Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Internet zdarma nově v hobbyparku, hale i zimním stadionu 21.10.2016

Internet zdarma nově v hobbyparku, hale i zimním stadionu

Internet zdarma na všech místech sportovně-relaxačního multifunkčního areálu. Návštěvníci bohumínského Bosporu se od října připojí k Wi-Fi internetu bez omezení, městská společnost novinkou vychází vstříc nejen mladé generaci.
Hokejistům se start do nové sezóny podařil 21.10.2016

Hokejistům se start do nové sezóny podařil

Družstva hokejového HC Bospor Bohumín mají za sebou úspěšný začátek sezóny. Družstvo mladších žáků je po sedmém kole základní části krajské ligy mladších žáků na výborném čtvrtém místě. Mužům patří druhá příčka průběžné tabulky.
Veřejná debata k bioodpadu předchází změně pravidel 20.10.2016

Veřejná debata k bioodpadu předchází změně pravidel

Budoucnost svozu a nakládání s bioodpadem ve městě bude tématem veřejné debaty. Bohumín plánuje zrušit 28 stanovišť pro sběr zeleného odpadu, které je možné využívat zdarma. Dosavadní systém se neosvědčil.
Sportovně-relaxační Bospor má nový moderní web 19.10.2016

Sportovně-relaxační Bospor má nový moderní web

Sportovně relaxační areál Bospor s aquacentrem, sportovní halou a zimním stadionem, má nový web. Prezentace na adrese www.bospor.info je modernější, technicky vyspělejší a bohatší na fotografie i informace. Denně web navštíví na 500 návštěvníků.
Strážníci zakročili proti násilníkům 18.10.2016

Strážníci zakročili proti násilníkům

Fyzickému násilí udělali přítrž městští strážníci. V Bohumíně muži zákona zasahovali v souvislosti s napadením rovnou na dvou místech, oba případy postoupili Policii České republiky.
Školáci hromadně navštíví městské minimuzeum 17.10.2016

Školáci hromadně navštíví městské minimuzeum

Do výuky v Bohumíně se ještě více dostanou dějiny města, školáci se v rámci hodin dějepisu vydají do městského muzea. Dohodli se na tom místní učitelé se zástupci radničního odboru školství a Muzea Těšínska. Pobočka s místními exponáty funguje ve Starém Bohumíně od července.
Týden knihoven slavil úspěch s amnestií i maratonem 16.10.2016

Týden knihoven slavil úspěch s amnestií i maratonem

Upomínkovou amnestii v rámci Týdne knihoven v Bohumíně využilo 127 čtenářů. Knihovna K3 jim dohromady prominula 5 419 korun. Jubilejní 20. ročník Týdne knihoven proběhl od pondělí 3. do soboty 8. října 2016.
Bohumínští se připojují k celostátní akci Plaveme prsa 15.10.2016

Bohumínští se připojují k celostátní akci Plaveme prsa

Ve 14 hodin (sobota 15. října) odstartovala v bohumínském aquacentru osvětová akce „Plaveme prsa“. Smyslem akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen. Vstup na akci je zdarma.
Pátá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 15.10.2016

Pátá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme dalších 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními modrými tričky. Pokud schránku objevíte, nezapomeňte se nám co nejdříve ozvat na tridabavse@mubo.cz. Tentokrát si prohlédněte i fotku, bude se vám to hodit.
Trio mladíků noční tah městem neudrželo na uzdě 15.10.2016

Trio mladíků noční tah městem neudrželo na uzdě

Přenosné dopravní značky a semafory, které svého času řídily provoz v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně, se staly terčem zábavy trojice mladíků. Jejich řádění neuniklo pozornosti všímavých Bohumíňáků a následně městských strážníků. O případu počátkem října informovali policisté.
Parkem uprostřed Bohumína poběží závodníci všech generací 14.10.2016

Parkem uprostřed Bohumína poběží závodníci všech generací

Běžci chtějí v Bohumíně založit novou tradici. Děti i dospělí se už dnes odpoledne (pátek 14. října) zapojí do prvního ročníku závodu SportcentRUN. Délka tratí bude od 100 metrů do 5 kilometrů, děti i dospělí poběží parkem Petra Bezruče. Akci podporuje město Bohumín.
Den otevřených dveří k 95. narozeninám gymnázia 13.10.2016

Den otevřených dveří k 95. narozeninám gymnázia

Gymnázium Františka Živného funguje v Bohumíně 95 let. Výročí založení si nejen učitelé a studenti připomenou v pátek 14. a v sobotu 15. října, škola pořádá koncert a den otevřených dveří.
Senioři měli o křížovkářskou ligu nebývalý zájem 12.10.2016

Senioři měli o křížovkářskou ligu nebývalý zájem

„Chceme další křížovky,“ žádali senioři po skončení Křížovkářské ligy, ojedinělé tříměsíční soutěže určené starší generaci. Zájem o luštění deseti křížovek předčil očekávání organizátorů. Celkově se zapojilo 1 184 lidí v 25 městech a obcích severní Moravy a Slezska.
Kanonáda smazala ztrátu, fotbalisté bohumínského Bosporu váleli 12.10.2016

Kanonáda smazala ztrátu, fotbalisté bohumínského Bosporu váleli

Muži FK Bospor se po vítězství nad Krnovem dotáhli bodově na lídra krajského přeboru z Heřmanic. Loňskému účastníku divize nasázeli na domácím hřišti pět branek, ale soupeř předvedl určitě lepší výkon, než jaký naznačuje výsledek.
Bohumínští šesťáci vyjeli na adaptační kurzy 11.10.2016

Bohumínští šesťáci vyjeli na adaptační kurzy

Přes 170 dětí ze šestých tříd bohumínských základních škol vyjelo za finanční podpory města do přírody. Pětidenní adaptační kurzy, které probíhaly v září a první polovině října, se letos nesly ve znamení protidrogové prevence.
Venezuelské umění plné barev zavítalo do Bohumína 11.10.2016

Venezuelské umění plné barev zavítalo do Bohumína

Venezuelské umění aneb okno do Latinské Ameriky. Spolek Maryška a Latin Art Gallery Praha uvádějí výstavu kreseb, maleb, koláží, sítotisku a dalších stylů. Salon Maryška od 11. října do 27. listopadu. Výstavu můžete navštívit vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.
Další kolo dražby pozemků pro výstavbu rodinných domů už 17. a 19. října 10.10.2016

Další kolo dražby pozemků pro výstavbu rodinných domů už 17. a 19. října

Ještě z osmi pozemků o výměře větší než tisíc metrů čtverečních mohou vybírat zájemci o výstavbu rodinného domu v bohumínské části Záblatí. Město vyhlásilo další kolo dražby, která se uskuteční 17. a 19. října. Vyvolávací cena za metr čtvereční je 595 korun.
Silnici do Polska stát v Bohumíně opraví ještě letos 10.10.2016

Silnici do Polska stát v Bohumíně opraví ještě letos

Kilometr dlouhý úsek silnice, která je v Bohumíně hlavním dopravním tahem do Polska, projde ještě letos opravou. Potvrdilo to Ředitelství silnic a dálnic ČR. Práce proběhnou prakticky za plného provozu, začnou v polovině října.
Čtvrté kolo soutěže Třiď a bav se skončilo v rekordním čase 9.10.2016

Čtvrté kolo soutěže Třiď a bav se skončilo v rekordním čase

Dnes v brzkých ranních hodinách byla nalezena poslední schránka čtvrtého kola soutěže Třiď a bav se. Zatím jde o nejrychlejší kolo celé soutěže, trvalo pouhých 32 hodin. Další série hádanek bude odtajněna v pátek 14. října minutu před půlnocí.
Alena Mrázová v Bohumíně nejen o překladatelství 9.10.2016

Alena Mrázová v Bohumíně nejen o překladatelství

Spisovatelka a překladatelka Alena Mrázová zavítala do Bohumína. Navštívila rodné město, aby poodhalila zákulisí vzniku knihy „Brazílie ve mně“, kterou křtila letos v létě. Alena Mrázová také komentovala ukázky z filmu Carlose Saury „Fados“, ke kterému vytvořila pro televizi české titulky.
Vítězem krajských voleb ANO 2011, ČSSD skončila druhá, KSČM třetí 8.10.2016

Vítězem krajských voleb ANO 2011, ČSSD skončila druhá, KSČM třetí

Vítězem krajských voleb v Moravskoslezském kraji je hnutí ANO 2011, od voličů v regionu dostalo 76 768 hlasů, tj. 25,70 procenta. Druhá skončila Česká strana sociálně demokratická s 16,66 % hlasů. Volební účast v kraji byla 30,58 %.
Ke krajským volbám přišlo v Bohumíně 26,96 % voličů 8.10.2016

Ke krajským volbám přišlo v Bohumíně 26,96 % voličů

Krajské volby 2016 skončily v sobotu 8. října ve 14 hodin. Krátce na to začaly volební komise se sčítáním hlasů. V Bohumíně lidé volili tradičně v 19 volebních okrscích. Ke krajským volbám ve městě dorazilo 26,96 % voličů.
Krajské volby pokračují, nejvíce voličů ve městě dosud přišlo ve Vrbici 8.10.2016

Krajské volby pokračují, nejvíce voličů ve městě dosud přišlo ve Vrbici

Skoro k 17 procentům se do včerejší 22. hodiny (pátek 7. října) dostala v Bohumíně průběžná účast u krajských voleb. Nejvíce voličů dosud přišlo do volební místnosti v městské části Vrbice, která má tradičně jednu z nejvyšších účastí u všech voleb.
Čtvrtá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 7.10.2016

Čtvrtá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme dalších 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními žlutými tričky. Tentokrát se nese ve znamení míst a objektů, které byly kdysi slavné, ale nyní už nestojí nebo nefungují.
Průběžná volební účast je v Bohumíně kolem 15 procent 7.10.2016

Průběžná volební účast je v Bohumíně kolem 15 procent

Až do dnešní 22. hodiny (pátek 7. října) jsou otevřené volební místnosti v souvislosti s krajskými volbami. Znovu se otevřou hned v sobotu ráno. Průběžná účast u krajských voleb se v Bohumíně pohybuje kolem 15 procent.
Bohumín vyzve Krnov a na fanoušky kopané čekají i dárky 7.10.2016

Bohumín vyzve Krnov a na fanoušky kopané čekají i dárky

Těžký zápas čeká fotbalisty bohumínského Bosporu, kteří v neděli 9. října od 15 hodin přivítají loňského účastníka divize FK Krnov. Fanoušci se mohou těšit nejen na tuhý boj domácích borců o setrvání v čelních patrech tabulky, navíc klub pro ně poprvé připravil i přestávkové soutěžení o ceny.
Hasiči na dálnici vyprošťovali řidiče z havarovaného auta 7.10.2016

Hasiči na dálnici vyprošťovali řidiče z havarovaného auta

Dvě polská vozidla Renault a Peugeot (dodávkového typu) se ve čtvrtek ráno (6. října) střetla na polské dálnici A1 zhruba kilometr od česko-polské hranice nedaleko Bohumína. U nehody zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) z Bohumína a Ostravy-Přívozu.
Fotografický svátek v knihovně už tuhle sobotu 7.10.2016

Fotografický svátek v knihovně už tuhle sobotu

I se starším modelem se dají vytvořit luxusní věci. Marek Fišer, přední sběratel a prodejce starých objektivů, v sobotu 8. října zavítá do Bohumína. Přednášku „Staré objektivy na nových foťácích“ nabídne v knihovně K3 v Novém Bohumíně od 10 hodin. Vstupné 70 korun.
Bohumín vyhrál plaveckou soutěž měst, měl nejvyšší účast v republice 6.10.2016

Bohumín vyhrál plaveckou soutěž měst, měl nejvyšší účast v republice

Školáci, rodiny, senioři. 1086 plavců se včera podpořilo Bohumín v celostátní soutěži Plave celé město. Účast zde byla znovu nejvyšší v České republice. Bohumín znovu vyhrál kategorii měst do 50 tisíc obyvatel s velkým náskokem a počtem 10 844 bodů.
Spisovatelka Alena Mrázová znovu v rodném Bohumíně 6.10.2016

Spisovatelka Alena Mrázová znovu v rodném Bohumíně

Spisovatelka a překladatelka Alena Mrázová zavítá do Bohumína. Navštíví rodné město, aby nejen poodhalila zákulisí vzniku knihy „Brazílie ve mně“, kterou křtila letos v létě. Alena Mrázová bude hostem v Salonu Maryška v pátek 7. října od 18 hodin.
V krajských volbách může v regionu volit zhruba milion voličů 5.10.2016

V krajských volbách může v regionu volit zhruba milion voličů

Pětadvacet volebních subjektů – 14 politických stran, 8 koalic a 3 politická hnutí s 1280 kandidáty jde v pátek 7. a v sobotu 8. října do krajských voleb v Moravskoslezském kraji.
Venkovní sezónu atletiky zakončí premiéra soutěže ve skoku o tyči 5.10.2016

Venkovní sezónu atletiky zakončí premiéra soutěže ve skoku o tyči

Venkovní sezónu atleti v Bohumíně uzavřou závodem v běhu na 60 metrů a v premiéře soutěží ve skoku o tyči. Letošní poslední závod na dráze bude zároveň prvním ostrým testem nově položeného povrchu, jehož součástí je "šuplík" pro skok o tyči a nově také kompletní sektor pro skok o tyči.
Oddělení služby pro zbraně dočasně omezí provoz 5.10.2016

Oddělení služby pro zbraně dočasně omezí provoz

Na začátek listopadu si cestu do karvinského oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál neplánujte, radí policisté. Pracoviště bude na pět dnů mimo provoz.
Třetí vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 4.10.2016

Třetí vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme dalších 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními tričky, tentokrát v zelené barvě. Přejeme hodně štěstí při hledání!
Pojištěnci ČPZP koupí aqua-permanentku o čtvrtinu levněji 4.10.2016

Pojištěnci ČPZP koupí aqua-permanentku o čtvrtinu levněji

Až čtvrtinu ceny mohou pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny ušetřit v aquacentru v Bohumíně. Sleva se vztahuje na nákup permanentek. Mimořádná akce platí v říjnu a listopadu letošního roku.
Richard Krajčo a David Švehlík v hlavních rolích, předplatné už tuhle sobotu 4.10.2016

Richard Krajčo a David Švehlík v hlavních rolích, předplatné už tuhle sobotu

Bude to divadelní událost jara v Bohumíně. Herci Richard Krajčo a David Švehlík v dubnu sehrají v kině K3 hru „Deštivé dny“. Předprodej vstupenek startuje v tamní pokladně už v sobotu 8. října 2016 v 8 hodin ráno (toho dne do 10 hodin).
Meteorologové předpovídají intenzivní déšť 3.10.2016

Meteorologové předpovídají intenzivní déšť

Meteorologové předpovídají v nejbližších hodinách intenzivní déšť. Varování pro Moravskoslezský kraj platí od pondělí 03.10.2016 12:00 do úterý 04.10.2016 20:00.
Už ve středu do plavek, Bohumínští chtějí znovu aspirovat na titul 3.10.2016

Už ve středu do plavek, Bohumínští chtějí znovu aspirovat na titul

Do plavek! Už ve středu 5. října se Bohumínští pokusí překonat svůj dva roky starý účastnický rekord v soutěži „Plave celé město“. Účastníci mají vstup zdarma. Zapojit se mohou děti, studenti, dospělí, senioři – zkrátka celé rodiny. Na každého čeká mimo jiné jedna plavenka zdarma.
Startuje Týden knihoven, v Bohumíně s cestováním i maratonem 3.10.2016

Startuje Týden knihoven, v Bohumíně s cestováním i maratonem

Jubilejní 20. ročník podzimního Týdne knihoven odstartoval. V Česku probíhá od 3. do 8. října a knihovna v Bohumíně se do něj aktivně zapojuje. Čtenáři mohou vyžít slevy k registraci, upomínkovou amnestii i prožít dobrodružství.
Zvířata utíkají, zabezpečte si lépe pozemky i ploty 2.10.2016

Zvířata utíkají, zabezpečte si lépe pozemky i ploty

Volný pohyb psů na veřejném prostranství, definovaný vyhláškou, se v září dostal do hledáčku městských strážníků. Zaměřili se na něj v rámci celoměsíční preventivní kampaně. Přestože je situace v porovnání s minulými lety lepší, několik pokut přece jen padlo.
24letý podnapilý útočník skončil na záchytce 1.10.2016

24letý podnapilý útočník skončil na záchytce

Pobertu nachytali přímo při činu, dopadli zloděje jízdního kola a zadrželi útočníka, který neváhal použít fyzické násilí. Případy a úspěšné zásahy bohumínských městských strážníků posledních dnů.
Lajnování dočasně uzavře parkoviště v Revoluční ulici 30.9.2016

Lajnování dočasně uzavře parkoviště v Revoluční ulici

Lajnování zakončí obnovu parkoviště v Revoluční ulici u železáren. Práce si vyžádají několikahodinovou kompletní uzavírku plochy, upozornil odbor dopravy bohumínské radnice. Řidiči musejí s omezením počítat v pondělí 3. a v úterý 4. října.
Bohumínský hokej sází na mládež, probíhá nábor 30.9.2016

Bohumínský hokej sází na mládež, probíhá nábor

Nová sezóna hokeje v Bohumíně úspěšně odstartovala, týmy místního HC Bospor odehrály první zápasy svých soutěží. Bohumínští sázejí mimo jiné na mládežnickou základnu a pořádají nábor chlapců a dívek ročník 2008 a mladší.
Jak šmakuje Moravskoslezsko v Trojhalí Karolina 29.9.2016

Jak šmakuje Moravskoslezsko v Trojhalí Karolina

Regionální speciality z našeho kraje a den plný dobrého jídla, pití a zábavy. To vše nabízí šestý ročník úspěšného gastrofestivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko, který realizuje Moravskoslezský kraj. Akce odstartuje tuto sobotu 1. října V 9 hodin v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě.
Kvůli zemině byla vozovka v Ostravské ulici nebezpečně kluzká 29.9.2016

Kvůli zemině byla vozovka v Ostravské ulici nebezpečně kluzká

S maximální opatrností museli hned ráno (29. září) projíždět řidiči Ostravskou ulici v bohumínské části Pudlov. Přibližně 50 metrů dlouhý úsek zatím neznámý tvůrce pokryl místy vydatnou vrstvou zeminy, vozovka byla kvůli tomu nebezpečně kluzká.
V Husově ulici pokračují výkopy, s vodovodem opraví i kanalizaci 29.9.2016

V Husově ulici pokračují výkopy, s vodovodem opraví i kanalizaci

Výkopové práce postupují Husovou ulicí v Novém Bohumíně. Severomoravské vodovody a kanalizace zde investují 7 milionů korun do rekonstrukce vodovodního i kanalizačního potrubí zároveň. Práce skončí ještě letos.
Krajský úřad navštívilo ve svátek 1200 lidí 28.9.2016

Krajský úřad navštívilo ve svátek 1200 lidí

Okolo 1200 návštěvníků, což je zhruba o 200 lidí více než loni, si přišlo ve státní svátek 28. září prohlédnout Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě. Nechyběli mezi nimi ani lidé z Bohumína. Křtu se zároveň dočkaly rovnou dvě nové publikace z produkce Moravskoslezského kraje.
Vrcholí zápisy do volnočasových kroužků, registruj se ještě dnes 27.9.2016

Vrcholí zápisy do volnočasových kroužků, registruj se ještě dnes

Rovnou 65 zájmových kroužků a kurzů nabízí v nové sezóně bohumínský dům dětí a mládeže. Široká paleta sportovních, technických a volnočasových aktivit cílí na zájemce ve věku od 6 do 21 let, ale na své si přijdou i předškoláci a dospělí.
Do plavek, podpořte Bohumín v plavecké soutěži měst 26.9.2016

Do plavek, podpořte Bohumín v plavecké soutěži měst

Podaří se Bohumínu překonat dva roky starý účastnický rekord v soutěži „Plave celé město“? Rozhodne se ve středu 5. října, kdy proběhne 25. ročník celostátního klání. Bohumín se připojuje podesáté a obhajuje loňské vítězství. Účastníci mají vstup zdarma.
Letošní poslední vodácké Ahoj a uzamknutí meandrů 24.9.2016

Letošní poslední vodácké Ahoj a uzamknutí meandrů

Vodácká sezóna na řece Odře u Bohumína jde do finále. Na letošní poslední plavbu vodáci vyrazí v sobotu 1. října, kdy symbolicky uzamknou místní chráněné meandry. Zájemci si mohou řeku sjet na loďkách z městské půjčovny.
Druhá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 23.9.2016

Druhá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme dalších 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními tričky. Pokud některou z nich objevíte, nezapomeňte se nám ozvat na tridabavse@mubo.cz. Současně přidáváme bližší nápovědy k nalezení dvou zbývajících schránek z minulého týdne.
Studenti a aktivní senioři pomáhají babičkám a dědečkům 23.9.2016

Studenti a aktivní senioři pomáhají babičkám a dědečkům

Další zapojené zařízení, noví dobrovolníci, podpora Moravskoslezského kraje. I tam vypadá pokračován projektu Hodinový vnuk z produkce spolku Počteníčko. Studenti krajských středních škol a členové klubu seniorů s jeho asistencí pomáhají klientům domovů pro seniory.
Do Vrbice o víkendu za výstavou ovoce, zeleniny a květin 22.9.2016

Do Vrbice o víkendu za výstavou ovoce, zeleniny a květin

Zahrádkáři se pochlubí letošní úrodou, která je v porovnání s tou loňskou prý o mnoho lepší. Desátý ročník výstavy ovoce, zeleniny a květin pořádají ve Vrbici o víkendu 24. a 25. září.
V knihovně cédéčka pro děti, alba i nové audioknihy 21.9.2016

V knihovně cédéčka pro děti, alba i nové audioknihy

Knihovna, to nejsou jen knihy a časopisy. V Bohumíně půjčují čtenářům také audioknihy a hudební cédéčka. V září přibylo do nabídky dalších patnáct novinek. Návštěvníci knihovny K3 v Novém Bohumíně mohou vybírat z více než 1300 nosičů.
Strážníci dopadli násilníka i zloděje, který se před nimi dal na útěk 20.9.2016

Strážníci dopadli násilníka i zloděje, který se před nimi dal na útěk

Násilník a ani zloděj, který se bránil co mu síly stačily, nakonec neměli šanci. V obou případech si bohumínští městští strážníci připsali na konto úspěšný zásah.
Grog a jeho Mona Lisa na frekvencích Rádia Čas Rock 18.9.2016

Grog a jeho Mona Lisa na frekvencích Rádia Čas Rock

Bohumínská rocková kapela Grog ve středu 21. září ovládne frekvence Rádia Čas Rock. V pořadu „Středa, je třeba ...“ představí písničky z nového alba „Mona Lisa ze Stodolní“.
Megasoutěž Třiď a bav se vyvolala obrovský rozruch 17.9.2016

Megasoutěž Třiď a bav se vyvolala obrovský rozruch

Neuvěřitelnou odezvu Bohumíňáků vyvolala hned po svém odstartování ekologická soutěž Třiď a bav se. Do ulic i odlehlých míst okamžitě vyrazily desítky lidí. První schránka našla svého majitele už krátce po půlnoci. Do 24 hodin od zahájení pátrací akce zůstaly ve svém úkrytu jen dvě schránky.
Fotbalisty Bosporu prověří okresní derby 17.9.2016

Fotbalisty Bosporu prověří okresní derby

Souboj bohumínských fotbalistů s Dětmarovicemi bude nejzajímavějším šlágrem 7. kola moravskoslezského krajského přeboru. Okresní derby celků z nejvyšších pater tabulky má výkop v neděli 18. září v 16 hodin na hřišti Fotbalového areálu Pavla Srnička.
Nejen Šunychelší a Kopytovští ve sportovním 17.9.2016

Nejen Šunychelší a Kopytovští ve sportovním

Šunychelští a Kopytovští pořádají nevšední sportovní odpoledne a zvou také sousedy. Družstva se utkají v adventure golfu a ve volejbalu. Sportovně-relaxační akce proběhne v areálu adventure golfu u aquacentra a ve sportovní hale Bospor v pátek 30. září.
První vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 16.9.2016

První vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme prvních 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními tričky. Pokud některou z nich objevíte, nezapomeňte se nám ozvat. Více se dozvíte v sekci Volný čas, Hry a zábava, Třiď a bav se.
Vyšetřování požáru železničního stavědla skončilo, případ odložen 16.9.2016

Vyšetřování požáru železničního stavědla skončilo, případ odložen

Odloženo, uzavřeno. Policejní komisař odložil prověřování přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, který se týkal požáru železničního ústředního stavědla a dalších dvou míst poblíž nádraží, k němuž došlo letos 10. února v Bohumíně.
Vinobraní nabídne v Bohumíně na 30 vzorků jihomoravských vín 16.9.2016

Vinobraní nabídne v Bohumíně na 30 vzorků jihomoravských vín

30 vzorků kvalitních jihomoravských vín, několik druhů burčáku, ovocná i sudová vína. Náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně patří zítra (sobota 17. září) od 14 hodin pátému ročníku Vinobraní.
Obout brusle a hurá na led, startuje nová sezóna 16.9.2016

Obout brusle a hurá na led, startuje nová sezóna

Vytáhněte brusle ze skříně a hurá na led. V Bospor aréně v Bohumíně startuje zimní sezóna už o tomto víkendu. První bruslení veřejnosti bude 17. a 18. září odpoledne.
Magnetky a kalendáře zajímavým sběratelským artiklem 15.9.2016

Magnetky a kalendáře zajímavým sběratelským artiklem

Staly se populárním sběratelským artiklem. Originální magnetky s motivy Bohumína propagují jeho krásná zákoutí i zajímavé stavby. K novinkám patří magnety věnované Novému a Starému Bohumínu z autorské dílny fotografa Jiřího Spáčila a magnety z edice Klubu vojenské historie Bohumín.
Turisté a cyklisté se vydají počtyřicáté Za krásami podzimu 14.9.2016

Turisté a cyklisté se vydají počtyřicáté Za krásami podzimu

Turisté a cyklisté se v Bohumíně vydají “Za krásami podzimu”. Oblíbený pochod a cyklojízda z dílny bohumínského Klubu Českých turistů slaví 40. výročí. Jubilejní ročník se koná v sobotu 17. září.
Lyžařská a snowboardová škola v nové sezóně 13.9.2016

Lyžařská a snowboardová škola v nové sezóně

Budoucí lyžaři a snowboardisté mají šanci. Moravskoslezská lyžařská a snowboardová škola spouští také v Bohumíně nábor nových členů. Přijímá děti už od 4 let věku, tréninkové centrum v Bohumíně má v prostorách Masarykovy základní školy.
Frézování a asfaltování dočasně uzavře ulici Na Pískách 12.9.2016

Frézování a asfaltování dočasně uzavře ulici Na Pískách

V Záblatí finišuje výstavba nového chodníku v ulici Na Pískách. Součástí projektu je položení nového asfaltu ve stavbou dotčeném úseku tamní komunikace. Frézování původního povrchu a pokládka nového si vyžádá dočasná dopravní omezení.
Prožij Moravskoslezský kraj, nabádá nový spot 11.9.2016

Prožij Moravskoslezský kraj, nabádá nový spot

Cestovní ruch v Moravskoslezském kraji od září propaguje nový videospot. Diváci tak mohou prožít (což je klíčové slovo spotu) a užít si vizuální pozvánku k návštěvě zajímavých míst, památek i akcí v regionu. Nechybí příroda, sport, relaxace nebo gastroturistika.
Bazén v Bohumíně znovu v provozu a s novým zázemím ve sprchách 10.9.2016

Bazén v Bohumíně znovu v provozu a s novým zázemím ve sprchách

Znovu v provozu. Aquacentrum v Bohumíně dnes (sobota 10. září) v 8 hodin ráno po devítidenní plánované odstávce uvítalo první návštěvníky. Na hosty čeká například nové zázemí v dámských i pánských sprchách aquacentra.
Poutní slavnost doprovodí gospelový koncert 10.9.2016

Poutní slavnost doprovodí gospelový koncert

Starý Bohumín žije o víkendu poutní slavností. Náměstí Svobody patří v neděli 11. září kolotočům a stánkům. Do tamního kostela Narození Panny Marie můžete pro změnu vyrazit za gospelovým koncertem. Vstupné je dobrovolné.
Bohumínské taneční soubory vyhlásily nábor nových členů 9.9.2016

Bohumínské taneční soubory vyhlásily nábor nových členů

Taneční soubor Radost a Impuls Bohumín přijme nové členy. Zápis dětí vypisuje na úterý 13. září od 17 hodin v tělocvičně Základní školy na třídě Edvarda Beneše. Nové členy od září přijímá průběžně také taneční soubor Kates.
Adventure golf v Bohumíně má úspěšnou sezónu 8.9.2016

Adventure golf v Bohumíně má úspěšnou sezónu

Adventure golf v Bohumíně je populární. Ve srovnání s minulou sezónou registruje moderní areál větší zájem a vyšší návštěvnost. V letošním roce si přišlo volnočasovou verzi golfu zahrát skoro 11 tisíc lidí z Bohumína a širokého okolí.
Statnou lípu v Záblatí zpevnily speciální pružné vazby 7.9.2016

Statnou lípu v Záblatí zpevnily speciální pružné vazby

Stromolezci prodloužili životnost staré lípy v Záblatí, která dominuje okolí tamní pošty, kapličky a točny. Kosterní větve „vyztužili“ speciálními pružnými vazbami. Radniční odbor životního prostředí a služeb zásahem posiluje bezpečnost.
Nejpilnější kolotočářkou se stala Tereza Matulková 6.9.2016

Nejpilnější kolotočářkou se stala Tereza Matulková

Prázdninová aktivita korunovaná hodnotnou cenou. Tereza Matulková byla nejaktivnější účastnicí letošního Prázdninového kolotoče, velkého volnočasového projektu pro děti. Tereza si svou pílí vysloužila tablet.
Florbal podesáté ovládne pěší zónu v centru Bohumína 5.9.2016

Florbal podesáté ovládne pěší zónu v centru Bohumína

Florbal přímo uprostřed města, na pěší zóně. Speciální mládežnický turnaj City Cafe Open v Bohumíně nabídne jubilejní 10. ročník. Na tř. Dr. E. Beneše v centru města, v úterý 13. září odpoledne.
Prázdniny v K3 Bohumín trávilo téměř 16 tisíc lidí 2.9.2016

Prázdniny v K3 Bohumín trávilo téměř 16 tisíc lidí

Nezapomenutelné letní zážitky si odnesli lidé, kteří využili nabitého prázdninového programu K3 Bohumín. Kromě dvou velkých happeningů pod širým nebem připravila organizace pro zájemce akce v letním a kamenném kině i v knihovně. Za dva měsíce je navštívilo bezmála 16 tisíc lidí.
Na staveništi našli dělostřeleckou minu 2.9.2016

Na staveništi našli dělostřeleckou minu

K nálezu dělostřelecké miny musel ve čtvrtek podvečer vyjíždět pyrotechnik do sousedního Rychvaldu. V lokalitě se podobný nález nenašel poprvé. Na minu narazili stavbaři při rozhrnování zeminy na staveništi.
Bohumínská knihovna je druhou nejlepší v zemi 2.9.2016

Bohumínská knihovna je druhou nejlepší v zemi

Bohumínská knihovna K3 je druhou nejlepší v Česku. V soutěži „Městská knihovna roku 2016“ obsadila druhou příčku v kategorii měst nad 20 tisíc obyvatel. Oproti minulým letům to znamená posun rovnou o dvě příčky, vloni byla čtvrtá, stejně jako v roce 2014.
Hasiči v Rychvaldě likvidovali požár traktorbagru 1.9.2016

Hasiči v Rychvaldě likvidovali požár traktorbagru

Požár zničil v sousedním Rychvaldě takzvaný traktorbagr. Předběžná škoda je 640 tisíc korun, příčina vzniku požáru se vyšetřuje. Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje z Bohumína a jednotka SDH Rychvald.
Šunychlem provoní guláš, podpořte týmy prvního Gulášfestu 1.9.2016

Šunychlem provoní guláš, podpořte týmy prvního Gulášfestu

Bohumínskou částí Šunychl provoní domácí guláš, a rovnou několik jeho druhů. Amatérští i profesionální kuchaři a jejich pomocníci se v sobotu 3. září utkají v historicky prvním ročníku Gulášfestu. Gastronomický den pro labužníky a milovníky gulášů pořádá SDH Šunychl ve spolupráci s K3 Bohumín.
S novým školním rokem policisté apelují na bezpečnost 31.8.2016

S novým školním rokem policisté apelují na bezpečnost

Už zítra, ve čtvrtek 1. září, dětem začíná nový školní rok. Policisté v té souvislosti nabádají nejen řidiče k větší opatrnosti na silnicích, zejména v okolí školských zařízení. Rodičům doporučují, aby oblečení dětí opatřili ochrannými reflexními prvky.
Aquacentrum v Bohumíně se po odstávce otevře 10. září 30.8.2016

Aquacentrum v Bohumíně se po odstávce otevře 10. září

Aquacentrum v Bohumíně odpočítává hodiny před zahájením plánované odstávky. Areál se návštěvníkům uzavře ve středu 31. srpna v podvečer, aby hned druhého dne (1. září) začala devět dnů trvající údržba.
Baník s Karvinou se utkají v Bohumíně 29.8.2016

Baník s Karvinou se utkají v Bohumíně

Fotbalový svátek v Bohumíně! V místním fotbalovém areálu Pavla Srnička se odehraje mimořádně atraktivní přípravné utkání mezi druholigovým FC Baník Ostrava a nováčkem nejvyšší soutěže MFK Karviná. Zápas začíná v pátek 2. září v 16:30 hodin.
Policejní antistresové omalovánky 28.8.2016

Policejní antistresové omalovánky

Moravskoslezští policisté vydali pravděpodobně vůbec první policejní antistresové omalovánky k relaxaci a zábavě nejen dospělých. Edice obsahuje informace k preventivním projektům moravskoslezské policie i kontaktní údaje na jednotlivé skupiny tisku a prevence Policie ČR.
Víkend patří okresní výstavě králíků, drůbeže a holubů 26.8.2016

Víkend patří okresní výstavě králíků, drůbeže a holubů

Chovatelé z Karvinska a z Polska se o víkendu sjedou do Dolní Lutyně. Základní organizace tamního svazu chovatelů pořádá Okresní výstavu králíků, drůbeže a holubů s mezinárodní účastí. Úspěchy svých chovů zde představí i chovatelé z Bohumína.
Mladík si dal tango s kadibudkou 25.8.2016

Mladík si dal tango s kadibudkou

Kuriózní případ řešili bohumínští městští strážníci. V Mírové ulici v Novém Bohumíně se uprostřed noci museli věnovat mladíkům, kterým padla do oka tamní mobilní latrína.
Aquacentrum v Bohumíně projde pravidelnou odstávkou 24.8.2016

Aquacentrum v Bohumíně projde pravidelnou odstávkou

Přesně po roce projde aquacentrum v Bohumíně pravidelnou odstávkou. Kontrola a údržba systému potrvá jen něco málo přes jeden týden, od 1. do 9. září včetně. Městský Bospor, který wellness areál provozuje, odstávku využije rovněž k menším modernizacím a estetizaci vybraných částí.
S pomocí občanů strážníci dopadli pachatele 23.8.2016

S pomocí občanů strážníci dopadli pachatele

Všímavost pomáhá v boji proti zlodějům. S pomocí občanů a jejich včasného upozornění se městským strážníkům povedlo v Bohumíně dopadnout další dva hříšníky, kteří pod rouškou tmy vnikli do objektů.
Letní kino v Bohumíně zakončí prázdniny pohádkami a westernem 22.8.2016

Letní kino v Bohumíně zakončí prázdniny pohádkami a westernem

České filmy, sága o Harrym Potterovi a horory letos v létě lákají diváky v Bohumíně nejvíce. Každý z těchto týdenních filmových minifestivalů navštívilo v místním letním kině přes 300 diváků. Konec prázdnin v amfiteátru zpestří pohádky. Letní kino promítá až do 31. srpna.
Dračí lodě se po roce vrátí na Odru u Bohumína 21.8.2016

Dračí lodě se po roce vrátí na Odru u Bohumína

Po řece Odře u Starého Bohumína se budou prohánět dračí lodě. Posádky si otestují sehranost a sílu v pažích v sobotu 27. srpna. Pátý ročník nevšedního závodu startuje v 9 hodin. Akci pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Obří gongy, navažské flétny a didgeridoo opět v Bohumíně 19.8.2016

Obří gongy, navažské flétny a didgeridoo opět v Bohumíně

Unikátní hudební zážitek znovu v Bohumíně. Již pátý ročník turné mezinárodního projektu „Výprava“ nabídne navažské flétny, australskou didgeridoo a obří gongy také v prostředí farního kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. V pátek 16. září od 19 hodin.
Nové značení přechodů pro chodce vydrží déle 18.8.2016

Nové značení přechodů pro chodce vydrží déle

Přechody pro chodce chtějí v Bohumíně udržovat jinak. Značení takzvané „zebry“ místní odbor dopravy provede s pomocí speciálního plastového povlaku. Jeho životnost je mnohem vyšší, než u klasického nástřiku silniční barvou.
Nemocnice nabízí nově příchozím pracovníkům benefity i náborový příspěvek 17.8.2016

Nemocnice nabízí nově příchozím pracovníkům benefity i náborový příspěvek

Bohumínská městská nemocnice přijme posily do svého týmu, specialisté mohou nastoupit prakticky ihned. Městské zdravotnické zařízení nabízí u vybraných profesí náborový příspěvek až 20 tisíc korun, možnost dalšího vzdělávání, odborného růstu i ubytování.
Výkopy v Šunychelské ulici si vyžádají semafory 16.8.2016

Výkopy v Šunychelské ulici si vyžádají semafory

Výkopy spojené s rekonstrukcí vodovodního potrubí zkomplikují dopravu v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně, poblíž parku Petra Bezruče. Zasáhnou i do úseku poměrně rušné křižovatky a dopravu budou muset dočasně regulovat semafory.
Mladý Bohumíňák usedl za volant i přes zákaz řízení 15.8.2016

Mladý Bohumíňák usedl za volant i přes zákaz řízení

Policisté měli o víkendu o práci postaráno, když řešili hned několik nezodpovědných řidičů. Jejich pozornosti neušel Bohumíňák, který řídil auto, přestože to má soudně zakázáno. V Havířově se zase sedmatřicetiletý muž proháněl nahý na motorce.
Ještě týden si čtenáři v Bohumíně užijí s dinosaury 15.8.2016

Ještě týden si čtenáři v Bohumíně užijí s dinosaury

Ještě týden mladí čtenáři v Bohumíně prožijí ve společnosti dinosaurů. Cestu do pravěku pro ně formou velké interaktivní hry pořádá místní knihovna K3. Putování spojené s řadou tvůrčích dílen vrcholí v tomto týdnu, mimo jiné velkou show s ilustrátorem Adolfem Dudkem.
Digitalizovaný rentgen má bohumínská nemocnice už i v ambulanci 12.8.2016

Digitalizovaný rentgen má bohumínská nemocnice už i v ambulanci

Chirurgická a ortopedická ambulance Bohumínské městské nemocnice (BMN), která sídlí v pavilonu D, se dočkala digitalizace rentgenu. Funguje od června a díky němu se významně zvýšila nejen kvalita pořizovaných snímků, ale zkrátila se i doba vyšetření.
Na Pivních slavnostech zahraje Petr Bende i Grog s Andonisem Civopulosem a Monikou Agrebi 11.8.2016

Na Pivních slavnostech zahraje Petr Bende i Grog s Andonisem Civopulosem a Monikou Agrebi

Na 70 druhů piv z velkých i malých pivovarů, pivní soutěže, koncert Petra Bendeho a křest nového CD bohumínské skupiny Grog, kterou na pódiu podpoří kytarista Andonis Civopulos a zpěvačka Monika Agrebi. Bohumín žije už tuhle sobotu 13. srpna Pivními slavnostmi.
Výjezdů kvůli vosám a sršňům je letos zatím méně 10.8.2016

Výjezdů kvůli vosám a sršňům je letos zatím méně

Výjezdů moravskoslezských hasičů kvůli bodavému hmyzu, hlavně včel, vos a sršňů, je letos méně. Podepisuje se na tom mírnější letní počasí. Zatímco loni se v polovině srpna počítaly jejich zásahy v jednotlivých okresech kraje na stovky, letos pouze na desítky.
Meteorologové předpovídají vydatné dešťové srážky 9.8.2016

Meteorologové předpovídají vydatné dešťové srážky

Meteorologové předpovídají pro Karvinsko dešťové srážky, mohou být i vydatné (nízký stupeň nebezpečí). Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 09.08.2016 21:00 do středy 10.08.2016 21:00.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad