Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Alma mater zve na módní přehlídku ke Dni matek 12.5.2017

Alma mater zve na módní přehlídku ke Dni matek

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. Důkazem bude módní přehlídka v sále kina K3. Show se koná 13. května, tedy den před oslavou svátku matek. Začíná v 17 hodin, vstupné je 120 korun.
Strážníci se zaměřili nejen na volně pobíhající psy 12.5.2017

Strážníci se zaměřili nejen na volně pobíhající psy

Přes 50 pokut za volně pobíhající psy a neuklizené psí exkrementy letos od ledna rozdali městští strážníci v Bohumíně a sousedním Rychvaldu. Zejména volně pobíhající psi, mnohdy v okolí dětských hřišť a koutků, jsou opakujícím se nešvarem.
Bospor přestěhoval sudovou saunu a brzy otevře nový saunový domek 11.5.2017

Bospor přestěhoval sudovou saunu a brzy otevře nový saunový domek

Saunový svět bohumínského Bosporu má za sebou akci Kulový blesk. Pár desítek minut stačilo k tomu, aby jeřáb přestěhoval jednu z hlavních venkovních atrakcí na jiné místo. Uvolnila prostor pro novou saunu finského typu.
11. května zápis do mateřinek, předškolní děti povinně 10.5.2017

11. května zápis do mateřinek, předškolní děti povinně

Mateřské školy v Bohumíně budou zítra, ve čtvrtek 11. května, patřit zápisům nových dětí. Drtivá část školek ve městě drží tzv. jednotný termín, liší se jen rozsah hodin zápisu. Povinně k nim letos poprvé jdou děti předškolního věku.
Kvítky měsíčku lékařského zaplaví Bohumín 9.5.2017

Kvítky měsíčku lékařského zaplaví Bohumín

Bohumínští se připojují k projektu Ligy proti rakovině a aktivně podpoří Český den proti rakovině. Ve středu 10. května vyrazí do ulic Bohumína a okolních měst desítky dobrovolníků, kteří budou nabízet ke koupi kvítek měsíčku lékařského.
Děti v pohybu aneb Čokoládová tretra popáté v Bohumíně 9.5.2017

Děti v pohybu aneb Čokoládová tretra popáté v Bohumíně

Malí atleti na start! Do Bohumína popáté doputuje populární Čokoládová tretra, běžecký závod pro děti ve věku od 0 do 11 let. Osobně akci ve městě podpoří kladivář a český reprezentant Lukáš Melich. Čokoládovou tretru v Bohumíně hostí místní atletický klub. Vstup je zdarma.
Bohumín dnes žije Během ulicemi města, sleduj ho na netu nebo v TV 8.5.2017

Bohumín dnes žije Během ulicemi města, sleduj ho na netu nebo v TV

Běh ulicemi města Bohumína vstupuje do 21. ročníku. Sledujte dění na náměstí T. G. Masaryka v televizi nebo na internetu, bohumínská televize vše nabídne v přímém přenosu. Dnes, v pondělí 8. května 2017, od 9:50 hodin.
Mládež v Bohumíně otevře skate-park moderního adrenalinového centra 5.5.2017

Mládež v Bohumíně otevře skate-park moderního adrenalinového centra

Jeden z nejmodernějších a nejoriginálnějších adrenalinových areálů v širokém okolí otevřou o víkendu v Bohumíně. Spolek Mládež ve spolupráci s městem Bohumín veřejnosti poprvé představí nový skate-park, který je hlavní dominantou.
Rychlou jízdu krotí v Hraniční ulici nový měřič 4.5.2017

Rychlou jízdu krotí v Hraniční ulici nový měřič

Bohumín navýšil počet informativních měřičů rychlosti v ulicích. Aktuálně jsou už čtyři, nejnovější kus přibyl v Hraniční ulici mezi bohumínskou městskou částí Záblatí a sousední obcí Dolní Lutyně. Šlo o investici za 64 tisíc korun.
Zbigniewa Czendlika v Bohumíně následuje Móda letem světem 3.5.2017

Zbigniewa Czendlika v Bohumíně následuje Móda letem světem

Postel, hospoda, kostel. Podle stejnojmenné knížky faráře Zbigniewa Czendlika nazval bohumínský spolek Alma mater setkání s jejím autorem, římskokatolickým knězem polské národnosti působícím v České republice, a děkanem lanškrounským.
Na prvního máje zachránili muže, který visel z okna ve 3. patře 2.5.2017

Na prvního máje zachránili muže, který visel z okna ve 3. patře

První máj mohl mít v Bohumíně dramatickou dohru, policisté a hasiči naštěstí zasáhli včas. Zachránili muže, který visel z okna ve třetím patře. Při zásahu rozhodovaly minuty.
Bohumínský Rockwool dbá na prevenci pracovních úrazů 2.5.2017

Bohumínský Rockwool dbá na prevenci pracovních úrazů

Bohumínský Rockwool, výrobce tepelně izolačních a protipožárních izolací z kamenné vlny, má za sebou Den bezpečnosti. Podnikovou akcí firma podpořila Světový den bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Skupině Rockwool se daří snižovat počet úrazů s pracovní neschopností dlouhodobě.
Hasičský jeřáb vyprostil kamion a překládal jeho drátěný náklad 30.4.2017

Hasičský jeřáb vyprostil kamion a překládal jeho drátěný náklad

Kamion DAF s nákladem 22 tun drátu smotaných do 11 dvoutunových válců skončil pravými koly v měkké půdě zapasovaný ve svodidlech, stalo se v Bezručově ulici v Záblatí. Stroj i s nákladem museli vyprostit hasiči.
Kino opět promítá, opravu projektoru dokončilo dříve 29.4.2017

Kino opět promítá, opravu projektoru dokončilo dříve

Bohumínské kino K3 znovu promítá. V pátek (28. dubna) v podvečer oznámilo, že se povedlo s předstihem opravit poruchu projektoru. Kino obnovuje promítání v plném rozsahu od soboty 29. dubna.
Za pálením čarodějnic v neděli do Záblatí 29.4.2017

Za pálením čarodějnic v neděli do Záblatí

Nejvýše položená městská část Bohumína se promění v improvizovanou přistávací rampu čarodějnic všech kategorií. TJ Sokol Záblatí pořádá u tamní sokolovny tradiční pálení čarodějnic v neděli 30. dubna odpoledne. Vstup je zdarma.
Odra v Bohumíně se vrátila na 1. stupeň povodňové aktivity, kulminace bude v noci 28.4.2017

Odra v Bohumíně se vrátila na 1. stupeň povodňové aktivity, kulminace bude v noci

Odra v Bohumíně v podvečer (pátek 28. dubna) podle prognóz dosáhla 2. stupně povodňové aktivity (SPA), hladina ve Starém Bohumíně atakovala podle údajů ČHMÚ zhruba na dvě hodiny úroveň pěti metrů. Řeka by měla kulminovat v nočních hodinách v úrovni pravděpodobně 2. SPA.
Odra i Olše v Bohumíně na prvním stupni povodňové aktivity 28.4.2017

Odra i Olše v Bohumíně na prvním stupni povodňové aktivity

Vytrvalý déšť v kraji zaměstnává profesionální i dobrovolné hasiče. Kvůli čerpání vody mají na kontě od rána (pátek 28. dubna) na 70 zásahů. Odra a Olše na Bohumínsku dopoledne dosáhly prvního stupně povodňové aktivity.
Bohumín uvidí fotbalový souboj prvního s posledním 28.4.2017

Bohumín uvidí fotbalový souboj prvního s posledním

Fotbaloví fanoušci v Bohumíně se v neděli 30. dubna od 16:30 hodin mohou těšit na souboj lídra tabulky krajského přeboru s posledním celkem. Domácí Bospor, který teď vede soutěž s náskokem sedmi bodů před Heřmanicemi, přivítá ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička za parkem mužstvo z Frenštátu.
Kvůli dešti meteorologové vyhlásili v kraji povodňovou bdělost 27.4.2017

Kvůli dešti meteorologové vyhlásili v kraji povodňovou bdělost

Meteorologové spolu s vodohospodáři v Moravskoslezském kraji vyhlásili povodňovou bdělost (nízký stupeň nebezpečí). V regionu platí od čtvrtka 27.04.2017 12:00 do soboty 29.04.2017 12:00. Vydatný déšť meteorologové předpovídají od čtvrtka 27.04.2017 18:00 do soboty 29.04.2017 00:00.
Běh ulicemi města klepe na dveře, registruj se už dnes 27.4.2017

Běh ulicemi města klepe na dveře, registruj se už dnes

On-line registrace účastníků Běhu ulicemi města spuštěna. Přihlásit se na start 21. ročníku oblíbeného sportovního podniku můžete z pohodlí domova na webu www.ak-bohumin.cz. Děti, školáci a dospělí budou v samotném centru Bohumína závodit tradičně v den státního svátku 8. května.
V Bohumíně začala sezóna adventure golfu 26.4.2017

V Bohumíně začala sezóna adventure golfu

Osmnáct drah populárního adventure golfu je v Bohumíně od dubna návštěvníkům opět k dispozici, začala nová sezóna. Vloni si přišlo volnočasovou verzi golfu zahrát skoro 12 tisíc lidí, návštěvnost byla rekordní.
Diváci v bohumínském kině ovlivní hlasováním děj filmu 25.4.2017

Diváci v bohumínském kině ovlivní hlasováním děj filmu

Film poprvé interaktivně už zítra večer (středa 26. dubna) v bohumínském kině. Diváci v sále s pomocí aplikace v mobilním telefonu hlasováním ovlivní děj na filmovém plátně. Alternativní možnost děje nabízí švýcarsko-britský snímek Noční směna.
Krojovanky v Bohumíně uvítají dobový vlak, přijede 1. května 24.4.2017

Krojovanky v Bohumíně uvítají dobový vlak, přijede 1. května

Skoro třicetičlenná krojovaná skupina uvítá v pondělí 1. května dobový vlak, který dorazí na nádraží v Novém Bohumíně. Děti, ženy a muži budou mít na sobě repliky bohumínských krojů. Jízda historické soupravy je oslavou 170. výročí příjezdu prvního vlaku do dnešního Nového Bohumína.
Příběh Věry Sosnarové vyvolal slzy a dojetí 23.4.2017

Příběh Věry Sosnarové vyvolal slzy a dojetí

Slzy, dojetí, soucit a nečekaně k odlehčení i trochu humoru. Vyprávění 86leté Věry Sosnarové, která strávila v jednom z pověstných gulagů na Sibiři, v kolchoze a v průmyslových závodech 19 let, nenechalo posluchače chladnými.
Pěšky nebo v poklusu charitativně pro Elišku 23.4.2017

Pěšky nebo v poklusu charitativně pro Elišku

Chůzí a během pro dobrou věc. Charitativní „Běh pro Elišku“ v Bohumíně vynesl 13 650 korun. Peníze pomohou dvanáctileté Elišce Bočanové z Bohumína, která se narodila bez části páteře.
Skleněná přilba za Zásah roku putuje k místním hasičům 22.4.2017

Skleněná přilba za Zásah roku putuje k místním hasičům

Náročný zásah stovky profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje u loňského požáru haly mořírny v areálu železáren a drátoven v Bohumíně je zásahem roku 2016. Obsadil první místo v anketě ministerstva vnitra „Hasič roku 2016“.
Vytočila ho rodina, v návalu zlosti rozbil zastávku 21.4.2017

Vytočila ho rodina, v návalu zlosti rozbil zastávku

Rodina mu zahrála na nervy a vypořádal se s tím po svém. 27letého muže z Bohumína to ovšem bude stát peníze. V návalu zlosti rozbil výplň autobusové zastávky v ulici 1. máje ve Skřečoni.
57letý muž uvízl v potoce Bajcůvka 20.4.2017

57letý muž uvízl v potoce Bajcůvka

57letému muži, uvízlému v bahně jednoho z místních potoků, v úterý (18. dubna) pomáhaly složky integrovaného záchranného systému. Strážníky na bezradného muže upozornil všímavý občan, přivolaná hlídka kontaktovala hasiče a zdravotnické záchranáře.
Marta Kilnarová z Bohumína vévodí čtenářskému Atlasu babiček Česka 20.4.2017

Marta Kilnarová z Bohumína vévodí čtenářskému Atlasu babiček Česka

Marta Kilnarová z Bohumína vítězkou fotografického Atlasu babiček Česka 2017. V internetovém hlasování fotosoutěže Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR získala nejvíce hlasů. Klání bylo jednou z akcí projektu „Březen – měsíc čtenářů“.
Crossminton míří do Bohumína, turnaj přivítá nejlepší hráče světa 19.4.2017

Crossminton míří do Bohumína, turnaj přivítá nejlepší hráče světa

Bosporácká sportovní hala hostí v sobotu 22. dubna turnaj ICO Crossminton Bohumín Open. Na umělém povrchu zabojují špičkoví hráči ze šesti zemí Evropy, přijedou mistři světa i hráči první světové desítky v tomto nevšedním a atraktivním sportu.
O Velikonocích v kraji vzrostl počet zdrogovaných řidičů 19.4.2017

O Velikonocích v kraji vzrostl počet zdrogovaných řidičů

Předem avizované zvýšení kontrol na silnicích v kraji neodradilo čtyřiadvacet řidičů, kteří o Velikonocích usedli za volant pod vlivem alkoholu. Oproti předchozím rokům vzrostl počet řidičů, kteří řídili pod vlivem návykových látek.
Strážníci zajistili hledané osoby i hadí ženu 18.4.2017

Strážníci zajistili hledané osoby i hadí ženu

Rovnou několik hledaných osob zajistili v uplynulých dnech bohumínští městští strážníci. Zadrželi také dvojici zlodějů, muže a ženu, kdy spolupachatelka si tak trochu zahrála na hadí ženu.
Literární toulky Anglií aneb po stopách Jany Eyrové 17.4.2017

Literární toulky Anglií aneb po stopách Jany Eyrové

Charlotte Bronteová – Jana Eyrová. Jak se prolínala fiktivní místa a osoby s reálnými lokacemi v oblasti Peak District, které spisovatelce učarovaly a byly jí inspirací? Přednášku s fotoprojekcí a filmovými ukázkami uvede v Salonu Maryška Dana Barnetová.
O Velikonoční neděli za fotbalem, Bohumín vyzve Šenov 15.4.2017

O Velikonoční neděli za fotbalem, Bohumín vyzve Šenov

Fotbalisty Bosporu čeká v neděli 16. dubna od 16 hodin ve Fotbalovém areálu Pavla Srnička souboj s nevyzpytatelným Šenovem. Aby se udrželi minimálně se čtyřbodovým náskokem v čele tabulky, potřebují prodloužit svou úspěšnou sérii, která čítá tři mistrovské a jednu pohárovou výhru v řadě.
O Velikonocích počítejte s intenzivními policejními kontrolami 14.4.2017

O Velikonocích počítejte s intenzivními policejními kontrolami

Moravskoslezská policie posiluje o Velikonocích počet mužů a žen v terénu. Vyhlásila dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na nekázeň účastníků silničního provozu. S vyšším počtem kontrol počítejte až od Velikonočního pondělí 17. dubna.
První místo z Festivalu studentských filmů pro Nikolu Liberdovou 13.4.2017

První místo z Festivalu studentských filmů pro Nikolu Liberdovou

Nejlepším dokumentem středoškoláků Moravskoslezského kraje je snímek 21leté Nikoly Liberdové z Bohumína. Ve finále Festivalu studentských filmů obsadila prvního místo.
Bobeš v Bohumíně otevře mikrojesle pro malé děti 12.4.2017

Bobeš v Bohumíně otevře mikrojesle pro malé děti

S péčí o děti ve věku od šesti měsíců do čtyř let už brzy pomohou rodičům v Bohumíně nové mikrojesle. V zázemí v Nerudově ulici je připravuje Centrum mladé rodiny Bobeš. Na projekt získalo státní dotaci. Zápis do mikrojeslí proběhne 4. května.
Hasiči stavěli kvůli úniku ropné látky čtyři norné stěny na Odře 11.4.2017

Hasiči stavěli kvůli úniku ropné látky čtyři norné stěny na Odře

Kvůli úniku neupřesněné ropné látky nedaleko jezu v Ostravě-Lhotce museli dnes ráno a dopoledne (úterý 11. dubna) hasiči instalovat celkem čtyři norné stěny na řece Odře, jednu z nich také na řece ve Starém Bohumíně.
Bohumínští v dějepisné soutěži gymnázií nejlepšími v kraji 11.4.2017

Bohumínští v dějepisné soutěži gymnázií nejlepšími v kraji

Československé dějiny v letech 1949 až 1967. Období, které vyneslo žákům Gymnázia Františka Živného v Bohumíně postup do mezinárodního finále dějepisné soutěže gymnázií. Bohumínští postupují z krajského kola s nejvyšším počtem bodů.
Bohumín zahajuje modernizaci chlazení zimního stadionu 10.4.2017

Bohumín zahajuje modernizaci chlazení zimního stadionu

Bohumín zahajuje modernizaci chladicí technologie zimního stadionu Bospor, nová bude bude úspornější a ekologičtější. Práce začnou v úterý 11. dubna odčerpáváním stávajících zásob chladicího čpavku.
Na Velikonoční pondělí dopoledne ženy a dívky do bazénu zdarma 9.4.2017

Na Velikonoční pondělí dopoledne ženy a dívky do bazénu zdarma

Za trpělivost s koledníky odměna v podobě relaxace, plavání, jízdy na tobogánu a pobytu ve vířivce, a to gratis. Ženy a dívky budou mít dopoledne na Velikonoční pondělí vstup do aquacentra v Bohumíně zdarma.
Ostravská autobusová zastávka „most Pionýrů“ s omezením 8.4.2017

Ostravská autobusová zastávka „most Pionýrů“ s omezením

Rekonstrukce estakády „Bazaly“ (info zde) se dotýká také zastávky linky č. 555 Bohumín-Ostrava, oznámil dopravce ČSAD Karviná.
Začíná rekonstrukce estakády Bazaly v Ostravě 8.4.2017

Začíná rekonstrukce estakády Bazaly v Ostravě

Estakádu „Bazaly“ v Ostravě čeká rekonstrukce. První etapa oprav začne 13. dubna a dotkne se páteřní silnice centra Ostravy směrem ke křižovatce s ulicemi Sokolskou a Českobratrskou, která zároveň spojuje centrum krajského města s Frýdkem-Místkem, Havířovem a Bohumínem.
Operátor policejních kamer dohlédne na větší bezpečnost v ulicích 7.4.2017

Operátor policejních kamer dohlédne na větší bezpečnost v ulicích

Městský kamerový systém v Bohumíně má nově vlastního operátora. Ve špičkách podrobně sleduje dění v ulicích a pomáhá mužům v terénu ještě více dohlížet na bezpečnost v ulicích. Bohumín má aktuálně 23 kamer, letos chce přidat další tři.
Kino na hranici je na cestách, zavítá do Bohumína 6.4.2017

Kino na hranici je na cestách, zavítá do Bohumína

Těšínská mezinárodní filmová přehlídka „Kino na hranici“ se vydala na cesty a postupně navštíví čtyři města v Moravskoslezském kraji. Už v sobotu 8. dubna doputuje do Starého Bohumína.
Nej ostravské zoo na nádraží v Bohumíně 5.4.2017

Nej ostravské zoo na nádraží v Bohumíně

Která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější? Které z tamních zvířat nejjedovatější? Zajímavá putování výstava Zoologické zahrady Ostrava v dubnu zavítala do Bohumína, kde se zdrží měsíc. Lidé a cestující, kteří si tak mohou zkrátit čekání na spoj, ji najdou v zázemí vlakového nádraží.
Hromadná aktualizace databáze Firmy, služby, podnikání 4.4.2017

Hromadná aktualizace databáze Firmy, služby, podnikání

Hromadnou aktualizací v těchto dnech prochází on-line databáze „Firmy, služby a podnikání“. Bohumín ji na svém webu provozuje sedmnáctým rokem. V registru lidé najdou zhruba 800 záznamů nejen o provozovnách živnostníků a místních organizací působících na území města.
Strážníci dopadli zloděje jízdních kol, opět pomohly kamery 3.4.2017

Strážníci dopadli zloděje jízdních kol, opět pomohly kamery

S jarem přibylo cyklistů v ulicích. Jízdní kola, mnohdy nedostatečně zabezpečená, se stávají cílem zlodějů. Dvě „známé“ firmy strážníci v uplynulých dnech dopadli, velkým pomocníkem jim byl městský kamerový systém.
Mladík ukradl baterie a o pár ulic dál je zpeněžil v jiné prodejně 2.4.2017

Mladík ukradl baterie a o pár ulic dál je zpeněžil v jiné prodejně

Teprve 19letý mladík z Bohumína jako zručný zloděj baterií. „Neviňátko“ se blýsklo v prodejně elektra v Žižkově ulici, kde mladý lapka odcizil větší množství tužkových baterií a z místa utekl. O pár ulic dál je stihl v rekordně krátkém čase obratně zpeněžit.
Škola ČSA startuje maratón ozdravných škol v přírodě 1.4.2017

Škola ČSA startuje maratón ozdravných škol v přírodě

K žákům, kteří se díky Státnímu fondu životního prostředí vydají za čerstvým vzduchem a dotovanou školou v přírodě, patří také děti ze základní školy ČSA v Novém Bohumíně. První skupina odjíždí o tomto víkendu (neděle 2. dubna).
Uplynulá zima byla pro silničáře v Bohumíně náročnější 31.3.2017

Uplynulá zima byla pro silničáře v Bohumíně náročnější

Uplynulá zima byla vydatnější, v porovnání s minulou sezónou městští silničáři spotřebovali víc posypové strusky a také měli větší počet výjezdů. Vyplývá to ze statistik městských technických služeb. BM servis úklid posypu dokončuje, aktuálně formou blokových čištění.
V neděli za atraktivním fotbalem, zábavou a pivem zdarma 30.3.2017

V neděli za atraktivním fotbalem, zábavou a pivem zdarma

Pivo zdarma, choreo fanoušků a hlavně atraktivní kopaná. Fotbalisté Bosporu chtějí v nedělním souboji krajského přeboru proti Háji ve Slezsku zvládnout roli favorita. Vítězstvím by rádi potvrdili plný bodový zisk z minulého víkendu z Bruntálu a zůstali by i po 19. kole v čele tabulky.
Radomír Karas zvolá v Maryšce „Pozor, jedu!“ 29.3.2017

Radomír Karas zvolá v Maryšce „Pozor, jedu!“

Výstavu obrazů Radomíra Karase, který se věnuje volné kresbě a malbě, ilustracím, kreslenému humoru, keramice i výtvarným návrhům reklamních tiskovin, uvede bohumínský spolek Maryška. Vernisáž proběhne v kulturním Salonu (náměstí T. G. M., naproti radnice) ve čtvrtek 30. března od 17 hodin.
Ostravské Buchary čtyřikrát pro bohumínský Boban 28.3.2017

Ostravské Buchary čtyřikrát pro bohumínský Boban

Dvě ceny poroty za hudbu, scénu, dekorace a kostýmy a dvě čestná uznání za herecké výkony. Porota divadelní přehlídky Ostravské Buchary ocenila ochotnické herce z Bohumína. Divadelní spolek Boban alias Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní sdružuje na 30 aktivních členů.
Kraj chystá další kotlíkovou výzvu, žádosti budou elektronicky 27.3.2017

Kraj chystá další kotlíkovou výzvu, žádosti budou elektronicky

Zhruba osm tisíc starých kotlů v Moravskoslezském kraji budou lidé moci vyměnit za nové díky dalšímu kolu „kotlíkových“ dotací. Výzva pro občany odstartujte letos v červnu. Žádosti tentokrát bude možné podávat pouze elektronicky.
Zloděj čokolád je recidivistou, znovu ho dopadli 27.3.2017

Zloděj čokolád je recidivistou, znovu ho dopadli

Touha po sladkém byla v mladíkovi silnější. Dvacetiletý v minulosti již soudně trestaný „zákazník“ v sobotu odpoledne (25. března) vyrazil do supermarketu v ulici 9. května. Z regálu vzal devět čokolád, ale nezaplatil za ně.
Historickou budovu nádraží ještě letos opraví 27.3.2017

Historickou budovu nádraží ještě letos opraví

Historickou budovu železničního nádraží v Novém Bohumíně ještě letos opraví, Správa železniční dopravní cesty investuje přibližně 16 milionů korun. Práce chce stihnout do zářijových oslav 170. výročí příjezdu prvního vlaku do dnešního Nového Bohumína.
Fotbalový turnaj Bosporu vyhrály Kostomlaty 27.3.2017

Fotbalový turnaj Bosporu vyhrály Kostomlaty

Čtyři družstva se v sobotu utkala v halovém turnaji v malé kopané. S podtitulem „velikonoční“ ho pro širokou veřejnost pořádal městský Bosport ve sportovní hale. První místo vybojovali hráči týmu s názvem „Kostomlaty“.
Videoklip plný sněhu zve návštěvníky do Moravskoslezského kraje 26.3.2017

Videoklip plný sněhu zve návštěvníky do Moravskoslezského kraje

Nový videospot, který propaguje cestovní ruch v Moravskoslezském kraji, láká k návštěvě regionu. Po letní variantě vizuální pozvánky vznikl klip, který prezentuje atraktivní místa kraje v zimním období.
V Bohumíně odstartují bloková čištění 25.3.2017

V Bohumíně odstartují bloková čištění

Strojní čištění ulic v Bohumíně odstartuje za pár dnů a naváže na sérii jarního úklidu komunikací a chodníků. První skupina takzvaného blokového čištění přijde na řadu v pondělí 27. března. Další místa následují postupně do 3. května.
Bude Marta Kilnarová z Bohumína Čtenářskou babičkou Česka? Hlasujte! 23.3.2017

Bude Marta Kilnarová z Bohumína Čtenářskou babičkou Česka? Hlasujte!

Stane se Marta Kilnarová z Bohumína českou Čtenářskou babičkou roku 2017? Rozhodněte a zapojte se do hlasování. Anketu vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků v rámci „Března – měsíce čtenářů“.
Do Bohumína zavítá outdoorová Expediční kamera 2017 22.3.2017

Do Bohumína zavítá outdoorová Expediční kamera 2017

Expedice, voda, cestování, lezení, divoká příroda. Do Bohumína znovu zavítá největší největší cestovatelská a outdoorová akce u nás, festival Expediční kamera. Dobrodružství prožijte v knihovně K3 v Novém Bohumíně v pátek 24. března.
Charitativní minibazar ženám s genetickým onemocněním 21.3.2017

Charitativní minibazar ženám s genetickým onemocněním

Několik tisíc korun mezi sebou vybraly ženy, které zavítaly na charitativní bazar bohumínského spolku Alma mater. Výtěžek z dobročinné akce pomůže dvěma pacientkám z Bohumína trpícím zákeřným genetickým onemocněním.
Havarovaný maďarský kamion z příkopu vyprostila těžká technika 20.3.2017

Havarovaný maďarský kamion z příkopu vyprostila těžká technika

K odstranění následků dopravní nehody mezi maďarským kamionem Scania s nákladem hliníkových částí a osobním automobilem Škoda Felicia hasiči museli povolat čtyři jednotky. K nehodě došlo v pondělí 20. března brzy ráno poblíž Skřečoně.
Silnice směr Dolní Lutyně dočasně uzavřena, probíhají vyprošťovací práce 20.3.2017

Silnice směr Dolní Lutyně dočasně uzavřena, probíhají vyprošťovací práce

Těžká technika právě teď (11:00) vyprošťuje na silnici I. třídy č. 67 (asi 500 metrů před piškotem ve Skřečoni) kamion s návěsem. Silnice je dočasně uzavřena.
Řidič vjel do protisměru, osobní auto se čelně střetlo s kamionem 20.3.2017

Řidič vjel do protisměru, osobní auto se čelně střetlo s kamionem

Vážná dopravní nehoda v pondělí (20. března) krátce po páté hodině ranní zablokovala silnici I/67 mezi Bohumínem a Dolní Lutyni. Osobní auto se čelně střetlo s kamionem.
Knihovnou a kinem prošly o jarních prázdninách stovky dětí 20.3.2017

Knihovnou a kinem prošly o jarních prázdninách stovky dětí

Jarní prázdniny školáci v Bohumíně prožili zajímavě. Jen do knihovny a kina v uplynulém týdnu přišlo za prázdninovým programem 1006 dětí. Konkrétně kino nabídlo 13 promítání pro děti během 10 prázdninových dnů, na které přišlo 788 diváků.
Knihovna v Bohumíně vyhlašuje týdenní upomínkovou amnestii 20.3.2017

Knihovna v Bohumíně vyhlašuje týdenní upomínkovou amnestii

Zapomenutou vypůjčenou knihu můžete v Bohumíně vrátit bez sankce. Knihovna K3 vyhlašuje upomínkovou amnestii v týdnu od pondělí 20. do soboty 25. března. Akce je součástí celostátní projektu na podporu čtenářské gramotnosti „Březen, měsíc čtenářů“.
Hokejisté Bohumína v krajské lize na druhém místě 19.3.2017

Hokejisté Bohumína v krajské lize na druhém místě

HC Orlová vítězem krajské ligy mužů. V druhém finálovém utkání hokejisté Bohumína podlehli Orlové 2:3. Atraktivní utkání plné šancí, zajímavých situací a rychlé hry v hale Bospor sledovalo 400 diváků.
Školáci bodovali s lidovými písničkami Těšínského Slezska 18.3.2017

Školáci bodovali s lidovými písničkami Těšínského Slezska

Masarykova základní škola obsadila v základním kole postupové soutěže ve zpěvu lidových písní nejvíce prvních míst. Pěvecké klání „Zpěváček 2017“ je pro děti ve věku 6 až 15 let. Základní část hostil Salon Maryška, kde městské kolo pořádal místní dům dětí a mládeže.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 17.3.2017

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Region zasáhne silný vítr, upozornili meteorologové. Výstraha pro Moravskoslezský kraj platí od soboty 18.03.2017 09:00 do soboty 18.03.2017 22:00.
Bohumínský Boban uvede na Ostravských bucharech Slaměný klobouk 17.3.2017

Bohumínský Boban uvede na Ostravských bucharech Slaměný klobouk

Divadelní ochotníci se sjedou do ostravských Michálkovic za sedmým ročníkem krajské přehlídky amatérských divadelních souborů Ostravské buchary. Festivalu ve dnech 22. a 26. března se účastní také bohumínský spolek Boban.
Fotbalisté Bosporu v neděli poprvé doma, proti Vendryni 16.3.2017 Ukaž na letecké mapě

Fotbalisté Bosporu v neděli poprvé doma, proti Vendryni

K prvnímu domácímu zápasu jarní části krajského fotbalového přeboru nastoupí hráči FK Bospor Bohumín v neděli 19. března. V areálu Pavla Srnička (za parkem) od 15 hodin vyzvou TJ Vendryně a těší se na podporu domácích fanoušků.
František Nedvěd, Těžkej Pokondr, Nebe i Fleret letos v Bohumíně 15.3.2017

František Nedvěd, Těžkej Pokondr, Nebe i Fleret letos v Bohumíně

Kapela Fleret, Těžkej Pokondr, Monika Absolonová a stejně tak Voxel, František Nedvěd nebo skupina Nebe. Městská agentura K3 zveřejnila předběžné plány koncertů, které letos uvede v Bohumíně.
Lajkněte na Facebooku bezpečné sjíždění Olše 14.3.2017

Lajkněte na Facebooku bezpečné sjíždění Olše

Chcete pomoci dobré věci? Spolek Posejdon soutěží se svým projektem Slezské Benátky bezpečně o dotaci od Nadace OKD. Potřebuje co nejvíce lajků, aby dostal peníze na nákup varovných a informačních cedulí. Jediným kliknutím můžete přispět i vy.
Finále hokejového play-off ve středu v Bohumíně, přijďte fandit! 14.3.2017 Ukaž na letecké mapě

Finále hokejového play-off ve středu v Bohumíně, přijďte fandit!

Skoro pět set diváků si v Orlové nenechalo ujít první zápas finálové souboje o titul vítěze krajské hokejové ligy a postup do 2. ligy. Orlová v prvním utkání zdolala Bohumín 4:2, série se ve středu 15. března stěhuje na led Bohumína. Buďte u toho!
Schodiště Penzionu ve věži závodníci pokoří už podvanácté 13.3.2017

Schodiště Penzionu ve věži závodníci pokoří už podvanácté

Podvanácté aktivní i rekreační sportovci vyběhnou do nejvyššího patra bohumínského Penzionu ve věži a zdolají tamních 187 schodů. Závod uvnitř bývalého vodojemu proběhne v úterý 21. března v režii městského Bosporu a Školního sportovního klubu Gymnázia Františka Živného.
Ženy z Alma mater jako asistentky handicapovaného Štěpána 12.3.2017

Ženy z Alma mater jako asistentky handicapovaného Štěpána

Nemocnému Štěpánu Horovi z Liberce, který má kvůli těžkému úrazu problémy s pohybem, pomáhají členky bohumínského spolku Alma mater. Několik dní se u něj střídaly jako asistentky. Když bylo Štěpánovi 31 let, upadl na namrzlých schodech a jeho život se v důsledku úrazu obrátil naruby.
Fotografové z Bohumína vystavují v Praze 10.3.2017

Fotografové z Bohumína vystavují v Praze

Bohumínští fotografové v prestižní společnosti. Do 17. března vystavují spolu s dalšími šesti kluby v prostorách věže pražské Novoměstské radnice. Členové Fotoklubu Bohumín dostali pozvánku k účasti na velkovýstavě od pražského uskupení PCW – Pražský cwak.
Před koledováním pohyb na umělém trávníku, Bospor pořádá turnaj 9.3.2017

Před koledováním pohyb na umělém trávníku, Bospor pořádá turnaj

Koledníci se o svátcích jara něco nachodí a rozpohybovat se mohou v bohumínské sportovní hale. Velikonoční fotbalový turnaj pro veřejnost pořádá Bospor v sobotu 25. března od 9 hodin (prezentace od 8:00). Týmy se na umělém trávníku utkají o putovní pohár a věcné ceny.
Bohumín je ve finále krajské hokejové ligy, vyzve Orlovou 8.3.2017

Bohumín je ve finále krajské hokejové ligy, vyzve Orlovou

K osmdesátinám bohumínského hokeje dodatečně perfektní dárek. Hokejisté HC Bospor Bohumín v semifinále porazili Studénkou a jsou ve finále krajské ligy mužů. Pro místní hokej je to v jeho novodobé historii velký okamžik. Bohumín ve finále vyzve Orlovou.
48 řidičů v kraji usedlo počátkem března za volant po požití alkoholu 7.3.2017

48 řidičů v kraji usedlo počátkem března za volant po požití alkoholu

Na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči dopravních prostředků se zaměřili moravskoslezští policisté v uplynulém týdnu. Zkontrolovali téměř deset tisíc vozidel a odhalili 960 přestupků, za které policisté uložili sankce v celkové výši 262 tisíc korun.
Fotbaloví mladší žáci Bosporu na intenzivním soustředění 7.3.2017

Fotbaloví mladší žáci Bosporu na intenzivním soustředění

Mladí fotbalisté Bohumína mají za sebou soustředění v Beskydech. Nakopnout formu před prvními jarními zápasy se vydali do Hrádku na Frýdecko-Místecku, kde strávili sportováním a relaxací čtyři intenzivní dny. Soustředění pod hlavičkou FK Bospor Bohumín se zúčastnilo 19 mladších žáků.
Jarní prázdniny v Bohumíně: bazén věnuje druhou hodinu zdarma, zimák posiluje bruslení 7.3.2017

Jarní prázdniny v Bohumíně: bazén věnuje druhou hodinu zdarma, zimák posiluje bruslení

Jarní prázdniny aktivně a atraktivně. Aquacentrum a zimní stadion v Bohumíně posilují v době volna školáků provozní dobu, bazén nabídne zvýhodněné vstupné. Web městské společnosti Bospor najdete na www.bospor.info.
Bizon v Záblatí vyprošťoval dodávku s pivem z příkopu 6.3.2017

Bizon v Záblatí vyprošťoval dodávku s pivem z příkopu

Dodávkový automobil Mercedes Benz Sprinter dnes (pondělí 6. 3.) skončil oběma pravými koly v příkopu v Bohumíně-Záblatí. Levými koly zůstal na silnici. Hasiči vůz vyprostili s pomocí speciálního vyprošťovacího vozu Bizon.
Novým nájemníkům v počátku bydlení větší sleva na nájmu 6.3.2017

Novým nájemníkům v počátku bydlení větší sleva na nájmu

Bohumín vychází vstříc novým nájemníkům městských bytů. Slevu, kterou kompenzuje čas potřebný k vyřízení napojení bytu k odběru elektřiny a plynu, město navýšilo na dvojnásobek. Větší bonus platí pro nájemníky, kteří s městem uzavřeli smlouvu po 15. únoru 2017.
Hasiči v kraji zasahovali u požárů suchých trav a porostů 5.3.2017

Hasiči v kraji zasahovali u požárů suchých trav a porostů

Moravskoslezští hasiči v sobotu (4. března) zaznamenali v regionu vyšší počet výjezdů k požárům suchých trav a porostů. Počasí vylákalo zahrádkáře a majitele pozemků k úklidu po zimě a spojili ho s pálením klestí, suché trávy apod.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 4.3.2017

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové upozorňují na silný vítr (nízký stupeň nebezpečí), který Moravskoslezský kraj zasáhne od soboty 04.03.2017 15:00 do neděle 05.03.2017 06:00.
Soutěž nejen o originální fotbalovou šálu FK Bospor Bohumín 4.3.2017

Soutěž nejen o originální fotbalovou šálu FK Bospor Bohumín

Originální fotbalovou šálu FK Bospor Bohumín, volňásky do kina K3 a plavenky do aquacentra Bospor můžete vyhrát v soutěžním magazínu Kdo ví, odpoví.
Bohumín vydal novou edici velikonočních pohlednic 3.3.2017

Bohumín vydal novou edici velikonočních pohlednic

Nejen Bohumíňáci mohou svým blízkým, přátelům a známým poslat originální velikonoční pozdrav z města na soutoku. Radnice uvedla do oběhu edici nových pohlednic s motivy svátků jara. Město vybralo klasiku s rozměry 10,5 krát 14,5 centimetru.
Kronika Bohumína má 180 informacemi nabitých stran 2.3.2017

Kronika Bohumína má 180 informacemi nabitých stran

366 dnů roku 2016 na 180 stranách. Kronikář Bohumína Zdeněk Veselý dokončil kroniku města, která mapuje nejzásadnější okamžiky uplynulého roku. Obsah kroniky budou podle zákona v březnu schvalovat radní, poté bude k dispozici veřejnosti.
Zájem o doplňkovou kotlíkovou výzvu byl obrovský 1.3.2017

Zájem o doplňkovou kotlíkovou výzvu byl obrovský

Už tři minuty po odstartování doplňkové kotlíkové výzvy lidé dnes (1. 3.) vyčerpali všech alokovaných 55 milionů korun. Zájemci o nový kotel tentokrát mohli podat žádost elektronicky, čehož plně využili.
Bronzová Koruna kreativity pro Adélu Parčiovou 1.3.2017

Bronzová Koruna kreativity pro Adélu Parčiovou

Bronzová „Koruna kreativity“ putovala do Bohumína. 18letá Adéla Parčiová, studentka Střední školy Bohumín, se probojovala mezi nejlepší české kadeřníky na největší tuzemské soutěži svého druhu. Adélu letos čeká závěrečná oborová zkouška.
Dětská kuchařka slezských receptů 28.2.2017

Dětská kuchařka slezských receptů

Slezská kuchyně proniká k nejmenším. Deset regionálních jídel vyzkoušely děti v mateřince v českém Bohumíně a polském Zabelkówě. Z receptů učitelky vytvořily malou kuchařku, kterou podpořila města Krzyżanowice a Bohumín.
Hokejisté Bohumína postoupili do semifinále krajské ligy 27.2.2017

Hokejisté Bohumína postoupili do semifinále krajské ligy

Hokejisté HC Bospor Bohumín bez potíží postoupili do semifinále krajské ligy mužů. V zápasech čtvrtfinále nezaváhali a zvítězili nad HC Rožnov pod Radhoštěm. Bosporu bude v semifinále soupeřem HC Studénka.
Fotbalová starší přípravka Bosporu vítězem halového turnaje 26.2.2017

Fotbalová starší přípravka Bosporu vítězem halového turnaje

Maraton únorových halových turnajů zakončilo vítězství mladého potěru Bohumína. Starší přípravka FK Bospor Bohumín jednoznačně obstála v konkurenci dalších šesti týmů. Ve sportovní hale Bospor organizátoři využili obě velká hřiště, nastavili systém turnaje hrou „každý s každým“.
Městské kolo v recitaci v Bohumíně s rekordní účastí 24.2.2017

Městské kolo v recitaci v Bohumíně s rekordní účastí

Rekordních 100 dětí se zapojilo v Bohumíně do letošního městského kola v recitaci, porota hodnotila přednes v pěti vyhlášených kategoriích. Základní část postupové soutěže připravil Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín v zázemí volnočasového klubu U Létající ryby spolku Maryška.
Meteorologové předpovídají silný vítr 23.2.2017

Meteorologové předpovídají silný vítr

Moravskoslezský kraj zasáhne silný vítr, předpovídají meteorologové. Varování (vysoký stupeň nebezpečí) pro region platí od čtvrtka 23.02.2017 22:00 do pátku 24.02.2017 13:00.
Bohumínští tanečníci chystají obří koncerty 23.2.2017

Bohumínští tanečníci chystají obří koncerty

Následující týdny patří v Bohumíně tanci. Výroční koncert uvede taneční soubor Kates a také taneční soubor Radost & Impuls. Oba působí pod domem dětí a mládeže, který letos slaví 45. výročí založení.
Ztráty a nálezy bohumínské autorky Heleny Červenkové 22.2.2017

Ztráty a nálezy bohumínské autorky Heleny Červenkové

Další stránky nekonečného románu psaného životem představí bohumínská autorka Helena Červenková posluchačům v Salonu Maryška. Autorský večer nazvaný „Ztráty a nálezy“ připravila na čtvrtek 23. února od 18 hodin. Hostem večera bude písničkář Josef Pinkas.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad