Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

O víkendu budou v Bohumíně slavit kácení máje 26.5.2016

O víkendu budou v Bohumíně slavit kácení máje

Poslední květnová sobota patří v Bohumíně slavnosti kácení máje. Uskuteční se například v městských částech Starý Bohumín a Skřečoň. Lidové tradiční veselice pořádají místní spolky a dobrovolní hasiči.
Boban uvede rozvernou frašku Slaměný klobouk 25.5.2016

Boban uvede rozvernou frašku Slaměný klobouk

Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky. Hru v úpravě Vlastimila Peška uvedou bohumínští ochotníci ze spolku Boban v sobotu 28. května v kině K3. Premiéra je vyprodaná, pro velký zájem ale ochotníci slibují další dvě představení letos v říjnu.
Meteorologové upozorňují na silné bouřky 24.5.2016

Meteorologové upozorňují na silné bouřky

Meteorologové upozorňují na silné bouřky. Pro Moravskoslezský kraj platí varování od úterý 24.05.2016 12:00 do úterý 24.05.2016 23:00 hodin.
Ve fundusu krojovanek dobové oblečení, šátky i výšivky 24.5.2016

Ve fundusu krojovanek dobové oblečení, šátky i výšivky

Pět let působí tvůrčí ženy z vlastivědně-etnografického klubu pod křídly spolku Maryška, kde pracují na obnově tradice Bohumínského kroje. Na počátku jejich snahy byla také výzva spojená s dobovým textilem a oblečením. Dnes už je materiálu tolik, že byla nutná inventarizace a přesný soupis věcí.
Na memoriálu Michala Sdukose padl dosavadní rekord 23.5.2016

Na memoriálu Michala Sdukose padl dosavadní rekord

190 kilogramů, takový je nový rekord Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu. Šestý ročník soutěže v Bohumíně uspořádal místní oddíl kulturistiky Faja. O vítězství v pěti vyhlášených kategoriích usilovalo 24 silných mužů a žen. Kategorie žen měla na memoriálu premiéru.
Do atletického minisoutěžení se v Bohumíně pustilo 122 dětí 22.5.2016

Do atletického minisoutěžení se v Bohumíně pustilo 122 dětí

Hod míčkem 15,5 metru, skok z místa 145 centimetrů. To jsou jen vybrané výkony dětí z letošního ročníku Atletického minisoutěžení. Dvanáctý ročník sportovních her pro předškoláky uspořádal Atletický klub Bohumín ve spolupráci s místním domem dětí a mládeže.
Ze železnice zmizela měď a muž řídil s 3 promile alkoholu 21.5.2016

Ze železnice zmizela měď a muž řídil s 3 promile alkoholu

Zatím neznámý pachatel si znovu udělal zálusk na železniční transformátory. V noci na dnešek (21. května) poškodil několik transformátorů umístěných na železniční trati mezi stanicemi Ostrava-Hrušov a Bohumín.
Kates kraloval domácí přehlídce ESO 21.5.2016

Kates kraloval domácí přehlídce ESO

Osm medailových míst vybojoval na 21. ročníku pohárové taneční přehlídky ESO bohumínský soubor Kates. Jeho členové se navíc rovnou šestkrát ocitli na bedně vítězů. ESO pořádal místní dům dětí a mládeže.
Bývalá celnice ožije lidovým jarmarkem 20.5.2016

Bývalá celnice ožije lidovým jarmarkem

Na starém hraničním přechodu Bohumín-Chalupki bude v neděli 22. května živo. Sousední polská obec Krzyzanowice organizuje v prostoru bývalé celnice další ročník velkého Jarmarku na hranici. Prodejci si zde mohou postavit svůj prodejní pult už od brzkých ranních hodin.
V Bochemii cvičení zaměřené na únik chloru 19.5.2016

V Bochemii cvičení zaměřené na únik chloru

V areálu chemického podniku Bochemie a. s. dojde dnes dopoledne (19. května) ke cvičení s použitím dýmovnic. Zachovejte klid, jde pouze o cvičení.
V jídelně školy ČSA od září i bezlepkově 18.5.2016

V jídelně školy ČSA od září i bezlepkově

Kuchyně a jídelna základní školy ČSA připravuje novou službu, spustí ji už po letních prázdninách. Nabídku obědů rozšíří o bezlepkovou stravu. Kuchařky budou na její přípravě spolupracovat s nutričními odborníky.
K památníku ve Skřečoni vede nový chodník 17.5.2016

K památníku ve Skřečoni vede nový chodník

Pietní místo věnované válečným obětem je ve Skřečoni opět v důstojném stavu. Loňskou generální rekonstrukci památníku letos na jaře doplnilo vybudování chodníku z kameniny. Zahradníci ještě osadí připravené květináče sukulenty.
Domácí tanečníci souboru Radost zůstali v Bohumíně neporažení 16.5.2016

Domácí tanečníci souboru Radost zůstali v Bohumíně neporažení

Všech svých osm startů na bohumínském formačním mistrovství Moravy přetavili tanečníci souboru Radost & Impuls ve vítězství. Nejlepší hodnocení poroty získala vystoupení bohumínských dětí i juniorů ve stylech show, jazz a modern. Soubor si připsal triumfy v dětských kategoriích mini a hobby art.
Pachatel ukradl stykové železniční transformátory 16.5.2016

Pachatel ukradl stykové železniční transformátory

Zatím neznámý zloděj či zloději si v sobotu večer udělali zálusk na dva stykové transformátory na železniční trati Bohumín – Chalupki. Krádeží pachatel způsobil poruchu provozu zařízení.
Hasičskou stanicí v Bohumíně prošly v pátek třináctého stovky lidí 16.5.2016

Hasičskou stanicí v Bohumíně prošly v pátek třináctého stovky lidí

Hlavně stovky školáků zaplavily v pátek 13. května všech 22 otevřených hasičských stanic HZS Moravskoslezského kraje na letošní celorepublikový Den požární bezpečnosti. Jen stanicí v Novém Bohumíně prošlo za dopoledne na 500 návštěvníků.
Nad Maryškou drží ochranu Madonka soutoku Olzy a Odry 15.5.2016

Nad Maryškou drží ochranu Madonka soutoku Olzy a Odry

Madonka soutoku Olzy (Olše) a Odry je novou dominantou bohumínského Salonu Maryška. Výstavní prostory spolku Maryška zdobí zhruba čtyřicet centimetrů vysoká soška z dílny výtvarnice Kamily Tjokordové. K vzniku madonky ji inspirovalo logo Maryšky obsahující symboliku soutoku Odry s Olší.
Strážníci dopadli trio zlodějů z Ostravy 14.5.2016

Strážníci dopadli trio zlodějů z Ostravy

Tři muži z Ostravy si v Bohumíně udělali zálusk na alkohol, platit ale rozhodně neměli v úmyslu. Ještě před odjezdem z města zloděje i s lupem dopadli městští strážníci.
V Bohumíně se čeká fotbalová přestřelka 13.5.2016

V Bohumíně se čeká fotbalová přestřelka

Měsíc neporažení fotbalisté bohumínského Bosporu přivítají v dalším zápase krajského přeboru na domácím stadionu Šenov a vzhledem k úspěšnosti obou celků v jarní části soutěže se v neděli od 17 hodin na hřišti za parkem Petra Bezruče čekají gólové hody.
Siláci se utkají o pohár Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu 13.5.2016

Siláci se utkají o pohár Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu

Siláci si v Bohumíně změří síly v benchpressu. Oddíl kulturistiky Faja Bohumín pořádá v sobotu 14. května šestý ročník Memoriálu Michala Sdukose. Soutěž v disciplíně tlak na lavici s činkou je určená široké veřejnosti, včetně mládeže.
V pátek třináctého do zákulisí hasičské profese 12.5.2016

V pátek třináctého do zákulisí hasičské profese

Unikátní pohled do zákulisí hasičské profese nabídne v pátek 13. května Den požární bezpečnosti. Ve stanici Hasičského záchranného sboru (HZS) Moravskoslezského kraje v Novém Bohumíně v Jateční ulici proběhne od 9 do 16 hodin.
Strážníci se zaměřili na nepřihlášené i volně pobíhající psy 11.5.2016

Strážníci se zaměřili na nepřihlášené i volně pobíhající psy

Na nepřihlášené a volně pobíhající psy i na nezodpovědné pejskaře se zaměřili bohumínští strážníci. V letošním roce už museli sáhnout k několika desítkám blokových pokut, nepočítaně bylo domluv.
Vícebojař Roman Šebrle v Bohumíně podpoří děti 10.5.2016

Vícebojař Roman Šebrle v Bohumíně podpoří děti

Atletický ovál v Bohumíně ovládnou ve čtvrtek 12. května mladí běžci. Už počtvrté se ve městě utkají o tituly vítězů Čokoládové tretry, populárního atletického mítinku pro mladou generaci. Letos je podpoří bývalý vícebojař Roman Šebrle.
Veronika Čopáková háčkuje i metr velké přikrývky 9.5.2016

Veronika Čopáková háčkuje i metr velké přikrývky

Volnočasový Klub U létající ryby funguje v Bohumíně šest let a za tu dobu se v něm vystřídala řada mladých talentů. Naposledy například šestadvacetiletá Veronika Čopáková, která háčkuje nádherné doplňky a oblečení.
Běh ulicemi města oslavil 20. narozeniny 8.5.2016

Běh ulicemi města oslavil 20. narozeniny

Jubilejní 20. ročník nabídl Běh ulicemi města. Sportovní akce, kterou si Bohumín zároveň připomíná konec 2. světové války v Evropě, přilákala několik stovek lidí. Běh ulicemi je součástí programu letošních oslav 760. výročí první písemné zmínky o městě.
Bohumínští si připomněli 71 let od konce války 8.5.2016

Bohumínští si připomněli 71 let od konce války

Bohumínští si dnes (8. května) připomněli 71 let od konce 2. světové války v Evropě. Pamětníci, zástupci města, politických stran, spolků a klubů dopoledne položili kytice k pamětní desce věnované osvobození Nového Bohumína. Pietní akt u budovy radnice proběhl s čestnou stráží.
Valná hromada schválila Strategii rozvoje území MAS Bohumínsko 7.5.2016

Valná hromada schválila Strategii rozvoje území MAS Bohumínsko

Města, obce, spolky a uskupení na Bohumínsku jsou blíž evropským dotacím. Téměř po čtyřech letech od založení Místní akční skupiny Bohumínsko členská schůze spolku schválila Strategii komunitně vedeného místního rozvoje pro MAS Bohumínsko do roku 2023.
Hasiči vyprostili srnce, který uvízl v bráně do podniku 6.5.2016

Hasiči vyprostili srnce, který uvízl v bráně do podniku

Bohumínští hasiči vrátili svobodu srnci, který uvízl v kovové bráně do průmyslového podniku. K nevšednímu zásahu vyjížděli dnes (pátek 6. května) kolem půl čtvrté ráno do Lidické ulice v Novém Bohumíně.
Žáci bohumínského gymnázia zvou do světa barev 6.5.2016

Žáci bohumínského gymnázia zvou do světa barev

Žáci Gymnázia Františka Živného v Bohumíně mají výtvarný talent a veřejnost o tom přesvědčí v Salonu Maryška. Výstavu nazvanou „Barevný svět“ uvedou vernisáží v úterý 10. května od 15 hodin. Gymnazisté v Maryšce vystavují už potřetí.
Apollo Gym si z evropského šampionátu dovezl zkušenosti i medaile 5.5.2016

Apollo Gym si z evropského šampionátu dovezl zkušenosti i medaile

Na zkušenou i pro medaile vyjeli závodníci klubu Apollo Gym Bohumín do Polska na Evropský šampionát juniorů federace IBF v bojových sportech. Na sportovní akci se představilo přibližně 200 sportovců z pěti zemí Evropy.
Do bytů seniorů se vloupal osmnáctkrát soudně trestaný recidivista 4.5.2016

Do bytů seniorů se vloupal osmnáctkrát soudně trestaný recidivista

Do bytů seniorů v Bohumíně se vloupal osmnáctkrát soudně trestaný recidivista, teď už je znovu obviněný. Dopadení byla otázka krátkého času. Policisté služby kriminální policie a vyšetřování násilníka chytili. Na dopadení pachatele spolupracovalo obvodní oddělení PČR a městská policie.
Kates dovezl z Uničova 11 pohárů a 161 medailí 4.5.2016

Kates dovezl z Uničova 11 pohárů a 161 medailí

161 medailí přivezli tanečníci bohumínského souboru Kates z druhého ročníku nepostupové taneční soutěže „MOTION & EMOTIONS“ 2016. Klání proběhlo v Uničově. Soubor působí jako volnočasový kroužek pod domem dětí a mládeže.
Do Bohumína se sjedou skoro dva tisíce tanečníků 3.5.2016

Do Bohumína se sjedou skoro dva tisíce tanečníků

Bohumín znovu patří tanci. Ve sportovní hale Bospor se v sobotu 7. května koná moravské zemské kolo formačních soutěží v rámci tour Czech Dance Masters a kromě cen půjde o postupy na mistrovství České republiky.
Výtvarná soutěž k 760. výročí Bohumína 2.5.2016

Výtvarná soutěž k 760. výročí Bohumína

Jak bude vypadat Bohumín v roce 2256? Odpověď nejen na tuhle otázku mohou bohumínští školáci zpracovat výtvarně a bodovat v soutěži k 760. výročí první písemné zmínky o městě. Soutěž vyhlašují město Bohumín, knihovna K3 Bohumín a komise pro městskou část Starý Bohumín.
Příznivci Alma mater předváděli v ostravském Lasu 1.5.2016

Příznivci Alma mater předváděli v ostravském Lasu

Dočasně vyměnily své profese za práci modelky. Členky bohumínského občanského sdružení Alma mater předváděly na módní show v obchodním domě Laso Ostrava.
Dům dětí dokončuje regeneraci dvora 1.5.2016

Dům dětí dokončuje regeneraci dvora

Dům dětí a mládeže v Bohumíně dokončuje regeneraci dvora. Z prostranství městského volnočasového zařízení stavební firma odvezla velké množství betonu, které nahradí praktičtější dlažba a další estetické úpravy.
Fotbalisté chtějí definitivně uniknout ohrožení 30.4.2016

Fotbalisté chtějí definitivně uniknout ohrožení

Dvěma výhrami v řadě prchli fotbalisté bohumínského Bosporu z pásma bezprostředního ohrožení sestupem z krajského přeboru a v případě nedělního vítězství nad Kravařemi by se v podstatě mohli definitivně zachránit.
Policejní komisař obvinil mladíka, který se pokusil znásilnit ženu 29.4.2016

Policejní komisař obvinil mladíka, který se pokusil znásilnit ženu

Osmnáctiletý mladík, který se v Novém Bohumíně pokusil znásilnit ženu, čelí trestnímu stíhání. Policejní komisař ho obvinil ze spáchání přečinu znásilnění ve stádiu pokusu a výtržnictví.
Policie nabádá seniory k většímu zabezpečení bytů a ostražitosti 29.4.2016

Policie nabádá seniory k většímu zabezpečení bytů a ostražitosti

Ke dvěma vloupáním v rozmezí několika dnů došlo v Novém Bohumíně v oblasti Jateční ulice. V obou případech si zloději vyhlédli za oběť seniory. Zatím neznámý pachatel do bytů vnikl po překonání zámků.
Sobotní podvečer v Bohumíně patří čarodějnicím 28.4.2016

Sobotní podvečer v Bohumíně patří čarodějnicím

Filipojakubská noc bude v Bohumíně bujará. Městem projde rej masek a hned na několika místech se konají slety čarodějnic. Velké akce připravují například spolky v bohumínské městské části Záblatí a v osadě Nová Ves.
Sokoli si v Záblatí zvolili staronového starostu župy 27.4.2016

Sokoli si v Záblatí zvolili staronového starostu župy

Nejvyšší vedení Sokolské župy Beskydské Jana Čapka se sjelo do bohumínské městské části Záblatí. V tamní sokolovně členové zvolili ze svých řad staronového starostu župy. Organizaci v regionu dál povede Jiří Zaoral ze Sokola Frýdek-Místek.
Prvomájové políbení v Bohumíně v country stylu 26.4.2016

Prvomájové políbení v Bohumíně v country stylu

Prvomájové políbení bude v Bohumíně v country stylu. Hoďte se do gala, přijďte ve westernovém a užijte si 1. květen se svou láskou pod širou oblohou a s dobrou muzikou. U fontány na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně v neděli 1. května od 17 hodin. Vstupné je zdarma.
Alma mater oslavila sedmisté výročí Karla IV. 25.4.2016

Alma mater oslavila sedmisté výročí Karla IV.

Sdružení Alma mater vzpomínalo na českého krále a římského císaře Karla IV., od jehož narození je to letos 700 let. Pozvalo do Bohumína herečku Milenu Steinmasslovou, která připravila společně s Hanou Sar Blochovou program věnovaný právě Karlu IV.
Opravu mostu doprovodí dočasná dopravní omezení 25.4.2016

Opravu mostu doprovodí dočasná dopravní omezení

Polské Krzyżanowice zahájily opravu původního hraničního mostu do Polska u přechodu Bohumín-Chałupki. Řidiči musejí ve vybrané dny počítat s dopravním omezením.
Harmonogram zápisu do mateřinek v Bohumíně 23.4.2016

Harmonogram zápisu do mateřinek v Bohumíně

Bohumín vypisuje jednotný termín zápisu do mateřských škol, proběhne v úterý 17. května. Radnice zveřejnila po dohodě s mateřinkami harmonogram. V letošním roce město očekává ve školkách dostatek míst, protože do prvních tříd základních škol odchází populačně silný ročník.
Foyer kina K3 v Bohumíně patří savcům a interaktivní výstavě 22.4.2016

Foyer kina K3 v Bohumíně patří savcům a interaktivní výstavě

Rekordy a kuriozity ze světa zvířat ovládnou tento a příští víkend foyer kina K3 v Bohumíně. Interaktivní výstava odpoví nejen dětem třeba na otázku, zda je skutečně pravdou, že má velbloud v hrbu vodu.
Obří cvičení s havárií dvou autobusů na dálnici 21.4.2016

Obří cvičení s havárií dvou autobusů na dálnici

Zásah při dopravní nehodě s 50 zraněnými lidmi nacvičovali dnes (21. 4.) kousek od Věřňovic hasiči, policisté záchranáři na dálnici D1/A1. Cvičení bylo mezinárodní, zapojily se do něj jednotky z Česka i z Polska.
PRO-FIT12 hledá dobrovolníky pro Květinový den 21.4.2016

PRO-FIT12 hledá dobrovolníky pro Květinový den

Spolek PRO-FIT12 pomáhá v Bohumíně nejen onkologicky nemocným a letos se znovu zapojí do celostátní sbírky „Český den proti rakovině“ známé také jako „Květinový den“. PRO-FIT12 oslavil čtvrté narozeniny.
U Starobohumíňáků výstava obrazů i sbírka bot 20.4.2016

U Starobohumíňáků výstava obrazů i sbírka bot

Za výstavou bohumínských výtvarníků i za sbírkou bot do Starého Bohumína. Tamní sdružení Přátel bohumínské historie spouští ve spolupráci s partnery dva velké projekty.
Také v Bohumíně policisté hledají nováčky, probíhá nábor 19.4.2016

Také v Bohumíně policisté hledají nováčky, probíhá nábor

Policisté přijmou posily do svých řad. Aktuálně probíhá velký nábor a nováčky hledá také v Bohumíně. Vítaný je aktivní přístup ke svěřeným úkolům, vytříbený smysl pro řád i spravedlnost a zájem o práci v terénu. Info najdete na www.policie.cz/nabor.
Založení černé skládky i vykopnutí skleněné výplně 18.4.2016

Založení černé skládky i vykopnutí skleněné výplně

Černá skládka, vykopnutá výplň skla i nalezení hledaných a pohřešovaných osob. To jsou vybrané případy bohumínských městských strážníků uplynulých dní, které se povedlo mužům zákona rozplést.
V Bohumíně připravují jubilejní 20. ročník Běhu ulicemi města 17.4.2016

V Bohumíně připravují jubilejní 20. ročník Běhu ulicemi města

V den státního svátku se náměstí v Novém Bohumíně zaplní desítkami závodníků z řad dětí i dospělých. Atletický klub Bohumín spolu s dalšími partnery připravují na neděli 8. května jubilejní 20. ročník Běhu ulicemi města. V přímém přenosu ho uvidí diváci bohumínské televize.
Také letos se budou v Moravskoslezském kraji čistit silnice častěji 16.4.2016

Také letos se budou v Moravskoslezském kraji čistit silnice častěji

V oblastech, které nejvíce trpí znečištěním ovzduší, se budou častěji, než ukládá zákon, uklízet silnice. Rozhodlo o tom vedení Moravskoslezského kraje a uvolní na to z rozpočtu zhruba 8 milionů korun navíc.
Fotbal za parkem nabídne novinky, včetně změny vstupu 15.4.2016

Fotbal za parkem nabídne novinky, včetně změny vstupu

Informační bulletin, klubové šály, vstup pro diváky na hřiště pouze ze strany od budovy domu dětí a mládeže. Řada novinek čeká na fotbalové fanoušky, kteří vyrazí v neděli 17. dubna na duel krajského přeboru mezi FK Bospor Bohumín a Frenštátem.
Díky domovníkům a správcům méně škod a vandalství 15.4.2016

Díky domovníkům a správcům méně škod a vandalství

Skoro sto lidí zaměstnává Bohumín jako domovníky a správce ve svých bytových domech. Pomáhají s dohledem na pořádek, uklízejí společné prostory, hlásí poškození a škody. Tam, kde domovníci a správci působí, je vandalství v mnohem menším rozsahu.
26letý muž v Bohumíně vypadl z balkonu ve čtvrtém patře 14.4.2016

26letý muž v Bohumíně vypadl z balkonu ve čtvrtém patře

K pádu ze 4. patra vyjížděli včera v podvečer (13. dubna) záchranáři v Novém Bohumíně. Kriticky zraněného muže předali urgentnímu příjmu ostravské fakultní nemocnice.
Komponovaný večer věnovaný Karlu IV. 14.4.2016

Komponovaný večer věnovaný Karlu IV.

Dramaticko-hudební večer věnovaný 700. výročí narození Karla IV. připravuje v Bohumíně občanské sdružení Alma mater. V hlavních rolích se představí herečka Milena Steinmasslová a hudebnice Hana Sar Blochová.
Bohumín obnoví objekt márnice ve Vrbici 13.4.2016

Bohumín obnoví objekt márnice ve Vrbici

Přestože dávno neslouží svému původnímu účelu, k obrazu místního hřbitova patří po desetiletí. A patřit bude dál. Bývalou márnici na hřbitově ve Vrbici město Bohumín opraví. I na přání komise pro městskou část.
V Bohumíně plánují kurz háčkování pro začátečníky 12.4.2016

V Bohumíně plánují kurz háčkování pro začátečníky

Kurz háčkování pro začátečníky spustí v druhé polovině dubna volnočasový klub U Létající ryby, který v Bohumíně působí pod záštitou spolku Maryška a domu dětí a mládeže. Účastníci kurzu si postupně uháčkují čelenku, náramek, tašku, rukavičky bezprsťáčky a další věci dle zájmu.
Televizní zprávy z Bohumína nově i v Regionální televizi.CZ 11.4.2016

Televizní zprávy z Bohumína nově i v Regionální televizi.CZ

Televizní zprávy z Bohumína diváci naladí nově také na celostátní stanici Regionální TV.CZ, která v Moravskoslezském kraji vysílá na 50. kanálu DVB-T. Bohumínská televize TIK do vysílání vstupuje šestkrát týdně, vždy v pondělí a v úterý.
Gymnazisté z Bohumína ovládli dějepisnou soutěž 10.4.2016

Gymnazisté z Bohumína ovládli dějepisnou soutěž

Studenti Gymnázia Františka Živného v Bohumíně zvítězili v krajském kole mezinárodní dějepisné soutěže a postupují do finále. Ve vědomostním klání se utkala družstva 11 gymnázií z celého kraje. Regionální část už potřetí za sebou hostilo naše město.
České dráhy dnes obnovují provoz vlaků přes Bohumín 8.4.2016

České dráhy dnes obnovují provoz vlaků přes Bohumín

Dnes (pátek 8. dubna) obnovují České dráhy provoz většiny svých vlaků přes bohumínské nádraží. Správa železniční dopravní cesty instalovala ve stanici provizorní zabezpečovací zařízení. Umožňuje obsluhu přibližně třetiny výhybek a návěstidel na bohumínském nádraží.
S dvoukolákem v noci na stavbu pro balíky polystyrénu 7.4.2016

S dvoukolákem v noci na stavbu pro balíky polystyrénu

Dvacetiletý muž si udělal zálusk na materiál ze stavby zateplení bytového domu ve Štefánikově ulici v Novém Bohumíně. Noční nasazení nezvaného pracanta neušlo pozornosti všímavého občana. Muži zákona chytili pachatele přímo při činu.
Choreografka Lenka Krčová je Bohumínským AMOSEM 2016 6.4.2016

Choreografka Lenka Krčová je Bohumínským AMOSEM 2016

Taneční choreografka Lenka Krčová je držitelkou ocenění Bohumínský AMOS 2016. Titul získala v šestnáctém ročníku městské ankety, která probíhá ke Dni učitelů. Lenka Krčová v Bohumíně vede taneční soubor Radost a Impuls, působí jako volnočasový pedagog v místním domě dětí a mládeže.
V kraji přes 2000 nehod, policisté posilují kontroly 4.4.2016

V kraji přes 2000 nehod, policisté posilují kontroly

Na rychlou jízdu a alkohol za volantem se v těchto dnech intenzivně zaměřují policisté v rámci dopravně bezpečnostních akcí po celém kraji. Od počátku letošního roku v kraji zaznamenali téměř 2000 dopravních nehod.
Přejezdy v Bohumíně budou opět plně funkční 3.4.2016

Přejezdy v Bohumíně budou opět plně funkční

Signalizační zařízení na železničních přejezdech v Bohumíně budou brzy opět funkční. Do automatického provozu je železničáři chtějí uvést v pondělí 4. dubna. Závory a světla vyřadil z provozu skoro před dvěma měsíci ničivý požár ústředního stavědla a dalších částí místního železničního uzlu.
V Bohumíně startuje blokové čištění ulic města 2.4.2016

V Bohumíně startuje blokové čištění ulic města

Ulice Bohumína se podrobí jarnímu úklidu. Velká bloková čištění začnou už v pondělí 4. dubna a postupně se v týdenních intervalech dotknou zhruba dvaceti lokalit. Práce realizuje městská společnost BM servis. Bloková čištění doplňují standardní úklid komunikací.
Provoz na dálnici u Bohumína blokovala nehoda 1.4.2016

Provoz na dálnici u Bohumína blokovala nehoda

Dopravní nehoda dnes (1. dubna) zhruba na půl hodiny zastavila provoz na dálnici D1 u Starého Bohumína. Zraněného řidiče osobního automobilu Škoda Octavia museli spolu se záchranáři vyprostit krajští hasiči ze stanice v Bohumíně.
V Bohumíně startuje filmový festival Oscarů 1.4.2016

V Bohumíně startuje filmový festival Oscarů

Filmovou smršť Oscary ověnčených snímků připravila na duben městská agentura K3. Maratón startuje v místním kině už tuhle sobotu 2. dubna a potrvá až do 23. dubna.
Psí útulek mění provozní dobu a obnovuje venčení 1.4.2016

Psí útulek mění provozní dobu a obnovuje venčení

Městský psí útulek s přechodem na letní čas tradičně upravuje a rozšiřuje návštěvní hodiny. Provozní dobu mění s účinností od 1. dubna. Po zimní přestávce se vrací také oblíbené venčení psů.
Učitel Vladimír Bittner z gymnázia převzal ocenění kraje 31.3.2016

Učitel Vladimír Bittner z gymnázia převzal ocenění kraje

25 pedagogů mateřských, základních, středních a základních škol z moravskoslezského regionu převzalo ocenění z rukou zástupců vedení Moravskoslezského kraje. Vyhodnocení 15. ročníku ankety u příležitosti Dne učitelů proběhlo v Bohumíně.
Muzeum v bunkru Na Trati po zimě otevírá 31.3.2016

Muzeum v bunkru Na Trati po zimě otevírá

Muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína zahajuje už o tomto víkendu novou sezónu. Poprvé se návštěvníkům po zimní přestávce otevře v sobotu 2. dubna odpoledne. Členové Klubu vojenské historie Bohumín, kteří památkově chráněný srub spravují, připravili řadu novinek.
Theo Kabut: Opravdovou krásu ani stáří nezlomí 30.3.2016

Theo Kabut: Opravdovou krásu ani stáří nezlomí

Světem vedou tajuplné a křivolaké cestičky, jeho zavedly z bohumínského Šunychlu přes Frankfurt nad Mohanem až do Maryšky. Bohumínský rodák Theo Kabut maluje obrazy a vystaví je v Salonu Maryška v Novém Bohumíně od 29. března do 5. května 2016.
SOUTĚŽ! Navrhněte pojmenování městské vodácké půjčovny 29.3.2016

SOUTĚŽ! Navrhněte pojmenování městské vodácké půjčovny

Nejen vodáci se mohou zapojit do ankety k pojmenování městské vodácké půjčovny lodí. Soutěž probíhá do konce dubna s tím, že slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na vodáckém odemykání meandrů 25. června.
Rekreační běh se psem nabídne v Bohumíně třetí ročník 28.3.2016

Rekreační běh se psem nabídne v Bohumíně třetí ročník

Běžecké souznění člověka a psa nabídne už třetí ročník Bohumínského canicrossu, sportovní akce pro širokou veřejnost. Zapojit se může každý, kdo má psa. Závod se koná v areálu Gliňoč ve Skřečoni v sobotu 16. dubna.
Dialýza pomáhá v Bohumíně desítkám pacientů 27.3.2016

Dialýza pomáhá v Bohumíně desítkám pacientů

Desítkám pacientů zavislým na umělé ledvině už pomohlo nové dialyzační středisko ve Starém Bohumíně. Soukromý investor ho vloni koncem srpna otevřel v areálu Bohumínské městské nemocnice.
Zloděj zpackal vloupání a poranil si hlavu 26.3.2016

Zloděj zpackal vloupání a poranil si hlavu

Jeli pro něj jako pro zloděje a odváželi ho jako pacienta. Zpackané vloupání do chatky v Nové Vsi skončilo pro zloděje ošetřením v nemocnici, kam ho osobně dopravili strážníci.
Policisté o Velikonocích zvýší dohled na cestách 25.3.2016

Policisté o Velikonocích zvýší dohled na cestách

O Velikonocích bude vyšší dohled. Od pátku 25. do pondělí 28. března moravskoslezští policisté v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší kontroly dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.
Středoškoláci oslavili Mezinárodní den lesů a vody 25.3.2016

Středoškoláci oslavili Mezinárodní den lesů a vody

Mezinárodní den lesů a Mezinárodní den vody oslavili studenti Střední školy Bohumín v přírodě, aby jí pomohli. Ve spolupráci se spolkem Rybářství a celková ekologie krajiny Racek uspořádali úklid okolí vodních nádraží v Gliňoči v Bohumíně-Skřečoni.
Podnikatelé s pomocí MAS Bohumínsko k evropským dotacím 24.3.2016

Podnikatelé s pomocí MAS Bohumínsko k evropským dotacím

Podnikatelé si budou moci prostřednictvím Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko sáhnout na evropské dotace. Jaké možnosti jim nabídne v programovacím období let 2017-2023 evropský Program rozvoje venkova nastíní seminář, který proběhne ve čtvrtek 31. března 2016 od 13 hodin.
Strážníci zadrželi duo, které kradlo jako straka 23.3.2016

Strážníci zadrželi duo, které kradlo jako straka

Dvojici zlodějů, která řádila v centru Bohumína, dopadli městští strážníci. Pachatelé z Ostravy ve věku 44 a 48 let stihli v rozmezí několika málo hodin spáchat několik krádeží. K jejich zadržení pomohl kamerový systém městské policie.
Na Velikonoční pondělí dopoledne ženy a dívky do bazénu zdarma 22.3.2016

Na Velikonoční pondělí dopoledne ženy a dívky do bazénu zdarma

K „šmigrustu“ patří lidový zvyk polévání vodou. A co kdyby té vody bylo trochu víc? Aquacentrum v Bohumíně o svátcích jara posiluje provozní dobu a hlavně chystá dárek pro všechny ženy a dívky – budou mít vstup zdarma.
Bohumín má vlastní velikonoční pohlednice 21.3.2016

Bohumín má vlastní velikonoční pohlednice

Rodině, přátelům a známým mohou Bohumíňáci poslat originální velikonoční pozdrav. Limitovanou edici pohlednic vytvořil pro město fotograf Pavel Čempěl.
Učitelé si vyzkoušeli metodu Snoezelen v praxi 20.3.2016

Učitelé si vyzkoušeli metodu Snoezelen v praxi

Za akreditovaným základním kurzem metody Snoezelen v teorii a praxi se sjeli pracovníci Mateřské, základní a střední školy Slezské diakonie na pracoviště do Starého Bohumína.
Kates má druhé místo a v Taneční skupině roku postupuje 19.3.2016

Kates má druhé místo a v Taneční skupině roku postupuje

Bohumínský taneční soubor Kates bodoval v regionálním kole Taneční skupiny roku. Z Třince, kde probíhala základní část velké tuzemské taneční soutěže, si tým dospělých tanečníků přivezl 2. místo.
Velikonoční tradice, živá zvířátka i pouliční cirkus na jarmarku 18.3.2016

Velikonoční tradice, živá zvířátka i pouliční cirkus na jarmarku

Na osm desítek prodejců, živá zvířátka a nevšední pouliční cirkus. To a ještě více slibuje Velikonoční jarmark v Bohumíně už zítra, v sobotu 19. března. Od 8 do 15 hodin proběhne na náměstí T. G. Masaryka a v kině K3.
Vydají se po stopách historie Starého Bohumína 18.3.2016

Vydají se po stopách historie Starého Bohumína

Po stopách historie Bohumína se vydají čtenáři knihovny K3 spolu se členy občanského sdružení Hraniční meandry Odry a dalšími zájemci z řad široké veřejnosti. V neděli 20. března zvou na průvodcovskou prohlídku Starým Bohumínem. Sraz bude na tamním náměstí ve 14 hodin.
Mladíci převraceli popelnice, pak se schovali do křoví 17.3.2016

Mladíci převraceli popelnice, pak se schovali do křoví

Mejdan se zvrhl v řádění. Jako smyslu zbavená si počínala parta mladíků, která si to rozdala s popelnicemi v Tovární ulici v Záblatí. Povedenému triu nedalo moc práce, aby nádoby plné odpadků převrátilo. Následoval úklid – pod dohledem policie.
Nová zvířecí farma ponese název Mauglího ranč 17.3.2016

Nová zvířecí farma ponese název Mauglího ranč

Nový zvířecí koutek v Hobbyparku v parku Petra Bezruče ponese název Mauglího ranč. Návrh na pojmenování získal nejvíce hlasů v internetové anketě na webu města. Bospor plánuje otevření minifarmy, situované v těsné blízkosti interaktivní dětské Mauglího stezky, na Den dětí 1. června.
Populární poutník Ladislav Zibura zavítá do Bohumína 16.3.2016

Populární poutník Ladislav Zibura zavítá do Bohumína

Jeden z nejpopulárnějších poutníků současnosti už dnes (středa 16. března) zavítá do Bohumína. Stand-up cestopis nabídne Ladislav Zibura v kině K3 od 19 hodin. 23letý poutník je autorem knihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Jeho vyprávění už v Česku slyšely tisíce lidí.
Po sněhových srážkách zastihne region náledí 15.3.2016

Po sněhových srážkách zastihne region náledí

Meteorologové upozorňují na náledí. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 15.03.2016 22:00 do středy 16.03.2016 10:00.
Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce 15.3.2016

Moravskoslezští policisté se zaměřili na chodce

Policisté v Moravskoslezském kraji se zaměřili na dodržování novely zákona o provozu na pozemních komunikacích se zaměřením na chodce. Muži zákona hlídkovali především na místech se zvýšeným pohybem chodců, a to jak v obci, tak i mimo obec.
Siláci se utkají o titul vítěze Bohumínského benchpressu 15.3.2016

Siláci se utkají o titul vítěze Bohumínského benchpressu

Tělocvična v sokolovně TJ Viktorie ve Starém Bohumíně bude patřit silným mužům a ženám. Tamní oddíl silového trojboje vyhlašuje 15. ročník Starobohumínského benchpressu. Závod v tlaku v leže pořádá pro širokou veřejnost v sobotu 2. dubna 2016 od 11 hodin.
Meteorologové předpovídají sněhové srážky 14.3.2016

Meteorologové předpovídají sněhové srážky

Meteorologové předpovídají v regionu silné sněžení. Upozornění pro Moravskoslezský kraj platí od úterý 15.03.2016 02:00 do úterý 15.03.2016 08:00 (respektive 10:00).
Knihovna: Amnestie, stand-up cestopis, besedy i putování za historií 14.3.2016

Knihovna: Amnestie, stand-up cestopis, besedy i putování za historií

Doslova festival akcí připravila bohumínská knihovna K3 u příležitosti oblíbeného projektu „Březen – Měsíc čtenářů“. Od 14. do 19. března například vyhlašuje upomínkovou amnestii, pořádá besedu s populárním cestovatelem a vydá se po stopách historie města.
Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo události 13.3.2016

Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo události

Zdravotnická záchranná služba v České republice má nového pomocníka při hledání polohy pacientů, volajících na linku 155. Je jím nová aplikace pro „chytré“ mobilní telefony. V život ohrožující situaci stačí přidržet nouzové tlačítko na displeji.
Knižní historický průvodce Bohumínem bohatší a aktualizovaný 12.3.2016

Knižní historický průvodce Bohumínem bohatší a aktualizovaný

Rozšířené vydání obohacené o nové kapitoly. Kniha „Od Bogunu k Bohumínu“ vychází po deseti letech od premiéry v reedici a na jaře se představí veřejnosti. Knižním historickým průvodcem si Bohumín připomíná letošní 760. výročí první písemné zmínky.
Záblatské Šibřinky na dvoře krále Karla IV. 12.3.2016

Záblatské Šibřinky na dvoře krále Karla IV.

V improvizovaný dvůr Karla IV. se na několik hodin změnila sokolovna v Záblatí. V letošním roce uplyne 700 let od narození významného českého panovníka a tento motiv si vybrala TJ Sokol Záblatí pro tradiční Šibřinky.
Končí termín pro podání přihlášek na střední školy 11.3.2016

Končí termín pro podání přihlášek na střední školy

Žáci, kteří chtějí studovat na středních školách, mají poslední dny na to, rozmyslet si, kam se ke studiu přihlásit. Termín pro podání přihlášek totiž končí v úterý 15. března.
Zdeněk Veselý dopsal kroniku Bohumína roku 2015 11.3.2016

Zdeněk Veselý dopsal kroniku Bohumína roku 2015

Události, fotografie i glosy obsahuje kronika Bohumína roku 2015. Poslední tečku v soupisu událostí uplynulého roku udělal kronikář Zdeněk Veselý počátkem března. Radní města kroniku oficiálně převezmou v polovině měsíce.
Studentkám gymnázia zaplatí zahraniční pobyt sponzor 10.3.2016

Studentkám gymnázia zaplatí zahraniční pobyt sponzor

Skoro čtyři týdny dlouhý jazykový kurz čeká letos v létě na tři studentky Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Zahraniční pobyt spojený s intenzivní výukou angličtiny jim zaplatí absolventka gymnázia Kateřina Volínová. Škole věnovala 150 tisíc korun.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad