Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Pořádná porce atraktivního hokeje v pátek a v sobotu 6.1.2017

Pořádná porce atraktivního hokeje v pátek a v sobotu

Rovnou dva atraktivní zápasy nabídne závěrečná část základního kola hokejové krajské ligy mužů. Dnes (pátek 6. ledna) nastoupí muži HC Bospor Bohumín na domácím ledě proti Krnovu a zítra (sobota 7. ledna) vyzvou lídra průběžné tabulky.
Socha sv. Anny je po opravě zpět na svém místě 5.1.2017

Socha sv. Anny je po opravě zpět na svém místě

Záblatí má zpátky sochu svaté Anny. Bohumínský řezbář dvanáct let starou starou skulpturu opravil a vrátil zpátky na čestné místo v Anenské ulici. Sochu chrání nový přístřešek. Opravu iniciovala komise pro městskou část a hradilo ji město.
Dárci naplnili opuštěným kočkám virtuální misky 4.1.2017

Dárci naplnili opuštěným kočkám virtuální misky

Ještě tři dny zbývají do ukončení vánoční sbírky na pomoc kočkám a kocourům v útulcích a depozitech. Na splněná „Kočičí přání“ čeká 2259 zvířat, mezi nimi také přibližně padesát koček z miniútulku v Bohumíně-Pudlově.
Aktualizovaná verze mobilní aplikace Hlášení závad 3.1.2017

Aktualizovaná verze mobilní aplikace Hlášení závad

Aktualizovanou verzi bohumínské mobilní elektronické aplikace „Hlášení závad“ už si nainstalovala více jak polovina uživatelů. Nová verze funguje od prosince. Služba „Hlášení závad“ je dostupná v mobilech i na internetu, dosud přijala na 2500 podnětů.
Chřipka řádí, nemocnice zavádí zákaz návštěv 2.1.2017

Chřipka řádí, nemocnice zavádí zákaz návštěv

Výrazný nárůst akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji vedl Bohumínskou městskou nemocnici k preventivnímu režimovému protiepidemickému opatření. Nemocnice zavádí s účinností od úterý 3. ledna 2017 do odvolání zákaz návštěv.
Koledníci Tříkrálové sbírky vyrážejí do ulic 2.1.2017

Koledníci Tříkrálové sbírky vyrážejí do ulic

Startuje sedmnáctá Tříkrálová sbírka. Od 1. do 15. ledna proběhne také v Bohumíně, Orlové, Dolní Lutyni, Věřňovicích, Rychvaldě, Dětmarovicích a Doubravě. Na dveře domácností zaklepou dobrovolníci z Charity Bohumín.
V Pudlově hořela střecha bývalé ubytovny 1.1.2017

V Pudlově hořela střecha bývalé ubytovny

Požár střechy bývalé ubytovny v Bohumíně-Pudlově zaměstnal na přelomu starého a nového roku profesionální i dobrovolné hasiče. Jednotky zasahovaly v Jeremenkově ulici.
Přelom roku byl pro záchranáře pracovní 1.1.2017

Přelom roku byl pro záchranáře pracovní

V posledních čtyřiadvaceti hodinách (od rána 31.12.2016 do šesté hodiny ranní 1.1.2017) vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje celkem ve 406 případech, tedy o přibližně dvacet procent více, než je dlouhodobý průměr v kraji.
Záchranáři zasahují u zimních úrazů 1.1.2017

Záchranáři zasahují u zimních úrazů

Zdravotničtí záchranáři zasahují v těchto dnech na různých místech kraje u typicky zimních úrazů. Jen za pátek 30. a sobotu 31. prosince ošetřili již na dvacet zraněných pacientů.
Bohumín 2256: roboti, létající auta, zázračné léky a škola jen čtyřikrát týdně 1.1.2017

Bohumín 2256: roboti, létající auta, zázračné léky a škola jen čtyřikrát týdně

„Jaký bude Bohumín v roce 2256“ (až bude slavit 1000 let od svého založení) a „Jaký bych chtěl, aby byl současný Bohumín“. To byla témata literární soutěže, kterou pro školáky vyhlásilo město, komise pro městskou část Starý Bohumín a K3.
Sokolovna v Záblatí má nové sportovní obložení 31.12.2016

Sokolovna v Záblatí má nové sportovní obložení

Tělocvična sokolovny v Záblatí s novým obložením. Rekonstrukci za 240 tisíc korun si tamní tělovýchovná jednota nadělila k letošnímu 105. výročí založení. Původní sportovní obložení sportovního sálu dosloužilo.
Připravte psí miláčky na rušný závěr roku 30.12.2016

Připravte psí miláčky na rušný závěr roku

Konec roku je spojený s boucháním petard, proto mějte své psy označené, radí odborníci. Opatřete jim obojky s telefonním číslem a nesundávejte jim je ani na oplocené zahradě.
V Pudlově se učí školní mediaci 29.12.2016

V Pudlově se učí školní mediaci

Základní škola v Pudlově patří mezi deset vybraných škol v České republice, které získaly podporu pro zavedení školní mediace jako nástroje prevence a řešení konfliktů.
Alexandr Kovács v krajském finále internetového projektu 28.12.2016

Alexandr Kovács v krajském finále internetového projektu

Téměř tři tisíce žáků a studentů ze 72 základních a středních škol Moravskoslezského kraje se letos poprvé zapojilo do celorepublikového projektu Kraje pro bezpečný internet. Spolu s nimi také žáci z Bohumína.
Pracovní Vánoce moravskoslezských záchranářů 27.12.2016

Pracovní Vánoce moravskoslezských záchranářů

Posádky zdravotnické záchranné služby pracovaly během vánočních svátků, obdobně jako v minulých letech, v plném nasazení. Na výjezdových stanovištích napříč krajem se rozhodně nejednalo o svátky klidu. Naopak.
Soubor Radost a Impuls přivezl z ME pět medailí 27.12.2016

Soubor Radost a Impuls přivezl z ME pět medailí

Parádní zakončení sezóny. Bohumín má nejlepší tanečníky v Evropě, rozhodlo mistrovství v polských Mikolajkách, kde se tanečníci utkali ve stylech jazz dance a modern dance. Soubor Radost a Impuls se domů vrátil s pěti medailemi.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 26.12.2016

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 27.12.2016 06:00 do úterý 27.12.2016 21:00.
Silvestrovský běh 2016 s novou kategorií pro širokou veřejnost 26.12.2016

Silvestrovský běh 2016 s novou kategorií pro širokou veřejnost

Staré známé tratě a k tomu nový „Běh pro rok 2017“. Poslední velkou sportovní akcí v Bohumíně v roce 2016 bude oblíbený Silvestrovský běh v pátek 30. prosince. Atletický klub Bohumín ho spolu s partnery pořádá poosmnácté.
Krojovanky sestavily betlém z kukuřičného šustí 25.12.2016

Krojovanky sestavily betlém z kukuřičného šustí

Velký betlém, kterému dominují postavičky z kukuřičného šustí, sestavily členky vlastivědně-etnografické skupiny bohumínského spolku Maryška. Betlém, ve kterém jsou desítky figurek, můžete vidět ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Knižní premiéra digitální retrospektivy Ladislava Pekárka 25.12.2016

Knižní premiéra digitální retrospektivy Ladislava Pekárka

Fotograf Ladislav Pekárek z Bohumína vydal svoji fotografickou monografii, do které zařadil výběr snímků spojených hlavně s industriální a současnou architekturou a krajinou z míst, kde nejvíce pobývá. Autor knihu nazval „Digitální retrospektiva“.
Za Vánočním muzicírováním do Vrbice 24.12.2016

Za Vánočním muzicírováním do Vrbice

Filiální kostel sv. Kateřiny a sv. Jakuba ve Vrbici patří Vánočnímu muzicírování. Další ročník oblíbeného koncertu pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie ve čtvrtek 29. prosince od 16:30 hodin. Vstupné bude dobrovolné.
Meteorologové upozorňují na ledovku 23.12.2016

Meteorologové upozorňují na ledovku

Meteorologové upozorňují na ledovku. V Moravskoslezském kraji platí varování od soboty 24.12.2016 00:00 do soboty 24.12.2016 15:00.
Otužilce na Nový rok obejme chladná voda Kališova jezera 23.12.2016

Otužilce na Nový rok obejme chladná voda Kališova jezera

1. ledna 2016 byla teplota vzduchu kolem bodu mrazu. Otužilce to neodradilo a na Nový rok se vrhli do ledové vody Kališova jezera. Po roce si to znovu zopakují, v neděli 1. ledna 2017. Sraz je ve 14 hodin u jezera ze strany od Mlýnské ulice (poblíž pěchotního srubu MO-S3 U Mlýna).
Bezpečnostní rada kraje projednala preventivní policejní opatření 22.12.2016

Bezpečnostní rada kraje projednala preventivní policejní opatření

V budově moravskoslezského hejtmanství dnes zasedala bezpečnostní rada kraje, a to v souvislosti s útokem na civilisty v Německu.
Bohumín školákům dotuje výjezdy do Světa techniky 22.12.2016

Bohumín školákům dotuje výjezdy do Světa techniky

Žáci pátých i osmých tříd a od nového roku také předškoláci. Děti z Bohumína objevují kouzlo techniky a technických oborů v ostravském Světě techniky. Výjezdy letos prvním rokem dotovalo město.
Poslední šance zapojit děti do léčebných pobytů v podhůří 22.12.2016

Poslední šance zapojit děti do léčebných pobytů v podhůří

Bohumínské děti, které trpí alergií, astmatem, častým onemocněním dýchacích cest, obezitou nebo skoliózou vyrazí na měsíc do ozdravoven v Jeseníkách či Beskydech. K podání návrhu sepsaného lékařem je nejvyšší čas, rodiče to musejí stihnout přibližně do 6. ledna.
Policisté pátrají po násilníkovi, který přepadl 13letého chlapce 21.12.2016

Policisté pátrají po násilníkovi, který přepadl 13letého chlapce

Kriminalisté orlovské policie pátrají po zatím neznámém násilníkovi, který na konci listopadu v odpoledních hodinách přepadl 13letého chlapce.
Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů 21.12.2016

Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů

Čas vánoční lze prožít v pohybu, městská společnost Bospor zve do Bospor arény. Vezměte brusle, zavítejte do haly zimního stadionu za parkem Petra Bezruče a užijte si veřejné bruslení.
Adventní dobročinný muzikál pomohl handicapovaným dětem 21.12.2016

Adventní dobročinný muzikál pomohl handicapovaným dětem

Čtvrtá adventní neděle ve znamení pomoci. Ve farním kostele Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně se konal adventní dobročinný koncert, jehož výtěžkem sdružení Přátel bohumínské historie a jeho přátelé pomohli nemocným dětem.
Pro cestování veřejnou dopravou v Moravskoslezském kraji nové tarify 20.12.2016

Pro cestování veřejnou dopravou v Moravskoslezském kraji nové tarify

Cestující veřejnou autobusovou dopravou čekají od začátku příštího roku změny v cenách jízdného. Valná hromada společnosti Koordinátor ODIS schválila nové tarify pro rok 2017. Změny pocítí zejména Ostravané a cestující do krajského města.
Skauti přivezli na hejtmanství Betlémské světlo 20.12.2016

Skauti přivezli na hejtmanství Betlémské světlo

Betlémské světlo, které je symbolem přátelství a míru, se dnes (20. 12.) rozhořelo ve vestibulu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Zájemci si mohou zapálit své svíčky ve vrátnici vstupní haly krajského úřadu až do 6. ledna příštího roku.
Cestování a čekání na spoj zpříjemní Kniha do vlaku 20.12.2016

Cestování a čekání na spoj zpříjemní Kniha do vlaku

Zpříjemní čekání na spoj, vyplní čas při cestování vlakem. Na vlakovém nádraží v Bohumíně našly místo regály s knihami, které si lidé mohou zapůjčit zdarma. Město je v tuzemsku 46. v pořadí, které se do projektu připojilo.
Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů 19.12.2016

Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů

Zpříjemněte si čas vánoční a volné dny pobytem v bohumínském aquacentru. Tobogán, plavecký a průplavový bazén, whirlpool, sauny i venkovní whirlpool lákají k návštěvě, zve městská společnost Bospor (www.bospor.info).
Sokolky ze Záblatí se chystají na pochod i na slet 18.12.2016

Sokolky ze Záblatí se chystají na pochod i na slet

Ženy z TJ Sokol Záblatí už spřádají plány k nácvikům na XVI. Všesokolský slet, který se uskuteční v roce 2018. První obrysy skladby, do které se aktivně zapojí, představily na předvánočním setkání sokolek s podtitulem „Lucie noci upije“.
Vánočním setkáním přilepší psům v útulku 17.12.2016

Vánočním setkáním přilepší psům v útulku

Opuštěným němým tvářím zpříjemní čas vánoční. Dobrovolníci připravují předvánoční setkání se psy v městském útulku v Bohumíně-Šunychlu. Kdo chce, může přinést a věnovat praktické dárky, které útuláčkům přilepší.
Divadelní předplatné jaro 2017 v Bohumíně startuje v sobotu 16.12.2016

Divadelní předplatné jaro 2017 v Bohumíně startuje v sobotu

Komedie, muzikál i příběhy k zamyšlení. Herci Mahulena Bočanová, Lukáš Vaculík, Petr Nárožný nebo Jarmila Švehlová. V Bohumíně startuje v sobotu 17. prosince předprodej divadelního předplatného na jaro 2017.
Nápaditá stolička přilepšila němým tvářím 15.12.2016

Nápaditá stolička přilepšila němým tvářím

Originální židle pomohla němým tvářím. Bohumínští výtvarníci z ateliéru Bart předali městskému psímu útulku výtěžek dobročinné dražby. Za peníze z aukce nápaditě zdobené stoličky nakoupili krmivo pro opuštěné psy a štěňata.
Za výměnu okapů seniorovi naúčtovali skoro 100 tisíc 14.12.2016

Za výměnu okapů seniorovi naúčtovali skoro 100 tisíc

Provedli kompletní výměnu okapového systému za vysokou cenu. Karvinskem obchází čtveřice mužů, která neseriózním jednáním láká ze seniorů peníze. Policisté nabádají k obezřetnosti.
Starobohumínský adventní muzikál pomůže potřebným 14.12.2016

Starobohumínský adventní muzikál pomůže potřebným

Adventní charitativní koncert ve Starém Bohumíně letos v muzikálovém hávu. Jesus Christ Supermlád zazní v chrámu Narození Panny Marie o čtvrté adventní neděli 18. prosince. Výtěžek pomůže rodině, která se stará o handicapované děti.
Kraj se může ve středu potýkat s ledovkou 13.12.2016

Kraj se může ve středu potýkat s ledovkou

Další varování meteorologů s upozorněním na ledovku. Aktuální předpověď platí od středy 14.12.2016 03:00 do středy 14.12.2016 18:00. Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.
Aktualizovaná databáze dětských koutků, hřišť a sportovišť 13.12.2016

Aktualizovaná databáze dětských koutků, hřišť a sportovišť

Bohumín aktualizoval on-line databázi dětských hřišť a koutků ve městě, seznam je veřejně přístupný na internetu. V Bohumíně funguje přibližně 20 veřejných hřišť a zhruba stejný počet dětských koutů, v majetku města i soukromých vlastníků.
Fotbalový turnaj Bosporu vyhrály Vyhaslé Hvězdy 13.12.2016

Fotbalový turnaj Bosporu vyhrály Vyhaslé Hvězdy

Šest družstev se letos zapojilo do předvánočního fotbalového turnaje Bosporu. Na umělém trávníku v městské sportovní hale nadšenci odehráli celkem patnáct utkání. Vítězem se stal manšaft nazvaný „Vyhaslé Hvězdy“.
Pozitivní Perličky štěstí v bohumínské Maryšce 12.12.2016

Pozitivní Perličky štěstí v bohumínské Maryšce

Pozitivně vyladěné obrazy a afirmace zaplnily kulturní Salon Maryška v Novém Bohumíně. Ukázky autorské tvorby zde nabízí ostravská malířka Yvetta Bachová, která představila cyklus Perličky štěstí. Výstava je v Bohumíně do 19. ledna 2017.
Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí 12.12.2016

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí

Meteorologové upozorňují na náledí. V Moravskoslezském kraji se může tvořit od pondělí 12.12.2016 15:00 do úterý 13.12.2016 09:00. Předpověď má označení vysoký stupeň nebezpečí.
V ekologickém kalendáři Bohumín z ptačího pohledu 12.12.2016

V ekologickém kalendáři Bohumín z ptačího pohledu

Nevšední pohled na Bohumín z ptačí perspektivy nabízí ekologický kalendář na rok 2017. Jeho distribuci v těchto dnech zajišťují domovníci, kurýři a členové komisí pro městské části. Město kalendář vydává 19. rokem. Do schránek domácností doputuje ještě do konce tohoto roku.
Bronzová medaile na Poháru České republiky jedenáctiletých 11.12.2016

Bronzová medaile na Poháru České republiky jedenáctiletých

Potřetí v řadě dokázal bohumínský plavec Marcel Grüner vystoupat na stupně vítězů na Poháru České republiky. V Třebíči vybojoval další obrovský úspěch své začínající kariéry na trati 100 metrů polohově, kde v těsném závodě s náskokem tří desetin obsadil třetí místo.
Nová edice vánočních pohlednic a dobový kalendář 11.12.2016

Nová edice vánočních pohlednic a dobový kalendář

Dvě nové pohlednice Bohumína s vánočním motivem a kalendář, který nadchne nejen milovníky starých dobových fotografií, to jsou novinky z autorské dílny sběratele Jiřího Spáčila. Kalendář na rok 2017 připomíná 170 let Nového Bohumína. Městská část výročí oslaví v příštím roce.
Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony 10.12.2016

Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony

Základní škola na třídě Edvarda Beneše a Masarykova základní škola, obě z Nového Bohumína, mají nejlepší mladé závodníky v silovém čtyřboji. Rozhodl o tom 16. ročník vánočního silového čtyřboje pod taktovkou sportovního klubu místního gymnázia.
Polské učitele zajímala nejen muzikoterapie a arteterapie 10.12.2016

Polské učitele zajímala nejen muzikoterapie a arteterapie

Školy v Bohumíně, které se věnují vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, inspirací polským kolegům. Mateřskou, základní a střední školu Slezské diakonie v Bohumíně navštívili s cílem vyměnit si zkušenosti.
Hledají dobrovolníky pro sedmnáctou Tříkrálovou sbírku 9.12.2016

Hledají dobrovolníky pro sedmnáctou Tříkrálovou sbírku

Charita ČR se připravuje na 17. ročník populární Tříkrálové sbírky. Dobročinný projekt, jehož podstatná část výtěžku zůstává výhradně v oblasti koledování, proběhne od 1. do 15. ledna 2017. Charita Bohumín hledá dobrovolníky, kteří se ujmou rolí koledníčků.
Bohumínští trojbojaři bodovali na severomoravském mistrovství 8.12.2016

Bohumínští trojbojaři bodovali na severomoravském mistrovství

Bohumínští trojbojaři se úspěšně zapsali na 25. Mistrovství severní Moravy v silovém trojboji. Barvy města reprezentovaly kluby TJ Viktorie Bohumín a Powerlifting Raspberry Bohumín. Mistrovství probíhalo v Krnově.
Spolky musejí podat žádost o městské dotace do 15. prosince 7.12.2016

Spolky musejí podat žádost o městské dotace do 15. prosince

Ještě zhruba týden mají kulturní, sportovní a volnočasové spolky i zájmové subjekty na to, aby si podaly žádost o dotaci z rozpočtu města Bohumín na rok 2017. Zastupitelé program a pravidla schválili na svém listopadovém jednání.
Zájemci o stavbu rodinného domu mají z čeho vybírat 6.12.2016

Zájemci o stavbu rodinného domu mají z čeho vybírat

Bydlení v rodinných domcích je v Česku čím dál oblíbenější. A popularitě se těší i novostavby, jejichž počet podle statistik neustále roste. Těm, kteří plánují postavit vlastní dům, nabízí město Bohumín několik pozemků v Novém Bohumíně, Skřečoni, Záblatí a Starém Bohumíně.
Oblíbené Starobohumínské oplatky v novém kabátu 6.12.2016

Oblíbené Starobohumínské oplatky v novém kabátu

Starobohumínské oplatky v novém. Oblíbený chutný artikl s motivem poutního místa ve Starém Bohumíně se od konce listopadu představuje v upraveném kabátu. Novému obalu vévodí večerní pohled na kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Plavecké MČR: Anežka Malcharová dvakrát bronzová, Karel Babicz pátý 6.12.2016

Plavecké MČR: Anežka Malcharová dvakrát bronzová, Karel Babicz pátý

Bohumínská plavkyně Anežka Malcharová rozšířila na krátkém bazénu v Kopřivnici svou sbírku cenných kovů z plaveckých republikových šampionátů o další dvě medaile.
V kraji dalších 22 policejních nováčků 5.12.2016

V kraji dalších 22 policejních nováčků

Noví policisté do ulic. Po zdolání všech zákonem stanovených podmínek 22 nováčků posílí řady Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Budou působit na Novojičínsku, Ostravsku, Karvinsku, Bruntálsku, Opavsku a Frýdeckomístecku.
Plavání, relax, badminton nebo tenis pod stromeček 5.12.2016

Plavání, relax, badminton nebo tenis pod stromeček

Originální a praktický dárek pod stromeček. Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje mimo jiné aquacentrum, sportovní halu, Adventure golf a zimní stadion, uvedla na trh nové dárkové poukazy.
Bohumínští tanečníci si přivezli z MS v show dance tři medaile 4.12.2016

Bohumínští tanečníci si přivezli z MS v show dance tři medaile

Hned dva tituly vicemistrů světa a titul druhého vicemistra si přivezli tanečníci souboru Radost a Impuls Bohumín z 20. ročníku mistrovství světa v show dance. Šampionát proběhl v německé Riese, kde závodilo přes 3000 tanečníků z 23 zemí světa.
Startuje čtrnáctý kulečníkový Turnaj mistrů města Bohumín 3.12.2016

Startuje čtrnáctý kulečníkový Turnaj mistrů města Bohumín

Největší a nejkvalitnější tuzemský turnaj v karambolu startuje dnes (3. prosince) v Bohumíně. Turnaj mistrů 2016 začíná v herně BC Bohumín na náměstí Budoucnosti v sobotu v 10 hodin a hraje se celý den. Finále je na programu v neděli od 13 hodin, vyhlášení výsledků v 16 hodin. Vstup je zdarma.
Základní umělecká škola uvede dva vánoční koncerty 3.12.2016

Základní umělecká škola uvede dva vánoční koncerty

Základní umělecká škola připravila v čase adventním dva koncerty pro veřejnost. Uskuteční se v koncertním sále v Žižkově ulici a v kostele Božského Srdce Páně v Novém Bohumíně (u radnice).
Celoměstské klání prověřilo finanční gramotnost deváťáků 2.12.2016

Celoměstské klání prověřilo finanční gramotnost deváťáků

Rozvoj a finanční gramotnost dětí v Bohumíně podporují interaktivní soutěže. Masarykova základní škola pořádala 1. ročník herního klání s názvem „Finanční svoboda“, zapojili se do něj žáci čtyř místních škol.
Nejmladší bohumínské plavkyně obhájily tituly přebornic oblasti 1.12.2016

Nejmladší bohumínské plavkyně obhájily tituly přebornic oblasti

Třináct reprezentantů vyslal Plavecký klub Bohumín do Opavy na oblastní přebor mladšího žactva. Hned devět našich plavců a plavkyň se v průběhu dne vystřídalo na stupních vítězů.
Muž se pohyboval po dálnici jako chodec, srazilo ho auto 1.12.2016

Muž se pohyboval po dálnici jako chodec, srazilo ho auto

Čtyřiačtyřicetiletý muž se podle dostupných informací včera v noci (30. listopadu) pohyboval po dálnici u Bohumína jako chodec a srazilo ho auto. Na místě zasahovaly posádky rychlé lékařské pomoci z Ostravy.
Knihovna rozšířila zázemí pro dospělé čtenáře 1.12.2016

Knihovna rozšířila zázemí pro dospělé čtenáře

Několik stovek knih má nové místo. Knihovna K3 v Novém Bohumíně rozšířila zázemí dospělého oddělení, když upravila dvě menší nevyužívané místnosti. Díky tomu přibylo až 70 metrů nové úložné plochy.
Aquacentrum, školy, park nebo muzeum virtuálně 30.11.2016

Aquacentrum, školy, park nebo muzeum virtuálně

Dalších 24 míst v Bohumíně zvěčnil speciální fotoaparát ve formě virtuální prohlídky. Celkový počet takto zachycených míst je už 264. Z pohodlí domova se můžete podívat do zajímavých zákoutí i veřejně přístupných budov a nahlédnout do vybraných lokalit z ptačí perspektivy.
Bohumínský hokej slaví 80 let, do brány se postaví herec Patrik Děrgel 29.11.2016

Bohumínský hokej slaví 80 let, do brány se postaví herec Patrik Děrgel

Bohumínský hokej slaví osmdesátiny. Do gala se hodí v pátek 2. prosince, kdy místní HC Bospor Bohumín pořádá celodenní oslavy a zapojí do nich širokou veřejnost. Speciálním hostem bude herec a rodák z Bohumína Patrik Děrgel, odchovanec místního hokeje.
V bohumínské Bochemii hasiči nacvičovali zásah při úniku chloru 28.11.2016

V bohumínské Bochemii hasiči nacvičovali zásah při úniku chloru

Osm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů zasahovalo v pondělí 28. listoapdu v areálu bohumínské firmy Bochemie. Námětem cvičení byl únik chloru do ovzduší. Do taktického cvičení se zapojily další složky integrovaného záchranného systému.
Zahradníci v Bohumíně vysadili přes 30 nových jehličnanů 28.11.2016

Zahradníci v Bohumíně vysadili přes 30 nových jehličnanů

Skoro 60 nových stromů na podzim vysadili zahradníci v Bohumíně. Většinu z nich tvoří jehličnaté dřeviny, zejména jejich odolnější druhy, které lépe odolají škůdcům. Spolu s jehličnany ve městě přibylo dvaadvacet nových listnáčů.
Ověřte si, že si domů zvete odborníka – pomůže nová databáze 27.11.2016

Ověřte si, že si domů zvete odborníka – pomůže nová databáze

O problémech takzvaných „falešných kominíků“ se již hovoří řadu let. K tomu, aby lidé nenaletěli někomu, kdo k revizi spalinových cest vůbec nemá oprávnění, by měla přispět nová databáze revizních techniků spalinových cest.
Bohumín dosáhl na dvanáctý český rekord 26.11.2016

Bohumín dosáhl na dvanáctý český rekord

Neuvěřitelných 1240 dopisů Ježíškovi vhodili lidé z Bohumína do poštovní schránky na sobotních (26. listopadu) vánočních trzích. Bohumín tak bude mít svůj 12. český rekord.
Strážníci zadrželi poblíž supermarketu několik zlodějů 26.11.2016

Strážníci zadrželi poblíž supermarketu několik zlodějů

Jen v rozmezí několika málo dnů zaznamenali městští strážníci dva úspěšné zásahy poblíž supermarketu v ulici 9. května. Překazili tím plány hned několika zlodějům.
Zápisy prvňáčků se stěhují, budou až v dubnu 25.11.2016

Zápisy prvňáčků se stěhují, budou až v dubnu

Zápisy dětí do prvních tříd budou v dubnu. Vyplývá to z nové legislativy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V Bohumíně po pěti letech nebudou zápisy v jednotném termínu, potvrdily místní školy.
Muž přepadl lékárníka, s pistolí v ruce požadoval peníze 24.11.2016

Muž přepadl lékárníka, s pistolí v ruce požadoval peníze

Se zbraní v ruce přišel do lékárny. Policisté žádají veřejnost o spolupráci v případu, ke kterému došlo v Bohumíně v úterý 22. listopadu. Krátce před 17. hodinou vstoupil do lékárny se zbraní v ruce maskovaný muž a žádal peníze.
Bart vystavuje olejomalby, keramiku i originální židle 24.11.2016

Bart vystavuje olejomalby, keramiku i originální židle

Originální autorské umění a výrobky tři dny vládnou prostorám ateliéru Bart v Novém Bohumíně. Jeho členové a příznivci připravili tradiční podzimní výstavu, která odstartuje vernisáží už zítra, v pátek 25. listopadu od 17 hodin.
Policisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví 23.11.2016

Policisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví v Bohumíně a zahájili proti němu trestní stíhání. Komisař obvinil 26letého muže (státní příslušnost Polská republika) ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.
Výstava unikátních fotografií prachových částic 23.11.2016

Výstava unikátních fotografií prachových částic

"Víme, co dýcháme?" aneb prach pod elektronovým mikroskopem. Do Bohumína zavítá výstava unikátních fotografií prachových částic, soubor snímků uvidíte v Salonu Maryška od 25. listopadu do 3. prosince.
Adopce a pěstounství aneb dejme dětem rodinu 22.11.2016

Adopce a pěstounství aneb dejme dětem rodinu

Co je adopce? Co je pěstounství? Jak si vzít dítě z dětského domova? Témata, o kterých se ne vždy snadno mluví, proberou v Centru mladé rodiny Bobeš originální formou. Neformální setkání vyplní divadélkem pro nejmenší.
Bohumíňáci bodovali v oblastních přeborech staršího žactva 21.11.2016

Bohumíňáci bodovali v oblastních přeborech staršího žactva

Víkendové oblastní přebory staršího žactva v Havířově potvrdily stoupající formu bohumínských plavců před blížícími se mistrovstvími republiky. Čtrnáctiletá Anežka Malcharová dokázala vybojovat dva tituly přebornice oblasti na obou prsařských tratích.
Zloději se do garáží probourali střechou 21.11.2016

Zloději se do garáží probourali střechou

V Bohumíně řádí zloději, kteří se specializují na vykrádání garáží. Kriminalisté evidují za poslední měsíc sedm násilných vniknutí do objektů. Policisté na případech intenzivně pracují.
Tvořivý jarmark nabídne nejen podzimní inspiraci 20.11.2016

Tvořivý jarmark nabídne nejen podzimní inspiraci

Předvánoční „Tvořivý jarmark“ otevřou v pondělí 21. listopadu odpoledne tvůrčí lidé v Bohumíně v Salonu Maryška (nám T.G.M. 939 Bohumín). Akci plnou inspirace zaštiťuje volnočasový klub U Létající ryby, který funguje pod bohumínským spolkem Maryška a místním domem dětí a mládeže.
Antistresový diář na pomoc dětem nemocným leukémií 19.11.2016

Antistresový diář na pomoc dětem nemocným leukémií

Antistresové omalovánky pro dospělé pomáhají dětem nemocným leukémií. Na rekonstrukci herny v hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice Ostrava chtějí dobrovolníci získat peníze s pomocí originálního antistresového diáře.
Zapadlému popelářskému kukavozu pomohl Bizon 18.11.2016

Zapadlému popelářskému kukavozu pomohl Bizon

Popelářskému vozidlu museli dnes (pátek 18. listopadu) v Bohumíně pomáhat hasiči. K vyproštění zapadlého kukavozu povolali těžkou techniku z Ostravy.
Bohumín má první asistentku prevence kriminality 18.11.2016

Bohumín má první asistentku prevence kriminality

Poprvé po 26 letech od vzniku Městské policie v Bohumíně působí pod její hlavičkou ve služebním výkonu žena. 21letá Lucie Hotová nastoupila jako asistentka prevence kriminality. Úřadem práce dotovaná pracovní místa asistentů v Bohumíně fungují už rok.
Přetížený vůz s překročenou délkou, výškou i šířkou 17.11.2016

Přetížený vůz s překročenou délkou, výškou i šířkou

Nákladní vozidlo, u kterého dopravce překročil povolenou délku, výšku i šířku, odhalila speciální policejní skupina na dálnici D1. Tým funguje v Moravskoslezsku od roku 2010 a za tu dobu zkontroloval několik desítek tisíc vozidel.
Bohumín hledá dárce vánočního stromu 16.11.2016

Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Bohumín hledá vánoční strom, který během letošního adventu ozdobí náměstí ve Starém Bohumíně. Město doufá, že najde dárce, který by byl ochoten vhodný strom poskytnout.
Na městském webu se brzy objeví zábavný kvíz o Bohumínu 16.11.2016

Na městském webu se brzy objeví zábavný kvíz o Bohumínu

Jak dobře znáte Bohumín, jeho zajímavosti, kuriozity, historii i přítomnost? To už brzy zjistíte na webových stránkách města. Na nich by se měl ještě do konce roku objevit nový zábavný kvíz, v němž si každý může ověřit, co všechno ví o svém městě.
Stolní tenisté zavzpomínají memoriálem na Miloše Freitaga 16.11.2016

Stolní tenisté zavzpomínají memoriálem na Miloše Freitaga

Stolním tenisem vzpomenou na mimořádnou osobnost Tělocvičné jednoty Sokol Záblatí. Dvanáctý ročník memoriálu Miloše Freitaga svede registrované i rekreační hráče do sokolovny v Záblatí v sobotu 19. listopadu. Turnaj začíná v 10 hodin.
Vánoční dekorace, šité výrobky i bižuterie ve Starém Bohumíně 15.11.2016

Vánoční dekorace, šité výrobky i bižuterie ve Starém Bohumíně

Keramika, hračky, vánoční dekorace. To je pouze stručný výčet věcí, které zaplní do posledního místa výstavní prostory klubovny U Rytíře ve Starém Bohumíně. Po roce se sem vrací úspěšná vánoční prodejní výstava výrobků zhotovených ženami z různých částí Bohumínska.
Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezsko ledovku 14.11.2016

Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezsko ledovku

Meteorologové vydali upozornění na ledovku (nízký stupeň nebezpečí). Pro Moravskoslezský kraj varování platí od úterý 15.11.2016 18:00 do středy 16.11.2016 12:00.
Bospor láká na předvánoční fotbalový turnaj 14.11.2016

Bospor láká na předvánoční fotbalový turnaj

Hoďte se před Vánocemi do sportovního. Stačí mít rád fotbal, sestavit správný tým a nastoupit v sobotu 10. prosince na umělý trávník ve sportovní hale Bospor v Bohumíně. Městská společnost pořádá rekreační fotbalový turnaj pro širokou veřejnost. Zájemci se mohou hlásit už nyní.
Startují přípravy soutěže Dívka roku 2017 13.11.2016

Startují přípravy soutěže Dívka roku 2017

Startuje nový ročník celostátní soutěže Dívka roku. Slečny ve věku 13 až 15 let se mohou zúčasnit základního kola přímo ve městě. Na finalistky z Bohumína i okolí čekají hodnotné věcné ceny a postup do vyššího kola soutěže.
Páťáci z Benešovky ve finále soutěže Kvarteto 12.11.2016

Páťáci z Benešovky ve finále soutěže Kvarteto

Žáci 5. A třídy Základní školy na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně se probojovali do finále čtvrtého ročníku vědomostně-dovednostní soutěže Kvarteto, kterou pořádalo prestižní ostravské gymnázium PORG.
V kraji pozor na náledí a ve vyšších polohách na sněhové jazyky 11.11.2016

V kraji pozor na náledí a ve vyšších polohách na sněhové jazyky

Meteorologové aktualizovali výstrahu před náledím. Pro Moravskoslezský kraj upozornění platí od pátku 11.11.2016 21:00 do soboty 12.11.2016 10:00 hodin. Na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku se mohou v polohách od 600 metrů nad mořem vytvořit sněhové jazyky.
Bohumín operativně přidává jeden svoz bioodpadu 11.11.2016

Bohumín operativně přidává jeden svoz bioodpadu

Sezóna svozu zeleného odpadu bude v Bohumíně delší. Město a jeho společnost BM servis operativně prodlužují plánovaný harmonogram o týden. Podobně tomu bylo i vloni na podzim, kdy listí na stromech setrvalo déle.
Meteorologové nevylučují možnost tvorby náledí 10.11.2016

Meteorologové nevylučují možnost tvorby náledí

Meteorologové upozorňují na náledí. Podle předpovědi počasí může potrápit celou Českou republiku od čtvrtka 10.11.2016 21:00 do pátku 11.11.2016 10:00.
Nejlépe třídí odpad Třinec, Bohumín a Opava 10.11.2016

Nejlépe třídí odpad Třinec, Bohumín a Opava

Vítězem letošního ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji je Třinec, druhý je Bohumín a třetí Opava.
Patrik Kroščen přivezl z mistrovství Evropy tři medaile 10.11.2016

Patrik Kroščen přivezl z mistrovství Evropy tři medaile

Dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili získal na mistrovství Evropy juniorů federace Kong Sao třináctiletý Patrik Kroščen z Bohumína. Uspěl v každé s disciplín, ve kterých startoval. Patrik působí ve Fighting Clubu Ostrava, je žákem ZŠ ČSA v Bohumíně.
Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově 9.11.2016

Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově

Státní podnik Povodí Odry připravuje protipovodňové opatření, které ochrání zastavěnou část města Bohumín, konkrétně místní části Vrbici, Pudlov a Starý Bohumín. Ochranná hráz na tocích Odra a Orlovská Stružka by měla místní chránit před stoletou vodou.
Sokol Záblatí oslaví výročí divadelním Slaměným kloboukem 9.11.2016

Sokol Záblatí oslaví výročí divadelním Slaměným kloboukem

105 let letos slaví Tělocvičná jednota Sokol Záblatí, a to v dobré kondici. Má početnou základnu, žije sportovními i volnočasovými aktivitami a fandí divadlu. Právě ochotníci z místního spolku Boban uvedou u příležitosti výročí jednoty komedii Slaměný klobouk.
Medailové žně na meziokresních přeborech plavců 8.11.2016

Medailové žně na meziokresních přeborech plavců

Historicky nejpočetnější výprava reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín závodila v pátek 4. a v sobotu 5. listopadu na meziokresních přeborech žactva a dorostu v Karviné. Sedmatřicítka Bohumíňáků byla po domácích závodnících druhým nejpočetnějším týmem.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad