Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Středoškolák z Bohumína ovládl prestižní gastronomickou soutěž 22.10.2018

Středoškolák z Bohumína ovládl prestižní gastronomickou soutěž

Se sumečkem africkým až na kulinářský vrchol. Adam Koškovský, žák 3. ročníku oboru kuchař-číšník Střední školy Bohumín, zvítězil v prestižní gastronomické soutěži Gastro Olomouc Olima Cup 2018.
Podzimní klobouková slavnost zaujala rodiče i děti 21.10.2018

Podzimní klobouková slavnost zaujala rodiče i děti

Podzim hraje barvami a místní mateřinky to inspiruje. Jako například školku v Čáslavské ulici v Novém Bohumíně, která spolu s rodiči uspořádala podzimní Kloboukovou slavnost na školní zahradě.
Strážníci vypátrali dezorientovanou seniorku, putovala zpět k rodině 20.10.2018

Strážníci vypátrali dezorientovanou seniorku, putovala zpět k rodině

Sedmasedmdesátiletou nemocnou ženu, která ztrácí orientaci, našli strážníci městské policie. Seniorka ve večerních hodinách opustila byt v centru města a vydala se na procházku. Cestu zpátky domů už nenašla.
Skvělá práce policistů, do 48 hodin od zadržení zloděj zná svůj trest 19.10.2018

Skvělá práce policistů, do 48 hodin od zadržení zloděj zná svůj trest

Nevítaná návštěva v jedné chatě v Orlové, následně v jednom rychvaldském domku, nato bezprostřední zadržení podezřelého a do 48 hodin jeho odsouzení. To je scénář z tohoto týdne, ve kterém se hlavní postavou stal 30letý recidivista. Rychlá a precizní práce bohumínských policistů přinesla výsledek.
Čtyři medaile pro mladé vzpěračky a vzpěrače z Bohumína 19.10.2018

Čtyři medaile pro mladé vzpěračky a vzpěrače z Bohumína

Mladá generace vzpěračů na úspěšné vlně. Na Mistrovství ČR ve vzpírání juniorek a juniorů do 20 let Bohumín reprezentovali tři závodnice a dva závodníci SKV Bonatrans Bohumín, a úspěšně. Přivezli rovnou čtyři medaile.
Do Bohumína se vrací legendární Čaj o páté 18.10.2018

Do Bohumína se vrací legendární Čaj o páté

Legendární Čaj o páté je zpátky. O návrat kdysi populární společenské akce se pokouší městská agentura K3 ve spolupráci s místní střední školou. Čaj o páté uvedou v kavárně na náměstí T. G. Masaryka v centru města ve čtvrtek 25. října od 17 hodin, a to v hlavním sále i ve vinárně s novým designem.
Bobeš zve budoucí maminky do plavek, pokračuje kurz pro těhotné ženy 17.10.2018

Bobeš zve budoucí maminky do plavek, pokračuje kurz pro těhotné ženy

Bobeš pokračuje v oblíbených lekcích a kurzech plavání pro těhotné ženy. Na aktivitu přispívají také zdravotní pojišťovny. Plavání těhotných probíhá v pátek dopoledne v aquacentru Bospor Bohumín, kdy je provoz bazénu uzavřený veřejnosti.
Podzimní Běh pro radost se v Bohumíně vydařil 16.10.2018

Podzimní Běh pro radost se v Bohumíně vydařil

K podzimnímu koloritu městského parku letos poprvé přispěl Běh pro radost, který u příležitosti Týdne sociálních služeb uspořádalo Salome Bohumín a Centrum rodiny Bobeš. Úkolem dětí a dospělých bylo zdolat 100 metrů dlouhou trať – chůzí, v poklusu, ti nejmenší v kočárku nebo na odrážedle.
Alma Mater v Bohumíně otevírá nové registrační místo dárců kostní dřeně 15.10.2018

Alma Mater v Bohumíně otevírá nové registrační místo dárců kostní dřeně

Darovat kostní dřeň je podobné jako darování krve, jenže dárců kostní dřeně je málo. Do aktivního vyhledávání vhodných dárců se aktivně zapojil bohumínský spolek Alma mater. 18. října v Bohumíně otevírá nové registrační místo.
Sledujeme: Senátní volby skončily, komise sčítají hlasy 13.10.2018

Sledujeme: Senátní volby skončily, komise sčítají hlasy

Druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky v sobotu 13. října ve 14 hodin skončilo, začalo sčítání hlasů. V okrsku č. 74, kam spadá Bohumín, podobně jako před šesti lety usilovali o hlasy Petr Vícha (55 let, ČSSD) z Bohumína a Milada Halíková (68 let, nestraník za KSČM) z Havířova.
Sledujeme: průběžná účast v 2. kole senátních voleb 13.10.2018

Sledujeme: průběžná účast v 2. kole senátních voleb

Druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky je v plném proudu. V okrsku č. 74, kam spadá Bohumín, podobně jako před šesti lety usilují o hlasy Petr Vícha (55 let, ČSSD) z Bohumína a Milada Halíková (68 let, nestraník za KSČM) z Havířova.
Světové stříbro pro Tomaštíkovou, Vilčkovou a Zembinského z Bohumína 13.10.2018

Světové stříbro pro Tomaštíkovou, Vilčkovou a Zembinského z Bohumína

Stříbrné medaile a celkem šest účastí ve finále. Výbornou bilancí skončila účast tanečníků z Bohumína na mistrovství světa v show dance v Praze. V těchto dnech členové souboru Radost a Impuls bojují o medaile na mistrovství Evropy v jazz a modern dance v ruském Petrohradu.
Blackout ochromil část Bohumína, stavbaři překopli kabel 11.10.2018

Blackout ochromil část Bohumína, stavbaři překopli kabel

Skoro dvouhodinový blackout ochromil dnes krátce po poledni (čtvrtek 11. října) část Bohumína. Bez elektřiny se ocitla například podstatná část centra Nového Bohumína. Havárii způsobila stavební firma, jejíž dělníci překopli kabel vysokého napětí.
S malými dětmi v sobotu odpoledne do herny Bobeš 11.10.2018

S malými dětmi v sobotu odpoledne do herny Bobeš

Kam o víkendu s malými dětmi vyrazit v pochmurném podzimním počasí? Do Centra rodiny Bobeš v Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Tuhle sobotu 13. října bude v provozu od 15 hodin dokonce se divadélkem pro nejmenší.
Bohumín se připojuje k celostátní onkologické akci Plaveme prsa 10.10.2018

Bohumín se připojuje k celostátní onkologické akci Plaveme prsa

Bohumín se připojuje k celostátní plavecké akci Aliance žen proti rakovině Praha. Onkologicky nemocné pacienty můžete podpořit v aquacentru Bospor v sobotu 13. října od 10 do 12 hodin, vstupné dobrovolné.
Do Bohumína zavítá kampaň Stárnout bezpečně: Senior bez nehod 8.10.2018

Do Bohumína zavítá kampaň Stárnout bezpečně: Senior bez nehod

Jak být i v seniorském věku stále aktivním řidičem, neohrožovat sebe ani ostatní. Do Bohumína zavítá celostátní kampaň „Stárnout bezpečně – senior bez nehod“. Přednášku doprovodí naučná videa a herecké scénky. V kině K3, ve středu 10. října od 14:30 hodin, vstup zdarma.
Začaly práce na zokruhování Vrbického jezera pro in-line a cyklostezku 7.10.2018

Začaly práce na zokruhování Vrbického jezera pro in-line a cyklostezku

Turistický okruh kolem Vrbického jezera v budoucnu s větším komfortem. Bohumín spustil realizaci první ze tří plánovaných na sebe navazujících etap zokruhování. Aktuálně se pracuje na valu podél Odry v úseku od ústí Vrbické stružky do Odry k dálničnímu mostu. Hotovo bude do půlky prosince.
Střet nákladní vlakové soupravy s člověkem zastavil provoz na trati 7.10.2018

Střet nákladní vlakové soupravy s člověkem zastavil provoz na trati

Provoz na železniční trati mezi Karvinou a Bohumínem byl v sobotu 6. října odpoledne na několik hodin přerušen. Kolem 15:30 hodin došlo ke srážce vlaku s 47letým mužem. Okolnosti případu policisté vyšetřují.
Bohumíňáci vybrali 23 nových zastupitelů města 6.10.2018

Bohumíňáci vybrali 23 nových zastupitelů města

BOHUMÍN - Bohumín má 23 nových zastupitelů, kteří město povedou v letech 2018-2022. Lidé v Bohumíně je zvolili v komunálních volbách, které proběhly 5. a 6. října.
Sledujeme: Volby skončily, komise sčítají volební hlasy 6.10.2018

Sledujeme: Volby skončily, komise sčítají volební hlasy

Úderem 14. hodiny skončily v sobotu 6. října komunální volby do zastupitelstva města a také volby do Senátu. Ihned po uzavření místností komise rozpečetily volební urny a začalo sčítání hlasů. První výsledky dorazily v 15:47, doručila je komise z okrsku č. 14 na ZŠ ČSA.
Sledujeme: Průběžná volební účast v Bohumíně 6.10.2018

Sledujeme: Průběžná volební účast v Bohumíně

Bohumíňáci vybírají 23 nových zastupitelů města. Komunální volby probíhají v pátek 5. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 6. října od 8 do 14 hodin. Spolu s komunálními se ve stejném termínu konají také volby do Senátu.
Na rozcestí je deset bezpečnostních cyklostojanů 6.10.2018

Na rozcestí je deset bezpečnostních cyklostojanů

Deset nových bezpečnostních stojanů pro jízdní kola Bohumín instaloval v městské části Záblatí, přímo u zastávky na rozcestí Bohumína, Dolní Lutyně a Rychvaldu. Vyžádali si je sami občané, kteří cestují do zaměstnání autobusem směrem na Rychvald.
Průběžná volební účast a sčítání volebních hlasů v Bohumíně 5.10.2018

Průběžná volební účast a sčítání volebních hlasů v Bohumíně

Ke komunálním volbám v Bohumíně může v pátek 5. a v sobotu 6. října přijít 17 669 voličů. Spolu s komunálními proběhnou ve stejném termínu také volby do Senátu. Hlasování bude v pátek probíhat od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.
Bohumín obhájil první místo v celostátní plavecké soutěži 4.10.2018 Ukaž na letecké mapě

Bohumín obhájil první místo v celostátní plavecké soutěži

Bohumín obhájil první místo v celostátní soutěži Plave celé město, uspěl v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. Zároveň se těšil absolutně největší podpoře účastníků v České republice. Za Bohumín včera do soutěže nastoupilo 992 plavců.
Nové cykloboxy i naučná tabule jsou na svých místech 4.10.2018

Nové cykloboxy i naučná tabule jsou na svých místech

Třicítka nových cykloboxů u bohumínských jezer je na místě, probíhají dokončovací práce. Kouzlo přírody okolí Vrbického jezera od tohoto týdne představuje taky nová naučná tabule.
Silákům a silačkám z Viktorie Bohumín odstartovala sezóna, a úspěšně 4.10.2018

Silákům a silačkám z Viktorie Bohumín odstartovala sezóna, a úspěšně

Už zase jedou naplno. Závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie s plnou vervou skočili do nové sezóny RAW soutěží (bez podpůrného vybavení). Nominační soutěží na mistrovství republiky bylo druhé Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů ...
Komunální a senátní volby budou pod proudem 3.10.2018

Komunální a senátní volby budou pod proudem

Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území 11 krajů České republiky, přijala opatření pro zajištění zdárného a bezproblémového průběhu komunálních voleb a voleb do Senátu. Společnost zrušila v termínu voleb plánované odstávky elektřiny a posílila počty pracovníků v terénu.
Volit může v Moravskoslezském kraji skoro milion lidí 3.10.2018

Volit může v Moravskoslezském kraji skoro milion lidí

Komunálních voleb se může v pátek a v sobotu 5. a 6. října zúčastnit téměř milion občanů Moravskoslezského kraje. Volit budou v 1307 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin.
Týden sociálních služeb v Bohumíně doprovodí Běh pro radost 3.10.2018

Týden sociálních služeb v Bohumíně doprovodí Běh pro radost

Běžíme pro radost, to je akce pro celou rodinu, která spojí sport se světem sociálních služeb. Přijďte si v sobotu 6. října zaběhnout „stovku“ do parku Petra Bezruče, zvou Slezská diakonie – středisko Salome a Centrum mladé rodiny Bobeš.
Petr Bende v Bohumíně zazpívá s mladou hudeckou muzikou místní školy 2.10.2018

Petr Bende v Bohumíně zazpívá s mladou hudeckou muzikou místní školy

Charismatický zpěvák, skladatel a bývalý finalista pěvecké soutěže SuperStar. Do Bohumína zavítá se svým akustickým koncertem Petr Bende. Hudební zážitek si vychutnejte ve čtvrtek 18. října od 19 hodin, vstupenky jsou už v prodeji.
Policisté objasnili surové napadení dvěma sedmnáctiletými mladíky 2.10.2018

Policisté objasnili surové napadení dvěma sedmnáctiletými mladíky

Policisté kriminální služby ve velmi krátké době objasnili surové napadení v Bohumíně. Napadený 21letý mladík skončil ve fakultní nemocnici, útočníci v policejní cele.
Dům dětí vytvořil cykloparkoviště pro jízdní kola návštěvníků kroužků 1.10.2018

Dům dětí vytvořil cykloparkoviště pro jízdní kola návštěvníků kroužků

Volnočasový dům dětí a mládeže zlepšil zázemí pro děti a dospělé, kteří dojíždějí do kroužků z větší vzdálenosti a volí proto jízdní kolo. Od září má Fontána v provozu novou odstavnou plochu hlídanou kamerou.
Týden knihoven v Bohumíně s upomínkovou amnestií i slevami 30.9.2018

Týden knihoven v Bohumíně s upomínkovou amnestií i slevami

Říjnový Týden knihoven přináší po celé republice řadu zajímavých akcí, Bohumín nevyjímaje. V pondělí 1. října startuje upomínková amnestie, část čtenářů bude v knihovně nocovat a nově příchozí si vyřídí průkazku se slevou.
Jezdil až dojezdil, na rozhodnutí čeká v policejní cele 29.9.2018

Jezdil až dojezdil, na rozhodnutí čeká v policejní cele

31letý muž v uplynulých dnech opakovaně usedl za volant a s vozem vyjel, přestože má vysloven zákaz řízení. Policisté na šoféra-nešoféra narazili opakovaně v Bohumíně a v Ostravě.
Policejní ředitel veřejně poděkoval zachráncům 28.9.2018

Policejní ředitel veřejně poděkoval zachráncům

Moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel veřejně poděkoval dvěma mužům, kteří letos rychlým zásahem zachránili život muži, který v Rychvaldě havaroval se svým vozem do rybníka.
Rozjetý fotbalový Bospor prověří loni ještě třetiligový tým 27.9.2018

Rozjetý fotbalový Bospor prověří loni ještě třetiligový tým

Čtyři zápasy v řadě bez porážky a v živé paměti čerstvá výhra na hřišti suverénního lídra divizní tabulky v Novém Jičíně. Fotbalisté Bosporu by před nedělním soubojem s loni ještě třetiligovým 1. Holickým FK Olomouc mohli sršet velikým sebevědomím.
Velká cena Bohumína v atletice zakončí sezónu na venkovní dráze 27.9.2018

Velká cena Bohumína v atletice zakončí sezónu na venkovní dráze

Běh na 60 metrů, skok o tyči a nově také běh na 300 metrů. Sezónu na venkovní dráze uzavře Velká cena Bohumína v atletice. 14. ročník otevřeného přeboru pořádá místní klub ve čtvrtek 4. října na oválu při základní škole ČSA.
Do domácností v Bohumíně proudí teplo z elektrárny 26.9.2018

Do domácností v Bohumíně proudí teplo z elektrárny

Do domácností ve městě proudí teplo. ČEZ Teplárenská zahájila topnou sezónu v pondělí v Orlové a dnes také v Bohumíně (středa 26. září). Topnou sezónu v Bohumíně zahájilo také místní Stavební bytové družstvo.
Technická závada omezila část služeb pokladny aquacentra 26.9.2018

Technická závada omezila část služeb pokladny aquacentra

Vážná technická závada dočasně znemožnila platit v bohumínském aquacentru permanentkami Bospor. Na odstranění poruchy se pracuje. Návštěvníci mohou v tuto chvíli platit na pokladně aquacentra za služby v hotovosti, sportovenkami (např. flexi-pass) nebo platebními kartami.
Lídři kandidujících stran v předvolební debatě v přímém TV přenosu 25.9.2018

Lídři kandidujících stran v předvolební debatě v přímém TV přenosu

Všech osm lídrů v komunálních volbách kandidujících stran, hnutí a koalic na jednom místě a v přímém televizním přenosu. Televizní informační kanál (TIK) odvysílá v úterý 25. září od 17 hodin předvolební debatu Kulatý stůl.
Policisté zapojili do kontrol mononukleární dalekohled 25.9.2018

Policisté zapojili do kontrol mononukleární dalekohled

Moravskoslezští policisté se zaměřili na nepozorné řidiče. Zaměřili se zejména na kontrolu dodržování zákazu používání telefonního přístroje za jízdy v ruce, nesprávný způsob jízdy, sledování situace v silničním provozu apod. Do akce se zapojilo téměř 900 policistů.
Bochemie dnes vyhlásí cvičný chlorový poplach 24.9.2018

Bochemie dnes vyhlásí cvičný chlorový poplach

Akciová společnost Bochemie vyhlásí v pondělí 24. září dopoledne cvičný chlorový poplach, aby splnila požadavky prevence závažných havárií. Půjde o cvičení, zachovejte klid.
Řemeslo mladým není cizí, ukáže v Bohumíně další Den řemesel 23.9.2018

Řemeslo mladým není cizí, ukáže v Bohumíně další Den řemesel

Kuchaři, kadeřníci, obráběči kovů, opraváři motorových vozidel. S nimi a taky s dalšími mladými řemeslnými talenty se můžete ve středu 26. září potkat na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Místní střední škola pořádá od 8:30 do 14 hodin další ročník „Dne řemesel“.
Hned v úvodu hokejové ligy se Bohumín střetne s horkým favoritem ročníku 22.9.2018

Hned v úvodu hokejové ligy se Bohumín střetne s horkým favoritem ročníku

Muži HC Bospor Bohumín v sobotu 22. září nastoupí v Bospor aréně (zimní stadion) k úvodnímu utkání nového ročníku krajské hokejové ligy. Od 17:30 hodin vyzvou staronového účastníka a regionálního rivala z Karviné.
Do Česka dorazí silný vítr, upozorňují meteorologové 22.9.2018

Do Česka dorazí silný vítr, upozorňují meteorologové

Meteorologové upozorňují na silný vítr, který zasáhne Českou republiku včetně Moravskoslezského kraje. Upozornění platí od neděle 23.09.2018 18:00 do pondělí 24.09.2018 06:00 a od pondělí 24.09.2018 06:00 do pondělí 24.09.2018 18:00 (v obou případech nízký stupeň nebezpečí).
Rockwool zprovozní novou linku a navíc sníží zatížení Bohumína kamionovou dopravou 21.9.2018

Rockwool zprovozní novou linku a navíc sníží zatížení Bohumína kamionovou dopravou

Bohumínský závod na výrobu produktů z kamenné vlny staví linku na výrobu surovinových briket, která je nejmodernější v rámci celé skupiny Rockwool. Investice přibližně za 123 milionů korun zajistí závodu 100% recyklaci výrobního odpadu z kamenné vlny, přinese snížení kamionové zátěže v okolí.
Folklorní zpěváčci ze Slezska, (Va)lašska & BROLN ve Starém Bohumíně 21.9.2018

Folklorní zpěváčci ze Slezska, (Va)lašska & BROLN ve Starém Bohumíně

Melodie ze svahů Lysé hory, od Vsetína i Bohumína, a taky z jiných koutů Moravy a Slezska, rozezvučí sál společenského domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Přední mladé zpěváky lidových písní doprovodí legendární BROLN – Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů.
Ředitelství silnic nechává opravit 89 porušených soklových panelů protihlukové zdi 20.9.2018

Ředitelství silnic nechává opravit 89 porušených soklových panelů protihlukové zdi

Sokly protihlukových stěn obchvatu, který vede k dálnici, nejsou v pořádku. Přišla na to kontrola Ředitelství silnic a dálnic ČR. Státní organizace uplatnila reklamaci a v úseku, mezi Bohumíňáky známém jako „za parkem“, probíhají stavební práce.
Zora Vašulínová z Bohumína prožila v Jakartě půl roku 20.9.2018

Zora Vašulínová z Bohumína prožila v Jakartě půl roku

Bez větších plánů a příprav se Zora Vašulínová z Bohumína v únoru vydala za prací do Jakarty, hlavního města Indonésie. Vtipnou přednáškou přiblíží každodenní nástrahy velkoměsta v zemi třetího světa a jaké kulturní rozdíly musela překonat.
Pojď hrát hokej, akce pro děti už tento čtvrtek v Bohumíně 19.9.2018

Pojď hrát hokej, akce pro děti už tento čtvrtek v Bohumíně

Týden hokeje znovu v Bohumíně! Zavítejte s dětmi do haly zimního stadionu ve čtvrtek 20. září, od 16:15 hodin si mohou vyzkoušet bruslení na ledě a stát se hokejistou. Vstup je zdarma. Zve HC Bospor Bohumín.
Do zbraně! Bunkr u transformátoru se mimořádně otevře veřejnosti 18.9.2018

Do zbraně! Bunkr u transformátoru se mimořádně otevře veřejnosti

Jindy nepřístupný prvorepublikový bunkr v Bohumíně uvítá návštěvníky. Jedinečnou příležitost prohlédnout si pěchotní srub MO-S4 “Šedá vila”, který mnozí obyvatelé znají jako “bunkr u transformátoru”, budou mít o víkendu 22. a 23. září.
Vodácká sezóna jde do finále, rezervujte si lodě pro zamykání meandrů 17.9.2018

Vodácká sezóna jde do finále, rezervujte si lodě pro zamykání meandrů

Více jak 1100 vodáků letos v Bohumíně sedlo do lodí městské půjčovny a sjelo si Odru hraničními meandry. Sezónu zakončí hromadnou plavbou spojenou se zamykáním řeky v sobotu 29. září, na které se setkají čeští a polští vodáci.
Přípravy na plaveckou soutěž měst vrcholí 16.9.2018

Přípravy na plaveckou soutěž měst vrcholí

100 metrů = čtyři bazény. To dáte! Poznačte si do diářů datum středa 3. října, kdy se Bohumín znovu zapojí do celostátní plavecké soutěže měst. Účastníci mají vstup zdarma.
V Bohumíně po plánované odstávce otevírá aquacentrum 14.9.2018 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně po plánované odstávce otevírá aquacentrum

Vyčištěno, uklizeno. Aquacentrum v Bohumíně po plánované odstávce v sobotu 15. září otevírá, první návštěvníci si můžou přijít zaplavat od osmi hodin ráno. Do provozu se vrací taky saunový svět a posilovna.
Malíř a grafik Pavel Oparty oslavuje tvůrčí patnáctku 14.9.2018

Malíř a grafik Pavel Oparty oslavuje tvůrčí patnáctku

Hvězdy první republiky Vlasta Burian a Lída Baarová, hlas Ostravy Věra Špinarová nebo třeba osudem zmítané ženy Iveta Bartošová a Jiřina Švorcová. Nejen jejich portréty budou mít premiéru v Salonu Maryška na výstavě obrazů a grafik nazvané „15“.
Splní fotbalový Bospor pětigólovou normu i potřetí? 14.9.2018

Splní fotbalový Bospor pětigólovou normu i potřetí?

Dva zápasy doma, dvakrát stejná výhra 5:1! Fotbalisté Bosporu zatím na domácím pažitu v této sezóně vládnou, k divizním výhrám by se ostatně dalo ještě připočítat i pohárové vyřazení třetiligového Hlučína (2:0). Teď ale v neděli do Bohumína dorazí notně posílené Hranice.
Senioři z Bohumína se na sportovních hrách postarali o medailové žně 13.9.2018

Senioři z Bohumína se na sportovních hrách postarali o medailové žně

Čtyři zlaté, šest stříbrných a čtyři bronzové medaile přivezli bohumínští z Krajských sportovních her seniorů 2018. Bohumín reprezentovalo 16 aktivních babiček a dědečků z místního seniorklubu. Akci pořádala v Bílovci Krajská rada seniorů pro Moravskoslezský kraj.
Auto srazilo na přechodu šestileté dítě 13.9.2018

Auto srazilo na přechodu šestileté dítě

44letý řidič osobního vozidla Škoda Felicia srazil na vyznačeném přechodu pro chodce šestileté dítě. K vážné dopravní nehodě došlo ve středu (12. září) odpoledne v Lidické ulici poblíž lávky nad železnicí.
Na kole i pěšky v sobotu Za krásami podzimu 13.9.2018

Na kole i pěšky v sobotu Za krásami podzimu

Namasírovat nohy, připravit bicykly. Vydejte se s bohumínským Klubem českých turistů „Za krásami podzimu“. Oblíbený pochod a cyklojízda se ve městě konají po dvaačtyřicáté, vyzkoušejte okruhy Bohumínskem v sobotu 15. září.
Rockwool za poslední rok vykázal nejvyšší tržby v historii 12.9.2018

Rockwool za poslední rok vykázal nejvyšší tržby v historii

20 let působí v Bohumíně společnost Rockwool. Firma dosáhla v posledním účetním období na nejlepší hospodářské výsledky za posledních pět let. Bohumínský výrobce izolací z kamenné vlny měl tržby ve výši téměř 1,5 mld. korun a výsledek hospodaření nad 100 milionů.
Jarmark na hranici už v neděli 16. září 11.9.2018

Jarmark na hranici už v neděli 16. září

Kdo si v neděli 16. září přivstane, má šanci ukořistit nějaký pěkný sběratelský kousek. Sbírky rozličných předmětů, kuriozit či obyčejné veteše obsadí starý hraniční přechod Bohumín - Chałupki. Sousední polská obec Krzyżanowice tu v prostoru bývalé celnice organizuje další Jarmark na hranici.
Historik z Bohumína mnichem benediktinem 10.9.2018

Historik z Bohumína mnichem benediktinem

Historik Jan František Teister z Bohumína se stal plnoprávným členem komunity rajhradských mnichů benediktinů. Řádový hábit oblékl před čtyřmi lety, teď se proces přijetí do řádu dostal do finále.
Čtrnáctiletý zloděj cválal jako na Pardubické, ani tak neměl šanci 7.9.2018

Čtrnáctiletý zloděj cválal jako na Pardubické, ani tak neměl šanci

Tak trochu jako závodníci Zlaté tretry si připadali bohumínští městští strážníci. Trojici mladíků, která ukradla ženě z kola nákupní tašku s peněženkou a doklady, naháněli napříč Bohumínem. Ač velmi mladé trio cválalo seč mohlo, nemělo šanci.
Florbal v Bohumíně slaví dvacáté narozeniny 6.9.2018

Florbal v Bohumíně slaví dvacáté narozeniny

Před dvaceti lety se v Bohumíně prosadil florbal. Kolektivní halový sport si ve městě rychle našel početnou základnu fanoušků a na jaře 1998 ve městě vznikl klub, tehdy 1. SC Bohumín 98, dnes B98. Dvacáté narozeniny oslaví nejen exhibičními zápasy.
Volnočasová Fontána odstartuje novou sezónu filmem v letním kině 5.9.2018

Volnočasová Fontána odstartuje novou sezónu filmem v letním kině

Fontána zahajuje nový školní rok na filmovém plátně. Bohumínský dům dětí a mládeže zve nejen členy kroužků na film do letního kina, už tento pátek 7. září od 19:30 hodin. Vstup je zdarma.
Kraj zrušil nařízení přijaté kvůli suchu a hrozícím požárům 5.9.2018

Kraj zrušil nařízení přijaté kvůli suchu a hrozícím požárům

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zrušil nařízení, které vydal kvůli suchu a hrozícím požárům. Dnešním dnem (5. září 2018) tak skončila doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje.
Společné hlídky strážníků a rybářů si posvítily na pytláky 4.9.2018

Společné hlídky strážníků a rybářů si posvítily na pytláky

Na pytláky a další podezřelé osoby se v závěru srpna zaměřili u bohumínských jezer městští strážníci spolu s rybářskou stráží. Kontroly probíhaly v nočních hodinách na březích Vrbického a Kališova jezera, a to na malém i velkém „Kališoku“.
Policisté hledají svědky dopravní nehody u železáren 3.9.2018

Policisté hledají svědky dopravní nehody u železáren

Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 13. srpna 2018 okolo 13:50 hodin v Revoluční ulici v Bohumíně, kdy došlo ke střetu mezi osobním vozidlem Škoda Octavia a motocyklem.
Hana Fialová jako Edith Piaf zazáří v Bohumíně 3.9.2018

Hana Fialová jako Edith Piaf zazáří v Bohumíně

Bude to hudební událost září v Bohumíně. Místním secesním sálem zazní nejen největší hity legendární Edith Piaf. Zazpívá je ostravská herečka a zpěvačka Hana Fialová, držitelka ceny Thálie 2014 a sólistka Národního divadla moravskoslezského.
Poslední prázdninový víkend ve znamení zvýšeného počtu kontrol 3.9.2018

Poslední prázdninový víkend ve znamení zvýšeného počtu kontrol

Poslední prázdninový víkend byl na silnicích po celém Česku ve znamení zvýšeného počtu dopravních policejních kontrol. Jen v Moravskoslezském kraji policisté v rámci dopravně bezpečnostních akcí prověřili téměř 3000 vozidel.
Rybářka vylovila z Kališova jezera 185 centimetrů dlouhého sumce 2.9.2018

Rybářka vylovila z Kališova jezera 185 centimetrů dlouhého sumce

185 centimetrů dlouhého sumce vylovila z Kališova jezera v Šunychlu rybářka Markéta Jochcová z Frýdku-Místku. S kapitálním úlovkem se stala vítězkou závodu v lovu sumců pořádaného bohumínským Českým rybářským svazem.
Prázdninám zamává pohádka Léto s permoníkem 1.9.2018

Prázdninám zamává pohádka Léto s permoníkem

S permoníkem Perňuchou a jeho dobrodružstvím z podzemí se setkáte v nových pohádkových příbězích z Bohumína. Napsala je autorka Helena Červenková a vychází jako e-kniha v edici místního spolku Maryška na portálu Google Knihy. Knížka pro děti „Léto s permoníkem“ je na internetu ke stažení zdarma.
Čtyřiasedmdesátiletý muž z Bohumína spadl ze stromu 1.9.2018

Čtyřiasedmdesátiletý muž z Bohumína spadl ze stromu

Čtyřiasedmdesátiletý muž z Bohumína v pátek 31. srpna spadl ze stromu, stalo se krátce po 14. hodině. V tento den nešlo v kraji o ojedinělý případ.
Noční prohlídka prvorepublikového bunkru s opékáním špekáčků 31.8.2018

Noční prohlídka prvorepublikového bunkru s opékáním špekáčků

Prohlídka bunkru s podzemní chodbou netradičně po západu Slunce. Mimořádnou noční návštěvu památkově chráněného objektu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína si můžete vychutnat už zítra, v sobotu 1. září.
Děti, studenti a senioři od 1. září cestují levněji 31.8.2018

Děti, studenti a senioři od 1. září cestují levněji

Sleva 75 procent z jízdného v železniční i autobusové dopravě pro studenty do 26 let a seniory od 65 let začíná platit od 1. září 2018. Děti do šesti let budou dál jezdit zdarma, zdravotně postiženým zůstává stávající sleva.
Od 2. září se zase mění jízdní řád autobusů, zkontrolujte si čas odjezdu a příjezdu 31.8.2018

Od 2. září se zase mění jízdní řád autobusů, zkontrolujte si čas odjezdu a příjezdu

Desítky změn přináší aktualizovaný jízdní řád autobusů, který začne platit od 2. září. Krajský koordinátor dopravy (KODIS) tím reaguje na vlnu kritiky a výhrad po rozsáhlých červnových změnách, kvůli kterým se někteří nemohli dostat do školy nebo do zaměstnání včas.
Letní slavnost ve Skřečoni slibuje grilované speciality, atrakce i techniku 29.8.2018

Letní slavnost ve Skřečoni slibuje grilované speciality, atrakce i techniku

Grilované speciality, mladí hasiči v akci, hry a malování na obličej. To a ještě více slibuje letní zahradní slavnost, kterou ve Skřečoni pořádají dobrovolní hasiči spolu s komisí pro městskou část v sobotu 1. září od 15 hodin. Vstupné bude dobrovolné.
Do nového školního roku nejen s novou podlahou 28.8.2018

Do nového školního roku nejen s novou podlahou

Nový školní rok začne ve všech městských školních budovách včas, v pondělí 3. září. Stavebním firmám se povedlo dokončit opravy načasované na prázdniny v termínu. Poslední dokončovací práce aktuálně probíhají v základní škole v Záblatí.
Muže, který sjel s autem do rybníka, zachránil policista v civilu 27.8.2018

Muže, který sjel s autem do rybníka, zachránil policista v civilu

Policisté dnes zveřejnili nové informace k případu šoféra, který s osobním autem v sobotu 25. srpna dopoledne sjel do rybníka Skučák v Rychvaldě. Třiapadesátiletého řidiče zachránil policista v civilu.
Adrenalinový tábor za volantem závodních motokár 26.8.2018

Adrenalinový tábor za volantem závodních motokár

Pět dnů plných adrenalinu, a dobrovolně, mají za sebou děti v Bohumíně. Čtyřicítka školáků si užila příměstský adrenalinový tábor, se kterým se ocitli v sedle jízdního kola, v lodi na řece i za volantem závodních motokár. Tábor pořádal dům dětí a mládeže Fontána.
Hasičský jeřáb vylovil z rychvaldského rybníka osobní auto 25.8.2018

Hasičský jeřáb vylovil z rychvaldského rybníka osobní auto

Značně opilý řidič vjel s osobním autem do rybníka Skučák v Rychvaldě, jeho světlá Škoda Fabia skončila ve vodě na střeše. Na místě v sobotu 25. srpna dopoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů.
Čísla, se kterými půjdou strany do podzimních komunálních voleb 24.8.2018

Čísla, se kterými půjdou strany do podzimních komunálních voleb

Strany, koalice a hnutí, které kandidují v podzimních komunálních volbách v Bohumíně a v sousední Dolní Lutyni, mají čísla určující pořadí volebních stran na hlasovacích lístcích. Čísla určil los.
Chovy králíků, drůbeže a holubů z Bohumínska představí výstava 23.8.2018

Chovy králíků, drůbeže a holubů z Bohumínska představí výstava

Králíky, drůbež a holuby z domácích chovů v Česku i Polsku můžete o víkendu obdivovat v Dolní Lutyni. Výstavu pořádá Český svaz chovatelů základní organizace Dolní Lutyně s podporou obce v sobotu 25. a v neděli 26. srpna v areálu Jiřinka v Dolní Lutyni.
Společná paměť a vzpomínky na Srpen 1968 v Bohumíně 21.8.2018

Společná paměť a vzpomínky na Srpen 1968 v Bohumíně

Srpen 1968. Uplynulo od něj půl století. Invaze vojsk do Československa je jedním z letošních „osmičkových“ výročí. Právě k srpnu 68 se vztahují aktuální příspěvky do projektu Společná paměť, který v roce 100. výročí vzniku Československa realizuje bohumínský spolek Maryška.
Způsobili nehodu, z místa ujeli, strážníci je našli 20.8.2018

Způsobili nehodu, z místa ujeli, strážníci je našli

Způsobili dopravní nehodu a z místa nehody ujeli. Zodpovědnosti však neutekli. Bohumínští městští strážnici pomohli v posledních dnech s dořešením rovnou dvou dopravních nehod, když řidiči z místa kolize pláchli.
Strážníci spolu s hasiči vysvobodili ze zamčeného auta dvouleté dítě 19.8.2018

Strážníci spolu s hasiči vysvobodili ze zamčeného auta dvouleté dítě

Strážníci a hasiči pomáhají. Před pár dny v Bohumíně vysvobodili z auta dvouleté dítě, které se uvnitř vozu zamklo. Zoufalému otci pomohli městští strážníci, kteří zachovali chladnou hlavu a do pár minut bylo dítě na svobodě.
Dům hrůzy v Drátovenské ulici padne k zemi po prázdninách 17.8.2018

Dům hrůzy v Drátovenské ulici padne k zemi po prázdninách

Dům hrůzy v Drátovenské ulici v Pudlově padne k zemi po prázdninách. Plány města posunuly průtahy kolem přeložky elektrické energie. Bohumín má na likvidaci státní dotaci, která zaplatí 800 tisíc z celkových nákladů za 1 milion korun.
Hasiči likvidovali v elektrárně únik nebezpečné čpavkové vody, cvičně 16.8.2018

Hasiči likvidovali v elektrárně únik nebezpečné čpavkové vody, cvičně

Elektrárna Dětmarovice má za sebou další z pravidelných havarijních cvičení, jejichž cílem je ověřit připravenost zaměstnanců na řešení mimořádných situací. Letos se cvičení zaměřilo na likvidaci nebezpečné čpavkové vody uniklé z demineralizační stanice.
Nová stezka pro pěší i cyklisty spojí Skřečoň se Záblatím 16.8.2018

Nová stezka pro pěší i cyklisty spojí Skřečoň se Záblatím

Městské části Skřečoň a Záblatí propojí nová trasa pro cyklisty a chodce. 331 metrů dlouhá stezka mezi ulicemi Mládežnická a Budovatelská bude hotová do počátku října. V nákladech za 1,5 milionu korun je taky výstavba opěrné zídky, která pomůže zmírnit svah ze strany od Budovatelské ulice.
Řezbáři vyrobili v Záblatí originální „horská“ křesla 15.8.2018

Řezbáři vyrobili v Záblatí originální „horská“ křesla

Originální „horská“ křesla vytvořili řezbáři na plenéru v Záblatí, nejvýše položené městské části Bohumína. Aleksander Majerski (Polsko) a Šimon Pohl (Česká republika) vyrobili pět originálních dřevěných židlí s výškově rozdílnými opěradly. Budou se soustředit okolo ohniště. Plenér iniciovali obyvat
Robin Megyesi z Bohumína se pohřešuje, policisté žádají o pomoc při pátrání 14.8.2018

Robin Megyesi z Bohumína se pohřešuje, policisté žádají o pomoc při pátrání

Robin Megyesi z Bohumína (ročník 1989) se pohřešuje. Policie České republiky dnes (14. srpna) informaci potvrdila a připojila podrobnosti. S prosbou o pomoc při pátrání se obrátila na veřejnost.
Navažské flétny, obří gongy, australská didgeridoo znovu v Bohumíně 14.8.2018

Navažské flétny, obří gongy, australská didgeridoo znovu v Bohumíně

Navažské flétny, obří gongy, australská didgeridoo. Čech, Angličan, Američan a Australanka – unikátní mezinárodní kulturní událost v kostele ve Starém Bohumíně. Zažijte ojedinělou performanci v pátek 24. srpna od 20 hodin v kostele Narození Panny Marie, akci pořádá spolek Maryška.
Zájem o parcely pro rodinné domy v Záblatí byl velký 13.8.2018

Zájem o parcely pro rodinné domy v Záblatí byl velký

O nové stavební parcely pro rodinné domy byl v Bohumíně zájem. Město v srpnu nabídlo ve veřejné dražbě osm pozemků. O každý z nich se v průměru ucházelo pět zájemců.
Návštěvnost severní Moravy a Slezska roste nejvíce ze všech krajů 12.8.2018

Návštěvnost severní Moravy a Slezska roste nejvíce ze všech krajů

Druhé čtvrtletí letošního roku bylo pro Moravskoslezský kraj z pohledu cestovního ruchu velmi úspěšné. S meziročním nárůstem o 10,5 procenta se stal regionem s nejvyšším meziročním přírůstkem návštěvníků.
Fotbalový Bospor čeká domácí premiéra sezóny 9.8.2018

Fotbalový Bospor čeká domácí premiéra sezóny

Na fotbalisty Bosporu čeká první zápas nového ročníku čtvrté nejvyšší soutěže na domácím hřišti. Soupeřem bohumínského mužstva bude nováček 1. FC Viktorie Přerov, duel se hraje v neděli 12. srpna od 17 hodin v areálu Pavla Srnička za parkem.
Kvůli suchu hrozí požáry, Moravskoslezský kraj vyhlásil opatření 9.8.2018

Kvůli suchu hrozí požáry, Moravskoslezský kraj vyhlásil opatření

S ohledem na přetrvávající suché, teplé počasí a nárůst požárů vyhlásil krajský úřad dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje. Pro občany i právnické osoby to znamená povinnost dodržovat opatření, jak hrozícím požárům předejít.
Chovateli z Rychvaldu uletěli z voliéry dva papoušci 9.8.2018

Chovateli z Rychvaldu uletěli z voliéry dva papoušci

Zoufalí chovatelé okrasného ptactva z Rychvaldu se obrací s prosbou na veřejnost. Jednomu z nich nedopatřením v neděli 5. srpna uletěli z voliéry dva papoušci.
Bohumínské bunkry v anketě Česká a slovenská stavba století 9.8.2018

Bohumínské bunkry v anketě Česká a slovenská stavba století

Prvorepublikové bunkry na Bohumínsku v anketě České a slovenské stavby století. Československé opevnění, včetně staveb v Bohumíně, se dostalo mezi 64 nejlepších staveb v České republice. Anketa probíhá na webu www.stavbystoleti.cz u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.
Na počest padlých vojáků Česko spustí sirény 7.8.2018

Na počest padlých vojáků Česko spustí sirény

140 sekund budou ve středu 8. srpna znít po celé republice sirény. Rozezní se přesně ve 12 hodin na počest tří českých vojáků, kteří padli na misi v Afghánistánu. Sirény zazní bez doprovodné verbální informace.
Muž vyhrožoval vyhozením prodejny potravin do vzduchu 7.8.2018

Muž vyhrožoval vyhozením prodejny potravin do vzduchu

„Za chvíli vybuchne prodejna potravin v Dolní Lutyni“. Tuhle větu vyslovil do telefonu v pondělí (6. srpna) do telefonu anonymně mužský hlas, který zavolal na linku 158. Policisté z prodejny evakuovali 21 osob.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad