Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků 14.5.2018

V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků

6500 květinek ve tvaru měsíčku lékařského. Dobrovolníci na Bohumínsku ve středu 16. května aktivně podpoří dobročinnou sbírku Ligy proti rakovině Praha. Spolek Profit12 zároveň v Bohumíně připravuje doprovodný program.
Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě 12.5.2018

Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě

V prvním čtvrtletím letošního roku Moravskoslezský kraj navštívilo o 10,1 procenta lidí více než loni touto dobou. Přibylo také cizinců, kteří se zde ubytovali. Letošní zimu si pochvalují i provozovatelé lyžařských středisek v Beskydech a Jeseníkách.
Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky 11.5.2018

Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky

Prvorepubliková pohraniční opevnění jako tichý svědek událostí na sklonku meziválečného Československa. „Němí strážci hranic“ jsou námětem pro výstavu, kterou v Salonu Maryška uvede Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci se spolkem Maryška a městem Bohumín.
Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu 11.5.2018

Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu

25letý řidič to s osobním autem napálil do zábradlí železárenského mostu. S autem Renault Laguna jel po silnici III. třídy ve směru od ulice 9. května směrem k železárnám.
Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu 10.5.2018

Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu

V požárním útoku a v závodu na 100 metrů překážek si o víkendu změří síly dobrovolní hasiči v Bohumíně. Okrsková soutěž proběhne v zázemí oválu při základní škole ČSA v sobotu 12. května od 9 hodin. Diváci mají vstup zdarma.
Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne 9.5.2018

Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne

Obyvatelé Skřečoně musejí v pondělí 14. května počítat s částečným omezením provozu pobočky pošty. Z provozních důvodů v tento den zkrátí otevírací dobu, uvedla pošta bez bližších podrobností.
Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku 9.5.2018

Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku

Dlouhodobě je počet případů, kdy lidé v rozporu s pravidly nepřihlásí psa k platbě poplatku za něj, v Bohumíně nízký. Situaci kontinuálně sledují městští strážníci a v bytových domech domovníci a správci.
V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu 8.5.2018

V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu

Ve dvoupodlažním objektu za Kauflandem v úterý 8. května odpoledne hořely zbytky odpadu. Na místo postupně přijelo šest hasičských jednotek. Objekt zasažený požárem je podle dostupných informací určený k demolici.
Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací 8.5.2018

Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací

Úderem desáté hodiny startuje v Bohumíně (úterý 8. května) dvaadvacátý ročník Běhu ulicemi města. Přijďte na náměstí T. G. Masaryka nebo sledujte dění v přímém televizním přenosu ve vysílání TIK Bohumín nebo na internetu.
Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května 7.5.2018

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně proběhnou už tento čtvrtek 10. května. K jednotnému termínu přistoupily městské mateřinky a také soukromá mateřinka Bambino v Záblatí. Zápisy začínají v osm, respektive v devět hodin, v jednom případě úderem desáté hodiny.
Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce 6.5.2018

Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce

Při noční nehodě v Rychvaldu na Karvinsku skončil osobní vůz v potoce, hasiči z auta vyprostili zraněnou osobu. Stalo se v Orlovské ulici. Na místo byli vysláni hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bohumíně a Slezské Ostravě.
Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu 6.5.2018

Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu

Motocyklista se v Rychvaldu včera v podvečer (sobota 5. května) střetl s osobním autem, stalo se kolem 18. hodiny v Orlovské ulici. Oba měli podle policistů jet ve směru od Bohumína.
Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku 4.5.2018

Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku

Kraj spustil další část oprav estakády Bazaly v Ostravě, cestující městskou hromadnou dopravu a také řidiči musejí počítat s omezeními. Například autobusová linka č. 555 Ostrava-Bohumín změnila zastávku „most Pionýrů“ ve směru z Bohumína až do srpna příštího roku.
Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma 4.5.2018

Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma

Osmnáct let už v Bohumíně funguje bezplatná databáze „Firmy, služby, podnikání“. Obsahuje zhruba 800 údajů o provozovnách a jejich provozních dobách, kontaktech. Pro registraci nových subjektů je nyní ideální čas.
Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty 3.5.2018

Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty

Větší komfort a více soukromí získali obyvatelé Domova Jistoty v Šunychelské ulici v Bohumíně. Třiadvacet seniorů a lidí s handicapem si nyní užívá bydlení komunitního typu.
Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek 3.5.2018

Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek

Silné bouřky mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout od čtvrtka 03.05.2018 17:00 do pátku 04.05.2018 01:00, upozornili meteorologové (nízký stupeň nebezpečí).
Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty 2.5.2018

Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty

V letošním roce si připomínáme řadu „osmičkových“ výročí vztahujících se k historii naší republiky. Literární podobu autorských vzpomínek obyvatel na život na Bohumínsku v letech dávno i nedávno minulých chce zachytit projekt „Společná paměť“, který spouští spolek Maryška.
Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté 1.5.2018

Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté

Po dvaadvacáté se závodníci všech generací postaví na start Běhu ulicemi města. Jedna z největších sportovních událostí sezóny se koná tradičně v den státního svátku "Dne vítězství", 8. května. První start bude v 10 hodin.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 1.5.2018

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou zasáhnout Moravskoslezský kraj. Upozornění meteorologů platí od středy 02.05.2018 14:00 do pátku 04.05.2018 00:00.
Padající lípa v Bohumíně zranila školáka 30.4.2018

Padající lípa v Bohumíně zranila školáka

Třináctiletého chlapce zranila padající lípa poblíž Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně. Strom nevydržel nápor větru. Školák utrpěl zranění dolní končetiny a do nemocnice jej transportoval vrtulník.
S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného 30.4.2018

S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného

Na dveře domácností v Bohumíně zvoní zástupci soukromé firmy, kteří se prezentují jako preventisté kriminality. Nájemníkům uvádí, že provádějí jakési kontrolní zazvonění a odvolávají se na to, že radnice o projektu ví a podporuje ho, ta to razantně odmítá.
Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry 30.4.2018

Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry

Skokem z mostu do řeky Odry chtěl ukončit život přibližně třicetiletý muž z Nového Bohumína. Čin mu rozmluvil policejní vyjednavač. Rychlý zásah složek integrovaného záchranného systému iniciovali městští strážníci.
Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu 29.4.2018

Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu

Čtrnáct sezón měl za sebou umělý povrch atletického oválu v Novém Bohumíně. Od dubna je opět v plné formě a běžci to oceňují. Bohumín zaplatil za obnovu 1 milion 76 tisíc korun.
Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy 27.4.2018

Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy

Láska voní zázrakem, Moc lásky, Šepot lásky. Zkrátka láska na sto způsobů je námětem nové sbírky básnířky Dagmar Čížové z Bohumína. Nazvala ji „V království zimy“ a premiéru měla v kulturním Salonu Maryška.
Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti 26.4.2018

Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti

Filipojakubská noc v Záblatí bude mít šťávu. Průvod masek, pálení čarodějnic, opékání buřtů, nafukovací skákací hrad a jako bonus navíc dobroty z nefalšované polní kuchyně. U sokolovny v Záblatí v pondělí 30. dubna odpoledne. Vstupné je dobrovolné.
Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu 24.4.2018

Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu

Dva dny bude rekreační bazén v bohumínském aquacentru mimo provoz kvůli závadě dna. Specializovaná firma se do opravy pustí ve středu 25. dubna hned ráno. Velkého plaveckého bazénu se výluka nedotkne, Bospor poskytne návštěvníkům slevu na vstupném do bazénové haly.
Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby 24.4.2018

Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby

Poslední etapa výměny starých oken v hlavní historické budově radnice (ze strany od kostela) začíná. Demontáž starých rámů a montáž nových replik odstartuje už zítra, ve středu 25. dubna.
Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách 23.4.2018

Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách

Posádko, připravte se k vyplutí! I tohle zvolání už brzy zazní zahradou městské mateřinky v Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Velká dřevěná loď s pískovištěm uprostřed je tamní novou dětskou atrakcí a dominantou.
Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze 21.4.2018

Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze

Učitelé mají smysl pro humor. Výborná atmosféra provázela 25. ročník recesního plesu učitelů, který se konal v sále domu dětí mládeže. Organizační štafetu letos převzala základní škola na tř. Dr. E. Beneše. Motivem aktuálního ročníku byla „povinná četba“.
Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku 20.4.2018

Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku

Druhé místo v prestižní anketě Hasič roku 2017 v kategorii „Zásah roku 2017“ získali profesionální hasiči z HZS Moravskoslezského kraje, územní odboru Karviná, za loňský červencový zásah u požáru absorbéru v elektrárně Dětmarovice. Podíleli se na něm také krajští a dobrovolní hasiči z Bohumína.
Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý 19.4.2018

Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý

Práci dvanácti osobností bohumínského školství vyzvedl aktuální ročník projektu Bohumínský AMOS 2018. Hlavní cena putovala k Zdeňku Veselému, bývalému učiteli, řediteli školy, dlouholetému pracovníkovi v samosprávě a také zastupiteli a kronikáři města.
Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti 19.4.2018

Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti

Na dodržování povolené rychlosti na silnicích se zaměřila dopravně-bezpečností akce Speed Marathon. Moravskoslezští policisté nasadili do akce 87 dopravních policistů a policistů pořádkové služby, kteří zkontrolovali 667 řidičů.
Podnapilý se sekerou v ruce se vrhl na autobusovou zastávku 18.4.2018

Podnapilý se sekerou v ruce se vrhl na autobusovou zastávku

Posilnil se alkoholem, popadl sekeru a jal se vybít zlost na nejbližší autobusové zastávce. 26letého mladíka museli v Orlovské ulici v Rychvaldě zklidnit bohumínští městští strážníci.
V poli našel nefunkční dělostřelecký granát 17.4.2018

V poli našel nefunkční dělostřelecký granát

V úterý kolem půl desáté dopoledne policisté prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o nálezu munice na území Kopytova, poblíž čističky odpadních vod. Oznamovatel v poli našel granát průměru 37 mm.
Strážníci zasáhli proti třem zlodějům kovového materiálu 16.4.2018

Strážníci zasáhli proti třem zlodějům kovového materiálu

Rovnou tři zloděje kovového materiálu v uplynulých dnech zpacifikovali bohumínští městští strážníci. Úspěšné zásahy zaznamenali v ulicích Hraniční a Československé armády, informoval jejich ředitel.
Začala turistická sezóna, tipy k výletu dodá nová aplikace 15.4.2018

Začala turistická sezóna, tipy k výletu dodá nová aplikace

Nový mobilní průvodce provede zájemce po turistických a zároveň památkově chráněných zajímavostech, kterými se kraj může pyšnit. Aplikace je dostupná na krajských stránkách a to bez nutnosti instalace.
Motocyklista havaroval, zůstal zaklíněný pod svodidly 14.4.2018

Motocyklista havaroval, zůstal zaklíněný pod svodidly

Záchranářský vrtulník dnes (sobota 14. dubna) zasahoval v Bohumíně, přispěchal na pomoc 27letému motocyklistovi, který se svým strojem havaroval na silnici v oblasti Starého Bohumína. Stalo se kolem půl druhé odpoledne.
V pátek třináctého zavítaly k hasičům stovky lidí 14.4.2018

V pátek třináctého zavítaly k hasičům stovky lidí

Zejména děti z mateřinek zavítaly v pátek 13. dubna do hasičské zbrojnice, přilákal je Den požární bezpečnosti. Hasiči veřejnosti představili vozový park i zásahovou techniku. Oblíbenou kratochvílí malých návštěvníků byla proudnice s vodou.
Saunová noc a hned poté nový čas saunových ceremoniálů 13.4.2018

Saunová noc a hned poté nový čas saunových ceremoniálů

Milovníci saunování pozor, Bospor chystá třetí saunovou noc, noční speciál, kterým zároveň zakončí zimní část saunové sezóny. Těšte se v pátek 20. dubna od 21:15 hodin.
Fotbalový Bospor prahne po první jarní výhře 13.4.2018

Fotbalový Bospor prahne po první jarní výhře

Slibný výkon ze středeční dohrávky na hřišti silného Dolního Benešova, kde utkání skončilo remízou 2:2, chtějí fotbalisté Bosporu přetavit v nedělním střetnutí 21. kola Moravskoslezské divize E proti Slavičínu v první jarní tříbodový zisk. Hraje se od 15:30 hodin.
V pátek třináctého hasiči otevřou stanice veřejnosti 12.4.2018

V pátek třináctého hasiči otevřou stanice veřejnosti

Pátek třináctého ve znamení Dne požární bezpečnosti. 13. dubna můžete nahlédnout do 21 hasičských stanic Moravskoslezského kraje, včetně té v Bohumíně na křižovatce ulic ČSA a Jateční.
U bohumínských železáren začíná výstavba nového kruhového objezdu 11.4.2018

U bohumínských železáren začíná výstavba nového kruhového objezdu

Bohumín a Moravskoslezský kraj spouští výstavbu kruhového objezdu u bohumínských železáren. V dopravou enormně vytížené křižovatce ulic Bezručova a Revoluční začne v pondělí 16. dubna.
Sílu paží prověří Bohumínský benchpress, už posedmnácté 10.4.2018

Sílu paží prověří Bohumínský benchpress, už posedmnácté

Sedmnácté pokračování nabídne ve Starém Bohumíně festival silných paží. Muži a ženy se v sobotu 14. dubna utkají o posty vítězů závodu v tlaku v leže. Bohumínský benchpress startuje v 10 hodin v zázemí TJ Viktorie.
Mladí hokejisté Bohumína s přehledem vyhráli poslední turnaj sezóny 9.4.2018

Mladí hokejisté Bohumína s přehledem vyhráli poslední turnaj sezóny

Hokejisté Bohumína definitivně ukončili sezónu 2017/2018. Poslední tečku udělal Bospor Cup v minihokeji nejmenších hráčů. Na ledě v Bospor aréně se o víkendu představili ve dvou skupinách. Oběma domácím do hry nasazeným týmům se povedlo získat medaile.
V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd 9.4.2018

V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd

V Bohumíně startují zápisy dětí do prvních tříd. Na základní školu v Pudlově a ZŠ Pianeta, které uvítaly budoucí prvňáčky už počátkem dubna, v tomto týdnu navážou všechny zbylé školy ve městě.
Za výstavou s Krtečkem i pro dárkový poukaz na kafe … Kdo ví, odpoví 8.4.2018

Za výstavou s Krtečkem i pro dárkový poukaz na kafe … Kdo ví, odpoví

Poukaz na dvě kávy a dva dezerty dle vlastního výběru můžete vyhrát v novém dílu televizního soutěžního magazínu Kdo ví, odpoví. Vychutnáte si je v kavárně Coffee Maják s výhledem na Bohumín. Cesta k dárkovému poukazu vede mimo jiné přes interaktivní výstavu s pohádkovým Krtečkem.
Hodinový vnuk, původem z Bohumína, boduje i v dalších městech 8.4.2018

Hodinový vnuk, původem z Bohumína, boduje i v dalších městech

O unikátní projekt Hodinový vnuk, v němž studenti krajských středních škol pravidelně navštěvují klienty domovů pro seniory, pomáhají jim, povídají si s nimi a chodí na procházky, mají zájem další obce a města. Projekt vznikl v Bohumíně, jeho autorem je spolek Počteníčko.
Začíná křížovkářská liga seniorů Moravskoslezského kraje 7.4.2018

Začíná křížovkářská liga seniorů Moravskoslezského kraje

Senioři severní Moravy a Slezska se opět mohou těšit na svou oblíbenou křížovkářskou soutěž. Začala Křížovkářská liga, která svým účastníkům nabídne k luštění deset křížovek a mnoho cen. Novinkou této části Ligy bude jednodenní soutěž křížovkářských týmů mezi městy Bohumín a Havířov.
Mezi nejlepšími učiteli regionu je Jarmila Horová z Bohumína 6.4.2018

Mezi nejlepšími učiteli regionu je Jarmila Horová z Bohumína

Moravskoslezský kraj ocenil u příležitosti Dne učitelů nejlepší pedagogy regionu. Mezi 21 osobnostmi je Jarmila Horová z Bohumína, ředitelka základní školy v Pudlově.
Kraj hledá Lady Business, bude z Bohumína? 5.4.2018

Kraj hledá Lady Business, bude z Bohumína?

Právě startuje 3. ročník soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Vyhlašuje ji Moravskoslezský kraj a Agentura pro regionální rozvoj. Hledá se úspěšná podnikatelka, která přispívá k rozvoji podnikatelského prostředí v regionu. Zájemkyně o titul se mohou hlásit od tohoto týdne až do konce září.
Další dobové návraty pro historickou budovu radnice 5.4.2018

Další dobové návraty pro historickou budovu radnice

Památkově chráněná, více jak sto let stará budova radnice v Bohumíně, se letos dočká hned několika zkrášlovacích vylepšení a oprav. Jako první proběhlo tlakové čištění poslední části fasády hlavní budovy (ze strany od kostela).
Upozornění na přerušení provozu linky na senior a baby taxi 4.4.2018

Upozornění na přerušení provozu linky na senior a baby taxi

Dnes 4. 4. 2018 nelze z technických důvodů do 16 hod. používat telefonní číslo 730 181 181 na senior a baby taxi. Objednávky na další dny můžete uskutečnit dnes až po 16 hod. Děkujeme za pochopení.
Babičky dětem ve školce FIT denně čtou pohádku 4.4.2018

Babičky dětem ve školce FIT denně čtou pohádku

Babičky a dědečkové do školek. V Bohumíně docházejí babičky-dobrovolnice předčítat dětem pohádky před spaním. Mateřinka Fitškolka se zapojila do celostátního projektu Celé Česko čte dětem.
Řidiči si o Velikonocích svými prohřešky řekli o pokuty za skoro 300 tisíc 3.4.2018

Řidiči si o Velikonocích svými prohřešky řekli o pokuty za skoro 300 tisíc

V Moravskoslezském kraji policisté v době velikonočních svátků zastavili a kontrolovali více jak 3800 vozidel. Zjistili 16 řidičů, kteří byli v době řízení ovlivněni alkoholem. U dalších tří řidičů vykázal pozitivní hodnotu orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek.
O Velikonocích dušnost, bolesti i pády podnapilých osob 3.4.2018

O Velikonocích dušnost, bolesti i pády podnapilých osob

V průběhu prodlouženého velikonočního víkendu zasahovali moravskoslezští záchranáři u dvanácti set událostí. Posádky tedy denně ošetřovaly přibližně tři stovky pacientů, což je průměrný počet.
Strážníci pomohli slepému muži, který se ztratil 3.4.2018

Strážníci pomohli slepému muži, který se ztratil

Bohumínští městští strážníci nemají na starost jen autory přestupků a pachatele trestných činů. Pomáhají v běžných každodenních situacích. Naposledy například nevidomému muži, který při procházce v Rychvaldu zabloudil.
Ponožková show připomněla Světový den Downova syndromu 2.4.2018

Ponožková show připomněla Světový den Downova syndromu

Světový den Downova syndromu si připomněli také žáci mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie v Bohumíně. Originálně ho pojali jako Ponožkový den. Světový den Downova syndromu odkazuje k 21. chromozomu, který se v případě uvedeného syndromu nevyskytuje v páru, nýbrž v trojici.
Noc s Andersenem přiměla děti ke spánku až nad ránem 31.3.2018

Noc s Andersenem přiměla děti ke spánku až nad ránem

Prožít noc v knihovně, mezi regály plných pohádek. Nevšední zážitek si užilo 23 dětí v Noci s Andersenem, kterou pořádala bohumínská knihovna v rámci akce „Březen, měsíc čtenářů“.
Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma 30.3.2018

Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma

Děvčata, slečny, dámy. V městském aquacentru budou Velikonoce naruby a Bospor naděluje vám! Na Velikonoční pondělí, 2. dubna, máte vstup do bazénu zdarma od 8 do 12 hodin.
Hasiči museli řidiče z havarovaného auta vystříhat 30.3.2018

Hasiči museli řidiče z havarovaného auta vystříhat

Osobní auto dnes ráno (pátek 30. března) havarovalo v Rychvaldu do stromu. Řidiče museli hasiči vyprostit z vozu s pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Na místě zasahovali hasiči ze stanic Bohumín a Slezská Ostrava. Zraněného řidiče transportoval do nemocnice vrtulník.
O Velikonocích častěji počítejte s policejními kontrolami 30.3.2018

O Velikonocích častěji počítejte s policejními kontrolami

Moravskoslezští policisté si o Velikonocích více posvítí na bezpečnost. Nedílnou součástí silničních kontrol bude důsledný dohled na dodržování zákazu požívání alkoholu před či během jízdy.
Bohumín v dubnu spustí další opravy turistické základny 29.3.2018

Bohumín v dubnu spustí další opravy turistické základny

Bohumín investuje do turistické základny v Návsí, kde děti z města tráví nejen jarní a letní prázdniny. Na výměnu kondenzačního kotle v dubnu navážou práce zaměřené na přístavbu a venkovní zpevněné plochy.
Jízda pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušej, že tohle ne 28.3.2018

Jízda pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušej, že tohle ne

Jak tělo člověka vnímá jízdu tzv. pod vlivem alkoholu a drog? Vyzkoušejte si to s pomocí simulátoru vidění opilého řidiče či simulátoru účinku požití marihuany. V Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114, v pátek 6. dubna od 08:00 hodin do 18:00 hodin.
Kurz základů terapie Su Jok v Bohumíně povede Olga Sivková 28.3.2018

Kurz základů terapie Su Jok v Bohumíně povede Olga Sivková

Terapii Su Jok jihokorejského vědce uvede v Bohumíně knihovna K3. Kurzem základů Su Jok terapie provede lektorka Olga Sivková. Na zájemce čeká 6 lekcí, pravidelně ve středy od 4. dubna od 17 do 18:30 hodin v přednáškové místnosti knihovny.
Rovnou tři ordinace lékařů po Velikonocích na nové adrese 27.3.2018

Rovnou tři ordinace lékařů po Velikonocích na nové adrese

Akce Kulový blesk v bílých pláštích. Rovnou tři ordinace lékařů na přelomu března a dubna v Bohumíně změní působiště. Přesuny souvisejí se změnami, které Bohumínská městská nemocnice realizuje v budově polikliniky v Novém Bohumíně.
Bohumínská nemocnice zrušila zákaz a povolila návštěvy 26.3.2018

Bohumínská nemocnice zrušila zákaz a povolila návštěvy

Bohumínská městská nemocnice zrušila zákaz návštěv spojený s chřipkovou epidemií. Ode dneška (pondělí 26. března) zařízení povolilo návštěvy na všechna oddělení. Zákaz návštěv v bohumínské nemocnici platil kvůli chřipkové epidemii od 19. února.
Do Bohumína zavítá putovní výstava ostravské ZOO 26.3.2018

Do Bohumína zavítá putovní výstava ostravské ZOO

Mláďata jsou tématem letošní putovní výstavy fotografií ostravské zoologické zahrady. V únoru a březnu byla k vidění na nádraží v Ostravě-Svinově, od dubna se na měsíc přesouvá do historické budovy vlakového nádraží v Bohumíně.
Neznámý vandal železničářům v Bohumíně posprejoval hnací vůz 25.3.2018

Neznámý vandal železničářům v Bohumíně posprejoval hnací vůz

Hnací železniční vůz který stál na odstavné koleji v Bohumíně–Skřečoni byl pro zatím neznámého pachatele lákadlem. Vzal tedy sprej do ruky a „tvořil“, stalo se v polovině tohoto týdne. Posprejování vozu vyšetřují policisté.
Policisté si posvítili na nepřipoutané řidiče a spolujezdce 25.3.2018

Policisté si posvítili na nepřipoutané řidiče a spolujezdce

Policisté v kraji se v uplynulých dnech zaměřili na kontrolu používání bezpečnostních pásů ve vozech. Podle jejich zkušeností se stále opakuje nešvar, kdy řidiči nebo spolujezdci jezdí „nepřipoutaní“.
Velikonoční turnaj ve fotbalu vyhráli Záblaťáci 24.3.2018

Velikonoční turnaj ve fotbalu vyhráli Záblaťáci

Koledníci v Bohumíně o víkendu nacvičovali rychlý klus, který využijí o Velikonočním pondělí, až budou utíkat za děvčaty. Třetí ročník velikonočního fotbalového turnaje pro veřejnost pořádal městský Bospor. Do letošního klání se zapojilo 6 družstev.
Nové knížky vedou děti k lásce k přírodě 24.3.2018

Nové knížky vedou děti k lásce k přírodě

Příběhy stromů z pera nejmladších autorů a Pes Filípek a jeho přátelé z kobercového náměstíčka. Nové knížky pro děti, které vyšly v edici Moravskoslezského kraje, mají pomoci vytvářet kladný vztah dětí k přírodě a učit je odpovědnému chování k životnímu prostředí.
Blokové čištění ulic v Bohumíně odstartuje 26. března 23.3.2018

Blokové čištění ulic v Bohumíně odstartuje 26. března

Ulice je potřeba zbavit nejen posypového materiálu. Blokové čištění s pomocí strojů v Bohumíně začne v pondělí 26. března a potrvá do 14. května. Technické služby ulice rozdělily do několika rajónů.
Po třech dnech se žena přiznala, že si vše vymyslela 23.3.2018

Po třech dnech se žena přiznala, že si vše vymyslela

30letá žena policistům v Bohumíně před časem oznámila, že jí neznámý pachatel vytrhl z ruky mobilní telefon a po vzájemném přetahování jí udeřil pěstí do obličeje. Po pár dnech vyhledala policisty znovu, aby jim řekla, že všechno bylo jinak.
Základní školy pořádají den otevřených dveří 22.3.2018

Základní školy pořádají den otevřených dveří

Nejen budoucí prvňáčky zvou bohumínské základní školy na den otevřených dveří. V pondělí 26. března otevře své brány veřejnosti Masarykova základní škola (ul. Seifertova) a v úterý 27. března základní škola na tř. Dr. E. Beneše.
B reportéři natáčejí zajímavá videa, bohumínská televize je odvysílá 21.3.2018

B reportéři natáčejí zajímavá videa, bohumínská televize je odvysílá

Bohumíňáci mohou od března autorsky vstupovat do vysílání místní televize. Stačí vzít do ruky mobil nebo foťák, natočit krátké video a poslat ho do redakce. Nejlepší a nejzajímavější videa „B reportérů“ se objeví v programu Televizního informačního kanálu Bohumín.
Zákaz návštěv platí v nemocnici minimálně do konce týdne 20.3.2018

Zákaz návštěv platí v nemocnici minimálně do konce týdne

Zákaz návštěv v Bohumínské městské nemocnici trvá, zatím minimálně do konce tohoto týdne. Dnes (20. března) to uvedlo vedení zdravotnického zařízení. Zákaz návštěv platí kvůli chřipkové epidemii od 19. února.
Bazén, sauny, věž … Bospor se představuje s novým logem 20.3.2018

Bazén, sauny, věž … Bospor se představuje s novým logem

Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje například aquacentrum a sportovní halu, má nové logo. Ke změně se rozhodla s cílem víc vystihnout škálu služeb bohumínského sportovního a relaxačního centra, kterým ročně projde na půl milionu návštěvníků.
Zloději si udělali zálusk na uhlí, napakovali šest pytlů 19.3.2018

Zloději si udělali zálusk na uhlí, napakovali šest pytlů

Krádeži uhlí zabránili bohumínští městští strážníci. Díky upozornění všímavého občana zadrželi dva pachatele prakticky přímo při činu. Zloději se budou zpovídat přestupkové komisi města.
Kraj na jaře spustí druhou etapu opravy ostravské estakády Bazaly 18.3.2018

Kraj na jaře spustí druhou etapu opravy ostravské estakády Bazaly

Na přelomu března a dubna začne příprava druhé etapy rekonstrukce páteřní silnice a mostů spojujících centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem a Bohumínem. Jde o druhou část projektu „Estakáda Bazaly“. Od poloviny dubna musejí řidiči a cestující počítat s omezením dopravy.
Koumáci se ve filmu odvážně pouštějí do boje se zločinem 17.3.2018

Koumáci se ve filmu odvážně pouštějí do boje se zločinem

Klienti sociálně-terapeutických dílen Klíček a denního stacionáře Centra sociálních služeb Bohumín se v novém filmu odvážně pouštějí do boje se zločinem. Snímek „Koumáci“ se natáčel v Bohumíně a v nedalekých Šilheřovicích.
Knihovna vyhlašuje upomínkovou amnestii 16.3.2018

Knihovna vyhlašuje upomínkovou amnestii

Pozdě vrácené knížky mohou čtenáři v Bohumíně vrátit bez postihu. Knihovna K3 vyhlašuje u příležitosti „Března – měsíce čtenářů“ upomínkovou amnestii, která proběhne od pondělí 19. do soboty 24. března.
Zima ještě neřekla poslední slovo, meteorologové předpovídají náledí 15.3.2018

Zima ještě neřekla poslední slovo, meteorologové předpovídají náledí

Náledí se může v Moravskoslezském kraji tvořit od pátku 16.03.2018 16:00 do soboty 17.03.2018 10:00, upozornili meteorologové. Během pátečního odpoledne a večera (16. 3.) se bude od severu rychle ochlazovat a teploty postupně klesnou pod nulu.
Zpráva o tom, že neznámé ženy měly lákat děti do auta, se nepotvrdila 15.3.2018

Zpráva o tom, že neznámé ženy měly lákat děti do auta, se nepotvrdila

Koncem února se Rychvaldem rozšířila zpráva o tom, že dvě ženy měly lákat děti do vozidla poblíž základní školy. Policisté oznámení věnovali maximální pozornost a prověřovali informace. V jednom případě se dítě nakonec přiznalo k tomu, že se mu o tom pouze zdálo ve snu.
Patnáct polských umělců přiváží do Bohumína Inspiraci 15.3.2018

Patnáct polských umělců přiváží do Bohumína Inspiraci

Patnáct autorů, patnáct různých pohledů, patnáct inspirací. Bohumínský spolek Maryška uvádí výstavu prací členů polské výtvarné skupiny ZPAMiG Rzeszów (Řešov). Obrazy, grafiky a dřevořezby představí výstava „Inspirace“. V Bohumíně bude k vidění v Salonu Maryška od 20. března.
Osm pater, sto osmdesát sedm schodů, je to výzva! 14.3.2018

Osm pater, sto osmdesát sedm schodů, je to výzva!

187 schodů. Moc nebo málo? Vyzkoušejte. Třináctý ročník oblíbeného Běhu do schodů Penzionu ve věži proběhne v úterý 20. března. Závod z přízemí do nejvyššího patra bývalého vodojemu odstartuje pro veřejnost v pravé poledne.
Rekonstrukce přejezdu na deset dnů uzavře ulici 14.3.2018

Rekonstrukce přejezdu na deset dnů uzavře ulici

Na deset dnů uzavře rekonstrukce železničního přejezdu v Pudlově provoz v části Ostravské ulice. Přejezdem u bývalé Rybeny neprojede veškerá automobilová doprava, včetně nákladních vozů a autobusů.
První jarní fotbalový divizní zápas se odkládá 13.3.2018

První jarní fotbalový divizní zápas se odkládá

I když se čtvrtá nejvyšší soutěž na území krajů v Čechách rozběhla už minulý týden, tak Řídící komise Fotbalové asociace České republiky pro Moravu rozhodla o tom, že úvodní jarní kolo bude ještě odloženo. Plánovaný nedělní duel Bosporu s Jeseníkem se tak uskuteční později v náhradním termínu.
Ke středečnímu divadlu z Brna v Bohumíně uvaří kafe 13.3.2018

Ke středečnímu divadlu z Brna v Bohumíně uvaří kafe

Herečky Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová (známá například z filmů Lotrando a Zubejda, Bolero a seriálů Místo v životě, Ohnivý kuře, a další), Nikola Zbytovská zavítají ve středu 14. března do Bohumína. Od 19 hodin zde brněnské divadlo Bolka Polívky a jeho malá scéna "MALÉhRY" uvedou Čtení ke kafi
Investice do vodovodů a kanalizací v desítkách milionů 12.3.2018

Investice do vodovodů a kanalizací v desítkách milionů

Ve Skřečoni v Blatné ulici proběhne rekonstrukce vodovodního řadu za téměř 4,5 milionu korun. Je to jedna z akcí na letošním seznamu investic Severomoravských vodovodů a kanalizací.
Díky Zpěváčku má lidová písnička v Těšínském Slezsku budoucnost 11.3.2018

Díky Zpěváčku má lidová písnička v Těšínském Slezsku budoucnost

Folklór Těšínského Slezska žije dál díky mladé generaci. Do letošního ročníku městského kola celostátní soutěže Zpěváček se zapojilo třicet dětí. Úkolem každého bylo zazpívat dvě regionální písničky – rytmickou a táhlou.
Medailové žně pro závodníky starobohumínské Viktorie 11.3.2018

Medailové žně pro závodníky starobohumínské Viktorie

Medailové žně prožili závodníci oddílu silového trojboje TJ Viktorie Starý Bohumín. Dařilo se jim na 14. Mistrovství ČR dorostu, juniorů a masters v benchpressu v podpůrných dresech pořádaném Colbert Clubem SSK Vítkovice.
Moravskoslezští policisté se zaměřili na viditelnost chodců 10.3.2018

Moravskoslezští policisté se zaměřili na viditelnost chodců

Policisté napříč krajem se zaměřili na kontrolu chodců. Dopravně bezpečnostní opatření proběhlo také na Karvinsku v době snížené viditelnosti - za soumraku či svítání, nebo v noční době. Policisté měli stanoviště jak v obcích, tak mimo ně.
O víkendu největší halový turnaj přípravek této sezóny 9.3.2018

O víkendu největší halový turnaj přípravek této sezóny

Bohumín Junior Cup, to je největší halový turnaj přípravek této sezóny. Bohumín jej hostí už o tomto víkendu 10. a 11. března ve sportovní hale Bospor. Přijedou družstva z Česka i z Polska.
Nácvik rychlého koledování aneb svižný krok na fotbalovém turnaji 8.3.2018

Nácvik rychlého koledování aneb svižný krok na fotbalovém turnaji

Zkraťte si čeká na velikonoční koledu pohybem. Bospor vyhlašuje třetí ročník velikonočního fotbalového turnaje pro veřejnost. Ve hře jsou poháry, diplomy a putovní trofej. V sobotu 24. března od 9 hodin na umělém trávníku ve sportovní hale Bospor.
Světový den ledvin nabídne preventivní vyšetření zdarma 7.3.2018

Světový den ledvin nabídne preventivní vyšetření zdarma

Světový den ledvin 2018 už zítra, ve čtvrtek 8. března, nabídne preventivní program. Všech 26 dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum opět otevírá dveře široké veřejnosti, včetně pracoviště v areálu nemocnice v Bohumíně.
Pro dopisy a balíky nově do sokolovny, otevřela Pošta Partner 7.3.2018

Pro dopisy a balíky nově do sokolovny, otevřela Pošta Partner

V Bohumíně otevřela první pobočka Pošty Partner. Alternativa nahradila klasickou pobočku České pošty ve Starém Bohumíně. Nejen pro listovní a balíkové zásilky místní nově docházejí do objektu sokolovny naproti nemocnice.
Kamionů čekajících před Bekaertem ubylo, podnik reorganizoval systém 6.3.2018

Kamionů čekajících před Bekaertem ubylo, podnik reorganizoval systém

Kamiony by v Drátovenské ulici měly blokovat provoz méně. Nákladní auta, která přijíždějí do podniku Bekaert, na odbavení nově čekají přímo uvnitř areálu. Firma reorganizovala dosavadní systém a vyslyšela tak podněty ostatních řidičů, kteří museli kamiony čekající před podnikem komplikovaně objíždět
Pobočka pošty ve Skřečoni dočasně mimo provoz 5.3.2018

Pobočka pošty ve Skřečoni dočasně mimo provoz

Pobočka pošty v Bohumíně-Skřečoni je dnes 5. března a zítra 6. března uzavřena, uvedla to Česká pošta. Pracoviště je mimo provoz z důvodu náhlé nemoci a současně i chřipkové epidemie.
Pohlednice s velikonočním pozdravem z Bohumína 5.3.2018

Pohlednice s velikonočním pozdravem z Bohumína

Sváteční pohlednice s motivy Bohumína se staly tradicí. Nejen sběratelé si mohou sérii doplnit o nové kousky. Nové velikonoční pozdravy z Bohumína město právě uvedlo do prodeje.
Sokoli v Záblatí Šibřinkami oslavili 100 let republiky 4.3.2018

Sokoli v Záblatí Šibřinkami oslavili 100 let republiky

„Ach synku, synku, doma-li jsi …“ Slova této lidové písně, která byla nejoblíbenější písní našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka, se v sobotu 3. března nesla celou sokolovnou v Záblatí při tradičních Šibřinkách.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7559

    Městský úřad