Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Smyčcový Oderberg Quartett nabídne vánoční pohodu 9.12.2017

Smyčcový Oderberg Quartett nabídne vánoční pohodu

Členové Janáčkovy filharmonie Ostrava, kteří doprovázeli mimo jiné Věru Špinarovou, zahrají ve Starém Bohumíně. Vánoční koncert smyčcového kvarteta Oderberg Quartett nabídnou v pátek 15. prosince.
Ve Starém Bohumíně a v Šunychlu rozsvítí vánoční strom 8.12.2017

Ve Starém Bohumíně a v Šunychlu rozsvítí vánoční strom

Vánoční rozsvěcení stromů organizují spolky a komise pro městské části ve Starém Bohumíně a v Šunychlu. Svátečně nazdobenou borovici rozsvítí dnes večer (pátek 8. prosince) na náměstí Svobody ve Starém Bohumíně v 18 hodin.
Dohrávka krajské ligy mužů s jasným vítězstvím Bohumína 7.12.2017

Dohrávka krajské ligy mužů s jasným vítězstvím Bohumína

Sedm utkání bez porážky a 2. místo v krajské lize mužů. Taková je aktuální bilance hokejistů Bohumína v krajské lize mužů. V dohrávce venku porazili tým Studénky 2:6 po třetinách 1:1, 0:2 a 1:3.
Bohumínští plavci nejúspěšnějšími na Moravě 7.12.2017

Bohumínští plavci nejúspěšnějšími na Moravě

Nejmladší, nejlepší. Desetiletí závodníci a závodnice Plaveckého klubu Bohumín dosáhli na Poháru České republiky v Karviné jedinečných úspěchů. Dohromady vystoupali čtyři bohumínští plavci na pódium celkem 14krát.
Operní večer s Ninou Kriutchkovou a novou sbírkou Dagmar Čížové 6.12.2017

Operní večer s Ninou Kriutchkovou a novou sbírkou Dagmar Čížové

Páté přes deváté a přitom originální, poučné a vtipné. Bohumínská autorka Dagmar Čížová pokřtí 8. prosince svou novou sbírku a vůbec poprvé jde o její soubor povídek. Křest sbírky je součástí koncertu studentů a absolventů populární učitelky operního zpěvu Niny Kriutchkové.
Škola nanečisto uvítá budoucí prvňáčky v Bohumíně už počtrnácté 5.12.2017

Škola nanečisto uvítá budoucí prvňáčky v Bohumíně už počtrnácté

Škola nanečisto aneb máte doma předškoláka? Oblíbený projekt základní školy na tř. Dr. Edvarda Beneše v Novém Bohumíně pokračuje, přípravy vrcholí. Rodiče a budoucí prvňáčci v několika setkáních poznají školu zblízka a z praktické stránky.
Ekologický kalendář Bohumína slaví dvacetiny 4.12.2017

Ekologický kalendář Bohumína slaví dvacetiny

Památky – historické, přírodní a technické. Dobové skvosty jsou motivem ekologického kalendáře města na příští rok, jehož distribuce v těchto dnech probíhá. Každá domácnost v Bohumíně kalendář dostane do schránky do konce prosince.
Vánoční sbírka krmiva přilepší zvířecím veteránům 4.12.2017

Vánoční sbírka krmiva přilepší zvířecím veteránům

Zvířecím veteránům se postarají o hezké Vánoce. Bohumínský spolek Maryška podporuje materiální sbírku pro zvířecí útulky v Bohumíně a v Třinci-Osůvkách. Věcnou pomoc ve formě krmení dobrovolníci sbírají v Salonu Maryška až do 14. prosince, a to vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne.
Kdo s koho. Policisté radí, jak v adventním čase nakupovat bezpečně 2.12.2017

Kdo s koho. Policisté radí, jak v adventním čase nakupovat bezpečně

Úměrně tomu, jak se blíží Vánoce, narůstá počet nakupujících v obchodních centrech. Stres, tlačenice, nepozornost, nedostatek času, to vše nahrává situaci, kterou během několika sekund pachatelé využijí a odcizí majetek poškozených.
Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí 1.12.2017

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí, konkrétně v Moravskoslezském kraji od pátku 01.12.2017 16:00 do soboty 02.12.2017 10:00.
Hasiče zaměstnaly stromy, které nezvládly zatížení mokrým sněhem 1.12.2017

Hasiče zaměstnaly stromy, které nezvládly zatížení mokrým sněhem

V sousední Orlové a Dolní Lutyni měli hasiči v noci hned několik výjezdů k popadaným stromům, které nezvládly zatížení mokrým sněhem. V celém kraji jde za posledních 24 hodin o 194 událostí (popadané stromy, dopravní nehody).
V Bohumíně bude Mikuláš nadělovat dětem i seniorům 1.12.2017

V Bohumíně bude Mikuláš nadělovat dětem i seniorům

Mikuláš se chystá do Bohumína. První nadílku sladkostí rozdá už tuhle neděli 3. prosince v sále kina K3, kde potěší dětské diváky divadelního představení. V úterý 5. prosince zavítá radniční Mikuláš také do domovů seniorů a za klienty sociálních zařízení.
Na horách v regionu napadlo až 25 centimetrů sněhu 30.11.2017

Na horách v regionu napadlo až 25 centimetrů sněhu

Předpověď meteorologů se naplňuje, sněhové srážky předpovídají v Moravskoslezském kraji až do dnešní (30.11.) 22. hodiny. Na Moravě a ve Slezsku sněžilo od noci na čtvrtek, do poledne zde napadlo 4 až 8 cm sněhu.
Krojovanky, historik i starosta jako postavičky v betlémě 30.11.2017

Krojovanky, historik i starosta jako postavičky v betlémě

Alena, Jana, Anička, Marta, Lukáš a další. Postavičky v betlému v kulturním Salonu Maryška mají jména. A není divu – jejich předobrazem jsou Bohumíňáci. Tvůrčí ženy ze skupiny krojovanek vytvořily z fotografií lidí v místním kroji postavičky do betlému.
Vypadá to na bílou peřinu, meteorologové předpovídají sníh 29.11.2017

Vypadá to na bílou peřinu, meteorologové předpovídají sníh

Meteorologové předpovídají sněžení. Vydané upozornění (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od čtvrtka 30.11.2017 00:00 do čtvrtka 30.11.2017 22:00.
Do Starého Bohumína za výstavou i 3D betlémem 29.11.2017

Do Starého Bohumína za výstavou i 3D betlémem

Sháníte drobný dárek? Chcete, aby byl rovnou originální? Vydejte se na výstavu do klubovny Přátel bohumínské historie, kde najdete třeba šperky, hračky nebo šité výrobky. Ve Starém Bohumíně si můžete také zakoupit originální 3D betlém s místními motivy.
Jeden platil zcizenou kartou, další utekl s masem 29.11.2017

Jeden platil zcizenou kartou, další utekl s masem

Bohumínští strážníci dopadli zloděje, který platil zcizenou platební kartou a také lapku, jemuž se zalíbilo v krámě větší množství masa, ale k úhradě za něj se neměl. Případy postoupili republikovým policistům a úředníkům z právního odboru radnice.
Speciální transportní síť pomáhá seniorům (VIDEO) 28.11.2017

Speciální transportní síť pomáhá seniorům (VIDEO)

Z postele například do křesla mnohem snadněji. Domov Cesmína, dům pro seniory ve Starém Bohumíně, pořídil s pomocí nadace dalších deset transportních sítí. Speciální vak ulehčuje babičkám a dědečkům přesun a zaměstnancům zařízení usnadňuje práci. Polovina klientů domova je upoutaných na lůžko.
Víte, že ... zmizely domy hrůzy v Jeremenkově ulici, hokejisté Bohumína porazili Orlovou? (VIDEO) 28.11.2017

Víte, že ... zmizely domy hrůzy v Jeremenkově ulici, hokejisté Bohumína porazili Orlovou? (VIDEO)

Aktuality z Bohumína: Demolice domů v ul. Jeremenkova, Vánoční výzdoba v ulicích, MČR juniorů v ultimate frisbee, Hokej Bohumín - Orlová.
Dopravu v ulici 1. máje by mohly zkrotit inteligentní semafory (VIDEO) 27.11.2017

Dopravu v ulici 1. máje by mohly zkrotit inteligentní semafory (VIDEO)

Ulice 1. máje ve Skřečoni je dopravou zatížená, za posledních sedm let provoz narostl o více jak třetinu. Podle místních tudy řidiči jezdí rychleji, než povolenou padesátkou. Bohumín, po vzoru Dětmarovic, proto zadal zpracování projektu rovnou dvou semaforů s automatickým čidlem. Kdo jede rychle, to
Zastupitelé Bohumína možná jako první v republice schválili rozpočet 2018 (VIDEO) 27.11.2017

Zastupitelé Bohumína možná jako první v republice schválili rozpočet 2018 (VIDEO)

Obce a města v Česku čeká schvalování rozpočtu na rok 2018, Bohumín už má splněno. Místní zastupitelé jako jedni z prvních v republice schválili hospodaření pro příštích dvanáct měsíců a podle plánu bude vyrovnané. Rozpočet je znovu proinvestiční, tahle kapitola je v porovnání s letoškem vyšší o 20
Zloději stavebního materiálu daleko nedošli 27.11.2017

Zloději stavebního materiálu daleko nedošli

Izolační stavební materiál i obyčejné dřevěné palety jsou pro zloděje podle všeho zajímavými artikly. V jednom případě byli lapkové natolik drzí, že se k činu odhodlali v pravé poledne.
Špenátový salátek s tuňákem aneb zdravá svačina z Bohumína 26.11.2017

Špenátový salátek s tuňákem aneb zdravá svačina z Bohumína

O postup do soutěže o zdravou Svačinu roku s Rio Mare soutěží studentka Střední školy Bohumín Michaela Macháčková. Zaujme porotu se špenátovým salátkem s tuňákem Rio Mare? Dozvíme se už brzy.
Koho jsme v listopadu uvítali mezi nové občánky? Mrkněte se (VIDEO) 25.11.2017

Koho jsme v listopadu uvítali mezi nové občánky? Mrkněte se (VIDEO)

Jedno japonské přísloví praví: „Dítě narozené za dne se podobá otci, narozené v noci je víc podobné matce.“ Zda na tom něco je či není mohou posoudit rodiče malých Bohumíňáčků.
Bohumínští chirurgové na semináři prezentovali zkušenosti 25.11.2017

Bohumínští chirurgové na semináři prezentovali zkušenosti

Po roční odmlce uspořádala Bohumínská městská nemocnice odborný lékařský seminář, který se odbýval v režii chirurgického oddělení. Primář Bogdan Machej a členové jeho týmu se podělili o získané poznatky a zkušenosti nejen se svými nemocničními kolegy, ale hlavně se zástupci ambulancí z Bohumína a ok
Nejen čadící komíny znovu v hledáčku strážníků 25.11.2017

Nejen čadící komíny znovu v hledáčku strážníků

Začala topná sezóna a strážníci se proto na podzim při pochůzkách zaměřují více na ovzduší a čadící komíny rodinných domů a chatek. Zvýšenou pozornost jim v tomto období věnují s každoroční pravidelností.
Bohumíňáci si za svoz odpadu v příštím roce připlatí jen mírně (VIDEO) 24.11.2017

Bohumíňáci si za svoz odpadu v příštím roce připlatí jen mírně (VIDEO)

Bohumín pátým rokem za sebou drží cenu za svoz komunálního odpadu na uzdě. Až nyní si obyvatelé o několik desetikorun ročně za odvoz popelnice a kontejneru připlatí. Důvod: rostou výdaje i nároky na mzdy zpracovatelů.
Prvorepublikový dům u autobusového stanoviště město opraví (VIDEO) 24.11.2017

Prvorepublikový dům u autobusového stanoviště město opraví (VIDEO)

Po velkých bytových domech přicházejí na řadu menší, Bohumín spouští obnovu architektonicky zajímavě řešeného domu z období první republiky. Stojí v ulici 9. května, kousek od Kauflandu.
Nová série vánočních pozdravů z Bohumína 24.11.2017

Nová série vánočních pozdravů z Bohumína

Bohumín v zimním a vánočním hávu. Motivy pro novou sérii pohlednic, která se v těchto dnech dostává do oběhu v nákladu několika set kusů.
Bohumínskou superstar 2017 je Bára Lukšová (VIDEO) 23.11.2017

Bohumínskou superstar 2017 je Bára Lukšová (VIDEO)

Bohumínskou superstar čeká životní zkouška – maturita. Do té doby si stihla získat porotu i publikum sedmého ročníku pěvecké soutěže. O místo u mikrofonu letos usilovalo na padesát mladých zpěváků a zpěvaček.
Halová soutěž mladých hasičů (VIDEO) 23.11.2017

Halová soutěž mladých hasičů (VIDEO)

Uzlová štafeta i štafeta na 4 krát 40 metrů s časem kolem pouhé půl minuty. Skvělé výkony předvedli mladí hasiči z Karvinska v hale Bospor, kde se potřetí konala původem bohumínská soutěž v režii místních sborů.
Bohumínský Rockwool připravuje setkání se sousedy 23.11.2017

Bohumínský Rockwool připravuje setkání se sousedy

Vedení výrobního závodu společnosti Rockwool připravuje setkání s lidmi, kteří bydlí v bezprostředním okolí areálu továrny. Podobné jednání se uskutečnilo před necelým rokem.
Originální plátěné tašky zpestřením podzimní výstavy Bartu 23.11.2017

Originální plátěné tašky zpestřením podzimní výstavy Bartu

Za originálním autorským uměním do bohumínského ateliéru Bart. V pátek 24. listopadu a v neděli 26. listopadu v něm představí svou tvorbu nejen malíři a milovníci keramické hlíny. Premiéru budou mít originálně zdobené plátěné tašky.
Bohumínští plavci ve špičce Moravskoslezského kraje 22.11.2017

Bohumínští plavci ve špičce Moravskoslezského kraje

Bohumínští plavci patří v kraji k nejlepším. Potvrdili to na listopadových žákovských regionálních přeborech, které hostila města Kopřivnice a Havířov. Dosažené výkony by mohly být předzvěstí ještě větších úspěchů na nadcházejících mistrovstvích republiky.
Do knihovny za filmy o zimním lezení a skialpinismu 22.11.2017 Ukaž na letecké mapě

Do knihovny za filmy o zimním lezení a skialpinismu

Vyznavači filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách si v Bohumíně přijdou na své. Místní knihovna K3 se připojuje k festivalu Snow Film Fest 2017 a nabídne celovečerní pásmo špičkových filmů s touto tematikou. V pátek 24. listopadu od 17 hodin.
Hokejisté v listopadu zatím stoprocentně úspěšní 22.11.2017

Hokejisté v listopadu zatím stoprocentně úspěšní

Listopad je pro hokejisty Bohumína mimořádně vydařeným, zatím hlásí stoprocentní bodovou úspěšnost. Navážou na to v zápasu proti B týmu HC RT Torax Poruba? Zjistíme už tuto sobotu 25. listopadu od 17:30 hodin v hale zimního stadionu za parkem.
Policisté intenzivně kontrolují chodce, nabádají k reflexním prvkům 21.11.2017

Policisté intenzivně kontrolují chodce, nabádají k reflexním prvkům

V uplynulých deseti dnech se stovky policistů napříč celým krajem zabývaly intenzivní kontrolou chodců a dalších nemotorizovaných účastníků silničního provozu. Kontrola probíhala v době snížené viditelnosti, tedy za soumraku, svítání a v nočních hodinách.
Budoucí prvňáčci si vyzkoušejí roli opravdových školáků 21.11.2017

Budoucí prvňáčci si vyzkoušejí roli opravdových školáků

Seznámí se s prostředím školy, vyzkouší si, jaké to je být opravdovým školákem, něco si vyrobí a dostanou dárek. Tohle všechno čeká na budoucí prvňáčky, kteří se spolu s rodiči zapojí do dalšího ročníku projektu „Budu školákem!“ na základní škole ČSA v Novém Bohumíně.
Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí 20.11.2017

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí v Moravskoslezském kraji. Varování platí od pondělí 20.11.2017 22:00 do úterý 21.11.2017 09:00 (nízký stupeň nebezpečí).
Chirurgové z Bohumína už i v Rychvaldě 20.11.2017

Chirurgové z Bohumína už i v Rychvaldě

Bohumínští chirurgové blíž pacientům v sousedním Rychvaldě. Od 23. listopadu začnou v objektu Zdravotního střediska Rychvald ordinovat chirurgové Bohumínské městské nemocnice, kteří doplní stávající nabídku místních zdravotnických služeb.
Pachatelé se znovu po telefonu vydávají za vnuky a snaží se vylákat peníze 19.11.2017

Pachatelé se znovu po telefonu vydávají za vnuky a snaží se vylákat peníze

Ahoj babi. Takto zpravidla začíná hovor, na jehož konci jsou slzy a zoufalství. Další tři pokusy o vylákání financí seniorek prověřují policisté v našem kraji. Způsob spáchání činů je notoricky známý - pachatel seniorky kontaktoval prostřednictvím telefonu.
Sokolky mají za sebou první velkou secvičnou 18.11.2017

Sokolky mají za sebou první velkou secvičnou

Nácviky na XVI. všesokolský slet jsou v plném proudu. Ženy-sokolky ze Záblatí a Rychvaldu už mají za sebou také první velkou secvičnou s členkami jednot z jiných měst.
Aquacentrum 17. listopadu otevírá v deset dopoledne 16.11.2017

Aquacentrum 17. listopadu otevírá v deset dopoledne

Prodloužený víkend si můžete zpestřit v bohumínském aquacentru. Bospor upozorňuje na mimořádnou úpravu provozní doby v pátek 17. listopadu z důvodu provozní údržby. V tento den otevírá v deset hodin.
Bospor vyhlašuje veřejný vánoční fotbalový turnaj 16.11.2017

Bospor vyhlašuje veřejný vánoční fotbalový turnaj

Pánové, tohle je výzva. Městský Bospor vyhlašuje další ročník vánočního fotbalového turnaje pro veřejnost. Dejte dohromady tým, zablokujte si v diáři datum sobota 9. prosince a zaregistrujte si družstvo do soutěže ještě dnes.
Bohumínský rockový Grog v anketě Český slavík 16.11.2017

Bohumínský rockový Grog v anketě Český slavík

Vloni bohumínská rocková kapela Grog v žebříčku skupin přeskočila v anketě Český slavík Mattoni například Veronu nebo Monkey Business, obsadila 54. místo. Jak si povede v aktuálním ročníku? Rozhodnout můžete i vy.
Mladé slečny mají šanci stát se Dívkou roku Česka 15.11.2017

Mladé slečny mají šanci stát se Dívkou roku Česka

Česko znovu hledá nejkrásnější Dívku roku. 29. ročník soutěže odstartoval přijímáním přihlášek do základních kol, která proběhnou po celé republice. V Bohumíně základní část postupové soutěže pořádá Dům dětí a mládeže Fontána.
Stolní tenisté potřinácté v Memoriálu Miloše Freitaga 15.11.2017

Stolní tenisté potřinácté v Memoriálu Miloše Freitaga

Registrovaní i rekreační hráči stolního tenisu si změří síly na Memoriálu Miloše Freitaga. Třináctý ročník sportovní vzpomínkové akce věnované výrazné osobnosti TJ Sokol Záblatí startuje v záblatské sokolovně tuhle sobotu 18. listopadu v 9 hodin.
Cenu spokojeného zákazníka získal bohumínský antikvariát 14.11.2017

Cenu spokojeného zákazníka získal bohumínský antikvariát

Šestnáctý ročník ceny Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje, kterou vyhlásilo Sdružení českých spotřebitelů, má svoje vítěze. Mezi čtrnácti oceněnými podnikateli je Václav Šamal z Bohumína, který v Novém Bohumíně provozuje antikvariát.
Strážníci dnes přivezli do útulku štěně, hledáme majitele 14.11.2017

Strážníci dnes přivezli do útulku štěně, hledáme majitele

Zhruba čtyřměsíční štěně skončilo dnes v bohumínském útulku. Není očipované a podle reakcí je zvyklé na teplo domova. Strážníky volal majitel zahrady rodinného domu ve Dvořákově ulici, kam se pejsek zaběhl. Hledáme majitele!
V bohumínské Bochemii proběhne cvičný požární poplach 14.11.2017

V bohumínské Bochemii proběhne cvičný požární poplach

Ve společnosti Bochemie proběhne dnes (úterý 14. 11. 2017) v dopoledních hodinách cvičný požární poplach (CPP) spojený s taktickým cvičením jednotek požární ochrany.
Bohumín hostí juniorské mistrovství republiky v ultimate frisbee 14.11.2017

Bohumín hostí juniorské mistrovství republiky v ultimate frisbee

Nejlepší tuzemští juniorští hráči frisbee se sjedou do Bohumína. O víkendu 18. a 19. listopadu proběhne ve sportovní hale Bospor halové mistrovství ČR juniorů v ultimate frisbee. Akci pořádá bohumínský klub Rainbow Banana.
V Moravskoslezském kraji opět přibylo návštěvníků 13.11.2017

V Moravskoslezském kraji opět přibylo návštěvníků

Zájem návštěvníků o Moravskoslezský kraj trvale roste. Počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních v regionu se ve třetím čtvrtletí roku 2017 ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšil o 7 procent.
Pobočku pošty ve Starém Bohumíně nahradí pošta Partner 13.11.2017

Pobočku pošty ve Starém Bohumíně nahradí pošta Partner

Pobočka České pošty ve Starém Bohumíně se změní v Poštu Partner. Služba se z náměstí přestěhuje do budovy sokolovny naproti nemocnice, kde se jí ujme soukromý smluvní partner. Ke změně dojde od 1. března 2018.
Halovému turnaji v kopané kralovali strážníci Bohumína 12.11.2017

Halovému turnaji v kopané kralovali strážníci Bohumína

Týmy strážníků rovnou pěti měst si změřily síly v kopané. Halový fotbalový turnaj hostila sportovní hala Bospor a domácí, strážníci z Bohumína, předvedli nejlepší výkon.
Technickým izolacím z Bohumína se na evropském trhu daří 12.11.2017

Technickým izolacím z Bohumína se na evropském trhu daří

Miliardová investice do výroby se společnosti Rockwool vyplácí. Technickým izolacím z Bohumína se na evropském trhu daří. Za prvních devět měsíců letošního roku dosáhl objem výroby téměř 80% produkce minulého roku.
Vyzkoušejte si s pomocí simulátorů jízdu pod vlivem alkoholu a drog 11.11.2017

Vyzkoušejte si s pomocí simulátorů jízdu pod vlivem alkoholu a drog

Jak tělo člověka vnímá jízdu tzv. pod vlivem alkoholu a drog si veřejnost za pomocí simulátorů vidění opilého řidiče či simulátoru účinku požití marihuany může už zítra, v neděli 12. listopadu, zdarma vyzkoušet v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114.
Další desítky milionů korun do oprav výpravní budovy 10.11.2017

Další desítky milionů korun do oprav výpravní budovy

Až 30 milionů korun by mohla Správa železniční dopravní cesty investovat v Bohumíně do dalších oprav historické výpravní budovy místního nádraží. V současné době se zpracovává projektová dokumentace.
Dnes v podvečer najdeme novou Bohumínskou superstar 9.11.2017

Dnes v podvečer najdeme novou Bohumínskou superstar

Posedmé Bohumín najde svůj mladý pěvecký talent. Už dnes odpoledne (9. listopadu) proběhne v sále kina K3 finále pěvecké soutěže Bohumínská Superstar. Na programu bude 24 pěveckých vystoupení, včetně dvou duetů.
Porci kvalitního jazzu nabídne Klára Blažková a JazzHec & Vocal 7.11.2017

Porci kvalitního jazzu nabídne Klára Blažková a JazzHec & Vocal

Další porci kvalitní muziky připravil bohumínský kulturní spolek Oderberg. Ve Starém Bohumíně uvádí koncert formace JazzHec & Vocal, kterou doprovodí fenomenální multižánrová vokalistka Klára Blažková.
O velkých investicích Bohumína už dnes večer v televizi 7.11.2017

O velkých investicích Bohumína už dnes večer v televizi

Vylepšování prostředí ve školách. Rozšiřování parkovišť a situace s parkováním ve městě. Vznik nového lesoparku poblíž Nové Vsi. Tvář Bohumína a jeho priority do roku 2023 určují sami Bohumíňáci hlasováním v anketě. Téma dnešního televizního přenosu od 17 hodin.
Startují přihlášky pro léčebné pobyty dětí v sanatoriích 6.11.2017

Startují přihlášky pro léčebné pobyty dětí v sanatoriích

Bohumín v zimě znovu vyšle nemocné děti za čerstvým vzduchem. Radnice rezervovala pro malé astmatiky a děti s dalšími diagnózami hromadný termín v sanatoriích. Bohumín hradí dopravu dětí tam i zpět, pobyty financují zdravotní pojišťovny.
Cvičení skončilo, šestice týmů čtyři dny řešila následky povodní 4.11.2017

Cvičení skončilo, šestice týmů čtyři dny řešila následky povodní

Povodňové cvičení CZECH MODEX, které v Moravskoslezském kraji organizoval Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Záchranný útvar HZS ČR Hlučín ve spolupráci s Povodím Odry, skončilo v sobotu 4. listopadu v pravé poledne. Jedním z míst nácviku bylo Vrbické jezero v Bohumíně.
Hasiči nacvičují vysokokapacitní čerpání vody 3.11.2017

Hasiči nacvičují vysokokapacitní čerpání vody

48 hodin nepřetržitého nasazení prožívají mezinárodní týmy, které jsou součástí mezinárodního cvičení zaměřeného na vysokokapacitní čerpání při případných povodních. Jedním ze šesti lokací, kde cvičení probíhá, je Vrbické jezero v Bohumíně.
Probíhá mezinárodní protipovodňové cvičení 3.11.2017

Probíhá mezinárodní protipovodňové cvičení

Vrbické jezero je jedním z míst obřího mezinárodního protipovodňového cvičení hasičů. Cvičení je zaměřené na vysokokapacitní čerpání vody velkými mobilními čerpacími stanicemi (HCP - High Capacity Pumping), rovněž na detekci nebezpečných látek v přírodním prostředí.
Osvětlení kol se zlepšilo, odrazky ještě pořád někde chybí 2.11.2017

Osvětlení kol se zlepšilo, odrazky ještě pořád někde chybí

S příchodem podzimu se dřív stmívá, nezapomínejte proto na reflexní prvky a na správnou výbavu jízdního kola. Tuhle větu v říjnu mnohokrát připomínali městští strážníci v Bohumíně cyklistům v rámci osvětové akce. Zkontrolovali skoro 80 lidí na bicyklech.
Kuchařské naděje z Bohumína soutěží o nejlepší Svačinu roku 1.11.2017

Kuchařské naděje z Bohumína soutěží o nejlepší Svačinu roku

Střední škola Bohumín se zapojila do 5. ročníku gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare. Letos je v gastronomické soutěži přihlášeno 38 škol z celé České republiky. Soutěžící se utkají o ceny v hodnotě 20 tisíc korun a tuňákové výrobky Rio Mare.
Zloděj se přepočítal, nevědomky řádil přímo pod okny služebny strážníků 31.10.2017

Zloděj se přepočítal, nevědomky řádil přímo pod okny služebny strážníků

Zloděj, který řádil přímo pod okny policejní služebny a taky nezaplacené zboží ukryté rafinovaně v dětském kočárku. I to jsou případy bohumínských městských strážníků. Zloději se daleko nedostali, muži zákona je dopadli.
Strop obchodu skrýval 73 tisíc kusů neznačených cigaret 31.10.2017

Strop obchodu skrýval 73 tisíc kusů neznačených cigaret

73 tisíc kusů neznačených cigaret ukrýval na půdě vietnamský obchodník v jedné z bohumínských prodejen. Rafinovaný úkryt objevili ostravští celníci při rutinní kontrolní činnosti.
Na hřbitovech v Bohumíně platí zvýšený dohled 30.10.2017

Na hřbitovech v Bohumíně platí zvýšený dohled

Blíží se Památka zesnulých, kdy vzpomeneme na své blízké. Bohužel, je to zároveň období, které často využívají zloději, přiznávají policisté. Městští strážníci v Bohumíně a spolu s nimi také republikoví policisté proto v okolí hřbitovů v těchto dnech posilují hlídky.
Na čtyři stovky událostí přinesl hasičům v Moravskoslezském kraji vítr 29.10.2017

Na čtyři stovky událostí přinesl hasičům v Moravskoslezském kraji vítr

Silný vítr, který se přehnal Českou republikou, zaměstnal i hasiče v Moravskoslezském kraji. Od půlnoci do 17:00 řešili více než 350 událostí, dalších 100 mají ještě před sebou a jednotky k nim budou postupně přejíždět.
Do regionu proudí silný vítr, hasiči evidují první výjezdy 29.10.2017

Do regionu proudí silný vítr, hasiči evidují první výjezdy

Předpověď meteorologů se vyplňuje, region zasáhl silný vítr. Situace zatím není dramatická, avšak vítr má dál zesilovat. Hasiči v kraji už vyjížděli k prvním případům. Kolem půl osmé hasiči odstraňovali strom v ulici Krajní v bohumínské části Vrbice.
Bohumín má patnáctý český rekord 29.10.2017

Bohumín má patnáctý český rekord

735 lidí s reflexní páskou na jednom místě je nový rekord, který vytvořili lidé v Bohumíně na sobotním Halloweenu. Trvalo rovných 25 minut, než všichni prošli sčítací branou. V pořadí je to již 15. rekord, který v Bohumíně získali.
Meteorologové na neděli předpovídají silný vítr 27.10.2017

Meteorologové na neděli předpovídají silný vítr

Meteorologové předpovídají o víkendu silný vítr. Varovná zpráva (extrémní stupeň nebezpečí) platí pro celou Českou republiku od neděle 29.10.2017 00:00 do neděle 29.10.2017 19:00.
Doktorka Kateřina Cajthamlová zavítala do Bohumína 27.10.2017

Doktorka Kateřina Cajthamlová zavítala do Bohumína

Doktorka Kateřina besedovala s ženami z Bohumína i okolí, a nejen o zdraví. Bohumínský spolek Alma mater zprostředkoval setkání s Kateřinou Cajthamlovou, známou například z pořadů „Jste to, co jíte“ nebo „DoktorKA“.
Bohumín nezapomíná, ocenil jubilanty školství 26.10.2017

Bohumín nezapomíná, ocenil jubilanty školství

Bohumín ocenil jubilanty školství, tedy pracovníky, kteří letos slaví 65. a další kulaté nebo půlkulaté narozeniny. Komise pro výchovu a vzdělávání pamatovala také na zaměstnance školství, kteří letos dovršili důchodového věku. Ocenění celkem převzalo 33 lidí.
Jak přestát válku … v šedesáti sedmi minutách 25.10.2017

Jak přestát válku … v šedesáti sedmi minutách

Jak přestát válku … Wallafried Wimmer. Tak se jmenuje nový dokumentární film, který v 67 minutách ukáže, jak se mohou změnit plány studenta pedagogické školy. Jak vše zde dne na den může ovlivnit válka. Snímek uvede autor, rodák z Bohumína, v kulturním Salonu Maryška ve čtvrtek 26. října od 18 hodin
V kraji úspěšně skládají maturitu tři čtvrtiny studentů 25.10.2017

V kraji úspěšně skládají maturitu tři čtvrtiny studentů

Žáci základních škol a jejich rodiče by při rozhodování o tom, na které střední škole bude dítě dál studovat, měli školu vybírat i podle jejího zřizovatele a úspěšnosti jejích absolventů. Vyplývá to z výsledků maturitních zkoušek za poslední tři roky, uvedl dnes Krajský úřad Moravskoslezského kraje.
Řidiči pozor, v sobotu přejezdem u bývalé Rybeny neprojedete 25.10.2017

Řidiči pozor, v sobotu přejezdem u bývalé Rybeny neprojedete

Patnáct hodin mimo provoz bude v den státního svátku v sobotu 28. října Ostravská ulice v bohumínské části Pudlov. Správa železniční dopravní cesty v místě tamního železničního přejezdu plánuje opravu poškozené kolejnice.
Senioři hravě zvládali slalom s koštětem i pohádkové kvízy 24.10.2017

Senioři hravě zvládali slalom s koštětem i pohádkové kvízy

Slalom se lžící, hod na koš nebo pohádkové kvízy. Bohumínští senioři prokázali hravost a také důvtip. Sedm pětičlenných týmů se pojedenácté ve městě zapojilo do populárních zábavně-sportovních her u příležitosti říjnového Dne seniorů.
K stmelení kolektivů pomáhají adaptační kurzy 23.10.2017

K stmelení kolektivů pomáhají adaptační kurzy

Bohumín podporuje stmelení nových školních kolektivů formou adaptačních kurzů. Letos, zkraje nového školního roku, vyjelo do přírody skoro 190 žáků. Rozpočet města na pobyty přispěl přes 280 tisíc korun.
Bohumínská Drátovna má nového ředitele 22.10.2017

Bohumínská Drátovna má nového ředitele

Bohumínská Drátovna mění šéfa. Novým předsedou představenstva a výkonným ředitelem obchodní společnosti ŽDB Drátovna byl od října jmenován Petr Adamek.
Sečteno, výsledky sněmovních voleb jsou v Bohumíně kompletní 21.10.2017

Sečteno, výsledky sněmovních voleb jsou v Bohumíně kompletní

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Bohumíně vyhrálo hnutí ANO 2011, získalo podporu 35,18 % voličů. Druhá skončila Svoboda a přímá demokracie (16,47 %), třetí je ČSSD (13,83 %). Volební účast v Bohumíně byla 51,33 %.
Parlamentní volby skončily, komise sčítají výsledky hlasování 21.10.2017

Parlamentní volby skončily, komise sčítají výsledky hlasování

Ve 14 hodin dnes (sobota 21. října) skončily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volební komise ihned po uzavření volebních místností začaly sčítat hlasy. V Bohumíně mohlo hlasovat 17 780 oprávněných voličů. Účast podle odhadů dosáhla 51,6 % a je prakticky stejná jako před čtyřmi lety.
Volby pokračují, účast v Bohumíně v sobotu dopoledne překročila 40 procent 21.10.2017

Volby pokračují, účast v Bohumíně v sobotu dopoledne překročila 40 procent

Od osmé hodiny ráno dnes (sobota 21. října) v tuzemsku pokračují volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, hlasování probíhá do 14 hodin. Volební účast v Bohumíně včera večer překročila 33 procent, odhadly komise v devatenácti místních volebních okrscích.
Volební účast se v Bohumíně zatím pohybuje kolem 33 procent 20.10.2017

Volební účast se v Bohumíně zatím pohybuje kolem 33 procent

Skoro milion voličů může dnes a zítra (pátek 20. a sobota 21. října) v kraji vybírat nové poslance. V Bohumíně je 17 780 oprávněných voličů. Ve městě je 19 volebních okrsků, volební místnosti jsou v pátek otevřené do 22 hodin a v sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.
Policisté vyšetřují okolnosti požáru ve vlaku 20.10.2017

Policisté vyšetřují okolnosti požáru ve vlaku

Policisté oddělení hlavního nádraží Ostrava vyšetřují okolnosti požáru, ke kterému došlo ve vlaku na trase z Bohumína do Brna v neděli 1. října večer. K požáru na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820.
Druhá šance nabídne další kapitoly z románu o hledání lásky 19.10.2017

Druhá šance nabídne další kapitoly z románu o hledání lásky

Napsáno životem. Bohumínská autorka Helena Červenková, známá jako neřízená literární střela, potěší posluchače dalšími řádky z nekonečného románu o hledání lásky. „Druhou šanci“ dá své hlavní hrdince už tento pátek 20. října v podvečer v kulturním Salonu Maryška v Novém Bohumíně.
Část stropnic a krovů nádraží napadla dřevomorka 18.10.2017

Část stropnic a krovů nádraží napadla dřevomorka

Část střechy historické budovy vlakového nádraží v Bohumíně napadla dřevomorka. Průzkum potvrdil, že dřevokazná houba zasáhla stropnice a krovy. Rekonstrukce si vyžádá přibližně 4 miliony korun, potvrdila Správa železniční dopravní cesty.
Každý devátý kontrolovaný řidič náklaďáku nebo autobusu porušil zákon 17.10.2017

Každý devátý kontrolovaný řidič náklaďáku nebo autobusu porušil zákon

Na důkladnou kontrolu nákladních vozidel, autobusů a autokarů se v uplynulém týdnu zaměřili moravskoslezští policisté. Výsledky dopravně bezpečnostní akce ukázaly, že téměř každý devátý kontrolovaný řidič porušil zákon.
V pátek a v sobotu může jít v kraji k volbám skoro milion voličů 17.10.2017

V pátek a v sobotu může jít v kraji k volbám skoro milion voličů

Do parlamentních voleb, které proběhnou v pátek a v sobotu 20. a 21. října, se může v Moravskoslezském kraji zapojit téměř milion občanů. Volit budou v 1306 volebních okrscích, které se otevřou v pátek ve 14 hodin.
Zážitkový seminář: Učitelé rajzovali v obrněném transportéru 17.10.2017

Zážitkový seminář: Učitelé rajzovali v obrněném transportéru

Zpestřit výuku v oblasti branné výchovy a provést žáky historií vojenské techniky. To byl námět dalšího zážitkového semináře, který pro učitele z Bohumína a Rychvaldu připravil tým s podporou projektu Lepší KLIMA pro Bohumínsko, financovaného z evropských fondů.
Projezte se ke zdraví a štíhlosti s doktorkou Kateřinou 17.10.2017

Projezte se ke zdraví a štíhlosti s doktorkou Kateřinou

Populární dietoložka a moderátorka pořadů o zdraví doktorka Kateřina Cajthamlová zavítá do Bohumína. „Projezte se ke zdraví a štíhlosti“ je pořad, který uvede spolek Alma mater v pátek 20. října od 16 hodin ve společenském domě ve Starém Bohumíně.
V Bohumíně rozšířili možnosti sběru obnošeného textilu 16.10.2017

V Bohumíně rozšířili možnosti sběru obnošeného textilu

Bohumínští ročně vytřídí několik desítek tun textilu. Nyní mají ještě víc možností, kam jej odložit. K stávajícím čtyřem sběrným kontejnerům přibyly na různých místech města další čtyři. Bohumín uzavřel novou smlouvu o spolupráci s ostravskou Armádou spásy.
Den požární bezpečnosti otevřel hasičské stanice veřejnosti 14.10.2017

Den požární bezpečnosti otevřel hasičské stanice veřejnosti

Desítky dětí a dospělých využily v pátek 13. října možnost nakouknout do zákulisí výjezdových jednotek bohumínských profesionálních hasičů a navštívily stanici v Jateční ulici. Den otevřených dveří se konal u příležitosti celostátního Dne požární bezpečnosti.
Hokejisté Bohumína vyzvou Rožnov pod Radhoštěm 13.10.2017

Hokejisté Bohumína vyzvou Rožnov pod Radhoštěm

Bohumín versus Rožnov pod Radhoštěm. Sobotní podvečer se v Bospor Aréně odehraje ve znamení atraktivního utkání hokejové krajské ligy. Zápas začíná 14. října v 17:30 hodin.
V pátek třináctého hasiči představí techniku a zázemí 12.10.2017 Ukaž na letecké mapě

V pátek třináctého hasiči představí techniku a zázemí

Profesionální hasiči v pátek třináctého otevřou svá zázemí veřejnosti a představí techniku. K celostátní akci se připojí také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje, včetně stanice v Bohumíně v Jateční ulici, kam se můžete vypravit v pátek 13. října od 8 do 17 hodin.
Šansony Hany Hegerové zazní ve Starém Bohumíně 11.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Šansony Hany Hegerové zazní ve Starém Bohumíně

Maestro Tango nebo Čerešně. Tyto a další šansony z repertoáru královny českého šansonu Hany Hegerové zazpívá ve Starém Bohumíně Lucie Rybnikářová. Mladá zpěvačka je novou hvězdou ostravské hudební scény, s projektem boduje v klubu Heligonka.
Sportovní den nabídne koštování rovnou deseti sportů 10.10.2017 Ukaž na letecké mapě

Sportovní den nabídne koštování rovnou deseti sportů

Rovnou deset sportů najednou si už tuhle sobotu (14. října) vyzkoušejí školáci v Bohumíně. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín a Bospor Bohumín uvádějí premiéru velkého „Sportovního dne“.
Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo 9.10.2017

Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo

Volně pobíhajících zatoulaných psů v Bohumíně ubylo. Vyplývá to z meziročního srovnání statistik strážníků místní městské policie. Odchyt zvířat s následným umístěním do útulku provádějí na území Bohumína, Rychvaldu a Dolní Lutyně.
Domácí hattrick zakončí Bospor Bohumín proti Vsetínu 7.10.2017

Domácí hattrick zakončí Bospor Bohumín proti Vsetínu

Třetí domácí zápas v řadě a zatím dva plné bodové zisky. Fotbalisty Bosporu čeká v neděli 8. října od 15 hodin souboj se zatím nejhůře útočícím celkem Moravskoslezské divize E ze Vsetína. V duelu nováčků jsou Bohumíňáci mírným favoritem, ale podporu fanoušků budou potřebovat.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad