Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Poškozený břeh na soutoku Povodí Odry opraví 5.6.2018

Poškozený břeh na soutoku Povodí Odry opraví

Břeh na takzvané špici, tedy v místě, kde se sbíhají řeky Odra a Olše, Povodí Odry opraví. Dravá Olše v minulosti poškodila úsek v délce asi 60 metrů, část břehu se zřítila. Místo je turisticky oblíbené, pěší i cyklisté by zde nyní měli být opatrní.
Oranžové kolo vyneslo Bohumínu přes 52 tisíc korun 4.6.2018

Oranžové kolo vyneslo Bohumínu přes 52 tisíc korun

Přes 50 tisíc korun věnuje Nadace ČEZ mladým sportovcům z Bohumína. Peníze pro ně vyšlapali na speciálním Oranžovém kole návštěvníci dne otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice.
Na den otevřených dveří do Elektrárny Dětmarovice přišlo o polovinu více lidí než vloni 3.6.2018

Na den otevřených dveří do Elektrárny Dětmarovice přišlo o polovinu více lidí než vloni

Provozy Elektrárny Dětmarovice si v sobotu (2. června) na dni otevřených dveří prohlédlo na 600 návštěvníků, o polovinu více než před rokem. Lidé se zajímali hlavně o budoucnost elektrárny po loňském požáru absorbéru. Akci doprovodil bohatý program pro děti.
Žáky a učitele z Gliwic v Bohumíně zaujala nejen místnost Snoezelen 3.6.2018

Žáky a učitele z Gliwic v Bohumíně zaujala nejen místnost Snoezelen

Terapie O.T.A. pro žáky s autismem a taky ukázková hodina ve speciální místnosti Snoezelen zaujala žáky a pedagogy ze základní školy v polských Gliwicích při návštěvě mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie v Bohumíně.
Při požáru našli hasiči v bytě tělo bez známek života 2.6.2018

Při požáru našli hasiči v bytě tělo bez známek života

Při požáru v bytovém domě v Jateční ulici hasiči našli v bytě tělo bez známek života, nepomohla ani okamžitá resuscitace. Na místě v sobotu 2. června dopoledne zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
Na Oranžovém kole budou v sobotu šlapat i starostové Bohumína a Orlové 1.6.2018

Na Oranžovém kole budou v sobotu šlapat i starostové Bohumína a Orlové

Kdo bude mít více energie? Zhruba 100 tisíc korun od Nadace ČEZ si mezi sebou děti z Bohumína a Orlové. Podpoří je starostové obou měst, kteří taky usednou na tzv. Oranžové kolo. Šlápnout do pedálů přitom mohou všichni účastníci dne otevřených dveří elektrárny.
Meteorologové vydali další upozornění na možnost výskytu bouřek 1.6.2018

Meteorologové vydali další upozornění na možnost výskytu bouřek

Meteorologové zpřesnili předpověď pro Moravskoslezský kraj, silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou region od soboty 02.06.2018 11:00 do soboty 02.06.2018 22:00 a od neděle 03.06.2018 10:00 do neděle 03.06.2018 21:00.
Mezi železným šrotem našel minometný granát 1.6.2018

Mezi železným šrotem našel minometný granát

Při kontrole odevzdaného šrotu našel zaměstnanec sběrny minometný granát. Z bezpečnostních důvodů bylo místo ihned uzavřeno a do Bezručovy ulice přispěchal policejní pyrotechnik. Stalo se ve čtvrtek 31. května.
Bospor si chce zajistit záchranu, podpořte ho už tuhle neděli 31.5.2018

Bospor si chce zajistit záchranu, podpořte ho už tuhle neděli

Důležitý divizní mač odehrají v neděli 3. června od 17 hodin fotbalisté Bosporu v areálu Pavla Srnička za parkem proti olomouckým Novým Sadům. Pokud domácí svěřenci kouče Martina Špičky získají tři body, definitivně si tím už zajistí záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži.
Z pátku na sobotu mohou region zasáhnout silné bouřky 31.5.2018

Z pátku na sobotu mohou region zasáhnout silné bouřky

Meteorologové upozorňují na možnost silných bouřek. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od pátku 01. 06. 2018 11:00 do soboty 02. 06. 2018 02:00.
Oprava havárie kanalizace o víkendu zablokuje Záblatí 30.5.2018

Oprava havárie kanalizace o víkendu zablokuje Záblatí

Havárie na kanalizaci v Sokolské ulici zkomplikuje o víkendu dopravu v Záblatí. Stavbaři budou muset rozkopat silnici v zatáčce poblíž restaurace Pod Kaštany. Dopravu proto v sobotu a v neděli odkloní do objízdných tras.
Zdatnost malých sportovců prověřilo Atletické minisoutěžení 30.5.2018

Zdatnost malých sportovců prověřilo Atletické minisoutěžení

Děti z mateřinek jako zdatní sportovci. Počtrnácté se v Bohumíně konalo Atletické minisoutěžení. Zapojilo se sedm místních mateřinek, v soutěži družstev byla nejlepší školka ze Skřečoně. Akci pořádal atletický klub, dům dětí a ZŠ ČSA.
Pošta zruší pobočku ve Skřečoni, od srpna ji nahradí pošta Partner 29.5.2018

Pošta zruší pobočku ve Skřečoni, od srpna ji nahradí pošta Partner

Potvrzeno. Česká pošta zruší v Bohumíně další pobočku a nahradí ji alternativní Poštou partner. Od 1. srpna 2018 bude poštovní služby v městské části Skřečoň poskytovat namísto státní podniku smluvní partner.
Senior se popálil při zakázaném vypalování trávy 28.5.2018

Senior se popálil při zakázaném vypalování trávy

Hasiči z Bohumína pomáhali při hašení požáru posečené trávy, které se chtěl co nejdříve zbavit šestasedmdesátiletý senior z Rychvaldu. Při poryvu větru se ale oheň rozšířil, ožehl mu obličej a důchodce skončil v nemocnici. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
Oranžové kolo v elektrárně pošlape pro bohumínský dům dětí a mládeže 28.5.2018

Oranžové kolo v elektrárně pošlape pro bohumínský dům dětí a mládeže

Elektrárna Dětmarovice v sobotu 2. června otevře dveře veřejnosti. Připravila komentované prohlídky, soutěže a také dobročinné Oranžové kolo, na kterém se letos bude šlapat pro bohumínský dům dětí a mládeže. Den otevřených dveří proběhne od 9 do 12 hodin.
Zapnutá červená světla na přejezdech řidiče neodradila 26.5.2018

Zapnutá červená světla na přejezdech řidiče neodradila

Moravskoslezští policisté se zaměřili na chování řidičů na železničních přejezdech a dodržování zákona o silničním provozu. Policisté zjistili 14 přestupků bezprostředně spojených s přejezdy. Až na jeden, který oznámili příslušnému správnímu orgánu, vyřídili všechny v příkazním řízení.
Opilý řidič ve Skřečoni havaroval se skútrem 25.5.2018

Opilý řidič ve Skřečoni havaroval se skútrem

Hodinu po poledni si to 53letý muž včera štrádoval na skútru (malá motorka zn. Jonway Korado) Mládežnickou ulicí ve Skřečoni. Když vjížděl do ulice, manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Záhy vyšlo najevo, že muž je opilý.
Koncert Pavla Helana a Scholy Nový Bohumín podpoří seniory 25.5.2018

Koncert Pavla Helana a Scholy Nový Bohumín podpoří seniory

Pavel Helan, písničkář, kytarista a finalista soutěže Československo má talent, zahraje a zazpívá v Bohumíně spolu s místním sborem Schola Nový Bohumín. Za benefičním koncertem se vydejte do kostela Božského Srdce Páně ve čtvrtek 31. května.
V neděli dopoledne do Záblatí za tradiční poutní mší 25.5.2018

V neděli dopoledne do Záblatí za tradiční poutní mší

Svatého Jana Nepomuckého, jednoho z nejznámějších českých světců, připomenou v Záblatí. Poutní mše k jeho cti proběhne v neděli 27. května od 10:30 hodin poblíž kaple, které je sv. Jan Nepomucký patronem.
Třiatřicetiletý drogový dealer z Bohumína je ve vazbě 24.5.2018

Třiatřicetiletý drogový dealer z Bohumína je ve vazbě

Třiatřicetiletý muž z Bohumína je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dealer si vyslechl obvinění. Toxi tým ve městě zasáhl v pondělí 21. května.
Tomáš Vaclík si stoupne do branky bohumínského Bosporu 24.5.2018

Tomáš Vaclík si stoupne do branky bohumínského Bosporu

Ne, fotbalový svět se nezbláznil, žádný přestup českého reprezentačního brankáře a opory švýcarského FC Basilej Tomáše Vaclíka do divizního Bohumína se nekoná. To jen starší bratr opory Bosporu chce vyplnit pauzu před srazem národního týmu a vyrazí si do Bohumína zatrénovat.
Běžecká Čokoládová tretra nabídne závody i zábavu 23.5.2018 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Běžecká Čokoládová tretra nabídne závody i zábavu

Čokoládová tretra, oblíbený běžecký závod pro děti, znovu zavítá taky do Bohumína. V letošním roce potěší školáky ve věku od 6 do 11 let, a půjde o hlavní kategorii s postupem. V Bohumíně se koná poslední základní kolo.
Moravskoslezský kraj mohou zasáhnout silné bouřky 22.5.2018

Moravskoslezský kraj mohou zasáhnout silné bouřky

Meteorologové upozorňují na možnost silných bouřek. Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od středy 23.05.2018 10:00 do středy 23.05.2018 23:00.
Čištění soklu opravované budovy doprovodí zvýšená prašnost 22.5.2018 Ukaž na letecké mapě

Čištění soklu opravované budovy doprovodí zvýšená prašnost

Přestavba bývalé budovy střední školy na nové centrum sociálních služeb v Novém Bohumíně je v plném proudu. Od jara uvnitř probíhají bourací práce, upravují dispozice. Do příštího roku z něj vyroste moderní zázemí nejen se sociálně-terapeutickými dílnami.
Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole, poranila si hlavu 21.5.2018

Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole, poranila si hlavu

Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole tak nešťastně, že si způsobila vážné poranění hlavy, a to přesto, že měla ochrannou přilbu. Záchranáři cyklistce poskytovali pomoc v neděli 20. května kolem půl čtvrté odpoledne.
Bohumín se připojuje k velkému happeningu základních uměleckých škol 21.5.2018

Bohumín se připojuje k velkému happeningu základních uměleckých škol

Základní umělecká škola v Bohumíně se připojuje k celostátnímu happeningu uměleckých škol. V Česku se koná podruhé. Hudebníci, výtvarníci, dramatici všech generací vyjdou do ulic, v Bohumíně se představí na náměstí před radnicí ve čtvrtek 24. května od 16 hodin.
Žlutá a zelený, Bohumín instaluje nové odpadkové duo koše 18.5.2018

Žlutá a zelený, Bohumín instaluje nové odpadkové duo koše

Bohumín testuje duo koše. Nejen návštěvníci parku díky nim budou moci třídit plasty i na obyčejné vycházce. Radniční odbor životního prostředí prozatím pořizuje prvních patnáct kusů.
Fotbalisty Bosporu čeká v neděli boj o všechno 17.5.2018

Fotbalisty Bosporu čeká v neděli boj o všechno

Když fotbalisté Bosporu završili podzim v Moravskoslezské divizi E na osmém místě tabulky se ziskem 21 bodů, zavládla v týmu pohoda. Jenže ve druhé polovině ročníku je vše jinak. Bohumínští ještě nevyhráli a rázem se ocitli v pásmu ohrožení sestupem! V neděli 20. května od 17 hodin půjde o všechno.
Turisté a cyklisté se vydají z Bohumína do Bohumína po čtyřiačtyřicáté 17.5.2018

Turisté a cyklisté se vydají z Bohumína do Bohumína po čtyřiačtyřicáté

Po čtyřiačtyřicáté se turisté a cyklisté vydají „Z Bohumína do Bohumína“. Pochod a cyklojízdu pro všechny generace pořádá Klub českých turistů odbor Tramp Bohumín v sobotu 19. května.
Strážníci zasáhli proti násilníkovi i vandalovi 16.5.2018

Strážníci zasáhli proti násilníkovi i vandalovi

Bohumínští městští strážníci v uplynulých dnech zasahovali proti násilníkovi a vandalovi, a to ve Skřečoni a v Novém Bohumíně. Oba případy poté postoupili Policii České republiky.
V Bohumíně otevřeli výstavu s exponáty a dokumenty z první republiky 15.5.2018

V Bohumíně otevřeli výstavu s exponáty a dokumenty z první republiky

Vznik samostatné Československé republiky v roce 1918, hospodářská krize 30. let, opevnění hranic, mobilizace 1938. Tyhle a další milníky první republiky mapuje výstava nazvaná „Bunkry – němí strážci hranic“. V Bohumíně je k vidění až do 10. července.
V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků 14.5.2018

V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků

6500 květinek ve tvaru měsíčku lékařského. Dobrovolníci na Bohumínsku ve středu 16. května aktivně podpoří dobročinnou sbírku Ligy proti rakovině Praha. Spolek Profit12 zároveň v Bohumíně připravuje doprovodný program.
Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě 12.5.2018

Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě

V prvním čtvrtletím letošního roku Moravskoslezský kraj navštívilo o 10,1 procenta lidí více než loni touto dobou. Přibylo také cizinců, kteří se zde ubytovali. Letošní zimu si pochvalují i provozovatelé lyžařských středisek v Beskydech a Jeseníkách.
Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky 11.5.2018

Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky

Prvorepubliková pohraniční opevnění jako tichý svědek událostí na sklonku meziválečného Československa. „Němí strážci hranic“ jsou námětem pro výstavu, kterou v Salonu Maryška uvede Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci se spolkem Maryška a městem Bohumín.
Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu 11.5.2018

Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu

25letý řidič to s osobním autem napálil do zábradlí železárenského mostu. S autem Renault Laguna jel po silnici III. třídy ve směru od ulice 9. května směrem k železárnám.
Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu 10.5.2018

Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu

V požárním útoku a v závodu na 100 metrů překážek si o víkendu změří síly dobrovolní hasiči v Bohumíně. Okrsková soutěž proběhne v zázemí oválu při základní škole ČSA v sobotu 12. května od 9 hodin. Diváci mají vstup zdarma.
Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne 9.5.2018

Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne

Obyvatelé Skřečoně musejí v pondělí 14. května počítat s částečným omezením provozu pobočky pošty. Z provozních důvodů v tento den zkrátí otevírací dobu, uvedla pošta bez bližších podrobností.
Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku 9.5.2018

Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku

Dlouhodobě je počet případů, kdy lidé v rozporu s pravidly nepřihlásí psa k platbě poplatku za něj, v Bohumíně nízký. Situaci kontinuálně sledují městští strážníci a v bytových domech domovníci a správci.
V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu 8.5.2018

V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu

Ve dvoupodlažním objektu za Kauflandem v úterý 8. května odpoledne hořely zbytky odpadu. Na místo postupně přijelo šest hasičských jednotek. Objekt zasažený požárem je podle dostupných informací určený k demolici.
Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací 8.5.2018

Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací

Úderem desáté hodiny startuje v Bohumíně (úterý 8. května) dvaadvacátý ročník Běhu ulicemi města. Přijďte na náměstí T. G. Masaryka nebo sledujte dění v přímém televizním přenosu ve vysílání TIK Bohumín nebo na internetu.
Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května 7.5.2018

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně proběhnou už tento čtvrtek 10. května. K jednotnému termínu přistoupily městské mateřinky a také soukromá mateřinka Bambino v Záblatí. Zápisy začínají v osm, respektive v devět hodin, v jednom případě úderem desáté hodiny.
Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce 6.5.2018

Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce

Při noční nehodě v Rychvaldu na Karvinsku skončil osobní vůz v potoce, hasiči z auta vyprostili zraněnou osobu. Stalo se v Orlovské ulici. Na místo byli vysláni hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bohumíně a Slezské Ostravě.
Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu 6.5.2018

Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu

Motocyklista se v Rychvaldu včera v podvečer (sobota 5. května) střetl s osobním autem, stalo se kolem 18. hodiny v Orlovské ulici. Oba měli podle policistů jet ve směru od Bohumína.
Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku 4.5.2018

Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku

Kraj spustil další část oprav estakády Bazaly v Ostravě, cestující městskou hromadnou dopravu a také řidiči musejí počítat s omezeními. Například autobusová linka č. 555 Ostrava-Bohumín změnila zastávku „most Pionýrů“ ve směru z Bohumína až do srpna příštího roku.
Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma 4.5.2018

Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma

Osmnáct let už v Bohumíně funguje bezplatná databáze „Firmy, služby, podnikání“. Obsahuje zhruba 800 údajů o provozovnách a jejich provozních dobách, kontaktech. Pro registraci nových subjektů je nyní ideální čas.
Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty 3.5.2018

Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty

Větší komfort a více soukromí získali obyvatelé Domova Jistoty v Šunychelské ulici v Bohumíně. Třiadvacet seniorů a lidí s handicapem si nyní užívá bydlení komunitního typu.
Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek 3.5.2018

Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek

Silné bouřky mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout od čtvrtka 03.05.2018 17:00 do pátku 04.05.2018 01:00, upozornili meteorologové (nízký stupeň nebezpečí).
Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty 2.5.2018

Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty

V letošním roce si připomínáme řadu „osmičkových“ výročí vztahujících se k historii naší republiky. Literární podobu autorských vzpomínek obyvatel na život na Bohumínsku v letech dávno i nedávno minulých chce zachytit projekt „Společná paměť“, který spouští spolek Maryška.
Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté 1.5.2018

Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté

Po dvaadvacáté se závodníci všech generací postaví na start Běhu ulicemi města. Jedna z největších sportovních událostí sezóny se koná tradičně v den státního svátku "Dne vítězství", 8. května. První start bude v 10 hodin.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 1.5.2018

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou zasáhnout Moravskoslezský kraj. Upozornění meteorologů platí od středy 02.05.2018 14:00 do pátku 04.05.2018 00:00.
Padající lípa v Bohumíně zranila školáka 30.4.2018

Padající lípa v Bohumíně zranila školáka

Třináctiletého chlapce zranila padající lípa poblíž Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně. Strom nevydržel nápor větru. Školák utrpěl zranění dolní končetiny a do nemocnice jej transportoval vrtulník.
S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného 30.4.2018

S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného

Na dveře domácností v Bohumíně zvoní zástupci soukromé firmy, kteří se prezentují jako preventisté kriminality. Nájemníkům uvádí, že provádějí jakési kontrolní zazvonění a odvolávají se na to, že radnice o projektu ví a podporuje ho, ta to razantně odmítá.
Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry 30.4.2018

Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry

Skokem z mostu do řeky Odry chtěl ukončit život přibližně třicetiletý muž z Nového Bohumína. Čin mu rozmluvil policejní vyjednavač. Rychlý zásah složek integrovaného záchranného systému iniciovali městští strážníci.
Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu 29.4.2018

Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu

Čtrnáct sezón měl za sebou umělý povrch atletického oválu v Novém Bohumíně. Od dubna je opět v plné formě a běžci to oceňují. Bohumín zaplatil za obnovu 1 milion 76 tisíc korun.
Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy 27.4.2018

Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy

Láska voní zázrakem, Moc lásky, Šepot lásky. Zkrátka láska na sto způsobů je námětem nové sbírky básnířky Dagmar Čížové z Bohumína. Nazvala ji „V království zimy“ a premiéru měla v kulturním Salonu Maryška.
Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti 26.4.2018

Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti

Filipojakubská noc v Záblatí bude mít šťávu. Průvod masek, pálení čarodějnic, opékání buřtů, nafukovací skákací hrad a jako bonus navíc dobroty z nefalšované polní kuchyně. U sokolovny v Záblatí v pondělí 30. dubna odpoledne. Vstupné je dobrovolné.
Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu 24.4.2018

Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu

Dva dny bude rekreační bazén v bohumínském aquacentru mimo provoz kvůli závadě dna. Specializovaná firma se do opravy pustí ve středu 25. dubna hned ráno. Velkého plaveckého bazénu se výluka nedotkne, Bospor poskytne návštěvníkům slevu na vstupném do bazénové haly.
Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby 24.4.2018

Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby

Poslední etapa výměny starých oken v hlavní historické budově radnice (ze strany od kostela) začíná. Demontáž starých rámů a montáž nových replik odstartuje už zítra, ve středu 25. dubna.
Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách 23.4.2018

Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách

Posádko, připravte se k vyplutí! I tohle zvolání už brzy zazní zahradou městské mateřinky v Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Velká dřevěná loď s pískovištěm uprostřed je tamní novou dětskou atrakcí a dominantou.
Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze 21.4.2018

Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze

Učitelé mají smysl pro humor. Výborná atmosféra provázela 25. ročník recesního plesu učitelů, který se konal v sále domu dětí mládeže. Organizační štafetu letos převzala základní škola na tř. Dr. E. Beneše. Motivem aktuálního ročníku byla „povinná četba“.
Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku 20.4.2018

Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku

Druhé místo v prestižní anketě Hasič roku 2017 v kategorii „Zásah roku 2017“ získali profesionální hasiči z HZS Moravskoslezského kraje, územní odboru Karviná, za loňský červencový zásah u požáru absorbéru v elektrárně Dětmarovice. Podíleli se na něm také krajští a dobrovolní hasiči z Bohumína.
Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý 19.4.2018

Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý

Práci dvanácti osobností bohumínského školství vyzvedl aktuální ročník projektu Bohumínský AMOS 2018. Hlavní cena putovala k Zdeňku Veselému, bývalému učiteli, řediteli školy, dlouholetému pracovníkovi v samosprávě a také zastupiteli a kronikáři města.
Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti 19.4.2018

Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti

Na dodržování povolené rychlosti na silnicích se zaměřila dopravně-bezpečností akce Speed Marathon. Moravskoslezští policisté nasadili do akce 87 dopravních policistů a policistů pořádkové služby, kteří zkontrolovali 667 řidičů.
Podnapilý se sekerou v ruce se vrhl na autobusovou zastávku 18.4.2018

Podnapilý se sekerou v ruce se vrhl na autobusovou zastávku

Posilnil se alkoholem, popadl sekeru a jal se vybít zlost na nejbližší autobusové zastávce. 26letého mladíka museli v Orlovské ulici v Rychvaldě zklidnit bohumínští městští strážníci.
V poli našel nefunkční dělostřelecký granát 17.4.2018

V poli našel nefunkční dělostřelecký granát

V úterý kolem půl desáté dopoledne policisté prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o nálezu munice na území Kopytova, poblíž čističky odpadních vod. Oznamovatel v poli našel granát průměru 37 mm.
Strážníci zasáhli proti třem zlodějům kovového materiálu 16.4.2018

Strážníci zasáhli proti třem zlodějům kovového materiálu

Rovnou tři zloděje kovového materiálu v uplynulých dnech zpacifikovali bohumínští městští strážníci. Úspěšné zásahy zaznamenali v ulicích Hraniční a Československé armády, informoval jejich ředitel.
Začala turistická sezóna, tipy k výletu dodá nová aplikace 15.4.2018

Začala turistická sezóna, tipy k výletu dodá nová aplikace

Nový mobilní průvodce provede zájemce po turistických a zároveň památkově chráněných zajímavostech, kterými se kraj může pyšnit. Aplikace je dostupná na krajských stránkách a to bez nutnosti instalace.
Motocyklista havaroval, zůstal zaklíněný pod svodidly 14.4.2018

Motocyklista havaroval, zůstal zaklíněný pod svodidly

Záchranářský vrtulník dnes (sobota 14. dubna) zasahoval v Bohumíně, přispěchal na pomoc 27letému motocyklistovi, který se svým strojem havaroval na silnici v oblasti Starého Bohumína. Stalo se kolem půl druhé odpoledne.
V pátek třináctého zavítaly k hasičům stovky lidí 14.4.2018

V pátek třináctého zavítaly k hasičům stovky lidí

Zejména děti z mateřinek zavítaly v pátek 13. dubna do hasičské zbrojnice, přilákal je Den požární bezpečnosti. Hasiči veřejnosti představili vozový park i zásahovou techniku. Oblíbenou kratochvílí malých návštěvníků byla proudnice s vodou.
Saunová noc a hned poté nový čas saunových ceremoniálů 13.4.2018

Saunová noc a hned poté nový čas saunových ceremoniálů

Milovníci saunování pozor, Bospor chystá třetí saunovou noc, noční speciál, kterým zároveň zakončí zimní část saunové sezóny. Těšte se v pátek 20. dubna od 21:15 hodin.
Fotbalový Bospor prahne po první jarní výhře 13.4.2018

Fotbalový Bospor prahne po první jarní výhře

Slibný výkon ze středeční dohrávky na hřišti silného Dolního Benešova, kde utkání skončilo remízou 2:2, chtějí fotbalisté Bosporu přetavit v nedělním střetnutí 21. kola Moravskoslezské divize E proti Slavičínu v první jarní tříbodový zisk. Hraje se od 15:30 hodin.
V pátek třináctého hasiči otevřou stanice veřejnosti 12.4.2018

V pátek třináctého hasiči otevřou stanice veřejnosti

Pátek třináctého ve znamení Dne požární bezpečnosti. 13. dubna můžete nahlédnout do 21 hasičských stanic Moravskoslezského kraje, včetně té v Bohumíně na křižovatce ulic ČSA a Jateční.
U bohumínských železáren začíná výstavba nového kruhového objezdu 11.4.2018

U bohumínských železáren začíná výstavba nového kruhového objezdu

Bohumín a Moravskoslezský kraj spouští výstavbu kruhového objezdu u bohumínských železáren. V dopravou enormně vytížené křižovatce ulic Bezručova a Revoluční začne v pondělí 16. dubna.
Sílu paží prověří Bohumínský benchpress, už posedmnácté 10.4.2018

Sílu paží prověří Bohumínský benchpress, už posedmnácté

Sedmnácté pokračování nabídne ve Starém Bohumíně festival silných paží. Muži a ženy se v sobotu 14. dubna utkají o posty vítězů závodu v tlaku v leže. Bohumínský benchpress startuje v 10 hodin v zázemí TJ Viktorie.
Mladí hokejisté Bohumína s přehledem vyhráli poslední turnaj sezóny 9.4.2018

Mladí hokejisté Bohumína s přehledem vyhráli poslední turnaj sezóny

Hokejisté Bohumína definitivně ukončili sezónu 2017/2018. Poslední tečku udělal Bospor Cup v minihokeji nejmenších hráčů. Na ledě v Bospor aréně se o víkendu představili ve dvou skupinách. Oběma domácím do hry nasazeným týmům se povedlo získat medaile.
V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd 9.4.2018

V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd

V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd. Na základní školu v Pudlově a ZŠ Pianeta, které uvítaly budoucí prvňáčky už počátkem dubna, v tomto týdnu navážou všechny zbylé školy ve městě.
Za výstavou s Krtečkem i pro dárkový poukaz na kafe … Kdo ví, odpoví 8.4.2018

Za výstavou s Krtečkem i pro dárkový poukaz na kafe … Kdo ví, odpoví

Poukaz na dvě kávy a dva dezerty dle vlastního výběru můžete vyhrát v novém dílu televizního soutěžního magazínu Kdo ví, odpoví. Vychutnáte si je v kavárně Coffee Maják s výhledem na Bohumín. Cesta k dárkovému poukazu vede mimo jiné přes interaktivní výstavu s pohádkovým Krtečkem.
Hodinový vnuk, původem z Bohumína, boduje i v dalších městech 8.4.2018

Hodinový vnuk, původem z Bohumína, boduje i v dalších městech

O unikátní projekt Hodinový vnuk, v němž studenti krajských středních škol pravidelně navštěvují klienty domovů pro seniory, pomáhají jim, povídají si s nimi a chodí na procházky, mají zájem další obce a města. Projekt vznikl v Bohumíně, jeho autorem je spolek Počteníčko.
Začíná křížovkářská liga seniorů Moravskoslezského kraje 7.4.2018

Začíná křížovkářská liga seniorů Moravskoslezského kraje

Senioři severní Moravy a Slezska se opět mohou těšit na svou oblíbenou křížovkářskou soutěž. Začala Křížovkářská liga, která svým účastníkům nabídne k luštění deset křížovek a mnoho cen. Novinkou této části Ligy bude jednodenní soutěž křížovkářských týmů mezi městy Bohumín a Havířov.
Mezi nejlepšími učiteli regionu je Jarmila Horová z Bohumína 6.4.2018

Mezi nejlepšími učiteli regionu je Jarmila Horová z Bohumína

Moravskoslezský kraj ocenil u příležitosti Dne učitelů nejlepší pedagogy regionu. Mezi 21 osobnostmi je Jarmila Horová z Bohumína, ředitelka základní školy v Pudlově.
Kraj hledá Lady Business, bude z Bohumína? 5.4.2018

Kraj hledá Lady Business, bude z Bohumína?

Právě startuje 3. ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Vyhlašuje ji Moravskoslezský kraj a Agentura pro regionální rozvoj. Hledá se úspěšná podnikatelka, která přispívá k rozvoji podnikatelského prostředí v regionu. Zájemkyně o titul se mohou hlásit od tohoto týdne až do konce září.
Další dobové návraty pro historickou budovu radnice 5.4.2018

Další dobové návraty pro historickou budovu radnice

Památkově chráněná, více jak sto let stará budova radnice v Bohumíně, se letos dočká hned několika zkrášlovacích vylepšení a oprav. Jako první proběhlo tlakové čištění poslední části fasády hlavní budovy (ze strany od kostela).
Upozornění na přerušení provozu linky na senior a baby taxi 4.4.2018

Upozornění na přerušení provozu linky na senior a baby taxi

Dnes 4. 4. 2018 nelze z technických důvodů do 16 hod. používat telefonní číslo 730 181 181 na senior a baby taxi. Objednávky na další dny můžete uskutečnit dnes až po 16 hod. Děkujeme za pochopení.
Babičky dětem ve školce FIT denně čtou pohádku 4.4.2018

Babičky dětem ve školce FIT denně čtou pohádku

Babičky a dědečkové do školek. V Bohumíně docházejí babičky-dobrovolnice předčítat dětem pohádky před spaním. Mateřinka Fitškolka se zapojila do celostátního projektu Celé Česko čte dětem.
Řidiči si o Velikonocích svými prohřešky řekli o pokuty za skoro 300 tisíc 3.4.2018

Řidiči si o Velikonocích svými prohřešky řekli o pokuty za skoro 300 tisíc

V Moravskoslezském kraji policisté v době velikonočních svátků zastavili a kontrolovali více jak 3800 vozidel. Zjistili 16 řidičů, kteří byli v době řízení ovlivněni alkoholem. U dalších tří řidičů vykázal pozitivní hodnotu orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek.
O Velikonocích dušnost, bolesti i pády podnapilých osob 3.4.2018

O Velikonocích dušnost, bolesti i pády podnapilých osob

V průběhu prodlouženého velikonočního víkendu zasahovali moravskoslezští záchranáři u dvanácti set událostí. Posádky tedy denně ošetřovaly přibližně tři stovky pacientů, což je průměrný počet.
Strážníci pomohli slepému muži, který se ztratil 3.4.2018

Strážníci pomohli slepému muži, který se ztratil

Bohumínští městští strážníci nemají na starost jen autory přestupků a pachatele trestných činů. Pomáhají v běžných každodenních situacích. Naposledy například nevidomému muži, který při procházce v Rychvaldu zabloudil.
Ponožková show připomněla Světový den Downova syndromu 2.4.2018

Ponožková show připomněla Světový den Downova syndromu

Světový den Downova syndromu si připomněli také žáci mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie v Bohumíně. Originálně ho pojali jako Ponožkový den. Světový den Downova syndromu odkazuje k 21. chromozomu, který se v případě uvedeného syndromu nevyskytuje v páru, nýbrž v trojici.
Noc s Andersenem přiměla děti ke spánku až nad ránem 31.3.2018

Noc s Andersenem přiměla děti ke spánku až nad ránem

Prožít noc v knihovně, mezi regály plných pohádek. Nevšední zážitek si užilo 23 dětí v Noci s Andersenem, kterou pořádala bohumínská knihovna v rámci akce „Březen, měsíc čtenářů“.
Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma 30.3.2018

Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma

Děvčata, slečny, dámy. V městském aquacentru budou Velikonoce naruby a Bospor naděluje vám! Na Velikonoční pondělí, 2. dubna, máte vstup do bazénu zdarma od 8 do 12 hodin.
Hasiči museli řidiče z havarovaného auta vystříhat 30.3.2018

Hasiči museli řidiče z havarovaného auta vystříhat

Osobní auto dnes ráno (pátek 30. března) havarovalo v Rychvaldu do stromu. Řidiče museli hasiči vyprostit z vozu s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místě zasahovali hasiči ze stanic Bohumín a Slezská Ostrava. Zraněného řidiče transportoval do nemocnice vrtulník.
O Velikonocích častěji počítejte s policejními kontrolami 30.3.2018

O Velikonocích častěji počítejte s policejními kontrolami

Moravskoslezští policisté si o Velikonocích více posvítí na bezpečnost. Nedílnou součástí silničních kontrol bude důsledný dohled na dodržování zákazu požívání alkoholu před či během jízdy.
Bohumín v dubnu spustí další opravy turistické základny 29.3.2018

Bohumín v dubnu spustí další opravy turistické základny

Bohumín investuje do turistické základny v Návsí, kde děti z města tráví nejen jarní a letní prázdniny. Na výměnu kondenzačního kotle v dubnu navážou práce zaměřené na přístavbu a venkovní zpevněné plochy.
Jízda pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušej, že tohle ne 28.3.2018

Jízda pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušej, že tohle ne

Jak tělo člověka vnímá jízdu tzv. pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušejte si to s pomocí simulátoru vidění opilého řidiče či simulátoru účinku požití marihuany. V Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114, v pátek 6. dubna od 08:00 hodin do 18:00 hodin.
Kurz základů terapie Su Jok v Bohumíně povede Olga Sivková 28.3.2018

Kurz základů terapie Su Jok v Bohumíně povede Olga Sivková

Terapii Su Jok jihokorejského vědce uvede v Bohumíně knihovna K3. Kurzem základů Su Jok terapie provede lektorka Olga Sivková. Na zájemce čeká 6 lekcí, pravidelně ve středy od 4. dubna od 17 do 18:30 hodin v přednáškové místnosti knihovny.
Rovnou tři ordinace lékařů po Velikonocích na nové adrese 27.3.2018

Rovnou tři ordinace lékařů po Velikonocích na nové adrese

Akce Kulový blesk v bílých pláštích. Rovnou tři ordinace lékařů na přelomu března a dubna v Bohumíně změní působiště. Přesuny souvisejí se změnami, které Bohumínská městská nemocnice realizuje v budově polikliniky v Novém Bohumíně.
Bohumínská nemocnice zrušila zákaz a povolila návštěvy 26.3.2018

Bohumínská nemocnice zrušila zákaz a povolila návštěvy

Bohumínská městská nemocnice zrušila zákaz návštěv spojený s chřipkovou epidemií. Ode dneška (pondělí 26. března) zařízení povolilo návštěvy na všechna oddělení. Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici platil kvůli chřipkové epidemii od 19. února.
Do Bohumína zavítá putovní výstava ostravské ZOO 26.3.2018

Do Bohumína zavítá putovní výstava ostravské ZOO

Mláďata jsou tématem letošní putovní výstavy fotografií ostravské zoologické zahrady. V únoru a březnu byla k vidění na nádraží v Ostravě-Svinově, od dubna se na měsíc přesouvá do historické budovy vlakového nádraží v Bohumíně.
Neznámý vandal železničářům v Bohumíně posprejoval hnací vůz 25.3.2018

Neznámý vandal železničářům v Bohumíně posprejoval hnací vůz

Hnací železniční vůz který stál na odstavné koleji v Bohumíně–Skřečoni byl pro zatím neznámého pachatele lákadlem. Vzal tedy sprej do ruky a „tvořil“, stalo se v polovině tohoto týdne. Posprejování vozu vyšetřují policisté.
Policisté si posvítili na nepřipoutané řidiče a spolujezdce 25.3.2018

Policisté si posvítili na nepřipoutané řidiče a spolujezdce

Policisté v kraji se v uplynulých dnech zaměřili na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozech. Podle jejich zkušeností se stále opakuje nešvar, kdy řidiči nebo spolujezdci jezdí „nepřipoutaní“.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad