Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Šoférům, kteří nerespektují zákaz řízení, policisté zabavují vozidla 11.5.2019

Šoférům, kteří nerespektují zákaz řízení, policisté zabavují vozidla

Na Karvinsku v loňském roce i přes vyslovený zákaz řízení usedlo za volant o 25 řidičů více než v předchozím obdobím. V roce 2017 policisté evidovali 325 řidičů, kteří se dopustili přečinu maření úředního rozhodnutí a vykázání. V následujícím roce 2018 těchto provinilců bylo o 25 více.
Skoro 1200 tanečníků v sobotou dorazí na 24. ESO 10.5.2019

Skoro 1200 tanečníků v sobotou dorazí na 24. ESO

1188 tanečníků z různých koutů Moravskoslezského kraje se v sobotu 11. května představí v Bohumíně. Budou usilovat o některou z cen 24. ročníku pohárové soutěžní přehlídky v moderním a scénickém tanci dětských, mládežnických a dospělých kolektivů.
Psí útulek v Šunychlu zve na den otevřených dveří 10.5.2019

Psí útulek v Šunychlu zve na den otevřených dveří

Psí útulek v Šunychlu po delší době pořádá den otevřených dveří pro širokou veřejnost, němé tváře můžete přijít potěšit v neděli 19. května od 10 do 17 hodin. Mimo to taky zjistíte, jak se areál za poslední roky změnil, Bohumín investuje do jeho modernizace.
Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci začne 13. května v 10 hodin dopoledne 9.5.2019

Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci začne 13. května v 10 hodin dopoledne

Přesně v 10:00 v pondělí 13. května začne Krajský úřad Moravskoslezského kraje přijímat elektronické žádosti o kotlíkové dotace. V první fázi kraj přerozdělí půl miliardy korun. Výměnu starých kotlů za nové podpoří spolu se státem region a občanům Bohumína přispěje taky město.
Svatého Floriána připomene Den hasičů v Kopytově 9.5.2019

Svatého Floriána připomene Den hasičů v Kopytově

Sobota 11. května patří v Kopytově hasičům. Patrona hasičů, svatého Floriána, připomene tematický den se soutěží, mší a jarním smažením vaječiny. Akce se konají u požární zbrojnice v Kopytově.
V 10 hodin startuje Běh ulicemi města, v přímém TV přenosu 8.5.2019

V 10 hodin startuje Běh ulicemi města, v přímém TV přenosu

Centrum Bohumína dnes, středa 8. května, patří sportu. Běh ulicemi města, populární závod pro celou rodinu, nabízí 23. ročník. Slavnostní zahájení proběhne v 9:50 hodin, první start je na programu přesně v 10 hodin.
První měsíc first respondérů v Moravskoslezském kraji 7.5.2019

První měsíc first respondérů v Moravskoslezském kraji

First respondeři dobrovolně pomáhají zachraňovat životy v Moravskoslezském kraji déle jak měsíc, služba začala fungovat 1. dubna. Již čtyři stovky vyškolených dobrovolníků mají ve svém mobilním telefonu speciální aplikaci.
Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu 7.5.2019

Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu

V požárním útoku a v závodu na 100 metrů překážek si o víkendu změří síly dobrovolní hasiči v Bohumíně. Okrsková soutěž místních sborů proběhne v zázemí oválu při základní škole ČSA v neděli 12. května od 9 hodin. Diváci mají vstup zdarma.
Dobrovolníci budou plést ponožky pro babičky a dědečky z domovů seniorů 6.5.2019

Dobrovolníci budou plést ponožky pro babičky a dědečky z domovů seniorů

Ponožky babičkám a dědečkům v domovech seniorů budou plést dobrovolníci v Bohumíně. Výzvu zveřejnil místní seniorklub členům a členkám, nicméně zapojit se může široká veřejnost. Nápad lze podpořit taky darováním vlněné příze.
První nový stellplatz pro obytné vozy a karavany bude na Landeku 4.5.2019

První nový stellplatz pro obytné vozy a karavany bude na Landeku

Moravskoslezský kraj se letos chce v návštěvnosti dostat přes hranici jednoho milionu hostů. Připravil další aktivity na podporu cestovního ruchu. Jednou z největších plánovaných novinek je budování stellplatzů, tedy zpevněných ploch pro stání obytných vozů a karavanů.
Bohumínský Bospor jde na Nový Jičín už i s Halaškou 3.5.2019

Bohumínský Bospor jde na Nový Jičín už i s Halaškou

Po dvou výhrách v řadě nezvládli fotbalisté Bosporu koncovku minulého zápasu v Hranicích, a tak mají doma v nedělním duelu (5. května) s Novým Jičínem, který bude mít výkop v 16:30 hodin, co napravovat. Fanoušci se mohou asi těšit i na jeden velký návrat.
Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zavítá do Bohumína 3.5.2019

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zavítá do Bohumína

Ostrava, Hukvaldy, Opava a taky Bohumín. Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka zavítá do města na soutoku Odry s Olší ve čtvrtek 6. června. Koncert proběhne ve společenském domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně od 19 hodin.
Běh ulicemi města s pořadovým číslem 23 se blíží 2.5.2019

Běh ulicemi města s pořadovým číslem 23 se blíží

Přípravy vrcholí. Běh ulicemi města Bohumín, populární závod pro celou rodinu, představí 8. května v pořadí 23. ročník. V tuhle chvíli jsou hotové plány tratí a propozice, pořádající Atletický klub Bohumín zveřejňuje podrobnosti. Běh ulicemi může letos přivítat účastníka s pořadovým číslem 10 000.
Květen v Salonu Maryška: operní zpěv i obličejová gymnastika 1.5.2019

Květen v Salonu Maryška: operní zpěv i obličejová gymnastika

Pěvecky uvítají jaro a pak se pustí do procvičování obličejových svalů, aby si tvář zachovala mladistvý vzhled. Bohumínský spolek Maryška uvádí počátkem května rovnou dva zajímavé počiny. Koncert proběhne 10. května a lekce cvičení 13. května.
Hlasujte na Facebooku pro Bohumín, máme na to už jen 2 dny 30.4.2019

Hlasujte na Facebooku pro Bohumín, máme na to už jen 2 dny

Bohumín soutěží o titul nejlepší evropský projekt. Potřebuje Vaši podporu. Aktuálně máme necelých 700 hlasů, sousední Karviná 1 400. Pro město hlasujte zde. Rozklikněte a dejte lajk! Končíme 2. 5
Zápis do mateřských škol v Bohumíně je 9. května 30.4.2019

Zápis do mateřských škol v Bohumíně je 9. května

Tradičně v jednotném termínu proběhne v Bohumíně zápis do mateřských škol. Mateřinky ho po dohodě s radnicí vyhlásily na čtvrtek 9. května. Rodiče potřebují k zápisu svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.
V bohumínském útulku staví dalších devět nových kotců 29.4.2019

V bohumínském útulku staví dalších devět nových kotců

Další etapa modernizace psího útulku v Bohumíně-Šunychlu odstartovala. Do výstavby devíti nových kotců město investuje 400 tisíc korun. Práce skončí počátkem letních prázdnin.
Filipojakubská noc v Záblatí nabídne průvod masek i opékání buřtů 28.4.2019

Filipojakubská noc v Záblatí nabídne průvod masek i opékání buřtů

Filipojakubská noc v Záblatí se hlásí o slovo. Průvod masek, pálení čarodějnic, opékání buřtů, nafukovací skákací hrad a stylové soutěže. U sokolovny v Záblatí v úterý 30. dubna odpoledne. Vstupné je dobrovolné.
Sirény a majáky budou součástí akce pro děti 28.4.2019

Sirény a majáky budou součástí akce pro děti

Akci pro děti v mateřince Rafík (Rafinérský lesík) v úterý 30. dubna doprovodí majáky a sirény integrovaného záchranného systému. Informovala o tom mateřinka s tím, aby lidé v okolí zachovali klid, půjde jen o cvičení.
Kvůli havárii na kanalizaci počítejte u Elektro Palka s omezením provozu 27.4.2019

Kvůli havárii na kanalizaci počítejte u Elektro Palka s omezením provozu

Odstranění havárie na kanalizaci omezí od pondělí 29. dubna provoz v křižovatce u prodejny Elektro Palka. Jak dlouho dopravní komplikace potrvají zatím není možné říct, to určí až detailní prozkoumání místa.
Lezecké hodiny na atraktivní boulderové stěně s instruktorem 26.4.2019

Lezecké hodiny na atraktivní boulderové stěně s instruktorem

Vyzkoušejte moderní boulder lezeckou stěnu, novinku ve sportovní hale Bosporka v Nerudově ulici. Že si netroufáte? S radami profesionálního instruktora to půjde prakticky samo. Ukázkové hodiny Bosporka přichystala na pátky 3. a 10. května.
Nastoupil do špatného vlaku, při vyskakování se zranil 25.4.2019

Nastoupil do špatného vlaku, při vyskakování se zranil

V železniční stanici Bohumín se včera (středa 24. dubna) krátce před patnáctou hodinou zranil strojvedoucí, pracovník Českých drah. V tu chvíli jako cestující nastoupil do špatného vlaku, záhy z něj vyskočil a pádem si způsobil lehčí poranění.
Poškozenou krajnici v Sokolské ulici silničáři lokálně opraví 24.4.2019

Poškozenou krajnici v Sokolské ulici silničáři lokálně opraví

Řidiči i silničáři věnují zvýšenou pozornost Sokolské ulici v Záblatí, konkrétně jejímu asi 300 metrů dlouhému úseku od křižovatky s ulicí Rychvaldskou k sokolovně. Ujíždějící krajnice je tam dlouhodobým problémem, a situaci navíc komplikují těžká nákladní auta.
Nominace na Křišťálový komín za připojení dolnolutyňské Farmy Bezdínek k horkovodu 23.4.2019

Nominace na Křišťálový komín za připojení dolnolutyňské Farmy Bezdínek k horkovodu

Projektem roku 2018 v anketě Teplárenského sdružení ČR může být moravskoslezský projekt společnosti ČEZ Teplárenská, konkrétně vybudování horkovodu z Elektrárny Dětmarovice do nové Farmy Bezdínek, ve které už letos díky teplu z Dětmarovic sklidili první rajčata a okurky.
Velikonoce na silnicích: překročení povolené rychlosti a nevyhovující stav aut 23.4.2019

Velikonoce na silnicích: překročení povolené rychlosti a nevyhovující stav aut

O Velikonocích moravskoslezští policisté při dopravně bezpečnostní akci zkontrolovali v kraji více jak 3300 vozidel, zjistili 544 přestupků. Přistihli čtrnáct řidičů, kteří byli v době řízení pod vlivem alkoholu.
V Bohumíně měla premiéru soutěž v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů 23.4.2019

V Bohumíně měla premiéru soutěž v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

Základní umělecká škola v Bohumíně poprvé ve své novodobé historii hostila krajské kolo celostátní postupové soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů. Dvoudenní klání finančně podpořil Bohumín, záštitu převzal starosta města.
Výstrahu na nebezpečí požárů meteorologové rozšířili i pro území Moravskoslezského kraje 21.4.2019

Výstrahu na nebezpečí požárů meteorologové rozšířili i pro území Moravskoslezského kraje

Výstrahu, která upozorňuje na nebezpečí požárů, meteorologové rozšířili taky pro území Moravskoslezského kraje. Platí od neděle 21. dubna od 10:00 do odvolání.
Osmdesátiletá žena utrpěla vícečetná vážná poranění hlavy a končetin 18.4.2019

Osmdesátiletá žena utrpěla vícečetná vážná poranění hlavy a končetin

Řidič Renaultu srazil ve Skřečoni v ul. 1. máje osmdesátiletou ženu, nehoda se stala mimo přechod pro chodce. Žena byla přepravena vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě. Toho dne (středa 17. dubna) se v kraji staly další dvě podobně vážné dopravní nehody.
Sezóna oprav komunikací v Bohumíně odstartovala hned zjara 17.4.2019

Sezóna oprav komunikací v Bohumíně odstartovala hned zjara

Podvojná, Boční a Přední. Ulice v osadě Nová Ves a jejich vybrané úseky letos patřily k prvním na seznamu oprav městských komunikací. Bohumín mohl opravy spustit hned zkraje jara, díky tomu, že zakázky soutěžil v předstihu na začátku roku.
Třináctiletá cyklistka nedala přednost osobnímu autu 17.4.2019

Třináctiletá cyklistka nedala přednost osobnímu autu

Třináctiletou cyklistku musel do nemocnice letecky transportovat vrtulník poté, co sjela z cyklostezky a nedala přednost osobnímu autu. Stalo ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně v úterý 16. dubna. Podle dostupných informací by měla být dívka snad v pořádku.
Spolky v Záblatí společně za modernizaci venkovního areálu u sokolovny 16.4.2019

Spolky v Záblatí společně za modernizaci venkovního areálu u sokolovny

Městská část Záblatí letos slaví 790 let. Tamní spolky se shodly na společné prioritě, letos chtějí zvelebit venkovní areál za sokolovnou, kde se na jaře a v létě odehrává podstatná část společenského života Záblatí.
Centrální registr vozidel má od rána problémy 15.4.2019

Centrální registr vozidel má od rána problémy

Centrální registr vozidel se od rána potýká s problémy. Přihlášení nového auta nebo přepisy dnes řidiči na přepážkách odboru dopravy vyřídí jen za cenu dlouhého čekání nebo vůbec. Státní registr hlásí potíže, na odstranění potíží ministerstvo dopravy pracuje.
Aquacentrum posiluje o Velikonocích provozní dobu 15.4.2019

Aquacentrum posiluje o Velikonocích provozní dobu

O velikonočních prázdninách a na Velikonoce v Bohumíně posilují provozní dobu aquacentra. O Velikonočním pondělí navíc čeká na ženy a dívky příjemné překvapení.
Velikonoce ve slezském stylu, vyzkoušejte chrusty nebo velikonoční hlavičku 13.4.2019

Velikonoce ve slezském stylu, vyzkoušejte chrusty nebo velikonoční hlavičku

Víte, co je to chrust, šoldra nebo svěceník? Například velikonoční svěceník budete znát spíš pod názvem mazanec. Podobných zajímavostí, a velmi chutných, je slezská jarní kuchyně doslova plná. Vyzkoušejte je s kuchařem Karlem Drápalem ze Střední školy Bohumín.
Centrum rodiny Bobeš připravilo pro dvacátou sezónu novinky 12.4.2019

Centrum rodiny Bobeš připravilo pro dvacátou sezónu novinky

Centrum rodiny Bobeš vstupuje do dvacáté sezóny. Pro rodiny s malými děti připravilo ke kulatinám několik novinek, včetně nové podoby internetových stránek www.bobescentrum.cz.
U Rytíře uvedou výstavu s jarní a velikonoční tematikou 11.4.2019

U Rytíře uvedou výstavu s jarní a velikonoční tematikou

Kde načerpat jarní a velikonoční inspiraci? Od pátku 12. dubna taky ve Starém Bohumíně. V zázemí spolku Přátel bohumínské historie uvede novou výstavu mateřská, základní a střední škola Slezské diakonie, odloučené pracoviště Bohumín.
Moravskoslezský kraj dnes zveřejní podmínky třetí vlny kotlíkových dotací 10.4.2019

Moravskoslezský kraj dnes zveřejní podmínky třetí vlny kotlíkových dotací

Třetí kolo kotlíkových dotací odstartuje právě dnes, 10. dubna, kdy Moravskoslezský kraj zveřejní přesné znění podmínek. Od 13. května budou moci lidé podávat žádosti o příspěvek na ekologický kotel. V první fázi kraj přerozdělí půl miliardy korun.
Alma mater hledá nové dárce kostní dřeně na Ostravské univerzitě 10.4.2019

Alma mater hledá nové dárce kostní dřeně na Ostravské univerzitě

Ostravská univerzita, bohumínský spolek Alma mater a studentská organizace Younie se společnými silami snaží získat do národního registru více potenciálních dárců kostní dřeně. V dubnu společně pořádají maraton náborových akcí.
Plavání, jízdu na kole a běh nabídne Ocelácký triatlon ve Vrbici 9.4.2019

Plavání, jízdu na kole a běh nabídne Ocelácký triatlon ve Vrbici

Plavání, jízda na kole, běh. Disciplíny triatlonu, který si můžete osobně vyzkoušet v sobotu 8. června ve Vrbici u Vrbického jezera. Pořadatelé z SK Oceláci Ostrava zvou každého, kdo si to chce zkusit, přípravy jsou v plném proudu.
Elektrárna Dětmarovice vybuduje nový absorbér 8.4.2019

Elektrárna Dětmarovice vybuduje nový absorbér

Společnost Mitsubishi Hitachi Power Systems postaví pro Elektrárnu Dětmarovice nový absorbér, zařízení pro snižování emisí síry, který nahradí absorbér zničený požárem v roce 2017. Zakázka za více než 600 milionů korun bude hotova v květnu 2020.
Sprejery z Ostravy a slovenské Šaľy načapali při činu 8.4.2019

Sprejery z Ostravy a slovenské Šaľy načapali při činu

Podjezd v Opletalově ulici v Nové Vsi je lákadlem. Nepovolené sprejerství se v místě opakuje, naposledy česko-slovenskou dvojici mladíků načapali při činu městští strážníci.
Soutěž o lístky do kina, o plavenky a echt stylový šátek 6.4.2019

Soutěž o lístky do kina, o plavenky a echt stylový šátek

Slepice, kachny a ovce uprostřed města? V Bohumíně žádný problém, v hobbyparku žije nejen drůbež už čtvrtou sezónu na stylovém ranči. Právě tam jsme vyhlásili novou soutěž o lístky do kina K3, plavenky do aquacentra Bospor a taky speciální "gangsterský" šátek.
Gymnazisté z Bohumína v dějepisné olympiádě převálcovali konkurenci 5.4.2019

Gymnazisté z Bohumína v dějepisné olympiádě převálcovali konkurenci

S obrovským náskokem bodů vyhráli žáci Gymnázia Františka Živného krajské kolo mezinárodní dějepisné olympiády českých a slovenských gymnázií. Bohumínští si v listopadu střihnou mezinárodní finále, které se uskuteční v Chebu.
Tetu Bertu v podání Pavly Skokanové ocenila porota divadelních Bucharů 4.4.2019

Tetu Bertu v podání Pavly Skokanové ocenila porota divadelních Bucharů

Čestné uznání ochotnické herečce Pavle Skokanové za výkon v roli tety Berty získal bohumínský spolek Boban na letošním ročníku krajské přehlídky amatérských divadel Ostravské buchary. V divácké anketě se pak mezi devíti soubory umístil na třetím místě.
Strážníci odhalili auto se zamaskovanými státními poznávacími značkami 3.4.2019

Strážníci odhalili auto se zamaskovanými státními poznávacími značkami

Osobní auto se zamaskovanými státními poznávacími značkami a dopadení čtveřice pachatelů vloupání. I to jsou případy bohumínských městských strážníků posledních dnů.
Těžká technika musela v Bohumíně vyprostit převrácený popelářský kukavůz 2.4.2019

Těžká technika musela v Bohumíně vyprostit převrácený popelářský kukavůz

Hasičský jeřáb z Karviné a vyprošťovací speciál Omars z Ostravy museli včera (1. dubna) hodinu po poledni pomáhat těžkému popelářskému autu v Bohumíně. Vůz skončil v příkopu na pravém boku, stalo se několik desítek metrů od městské skládky odpadů.
Cesta do Maroka i Bohumínsko v době sporu o Těšínsko, témata v Salonu Maryška 2.4.2019

Cesta do Maroka i Bohumínsko v době sporu o Těšínsko, témata v Salonu Maryška

V kulturním Salonu Maryška se bude cestovat na severozápad Afriky a taky proti proudu času. Už dnes, v úterý 2. dubna, bude hostem Maryšky cestovatel Lukáš Kalous z Bohumína a ve středu 3. dubna další Bohumíňák, historik Tomáš Rusek.
Fotografové z Bohumína v tradičním projektu Region Foto 2019 1.4.2019

Fotografové z Bohumína v tradičním projektu Region Foto 2019

Největší trvalý projekt svého druhu v České republice. Členové fotoklubů z Ostravska, Karvinska, Frýdecko-Místecka a Těšínska prezentují svou tvorbu na Region Foto 2019. Osmý ročník společné výstavy fotoklubů probíhá od 2. do 26. dubna v Havířově a Bohumín se aktivně účastní.
V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd 1.4.2019

V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd

V Bohumíně už zítra, v úterý 2. dubna, startují zápisy dětí do prvních tříd pro školní rok 2019/2020. Na všech školách se odehrají zábavnou formou. Rodiče potřebují k zápisu svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.
Začíná rekonstrukce dopravní tepny mezi Rychvaldem a Ostravou 31.3.2019

Začíná rekonstrukce dopravní tepny mezi Rychvaldem a Ostravou

Moravskoslezský kraj zahájí rozsáhlou rekonstrukci a modernizaci Orlovské ulice (II/470), která spojuje Ostravu s Rychvaldem. Stavba za více než 47 milionů korun, která bude spolufinancována z evropských peněz, začne v pondělí 1. dubna. Stavební práce potrvají do konce července.
Bohumínský klub hostil oblastní kolo v boxu 30.3.2019

Bohumínský klub hostil oblastní kolo v boxu

Více jak 40 kvalitních zápasů v boxu nabídlo oblastní kolo, které v Bohumíně pořádal místní klub FiTboxRiSk. Zápasníci z různých koutů Moravy a Slezska se představili v kategoriích školní mládež, kadeti, junioři a muži. Kolo proběhlo v hale Bosporka.
Bospor otevírá areál Adventure golfu i kontaktní zónu Mauglího ranče 29.3.2019

Bospor otevírá areál Adventure golfu i kontaktní zónu Mauglího ranče

Bospor otevírá v sobotu 30. března areál adventure golfu v Bohumíně. Od pondělí 1. dubna uvítá návštěvníky taky kontaktní zóna výběhu kamerunských koz a ovcí v Mauglího ranči.
Moravskoslezští záchranáři spouštějí systém first responderů 28.3.2019

Moravskoslezští záchranáři spouštějí systém first responderů

Moravskoslezští záchranáři spouštějí od 1. dubna na území kraje tzv. first responder systém. Zdravotnická záchranná služba zatím vyškolila a aktuálně eviduje 320 vybraných dobrovolníků z řad vlastních zaměstnanců, policistů a hasičů.
Casey Long vybojoval pro bohumínskou atletiku republikové stříbro 28.3.2019

Casey Long vybojoval pro bohumínskou atletiku republikové stříbro

Bohumínská atletika se po letech raduje z medailového kovu na žákovském mistrovství České republiky. O stříbro se postaral patnáctiletý závodník Casey Long, když v běhu na 60 metrů předvedl nový osobní rekord 7,20 setin sekundy.
Částečné dopravní omezení ve Slezské ulici kvůli sanaci zvlnění 27.3.2019

Částečné dopravní omezení ve Slezské ulici kvůli sanaci zvlnění

Ve Slezské ulici ve směru z Nového do Starého Bohumína počítejte v nejbližších dnech s částečným dopravním omezením. Krajští silničáři se znovu zabývají zvlněním tamní vozovky. Práce probíhají od úterý 26. března.
Nové pohlednice s velikonočním pozdravem z Bohumína 27.3.2019

Nové pohlednice s velikonočním pozdravem z Bohumína

Ani letos Bohumín neporušil nepsanou tradici a přichází s novým motivem svátečního velikonočního pozdravu na klasické pohlednici. Nejen sběratelé si mohou sérii doplnit o dva nové kousky. Velikonoční pozdravy z edice 2019 město právě uvedlo do prodeje.
Bohumínská Babička v trenkách balí kufr a jede na Ostravské buchary 26.3.2019

Bohumínská Babička v trenkách balí kufr a jede na Ostravské buchary

Babička v trenkách se vydá za hranice Bohumína. Místní ochotnický divadelní spolek se s komedií Vlastimila Pešky představí na 9. ročníku festivalu Ostravské buchary. Krajská přehlídka amatérských divadelních souborů proběhne 27. – 31. 3. v kulturním domě v Michálkovicích.
Mladí Bohumíňáci bodovali na soutěži plastikových modelářů 26.3.2019

Mladí Bohumíňáci bodovali na soutěži plastikových modelářů

Dvě první místa přivezl do Bohumína člen kroužku plastikových modelářů Šimon Hermann z domu dětí a mládeže Fontána. Zabodoval v mladších žácích v kategorii modelů pozemní bojové techniky i kategorii modelů letadel na soutěži O pohár Luna Příbor.
Siláci z Viktorky vybojovali na mistrovstvích republiky medaile 25.3.2019

Siláci z Viktorky vybojovali na mistrovstvích republiky medaile

Sezóna silových soutěží je v plném proudu a závodníkům oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín se daří. Na březnových mistrovstvích republiky brali zlato, stříbro i bronz. V březnu proběhlo mistrovství republiky dorostenců a juniorů, a taky republika mužů a žen.
Dva statné topoly u vlakového nádraží půjdou k zemi 25.3.2019

Dva statné topoly u vlakového nádraží půjdou k zemi

Dva obří topoly u budovy železniční stanice v Novém Bohumíně půjdou k zemi. Jsou ve špatném stavu, uvedla Správa železniční dopravní cesty. V den kácení (28. března), po dobu prací, bude v místě omezen pohyb lidí, parkování aut a také odstavení jízdních kol.
Ve sklenících v Dolní Lutyni sklízejí první rajčata a okurky 23.3.2019

Ve sklenících v Dolní Lutyni sklízejí první rajčata a okurky

Farmáři z Dolní Lutyně sklízejí rajčata a okurky, které vypěstovali v nedávno postavených sklenících. Se svou více než 11 hektarů velkou plochou jde o vůbec největší stavbu svého druhu u nás, patří zlínské skupině NWT.
Bohumínský florbal nabral dech a uvítá mladé talenty 22.3.2019

Bohumínský florbal nabral dech a uvítá mladé talenty

Po období útlumu bohumínský florbal ožívá. Do příští sezóny má místní klub v plánu vedle mužů přihlásit i družstva v kategoriích starších i mladších žáků, elévů a vůbec poprvé i přípravek. Právě do těch nejmladších týmů hledá 1. SC Bohumín ´98 nové talenty.
Ponožkový den podpořil lidi s Downovým syndromem 21.3.2019

Ponožkový den podpořil lidi s Downovým syndromem

Každá ponožka jiná. Taky mateřská škola FIT se dnes (čtvrtek 21. března) připojila k Světovému dni Downova syndromu, kterému se taky říká „Ponožkový den“. Symbolem pro podporu tohoto dne jsou ponožky, protože svým tvarem připomínají tvar chromozomů.
Šance pro knihomolové hříšníky, knihovna vyhlašuje amnestii 21.3.2019

Šance pro knihomolové hříšníky, knihovna vyhlašuje amnestii

Zapomněli, nevrátili, dluh roste. Dostanou ještě jednu šanci. Pozdě vrácené knížky mohou čtenáři v Bohumíně vrátit bez postihu. Knihovna K3 vyhlašuje u příležitosti „Března – měsíce čtenářů“ upomínkovou amnestii, která proběhne od pondělí 25. do soboty 30. března.
Jarní dobrovolnická brigáda a letní provozní doba psího útulku 20.3.2019

Jarní dobrovolnická brigáda a letní provozní doba psího útulku

Zahájení jarní sezóny v městském psím útulku v Bohumíně-Šunychlu je na spadnutí, ještě předtím se milovníci a přátelé psů sejdou na pravidelné dobrovolnické brigádě. Přidat se může každý, kdo má chuť, a to v sobotu 23. března od 9:30 hodin.
Strakám s dlouhými prsty jsou v patách městští strážníci 19.3.2019

Strakám s dlouhými prsty jsou v patách městští strážníci

Strážníci mají na kontě hned několik zásahů vůči lidem, kteří si chtěli přivlastnit cizí věci za své. Zasahovali například v areálu bývalé Benziny, na stavbě nové myčky v ulici 9. května a taky v areálu bývalých mrazíren v Pudlově.
Pohár pro vítěze turnaje Bosporu ukořistili Inkognito 18.3.2019

Pohár pro vítěze turnaje Bosporu ukořistili Inkognito

Inkognito předvedli nejlepší výkon veřejně. Družstvo „Inkognito“ je vítězem čtvrtého ročníku velikonočního turnaje Bospor ve fotbalu, o víkendu vybojovalo pohár.
Komise sportu v Záblatí zahájila putování po sportovištích 18.3.2019

Komise sportu v Záblatí zahájila putování po sportovištích

Komise sportu doporučila demolici dvou objektů v areálu sokolovny v Záblatí, které jsou v havarijním stavu. Je to jeden z výstupů březnového „výjezdního“ zasedání týmu, který se věnuje sportu v Bohumíně.
Kontrolovali dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu 16.3.2019

Kontrolovali dodržování zákazu řízení pod vlivem alkoholu

Policisté v Moravskoslezském kraji kontrolovali dodržování normy, která zakazuje řízení pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Zároveň dohlédli na dodržování veškerých pravidel provozu na pozemních komunikacích.
Do Bohumína zavítá Legiovlak, věrná replika vlaku československých legionářů 15.3.2019

Do Bohumína zavítá Legiovlak, věrná replika vlaku československých legionářů

Do Bohumína zavítá legendární Legiovlak Československé obce legionářské. Na vlakovém nádraží zastaví od 2. do 7. dubna. Pojízdné muzeum nabídne komentované prohlídky pro veřejnost, akce pro školy i on-line databázi předků-legionářů.
Při razii kriminalisté odhalili varnu pervitinu a zadrželi několik osob 15.3.2019

Při razii kriminalisté odhalili varnu pervitinu a zadrželi několik osob

Kriminalisté TOXI týmu Územního odboru Karviná odhalili varnu pervitinu i prodej. Policisté zadrželi několik osob, při domovních prohlídkách byly zajištěny chemické nádoby. Kriminalisté zasahovali na několika místech našeho regionu, uvedla policie bez bližších podrobností.
Fotbalisté Bosporu zahájí jaro prestižním derby, už tuhle neděli 14.3.2019

Fotbalisté Bosporu zahájí jaro prestižním derby, už tuhle neděli

Začátek rovnou na plné pecky. První duel moravskoslezské divize E po dlouhé zimní pauze odehraje FK Bospor Bohumín v neděli 17. března od 15 hodin na domácím trávníku proti Havířovu. Okresnímu derby přitom nikdy nescházejí emoce a říz.
Meteorologové znovu upozornili na silný vítr 14.3.2019

Meteorologové znovu upozornili na silný vítr

Meteorologové znovu upozornili na silný vítr. Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od čtvrtka 14.03.2019 18:00 do pátku 15.03.2019 06:00 a od pátku 15.03.2019 18:00 do soboty 16.03.2019 06:00.
Březnová saunová noc bude nadlouho poslední 13.3.2019

Březnová saunová noc bude nadlouho poslední

Zimní sezóna saunování jde do finále, v Bohumíně ji zakončí stylově a ve velkém. Jarní saunovou noc si můžete v saunovém světě a aquacentru Bospor užít v pátek 29. března.
Světový den ledvin: preventivní prohlídka zdarma a bez objednání 12.3.2019

Světový den ledvin: preventivní prohlídka zdarma a bez objednání

Nemocné ledviny nebolí. Preventivní prohlídku zdarma a bez objednání nabídnou u příležitosti Světového dne ledvin pracoviště B Braun po celé republice, tedy i dialyzační středisko Bohumín (areál nemocnice, Starý Bohumín). Ve čtvrtek 14. března od 8 do 15 hodin.
Meteorologové znovu upozornili na silný vítr 12.3.2019

Meteorologové znovu upozornili na silný vítr

Meteorologové vydali další upozornění, silný vítr může potrápit Moravskoslezský kraj od středy 13.03.2019 02:00 do středy 13.03.2019 12:00.
Hasiči evidují kvůli silnému větru přes 500 výjezdů 11.3.2019

Hasiči evidují kvůli silnému větru přes 500 výjezdů

Popadané a vyvrácené stromy, někde taky opravy poničených střešních plechových krytin. Během dneška (od nedělní půlnoci) již moravskoslezští hasiči vyjeli kvůli silnému větru 507 krát, jen na Karvinsku šlo o 79 případů. Události se dosud obešly bez zranění i bez větších materiálních škod.
Knihovnou provoní jarní ayurvédská kuchyně, kurz vaření pokračuje 11.3.2019

Knihovnou provoní jarní ayurvédská kuchyně, kurz vaření pokračuje

Ayurvédská kuchyně zaujala, bohumínská knihovna proto připravila další pokračování kurzu nevšedního vaření. Nejbližší termín je už tuhle sobotu 16. března a zbývají poslední volná místa. Další šanci budete mít v sobotu 4. května.
Legendární MC Erik hlavní hvězdou devadesátkové Zpátky do školy 11.3.2019

Legendární MC Erik hlavní hvězdou devadesátkové Zpátky do školy

Devadesátky frčí, v Záblatí už potřetí. Další pokračování večera plného hitů 90. let a dobré zábavy pořádá spolek Mládež v záblatské sokolovně v sobotu 23. března od 19 hodin. Pokud máte rádi retro, vzhůru do Záblatí.
Policisté zadrželi mladého muže, který se ukájel na veřejnosti 11.3.2019

Policisté zadrželi mladého muže, který se ukájel na veřejnosti

Na šestadvacetiletého muže to přišlo krátce po půl osmé ráno, problém byl v tom, že se tak stalo na veřejnosti. Za ukájení na veřejnosti je důvodně podezřelý z přečinu výtržnictví.
Silný vítr přes víkend trápil obyvatele Moravskoslezského kraje 11.3.2019

Silný vítr přes víkend trápil obyvatele Moravskoslezského kraje

Jen do nedělních devatenácti hodin (10. března) hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali u skoro 80 událostí, které souvisely se silným větrem. Opakované výpadky dodávky elektřiny o víkendu registrovali také energetici, v Bohumíně například v částech Skřečoň, Záblatí nebo Nová Ves.
Zdravá středomořská kuchyně řeckého ostrova Korfu 10.3.2019

Zdravá středomořská kuchyně řeckého ostrova Korfu

Skordalia, mořská treska Bianco, tzatziki, typická řecká káva a další. Kuchyni řeckého ostrova Korfu jste mohli ochutnat pod vedením Evy a Dimitrise Priftis. Kulinářský worskshop uspořádal spolek Alma mater ve spolupráci s knihovnou K3.
Siloví trojbojaři z Bohumína vybojovali na mistrovství republiky medaile 9.3.2019

Siloví trojbojaři z Bohumína vybojovali na mistrovství republiky medaile

Skvělou práci odvedli závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie na 27. Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen, které proběhlo v Kralupech nad Vltavou. Několikrát stanuli na bedně vítězů a mezi třinácti zúčastněnými oddíly skončili v celkovém pořadí druzí.
Se silným větrem počítejme prakticky po celý víkend 9.3.2019

Se silným větrem počítejme prakticky po celý víkend

Upozornění na silný vítr meteorologové rozšířili prakticky na celý víkend. Výstraha platí od soboty 09.03.2019 11:30 do neděle 10.03.2019 04:00 a od neděle 10.03.2019 15:00 do pondělí 11.03.2019 12:00.
Na břehu března s obrazy a keramikou spolku Bart 8.3.2019

Na břehu března s obrazy a keramikou spolku Bart

Kresba, malba a keramika zkrášlí výstavní prostory Salonu Maryška. Bohumínský spolek Bart, který v centru města provozuje úspěšný ateliér, uvede výstavu nazvanou „Na břehu března“. Vernisáž bude v Salonu na náměstí T. G. Masaryka v pátek 15. března od 17 hodin.
Děcka, sraz ve čtyry na klepaču, s Radostí a Impulsem 7.3.2019

Děcka, sraz ve čtyry na klepaču, s Radostí a Impulsem

Sraz "ve čtyry na klepaču". Originální bude nejen název 37. výročního koncertu bohumínského tanečního souboru Radost a Impuls. Nabídne ho rovnou třikrát. Předprodej vstupenek proběhne 12. a 14. března v centru města.
Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr 7.3.2019

Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr

Upozornění meteorologů na silný vítr platí taky pro Moravskoslezský kraj, a to od čtvrtka 07.03.2019 12:00 do čtvrtka 07.03.2019 20:00.
Vysílání bohumínské televize dočasně omezila závada odbavovacího serveru 6.3.2019

Vysílání bohumínské televize dočasně omezila závada odbavovacího serveru

Závada na odbavovacím serveru dočasně znemožnila distribuci signálu Televizního informačního kanálu Bohumín do sítí vybraných kabelových operátorů. Na odstranění závady se pracuje, termín obnovení plnohodnotného vysílání zatím není možné určit.
Parádní sezóna bohumínských žáků pokračuje 6.3.2019

Parádní sezóna bohumínských žáků pokračuje

Mladší žáci FK Bospor Bohumín navazují na úspěchy svého přípravkového věku, kdy se jim podařilo vyhrát v této věkové kategorii jak okresní soutěž, tak i krajský turnaj vítězů jednotlivých okresů. Vyhráli všech šest turnajů, které jim trenéři v zimním halovém období naplánovali.
Počtrnácté po svých do nejvyššího patra bývalého vodojemu 5.3.2019

Počtrnácté po svých do nejvyššího patra bývalého vodojemu

187. Je jejich přesně 187. To dáte. Vyzkoušejte svou fyzičku ve čtrnáctém ročníku populárního „Běhu do schodů“. V úterý 19. března od 12 hodin v budově Penzionu ve věži u bohumínského aquacentra.
Bohumínská městská nemocnice i kvůli chřipce zakázala návštěvy 4.3.2019

Bohumínská městská nemocnice i kvůli chřipce zakázala návštěvy

Bohumínská městská nemocnice z důvodu výrazného nárůstu akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji přijímá preventivní režimové protiepidemické opatření.
Na vodních travinách v Kališově jezeře si pochutnají amuři 4.3.2019

Na vodních travinách v Kališově jezeře si pochutnají amuři

Stolístek klasnatý je vodní travina, která umí rekreaci u přírodní vodní nádrže pěkně znepříjemnit. V případě Kališova jezera Bohumín spojí síly s rybáři. Na stolístek vyšlou amury. Město poskytne rybářům dotaci na zarybnění.
Kraj rozdává seniorům zdarma hlásiče požáru a detektory oxidu 3.3.2019

Kraj rozdává seniorům zdarma hlásiče požáru a detektory oxidu

Moravskoslezský kraj zakoupil hlásiče požáru a detektory oxidu uhelnatého za více než 1,5 milionu korun. Zdarma je získají senioři starší 65 let, kteří bydlí v Moravskoslezském kraji.
Ze zahradní chatky v Rychvaldu zmizely věci za 37 tisíc korun 3.3.2019

Ze zahradní chatky v Rychvaldu zmizely věci za 37 tisíc korun

Věci za 37 tisíc korun zmizely ze zahradní chatky v Rychvaldu. Podle dosud zjištěných informací neuzamkl majitel vchod na oplocený pozemek u rodinného domu a nezajistil ani žádným způsobem vstup do chatky umístěné na pozemku.
Neznámý vandal devastoval na parkovišti osobní auta 2.3.2019

Neznámý vandal devastoval na parkovišti osobní auta

Neznámý vandal způsobil na dvou zaparkovaných osobních autech škodu za několik desítek tisíc korun, mimo jiné rozbil čelní sklo a poškrábal kapotu. Stalo se na jednom z parkovišť v Bohumíně v noci na čtvrtek 28. února.
Skordalia, bianco i tzatziki v knihovně ukuchtí přímo s obyvateli Korfu 2.3.2019

Skordalia, bianco i tzatziki v knihovně ukuchtí přímo s obyvateli Korfu

Vůně Kerkyry aneb Korfské vaření v jednom hrnci. Lahůdky kuchyně řeckého ostrova vás naučí v interaktivním workshopu Dimitris a Eva Prifti. Eva Prifti je rodačkou z Bohumína. Kofrská kuchyně ovládne knihovnu K3 v Novém Bohumíně ve čtvrtek 7. března od 15 do 20 hodin.
Autoři černých skládek po sobě uklízeli, pod dohledem strážníků 1.3.2019

Autoři černých skládek po sobě uklízeli, pod dohledem strážníků

Zakladači černých skládek to mají v Bohumíně složité. Jejich počínání neunikne všímavým sousedům, strážníkům a asistentům prevence. „Bordelářům“ jsou v patách taky kamerový systém města a fotopasti. Vloni společnými silami načapali při činu více jak čtyřicet hříšníků.
Bospor pořádá oblíbený velikonoční turnaj pro veřejnost 28.2.2019

Bospor pořádá oblíbený velikonoční turnaj pro veřejnost

Pánové, čekání na Velikonoce si můžete zkrátit v hale Bospor na stylovém velikonočním turnaji ve fotbalu. V sobotu 16. března od 9 hodin. Turnaj se uskuteční ve sportovní hale Bospor vedle aquacentra a hrát se bude na hřišti s umělým trávníkem. Postaví vlastní tým taky ženy?
Do Bohumína se nejčastěji stěhovali lidé z Ostravy, Orlové a Dolní Lutyně 27.2.2019

Do Bohumína se nejčastěji stěhovali lidé z Ostravy, Orlové a Dolní Lutyně

Skoro čtvrtinu vloni vylicitovaných městských bytů v Bohumíně obsadili nově příchozí nájemníci z jiných měst a obcí. Z 257 licitací se jednalo o 59 bytů. Lidé byli za bydlení ochotni více si připlatit. Průměrná cena napříč všemi v roce 2018 vyhlášenými licitacemi byla 72,19 korun za metr čtvereční.
Pošťák Maryška hledá příslušníky 311. bombardovací perutě RAF původem z Bohumína 26.2.2019

Pošťák Maryška hledá příslušníky 311. bombardovací perutě RAF původem z Bohumína

Spolek Maryška na podzim připravuje knihu věnovanou příslušníkům 311. bombardovací perutě RAF, konkrétně mužům původem z Bohumína. Povedlo se sestavit příběh podplukovníka Bedřicha Bogumského, který za 2. světové války působil u Královského letectva (RAF) ve Velké Británii.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad