Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Odstartoval nábor do nového ročníku Univerzity třetího věku 2.7.2018

Odstartoval nábor do nového ročníku Univerzity třetího věku

Nábor studentů do nového ročníku Univerzity třetího věku v Bohumíně odstartoval. Zájemci starší 55 let se mohou hlásit v knihovně K3 v Novém Bohumíně. Projekt celoživotního vzdělávání nabízí zajímavá témata, studentům z Bohumína město přispívá 1200 korun na semestr.
Nový systém řidičáků v první den hlásí potíže, vznikají dlouhé fronty 2.7.2018

Nový systém řidičáků v první den hlásí potíže, vznikají dlouhé fronty

Nové změny ve výdeji řidičských průkazů mají řidičům ušetřit na úřadech čas. V první den, kdy nový systém najel do praxe, je to ale právě naopak. Lidé musejí čekat mnohem déle, protože databáze ministerstev vnitra a dopravy mezi sebou komunikují zpomaleně nebo vůbec.
O prvním prázdninovém víkendu v kraji 443 přestupků v dopravě 2.7.2018

O prvním prázdninovém víkendu v kraji 443 přestupků v dopravě

Začaly prázdniny a policisté zintenzivnili kontroly na cestách. Napříč Moravskoslezským krajem kontrolovali dodržování povolené rychlosti a způsob jízdy, technický stav motorových vozidel, telefonování během jízdy. Kontrolami policisté zjistili 443 přestupků.
Nové aplikace věnované koupalištím a rozhlednám 30.6.2018

Nové aplikace věnované koupalištím a rozhlednám

Další dvě nové aplikace jsou k dispozici na webu Moravskoslezského kraje. Zvou k návštěvě koupališť a rozhleden v regionu. Stejně jako předchozí aplikace jsou dostupné zdarma, opět bez nutnosti instalace. Autorem aplikace je Radim Fojtík z krajského úřadu.
Fontána v létě upravuje provozní dobu a zároveň realizuje projekty pro děti 29.6.2018

Fontána v létě upravuje provozní dobu a zároveň realizuje projekty pro děti

V závěru června končí sezóna všech zájmových útvarů bohumínského domu dětí a mládeže, volnočasové zařízení se chystá na „celozávodní dovolenou“. Provoz v hlavní budově bude omezen, upozornila Fontána na zveřejněném rozpisu.
Kolize auta s nezletilým, policisté hledají řidiče 28.6.2018

Kolize auta s nezletilým, policisté hledají řidiče

Policisté přijali oznámení o kolizi mezi nezletilým chodcem a osobním vozidlem na vyznačeném přechodu pro chodce ve Štefánikově ulici. Alespoň takto jim situaci popsal jedenáctiletý školák. Policisté vyzývají řidiče, aby se jim přihlásil.
Charita Bohumín připravuje posílení odlehčovací služby 28.6.2018

Charita Bohumín připravuje posílení odlehčovací služby

Charita Bohumín plánuje v příštím roce otevření nového centra pro odlehčovací službu, zakoupila a opraví pro něj bývalý objekt cizinecké policie ve Starém Bohumíně. V souvislosti s posílením sociální služby připravila průzkum.
Bohumínští plavci ovládli pohár České republiky 27.6.2018

Bohumínští plavci ovládli pohár České republiky

Bohumínští závodníci předvedli na Letním poháru České republiky v plavání jedenáctiletého žactva senzační výkon. Zástupci Plaveckého klubu Bohumín získali v konkurenci 140 plavců ze 40 oddílů v 28 disciplínách 13 zlatých, 7 stříbrných a jednu bronzovou medaili.
Toxi tým sebral 37letou dealerku z Bohumína 26.6.2018

Toxi tým sebral 37letou dealerku z Bohumína

Další úspěšný zásah kriminalistů z Toxi týmu. V Bohumíně zadrželi 37letou ženu, proti které komisař zahájil trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
Řidič s automobilem narazil do stromu 26.6.2018

Řidič s automobilem narazil do stromu

Poblíž Rychvaldské ulice ve Skřečoni včera (pondělí 25. června) krátce po poledni přistával záchranářský vrtulník. Přiletěl na pomoc řidiči vozidla Škoda Rapid, který s autem narazil do stromu.
Bospor zařazuje dva mimořádné termíny saunového ceremoniálu 25.6.2018

Bospor zařazuje dva mimořádné termíny saunového ceremoniálu

Chladnější počasí? Nevadí, o důvod víc zajít do sauny. Bospor operativně zařadil v tomto týdnu do nabídky dva mimořádné saunové ceremoniály. Proběhnou ve středu 27. a v pátek 29. června vždy od 19:30 hodin.
Děti mají o knížky zájem, knihovna vyhodnotila celoroční soutěže 25.6.2018

Děti mají o knížky zájem, knihovna vyhodnotila celoroční soutěže

Ke knihám a ke čtení lákají děti v Bohumíně řadou aktivit a soutěží v průběhu celého školního roku. Knihovna K3 je vyhodnotila a odměnila nejlepší účastníky, na show s klaunem Hopsalínem dorazilo zhruba 300 dětí.
Mladí fotbalisté domu dětí bodovali na turnajích v Česku i v Polsku 24.6.2018

Mladí fotbalisté domu dětí bodovali na turnajích v Česku i v Polsku

Mladí fotbalisté Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín vyrazili v závěrečných dvou měsících sezóny na několik fotbalových turnajů, kde poměřili své síly s vrstevníky různých fotbalových klubů našeho kraje.
Bohumínští zaujali na výstavě ručních prací seniorů pěti měst Karvinska 23.6.2018

Bohumínští zaujali na výstavě ručních prací seniorů pěti měst Karvinska

Ruční práce seniorů pěti měst Karvinska představuje výstava v Kulturním domě Radost v Havířově. Zapojili se do ní také členky Seniorklubu Bohumín. Výstava je v Havířově k vidění do 28. června denně od 10 do 16 hodin.
Policisté spustili prázdninový dohled na silnicích o týden dřív 23.6.2018

Policisté spustili prázdninový dohled na silnicích o týden dřív

Prázdninové dny, hlavně přelom června a července, mohou být spojeny se zvýšeným počtem dopravních nehod a jistou mírou agrese v silničním provozu. Policisté proto zvýšili dohled na silnicích, a to už od 22. června do 8. července.
Bohumínský silák počtvrté prověří silné paže mužů a žen 22.6.2018

Bohumínský silák počtvrté prověří silné paže mužů a žen

Originální festival svalů se už počtvrté odehraje ve Starém Bohumíně. Bohumínský silák 2018 startuje v sobotu 23. června v 9 hodin v areálu starobohumínské sokolovny. Vstup pro diváky je zdarma. Pořádá oddíl silového trojboje TJ Viktorie Bohumín.
Silný vítr zaměstnal hasiče, v kraji vyjeli k více než sedmdesáti zásahům 22.6.2018

Silný vítr zaměstnal hasiče, v kraji vyjeli k více než sedmdesáti zásahům

Přes 70 výjezdů zaznamenali moravskoslezští hasiči v kraji kvůli včerejší večerní bouřce (čtvrtek 21. června), zejména k popadaným a poškozeným stromům. V Bohumíně museli hasiči zasahovat u poškozeného stromu například v Šunychelské ulici v Šunychlu.
Dopravní úřad testuje nový systém, řidičské průkazy od 1. července nově 21.6.2018

Dopravní úřad testuje nový systém, řidičské průkazy od 1. července nově

Malá revoluce v řidičácích se blíží. Od 1. července vyřídíte řidičský průkaz a paměťovou kartu do tachografu nově na kterémkoliv úřadě obce s rozšířenou působností. Při změně bydliště se řidičský průkaz už nemění a hlavně - k žádosti už nepotřebujete papírovou fotografii
Z Bohumína zmizí další čtyři veřejné telefonní automaty 20.6.2018

Z Bohumína zmizí další čtyři veřejné telefonní automaty

Z ulic Bohumína zmizí další veřejné telefonní automaty, oznámila společnost O2 Czech Republic. Důvod je jednoduchý, mobilní telefony jsou mnohem dostupnější a "převálcovaly" telefonní budky.
Mohou dorazit silné bouřky, upozornili meteorologové 20.6.2018

Mohou dorazit silné bouřky, upozornili meteorologové

Meteorologové upozorňují na silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí), které mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout od čtvrtka 21.06.2018 17:00 do čtvrtka 21.06.2018 23:00.
Senior se snažil zloděje vyhnat, lapka byl bohužel mazaný 20.6.2018

Senior se snažil zloděje vyhnat, lapka byl bohužel mazaný

A je to tu zas, zloději si vybrali snadnou kořist - seniora. Stalo se v úterý dopoledne v Rychvaldě, kde neznámý muž oslovil seniora (84) s legendou o koupi náhradních dílů pro synovo auto.
Dobrovolní hasiči v Záblatí slaví 125. výročí 19.6.2018

Dobrovolní hasiči v Záblatí slaví 125. výročí

Atraktivní ukázky hasičské práce uvidí v sobotu 23. června návštěvníci, kteří zavítají do bohumínské části Záblatí. Tamní sbor dobrovolných hasičů slaví 125. výročí založení. Půlkulatiny doprovodí odpolední druhý ročník Memoriálu Lukáše Blahovce v požárním útoku.
Skatepark dostane k prvním narozeninám mladšího brášku 18.6.2018

Skatepark dostane k prvním narozeninám mladšího brášku

Nové workoutové hřiště v Bohumíně boduje napříč generacemi. Jeho oficiální otevření je součástí oslav prvních narozenin skateparku na Faji, který je nejmodernějším v okolí. Na programu jsou závody ve skateboardingu i workoutové exhibice, v sobotu 23. června od 11 hodin.
Sokoli mají za sebou předposlední velkou generálku na slet 17.6.2018

Sokoli mají za sebou předposlední velkou generálku na slet

Sokoli a sokolky z Bohumína mají za sebou předposlední generálku před XVI. všesokolským sletem. O víkendu vystoupili na krajském sletu v Přerově. Na programu mají ještě župní slet ve Frýdlantu nad Ostravicí v sobotu 23. června a pak už zamíří na celostátní slet v Praze.
Fotbalisté bohumínského Bosporu se rozloučí s povedenou sezónou 15.6.2018

Fotbalisté bohumínského Bosporu se rozloučí s povedenou sezónou

Bohumín zažije víkend nabitý fotbalem. V sobotu 16. června od 17 hodin oslaví Slovan Záblatí postup z okresního přeboru do 1.B třídy v derby s Viktorií Bohumín. V neděli 17. června od 17:30 hodin se pak rozloučí se sezónou také Bospor, který si chce pojistit 10. místo v Moravskoslezské divizi E.
Vodáci v závěru června odemknou meandry, rezervujte si loď včas 15.6.2018

Vodáci v závěru června odemknou meandry, rezervujte si loď včas

Už jen dva týdny dělí vodáky od zahájení sezóny na řece Odře u Bohumína. Mezinárodní odemykání hraničních meandrů spojené s hromadným splutím řeky proběhne v sobotu 30. června. Lodě si rezervujte už nyní.
Devadesátku objektu mateřinky ve Starém Bohumíně připomíná výstava 14.6.2018

Devadesátku objektu mateřinky ve Starém Bohumíně připomíná výstava

Před devadesáti lety se malé děti ve Starém Bohumíně dočkaly vlastní školičky. Tamní mateřinka v budově na dnešní Starobohumínské ulici (dříve Školní) si výročí připomíná výstavou v domě U Rytíře (klubovna spolku Přátel bohumínské historie) od 12. června.
Slovan Záblatí je vítězem okresního přeboru, v sobotu bude slavit 13.6.2018

Slovan Záblatí je vítězem okresního přeboru, v sobotu bude slavit

Fotbalový Slovan Záblatí je vítězem okresního přeboru ročníku 2017/2018 a postupuje do skupiny krajské 1. B třídy. Absolutně vydařenou sezónu Slovan zakončí na domácím trávníku v sobotu 16. června od 17 hodin v derby s Viktorií Bohumín. Po skončení zápasu hráči Slovanu převezmou pohár.
Mýdlová víla se z fantazie dostala do dětské knížky 12.6.2018

Mýdlová víla se z fantazie dostala do dětské knížky

Mýdlovou vílu odteď mají předškoláci z mateřinky FIT v Novém Bohumíně přímo doma. Školka spolu s agenturou Vanesta a spolkem Slůně pohádku „O Mýdlence“ vydala knižně. Příběh napsala bohumínská autorka Helena Červenková.
Žákyně školy ČSA je v matematice mezi třeťáky nejlepší v Česku 11.6.2018

Žákyně školy ČSA je v matematice mezi třeťáky nejlepší v Česku

Jednu z nejlepších mladých matematiček v Česku má základní škola ČSA v Novém Bohumíně. Žákyně 3. třídy Lucie Kupczynová vybojovala v celostátním kole soutěže Matematický klokan první místo. Bodovala v kategorii „Cvrček“ určené žákům druhých a třetích tříd.
Policisté se zaměřili na alkohol za volantem 11.6.2018

Policisté se zaměřili na alkohol za volantem

Moravskoslezští policisté se o uplynulém víkendu zaměřili na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Zkontrolovali 3580 vozidel.
Silné bouřky se mohou v regionu vyskytovat až do nedělní noci 9.6.2018

Silné bouřky se mohou v regionu vyskytovat až do nedělní noci

Meteorologové upřesnili výstrahu na silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí). V Moravskoslezském kraji se bouřky mohou vyskytnout od soboty 09.06.2018 14:00 do neděle 10.06.2018 22:00.
Staň se pedagogem volného času, bohumínská Fontána hledá posily 8.6.2018

Staň se pedagogem volného času, bohumínská Fontána hledá posily

Sport, tanec, společenské vědy. Pro tyhle a další aktivity hledá dům dětí a mládeže zájemce na pozice externích pedagogů volného času. Pokud vás baví práce s dětmi a máte ukončené střední vzdělání, zkuste to ve Fontáně.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 7.6.2018

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Meteorologové vydali upozornění na silné bouřky, varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro celou Českou republiku od pátku 08.06.2018 12:00 do neděle 10.06.2018 22:00.
S novým jízdním řádem přicházejí změny, mění se časy, mizí spoje 6.6.2018

S novým jízdním řádem přicházejí změny, mění se časy, mizí spoje

Lidé, kteří se na Karvinsku a Orlovsku dopravují veřejnými autobusy, budou muset počítat se změnami v jízdních řádech a trasách autobusových linek a tarifních zónách, oznámil Moravskoslezský kraj. Změny začnou platit od 10. června.
Krajský přebor mladších žáků kořistí bohumínských plavců 6.6.2018

Krajský přebor mladších žáků kořistí bohumínských plavců

Sobotní krajský přebor mladších žáků v plavání proměnili zástupci Plaveckého klubu Bohumín v neopakovatelnou sérii úspěchů. Závodů, které 2. června svedly do Nového Jičína nejlepší mladé plavce ze šestnácti klubů našeho kraje, dokonale ovládla dvanáctičlenná výprava z Bohumína.
Policisté dopadli zloděje kabelů, kteří vloni na podzim kradli také v Bohumíně 5.6.2018

Policisté dopadli zloděje kabelů, kteří vloni na podzim kradli také v Bohumíně

Policisté dopadli dva muže ve věku 39 a 38 let, kteří vloni v září vnikli do areálu bohumínské drátovenské společnosti. Teď ještě spolu s jedním kumpánem měli v úmyslu odvézt přes šest stovek metrů kabelů z rekonstruovaného úseku koridoru železniční trati.
Poškozený břeh na soutoku Povodí Odry opraví 5.6.2018

Poškozený břeh na soutoku Povodí Odry opraví

Břeh na takzvané špici, tedy v místě, kde se sbíhají řeky Odra a Olše, Povodí Odry opraví. Dravá Olše v minulosti poškodila úsek v délce asi 60 metrů, část břehu se zřítila. Místo je turisticky oblíbené, pěší i cyklisté by zde nyní měli být opatrní.
Oranžové kolo vyneslo Bohumínu přes 52 tisíc korun 4.6.2018

Oranžové kolo vyneslo Bohumínu přes 52 tisíc korun

Přes 50 tisíc korun věnuje Nadace ČEZ mladým sportovcům z Bohumína. Peníze pro ně vyšlapali na speciálním Oranžovém kole návštěvníci dne otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice.
Na den otevřených dveří do Elektrárny Dětmarovice přišlo o polovinu více lidí než vloni 3.6.2018

Na den otevřených dveří do Elektrárny Dětmarovice přišlo o polovinu více lidí než vloni

Provozy Elektrárny Dětmarovice si v sobotu (2. června) na dni otevřených dveří prohlédlo na 600 návštěvníků, o polovinu více než před rokem. Lidé se zajímali hlavně o budoucnost elektrárny po loňském požáru absorbéru. Akci doprovodil bohatý program pro děti.
Žáky a učitele z Gliwic v Bohumíně zaujala nejen místnost Snoezelen 3.6.2018

Žáky a učitele z Gliwic v Bohumíně zaujala nejen místnost Snoezelen

Terapie O.T.A. pro žáky s autismem a taky ukázková hodina ve speciální místnosti Snoezelen zaujala žáky a pedagogy ze základní školy v polských Gliwicích při návštěvě mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie v Bohumíně.
Při požáru našli hasiči v bytě tělo bez známek života 2.6.2018

Při požáru našli hasiči v bytě tělo bez známek života

Při požáru v bytovém domě v Jateční ulici hasiči našli v bytě tělo bez známek života, nepomohla ani okamžitá resuscitace. Na místě v sobotu 2. června dopoledne zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
Na Oranžovém kole budou v sobotu šlapat i starostové Bohumína a Orlové 1.6.2018

Na Oranžovém kole budou v sobotu šlapat i starostové Bohumína a Orlové

Kdo bude mít více energie? Zhruba 100 tisíc korun od Nadace ČEZ si mezi sebou děti z Bohumína a Orlové. Podpoří je starostové obou měst, kteří taky usednou na tzv. Oranžové kolo. Šlápnout do pedálů přitom mohou všichni účastníci dne otevřených dveří elektrárny.
Meteorologové vydali další upozornění na možnost výskytu bouřek 1.6.2018

Meteorologové vydali další upozornění na možnost výskytu bouřek

Meteorologové zpřesnili předpověď pro Moravskoslezský kraj, silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou region od soboty 02.06.2018 11:00 do soboty 02.06.2018 22:00 a od neděle 03.06.2018 10:00 do neděle 03.06.2018 21:00.
Mezi železným šrotem našel minometný granát 1.6.2018

Mezi železným šrotem našel minometný granát

Při kontrole odevzdaného šrotu našel zaměstnanec sběrny minometný granát. Z bezpečnostních důvodů bylo místo ihned uzavřeno a do Bezručovy ulice přispěchal policejní pyrotechnik. Stalo se ve čtvrtek 31. května.
Bospor si chce zajistit záchranu, podpořte ho už tuhle neděli 31.5.2018

Bospor si chce zajistit záchranu, podpořte ho už tuhle neděli

Důležitý divizní mač odehrají v neděli 3. června od 17 hodin fotbalisté Bosporu v areálu Pavla Srnička za parkem proti olomouckým Novým Sadům. Pokud domácí svěřenci kouče Martina Špičky získají tři body, definitivně si tím už zajistí záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži.
Z pátku na sobotu mohou region zasáhnout silné bouřky 31.5.2018

Z pátku na sobotu mohou region zasáhnout silné bouřky

Meteorologové upozorňují na možnost silných bouřek. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od pátku 01. 06. 2018 11:00 do soboty 02. 06. 2018 02:00.
Oprava havárie kanalizace o víkendu zablokuje Záblatí 30.5.2018

Oprava havárie kanalizace o víkendu zablokuje Záblatí

Havárie na kanalizaci v Sokolské ulici zkomplikuje o víkendu dopravu v Záblatí. Stavbaři budou muset rozkopat silnici v zatáčce poblíž restaurace Pod Kaštany. Dopravu proto v sobotu a v neděli odkloní do objízdných tras.
Zdatnost malých sportovců prověřilo Atletické minisoutěžení 30.5.2018

Zdatnost malých sportovců prověřilo Atletické minisoutěžení

Děti z mateřinek jako zdatní sportovci. Počtrnácté se v Bohumíně konalo Atletické minisoutěžení. Zapojilo se sedm místních mateřinek, v soutěži družstev byla nejlepší školka ze Skřečoně. Akci pořádal atletický klub, dům dětí a ZŠ ČSA.
Pošta zruší pobočku ve Skřečoni, od srpna ji nahradí pošta Partner 29.5.2018

Pošta zruší pobočku ve Skřečoni, od srpna ji nahradí pošta Partner

Potvrzeno. Česká pošta zruší v Bohumíně další pobočku a nahradí ji alternativní Poštou partner. Od 1. srpna 2018 bude poštovní služby v městské části Skřečoň poskytovat namísto státní podniku smluvní partner.
Senior se popálil při zakázaném vypalování trávy 28.5.2018

Senior se popálil při zakázaném vypalování trávy

Hasiči z Bohumína pomáhali při hašení požáru posečené trávy, které se chtěl co nejdříve zbavit šestasedmdesátiletý senior z Rychvaldu. Při poryvu větru se ale oheň rozšířil, ožehl mu obličej a důchodce skončil v nemocnici. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
Oranžové kolo v elektrárně pošlape pro bohumínský dům dětí a mládeže 28.5.2018

Oranžové kolo v elektrárně pošlape pro bohumínský dům dětí a mládeže

Elektrárna Dětmarovice v sobotu 2. června otevře dveře veřejnosti. Připravila komentované prohlídky, soutěže a také dobročinné Oranžové kolo, na kterém se letos bude šlapat pro bohumínský dům dětí a mládeže. Den otevřených dveří proběhne od 9 do 12 hodin.
Zapnutá červená světla na přejezdech řidiče neodradila 26.5.2018

Zapnutá červená světla na přejezdech řidiče neodradila

Moravskoslezští policisté se zaměřili na chování řidičů na železničních přejezdech a dodržování zákona o silničním provozu. Policisté zjistili 14 přestupků bezprostředně spojených s přejezdy. Až na jeden, který oznámili příslušnému správnímu orgánu, vyřídili všechny v příkazním řízení.
Opilý řidič ve Skřečoni havaroval se skútrem 25.5.2018

Opilý řidič ve Skřečoni havaroval se skútrem

Hodinu po poledni si to 53letý muž včera štrádoval na skútru (malá motorka zn. Jonway Korado) Mládežnickou ulicí ve Skřečoni. Když vjížděl do ulice, manévr nezvládl a přední části narazil do stojícího vozidla Citroën C4 Picasso. Záhy vyšlo najevo, že muž je opilý.
Koncert Pavla Helana a Scholy Nový Bohumín podpoří seniory 25.5.2018

Koncert Pavla Helana a Scholy Nový Bohumín podpoří seniory

Pavel Helan, písničkář, kytarista a finalista soutěže Československo má talent, zahraje a zazpívá v Bohumíně spolu s místním sborem Schola Nový Bohumín. Za benefičním koncertem se vydejte do kostela Božského Srdce Páně ve čtvrtek 31. května.
V neděli dopoledne do Záblatí za tradiční poutní mší 25.5.2018

V neděli dopoledne do Záblatí za tradiční poutní mší

Svatého Jana Nepomuckého, jednoho z nejznámějších českých světců, připomenou v Záblatí. Poutní mše k jeho cti proběhne v neděli 27. května od 10:30 hodin poblíž kaple, které je sv. Jan Nepomucký patronem.
Třiatřicetiletý drogový dealer z Bohumína je ve vazbě 24.5.2018

Třiatřicetiletý drogový dealer z Bohumína je ve vazbě

Třiatřicetiletý muž z Bohumína je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dealer si vyslechl obvinění. Toxi tým ve městě zasáhl v pondělí 21. května.
Tomáš Vaclík si stoupne do branky bohumínského Bosporu 24.5.2018

Tomáš Vaclík si stoupne do branky bohumínského Bosporu

Ne, fotbalový svět se nezbláznil, žádný přestup českého reprezentačního brankáře a opory švýcarského FC Basilej Tomáše Vaclíka do divizního Bohumína se nekoná. To jen starší bratr opory Bosporu chce vyplnit pauzu před srazem národního týmu a vyrazí si do Bohumína zatrénovat.
Běžecká Čokoládová tretra nabídne závody i zábavu 23.5.2018 Ukaž na letecké mapěZobrazit virtuální prohlídku

Běžecká Čokoládová tretra nabídne závody i zábavu

Čokoládová tretra, oblíbený běžecký závod pro děti, znovu zavítá taky do Bohumína. V letošním roce potěší školáky ve věku od 6 do 11 let, a půjde o hlavní kategorii s postupem. V Bohumíně se koná poslední základní kolo.
Moravskoslezský kraj mohou zasáhnout silné bouřky 22.5.2018

Moravskoslezský kraj mohou zasáhnout silné bouřky

Meteorologové upozorňují na možnost silných bouřek. Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od středy 23.05.2018 10:00 do středy 23.05.2018 23:00.
Čištění soklu opravované budovy doprovodí zvýšená prašnost 22.5.2018 Ukaž na letecké mapě

Čištění soklu opravované budovy doprovodí zvýšená prašnost

Přestavba bývalé budovy střední školy na nové centrum sociálních služeb v Novém Bohumíně je v plném proudu. Od jara uvnitř probíhají bourací práce, upravují dispozice. Do příštího roku z něj vyroste moderní zázemí nejen se sociálně-terapeutickými dílnami.
Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole, poranila si hlavu 21.5.2018

Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole, poranila si hlavu

Patnáctiletá cyklistka havarovala na jízdním kole tak nešťastně, že si způsobila vážné poranění hlavy, a to přesto, že měla ochrannou přilbu. Záchranáři cyklistce poskytovali pomoc v neděli 20. května kolem půl čtvrté odpoledne.
Bohumín se připojuje k velkému happeningu základních uměleckých škol 21.5.2018

Bohumín se připojuje k velkému happeningu základních uměleckých škol

Základní umělecká škola v Bohumíně se připojuje k celostátnímu happeningu uměleckých škol. V Česku se koná podruhé. Hudebníci, výtvarníci, dramatici všech generací vyjdou do ulic, v Bohumíně se představí na náměstí před radnicí ve čtvrtek 24. května od 16 hodin.
Žlutá a zelený, Bohumín instaluje nové odpadkové duo koše 18.5.2018

Žlutá a zelený, Bohumín instaluje nové odpadkové duo koše

Bohumín testuje duo koše. Nejen návštěvníci parku díky nim budou moci třídit plasty i na obyčejné vycházce. Radniční odbor životního prostředí prozatím pořizuje prvních patnáct kusů.
Fotbalisty Bosporu čeká v neděli boj o všechno 17.5.2018

Fotbalisty Bosporu čeká v neděli boj o všechno

Když fotbalisté Bosporu završili podzim v Moravskoslezské divizi E na osmém místě tabulky se ziskem 21 bodů, zavládla v týmu pohoda. Jenže ve druhé polovině ročníku je vše jinak. Bohumínští ještě nevyhráli a rázem se ocitli v pásmu ohrožení sestupem! V neděli 20. května od 17 hodin půjde o všechno.
Turisté a cyklisté se vydají z Bohumína do Bohumína po čtyřiačtyřicáté 17.5.2018

Turisté a cyklisté se vydají z Bohumína do Bohumína po čtyřiačtyřicáté

Po čtyřiačtyřicáté se turisté a cyklisté vydají „Z Bohumína do Bohumína“. Pochod a cyklojízdu pro všechny generace pořádá Klub českých turistů odbor Tramp Bohumín v sobotu 19. května.
Strážníci zasáhli proti násilníkovi i vandalovi 16.5.2018

Strážníci zasáhli proti násilníkovi i vandalovi

Bohumínští městští strážníci v uplynulých dnech zasahovali proti násilníkovi a vandalovi, a to ve Skřečoni a v Novém Bohumíně. Oba případy poté postoupili Policii České republiky.
V Bohumíně otevřeli výstavu s exponáty a dokumenty z první republiky 15.5.2018

V Bohumíně otevřeli výstavu s exponáty a dokumenty z první republiky

Vznik samostatné Československé republiky v roce 1918, hospodářská krize 30. let, opevnění hranic, mobilizace 1938. Tyhle a další milníky první republiky mapuje výstava nazvaná „Bunkry – němí strážci hranic“. V Bohumíně je k vidění až do 10. července.
V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků 14.5.2018

V Bohumíně mají připravených tisíce žlutých dobročinných kvítků

6500 květinek ve tvaru měsíčku lékařského. Dobrovolníci na Bohumínsku ve středu 16. května aktivně podpoří dobročinnou sbírku Ligy proti rakovině Praha. Spolek Profit12 zároveň v Bohumíně připravuje doprovodný program.
Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě 12.5.2018

Moravskoslezský kraj byl pro turisty atraktivní i v zimě

V prvním čtvrtletím letošního roku Moravskoslezský kraj navštívilo o 10,1 procenta lidí více než loni touto dobou. Přibylo také cizinců, kteří se zde ubytovali. Letošní zimu si pochvalují i provozovatelé lyžařských středisek v Beskydech a Jeseníkách.
Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky 11.5.2018

Němí strážci hranic s návratem do časů první republiky

Prvorepubliková pohraniční opevnění jako tichý svědek událostí na sklonku meziválečného Československa. „Němí strážci hranic“ jsou námětem pro výstavu, kterou v Salonu Maryška uvede Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci se spolkem Maryška a městem Bohumín.
Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu 11.5.2018

Řidič havaroval s osobním autem do zábradlí železárenského mostu

25letý řidič to s osobním autem napálil do zábradlí železárenského mostu. S autem Renault Laguna jel po silnici III. třídy ve směru od ulice 9. května směrem k železárnám.
Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu 10.5.2018

Dobrovolní hasiči z okrsku změří síly v požárním sportu

V požárním útoku a v závodu na 100 metrů překážek si o víkendu změří síly dobrovolní hasiči v Bohumíně. Okrsková soutěž proběhne v zázemí oválu při základní škole ČSA v sobotu 12. května od 9 hodin. Diváci mají vstup zdarma.
Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne 9.5.2018

Pobočka pošty ve Skřečoni v pondělí jen dopoledne

Obyvatelé Skřečoně musejí v pondělí 14. května počítat s částečným omezením provozu pobočky pošty. Z provozních důvodů v tento den zkrátí otevírací dobu, uvedla pošta bez bližších podrobností.
Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku 9.5.2018

Strážníci kontrolovali přihlášení psů k poplatku

Dlouhodobě je počet případů, kdy lidé v rozporu s pravidly nepřihlásí psa k platbě poplatku za něj, v Bohumíně nízký. Situaci kontinuálně sledují městští strážníci a v bytových domech domovníci a správci.
V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu 8.5.2018

V objektu za Kauflandem hořely zbytky odpadu

Ve dvoupodlažním objektu za Kauflandem v úterý 8. května odpoledne hořely zbytky odpadu. Na místo postupně přijelo šest hasičských jednotek. Objekt zasažený požárem je podle dostupných informací určený k demolici.
Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací 8.5.2018

Náměstí v Bohumíně dnes patří běžcům všech generací

Úderem desáté hodiny startuje v Bohumíně (úterý 8. května) dvaadvacátý ročník Běhu ulicemi města. Přijďte na náměstí T. G. Masaryka nebo sledujte dění v přímém televizním přenosu ve vysílání TIK Bohumín nebo na internetu.
Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května 7.5.2018

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně ve čtvrtek 10. května

Zápisy do mateřských škol v Bohumíně proběhnou už tento čtvrtek 10. května. K jednotnému termínu přistoupily městské mateřinky a také soukromá mateřinka Bambino v Záblatí. Zápisy začínají v osm, respektive v devět hodin, v jednom případě úderem desáté hodiny.
Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce 6.5.2018

Při noční nehodě v Rychvaldu skončil osobní vůz v potoce

Při noční nehodě v Rychvaldu na Karvinsku skončil osobní vůz v potoce, hasiči z auta vyprostili zraněnou osobu. Stalo se v Orlovské ulici. Na místo byli vysláni hasiči ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bohumíně a Slezské Ostravě.
Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu 6.5.2018

Střet osobního auta a motocyklisty v Rychvaldu

Motocyklista se v Rychvaldu včera v podvečer (sobota 5. května) střetl s osobním autem, stalo se kolem 18. hodiny v Orlovské ulici. Oba měli podle policistů jet ve směru od Bohumína.
Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku 4.5.2018

Začala další oprava estakády Bazaly, linka 555 změnila zastávku

Kraj spustil další část oprav estakády Bazaly v Ostravě, cestující městskou hromadnou dopravu a také řidiči musejí počítat s omezeními. Například autobusová linka č. 555 Ostrava-Bohumín změnila zastávku „most Pionýrů“ ve směru z Bohumína až do srpna příštího roku.
Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma 4.5.2018

Kam na oběd? Kde je veřejné wi-fi? Databáze Bohumína je zdarma

Osmnáct let už v Bohumíně funguje bezplatná databáze „Firmy, služby, podnikání“. Obsahuje zhruba 800 údajů o provozovnách a jejich provozních dobách, kontaktech. Pro registraci nových subjektů je nyní ideální čas.
Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty 3.5.2018

Kraj v Bohumíně oficiálně otevřel zrekonstruovaný Domov Jistoty

Větší komfort a více soukromí získali obyvatelé Domova Jistoty v Šunychelské ulici v Bohumíně. Třiadvacet seniorů a lidí s handicapem si nyní užívá bydlení komunitního typu.
Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek 3.5.2018

Silné bouřky mohou přijít v noci ze čtvrtka na pátek

Silné bouřky mohou Moravskoslezský kraj zasáhnout od čtvrtka 03.05.2018 17:00 do pátku 04.05.2018 01:00, upozornili meteorologové (nízký stupeň nebezpečí).
Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty 2.5.2018

Osmičková výročí aneb Společná paměť Bohumína, zavzpomínej i ty

V letošním roce si připomínáme řadu „osmičkových“ výročí vztahujících se k historii naší republiky. Literární podobu autorských vzpomínek obyvatel na život na Bohumínsku v letech dávno i nedávno minulých chce zachytit projekt „Společná paměť“, který spouští spolek Maryška.
Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté 1.5.2018

Centrem Bohumína se poběží už po dvaadvacáté

Po dvaadvacáté se závodníci všech generací postaví na start Běhu ulicemi města. Jedna z největších sportovních událostí sezóny se koná tradičně v den státního svátku "Dne vítězství", 8. května. První start bude v 10 hodin.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 1.5.2018

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) mohou zasáhnout Moravskoslezský kraj. Upozornění meteorologů platí od středy 02.05.2018 14:00 do pátku 04.05.2018 00:00.
Padající lípa v Bohumíně zranila školáka 30.4.2018

Padající lípa v Bohumíně zranila školáka

Třináctiletého chlapce zranila padající lípa poblíž Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně. Strom nevydržel nápor větru. Školák utrpěl zranění dolní končetiny a do nemocnice jej transportoval vrtulník.
S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného 30.4.2018

S projektem bezpečných dveří za desítky tisíc nemá Bohumín nic společného

Na dveře domácností v Bohumíně zvoní zástupci soukromé firmy, kteří se prezentují jako preventisté kriminality. Nájemníkům uvádí, že provádějí jakési kontrolní zazvonění a odvolávají se na to, že radnice o projektu ví a podporuje ho, ta to razantně odmítá.
Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry 30.4.2018

Podnapilý muž chtěl ukončit život skokem z mostu do Odry

Skokem z mostu do řeky Odry chtěl ukončit život přibližně třicetiletý muž z Nového Bohumína. Čin mu rozmluvil policejní vyjednavač. Rychlý zásah složek integrovaného záchranného systému iniciovali městští strážníci.
Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu 29.4.2018

Bohumín obnovil umělý povrch atletického oválu

Čtrnáct sezón měl za sebou umělý povrch atletického oválu v Novém Bohumíně. Od dubna je opět v plné formě a běžci to oceňují. Bohumín zaplatil za obnovu 1 milion 76 tisíc korun.
Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy 27.4.2018

Básnířka Dagmar Čížová se vrací v čase a ocitá V království zimy

Láska voní zázrakem, Moc lásky, Šepot lásky. Zkrátka láska na sto způsobů je námětem nové sbírky básnířky Dagmar Čížové z Bohumína. Nazvala ji „V království zimy“ a premiéru měla v kulturním Salonu Maryška.
Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti 26.4.2018

Filipojakubskou noc v Záblatí doprovodí polní kuchyně a zábava pro děti

Filipojakubská noc v Záblatí bude mít šťávu. Průvod masek, pálení čarodějnic, opékání buřtů, nafukovací skákací hrad a jako bonus navíc dobroty z nefalšované polní kuchyně. U sokolovny v Záblatí v pondělí 30. dubna odpoledne. Vstupné je dobrovolné.
Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu 24.4.2018

Prasklý svár rekreačního bazénu si vyžádá dvoudenní opravu

Dva dny bude rekreační bazén v bohumínském aquacentru mimo provoz kvůli závadě dna. Specializovaná firma se do opravy pustí ve středu 25. dubna hned ráno. Velkého plaveckého bazénu se výluka nedotkne, Bospor poskytne návštěvníkům slevu na vstupném do bazénové haly.
Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby 24.4.2018

Výměna starých oken krátkodobě omezí vybrané služby

Poslední etapa výměny starých oken v hlavní historické budově radnice (ze strany od kostela) začíná. Demontáž starých rámů a montáž nových replik odstartuje už zítra, ve středu 25. dubna.
Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách 23.4.2018

Lanové prvky i velká loď novými atrakcemi v mateřinkách

Posádko, připravte se k vyplutí! I tohle zvolání už brzy zazní zahradou městské mateřinky v Nerudově ulici v Novém Bohumíně. Velká dřevěná loď s pískovištěm uprostřed je tamní novou dětskou atrakcí a dominantou.
Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze 21.4.2018

Recesní ples bodoval aneb učitelé jako Broučci i Burlaci na Volze

Učitelé mají smysl pro humor. Výborná atmosféra provázela 25. ročník recesního plesu učitelů, který se konal v sále domu dětí mládeže. Organizační štafetu letos převzala základní škola na tř. Dr. E. Beneše. Motivem aktuálního ročníku byla „povinná četba“.
Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku 20.4.2018

Zásah při požáru v elektrárně Dětmarovice vloni druhým nejlepším v Česku

Druhé místo v prestižní anketě Hasič roku 2017 v kategorii „Zásah roku 2017“ získali profesionální hasiči z HZS Moravskoslezského kraje, územní odboru Karviná, za loňský červencový zásah u požáru absorbéru v elektrárně Dětmarovice. Podíleli se na něm také krajští a dobrovolní hasiči z Bohumína.
Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý 19.4.2018

Školským AMOSEM Bohumína 2018 je Zdeněk Veselý

Práci dvanácti osobností bohumínského školství vyzvedl aktuální ročník projektu Bohumínský AMOS 2018. Hlavní cena putovala k Zdeňku Veselému, bývalému učiteli, řediteli školy, dlouholetému pracovníkovi v samosprávě a také zastupiteli a kronikáři města.
Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti 19.4.2018

Speed Marathon odhalil v kraji skoro 340 případů překročení rychlosti

Na dodržování povolené rychlosti na silnicích se zaměřila dopravně-bezpečností akce Speed Marathon. Moravskoslezští policisté nasadili do akce 87 dopravních policistů a policistů pořádkové služby, kteří zkontrolovali 667 řidičů.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7727

    Městský úřad