Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Pozitivní Perličky štěstí v bohumínské Maryšce 12.12.2016

Pozitivní Perličky štěstí v bohumínské Maryšce

Pozitivně vyladěné obrazy a afirmace zaplnily kulturní Salon Maryška v Novém Bohumíně. Ukázky autorské tvorby zde nabízí ostravská malířka Yvetta Bachová, která představila cyklus Perličky štěstí. Výstava je v Bohumíně do 19. ledna 2017.
Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí 12.12.2016

Meteorologové upozorňují na možnost tvorby náledí

Meteorologové upozorňují na náledí. V Moravskoslezském kraji se může tvořit od pondělí 12.12.2016 15:00 do úterý 13.12.2016 09:00. Předpověď má označení vysoký stupeň nebezpečí.
V ekologickém kalendáři Bohumín z ptačího pohledu 12.12.2016

V ekologickém kalendáři Bohumín z ptačího pohledu

Nevšední pohled na Bohumín z ptačí perspektivy nabízí ekologický kalendář na rok 2017. Jeho distribuci v těchto dnech zajišťují domovníci, kurýři a členové komisí pro městské části. Město kalendář vydává 19. rokem. Do schránek domácností doputuje ještě do konce tohoto roku.
Bronzová medaile na Poháru České republiky jedenáctiletých 11.12.2016

Bronzová medaile na Poháru České republiky jedenáctiletých

Potřetí v řadě dokázal bohumínský plavec Marcel Grüner vystoupat na stupně vítězů na Poháru České republiky. V Třebíči vybojoval další obrovský úspěch své začínající kariéry na trati 100 metrů polohově, kde v těsném závodě s náskokem tří desetin obsadil třetí místo.
Nová edice vánočních pohlednic a dobový kalendář 11.12.2016

Nová edice vánočních pohlednic a dobový kalendář

Dvě nové pohlednice Bohumína s vánočním motivem a kalendář, který nadchne nejen milovníky starých dobových fotografií, to jsou novinky z autorské dílny sběratele Jiřího Spáčila. Kalendář na rok 2017 připomíná 170 let Nového Bohumína. Městská část výročí oslaví v příštím roce.
Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony 10.12.2016

Vánoční silový čtyřboj gymnázia nabídl parádní výkony

Základní škola na třídě Edvarda Beneše a Masarykova základní škola, obě z Nového Bohumína, mají nejlepší mladé závodníky v silovém čtyřboji. Rozhodl o tom 16. ročník vánočního silového čtyřboje pod taktovkou sportovního klubu místního gymnázia.
Polské učitele zajímala nejen muzikoterapie a arteterapie 10.12.2016

Polské učitele zajímala nejen muzikoterapie a arteterapie

Školy v Bohumíně, které se věnují vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, inspirací polským kolegům. Mateřskou, základní a střední školu Slezské diakonie v Bohumíně navštívili s cílem vyměnit si zkušenosti.
Hledají dobrovolníky pro sedmnáctou Tříkrálovou sbírku 9.12.2016

Hledají dobrovolníky pro sedmnáctou Tříkrálovou sbírku

Charita ČR se připravuje na 17. ročník populární Tříkrálové sbírky. Dobročinný projekt, jehož podstatná část výtěžku zůstává výhradně v oblasti koledování, proběhne od 1. do 15. ledna 2017. Charita Bohumín hledá dobrovolníky, kteří se ujmou rolí koledníčků.
Bohumínští trojbojaři bodovali na severomoravském mistrovství 8.12.2016

Bohumínští trojbojaři bodovali na severomoravském mistrovství

Bohumínští trojbojaři se úspěšně zapsali na 25. Mistrovství severní Moravy v silovém trojboji. Barvy města reprezentovaly kluby TJ Viktorie Bohumín a Powerlifting Raspberry Bohumín. Mistrovství probíhalo v Krnově.
Spolky musejí podat žádost o městské dotace do 15. prosince 7.12.2016

Spolky musejí podat žádost o městské dotace do 15. prosince

Ještě zhruba týden mají kulturní, sportovní a volnočasové spolky i zájmové subjekty na to, aby si podaly žádost o dotaci z rozpočtu města Bohumín na rok 2017. Zastupitelé program a pravidla schválili na svém listopadovém jednání.
Zájemci o stavbu rodinného domu mají z čeho vybírat 6.12.2016

Zájemci o stavbu rodinného domu mají z čeho vybírat

Bydlení v rodinných domcích je v Česku čím dál oblíbenější. A popularitě se těší i novostavby, jejichž počet podle statistik neustále roste. Těm, kteří plánují postavit vlastní dům, nabízí město Bohumín několik pozemků v Novém Bohumíně, Skřečoni, Záblatí a Starém Bohumíně.
Oblíbené Starobohumínské oplatky v novém kabátu 6.12.2016

Oblíbené Starobohumínské oplatky v novém kabátu

Starobohumínské oplatky v novém. Oblíbený chutný artikl s motivem poutního místa ve Starém Bohumíně se od konce listopadu představuje v upraveném kabátu. Novému obalu vévodí večerní pohled na kostel Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Plavecké MČR: Anežka Malcharová dvakrát bronzová, Karel Babicz pátý 6.12.2016

Plavecké MČR: Anežka Malcharová dvakrát bronzová, Karel Babicz pátý

Bohumínská plavkyně Anežka Malcharová rozšířila na krátkém bazénu v Kopřivnici svou sbírku cenných kovů z plaveckých republikových šampionátů o další dvě medaile.
V kraji dalších 22 policejních nováčků 5.12.2016

V kraji dalších 22 policejních nováčků

Noví policisté do ulic. Po zdolání všech zákonem stanovených podmínek 22 nováčků posílí řady Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Budou působit na Novojičínsku, Ostravsku, Karvinsku, Bruntálsku, Opavsku a Frýdeckomístecku.
Plavání, relax, badminton nebo tenis pod stromeček 5.12.2016

Plavání, relax, badminton nebo tenis pod stromeček

Originální a praktický dárek pod stromeček. Městská společnost Bospor, která v Bohumíně provozuje mimo jiné aquacentrum, sportovní halu, Adventure golf a zimní stadion, uvedla na trh nové dárkové poukazy.
Bohumínští tanečníci si přivezli z MS v show dance tři medaile 4.12.2016

Bohumínští tanečníci si přivezli z MS v show dance tři medaile

Hned dva tituly vicemistrů světa a titul druhého vicemistra si přivezli tanečníci souboru Radost a Impuls Bohumín z 20. ročníku mistrovství světa v show dance. Šampionát proběhl v německé Riese, kde závodilo přes 3000 tanečníků z 23 zemí světa.
Startuje čtrnáctý kulečníkový Turnaj mistrů města Bohumín 3.12.2016

Startuje čtrnáctý kulečníkový Turnaj mistrů města Bohumín

Největší a nejkvalitnější tuzemský turnaj v karambolu startuje dnes (3. prosince) v Bohumíně. Turnaj mistrů 2016 začíná v herně BC Bohumín na náměstí Budoucnosti v sobotu v 10 hodin a hraje se celý den. Finále je na programu v neděli od 13 hodin, vyhlášení výsledků v 16 hodin. Vstup je zdarma.
Základní umělecká škola uvede dva vánoční koncerty 3.12.2016

Základní umělecká škola uvede dva vánoční koncerty

Základní umělecká škola připravila v čase adventním dva koncerty pro veřejnost. Uskuteční se v koncertním sále v Žižkově ulici a v kostele Božského Srdce Páně v Novém Bohumíně (u radnice).
Celoměstské klání prověřilo finanční gramotnost deváťáků 2.12.2016

Celoměstské klání prověřilo finanční gramotnost deváťáků

Rozvoj a finanční gramotnost dětí v Bohumíně podporují interaktivní soutěže. Masarykova základní škola pořádala 1. ročník herního klání s názvem „Finanční svoboda“, zapojili se do něj žáci čtyř místních škol.
Nejmladší bohumínské plavkyně obhájily tituly přebornic oblasti 1.12.2016

Nejmladší bohumínské plavkyně obhájily tituly přebornic oblasti

Třináct reprezentantů vyslal Plavecký klub Bohumín do Opavy na oblastní přebor mladšího žactva. Hned devět našich plavců a plavkyň se v průběhu dne vystřídalo na stupních vítězů.
Muž se pohyboval po dálnici jako chodec, srazilo ho auto 1.12.2016

Muž se pohyboval po dálnici jako chodec, srazilo ho auto

Čtyřiačtyřicetiletý muž se podle dostupných informací včera v noci (30. listopadu) pohyboval po dálnici u Bohumína jako chodec a srazilo ho auto. Na místě zasahovaly posádky rychlé lékařské pomoci z Ostravy.
Knihovna rozšířila zázemí pro dospělé čtenáře 1.12.2016

Knihovna rozšířila zázemí pro dospělé čtenáře

Několik stovek knih má nové místo. Knihovna K3 v Novém Bohumíně rozšířila zázemí dospělého oddělení, když upravila dvě menší nevyužívané místnosti. Díky tomu přibylo až 70 metrů nové úložné plochy.
Aquacentrum, školy, park nebo muzeum virtuálně 30.11.2016

Aquacentrum, školy, park nebo muzeum virtuálně

Dalších 24 míst v Bohumíně zvěčnil speciální fotoaparát ve formě virtuální prohlídky. Celkový počet takto zachycených míst je už 264. Z pohodlí domova se můžete podívat do zajímavých zákoutí i veřejně přístupných budov a nahlédnout do vybraných lokalit z ptačí perspektivy.
Bohumínský hokej slaví 80 let, do brány se postaví herec Patrik Děrgel 29.11.2016

Bohumínský hokej slaví 80 let, do brány se postaví herec Patrik Děrgel

Bohumínský hokej slaví osmdesátiny. Do gala se hodí v pátek 2. prosince, kdy místní HC Bospor Bohumín pořádá celodenní oslavy a zapojí do nich širokou veřejnost. Speciálním hostem bude herec a rodák z Bohumína Patrik Děrgel, odchovanec místního hokeje.
V bohumínské Bochemii hasiči nacvičovali zásah při úniku chloru 28.11.2016

V bohumínské Bochemii hasiči nacvičovali zásah při úniku chloru

Osm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů zasahovalo v pondělí 28. listoapdu v areálu bohumínské firmy Bochemie. Námětem cvičení byl únik chloru do ovzduší. Do taktického cvičení se zapojily další složky integrovaného záchranného systému.
Zahradníci v Bohumíně vysadili přes 30 nových jehličnanů 28.11.2016

Zahradníci v Bohumíně vysadili přes 30 nových jehličnanů

Skoro 60 nových stromů na podzim vysadili zahradníci v Bohumíně. Většinu z nich tvoří jehličnaté dřeviny, zejména jejich odolnější druhy, které lépe odolají škůdcům. Spolu s jehličnany ve městě přibylo dvaadvacet nových listnáčů.
Ověřte si, že si domů zvete odborníka – pomůže nová databáze 27.11.2016

Ověřte si, že si domů zvete odborníka – pomůže nová databáze

O problémech takzvaných „falešných kominíků“ se již hovoří řadu let. K tomu, aby lidé nenaletěli někomu, kdo k revizi spalinových cest vůbec nemá oprávnění, by měla přispět nová databáze revizních techniků spalinových cest.
Bohumín dosáhl na dvanáctý český rekord 26.11.2016

Bohumín dosáhl na dvanáctý český rekord

Neuvěřitelných 1240 dopisů Ježíškovi vhodili lidé z Bohumína do poštovní schránky na sobotních (26. listopadu) vánočních trzích. Bohumín tak bude mít svůj 12. český rekord.
Strážníci zadrželi poblíž supermarketu několik zlodějů 26.11.2016

Strážníci zadrželi poblíž supermarketu několik zlodějů

Jen v rozmezí několika málo dnů zaznamenali městští strážníci dva úspěšné zásahy poblíž supermarketu v ulici 9. května. Překazili tím plány hned několika zlodějům.
Zápisy prvňáčků se stěhují, budou až v dubnu 25.11.2016

Zápisy prvňáčků se stěhují, budou až v dubnu

Zápisy dětí do prvních tříd budou v dubnu. Vyplývá to z nové legislativy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V Bohumíně po pěti letech nebudou zápisy v jednotném termínu, potvrdily místní školy.
Muž přepadl lékárníka, s pistolí v ruce požadoval peníze 24.11.2016

Muž přepadl lékárníka, s pistolí v ruce požadoval peníze

Se zbraní v ruce přišel do lékárny. Policisté žádají veřejnost o spolupráci v případu, ke kterému došlo v Bohumíně v úterý 22. listopadu. Krátce před 17. hodinou vstoupil do lékárny se zbraní v ruce maskovaný muž a žádal peníze.
Bart vystavuje olejomalby, keramiku i originální židle 24.11.2016

Bart vystavuje olejomalby, keramiku i originální židle

Originální autorské umění a výrobky tři dny vládnou prostorám ateliéru Bart v Novém Bohumíně. Jeho členové a příznivci připravili tradiční podzimní výstavu, která odstartuje vernisáží už zítra, v pátek 25. listopadu od 17 hodin.
Policisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví 23.11.2016

Policisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví

Kriminalisté dopadli pachatele loupeže ve zlatnictví v Bohumíně a zahájili proti němu trestní stíhání. Komisař obvinil 26letého muže (státní příslušnost Polská republika) ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež.
Výstava unikátních fotografií prachových částic 23.11.2016

Výstava unikátních fotografií prachových částic

"Víme, co dýcháme?" aneb prach pod elektronovým mikroskopem. Do Bohumína zavítá výstava unikátních fotografií prachových částic, soubor snímků uvidíte v Salonu Maryška od 25. listopadu do 3. prosince.
Adopce a pěstounství aneb dejme dětem rodinu 22.11.2016

Adopce a pěstounství aneb dejme dětem rodinu

Co je adopce? Co je pěstounství? Jak si vzít dítě z dětského domova? Témata, o kterých se ne vždy snadno mluví, proberou v Centru mladé rodiny Bobeš originální formou. Neformální setkání vyplní divadélkem pro nejmenší.
Bohumíňáci bodovali v oblastních přeborech staršího žactva 21.11.2016

Bohumíňáci bodovali v oblastních přeborech staršího žactva

Víkendové oblastní přebory staršího žactva v Havířově potvrdily stoupající formu bohumínských plavců před blížícími se mistrovstvími republiky. Čtrnáctiletá Anežka Malcharová dokázala vybojovat dva tituly přebornice oblasti na obou prsařských tratích.
Zloději se do garáží probourali střechou 21.11.2016

Zloději se do garáží probourali střechou

V Bohumíně řádí zloději, kteří se specializují na vykrádání garáží. Kriminalisté evidují za poslední měsíc sedm násilných vniknutí do objektů. Policisté na případech intenzivně pracují.
Tvořivý jarmark nabídne nejen podzimní inspiraci 20.11.2016

Tvořivý jarmark nabídne nejen podzimní inspiraci

Předvánoční „Tvořivý jarmark“ otevřou v pondělí 21. listopadu odpoledne tvůrčí lidé v Bohumíně v Salonu Maryška (nám T.G.M. 939 Bohumín). Akci plnou inspirace zaštiťuje volnočasový klub U Létající ryby, který funguje pod bohumínským spolkem Maryška a místním domem dětí a mládeže.
Antistresový diář na pomoc dětem nemocným leukémií 19.11.2016

Antistresový diář na pomoc dětem nemocným leukémií

Antistresové omalovánky pro dospělé pomáhají dětem nemocným leukémií. Na rekonstrukci herny v hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice Ostrava chtějí dobrovolníci získat peníze s pomocí originálního antistresového diáře.
Zapadlému popelářskému kukavozu pomohl Bizon 18.11.2016

Zapadlému popelářskému kukavozu pomohl Bizon

Popelářskému vozidlu museli dnes (pátek 18. listopadu) v Bohumíně pomáhat hasiči. K vyproštění zapadlého kukavozu povolali těžkou techniku z Ostravy.
Bohumín má první asistentku prevence kriminality 18.11.2016

Bohumín má první asistentku prevence kriminality

Poprvé po 26 letech od vzniku Městské policie v Bohumíně působí pod její hlavičkou ve služebním výkonu žena. 21letá Lucie Hotová nastoupila jako asistentka prevence kriminality. Úřadem práce dotovaná pracovní místa asistentů v Bohumíně fungují už rok.
Přetížený vůz s překročenou délkou, výškou i šířkou 17.11.2016

Přetížený vůz s překročenou délkou, výškou i šířkou

Nákladní vozidlo, u kterého dopravce překročil povolenou délku, výšku i šířku, odhalila speciální policejní skupina na dálnici D1. Tým funguje v Moravskoslezsku od roku 2010 a za tu dobu zkontroloval několik desítek tisíc vozidel.
Bohumín hledá dárce vánočního stromu 16.11.2016

Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Bohumín hledá vánoční strom, který během letošního adventu ozdobí náměstí ve Starém Bohumíně. Město doufá, že najde dárce, který by byl ochoten vhodný strom poskytnout.
Na městském webu se brzy objeví zábavný kvíz o Bohumínu 16.11.2016

Na městském webu se brzy objeví zábavný kvíz o Bohumínu

Jak dobře znáte Bohumín, jeho zajímavosti, kuriozity, historii i přítomnost? To už brzy zjistíte na webových stránkách města. Na nich by se měl ještě do konce roku objevit nový zábavný kvíz, v němž si každý může ověřit, co všechno ví o svém městě.
Stolní tenisté zavzpomínají memoriálem na Miloše Freitaga 16.11.2016

Stolní tenisté zavzpomínají memoriálem na Miloše Freitaga

Stolním tenisem vzpomenou na mimořádnou osobnost Tělocvičné jednoty Sokol Záblatí. Dvanáctý ročník memoriálu Miloše Freitaga svede registrované i rekreační hráče do sokolovny v Záblatí v sobotu 19. listopadu. Turnaj začíná v 10 hodin.
Vánoční dekorace, šité výrobky i bižuterie ve Starém Bohumíně 15.11.2016

Vánoční dekorace, šité výrobky i bižuterie ve Starém Bohumíně

Keramika, hračky, vánoční dekorace. To je pouze stručný výčet věcí, které zaplní do posledního místa výstavní prostory klubovny U Rytíře ve Starém Bohumíně. Po roce se sem vrací úspěšná vánoční prodejní výstava výrobků zhotovených ženami z různých částí Bohumínska.
Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezsko ledovku 14.11.2016

Meteorologové předpovídají pro Moravskoslezsko ledovku

Meteorologové vydali upozornění na ledovku (nízký stupeň nebezpečí). Pro Moravskoslezský kraj varování platí od úterý 15.11.2016 18:00 do středy 16.11.2016 12:00.
Bospor láká na předvánoční fotbalový turnaj 14.11.2016

Bospor láká na předvánoční fotbalový turnaj

Hoďte se před Vánocemi do sportovního. Stačí mít rád fotbal, sestavit správný tým a nastoupit v sobotu 10. prosince na umělý trávník ve sportovní hale Bospor v Bohumíně. Městská společnost pořádá rekreační fotbalový turnaj pro širokou veřejnost. Zájemci se mohou hlásit už nyní.
Startují přípravy soutěže Dívka roku 2017 13.11.2016

Startují přípravy soutěže Dívka roku 2017

Startuje nový ročník celostátní soutěže Dívka roku. Slečny ve věku 13 až 15 let se mohou zúčasnit základního kola přímo ve městě. Na finalistky z Bohumína i okolí čekají hodnotné věcné ceny a postup do vyššího kola soutěže.
Páťáci z Benešovky ve finále soutěže Kvarteto 12.11.2016

Páťáci z Benešovky ve finále soutěže Kvarteto

Žáci 5. A třídy Základní školy na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně se probojovali do finále čtvrtého ročníku vědomostně-dovednostní soutěže Kvarteto, kterou pořádalo prestižní ostravské gymnázium PORG.
V kraji pozor na náledí a ve vyšších polohách na sněhové jazyky 11.11.2016

V kraji pozor na náledí a ve vyšších polohách na sněhové jazyky

Meteorologové aktualizovali výstrahu před náledím. Pro Moravskoslezský kraj upozornění platí od pátku 11.11.2016 21:00 do soboty 12.11.2016 10:00 hodin. Na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku se mohou v polohách od 600 metrů nad mořem vytvořit sněhové jazyky.
Bohumín operativně přidává jeden svoz bioodpadu 11.11.2016

Bohumín operativně přidává jeden svoz bioodpadu

Sezóna svozu zeleného odpadu bude v Bohumíně delší. Město a jeho společnost BM servis operativně prodlužují plánovaný harmonogram o týden. Podobně tomu bylo i vloni na podzim, kdy listí na stromech setrvalo déle.
Meteorologové nevylučují možnost tvorby náledí 10.11.2016

Meteorologové nevylučují možnost tvorby náledí

Meteorologové upozorňují na náledí. Podle předpovědi počasí může potrápit celou Českou republiku od čtvrtka 10.11.2016 21:00 do pátku 11.11.2016 10:00.
Nejlépe třídí odpad Třinec, Bohumín a Opava 10.11.2016

Nejlépe třídí odpad Třinec, Bohumín a Opava

Vítězem letošního ročníku soutěže „O keramickou popelnici“ v třídění papíru, plastu, skla a nápojového kartónu v Moravskoslezském kraji je Třinec, druhý je Bohumín a třetí Opava.
Patrik Kroščen přivezl z mistrovství Evropy tři medaile 10.11.2016

Patrik Kroščen přivezl z mistrovství Evropy tři medaile

Dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili získal na mistrovství Evropy juniorů federace Kong Sao třináctiletý Patrik Kroščen z Bohumína. Uspěl v každé s disciplín, ve kterých startoval. Patrik působí ve Fighting Clubu Ostrava, je žákem ZŠ ČSA v Bohumíně.
Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově 9.11.2016

Povodí Odry připravuje stavbu ochranné hráze v Bohumíně-Pudlově

Státní podnik Povodí Odry připravuje protipovodňové opatření, které ochrání zastavěnou část města Bohumín, konkrétně místní části Vrbici, Pudlov a Starý Bohumín. Ochranná hráz na tocích Odra a Orlovská Stružka by měla místní chránit před stoletou vodou.
Sokol Záblatí oslaví výročí divadelním Slaměným kloboukem 9.11.2016

Sokol Záblatí oslaví výročí divadelním Slaměným kloboukem

105 let letos slaví Tělocvičná jednota Sokol Záblatí, a to v dobré kondici. Má početnou základnu, žije sportovními i volnočasovými aktivitami a fandí divadlu. Právě ochotníci z místního spolku Boban uvedou u příležitosti výročí jednoty komedii Slaměný klobouk.
Medailové žně na meziokresních přeborech plavců 8.11.2016

Medailové žně na meziokresních přeborech plavců

Historicky nejpočetnější výprava reprezentantů Plaveckého klubu Bohumín závodila v pátek 4. a v sobotu 5. listopadu na meziokresních přeborech žactva a dorostu v Karviné. Sedmatřicítka Bohumíňáků byla po domácích závodnících druhým nejpočetnějším týmem.
Vnuk napadl babičku, o násilníkovi rozhodne soud 7.11.2016

Vnuk napadl babičku, o násilníkovi rozhodne soud

Rodina “nade vše”. Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 34letému násilníkovi, který se ke své babičce choval agresivně a neomaleně jí napadal nejhoršími vulgárními výrazy. Komisař násilníka obvinil ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí.
Hasiči v kraji vozí v zásahových autech plyšovou hračku Hasíka 7.11.2016

Hasiči v kraji vozí v zásahových autech plyšovou hračku Hasíka

Více než dvěma stovkami malých plyšových hraček v podobě zelených dráčků Hasíků vybavili svá zásahová vozidla profesionální hasiči v Moravskoslezském kraji, a to hlavně kvůli prvotní psychické pomoci dětem, ohrožených stresem, např. po dopravní nehodě.
Originální akustické blues nabídne v Bohumíně Jiří Míža 6.11.2016

Originální akustické blues nabídne v Bohumíně Jiří Míža

Akustické blues listopadovým hudebním bonbonkem. Do Salonu Maryška zavítá muzikant Jiří Míža s hudební one man show, na kterou můžete do kulturního klubu v centru Nového Bohumína vyrazit v pátek 11. listopadu. Komorní koncert začíná v 18 hodin.
Bohumínský rockový Grog v anketě Český slavík 5.11.2016

Bohumínský rockový Grog v anketě Český slavík

Bohumínská kapela Grog prožívá úspěšný rok. V létě vydala nové album „Mona Lisa ze Stodolní“, písničky z desky zazněly v rockových rádiích a teď skupina usiluje o hlasy v anketě Český slavík Mattoni 2016.
První Bospor hostí Břidličnou, předseda uvaří a rozdá čaj 4.11.2016

První Bospor hostí Břidličnou, předseda uvaří a rozdá čaj

Poprvé v desetileté historii klubu vstoupí fotbalisté Bosporu Bohumín do domácího zápasu v pozici lídra tabulky krajského přeboru. Rozhodně ale svou roli favorita nebudou mít nijak usnadněnou, protože v neděli 6. listopadu od 14 hodin hostí ambiciózní Břidličnou.
Esoterický festival nabídne čtení palmových listů i školu smíchu 3.11.2016

Esoterický festival nabídne čtení palmových listů i školu smíchu

Na nevšední zážitky i informace se mohou těšit lidé, kteří si udělají v sobotu 5. listopadu čas a přijdou do bohumínského kina na celodenní Esoterický festival. Ten jim nabídne výklad budoucnosti prostřednictvím indických palmových listů, školu smíchu či poznatky o terapii tmou.
Města a obce na Bohumínsku mohou připravovat dopravní projekty 3.11.2016

Města a obce na Bohumínsku mohou připravovat dopravní projekty

Desítky milionů korun mohou obce a města na Bohumínsku, členové Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko, investovat v příštích letech nejen do staveb chodníků cyklostezek. Peníze na zvýšení bezpečnosti v dopravě pošle Evropská unie.
Strážníci zadrželi zloděje jízdních kol 2.11.2016

Strážníci zadrželi zloděje jízdních kol

Zloději si dělají zálusk na jízdní kola, a mnohdy jsou bohužel úspěšní. Díky všímavosti občanů i policejních hlídek jim ale ne vždy radost z lupu dlouho vydrží. V posledních dnech minimálně ve dvou případech kola putovala zpět k původním majitelům.
Finále Bohumínské superstar 2016 slibuje pozoruhodné výkony 1.11.2016

Finále Bohumínské superstar 2016 slibuje pozoruhodné výkony

Dvě desítky amatérských zpěváků se ve čtvrtek odpoledne představí ve veřejném finále pěvecké soutěže Bohumínská superstar 2016. Sál místního kina rozezvučí muzikálové kousky a české i anglické populární písně. Akce začíná v 16:00 hodin, jednotné vstupné je 50 korun.
Šmejdi a další individua námětem besedy pro seniory 1.11.2016

Šmejdi a další individua námětem besedy pro seniory

Podomní prodejci vymýšlejí stále nové a nové praktiky, jak nachytat nejen seniory. Jak se bránit nátlaku a na co si dávat pozor, pokud už nějaké zboží objednávám? Interaktivní seminář pro seniory v Bohumíně pořádá Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, město a místní seniorklub.
Finále soutěže Třiď a bav se ovládly ženy 31.10.2016

Finále soutěže Třiď a bav se ovládly ženy

Sobotní odpoledne v Hobbyparku patřilo halloweenské párty a finále soutěže Třiď a bav se. Losování tří šťastlivců se ujal místostarosta Igor Bruzl a z téměř sedmdesáti úspěšných hledačů vybral ze skleněné koule zapečetěné lístky se jmény samých žen.
Nová on-line databáze absolventů bohumínského gymnázia 31.10.2016

Nová on-line databáze absolventů bohumínského gymnázia

Až k samotným počátkům českého gymnázia v Bohumíně došli autoři nové internetové databáze se jmény místních absolventů a kantorů. Databáze je přístupná on-line na stránkách Gymnázia Františka Živného www.gym-bohumin.cz.
Policisté dohlédnou o Dušičkách na dopravu i bezpečnost 31.10.2016

Policisté dohlédnou o Dušičkách na dopravu i bezpečnost

Policisté v období Památky zesnulých zvyšují dohled nad bezpečností a plynulostí provozu, v případě potřeby budou regulovat a řídit provoz. Více hlídek bude k vidění na hřbitovech i v jejich okolí.
Bohumínští pomohli krajským hasičům k titulu 30.10.2016

Bohumínští pomohli krajským hasičům k titulu

Bohumíňáci a profesí hasiči Martin Opic (HZS MSK Bohumín) a Jiří Tvrdý (HZS MSK Orlová) pomohli moravskoslezským hasičům v celostátním futsalovém přeboru. Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje v soutěži obhájil titul.
Zlínská básnířka Anna Horáková zavítá do rodného Bohumína 30.10.2016

Zlínská básnířka Anna Horáková zavítá do rodného Bohumína

Poválečné dětství, tvrdý život na Ostravsku, humorné postřehy z okolí. Témata básní Anny Horákové, rodačky z Bohumína-Vrbice, která zavítá do rodného města s ukázkami autorské tvory. Literární večer proběhne v Salonu Maryška v Novém Bohumíně v pátek 4. listopadu od 17:30 hodin.
Kolize cisterny s osobním autem se obešla bez větších škod 29.10.2016

Kolize cisterny s osobním autem se obešla bez větších škod

Dopravní nehoda, při které se střetla cisterna s osobním automobilem, skončila v Bohumíně-Šunychlu jen s menší škodou. Nádrž plnou nafty nebylo nakonec nutné přečerpávat. Nehoda silnici mezi částmi Nový Bohumín a Šunychl v úterý dopoledne (25. října) zablokovala na necelou hodinu.
Náhradní termín pro lajnování opraveného parkoviště 29.10.2016

Náhradní termín pro lajnování opraveného parkoviště

Původní termín kvůli deštivému počasí nevyšel, bude náhradní. Lajnování zakončí obnovu parkoviště v Revoluční ulici u železáren v příštím týdnu. Práce si vyžádají několikahodinovou kompletní uzavírku plochy, upozornil odbor dopravy bohumínské radnice.
Bohumínští si připomínají 98. výročí vzniku samostatného státu 28.10.2016

Bohumínští si připomínají 98. výročí vzniku samostatného státu

98 let od založení samostatného československého státu v roce 1918 si dnes dopoledne (28. října) připomínají v Bohumíně. Na veřejných budovách vlají státní vlajky a u busty prvního prezidenta dopoledne proběhne od 9:30 hodin pietní akt.
Kontejner na starý textil rozpárali jako konzervu 27.10.2016

Kontejner na starý textil rozpárali jako konzervu

Jeden z kontejnerů na starý textil dopadl jako plechovka s tuňákem. Aby mohl neznámý vandal zjistit, co je uvnitř, plechový box doslova rozpáral. Do kontejnerů Bohumínští odkládají staré nepotřebné svršky, které pomáhají například sociálně potřebným.
Den otevřených dveří v BM servisu nejen se svozovou technikou 26.10.2016

Den otevřených dveří v BM servisu nejen se svozovou technikou

Velký ekologický den, spojený s oslavou Halloweenu, v Bohumíně doprovodí také den otevřených dveří v městské společnosti BM servis. Místní technické služby návštěvníkům otevřou provozy oddělení odpadů v areálu v Koperníkově ulici.
Na hřbitovech platí před Dušičkami zvýšený dohled 25.10.2016

Na hřbitovech platí před Dušičkami zvýšený dohled

V okolí hřbitovů v Bohumíně platí zvýšený dohled strážníků a policistů. Blížící se Památka zesnulých, lidově zvaná Dušičky, láká zloděje. Ve městě už se objevily první krádeže výzdoby hrobů.
Aquacentrum v době podzimních prázdnin 24.10.2016

Aquacentrum v době podzimních prázdnin

Aquacentrum v Bohumíně v době podzimních prázdnin 26. a 27. října posílí provozní dobu. Otevřeno bude mít už od brzkých ranních hodin a ve státní svátek 28. října od 10 hodin.
Na podporu onkologicky nemocných žen uplavali 1025 metrů 23.10.2016

Na podporu onkologicky nemocných žen uplavali 1025 metrů

Bohumínský spolek Pro-fit 12 se počtvrté připojil k celostátní osvětové kampani „Plaveme prsa“. Onkologicky nemocné ženy v Bohumíně podpořila stovka účastníků. Smyslem kampaně je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu.
Na 500 lidí oslavilo půlkulatiny gymnázia 22.10.2016

Na 500 lidí oslavilo půlkulatiny gymnázia

Přibližně 500 lidí si nenechalo ujít den otevřených dveří, kterým Gymnázium Františka Živného v Bohumíně oslavilo 95. výročí založení. Do učeben, laboratoří a zázemí zavítala široká veřejnost, včetně bývalých absolventů a kantorů.
Poslední vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 21.10.2016

Poslední vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme posledních 15 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními zelenými tričky. Pokud schránku objevíte, nezapomeňte se nám co nejdříve ozvat na tridabavse@mubo.cz, ať můžeme dát vědět dalším soutěžícím. A nezapomeňte, že velké finále je už příští sobotu!!!
Fotbalisty čeká zápas podzimu, poběží i živě na internetu 21.10.2016

Fotbalisty čeká zápas podzimu, poběží i živě na internetu

Dva aktuálně nejlepší týmy fotbalového krajského přeboru na jednom místě! Atraktivní souboj uvidí fandové kopané už tuhle neděli 23. října od 14 hodin na hřišti za parkem. Domácí Bospor změří své síly s rozjetými Heřmanicemi a v případě výhry by se tak bodově znovu dotáhl na lídra tabulky.
Internet zdarma nově v hobbyparku, hale i zimním stadionu 21.10.2016

Internet zdarma nově v hobbyparku, hale i zimním stadionu

Internet zdarma na všech místech sportovně-relaxačního multifunkčního areálu. Návštěvníci bohumínského Bosporu se od října připojí k Wi-Fi internetu bez omezení, městská společnost novinkou vychází vstříc nejen mladé generaci.
Hokejistům se start do nové sezóny podařil 21.10.2016

Hokejistům se start do nové sezóny podařil

Družstva hokejového HC Bospor Bohumín mají za sebou úspěšný začátek sezóny. Družstvo mladších žáků je po sedmém kole základní části krajské ligy mladších žáků na výborném čtvrtém místě. Mužům patří druhá příčka průběžné tabulky.
Veřejná debata k bioodpadu předchází změně pravidel 20.10.2016

Veřejná debata k bioodpadu předchází změně pravidel

Budoucnost svozu a nakládání s bioodpadem ve městě bude tématem veřejné debaty. Bohumín plánuje zrušit 28 stanovišť pro sběr zeleného odpadu, které je možné využívat zdarma. Dosavadní systém se neosvědčil.
Sportovně-relaxační Bospor má nový moderní web 19.10.2016

Sportovně-relaxační Bospor má nový moderní web

Sportovně relaxační areál Bospor s aquacentrem, sportovní halou a zimním stadionem, má nový web. Prezentace na adrese www.bospor.info je modernější, technicky vyspělejší a bohatší na fotografie i informace. Denně web navštíví na 500 návštěvníků.
Strážníci zakročili proti násilníkům 18.10.2016

Strážníci zakročili proti násilníkům

Fyzickému násilí udělali přítrž městští strážníci. V Bohumíně muži zákona zasahovali v souvislosti s napadením rovnou na dvou místech, oba případy postoupili Policii České republiky.
Školáci hromadně navštíví městské minimuzeum 17.10.2016

Školáci hromadně navštíví městské minimuzeum

Do výuky v Bohumíně se ještě více dostanou dějiny města, školáci se v rámci hodin dějepisu vydají do městského muzea. Dohodli se na tom místní učitelé se zástupci radničního odboru školství a Muzea Těšínska. Pobočka s místními exponáty funguje ve Starém Bohumíně od července.
Týden knihoven slavil úspěch s amnestií i maratonem 16.10.2016

Týden knihoven slavil úspěch s amnestií i maratonem

Upomínkovou amnestii v rámci Týdne knihoven v Bohumíně využilo 127 čtenářů. Knihovna K3 jim dohromady prominula 5 419 korun. Jubilejní 20. ročník Týdne knihoven proběhl od pondělí 3. do soboty 8. října 2016.
Bohumínští se připojují k celostátní akci Plaveme prsa 15.10.2016

Bohumínští se připojují k celostátní akci Plaveme prsa

Ve 14 hodin (sobota 15. října) odstartovala v bohumínském aquacentru osvětová akce „Plaveme prsa“. Smyslem akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen. Vstup na akci je zdarma.
Pátá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady! 15.10.2016

Pátá vlna hádanek soutěže Třiď a bav se je tady!

Zveřejňujeme dalších 17 šifer, které vás dovedou na místa, kam jsme schovali plechovky s originálními modrými tričky. Pokud schránku objevíte, nezapomeňte se nám co nejdříve ozvat na tridabavse@mubo.cz. Tentokrát si prohlédněte i fotku, bude se vám to hodit.
Trio mladíků noční tah městem neudrželo na uzdě 15.10.2016

Trio mladíků noční tah městem neudrželo na uzdě

Přenosné dopravní značky a semafory, které svého času řídily provoz v Šunychelské ulici v Novém Bohumíně, se staly terčem zábavy trojice mladíků. Jejich řádění neuniklo pozornosti všímavých Bohumíňáků a následně městských strážníků. O případu počátkem října informovali policisté.
Parkem uprostřed Bohumína poběží závodníci všech generací 14.10.2016

Parkem uprostřed Bohumína poběží závodníci všech generací

Běžci chtějí v Bohumíně založit novou tradici. Děti i dospělí se už dnes odpoledne (pátek 14. října) zapojí do prvního ročníku závodu SportcentRUN. Délka tratí bude od 100 metrů do 5 kilometrů, děti i dospělí poběží parkem Petra Bezruče. Akci podporuje město Bohumín.
Den otevřených dveří k 95. narozeninám gymnázia 13.10.2016

Den otevřených dveří k 95. narozeninám gymnázia

Gymnázium Františka Živného funguje v Bohumíně 95 let. Výročí založení si nejen učitelé a studenti připomenou v pátek 14. a v sobotu 15. října, škola pořádá koncert a den otevřených dveří.
Senioři měli o křížovkářskou ligu nebývalý zájem 12.10.2016

Senioři měli o křížovkářskou ligu nebývalý zájem

„Chceme další křížovky,“ žádali senioři po skončení Křížovkářské ligy, ojedinělé tříměsíční soutěže určené starší generaci. Zájem o luštění deseti křížovek předčil očekávání organizátorů. Celkově se zapojilo 1 184 lidí v 25 městech a obcích severní Moravy a Slezska.
Kanonáda smazala ztrátu, fotbalisté bohumínského Bosporu váleli 12.10.2016

Kanonáda smazala ztrátu, fotbalisté bohumínského Bosporu váleli

Muži FK Bospor se po vítězství nad Krnovem dotáhli bodově na lídra krajského přeboru z Heřmanic. Loňskému účastníku divize nasázeli na domácím hřišti pět branek, ale soupeř předvedl určitě lepší výkon, než jaký naznačuje výsledek.
Bohumínští šesťáci vyjeli na adaptační kurzy 11.10.2016

Bohumínští šesťáci vyjeli na adaptační kurzy

Přes 170 dětí ze šestých tříd bohumínských základních škol vyjelo za finanční podpory města do přírody. Pětidenní adaptační kurzy, které probíhaly v září a první polovině října, se letos nesly ve znamení protidrogové prevence.
Venezuelské umění plné barev zavítalo do Bohumína 11.10.2016

Venezuelské umění plné barev zavítalo do Bohumína

Venezuelské umění aneb okno do Latinské Ameriky. Spolek Maryška a Latin Art Gallery Praha uvádějí výstavu kreseb, maleb, koláží, sítotisku a dalších stylů. Salon Maryška od 11. října do 27. listopadu. Výstavu můžete navštívit vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad