zorbing fotbal. Ve sportovní hale Bospor se od února můžete prohánět po umělém trávníku v obřích nafukovacích koulích a zahrát si „Bubble fotbal“.
V knihovně poradí, jak zvládnout nezbedné děti 15.2.2019

V knihovně poradí, jak zvládnout nezbedné děti

Jak zvládnout nezbedné děti? Poradí sociální pedagožka Libuše Pecková Svitáková. Na besedu zavítejte do knihovny K3 v Novém Bohumíně (přednášková místnost) ve čtvrtek 21. února, začátek bude v 17 hodin
Za výstavou obrazů Karin Šipkové do Starého Bohumína 15.2.2019

Za výstavou obrazů Karin Šipkové do Starého Bohumína

Originální obrazy, které nadchnou barvami a pojetím. Ve Starém Bohumíně vystavuje místní malířka Karin Šipková. Její práce můžete ve výstavních prostorách domu U Rytíře vidět do 22. března.
Halový turnaj Bospor Cup ovládli mladší žáci z Bohumína 14.2.2019

Halový turnaj Bospor Cup ovládli mladší žáci z Bohumína

Převálcovali všechny soupeře a radují se z putovního poháru. Mladší žáci FK Bospor Bohumín zvítězili v pátém ročníku halového turnaje Bospor Cup. Fotbalový klub FK Bospor Bohumín ho pořádal pro mladší (ročník narození 2006 a mladší) a starší žáky (ročník narození 2004 a mladší).
Bývalá úpravna vody u Kališova jezera zmizí do konce dubna 13.2.2019

Bývalá úpravna vody u Kališova jezera zmizí do konce dubna

Začala demolice bývalé úpravny pitné vody z roku 1960. Objekt, který je v dezolátním stavu, se nachází u Kališova jezera mezi Starým Bohumínem a Šunychlem. Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK Ostrava) staveniště předaly demoliční firmě na konci ledna.
Studenti Univerzity třetího věku vystavují v knihovně 12.2.2019

Studenti Univerzity třetího věku vystavují v knihovně

Volnočasový projekt Univerzity třetího věku vede seniory mimo jiné k umění. Absolventi semestru „Umělecký ateliér“ v únoru vystavují své práce v galerii městské knihovny v Novém Bohumíně.
Autobusy na nové zastávce u Partyzána od března zastaví 11.2.2019

Autobusy na nové zastávce u Partyzána od března zastaví

Na nové zastávce u restaurace Partyzán v Záblatí autobus poprvé zastaví 3. března 2019. Stavební úřad na žádost radničního odboru dopravy vydal rozhodnutí o předčasném užívání stavby. Konečnou kolaudaci stále brzdí stavební průtahy.
Návštěvnost regionu stoupá, pokračuje rozvoj turistiky a nově taky caravaningu 10.2.2019

Návštěvnost regionu stoupá, pokračuje rozvoj turistiky a nově taky caravaningu

Moravskoslezský kraj v roce 2018 navštívilo 991 435 turistů. Oproti předešlému roku, kdy se v hromadných ubytovacích zařízeních ubytovalo o téměř 95 tisíc hostů méně, jde o více než desetiprocentní meziroční nárůst. Region se tak řadí mezi největší skokany v republice.
Soutěž o lístky do kina, plavenky a taky o stylovou kšiltovku 10.2.2019

Soutěž o lístky do kina, plavenky a taky o stylovou kšiltovku

Lístky do kina K3, plavenky do aquacentra Bospor a taky stylová kšiltovka je ve hře aktuálního dílu soutěžního magazínu Kdo ví, odpoví. Zkuste štěstí, hrajeme do 17. února 2019.
V regionu přibyly nové obory, například sladovník nebo železničář 9.2.2019

V regionu přibyly nové obory, například sladovník nebo železničář

Žáci devátých tříd mají poslední měsíc na to se rozhodnout, na jakou střední školu si podají přihlášku. V regionu přibyly nové obory, například sladovník nebo železničář. Krajské střední školy budou deváťáky lákat i na krajská stipendia.
Zimák posiluje o jarních prázdninách veřejné bruslení 8.2.2019

Zimák posiluje o jarních prázdninách veřejné bruslení

Volné dny jarních prázdnin mohou školáci prožít s bruslemi na nohou. Městský Bospor posiluje veřejné bruslení v Bospor Aréně (hala zimního stadionu) v týdnu od 11. do 15. února, o víkendu je ledová plocha k dispozici standardně od 15 do 16:30 hodin.
Schematický nákres bytu zájemcům o bydlení v Bohumíně usnadní výběr 7.2.2019

Schematický nákres bytu zájemcům o bydlení v Bohumíně usnadní výběr

K podrobným údajům nově licitovaného bytu Bohumín od ledna připojuje taky schematický nákres (půdorys) bytové jednotky. Zájemcům o městské bydlení pomůže v lepší orientaci a představě, co jim může konkrétní byt nabídnout.
Aquacentrum nabídne o jarních prázdninách výhodné vstupné 1+1 6.2.2019

Aquacentrum nabídne o jarních prázdninách výhodné vstupné 1+1

Jarní prázdniny v bazénu, vířivce i na tobogánu bohumínského aquacentra. Bospor v týdnu od 11. do 17. února posiluje provozní dobu vodního světa a taky přidává oblíbenou akci 1+1 hodina zdarma.
Uplatnění najdou starší ručníky, pyžama i zimní oblečení 5.2.2019

Uplatnění najdou starší ručníky, pyžama i zimní oblečení

Starší zimní oblečení, pyžama i ložní prádlo v zimních měsících ocení lidé bez přístřeší, kteří nacházejí azyl v denním centru a noclehárně místní Charity.
Díky úspěšným plavcům už i v Rakousku vědí, že existuje Bohumín 5.2.2019

Díky úspěšným plavcům už i v Rakousku vědí, že existuje Bohumín

Třetími nejlepšími účastníky mezinárodních plaveckých závodů co do počtu medailí jsou závodníci z Plaveckého klubu Bohumín. V alpském městečku Spittal an der Drau reprezentovalo slezské město osm mladých nadějných plavců. Celkově se klání zúčastnilo třicet klubů z Rakouska, Itálie, Česka a Slovinska
Skládačkový duel děti versus rodiče skončil remízou 4.2.2019

Skládačkový duel děti versus rodiče skončil remízou

Polytechnické stavebnice hravě zaujmou děti i dospělé. Přesvědčila o tom akce nazvaná „Šrouby a matice z jedné krabice“, kterou uspořádala mateřinka Kulíšek v Čáslavské ulici. Děti v sestavování stavebnice vyzvaly rodiče.
K vítězství v mariáši bylo zapotřebí 17 bodů a 198 korun 4.2.2019

K vítězství v mariáši bylo zapotřebí 17 bodů a 198 korun

Sedmnáct bodů a 198 korun. Takové skóre vytvořil Bob Krkoška z Ostravy, vítěz Memoriálu Arnošta Suchého v mariáši. Druhé místo obsadil Josef Skala z Bohumína. Do hry se zapojilo 49 hráčů.
V regionu počítejte s náledím a novou sněhovou pokrývkou, zní předpověď 3.2.2019

V regionu počítejte s náledím a novou sněhovou pokrývkou, zní předpověď

Náledí a nová sněhová pokrývka. Taková je předpověď meteorologů pro Moravskoslezský kraj. Upozornění na náledí platí od neděle 03.02.2019 20:00 do pondělí 04.02.2019 09:00, nová sněhová pokrývka může připadnout od neděle 03.02.2019 21:00 do pondělí 04.02.2019 05:00.
Bohumínští bodovali na otevřeném mistrovství republiky v silovém trojboji 3.2.2019

Bohumínští bodovali na otevřeném mistrovství republiky v silovém trojboji

První velký závod letošního roku a rovnou medailově úspěšný. Siloví trojbojaři z oddílu TJ Viktorie Bohumín bodovali na Mistrovství v silovém trojboji EQ dorostu, juniorů a masters ve Zbýšově na jihu Moravy. TJ Viktorie se stala nejlepším týmem soutěže.
Cvičením v Bohumíně získali na pomoc dětem přes 10 tisíc korun 2.2.2019

Cvičením v Bohumíně získali na pomoc dětem přes 10 tisíc korun

Bosporka pomáhá dobré věci. Ženy a muži, kteří sem docházejí za cvičením, se zapojili do charitativní akce dětem nemocným mukopolysacharidózou. Sportovní nadšenci mezi sebou vybrali více jak 4,5 tisíce korun.
Strážníci dopadli zloděje a taky našli pohřešovanou třináctiletou dívku 1.2.2019

Strážníci dopadli zloděje a taky našli pohřešovanou třináctiletou dívku

Zloděje, který se v supermarketu zmocnil tašky s doklady a penězi, dopadli strážníci městské policie. V uplynulých dnech také zajistili hledaného muže a našli pohřešovanou třináctiletou dívku.
Bohumínští florbalisté urgentně hledají posily do juniorského týmu 1.2.2019

Bohumínští florbalisté urgentně hledají posily do juniorského týmu

Nikdy jsi florbal nehrál nebo to chceš znova zkusit? Přijď na některý z našich tréninků a přidej se k týmu, který aktuálně hraje 3. juniorskou ligu. Takto zve mladé hráče do svých řad bohumínský florbalový klub B98.
Moravskoslezští maturanti se v minulém školním roce zlepšili 31.1.2019

Moravskoslezští maturanti se v minulém školním roce zlepšili

V Moravskoslezském kraji se meziročně zvýšila úspěšnost středoškoláků při maturitní zkoušce. V kraji se k ní v minulém školním roce dostavilo přes 7,5 tisíce žáků, z nich maturitu udělalo 88 %, což je o 1 a půl procenta více než v roce předešlém.
Statistici budou zjišťovat životní podmínky domácností 31.1.2019

Statistici budou zjišťovat životní podmínky domácností

Již popatnácté spouští Český statistický úřad pravidelné každoroční šetření o příjmech a životních podmínkách. Letos proběhne v období od 2. února do 26. května a dotkne se také vybraných domácností v Bohumíně.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 31.1.2019

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který zasáhne Moravskoslezský kraj od pátku 01.02.2019 16:00 do soboty 02.02.2019 14:00. Na Moravě a ve Slezsku bude vítr postupně dosahovat v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h).
Sokolovna v Záblatí dějištěm karnevalů, plesů i retro party 30.1.2019

Sokolovna v Záblatí dějištěm karnevalů, plesů i retro party

Sokolovna v Záblatí žije bohatým společenským životem. Kalendář akcí, které se konají v jejím zázemí, je zkraje roku hustě popsaný. Hlavní sál a obě přísálí v těchto dnech a týdnech ožívají maškarními karnevaly, plesy a v plánu je i retro party.
Pondělní sněžení a zledovatělé chodníky si vyžádaly desítky zraněných 29.1.2019

Pondělní sněžení a zledovatělé chodníky si vyžádaly desítky zraněných

Příval sněhu a následná námraza na cestách a chodnících. Počasí přidělalo práci zdravotnickým záchranářům, zaznamenali nárůst zásahů u zraněných při pádech a nehodách. V souvislosti se sněžením ošetřovaly posádky zdravotnické záchranné služby v Moravskoslezském kraji na čtyři desítky zraněných.
Za samé jedničky na vysvědčení do bazénu zdarma 29.1.2019

Za samé jedničky na vysvědčení do bazénu zdarma

Byli skvělí a zaslouží si odměnu, za výborný prospěch půjdou do bazénu zdarma. Městská společnost Bospor věnuje pilným školákům odměnu už tento čtvrtek 31. ledna. Jedničkáři si budou moci užít bazény, tobogán, masážní lavice i vířivku.
Moravskoslezským krajem se šíří spalničky 29.1.2019

Moravskoslezským krajem se šíří spalničky

Během ledna se v kraji objevil větší počet nakažených spalničkami, než za celý minulý rok. Kraj proto spolu s hygieniky koordinuje nutná opatření, aby se šíření nákazy zastavilo. Za celý loňský rok bylo v regionu hlášeno 6 případů spalniček. Letos už je 10 nakažených.
Po fotbalu bude kinoplátno v Bohumíně patřit autům a motorkám 28.1.2019

Po fotbalu bude kinoplátno v Bohumíně patřit autům a motorkám

První velký herní turnaj PlayStation 4 v Bohumíně u všech generací hráčů bodoval, a proto se brzy dočká pokračování. Po fotbalu bude plátno kina K3 patřit závodům rychlých aut, o měsíc později motorkám. Lístky pro únorový a březnový turnaj jsou už v prodeji.
Sportují a s pomocí aplikace dobročinně pomáhají 27.1.2019

Sportují a s pomocí aplikace dobročinně pomáhají

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem - motivuje veřejnost sportovat prostřednictvím charity. Od jejího vzniku v květnu 2015 si ji nainstalovalo již 400 tisíc lidí a jejím prostřednictvím podpořili 1060 dobročinných projektů za celkem 78 milionů korun. Jsou mezi nimi taky počiny v Bohumíně.
Deset medailí krajských přeborů pro mladé atlety z Bohumína 25.1.2019

Deset medailí krajských přeborů pro mladé atlety z Bohumína

Vítkovická hala hostila v sobotu 12. ledna krajské přebory v atletice. Ve skvělé formě se na nich představila sedmičlenná výprava Atletického klubu Bohumín. Jeho závodníci vybojovali úctyhodných deset medailí.
Teploty v noci na sobotu klesnou i pod -12 stupňů Celsia 25.1.2019

Teploty v noci na sobotu klesnou i pod -12 stupňů Celsia

Teploty v noci na sobotu mohou klesat i pod -12 stupňů Celsia, předpovídají meteorologové. Upozornění platí pro Moravskoslezský kraj, včetně Karvinska, od pátku 25.01.2019 20:00 do soboty 26.01.2019 06:00.
Nadšeného hráče mariáše Arnošta Suchého připomene nový memoriál 24.1.2019

Nadšeného hráče mariáše Arnošta Suchého připomene nový memoriál

Byl vášnivým hráčem mariáše, měl soutěživého ducha a u karet nikdy nezkazil legraci. Mariášníka Arnošta Suchého (zemřel v roce 2018), který byl mnoho let také zastupitelem Bohumína, připomene nově založený memoriál právě v jeho oblíbené karetní hře.
Regulační opatření při špatném ovzduší v kraji plnily všechny podniky 24.1.2019

Regulační opatření při špatném ovzduší v kraji plnily všechny podniky

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě provedli v Moravskoslezském kraji v uplynulých třech dnech celkem 14 kontrol v provozech, které mají povinnost omezovat některé své činnosti v rámci takzvaného signálu regulace.
Bohumínští hasiči vysvobodili sovici sněžní 24.1.2019

Bohumínští hasiči vysvobodili sovici sněžní

Krajští hasiči zachraňovali v Zahradní ulici ve Starém Bohumíně živý exemplář sovice sněžní. Podle oznamovatele, který volal na tísňovou linku, byla sovice „zamotaná na drátu“.
Malíř Jiří Greger představí v kulturním Salonu Maryška nové olejomalby 23.1.2019

Malíř Jiří Greger představí v kulturním Salonu Maryška nové olejomalby

Bohumínský malíř Jiří Greger a několik desítek olejomaleb z jeho autorské dílny. Na novou výstavu zve Salon Maryška (náměstí T. G. Masaryka) v centru Nového Bohumína. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 25. ledna od 17 hodin, jako host vystoupí skupina Šansonika.
Bohumínskou knihovnou provoní jídla ayurvédské kuchyně 22.1.2019

Bohumínskou knihovnou provoní jídla ayurvédské kuchyně

Bohumínská knihovna K3 podnikne další expedici za chutěmi světa. Připravuje kurz o ayurvédské kuchyni, a nepůjde pouze o teorii. Účastníci si sami vyzkoušejí připravit jídla, která mohou v různých obměnách vařit doma.
Sedmnáctileté E-info doručí zprávy do mobilu a e-mailové schránky 21.1.2019

Sedmnáctileté E-info doručí zprávy do mobilu a e-mailové schránky

Sedmnácté narozeniny už za pár týdnů oslaví bohumínská elektronická služba E-info. Od 1. března 2002, kdy rozeslala první e-mail a SMS zprávu, těmito cestami předala přes 25 milionů zpráv. E-info za dobu svého fungování opakovaně bodovalo v oborových soutěžích na úrovni kraje i republiky.
Rekordy, příběhy i novinky Bohumína v kalendáriu roku 2018 20.1.2019

Rekordy, příběhy i novinky Bohumína v kalendáriu roku 2018

Obří dav vítá osobu ztvárňující prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Rekonstrukce události z července 1930 v Bohumíně nechybí v obrazovém kalendáriu, které mapuje nejzajímavější okamžiky a novinky ve městě roku 2018. Televizní informační kanál ho zařadil do vysílání od 19. ledna.
Hasiči v kraji vloni zaznamenali více než 22 tisíc událostí 19.1.2019

Hasiči v kraji vloni zaznamenali více než 22 tisíc událostí

K více než 22 tisícům událostí (přesně 22 096) vyjížděly v roce 2018 jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a další jednotky požární ochrany na území regionu.
Pro zdravotnické záchranáře byl loňský rok intenzivnějším, přibylo výjezdů 19.1.2019

Pro zdravotnické záchranáře byl loňský rok intenzivnějším, přibylo výjezdů

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje zaznamenala v roce 2018 další zintenzivnění výjezdové činnosti. Její týmy zasahovaly u 110 519 pacientů. Oproti předloňskému roku záchranáři zaznamenali pětiprocentní nárůst, tedy o 4200 ošetřených pacientů více.
Možná máte doma budoucího hokejistu, zkuste akci projektu Týden hokeje 18.1.2019

Možná máte doma budoucího hokejistu, zkuste akci projektu Týden hokeje

Děti bez rozdílu dovednosti bruslení mají jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Do Bohumína zavítá další akce Týdne hokeje, tentokrát v úterý 22. ledna od 16:15 v Bospor Aréně (hala zimního stadionu). Kluky i holky zve HC Bospor Bohumín.
Bosporka rozšířila nabídku, nově si zde zahrajete taky stolní tenis 17.1.2019

Bosporka rozšířila nabídku, nově si zde zahrajete taky stolní tenis

Badminton, squash, multifunkční cvičební sál a nejnověji stolní tenis. Městská sportovní hala Bosporka v Nerudově ulici v půli ledna rozšířila tamní nabídku sportovního vyžití. Pro stolní tenis jsou tady k dispozici dva mobilní stoly.
Chytré telefony, cizí jazyky i vaření, knihovna startuje novou sezónu kurzů 16.1.2019

Chytré telefony, cizí jazyky i vaření, knihovna startuje novou sezónu kurzů

Knihovna K3 Bohumín přichází s novou sérií vzdělávacích kurzů. V nabídce jsou témata věnovaná počítačům, cizím jazykům, rukodělným aktivitám, úpravě digitální fotografie, chytrým telefonům a nově i vaření.
Třináctiletý mladík se dobýval do kontejneru, zůstal v něm zaklíněný až do pasu 15.1.2019

Třináctiletý mladík se dobýval do kontejneru, zůstal v něm zaklíněný až do pasu

Třináctiletý chovanec dětského diagnostického ústavu uvízl v kontejneru na elektroodpad. Stalo se v noci z pondělí 14. ledna na úterý. Krátce před půlnocí prokřehlému chlapci přispěchali na pomoc hasiči, policisté i zdravotníci.
Vloni obnovená tradice pokračuje, sportovní ples připravují fotbalisté 15.1.2019

Vloni obnovená tradice pokračuje, sportovní ples připravují fotbalisté

Plesová sezóna odstartovala, v Bohumíně je pestrá nabídka bálů. Nechybí ryze sportovní večer, na který zve FK Bospor Bohumín. Fotbalový ples proběhne v sobotu 23. února ve společenském domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Lístky jsou pořád ještě k mání.
V Moravskoslezském kraji budou natáčet seriál filmaři z Dánska 15.1.2019

V Moravskoslezském kraji budou natáčet seriál filmaři z Dánska

Už od prosince je Moravskoslezský kraj v hledáčku dánských filmařů. Ti by do jeho lokací rádi umístili část děje osmidílného dánského seriálu s názvem DNA. Kriminálka ze současnosti se bude odehrávat v Dánsku, Polsku a Francii.
Nová pamětní deska Masarykovi na titulní stránce časopisu Těšínsko 14.1.2019

Nová pamětní deska Masarykovi na titulní stránce časopisu Těšínsko

Nová pamětní deska věnovaná T. G. Masarykovi, kterou Bohumínští odhalili vloni na jedné z akcí k 100. výročí vzniku Československa, se dostala na titulní stranu časopisu Těšínsko. Muzeum Těšínska více jak dvousetstránkovou publikaci vydává dvakrát ročně.
Pobyt v chládku ho nenapravil, kradl znovu 14.1.2019

Pobyt v chládku ho nenapravil, kradl znovu

Kradl těsně před zavíračkou, lidskou straku dopadla ochranka supermarketu. Záhy na to vyšlo najevo, že 31letý muž má za sebou pestrou trestní minulost, z vězení se dostal teprve před půl rokem.
Silný vítr a náledí, zní předpověď meteorologů 14.1.2019

Silný vítr a náledí, zní předpověď meteorologů

Silný vítr potrápí Moravskoslezský kraj od pondělí 14.01.2019 11:00 do středy 16.01.2019 03:00, objevit se může od pondělí 14.01.2019 16:00 do úterý 15.01.2019 09:00 taky náledí, upozornil Český hydrometeorologický ústav.
Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 2000 zájemců 13.1.2019

Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédlo 2000 zájemců

Elektrárnu Dětmarovice si vloni prohlédly v 61 exkurzích a na dni otevřených dveří přibližně dvě tisícovky zájemců. Zatímco počet dětí ze základních škol a studentů středních škol se mírně snížil, roste zájem o odborné exkurze pořádané firmami nebo například seniory.
Česko-polský svatební veletrh na hranici potřetí 11.1.2019

Česko-polský svatební veletrh na hranici potřetí

Potřetí se ve Starém Bohumíně koná Svatba na hranici. Česko-polský svatební veletrh pořádá hotel a společenský dům Pod Zeleným dubem, k vidění bude nejen svatební móda a doplňky. Akce se koná v neděli 13. ledna 2019 od 12 do 16 hodin.
Bohumínský Rockwool uzavřel s krajem dobrovolnou dohodu 10.1.2019

Bohumínský Rockwool uzavřel s krajem dobrovolnou dohodu

Moravskoslezský kraj uzavřel s akciovou společností Rockwool dobrovolnou dohodu, která přispěje ke zlepšení kvality ovzduší v regionu. Firma v Bohumíně podnikne aktivity nad rámec zákonných požadavků.
Hokejisté Bohumína rozstříleli Karvinou 7:1 10.1.2019

Hokejisté Bohumína rozstříleli Karvinou 7:1

Hokejistům Bohumína se vstup do roku 2019 vydařil na jedničku. HC Bospor položil na lopatky jednoho z nejsilnějších soupeřů, když v dalším kole krajské ligy porazil hokejisty Karviné 7:1. Už ve středu 16. ledna se Bohumínští představí na domácím ledě znovu.
Na fasádu secesního domu se vrátila tradice vývěsního štítu 9.1.2019

Na fasádu secesního domu se vrátila tradice vývěsního štítu

Bohumín obnovil další tradici. Na městský secesní dům Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně instaloval ručně kovaný vývěsní domovní štít. Tradice společenského domu, dříve zájezdního hostince, sahá minimálně do 17. století.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 9.1.2019

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí v nížinách Moravskoslezského kraje (v polohách do 400 m n. m.) od středy 09.01.2019 17:00 do čtvrtka 10.01.2019 09:00.
Desítky úrazů na sněhu a ledu v Moravskoslezském kraji 9.1.2019

Desítky úrazů na sněhu a ledu v Moravskoslezském kraji

Začátek nového týdne přinesl v souvislosti se zimním počasím, sněžením a zmrzlými povrchy chodníků, nárůst úrazových stavů. V průběhu pondělí a úterý museli moravskoslezští záchranáři ošetřovat pět desítek pacientů, kteří se zranili na sněhu a ledu.
Na nové zastávce u Partyzána autobusy zastaví nejdříve v březnu 7.1.2019

Na nové zastávce u Partyzána autobusy zastaví nejdříve v březnu

Nová autobusová zastávka v Bezručově ulici u restaurace Partyzán začne fungovat nejdříve v březnu. Přestože je stavebně dokončená, její uvedení do provozu brání průtahy v kolaudaci investiční akce, jejíž je zastávka součástí.
Nadace ČEZ vloni rozdělila v Moravskoslezském kraji 13 milionů korun 6.1.2019

Nadace ČEZ vloni rozdělila v Moravskoslezském kraji 13 milionů korun

V Moravskoslezském kraji vloni Nadace ČEZ rozdělila mezi 106 projektů více než 13,1 milionu korun. Podpořila charitu, kulturu, sport, ochranu přírody a další veřejně prospěšné aktivity. Peníze putovaly také do Bohumína.
V noci na pondělí může být až -13 stupňů Celsia 6.1.2019

V noci na pondělí může být až -13 stupňů Celsia

Meteorologové upozorňují na silný mráz (nízký stupeň nebezpečí), který zasáhne Moravskoslezský kraj, včetně Karvinska, od pondělí 07.01.2019 00:00 do pondělí 07.01.2019 09:00.
Novoroční proslov starosty Bohumína v televizi 5.1.2019

Novoroční proslov starosty Bohumína v televizi

Bezpečnost, kvalitní bydlení, další regenerace veřejných ploch, plány pro nový dopravní terminál a parkovací stání, a taky soukromé investice, jako například výstavba obchodního centra u Kauflandu. Tato a další témata zmiňuje v novoročním proslovu starosta Petr Vícha.
Může se tvořit náledí, upozornili meteorologové 5.1.2019

Může se tvořit náledí, upozornili meteorologové

Pozor na náledí, varovali meteorologové. Výstražná zpráva platí pro Moravskoslezský kraj od soboty 05.01.2019 20:00 do neděle 06.01.2019 09:00.
Tříkrálová sbírka v Bohumíně znovu pomůže potřebným a seniorům 4.1.2019

Tříkrálová sbírka v Bohumíně znovu pomůže potřebným a seniorům

Tříkrálová sbírka 2019 v Bohumíně podpoří mimo jiné nově rozšířenou sociální „Odlehčovací službu“. Charita Bohumín vysílá do terénu desítky koledníků, se kterými se potkáte v Bohumíně a taky v okolních obcích. Hlavním koledovacím dnem je sobota 5. ledna 2019.
Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezský kraj další sněhovou pokrývku 4.1.2019

Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezský kraj další sněhovou pokrývku

Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezský kraj další sněhovou pokrývku. Sněžit by v regionu podle předpovědi mohlo od pátku 04.01.2019 21:00 do soboty 05.01.2019 12:00.
Tříkrálovým koncertem Záblatí zahajuje rok 790. výročí městské části 3.1.2019

Tříkrálovým koncertem Záblatí zahajuje rok 790. výročí městské části

Bohumínská městská část Záblatí zahajuje rok, ve kterém si připomene 790. výročí první zmínky, umělecky. Tříkrálový program nabídne violoncellový koncert už tuto sobotu 5. ledna od 17 hodin v sokolovně v Záblatí.
Silvestrovské oslavy se v regionu obešly bez větších škod 1.1.2019

Silvestrovské oslavy se v regionu obešly bez větších škod

Hasiči v Moravskoslezském kraji nemuseli v souvislosti s novoročními oslavami zasahovat u žádného většího požáru. V noci z 31. prosince na 1. ledna napočítali asi třicet výjezdů, většina z nich byla na území Ostravy, Opavy či Karviné.
Silvestr v kraji byl z pohledu policejních zásahů klidný 1.1.2019

Silvestr v kraji byl z pohledu policejních zásahů klidný

Silvestr v Moravskoslezském kraji byl z pohledu policejních zásahů klidný. 31. prosince 2018 přijala tísňová linka policie obdobný počet oznámení jako je běžný průměr. Situace se ovšem změnila hned po půlnoci, nicméně začátek roku policisté hodnotí jako klidnější.
Zdravotničtí záchranáři mají za sebou pracovně náročný Silvestr 1.1.2019

Zdravotničtí záchranáři mají za sebou pracovně náročný Silvestr

Pracovně velmi náročným byl Silvestr pro zdravotnické záchranáře. V posledních čtyřiadvaceti hodinách (od rána 31.12.2018 do šesté hodiny ranní 1.1.2019) vyjížděly moravskoslezské posádky celkem ve 442 případech, záchranáři ošetřili bezmála čtyři stovky pacientů.
Silný vítr a také možnost náledí, varují meteorologové 1.1.2019

Silný vítr a také možnost náledí, varují meteorologové

Meteorologové zpřesnili upozornění na silný vítr a doplnili výstrahu o varování před náledím. Upozornění na silný vítr platí pro Moravskoslezský kraj od středy 02.01.2019 00:00 do čtvrtka 03.01.2019 00:00, výstraha k náledí je platná od středy 02.01.2019 00:00 do čtvrtka 03.01.2019 00:00.
Do Moravskoslezského kraje může dorazit silný vítr 31.12.2018

Do Moravskoslezského kraje může dorazit silný vítr

Do Moravskoslezského kraje může dorazit silný vítr, upozornění meteorologů platí od středy 02.01.2019 00:00 do čtvrtka 03.01.2019 00:00.
Kraj pošle do terénu First respondery, registrované školené zachránce 30.12.2018

Kraj pošle do terénu First respondery, registrované školené zachránce

Lidem v Moravskoslezském kraji bude od začátku nového roku pomáhat služba, která bude efektivněji chránit zdraví i životy. Nová mobilní aplikace využívá ochoty lidí, kteří chtějí díky svému vzdělání či proškolení pomoci v náhlých akutních situacích.
Hasiči opět varují před neopatrnostmi v závěru roku 29.12.2018

Hasiči opět varují před neopatrnostmi v závěru roku

Rachejtle, světlice, dělbuchy, petardy patří k závěru roku. Ovšem pozor, odpalovat by se měly venku (ne z balkonů) a výhradně na volných prostranstvích, také dostatečně daleko od parkujících aut, upozorňují hasiči.
Stolní tenisté ze Záblatí bodovali na turnajích 28.12.2018

Stolní tenisté ze Záblatí bodovali na turnajích

Skvělé výkony předvedli hráči z oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí na prosincových turnajích mládeže a dospělých v sousedním Rychvaldě (pořádal TJ Baník Rychvald). Záblatští vybojovali ve čtvrtém ročníku sportovní akce dvě první místa, jedno druhé a jedno třetí.
Zdravotničtí záchranáři prožili Vánoce v plném nasazení 27.12.2018

Zdravotničtí záchranáři prožili Vánoce v plném nasazení

Moravskoslezští zdravotničtí záchranáři pracovali v průběhu vánočních svátků v plném nasazení. Přestože se sváteční dny obešly bez mimořádných událostí, operátoři přijímali zvýšené množství tísňových hovorů a posádky musely během tří uplynulých dní vyjíždět téměř dvanáct set krát.
Silvestrovský běh v Bohumíně nabídne jubilejní dvacáté pokračování 26.12.2018

Silvestrovský běh v Bohumíně nabídne jubilejní dvacáté pokračování

Sportovní rok zakončíme v poklusu. Oblíbený Silvestrovský běh v neděli 30. prosince nabídne jubilejní 20. pokračování. Nejlepší závodníci se mohou znovu těšit na originální ceny, dospělí mimo jiné na tyčky salámu nebo lahvinku něčeho ostřejšího.
Tanečníci Zembinský, Šnoblová a Opic mistry světa v jazz dance 24.12.2018

Tanečníci Zembinský, Šnoblová a Opic mistry světa v jazz dance

Bohumínský taneční soubor Radost & Impuls zakončil rok 2018 rovnou několika tituly mistrů světa v disciplíně jazz dance. Zlaté medaile vybojovali Václav Zembinský, Elen Šnoblová a Tomáš Opic. Soubor, který působí pod domem dětí a mládeže, patří v Česku dlouhodobě k nejlepším.
Bohumín se připojuje k pietě za mrtvé horníky a ruší štědrovečerní ohňostroj 23.12.2018

Bohumín se připojuje k pietě za mrtvé horníky a ruší štědrovečerní ohňostroj

Bohumín se připojuje k pietě za horníky, kteří tragicky zemřeli v dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Radnice upravuje program kulturní akce Na Štědrý večer všichni spolu, která proběhne v pondělí 24. prosince od 21 hodin. Součástí programu tentokrát nebude tradiční ohňostroj.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad