Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Bohumín podporuje kotlíkové dotace, proběhne konzultační den 22.1.2016

Bohumín podporuje kotlíkové dotace, proběhne konzultační den

Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, budou moci od 1. února do 29. dubna žádat Moravskoslezský kraj o dotaci. Zájemcům z Bohumína přijedou s podáním žádosti poradit úředníci krajského úřadu v úterý 26. ledna odpoledne.
Meteorologové vydali kvůli mrazu další výstrahu 21.1.2016

Meteorologové vydali kvůli mrazu další výstrahu

Vlna mrazů nepolevuje. Meteorologové vydali novou výstrahu, která platí pro Moravskoslezský kraj od čtvrtka 21.01.2016 21:00 do pátku 22.01.2016 10:00 hodin.
Ředitele škol vítali v Dolní Lutyni chlebem a solí 21.1.2016

Ředitele škol vítali v Dolní Lutyni chlebem a solí

Školy na Bohumínsku chtějí společnými silami dosáhnout na evropské dotace a založily proto pracovní skupinu pro vznik k tomu účelu klíčového Místního akčního plánu vzdělávání. První letošní velká porada ředitelů škol proběhla v Dolní Lutyni.
Varhany ve Vrbici potřebují opravu, pomůže koncert 20.1.2016

Varhany ve Vrbici potřebují opravu, pomůže koncert

Koncert, jehož výtěžek přispěje na opravu starých varhan, proběhne už zítra (čtvrtek 21. ledna) ve Vrbici. Novoroční koncert v kostele svaté Kateřiny a svatého Jakuba začíná v 18 hodin.
Střední školy v Bohumíně lákají nové studenty 19.1.2016

Střední školy v Bohumíně lákají nové studenty

Gymnázium Františka Živného a Střední škola Bohumín v lednu cílí na nové žáky a ukážou všechna svá trumfová esa. Obě školy v lednu pořádají den otevřených dveří pro širokou veřejnost.
Bohumínští vybírají název pro zvířecí farmu 18.1.2016

Bohumínští vybírají název pro zvířecí farmu

Přibližně 80 návrhů už lidé poslali k pojmenování nové zvířecí minifarmy, která vzniká v parku Petra Bezruče. Anketa probíhá do konce ledna. Novou atrakci pro děti a celé rodiny chtějí v Bohumíně otevřít 1. června na Den dětí.
Moravskoslezsko opět v anketě Kraj mého srdce 17.1.2016

Moravskoslezsko opět v anketě Kraj mého srdce

Moravskoslezský kraj se také v letošním roce uchází o podporu v prestižní internetové anketě „Kraj mého srdce“. Její 4. ročník pořádá redakce „KAM po Česku“ pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Rezervace míst na dětských táborech je v plném proudu 16.1.2016

Rezervace míst na dětských táborech je v plném proudu

V předstihu si rodiče v Bohumíně rezervují pro své děti místo na pobytových táborech. Místní dům dětí a mládeže Fontána připravuje tři turnusy, které tradičně uspořádá na své turistické základně v Návsí u Jablunkova. Vypraví se tam až 140 dětí.
Aukce obrazu kocoura Barnabáše pomůže opuštěným kočkám 15.1.2016

Aukce obrazu kocoura Barnabáše pomůže opuštěným kočkám

Dražba originálního obrazu brněnské malířky Romany Štryncl pomůže opuštěným kočkám. Výtěžek aukce poputuje útulku Kočky Bohumín, který působí v Pudlově. Dražba probíhá na internetu do 12. února.
Vodáci mají nový klíč k odemykání a zamykání Olše 14.1.2016

Vodáci mají nový klíč k odemykání a zamykání Olše

Vodácký spolek Posejdon, který sdružuje vodáky z Věřňovic, Bohumína a dalších měst i obcí v okolí, dostal nový klíč. Symbol, kterým vodáci odemykají a zamykají řeku, vytvořil umělecký řezbář Stanislav Filip.
Aquacentrum otevírá novou vlastní posilovnu 13.1.2016

Aquacentrum otevírá novou vlastní posilovnu

Bohumínské aquacentrum otevírá vlastní posilovnu. Novinku připravila městská společnost Bospor v prvním patře krytého bazénu a zázemí vybavila moderními posilovacími stroji. Návštěvníci se sem mohou poprvé vypravit právě dnes, ve středu 13. ledna od 12 hodin.
Recidivista neodolal a odcizil sportovní obuv 12.1.2016

Recidivista neodolal a odcizil sportovní obuv

Kvůli sportovním botám teď má vážné problémy se zákonem. Zloděj, který si vyhlédl v chodbě jednoho z bohumínských domů zajímavou obuv, nepočítal s tím, že ho chytí přímo při činu. Jako recidivista má strážcům zákona co vysvětlovat.
Zápisy do prvních tříd v Bohumíně 3. a 4. února 11.1.2016

Zápisy do prvních tříd v Bohumíně 3. a 4. února

Zápisy do prvních tříd základních škol proběhnou v Bohumíně v jednotném termínu. Městem zřizované školy je vyhlašují na 3. a 4. února, dle individuálních časových rozpisů. Rodiče budou k zápisu potřebovat svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.
Kraj pořádá konzultační dny a semináře ke kotlíkovým dotacím 10.1.2016

Kraj pořádá konzultační dny a semináře ke kotlíkovým dotacím

Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, budou moci od 1. února do 29. dubna žádat Moravskoslezský kraj o stopadesátitisícovou dotaci. Mezi občany na výměnu starých neekologických kotlů na pevná paliva kraj rozdělí téměř půl miliardy korun.
Meteorologové upozorňují na ledovku 9.1.2016

Meteorologové upozorňují na ledovku

Meteorologové varují před ledovkou. Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od soboty 09.01.2016 22:00 do neděle 10.01.2016 14:00 hodin.
Za černé skládky odpadu padaly pokuty 9.1.2016

Za černé skládky odpadu padaly pokuty

Zakládat černé skládky se nevyplácí. Jejich tvůrci musejí počítat minimálně s tučnou pokutou. Nadále platí, že autor nepořádku si musí po sobě svinčík také uklidit.
Hasiči zachraňovali v Dolní Lutyni zesláblého koně 8.1.2016

Hasiči zachraňovali v Dolní Lutyni zesláblého koně

Hasiči zachraňovali v Dolní Lutyni zesláblého koně. Starší zvíře leželo na zemi u pletivového plotu a nebylo schopné vstát. Hasiči zasahovali s asistencí jeřábu.
Novoročenky z recyklovatelného materiálu 7.1.2016

Novoročenky z recyklovatelného materiálu

Papír, sklo, plast. Právě z těchto materiálů vytvořili bohumínští školáci novoročenky, které přihlásili do výtvarné soutěže vyhlášené místní základní uměleckou školou.
Novinky v cestovních dokladech od 1. ledna 6.1.2016

Novinky v cestovních dokladech od 1. ledna

1. ledna 2016 vstoupila v platnost novela zákona o cestovních dokladech. Například podat žádost o vydání cestovního pasu a převzít vyhotovený cestovní pas bude možné na kterémkoliv obecním úřadu obce s rozšířenou působností.
Za novoročními koncerty do kina i do kostela 5.1.2016

Za novoročními koncerty do kina i do kostela

První dny roku 2016 patří v oblasti kultury novoročním koncertům. V Bohumíně je pořádá městská kulturní agentura K3 a také Slezská diakonie. Proběhnou 6. ledna a 14. ledna 2016.
Novinky v občanských průkazech od 1. ledna 4.1.2016

Novinky v občanských průkazech od 1. ledna

1. ledna 2016 vstoupila v platnost novela zákona o občanských průkazech. Jaké vybrané změny přináší? Například doba platnosti občanského průkazu občanů starších 70 let bude 35 let od data vydání.
Teplota klesne až k -12 stupňům Celsia 3.1.2016

Teplota klesne až k -12 stupňům Celsia

Předpověď meteorologů se naplňuje, v Moravskoslezském kraji hlásí meteostanice silný mráz. Výstraha meteorologů pro region platí od neděle 03.01.2016 16:00 hodin do pondělí 04.01.2016 10:00 hodin.
Kočky, obrazy, písně a básně aneb Souhvězdí Bohumila Hrabala 3.1.2016

Kočky, obrazy, písně a básně aneb Souhvězdí Bohumila Hrabala

Romana Štryncl a výstava olejomaleb „Souhvězdí Bohumila Hrabala“ s básněmi Aleny Vávrové. Jiří Vondrák – koncert pro kočky, verše v podání Lucie Semančíkové a zahájení dražby obrazu, jejíž výtěžek podpoří útulek Kočky Bohumín. To vše v Salonu Maryška.
Malí bohumínští hokejisté získali na turnaji bronz 2.1.2016

Malí bohumínští hokejisté získali na turnaji bronz

Mezinárodní účasti se těšil turnaj v minihokeji, který v hale zimního stadionu pořádal místní hokejový klub HC Bospor Bohumín. Na ledovou plochu nastoupili žáci druhých tříd z klubů HC Orlová, AZ Havířov, HC Bospor Bohumín a polského GKS Jastrzębie.
Výjezdů hasičů na přelomu roku v regionu přibylo 1.1.2016

Výjezdů hasičů na přelomu roku v regionu přibylo

V průběhu uplynulé noci vyjížděli hasiči v Moravskoslezském kraji celkem ke 43 událostem. V porovnání s předešlými pěti lety to znamená mírný nárůst počtu výjezdů, v minulých letech se počet silvestrovských výjezdů pohyboval v rozmezí od 30 do 40.
Záchranáři registrovali o Silvestru o 40 procent výjezdů více 1.1.2016

Záchranáři registrovali o Silvestru o 40 procent výjezdů více

Přibližně o 40 procent výjezdů více než obvykle zaznamenali moravskoslezští záchranáři v průběhu oslav Silvestra a příchodu roku 2016. Posádky v kraji zasahovaly od rána 31.12.2015 do sedmé hodiny ranní 1.1.2016 ve 421 případech.
Silvestrovská noc byla z pohledu policistů v kraji poměrně klidná 1.1.2016

Silvestrovská noc byla z pohledu policistů v kraji poměrně klidná

Poslední hodiny roku 2015 byly v Moravskoslezském kraji podle policistů klidnější, bez vážnějších událost. Do půlnoci přijali průměrný počet oznámení, který většinou bývá v pátek či sobotu.
Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi 1.1.2016

Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi

Starosta Bohumína Petr Vícha pozdraví občany města hned v prvních hodinách nového roku. Se štábem Televizního informačního kanálu (TIK Bohumín) natočil novoroční projev, který Bohumíňáci uvidí od soboty 2. ledna 2016.
Bezpečnost při oslavě silvestra nepodceňujte 31.12.2015

Bezpečnost při oslavě silvestra nepodceňujte

Mnohatisícové až milionové škody – to je výsledek silvestrovských oslav v Moravskoslezském kraji v několika posledních letech. Vedle toho často hoří na přelomu starého a nového roku plastové i plechové kontejnery na tuhý komunální odpad a jehličnany.
Otužilci se budou na Nový rok koupat v Kališově jezeře 31.12.2015 Ukaž na letecké mapě

Otužilci se budou na Nový rok koupat v Kališově jezeře

Nejen otužilci se na Nový rok vrhnou do chladné vody Kališova jezera v Šunychlu. Třetí ročník Novoročního ponoru proběhne v pátek 1. ledna od 14 hodin v Šunychlu u Kališova jezera u pěchotního srubu MO S-3 U mlýna.
Pátrají po řidiči, který s vozidlem narazil do cyklisty 30.12.2015

Pátrají po řidiči, který s vozidlem narazil do cyklisty

Na křižovatce ulic Drátovenská a Ostravská v Bohumíně-Pudlově se ve čtvrtek 17. prosince střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Ke kolizi došlo kolem 17:30 hodin. Policisté pátrají po osobním vozidle stříbrné nebo šedé barvy, tovární značky Octavia nebo Felicia, v provedení combi.
Až do Tří králů mohou lidé pomáhat opuštěným kočkám 30.12.2015

Až do Tří králů mohou lidé pomáhat opuštěným kočkám

Až do Tří králů mohou lidé po celém Česku pomáhat opuštěným kočkám a v rámci projektu „Kočičí přání“ plnit na internetu dobrovolnou výší příspěvku jejich virtuální misky. Dobročinný projekt pořádá spolek Devět životů a aktivně se do něj zapojuje kočičí depozit z Bohumína-Pudlova.
Vítězství si z fotbalového turnaje odnesli hasiči 30.12.2015

Vítězství si z fotbalového turnaje odnesli hasiči

Profesionálním hasičům z Bohumína šla kopaná nejlépe. Zvítězili v letošním ročníku turnaje, kde si změřilo síly šest družstev hráčů. Turnaj s dlouholetou tradicí pořádá Městská policie Bohumín ve spolupráci s partnery.
Kopytovští dostali člun od karvinských strážníků 29.12.2015

Kopytovští dostali člun od karvinských strážníků

Dobrovolní hasiči z Kopytova dostali darem záchranářský motorový člun, který původně sloužil karvinským městským strážníkům. Zastupitelé Karviné v listopadu rozhodli, že kopytovským věnují člun včetně podvozku a výkonného motoru.
Rok 2015 v Bohumíně zakončí v pohybu 28.12.2015 Ukaž na letecké mapě

Rok 2015 v Bohumíně zakončí v pohybu

Sportovní rok v Bohumíně zakončí Silvestrovský běh. Jeho 17. ročník se uskuteční v parku Petra Bezruče ve středu 30. prosince od 16 hodin. Na malé i velké běžce čekají zajímavé a nevšední ceny.
Moravskoslezští záchranáři prožili pracovní svátky 27.12.2015

Moravskoslezští záchranáři prožili pracovní svátky

Zdravotničtí záchranáři v kraji prožili vánoční svátky v plném pracovním nasazení. Během tří uplynulých dní museli záchranáři vyjíždět téměř tisíckrát. V průběhu Štědrého dne to bylo 300 případů, 25. prosince 320 událostí a včera 340 výjezdů sanitních vozidel.
Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný 25.12.2015

Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný

Štědrý den se z pohledu hasičů obešel v Moravskoslezském kraji bez vážných událostí. V Bohumíně hasiči nemuseli vyjíždět, večer pouze preventivně asistovali při štědrovečerním setkání lidí na náměstí.
Vánoční muzicírování vzpomene Jakuba Jana Rybu 24.12.2015

Vánoční muzicírování vzpomene Jakuba Jana Rybu

Hudebníka a hudebního skladatele Jakuba Šimona Jana Rybu připomene letošní Vánoční muzicírování ve Starém Bohumíně. Pokračování oblíbených koncertů připravuje občanské sdružení Přátel bohumínské historie a římskokatolická farnost ve Starém Bohumíně.
Sportovní hala v době Vánoc a volných dnů 23.12.2015

Sportovní hala v době Vánoc a volných dnů

Sportovní hala Bospor nabízí svá sportoviště veřejnosti v průběhu celého roku, období Vánoc a volných dnů nevyjímaje. Spolu s hřištěm s umělým trávníkem je zde k dispozici hřiště s polyuretanovým povrchem, kurt s betonovou stěrkou i samostatný kurt pro badminton, který splňuje soutěžní parametry.
Bohumínští posílili řady atletických rozhodčích 22.12.2015

Bohumínští posílili řady atletických rozhodčích

Český atletický svaz (ČAS) posílili noví rozhodčí, tři z nich jsou z Bohumína. Členové místního atletického klubu úspěšně prošli školením a kurzem pro tento post.
Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů 21.12.2015

Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů

Čas vánoční lze prožít v pohybu, městská společnost Bospor zve do Bospor arény. Vezměte brusle a zavítejte do haly zimního stadionu za parkem Petra Bezruče, kde dostane prostor veřejné bruslení i diskotéka na ledě. V Bospor aréně funguje také půjčovna bruslí.
Nejlepší čtenářka Bohumína přečetla 1368 knih 20.12.2015

Nejlepší čtenářka Bohumína přečetla 1368 knih

Rekordmankou ve čtení knih je v Bohumíně Stanislava Hloušková, za letošní rok si v knihovně K3 vypůjčila a přečetla 1368 knih a menších brožur. Ocenění nejlepších čtenářů městská knihovna organizuje pravidelně od roku 2010.
Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů 19.12.2015

Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů

Zpříjemněte si čas vánoční a volné dny pobytem v bohumínském aquacentru. Tobogán, plavecký a průplavový bazén, whirlpool, sauny a novinka v podobě venkovního whirlpoolu lákají k návštěvě, zve městská společnost Bospor.
Kraj zveřejní podrobnosti k další vlně kotlíkových dotací 18.12.2015

Kraj zveřejní podrobnosti k další vlně kotlíkových dotací

Moravskoslezský kraj dnes (18. prosince) zveřejní podrobnosti k dotačnímu programu dalších „kotlíkových dotací“ k pořízení nového, ekologického kotle. Bohumín přispěje žadatelům s trvalým pobytem na území města ke státní dotaci dalších až 10 procent ze svého rozpočtu.
Ovzduší v hledáčku městských policistů 18.12.2015

Ovzduší v hledáčku městských policistů

Bohumínští městští strážníci se v uplynulých týdnech intenzivněji zaměřili na ochranu ovzduší. Například za porušování obecně závazné vyhlášky k zákazu pálení listí sáhli muži zákona k několika pokutám.
Svoz bioodpadu je v Bohumíně populární 17.12.2015

Svoz bioodpadu je v Bohumíně populární

O svoz bioodpadu je v Bohumíně zájem, služba v Bohumíně funguje od roku 2011. Zatímco na počátku ji využívalo kolem 40 lidí, v letošním roce šlo už o 316 domácností. Městská kompostárna přijala 1239 tun zeleného materiálu.
Děti z diagnostického ústavu nabídnou výrobky na jarmarku v Nové Karolině 16.12.2015

Děti z diagnostického ústavu nabídnou výrobky na jarmarku v Nové Karolině

Do projektu Jarmarky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i dětský diagnostický ústav v Bohumíně. Cílem celé akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily.
První silvestrovská oslava Pod Zeleným dubem 15.12.2015

První silvestrovská oslava Pod Zeleným dubem

Uvítejte rok 2016 v secesní kulturní památce na česko-polské hranici. Hotel Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně pořádá první velkou silvestrovskou oslavu, buďte u toho ve čtvrtek 31. prosince 2015. Cena vstupenky pro pár je 1800 korun (300 zł).
Silový čtyřboj ovládli kluci ze škol Masarykova a ČSA 14.12.2015

Silový čtyřboj ovládli kluci ze škol Masarykova a ČSA

Jakub Gryc z Gymnázia Františka Živného a Dominik Hajek ze základní školy ČSA ovládli letošní ročník městského sportovního kola v silovém čtyřboji. Patnáctý ročník populární sportovní akce pořádal školní sportovní klub gymnázia.
Do bufetu v nemocnici se vloupali zloději, kvůli cigaretám 13.12.2015

Do bufetu v nemocnici se vloupali zloději, kvůli cigaretám

Bufet v Bohumínské městské nemocnici před pár dny navštívili nezvaní hosté. Zloději se rozhodli, že si tam pod rouškou tmy přijdou k cigaretám. Jednoho z pachatelů zadrželi městští strážníci.
Jízdní řády vlaků a autobusů se mění od 13. prosince 12.12.2015

Jízdní řády vlaků a autobusů se mění od 13. prosince

Občané Moravskoslezského kraje, kteří jezdí vlakem nebo linkovými autobusy, by měli od 13. prosince počítat s rozsáhlými změnami ve veřejné osobní linkové a drážní dopravě. Změní se nejenom jízdní řády tak, aby na sebe spoje lépe navazovaly, ale aby byly i vlaky s autobusy kvalitněji propojeny.
Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezsko 11.12.2015

Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezsko

Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezský kraj. Zasedal zde monitorovací výbor Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, který dohlíží na financování projektů evropskými dotacemi v kraji. Jednání vedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.
Bohumín dál intenzivně hledá zubního lékaře 10.12.2015

Bohumín dál intenzivně hledá zubního lékaře

Bohumín dál intenzivně hledá dalšího zubního lékaře. Na základě žádosti a podnětu města vypsal Moravskoslezský kraj už druhé veřejné výběrové řízení. Zájemci se mohou přihlásit do 4. ledna 2016.
Bohumín má tři nové turistické vizitky 9.12.2015

Bohumín má tři nové turistické vizitky

Sběru speciálních vizitek do deníku v Česku propadly tisíce turistů. Nově si mohou do sbírky přidat rovnou tři tematické turistické známky z Bohumína. V aktuální edici město vydalo rovnou tři, a to s motivy radnice, Penzionu ve věži a secesního společenského domu Pod Zeleným dubem.
Velký taneční galavečer Pod Zeleným dubem 8.12.2015

Velký taneční galavečer Pod Zeleným dubem

Přátelé společenských tanců si v závěru letošního roku dají sraz ve společném domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Taneční galavečer pro širokou veřejnost tam mimo jiné zakončí podzimní sezónu kurzu společenských tanců.
Děti v domově dostanou od bohumínských školáků dárky 7.12.2015

Děti v domově dostanou od bohumínských školáků dárky

Čtrnáct dětí v dětském domově ve Velkých Heralticích u Opavy bude mít letos hezčí Vánoce. Školáci z Bohumína jim nakoupili dárky, které pořídili z výtěžku dobročinné akce. Jejím iniciátorem byl žákovský parlament základní školy ČSA.
Mateřinky na Bohumínsku budou úzce spolupracovat 4.12.2015

Mateřinky na Bohumínsku budou úzce spolupracovat

Mateřinky se intenzivně připravují na projekty a akce v roce 2016. Ředitelé a vedoucí všech zařízení na Bohumínsku se proto sešli na společné poradě, aby zkoordinovali spolupráci, mimo jiné i s ohledem na čerpání dotací.
Nejen jazzové Vánoce Pod Zeleným dubem 3.12.2015

Nejen jazzové Vánoce Pod Zeleným dubem

Originální večer sváteční muziky v nevšedním provedení nabídne v adventním čase společenský dům Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně na česko-polské hranici. V neděli 20. prosince od 19 hodin uvede komorní koncert kapely Plessound.
V Bohumíně se utkají o tituly mistrů v hip hopu a disco dance 2.12.2015

V Bohumíně se utkají o tituly mistrů v hip hopu a disco dance

Po domácím šampionátu v artových disciplínách uvítá Bohumín v sobotu 5. a neděli 6. prosince účastníky dalšího tanečního mistrovství České republiky. První soutěžní den bude ve sportovní hale Bospor patřit hip hopu, na který pak naváží o den později vyznavači disco dance.
Vyřízení občanského průkazu a pasu nenechávejte na konec roku 1.12.2015

Vyřízení občanského průkazu a pasu nenechávejte na konec roku

Nenechávejte vyřízení osobních dokladů na konec roku, apeluje ministerstvo vnitra. V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech proběhne nutná odstávka potřebných systémů pro nabírání žádostí a vydávání dokladů.
Pro 500 korun přepadla pachatelka 79letou důchodkyni 30.11.2015

Pro 500 korun přepadla pachatelka 79letou důchodkyni

Chamtivá zlodějka si vyhlédla snadnou kořist. Neznámá pachatelka se v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně vrhla na seniorku jdoucí o berlích, aby ji okradla o kabelku.
Charitativní adventní koncert pomohl malé Johance 30.11.2015

Charitativní adventní koncert pomohl malé Johance

Přesně 9060 korun vybrali návštěvníci adventního koncertu ve Starém Bohumíně pro handicapovanou Johanku Cieslarovou z Bohumína. Tradiční hudební program pořádalo občanské sdružení Přátel bohumínské historie a římskokatolická farnost ve Starém Bohumíně. Akci podpořilo město.
Strážníci zadrželi zloděje, kteří vnikli do domů 30.11.2015

Strážníci zadrželi zloděje, kteří vnikli do domů

Bohumínští městští strážníci v uplynulých dnech překazili plány hned několika zlodějům, kteří si dělali zálusk na obytné domy. Muži zákona zadrželi lapky přímo při činu.
Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace 28.11.2015

Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace

Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, by měli od půlky prosince sledovat úřední desku moravskoslezského krajského úřadu. Moravskoslezský kraj totiž ještě v závěru letošního roku vyhlásí dotační program „kotlíkových dotací“.
Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám 26.11.2015

Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám

Mladí lidé chtějí spolu s rodiči pomoci kočičímu útulku v Bohumíně-Pudlově. V Salonu Maryška se od září scházeli ve výtvarné dílně, kde vyráběli drobné dárečky a dekorační předměty. Výtěžek z jejich prodeje dobrovolníci věnují na provoz kočičího depozitu, krmivo a veterinární péči o kočky.
Adventní koncert na pomoc malé Johance 25.11.2015

Adventní koncert na pomoc malé Johance

Letošní adventní koncert ve Starém Bohumíně podpoří dvouletou Johanku Cieslarovou z Bohumína. Vybrané vstupné pomůže uhradit péči o handicapovanou holčičku. Koncert se koná v kostele Narození Panny Marie v neděli 29. listopadu od 16 hodin.
Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem 24.11.2015

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila v době topné sezóny za čerstvým vzduchem do hor. V dětské léčebně respiračních nemocí, kde je i speleoterapie, stráví 28 dnů. Jde o malé děti, které doprovázejí rodiče, prarodiče a další rodinní příslušníci.
Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou 23.11.2015

Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou

Rackovi, unášenému řekou Odrou, pomohli krajští hasiči z Bohumína. Pták plul po hladině a nohy měl zamotané v igelitovém sáčku naplněném vodou.
Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová 23.11.2015

Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová

Absolutní vítězkou pěvecké soutěže Bohumínská superstar 2015 se stala dvanáctiletá Lucie Macurová z Dolní Lutyně. Svou písní Nová dimenze z muzikálu Adams Family ohromila nejen porotu ale i diváky v sále.
Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu 21.11.2015

Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu

Fotbalový turnaj pro širokou veřejnost organizuje ve sportovní hale vedle aquacentra městská společnost Bospor. Půjde o předvánoční rekreační sportovní akci, která se uskuteční v sobotu 19. prosince. Zájemci se mohou hlásit už nyní.
Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina 20.11.2015

Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom dává důkazy hned dvěma módními přehlídkami, ta v Bohumíně se koná už zítra (sobota 21. 11.) v kině.
Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga 20.11.2015

Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga

Sobota 21. listopadu patří stolnímu tenisu, oddíl TJ Sokol Záblatí pořádá 11. ročník Memoriálu Miloše Freitaga. Sportovní akce věnovaná osobnosti, která stála u znovuobnovení sokolské jednoty v Záblatí po roce 1989, začíná v 9 hodin.
V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach 19.11.2015

V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach

V areálu firmy Bochemie probíhá dnes dopoledne (19. listopadu) cvičný chlorový poplach za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.
Adventní výstava plná rukodělných dárků 19.11.2015

Adventní výstava plná rukodělných dárků

Ručně vyráběné vánoční dárečky, dekorace a doplňky jsou hlavním motivem nové prodejní výstavy ve Starém Bohumíně. Za inspirací se vydejte do domu U Rytíře, do klubovny občanského sdružení Přátel bohumínské historie.
Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově 18.11.2015

Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově

Žákovský parlament základní školy ČSA v Bohumíně se rozhodl pomoci dětem z Bohumína, které jsou z různých důvodů v dětských domovech. Pořádá charitativní akci a z jejího výtěžku dětem nakoupí vánoční dárky.
Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto 17.11.2015

Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto

Bohumínský Domov Jistoty získal od Moravskoslezského kraje coby zřizovatele nový automobil se speciální úpravou pro imobilní klienty. Domov se stará o seniory a také o osoby s duševním onemocněním.
Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin 16.11.2015

Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin

Byl to dobře připravený zloděj, vzal si na místo činu nádobíčko a nic neponechal náhodě. Krádež jízdního kola se mu zdařila, ale z lupu se neradoval dlouho. Osmnáctiletého výrostka dopadli policisté.
Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě 16.11.2015

Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom přesvědčí hned dvěma módními přehlídkami, a to v Ostravě a v Bohumíně.
V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji 16.11.2015

V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji

V těsném sousedství oblíbené Mauglího stezky pro děti v hobbyparku vznikne malá zvířecí farma. Městská společnost Bospor, která ji bude provozovat, vyhlašuje soutěž na její pojmenování. Anketa probíhá do konce ledna 2016.
Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc 15.11.2015

Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc

Zákrok proti vandalství a stejně tak poskytnutí první pomoci. I tyhle zásahy mají v listopadu na svém kontě městští strážníci v Bohumíně. Informoval o tom jejich ředitel.
Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů 13.11.2015

Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů

V tomto týdnu se moravskoslezští policisté zaměřili v rámci dopravně preventivní akce především na viditelnost chodců a cyklistů. S policisty se lidé mohou v rámci této akce setkat především na vyznačených přechodech pro chodce u škol, obchodních center.
Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici 12.11.2015

Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici

Ve sklepě zříceniny bývalého statku poblíž řeky Olše se našla nevybuchlá válečná munice. Policisté přijali oznámení občana ve středu 11. listopadu odpoledne. Na místo vyrazil pyrotechnik.
Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto 11.11.2015

Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto

Pohodový vstup dítěte do první třídy je cílem hned několika projektů bohumínských škol a organizací. V tomto týdnu taková přípravná setkání nabízejí základní škola na třídě Edvarda Beneše a základní škola ČSA v Novém Bohumíně.
Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem 10.11.2015

Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem

Společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně na hranici Česka a Polska je multifunkční, probíhají v něm pravidelné volnočasové taneční a pohybové cykly. V pátek 13. listopadu komplex hostí po rozsáhlé rekonstrukci první větší ples.
Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku 9.11.2015

Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku

Bohumínská rocková kapela Grog je v anketě Český slavík Mattoni 2015. Hlasování probíhá formou SMS zpráv a na internetu. Vloni kapela skončila na 65. místě, předloni na 73. místě.
Salon Maryška hostí fotografické Spojení 8.11.2015

Salon Maryška hostí fotografické Spojení

Život chtěl, aby si k sobě našli cestu. Po zdravotní i umělecké stránce. V Salonu Maryška nabízejí společnou výstavu fotografií mladá fotografka a filmařka Nikola Liberdová z Bohumína a primář ortopedie v nemocnici v Ostravě-Fifejdách Michal Mačák.
Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve 7.11.2015

Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve

Skřečoňský most v Bohumíně je pro veškerou dopravu znovu plně průjezdný. Stavbařům se povedlo urychlit plánovanou záruční kontrolu ložisek a nosného systému. V sobotu 7. listopadu pozdě odpoledne uvedli kolos znovu do provozu.
Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci 6.11.2015

Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci

Začala topná sezóna. Jak se zdá, v peci skončí kde co, i stavby myslivců určené pro lesní zvěř. Nenechavci takto kompletně „zpracovali“ například zcela nový dřevěný zásyp pro zásoby krmiva. Myslivci jsou zoufalí.
Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016 5.11.2015

Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016

Bohumínský dům dětí a mládeže hledá nejhezčí dívku Bohumína. Vyhlásil nový ročník soutěže pro slečny ve věku 13 až 15 let. Přihlášky do soutěže, ve které nejde jen o krásu, je možné podat už nyní. První setkání soutěžících bude 3. prosince v domě dětí.
Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu 4.11.2015

Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu

Bohumín operativně prodlužuje svoz zeleného odpadu od rodinných domků a zahrad. Podzim je letos mírný a listí na stromech setrvává déle, město po dohodě s BM servisem přidává dva termíny svozu bioodpadu nad původní plán.
Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu 3.11.2015

Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu

Laboratoř Bohumínské městské nemocnice znovu obhájila své kvality. Od roku 2011 ji pravidelně kontroluje Národní autorizační středisko klinických laboratoří (NASKL). V průběhu měsíce října oddělení klinické biochemie a hematologie splnilo opět podmínky už třetího, tzv. dozorového auditu A.
Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku 2.11.2015

Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku

Dvacetiletá Nikola Liberdová z Bohumína uspěla na 15. ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku. Její snímek „Nevzdávej se“ porota ocenila jako nejlepší v kategorii středních škol.
Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory 1.11.2015

Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory

Podzimní Dzień Ziemniaka, tedy Den brambory, pořádal v polských Kaczycích Gminny Ośrodek Zebrzydowice a občanské sdružení Maryška z Bohumína bylo u toho. Gastronomická přehlídka slezské kuchyně proběhla díky přeshraničnímu česko-polskému projektu, jemuž je Maryška partnerem.
Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou 31.10.2015

Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou

Studenti bohumínského Gymnázia Františka Živného se počátkem listopadu vydají na zkušenou do Německa. Zúčastní se jazykově vzdělávacího pobytu v Mnichově, kde se budou v dopoledních hodinách zdokonalovat v německém jazyce.
Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní 30.10.2015

Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní

Druhé Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji skončilo pro závodníky bohumínského oddílu TJ Viktorie jak nejlépe mohlo, sportovci hned několikrát sáhli po medailích. Soutěž byla zároveň nominačním startem pro mistrovství republiky v roce 2016.
Posvítili si na neosvětlené cyklisty 29.10.2015

Posvítili si na neosvětlené cyklisty

Dříve se stmívá, viditelnost se zhoršuje. Neosvětlení cyklisté hazardují s životem svým a také s životem a bezpečností ostatních účastníků silničního provozu. Na osvětlení a správnou výbavu jízdních kol se proto zaměřili strážníci bohumínské městské policie.
Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem 27.10.2015

Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem

Starobohumíňáci se vracejí k oblíbené tradici. Po mnoha letech připravují sraz, na který zvou několik generací spojených s místem narození a bydlištěm Starý Bohumín. Setkání Starobohumíňáků proběhne ve čtvrtek 28. ledna 2016 a zájemci se mohou hlásit už nyní.
Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD 26.10.2015

Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD

Pohádka Nely Chybiorzové, žákyně základní školy na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně, vyšla na CD. Nelin příběh se dostal mezi 18 nejlepších literárních příběhů, které namluvili moderátoři Hitrádia Orion.
Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko 25.10.2015

Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko

Hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně se dostalo posvěcení od faráře z tamního farního kostela Narození Panny Marie. P. Mgr. Kalikst Jan B. Mryka OFM se slavnostního aktu zhostil v přítomnosti svých farních kolegů.
Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015 24.10.2015

Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015

Jedenáctiletá Veronika Kachlová z Bohumína je mezi pěti nejlepšími zpěvačkami lidových písní v České republice. Do prestižní skupiny se probojovala ve finále postupové přehlídky Zpěváček 2015.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad