Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Volební účast se v Bohumíně zatím pohybuje kolem 33 procent 20.10.2017

Volební účast se v Bohumíně zatím pohybuje kolem 33 procent

Skoro milion voličů může dnes a zítra (pátek 20. a sobota 21. října) v kraji vybírat nové poslance. V Bohumíně je 17 780 oprávněných voličů. Ve městě je 19 volebních okrsků, volební místnosti jsou v pátek otevřené do 22 hodin a v sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.
Policisté vyšetřují okolnosti požáru ve vlaku 20.10.2017

Policisté vyšetřují okolnosti požáru ve vlaku

Policisté oddělení hlavního nádraží Ostrava vyšetřují okolnosti požáru, ke kterému došlo ve vlaku na trase z Bohumína do Brna v neděli 1. října večer. K požáru na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820.
Druhá šance nabídne další kapitoly z románu o hledání lásky 19.10.2017

Druhá šance nabídne další kapitoly z románu o hledání lásky

Napsáno životem. Bohumínská autorka Helena Červenková, známá jako neřízená literární střela, potěší posluchače dalšími řádky z nekonečného románu o hledání lásky. „Druhou šanci“ dá své hlavní hrdince už tento pátek 20. října v podvečer v kulturním Salonu Maryška v Novém Bohumíně.
Část stropnic a krovů nádraží napadla dřevomorka 18.10.2017

Část stropnic a krovů nádraží napadla dřevomorka

Část střechy historické budovy vlakového nádraží v Bohumíně napadla dřevomorka. Průzkum potvrdil, že dřevokazná houba zasáhla stropnice a krovy. Rekonstrukce si vyžádá přibližně 4 miliony korun, potvrdila Správa železniční dopravní cesty.
Každý devátý kontrolovaný řidič náklaďáku nebo autobusu porušil zákon 17.10.2017

Každý devátý kontrolovaný řidič náklaďáku nebo autobusu porušil zákon

Na důkladnou kontrolu nákladních vozidel, autobusů a autokarů se v uplynulém týdnu zaměřili moravskoslezští policisté. Výsledky dopravně bezpečnostní akce ukázaly, že téměř každý devátý kontrolovaný řidič porušil zákon.
V pátek a v sobotu může jít v kraji k volbám skoro milion voličů 17.10.2017

V pátek a v sobotu může jít v kraji k volbám skoro milion voličů

Do parlamentních voleb, které proběhnou v pátek a v sobotu 20. a 21. října, se může v Moravskoslezském kraji zapojit téměř milion občanů. Volit budou v 1306 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin.
Zážitkový seminář: Učitelé rajzovali v obrněném transportéru 17.10.2017

Zážitkový seminář: Učitelé rajzovali v obrněném transportéru

Zpestřit výuku v oblasti branné výchovy a provést žáky historií vojenské techniky. To byl námět dalšího zážitkového semináře, který pro učitele z Bohumína a Rychvaldu připravil tým s podporou projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko, financovaného z evropských fondů.
Projezte se ke zdraví a štíhlosti s doktorkou Kateřinou 17.10.2017

Projezte se ke zdraví a štíhlosti s doktorkou Kateřinou

Populární dietoložka a moderátorka pořadů o zdraví doktorka Kateřina Cajthamlová zavítá do Bohumína. „Projezte se ke zdraví a štíhlosti“ je pořad, který uvede spolek Alma mater v pátek 20. října od 16 hodin ve společenském domě ve Starém Bohumíně.
V Bohumíně rozšířili možnosti sběru obnošeného textilu 16.10.2017

V Bohumíně rozšířili možnosti sběru obnošeného textilu

Bohumínští ročně vytřídí několik desítek tun textilu. Nyní mají ještě víc možností, kam jej odložit. K stávajícím čtyřem sběrným kontejnerům přibyly na různých místech města další čtyři. Bohumín uzavřel novou smlouvu o spolupráci s ostravskou Armádou spásy.
Den požární bezpečnosti otevřel hasičské stanice veřejnosti 14.10.2017

Den požární bezpečnosti otevřel hasičské stanice veřejnosti

Desítky dětí a dospělých využily v pátek 13. října možnost nakouknout do zákulisí výjezdových jednotek bohumínských profesionálních hasičů a navštívily stanici v Jateční ulici. Den otevřených dveří se konal u příležitosti celostátního Dne požární bezpečnosti.
Hokejisté Bohumína vyzvou Rožnov pod Radhoštěm 13.10.2017

Hokejisté Bohumína vyzvou Rožnov pod Radhoštěm

Bohumín versus Rožnov pod Radhoštěm. Sobotní podvečer se v Bospor Aréně odehraje ve znamení atraktivního utkání hokejové krajské ligy. Zápas začíná 14. října v 17:30 hodin.
V pátek třináctého hasiči představí techniku a zázemí 12.10.2017 Ukaž na letecké mapě

V pátek třináctého hasiči představí techniku a zázemí

Profesionální hasiči v pátek třináctého otevřou svá zázemí veřejnosti a představí techniku. K celostátní akci se připojí také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, včetně stanice v Bohumíně v Jateční ulici, kam se můžete vypravit v pátek 13. října od 8 do 17 hodin.
Šansony Hany Hegerové zazní ve Starém Bohumíně 11.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Šansony Hany Hegerové zazní ve Starém Bohumíně

Maestro Tango nebo Čerešně. Tyto a další šansony z repertoáru královny českého šansonu Hany Hegerové zazpívá ve Starém Bohumíně Lucie Rybnikářová. Mladá zpěvačka je novou hvězdou ostravské hudební scény, s projektem boduje v klubu Heligonka.
Sportovní den nabídne koštování rovnou deseti sportů 10.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Sportovní den nabídne koštování rovnou deseti sportů

Rovnou deset sportů najednou si už tuhle sobotu (14. října) vyzkoušejí školáci v Bohumíně. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín a Bospor Bohumín uvádějí premiéru velkého „Sportovního dne“.
Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo 9.10.2017

Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo

Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo. Vyplývá to z meziročního srovnání statistik strážníků místní městské policie. Odchyt zvířat s následným umístěním do útulku provádějí na území Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně.
Domácí hattrick zakončí Bospor Bohumín proti Vsetínu 7.10.2017

Domácí hattrick zakončí Bospor Bohumín proti Vsetínu

Třetí domácí zápas v řadě a zatím dva plné bodové zisky. Fotbalisty Bosporu čeká v neděli 8. října od 15 hodin souboj se zatím nejhůře útočícím celkem Moravskoslezské divize E ze Vsetína. V duelu nováčků jsou Bohumíňáci mírným favoritem, ale podporu fanoušků budou potřebovat.
Hokejisté Bohumína v říjnu vyzvou Ostravu a Rožnov 6.10.2017

Hokejisté Bohumína v říjnu vyzvou Ostravu a Rožnov

Podaří se hokejistům Bohumína poprvé v sezoně přivézt z ledu soupeře všechny body za vítězství? Ukáže se už v neděli 8. října v Ostravě v hale zimního stadionu Sareza. HC Bospor Bohumín vyzve HC RT Torax Poruba "B".
Dvě volební místnosti se představí na nové adrese 5.10.2017

Dvě volební místnosti se představí na nové adrese

Dvě volební místnosti v Bohumíně se v podzimních volbách do poslanecké sněmovny představí na nové adrese. Stěhují se komise v okrsku číslo 2 ve Vrbici a v okrsku číslo 13 v Novém Bohumíně.
Atleti zakončí venkovní sezónu Velkou cenou Bohumína 4.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Atleti zakončí venkovní sezónu Velkou cenou Bohumína

Čtvrtek patří v Bohumíně atletice. Místní klub uvádí třináctý ročník otevřeného přeboru a velké ceny v běhu na 60 metrů, který premiérově doplní skok o tyči žen. Jako první se na šedesátce představí děti do čtyř let věku, které trať zdolají s pomocí rodičů.
Fontána nabízí pestrou paletu kroužků za příznivou cenu 3.10.2017

Fontána nabízí pestrou paletu kroužků za příznivou cenu

Sport, tanec, keramika, modelářství, cizí jazyky a mnohé další. Bohumínský dům dětí a mládeže rozjíždí novou sezónu volnočasových kroužků a aktivit. Měsíční poplatky zůstávají nadále velmi příznivé. V minulé sezóně si cestu do Fontány našlo přibližně tisíc dětí a dospělých.
Amnestie je zpět, pozdě vrácené knihy odevzdáte bez postihu 2.10.2017

Amnestie je zpět, pozdě vrácené knihy odevzdáte bez postihu

Amnestii pro zapomnětlivé čtenáře vyhlašují v rámci Týdne knihoven v Bohumíně. Hříšníci mohou ušetřit desetikoruny i několik stovek korun. Amnestie probíhá na všech pobočkách knihovny K3 od pondělí 2. do soboty 7. října.
Zloděj odcizil z trezoru 450 tisíc korun 1.10.2017

Zloděj odcizil z trezoru 450 tisíc korun

Peníze z trezoru a věci dohromady skoro za půl milionu korun odcizil neznámý zloděj z jedné administrativní budovy v Bohumíně. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci.
Bohumínský Rockwool podpořil výstavbu objektu pro pěstounský program 1.10.2017

Bohumínský Rockwool podpořil výstavbu objektu pro pěstounský program

Bohumínská společnost Rockwool poskytla zdarma 300 m2 izolace z kamenné vlny na zateplení objektu určeného pro projekt „Klub Pěstoun a byt na půli cesty“. Projekt realizovala nezisková organizace Samostatný dětský oddíl Brontosauři ve svém Středisku Dvoreček v Ostravě-Kunčičkách, který provozuje.
Na otázky Bohumíňáků starosta a místostarostové odpoví v televizi 30.9.2017

Na otázky Bohumíňáků starosta a místostarostové odpoví v televizi

Starosta Bohumína Petr Vícha a místostarostové Lumír Macura a Igor Bruzl odpovídají na otázky občanů v přímém televizním přenosu. Sledujte vysílání televizního informačního kanálu v úterý 3. října od 17 hodin v síti kabelových operátorů a na internetu.
Starobohumínští hasiči zasahovali u požáru v Orlové 29.9.2017

Starobohumínští hasiči zasahovali u požáru v Orlové

Osm jednotek hasičů, včetně jednotky dobrovolných hasičů ze Starého Bohumína, včera (28. září) zasahovalo u požáru části velkého objektu bývalých skladů v Orlové.
V Bohumíně v neděli startuje sezóna veřejného bruslení 29.9.2017

V Bohumíně v neděli startuje sezóna veřejného bruslení

Ledové ostří se vrací na scénu. V hale bohumínského zimního stadionu Bospor v neděli 1. října startuje sezóna veřejného bruslení. Dospělí i děti si mohou zabruslit každou sobotu a neděli od 15 do 16:30 hodin.
Fotbalisté bohumínského Bosporu hrají teď třikrát doma 27.9.2017

Fotbalisté bohumínského Bosporu hrají teď třikrát doma

Tři zápasy na svém hřišti během dvanácti dnů odehrají teď bohumínští fotbalisté, kteří o víkendu vydřeli první divizní výhru a posunuli se tabulkou vzhůru. Už dnes ve středu (27. září) čeká Bospor dvakrát odložené utkání s Opavou B.
28. září hejtmanství pořádá den otevřených dveří krajského úřadu 27.9.2017

28. září hejtmanství pořádá den otevřených dveří krajského úřadu

Moravskoslezské hejtmanství ve čtvrtek 28. září (státní svátek) pořádá den otevřených dveří krajského úřadu, proběhne od 9:30 do 13:30 hodin. Úřad připravil program pro celou rodinu. Krajský úřad Moravskoslezského kraje najdete na adrese 28. října 117, Ostrava.
Krajští radní schválili první žádosti o kotlíkové dotace 26.9.2017

Krajští radní schválili první žádosti o kotlíkové dotace

Krajští radní dnes schválili žádosti o kotlíkové dotace za 62,5 milionů korun prvním 534 žadatelům. Ve výzvě, která odstartovala 5. září, je celkem alokováno téměř 900 milionů korun. O dotaci zatím požádalo celkem 5 723 lidí (zhruba 592 milionů korun).
Bohumínští zvítězili v úvodním utkání sezóny krajské ligy mužů 26.9.2017

Bohumínští zvítězili v úvodním utkání sezóny krajské ligy mužů

V úvodním domácím utkání Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje zvítězil domácí HC BOSPOR Bohumín nad týmem HK Nový Jičín B drtivě 10:2. Další domácí utkání naši sehrají už tuto sobotu 30. září.
Dvojjazyčná kniha příběhů osloví děti v Česku i v Polsku 25.9.2017

Dvojjazyčná kniha příběhů osloví děti v Česku i v Polsku

Malá Magda jako hlavní hrdinka česko-polských příběhů pro děti. Nevšedně pojatou dvojjazyčnou knížku připravily tvůrčí osobnosti z Polska a Česka pod záštitou bohumínského spolku Maryška. Ke knížce plánují v příhraničí také autorská čtení s dětmi
Půjčovna lodí aktuálně mimo provoz, příští týden uzamykání meandrů 22.9.2017

Půjčovna lodí aktuálně mimo provoz, příští týden uzamykání meandrů

Vytrvalý déšť zvedl hladinu i průtok v Odře, z bezpečnostních důvodů proto nebude o tomto víkendu (23. a 24. září) v provozu městská půjčovna lodí. Vodáci si vše vynahradí snad o týden později, kdy v Bohumíně slavnostně a hromadným splutím uzamknou hraniční meandry.
Program Dne železnice 2017 a orientační plánek 22.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Program Dne železnice 2017 a orientační plánek

Srdečně zveme 23. září na největší letošní železniční akci pro veřejnost - Den železnice 2017. Přinášíme vám podrobný program a orientační plánek. Upozorňujeme, že lávka pro pěší bude během akce uzavřena. Prosíme, abyste pro odstavení vozidel použili vyhrazená parkoviště vyznačená v plánku.
Zajímavosti ze světa filmu v netradiční sérii 22.9.2017

Zajímavosti ze světa filmu v netradiční sérii

Bohumínská knihovna nabídne od září netradiční kurz či sérii přednášek zaměřené na zajímavosti ze světa filmu. Kurz s názvem „Svět filmu“ potěší filmové fanoušky, kteří se zajímají nejen o současnou tvorbou, ale i tu dřívější.
Vydatný déšť zvedne hladinu řek v regionu 21.9.2017

Vydatný déšť zvedne hladinu řek v regionu

Meteorologové vydali upozornění na vydatný déšť, který zasáhne Moravskoslezský kraj včetně Karvinska od čtvrtka 21.09.2017 10:30 do pátku 22.09.2017 06:00. Na Karvinsku a Frýdeko-Místecku platí také povodňová pohotovost.
Řidiči parkují na nedostavěném parkovišti. Vyčkejte, nabádají stavbaři 20.9.2017

Řidiči parkují na nedostavěném parkovišti. Vyčkejte, nabádají stavbaři

Čtyřicet nových parkovacích stání je v centru Bohumína těsně před dokončením. Dvě parkovací plochy vznikají ve vnitrobloku v Alešově ulici. Řidiči už na nich odstavují svá auta, ale stavbaři je důsledně žádají, aby měli ještě chvíli strpení.
S Opavou nebude Bohumín hrát ani ve středu 20.9.2017

S Opavou nebude Bohumín hrát ani ve středu

Kvůli nepříznivému počasí a nebezpečnému terénu v neděli odložený duel mezi Bosporem a Slezským FC Opava B se neuskuteční ani v prvním náhradním termínu, padl i dnešní termín - středa 20. září.
Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií 20.9.2017

Ze zloděje vína se vyklubal muž hledaný slovenskou policií

Na počátku bylo odcizení několika lahví vína, na konci dopadení mezinárodně hledaného. Díky bohumínským městským strážníkům se povedlo zadržet 46letého muže hledaného slovenskou policií.
Kraj eviduje přes 5600 žádostí o kotlíkovou dotaci, skoro 200 z Bohumínska 19.9.2017

Kraj eviduje přes 5600 žádostí o kotlíkovou dotaci, skoro 200 z Bohumínska

Další kotlíková výzva, ve které bylo pro Moravskoslezský kraj alokováno 900 milionů korun z Ministerstva životního prostředí, odstartovala letos 5. září. Během první hodiny přijal Krajský úřad Moravskoslezského kraje celkem 5 100 žádostí. Prvotní nápor žadatelů brzy zvolnil.
Topná sezóna začala opět o něco dříve 19.9.2017

Topná sezóna začala opět o něco dříve

Topná sezóna opět začala o něco dříve. Společnost ČEZ Teplárenská zahájila dodávku tepla do domácností v Bohumíně v úterý 19. září. Vloni začala topná sezóna 22. září, před dvěma lety startovala 25. září.
První krůčky na ledě aneb Týden hokeje opět v Bohumíně 19.9.2017

První krůčky na ledě aneb Týden hokeje opět v Bohumíně

Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení si mohou zdarma vyzkoušet, jaké to je být opravdovým hokejistou. Celostátní Týden hokeje zavítá do Bohumína ve čtvrtek 21. září odpoledne.
Hasiči vyprošťovali poblíž Kališova jezera kamion 18.9.2017

Hasiči vyprošťovali poblíž Kališova jezera kamion

Kamion DAF, naložený kovovým materiálem, uvízl v příkopu poblíž bývalé loděnice u Kališova jezera v Šunychlu. Kolos musela vyprostit těžká technika moravskoslezských hasičů.
Deepslow power jóga v Bohumíně s Václavem Krejčíkem 18.9.2017

Deepslow power jóga v Bohumíně s Václavem Krejčíkem

Jógu pod vedením jedné z nejvýraznějších tváří tohoto oboru v Česku si můžete o příštím víkendu zacvičit v Novém Bohumíně. V neděli 24. září provede dvouhodinovým blokem deepslow power jógy Václav Krejčík. Akci pořádá Aerobic club Bohumín.
Učitelé přírodovědných předmětů čerpali inspiraci ve Světě techniky 17.9.2017

Učitelé přírodovědných předmětů čerpali inspiraci ve Světě techniky

Bohumínští aktivně využívají interaktivní metody vzdělávání a spolupracují se Světem techniky v Ostravě. Na vzdělávání zábavnou formou sází také projekt „Lepší KLIMA pro Bohumínsko“, osobně se o tom přesvědčili učitelé přírodovědných předmětů a rodiče na zážitkovém semináři.
Dalších 7 domů v Bohumíně připojeno na horkovod z Dětmarovic 16.9.2017

Dalších 7 domů v Bohumíně připojeno na horkovod z Dětmarovic

Více než 500 metrů výkopů, přes kilometr potrubí a 3 nové předávací stanice zajistí připojení dalších 60 domácností žijících v sedmi bytových domech v bohumínské části Skřečoň. ČEZ Teplárenská investovala 4 miliony korun, město Bohumín do vybudování ústředního vytápění v domech vložilo 16 milionů.
V neděli za fotbalem, Bospor se potřebuje střelecky chytit 15.9.2017

V neděli za fotbalem, Bospor se potřebuje střelecky chytit

Fotbalisté Bosporu jsou už posledním týmem Moravskoslezské divize E, který ještě na podzim nepoznal sladkou chuť vítězství. Jenže ani nejbližší soupeř není zrovna z kategorie papírově snazších. Duel FK Bospor Bohumín - Slezský FC Opava startuje na hřišti za parkem tuto neděli od 15:30 hodin.
Bohumínští senioři trénovali cvičnou střelbu pod dohledem strážníků 15.9.2017

Bohumínští senioři trénovali cvičnou střelbu pod dohledem strážníků

Spolupráce mezi Seniorklubem Bohumín a místními městskými strážníky se úspěšně rozvíjí. Po kurzu sebeobrany přišly na řadu střelby ze vzduchové pistole. O interaktivní odpoledne strážníky požádali sami senioři.
Na kole i pěšky v sobotu Za krásami podzimu 15.9.2017

Na kole i pěšky v sobotu Za krásami podzimu

Turisté a cyklisté se v Bohumíně vydají “Za krásami podzimu”. Oblíbený pochod a cyklojízda z dílny místního Klubu českých turistů nabídne už 41. pokračování. Nenáročné i delší okruhy si můžete vyzkoušet v sobotu 16. září.
Zloději lstí oklamali seniorku a připravili ji o peníze 14.9.2017

Zloději lstí oklamali seniorku a připravili ji o peníze

Pod záminkou opisu stavu vodoměru se ve Skřečoni vloudila do domu zlodějka, která nakonec spolu s kumpánem připravila 87letou seniorku o několik tisíc korun. Stalo se ve středu 13. září dopoledne.
Neděle v Bohumíně: pouť, výstava okrasného ptactva, Jarmark na hranici 14.9.2017

Neděle v Bohumíně: pouť, výstava okrasného ptactva, Jarmark na hranici

Neděle bude v Bohumíně plná akcí. 17. září se ve Skřečoni koná tradiční pouť a proběhne oblíbená výstava okrasného ptactva. U Starého Bohumína se sejdou sběratelé všeho druhu na dalším Jarmarku na hranici a fotbalisté FK Bospor vyzvou dalšího soupeře v rámci krajské divize.
Připravují elektronickou aukci energií pro domácnosti a firmy 13.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Připravují elektronickou aukci energií pro domácnosti a firmy

Kontaktní místo pro účastníky podzimní elektronické aukce elektřiny a plynu bude v Bohumíně fungovat od 2. do 25. října. Zapojit se mohou domácnosti i firmy z Bohumína a okolí. Účastníkům původní aukce letos po dvou letech končí stávající smlouvy.
Mateřinka Pastelka v Záblatí nově spadá pod město 12.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Mateřinka Pastelka v Záblatí nově spadá pod město

Soukromá mateřská škola Pastelka (ul. Tovární) v Záblatí přechází zpět pod město, stala se součástí základní a mateřské školy v Bezručově ulici. O organizační změně v pondělí (11. září) rozhodli zastupitelé. Mateřinka Pastelka je v pořadí již devátou mateřskou školou zřizovanou městem.
Knihovna připravila na podzim pestrou paletu kurzů 12.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Knihovna připravila na podzim pestrou paletu kurzů

Už v tomto týdnu startují první lekce podzimní série vzdělávacích kurzů knihovny K3. Zájemci se mohou ještě přihlásit, v nabídce jsou témata věnovaná počítačům, cizím jazykům, rukodělným aktivitám i psychologii.
Nové chlazení jede naplno, v Bohumíně vyrábí ledovou plochu 11.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Nové chlazení jede naplno, v Bohumíně vyrábí ledovou plochu

Už se chladí. Bospor spustil v Bohumíně výrobu ledové plochy pro novou sezónu v hale zimního stadionu. Led vyrábí kompletně nová strojovna. Investice přišla na 11,3 milionu korun.
V bohumínském aquacentru budují nový vestibul 9.9.2017 Ukaž na letecké mapě

V bohumínském aquacentru budují nový vestibul

V bohumínském aquacentru vzniká nový vestibul, z původního vybavení nezůstane prakticky nic. Dělníci mají na proměnu pouhé tři týdny. Areál je mimo provoz do 24. září.
Letní kino v Bohumíně promítá do poloviny září 8.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Letní kino v Bohumíně promítá do poloviny září

Letní kino v Bohumíně mimořádně prodloužilo sezónu, promítá až do soboty 16. září. Technici mezitím připravují opravu porouchaného projektu, radní v pondělí (4. září) schválili 907 tisíc korun k odstranění závady.
Výměna oken radnice dočasně omezí vybrané registry 7.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Výměna oken radnice dočasně omezí vybrané registry

Až do konce září probíhá další etapa výměn starých oken za nová v památkově chráněné budově radnice v Novém Bohumíně. Ve čtvrtek 14. a v pátek 15. září kvůli tomu na odboru dopravy budou mimo provoz úsek agendy registru řidičů a registru vozidel.
Bohumíňáci vyrazili s Alma mater k moři za relaxací 6.9.2017

Bohumíňáci vyrazili s Alma mater k moři za relaxací

Bohumínský spolek Alma mater má za sebou další dovolenou u moře. Nejen ženy z Bohumína a okolí se domluvily a vyrazily společně za odpočinkem.
Bohumínská nemocnice chce ještě letos posílit ambulance 6.9.2017

Bohumínská nemocnice chce ještě letos posílit ambulance

Ještě do konce roku chce Bohumínská městská nemocnice ve Starém Bohumíně obnovit diabetologickou ambulanci a rozšířit provoz gastroambulance. Dočasné omezení služeb diabetologické a gastroambulance souviselo s odchody některých lékařů.
Lidé mohou opět žádat o dotaci na nové kotle 5.9.2017

Lidé mohou opět žádat o dotaci na nové kotle

Odstartovala další kotlíková výzva, ve které Ministerstvo životního prostředí přidělilo moravskoslezskému regionu 900 milionů korun. Zájemci o nový kotel tentokrát podávají žádosti elektronicky. Během první hodiny přijal Krajský úřad Moravskoslezského kraje celkem 5 100 žádostí.
Prázdninová dopravní nehodovost meziročně mírně klesla 5.9.2017

Prázdninová dopravní nehodovost meziročně mírně klesla

Závěr prázdnin ve znamení zvýšeného dohledu. Téměř čtyři stovky policistů v kraji zkontrolovaly na vytipovaných komunikacích během pátku, soboty a neděle (1. - 3. září) přes tři tisíce vozidel.
Bezpečně na přechodu aneb Zebra se za Tebe nerozhlédne 5.9.2017

Bezpečně na přechodu aneb Zebra se za Tebe nerozhlédne

Základní pravidla pro bezpečnou cestu do školy policisté dnes (5. září) dětem připomínali u základní školy v bohumínské městské části Skřečoň. Osvětovou akci „Zebra se za Tebe nerozhlédne“ podpořil Besip.
F15860 - V duši studentky: abstrakce a malba pomocí otisků prstů 5.9.2017

F15860 - V duši studentky: abstrakce a malba pomocí otisků prstů

"F15860 - V duši studentky". Kulturní Salon Maryška uvede tvorbu mladé malířky Nikol Rechtorisové z Bohumína, která se věnuje abstrakcím i malbě pomocí otisků prstů. Vernisáž proběhne v pátek 8. září od 17 hodin.
Víkendovému turnaji v pétanque kralovali Bigineři 4.9.2017 Ukaž na letecké mapě

Víkendovému turnaji v pétanque kralovali Bigineři

Ani chladné počasí nepokazilo nadšení ze hry. Milovníci francouzské společenské hry pétanque si dali v sobotu 2. září sraz v areálu Bospor v Bohumíně, kde proběhl další z místních turnajů pro širokou veřejnost.
Hasičští vyšetřovatelé a důstojníci trénovali na polygonu 4.9.2017

Hasičští vyšetřovatelé a důstojníci trénovali na polygonu

Šestnáct vyšetřovatelů požárů a řídících důstojníků z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje absolvovalo výcvik s vozy SUV na ostravském polygonu. Praktický výcvik proběhl s vozidly, s nimiž obvykle vyšetřovatelé a řídící důstojníci jezdí k zásahům.
Florbal si zahrají uprostřed města na pěší zóně 4.9.2017

Florbal si zahrají uprostřed města na pěší zóně

Florbal přímo uprostřed pěší zóny v centru Bohumína. Florbalový klub B98 pořádá turnaj City Cafe Open pro zájemce z řad dětí ročník narození 2005 a mladší. Florbal ovládne centrum Bohumína už tento čtvrtek 7. září od 14 hodin.
Policejní nováčci slavnostně složili služební slib 2.9.2017

Policejní nováčci slavnostně složili služební slib

46 nově přijatých policistů složilo služební slib. Šest žen a čtyřicet mužů rozšířilo řady policistů v Moravskoslezském kraji, část z nich bude časem sloužit také na Karvinsku.
Do sněmovních voleb jde v kraji 26 stran a hnutí 1.9.2017

Do sněmovních voleb jde v kraji 26 stran a hnutí

Do dnešního dne (pátek 1. září 2017) Krajský úřad Moravskoslezského kraje zaregistroval 26 kandidátních listin, které podaly politické strany a hnutí v našem kraji pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
Fotbalový Bospor čeká těžká písemka. Přijíždí lídr! 1.9.2017

Fotbalový Bospor čeká těžká písemka. Přijíždí lídr!

Fotbalisté Bosporu se konečně potřebují v Moravskoslezské divizi E chytit výhrou, jenže ještě před zahájením nového školního roku čeká Bohumíňáky pořádně těžká písemka. V neděli od 16 hodin se ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička utkají s aktuálním lídrem tabulky FK Kozlovice.
Připravte děti na bezpečnou cestu do školy 1.9.2017

Připravte děti na bezpečnou cestu do školy

Prázdniny končí a děti se vrátí do školy. Policisté nabádají rodiče, aby dětem připomněli pravidla bezpečného chování a pohybu v dopravě. Pečlivě ratolestem vysvětlete pravidla chůze po chodníku i krajnici, ale také pravidla přecházení pozemní komunikace.
Třiašedesátiletou chodkyni srazil cyklista 31.8.2017

Třiašedesátiletou chodkyni srazil cyklista

Třiašedesátiletá chodkyně byla v Dolní Lutyni sražena projíždějícím cyklistou, stalo se včera (středa 30. srpna) po 17. hodině. Zasahující lékař u postižené zjistil zranění hlavy.
Hudební Líheň nabídne interakci hudby a výtvarných kreací 31.8.2017

Hudební Líheň nabídne interakci hudby a výtvarných kreací

Nejlepší český hráč na didgeridoo a všestranný umělec ve společném hudebně-vizuálním projektu. Hudebník Ondřej Smeykal, performer Petr Nikl a jejich Líheň 2017 zavítají do Starého Bohumína v neděli 3. září večer. Ojedinělý projekt se letos zastaví jen v jedenácti městech.
Energetici mění v Záblatí desítky elektrických sloupů 30.8.2017

Energetici mění v Záblatí desítky elektrických sloupů

Několik desítek sloupů nadzemního vedení nízkého napětí a rozvodů mění ČEZ v bohumínské městské části Záblatí. Rozsáhlá rekonstrukce začala v červnu a skončí v říjnu letošního roku. S výměnou souvisí plánované odstávky dodávek elektřiny, je jich celkem jedenáct.
Šunychlem se v sobotu ponese vůně guláše 29.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Šunychlem se v sobotu ponese vůně guláše

Kotlík proti kotlíku, vařečka proti vařečce. Amatérští i profesionální kuchaři se v sobotu 2 září utkají v Šunychlu v druhém ročníku Gulášfestu. Můžeme se těšit na klasiku i na speciality. Nejlepší kuchaři si odnesou soudky plné piva. Vstupné pro návštěvníky je dobrovolné.
Do Skřečoně se počtvrté chystají fandové běhu se psem 28.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Do Skřečoně se počtvrté chystají fandové běhu se psem

Běh člověka se psem aneb Bohumínský canicross počtvrté. Děti, mládež i dospělí se mohou zapojit do závodu, který se poběží v areálu Gliňoč v bohumínské části Skřečoň. Registrace závodníků probíhá on-line na internetu do 4. září. Na start se postaví čistokrevná psí plemena i voříšci.
Budova střední školy v Čáslavské ulici s novým sociálním zázemím 27.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Budova střední školy v Čáslavské ulici s novým sociálním zázemím

Do oprav škol a školských budov o letošních prázdninách Moravskoslezský kraj investoval zhruba 120 milionů korun. Konkrétně za 1,5 milionu korun zrekonstruoval sociálního zázemí budovy Střední školy Bohumín v Čáslavské ulici.
Event Jazz Trio zahraje ve Starém Bohumíně 26.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Event Jazz Trio zahraje ve Starém Bohumíně

Není jazz jako jazz. Přesvědčí vás o tom první ze série koncertů, které ve Starém Bohumíně plánuje Kulturní spolek Oderberg. Koncert formace Event Jazz Trio proběhne v pátek 1. září od 19 hodin v sále domu Pod Zeleným dubem. Vstupné je 200 korun.
Lávka nad železnicí od pondělí 28. srpna opět v provozu 25.8.2017 Ukaž na letecké mapě

Lávka nad železnicí od pondělí 28. srpna opět v provozu

Pěší mohou od pondělí 28. srpna znovu využívat lávku, která vede nad kolejištěm v železniční stanici Bohumín. Po třech měsících skončila oprava schodišťových ramen. Správce lávku uvede do provozu v pondělí 28. srpna ve 14 hodin.
O víkendu za výstavou králíků, holubů a drůbeže 25.8.2017

O víkendu za výstavou králíků, holubů a drůbeže

Mezinárodní účasti se letos znovu těší výstava králíků, drůbeže a holubů v Dolní Lutyni. To nejlepší ze svých chovů představí chovatelé z Česka a Polska. Výstava proběhne o víkendu 26. a 27. srpna, za podpory obce Dolní Lutyně.
V Bohumíně budou bez teplé vody jen dva dny 24.8.2017

V Bohumíně budou bez teplé vody jen dva dny

Odstávka horkovodů, které zásobují teplou vodou Orlovou a Bohumín, bude letos trvat pouhé dva dny, od soboty 26. do neděle 27. srpna. Společnost ČEZ Teplárenská za tu dobu zajistí potřebné opravy v Orlové a Elektrárna Dětmarovice montáž potrubí pro nový plynový kotel.
V Záblatí v sobotu pořádají náhradní Srpnovku 23.8.2017

V Záblatí v sobotu pořádají náhradní Srpnovku

Napoprvé počasí překazilo plány, tak tedy druhá šance. Okolím sokolovny v Záblatí bude už tuhle sobotu 26. srpna znít pohodová muzika a areálem se ponese vůně grilovaných klobás. Takzvaná „Náhradní Srpnová noc“ startuje v 19 hodin, vstupné 70 korun.
Bohumínské taneční soubory přijímají nové členy 21.8.2017

Bohumínské taneční soubory přijímají nové členy

Oba velké bohumínské taneční soubory nabírají nové členy. Děti uvítá Taneční soubor Radost & Impuls Bohumín a také taneční soubor Kates. Oba působí pod bohumínským domem dětí a mládeže Fontána.
Na Srpnovce kapely Grog zazpívá i Lucie Roubíčková 19.8.2017

Na Srpnovce kapely Grog zazpívá i Lucie Roubíčková

Srpnová noc. Hudební jízda bohumínské kapely Grog je zpátky. Open-air koncert poctivé rockové muziky startuje už dnes, v sobotu 19. srpna ve 20 hodin v areálu sokolovny v Záblatí. AKTUÁLNĚ: Z důvodu nepříznivé prognózy počasí organizátoři Srpnovou noc zrušili.
Výhra v neděli je teď pro Bospor už skoro nutností 18.8.2017

Výhra v neděli je teď pro Bospor už skoro nutností

Nedělní duel (20. srpna) s Dolním Benešovem ve 3. kole Fortuna Moravskoslezské divize E napoví, zdali bude muset Bospor v průběhu podzimu dohánět opatrnější start anebo se konečně posune výše v tabulce. Nebude to ale vůbec snadná práce, protože soupeř je čtvrtou nejvyšší soutěží už léty ostřílený.
Krojovanky podpořily chystanou výstavu o dobové módě 18.8.2017

Krojovanky podpořily chystanou výstavu o dobové módě

Móda osmiček: Trendy let 1918-1988. Slezské zemské muzeum připravuje novou výstavu a vyhlásilo sbírku dobových oděvů. Tvůrčí ženy z bohumínského spolku Maryška se už k výzvě přihlásily a zapůjčí nebo rovnou darují několik desítek kusů zajímavých kousků.
Největší výletní loď světa má na palubě izolaci z Rockwoolu 17.8.2017

Největší výletní loď světa má na palubě izolaci z Rockwoolu

Izolační materiály Rockwool zanechaly významnou stopu na největší výletní lodi světa Harmony of the Seas. Na šestnáctipodlažním plavidle za 27 miliard korun je celkem 1 800 tun technické izolace Rockwool. Společnost má výrobní provozy i v bohumínské městské části Skřečoň.
V Bohumíně pošesté vyplují na Odru dračí lodě 16.8.2017

V Bohumíně pošesté vyplují na Odru dračí lodě

Atraktivní podívaná znovu ve Starém Bohumíně. Posádky v sobotu dopoledne (19. srpna) znovu usednou do originálních dračích lodí a vydají se proti proudu řeky Odry ve Starém Bohumíně. Závod začíná v 9 hodin, diváci mají vstup zdarma.
Kandidátku pro parlamentní volby podalo v kraji 25 politických subjektů 15.8.2017

Kandidátku pro parlamentní volby podalo v kraji 25 politických subjektů

Kandidátní listinu pro parlamentní volby, které se budou konat 20. a 21. října, podalo moravskoslezskému krajskému úřadu 25 politických stran a hnutí. O přízeň voličů tak bude usilovat o 6 politických seskupení více než v roce 2013.
Boban naděluje k výročí deset divadelních růží 15.8.2017

Boban naděluje k výročí deset divadelních růží

Divadelní prázdniny se nekonají, bohumínští ochotníci intenzivně studují speciál k výročí divadelního spolku. Narozeninovou show „Deset růží pro Boban“ uvedou zkraje září. Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně kina K3.
Kino diagnostikovalo poruchu, promítat začne v druhé půli září 14.8.2017

Kino diagnostikovalo poruchu, promítat začne v druhé půli září

Bohumínské kino K3 (budova v ul. Studentská) usilovně pracuje na obnově porouchaného projektu. Specialistům se podařilo najít závadu v softwaru a výběrové řízení na opravu je v plném proudu. Obnova technologie si vyžádá odhadem jeden milion korun.
Odpoledne a v noci mohou přijít další silné bouřky 11.8.2017

Odpoledne a v noci mohou přijít další silné bouřky

Meteorologové vydali upozornění na silné bouřky, varování platí od pátku 11.08.2017 11:00 do soboty 12.08.2017 02:00. Vysoké teploty se v regionu udrží i dnes odpoledne, výstraha platí od pátku 11.08.2017 12:00 do pátku 11.08.2017 19:00.
Do knihovny míří o prázdninách stovky návštěvníků 11.8.2017

Do knihovny míří o prázdninách stovky návštěvníků

Rekordní návštěvnosti se v Bohumíně těšil Malý Prázdninový kolotoč. Za tvůrčími dílničkami, pohybovými aktivitami, hrami a soutěžemi v červenci přišlo 929 návštěvníků. Program pro volný čas nabízí dětské oddělení knihovny K3 také v srpnu, kdy probíhají interaktivní „Hrátky se zvířátky“.
Ve čtvrtek večer a v noci možnost bouřek, v pátek opět vysoké teploty 10.8.2017

Ve čtvrtek večer a v noci možnost bouřek, v pátek opět vysoké teploty

Vysoké teploty dnes večer (10. srpna) v Moravskoslezském kraji vystřídají silné bouřky, upozornění meteorologů platí až do pátku 11.08.2017 03:00. Pro pátek 11. srpna v regionu platí znovu výstraha s upozorněním na vysoké teploty (od pátku 11.08.2017 12:00 do pátku 11.08.2017 19:00).
Přes severní Moravu a Slezsko postupuje skupina silných bouřek 10.8.2017

Přes severní Moravu a Slezsko postupuje skupina silných bouřek

Moravskoslezský kraj dnes zasáhnou silné bouřky, předpovídají meteorologové. Výstražná zpráva platí od čtvrtka 10. srpna 04:30 hodin.
Na děti čeká obnovené zázemí škol i nový školní dvůr 10.8.2017

Na děti čeká obnovené zázemí škol i nový školní dvůr

Další modernizovaný školní dvůr, zateplené objekty, obnovená sociální zázemí. Na školáky v Bohumíně čeká po prázdninách opět o něco lepší zázemí. Město investuje do právě probíhajících modernizací za téměř 7,2 milionu korun. Další menší opravy financují školy v rámci svých rozpočtů.
Teploty nad třicítkou vydrží až do pátku 9.8.2017

Teploty nad třicítkou vydrží až do pátku

Meteorologové vydali pro Moravskoslezský kraj výstražné zprávy. Upozornění na velmi vysoké teploty platí od čtvrtka 10.08.2017 12:00 do čtvrtka 10.08.2017 19:00 a na silné bouřky (zejména oblast Bruntálska) od středy 09.08.2017 21:00 do čtvrtka 10.08.2017 05:00.
Hlasování v anketě NEJ zdravotní sestra Moravskoslezského kraje 9.8.2017

Hlasování v anketě NEJ zdravotní sestra Moravskoslezského kraje

Do třetího ročníku ankety Moravskoslezská sestra 2017, kterou letos na jaře vyhlásil odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, se po odbornících může zapojit i veřejnost. Hlasování probíhá na webu www.sestra.msk.cz.
Policisté pátrají po dvou mužích z Bohumína 8.8.2017

Policisté pátrají po dvou mužích z Bohumína

Policisté pátrají po dvou mužích z Bohumína. Jeden z mužů je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu neplacení výživného, druhý je pravomocně odsouzený a nenastoupil výkon trestu. Policisté se s žádostí o pomoc při pátrání obracejí na veřejnost.
Domácí výrobky z Česka i Slovenska znovu nabídne Slezský rynek 8.8.2017

Domácí výrobky z Česka i Slovenska znovu nabídne Slezský rynek

Čerstvé ovoce i zelenina, masné výrobky, cukrářské dobroty. Nejen to nabídnou regionální producenti ve středu 9. srpna v Bohumíně. Další Slezský rynek začne na náměstí před radnicí v 9 hodin, vstup je zdarma.
Začala oprava Michálkovické ulice v Rychvaldě 7.8.2017

Začala oprava Michálkovické ulice v Rychvaldě

Začala celková rekonstrukce ul. Michálkovická v Rychvaldě, a to v úseku od okružní křižovatky u budovy Městského úřadu Rychvald až po Michálkovice. Obnova komunikace proběhne v několika etapách, termín dokončení je do 30. září 2017.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad