Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Mateřinky v Bohumíně ještě mají volná místa 28.7.2016

Mateřinky v Bohumíně ještě mají volná místa

Vybrané mateřské školy v Bohumíně mají ještě volná místa a nabírají děti pro školní rok 2016/2017. Nabídku zveřejnily mateřinka ve Starém Bohumíně a mateřinka FIT v Okružní ulici v Novém Bohumíně.
Meteorologové předpovídají v noci bouřky, zesílili varování 27.7.2016

Meteorologové předpovídají v noci bouřky, zesílili varování

Meteorologové upozorňují na možnost velmi silných bouřek (vysoký stupeň nebezpečí). Upozornění pro Moravskoslezský kraj platí od středy 27.07.2016 13:30 do čtvrtka 28.07.2016 06:00.
Bohumínská interna má nové nadstandardní pokoje 27.7.2016

Bohumínská interna má nové nadstandardní pokoje

Interní oddělení Bohumínské městské nemocnice připravilo na přání pacientů dva nové nadstandardní pokoje. Každá stanice interního oddělení místní nemocnice má jeden. Pokoje jsou v provozu od července.
Výročí Bohumína na dobových fotografiích leporela 26.7.2016

Výročí Bohumína na dobových fotografiích leporela

Bohumín nejen před více jak sto lety ukazuje nové obrazové leporelo vydané k letošnímu 760. výročí první písemné zmínky o městě. Skládačka obsahuje dobové fotografie z počátku a z druhé poloviny 20. století a stejně tak snímky ze současnosti.
Posilovna v aquacentru v létě rozšířila provozní dobu 25.7.2016

Posilovna v aquacentru v létě rozšířila provozní dobu

Posilovna ve wellness areálu bohumínského aquacentra o prázdninách posiluje provozní dobu. Podobně jako do areálu bazénu, i sem mohou zájemci přijít ve všední dny už od šesti hodin ráno.
Čtveřici zlodějů zatla tipec policejní kamera 23.7.2016

Čtveřici zlodějů zatla tipec policejní kamera

Kamery bohumínské městské policie pomáhají veřejnému pořádku. S jejich pomocí muži zákona dopadli zloděje kovového materiálu i hledaného muže. V Bohumíně funguje dvaadvacet policejních kamer, dvě z nich přibyly letos.
BM servis uvádí do provozu automatickou myčku vozů 22.7.2016

BM servis uvádí do provozu automatickou myčku vozů

V Bohumíně startuje nová služba. Městský BM servis uvede už zítra, v sobotu 23. července, do provozu novou automatickou myčku. V provozu bude ve všední dny i o víkendech, včetně nedělí.
Soboty v červenci patří závodům dobrovolných hasičů 22.7.2016

Soboty v červenci patří závodům dobrovolných hasičů

Rovnou dvě soboty v červenci patří v Bohumíně požárnímu sportu. Dobrovolní hasiči se utkají v požárním útoku nejprve 23. července v Záblatí a o týden později, 30. července, ve Vrbici. Obě akce podporuje město Bohumín.
Nový povrch nejen pro Větrnou ulici v Šunychlu 21.7.2016

Nový povrch nejen pro Větrnou ulici v Šunychlu

850 metrů dlouhý úsek ve Větrné ulici v Šunychlu dostal nový asfaltový povrch. Přibližně v třetině úseku museli stavbaři kompletně odtěžit původní podloží a nahradit ho novým, silnice se v místě bortila.
Silničáři budou v ulici Čs. armády pokládat nový povrch 20.7.2016

Silničáři budou v ulici Čs. armády pokládat nový povrch

Pokládka nového živičného povrchu dočasně zkomplikuje provoz v ulici Čs. armády v Bohumíně. Řidiči v místě musejí počítat se zdržením od čtvrtka 21. do neděle 24. července. Radniční odbor dopravy o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR.
1220 metrů nového vodovodu za 12 milionů korun 19.7.2016

1220 metrů nového vodovodu za 12 milionů korun

1220 metrů nového potrubí v létě postaví Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava v Bohumíně. Jde o investici za 12 milionů korun. V současné době probíhají výkopové práce v oblasti Šunychelské ulice v Novém Bohumíně a v Trnkové a Drátovenské ulici v Pudlově.
Univerzita třetího věku nabírá nové zájemce 18.7.2016

Univerzita třetího věku nabírá nové zájemce

Rozšířit si obzory a nabýt nových vědomostí. I to je cíl Univerzity třetího věku, která má za sebou v Bohumíně osm sezón a připravuje se na další. Zájemci starší 55 let se mohou do konce srpna hlásit ke studiu v knihovně K3 (dospělé oddělení). Město studentům hradí dvě třetiny nákladů.
Moravskoslezští mladí rybáři vyhráli celostátní kolo Zlaté udice 15.7.2016

Moravskoslezští mladí rybáři vyhráli celostátní kolo Zlaté udice

45. ročník národního kola soutěže Zlatá udice ovládli mladí rybáři z Moravskoslezského kraje. Polovinu družstva našeho regionu tvořili členové bohumínského kroužku působícího pod domem dětí mládeže. Finále Zlaté udice hostila Kdyně v Plzeňském kraji.
Strážníci se o prázdninách zaměřují na bezpečnost na cestách 14.7.2016

Strážníci se o prázdninách zaměřují na bezpečnost na cestách

Městští strážníci se o prázdninách ve větší míře zaměřují na bezpečnost na silnicích, v jejich hledáčku jsou motoristé i cyklisté. Zvýšený dohled souvisí s větším pohybem dětí v provozu v době jejich letního dvouměsíčního volna.
Školy v Bohumíně se připravují na statisícové dotace 13.7.2016

Školy v Bohumíně se připravují na statisícové dotace

Školy v Bohumíně se připravují na nové finanční zdroje z evropských fondů. Peníze budou čerpat s pomocí nového nástroje - takzvaných šablon, zveřejněných ministerstvem školství. Nejen učitele čeká tvorba projektů.
Kolotočáři se v Maryšce učili řečtině a zhotovili si řecké pokrmy 13.7.2016

Kolotočáři se v Maryšce učili řečtině a zhotovili si řecké pokrmy

Řecké tance, typická řecká jídla, výuka základních slov a frází v řečtině. Školáci dnes (12. července) prožili díky Prázdninovému kolotoči v Salonu Maryška dopoledne „Pod řeckým sluncem“. Akci připravil spolek Maryška ve spolupráci s Řeckou obcí Bohumín.
Malá káčata a více času v kontaktní zóně Mauglího ranče 12.7.2016

Malá káčata a více času v kontaktní zóně Mauglího ranče

Mauglího ranč v areálu dětského hobbyparku uvítal mláďata. Vůbec první místní odchov se povedl kachnímu páru, který přivedl na svět rovnou 14 malých kačátek. Mauglího ranč funguje déle jak měsíc, o prázdninách zde platí posílená provozní doba takzvané kontaktní zóny.
Tropické teploty vystřídají bouřky, upozorňují meteorologové 11.7.2016

Tropické teploty vystřídají bouřky, upozorňují meteorologové

Nejprve tropické teploty a pak bouřky. Pro Moravskoslezský kraj platí upozornění na vysoké teploty od pondělí 11.07.2016 11:00 do pondělí 11.07.2016 20:00. Bouřky mohou region zasáhnout od pondělí 11.07.2016 20:00 do úterý 12.07.2016 08:00.
Děti prožijí v Maryšce dopoledne pod řeckým sluncem 11.7.2016

Děti prožijí v Maryšce dopoledne pod řeckým sluncem

Školáci se v červenci ocitnou „Pod řeckým sluncem“. Přesně tak se jmenuje díl Prázdninového kolotoče, který v úterý 12. července hostí multikulturní Salon Maryška v Novém Bohumíně. Do volnočasového městského projektu pro děti ve věku od 6 do 15 let se spolek Maryška zapojuje pravidelně.
V pondělí tropická třicítka a k večeru a v noci bouřky 10.7.2016

V pondělí tropická třicítka a k večeru a v noci bouřky

Pondělí bude tropické. Teplota se v Moravskoslezsku dostane nad 30 stupňů Celsia a mohou přijít bouřky. Upozornění meteorologů (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od pondělí 11.07.2016 11:00 do pondělí 11.07.2016 19:00.
Sportovní hala v Bohumíně v létě nabízí slevy 10.7.2016

Sportovní hala v Bohumíně v létě nabízí slevy

Sportovní hala Bospor vychází v létě sportovcům a milovníkům pohybu vstříc. Ceny za využití sportovišť snižuje v rozmezí od 10 do 150 korun. Slevy platí prakticky po celé léto, až do září.
Pastelohraní vyzdvihlo starobohumínská zákoutí a domy 9.7.2016

Pastelohraní vyzdvihlo starobohumínská zákoutí a domy

V historickém jádru Bohumína vyvrcholil týdenní výtvarný plenér Pastelohraní. Malíři na něm vytvořili několik desítek obrazů s motivy Starého Bohumína, k němuž se váže letošní 760. výročí první písemné zmínky o městě. Pastelohraní pořádal spolek Maryška.
Táborníky v Návsí uvítala vyspravená turistická základna 8.7.2016

Táborníky v Návsí uvítala vyspravená turistická základna

Na turistické základně v Návsí u Jablunkova se zabydleli letošní první táborníci, začala nová táborová sezóna. Budova, která spadá pod bohumínský dům dětí a mládeže, děti vítá v lepší kondici. Náklady na rekonstrukci zaplatilo město.
Policisté hned zkraje prázdnin zkontrolovali na 2,5 tisíce řidičů 7.7.2016

Policisté hned zkraje prázdnin zkontrolovali na 2,5 tisíce řidičů

Od začátku prázdnin policisté v Moravskoslezském kraji zkontrolovali téměř 2,5 tisíce vozidel. Přes 550 řidičů se dopustilo přestupku, 501 z nich bylo vyřízeno blokovou pokutou. Dopravně-bezpečnostní akce budou probíhat napříč celými letními prázdninami.
Díky Pastelohraní obrazy se zákoutími Starého Bohumína 6.7.2016

Díky Pastelohraní obrazy se zákoutími Starého Bohumína

Malebná zákoutí Starého Bohumína zachycují na obrazech s pomocí speciálních pastelů účastníci malířského plenéru Pastelohraní. Týdenní výtvarný plenér probíhá do pátku 8. července na náměstí ve Starém Bohumíně. Dnes a zítra nabízí také textilní tvůrčí dílny.
Předprodej divadelního předplatného startuje 9. července 5.7.2016

Předprodej divadelního předplatného startuje 9. července

Simona Stašová, Ivo Šmoldas, Kryštof Hádek, Eva Holubová, Michaela Badinková, Martin Kraus. Tito a další známí herci zavítají do Bohumína v rámci podzimní divadelní sezóny. Prodej předplatného spustí městská agentura K3 v pokladně kina sobotu 9. července v 8 hodin ráno.
Na přechod s Polskem se vracejí hraniční kontroly 4.7.2016

Na přechod s Polskem se vracejí hraniční kontroly

Na česko-polské hraniční přechody se dočasně vracejí hraniční kontroly. Při cestě do Polska potřebujeme občanský průkaz nebo cestovní pas. Státní hranici je dovoleno překračovat od 4. 7. do 2. 8. pouze na vymezených hraničních přechodech.
Anežka Malcharová z Bohumína znovu mistryní republiky 4.7.2016

Anežka Malcharová z Bohumína znovu mistryní republiky

Čtrnáctiletá Anežka Malcharová z Plaveckého klubu Bohumín v severočeském Ústí nad Labem navázala na předchozí úspěšnou sezónu. Stejně jako loni i letos vybojovala na dlouhém bazénu titul mistryně republiky v závodě na 200 m prsa.
Pastelohraní nabízí tvůrčí týden včetně dílniček 3.7.2016

Pastelohraní nabízí tvůrčí týden včetně dílniček

Malířský plenér, obrazy s motivy Bohumína, textilní tvůrčí dílny, výstava obrazů, neformální setkání autorů, beseda o nové knize spisovatelky a překladatelky Aleny Mrázové. Výtvarný plenér Pastelohraní začíná na náměstí ve Starém Bohumíně v neděli 3. července a potrvá do pátku 8. července.
Hasič Karel Ryl se nominoval na mistrovství republiky 2.7.2016

Hasič Karel Ryl se nominoval na mistrovství republiky

Bohumíňák Karel Ryl se postaví na start srpnového Mistrovství České republiky v požárním sportu. Postup si zajistil prvním místem v krajském kole Moravskoslezského a Olomouckého kraje.
Mladí rybáři přivezli z mistrovství 12 medailí 1.7.2016

Mladí rybáři přivezli z mistrovství 12 medailí

Tři zlaté, šest stříbrných, tři bronzové. Mladí bohumínští rybáři z kroužku domu dětí a mládeže přivezli z mistrovství České republiky juniorů a žáků v rybolovné technice 12 medailí.
Bowlingová koule se z herny daleko neodkutálela 30.6.2016

Bowlingová koule se z herny daleko neodkutálela

Asistenti prevence kriminality, kteří v Bohumíně od loňského podzimu pomáhají dohlížet na veřejný pořádek, se nestačili divit. Při běžné pochůzce proti nim kráčela skupinka, která před sebou koulela bowlingovou kouli.
Policejní kamerový systém v Bohumíně pomáhá 29.6.2016

Policejní kamerový systém v Bohumíně pomáhá

Kamerový systém v Bohumíně pomáhá. Městští strážníci s jeho pomocí dohledali viníka dopravní nehody i zloděje, který si udělal zálusk na materiál ze stavby.
Tři hodiny za cenu jedné a jedničkáři do bazénu zdarma 28.6.2016

Tři hodiny za cenu jedné a jedničkáři do bazénu zdarma

Léto přímo vybízí k osvěžení v bazénu, a v Bohumíně se znovu vyplatí. O prázdninách si můžete do místního aquacentra ve všední dny přijít zaplavat nebo relaxovat za zvýhodněnou cenu. Na odměnu se mohou těšit také děti se samými jedničkami.
Letní kino nabídne dobrodružství, české hity, pohádky i Harryho Pottera 27.6.2016

Letní kino nabídne dobrodružství, české hity, pohádky i Harryho Pottera

Filmová smršť letos čeká na Bohumíňáky v letním kině. Skoro každý večer se mohou o prázdninách vypravit na některý z úspěšných snímků české nebo světové kinematografie uplynulých sezón. Jednotné vstupné je 60 korun.
Vyhodili do přírody nábytek i zeleň v igelitových pytlích 26.6.2016

Vyhodili do přírody nábytek i zeleň v igelitových pytlích

Tomu se říká "zahradník". Posekanou zeleň nacpal do igelitových pytlů a pak – kam s nimi? Co třeba do oblasti Louny v Pudlově? Nápad, který autorovi vynesl tučnou blokovou pokutu. Strážníci v uplynulých týdnech úspěšně zasáhli proti několika tvůrcům černých skládek.
Po tropických teplotách přijdou silné bouřky 25.6.2016

Po tropických teplotách přijdou silné bouřky

Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky. Budou provázeny přívalovými srážkami, nárazovým větrem a kroupami, uvedl Český hydrometeorologický ústav. Před příchodem bouřek má přetrvávat vedro s teplotami na Moravě kolem 34 stupňů, ojediněle až 36 stupňů Celsia.
Uzavření části Větrné ulice v Šunychlu kvůli rekonstrukci 25.6.2016

Uzavření části Větrné ulice v Šunychlu kvůli rekonstrukci

Cyklisty a turisty vyhledávaná Větrná ulice v bohumínské části Šunychl se na tři týdny ocitne mimo provoz. V pondělí 27. června začíná rekonstrukce vybraného úseku komunikace. Práce si vyžádají kompletní výluku provozu, včetně omezení pro cyklisty a chodce.
Do Beskyd za prevencí, právním povědomím a koňmi 24.6.2016

Do Beskyd za prevencí, právním povědomím a koňmi

Na 170 dětí se letos vystřídalo díky programu bohumínských městských strážníků na víkendových pobytech věnovaných prevenci. Žáci druhého stupně vyrazili do Beskyd na chatu Slavíč, kde se seznamovali s právy i povinnostmi.
V pátek naměříme v regionu až 36 stupňů Celsia 23.6.2016

V pátek naměříme v regionu až 36 stupňů Celsia

Meteorologové zpřesnili výstrahu s upozorněním na velmi vysoké teploty. Varování (vysoký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od pátku 24.06.2016 11:00 do pátku 24.06.2016 21:00.
V projektu Nazí jsme krásní a pravdiví II také Bohumínští 23.6.2016

V projektu Nazí jsme krásní a pravdiví II také Bohumínští

Ojedinělý projekt aktů na podporu opuštěných zvířat na Ostravsku pokračuje. Druhý ročník „Nazí jsme krásní a pravdiví“ startuje vernisáží výstavy fotografií v pátek 24. června v Ostravě (kavárna Maryčka, důl Hlubina).
Ve čtvrtek a pátek teplota nad 30 stupňů 22.6.2016

Ve čtvrtek a pátek teplota nad 30 stupňů

Ve čtvrtek a v pátek počítejte s vysokými teplotami, vzkazují meteorologové. Výstraha (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od čtvrtka 23.06.2016 12:00 do čtvrtka 23.06.2016 20:00 a od pátku 24.06.2016 11:00 do pátku 24.06.2016 21:00.
Bohumín si beneficí připomene brankáře Pavla Srnička, pojmenuje po něm sportovní areál 22.6.2016

Bohumín si beneficí připomene brankáře Pavla Srnička, pojmenuje po něm sportovní areál

Beneficí Bohumínští vzpomenou na bývalého skvělého fotbalového brankáře a později trenéra gólmanů Pavla Srnička, který náhle zemřel v závěru loňského kalendářního roku. Fotbalovou akci podpoří známí sportovci v čele s Markem Jankulovským.
Bohumín v Karlově Studánce zpěvem, tancem i domácím pivem 21.6.2016

Bohumín v Karlově Studánce zpěvem, tancem i domácím pivem

Talentované děti a místní domácí pivo. Bohumínští zaujali účastníky festivalu LeaderFest, na kterém se setkaly místní akční skupiny (MAS) z celé České republiky. Seriál workshopů zaměřených na výměnu zkušeností probíhal v Karlově Studánce.
Dvě stříbrné medaile pro plavce Marcela Grünera 20.6.2016

Dvě stříbrné medaile pro plavce Marcela Grünera

Stříbrné medaile vybojoval na letním Poháru České republiky jedenáctiletého žactva v Havířově Marcel Grüner z Bohumína. Ve zbývajících startech byl člen Plaveckého klubu Bohumín pokaždé v TOP 6.
Knihy ovládnou ulice a náměstí v Bohumíně 19.6.2016

Knihy ovládnou ulice a náměstí v Bohumíně

S knihou do ulic. Veřejné i scénické čtení, hry, soutěže a setkání s knihou tam, kde byste to možná ani nečekali. Knihovna K3 pořádá v Bohumíně v pondělí 20. června od 14 hodin nevšední akci doprovázenou knižním antikvariátem.
Vodáci koncem června odemknou bohumínské meandry 18.6.2016

Vodáci koncem června odemknou bohumínské meandry

Vodákům už brzy začne nová sezóna, na Odru u Bohumína vyrazí první lodě. Odemykání meandrů proběhne v sobotu 25. června. Účastníky hromadného sjezdu čeká skoro 7 kilometrů dlouhý úsek přírodní památkou Hraniční meandry Odry.
Bohumínští tanečníci ovládli světový pohár 17.6.2016

Bohumínští tanečníci ovládli světový pohár

Závěr taneční sezóny byl pro bohumínské tanečníky mimořádně úspěšný. Poté, co členové TS Radost a Impuls ovládli mistrovství republiky, zopakovali stejně vynikající formu na světovém poháru v Praze. Do Bohumína přivezli zlaté medaile.
Silný vítr potrápí region až do odpoledne 17.6.2016

Silný vítr potrápí region až do odpoledne

Silný vítr, kvůli kterému hasiči v regionu od rána napočítali už několik desítek výjezdů a zásahů, potrápí Moravskoslezský kraj až do dnešního odpoledne (pátek 17. června). Výstraha ČHMÚ platí od pátku 17.06.2016 10:30 do pátku 17.06.2016 17:00.
Do Šunychlu za volnočasovým turnajem ve scrabble 17.6.2016

Do Šunychlu za volnočasovým turnajem ve scrabble

Rekreační hráči scrabble si dají dostaveníčko v Šunychlu. Nadšenci do hry se slovy zvou k dalšímu amatérskému turnaji, který se uskuteční v neděli 19. června od 10 hodin v restauraci Zlatý Jelen.
Za černé skládky znovu padaly pokuty 16.6.2016

Za černé skládky znovu padaly pokuty

Nešvar, který se opakuje. Někteří jako by byli nepoučitelní. Bohumínští městští strážníci dopadli autory dalších černých skládek v Bohumíně a v sousedním Rychvaldě.
Meteorologové předpovídají silné bouřky 15.6.2016

Meteorologové předpovídají silné bouřky

Od jihozápadu postupuje přes území České republiky okluzní fronta. Meteorologové upozorňují na možné silné bouřky. Varování pro Moravskoslezský kraj (nízký stupeň nebezpečí) platí od středy 15.06.2016 12:00 do středy 15.06.2016 20:00.
V Bohumíně dechovkové čtvrtky i prestižní festival dechových hudeb 15.6.2016

V Bohumíně dechovkové čtvrtky i prestižní festival dechových hudeb

Bohumín patří dechovce. Ve čtvrtek 16. června se přihlásí první ze dvou letošních promenádních koncertů pod širým nebem a v neděli 19. června zavítá do města prestižní festival dechových orchestrů.
Územní Zlatá udice patří rybářům z Bohumína 14.6.2016

Územní Zlatá udice patří rybářům z Bohumína

Nejlepší mladí rybáři regionu jsou z Bohumína. Tým rybářského kroužku Domu dětí a mládeže Bohumín zabodoval v územním kole celostátní soutěže Zlatá udice a postupuje do kola národního. Kroužek podporuje město a Český rybářský svaz MO Bohumín.
V Bohumíně startuje divadelní festival na náměstí 13.6.2016

V Bohumíně startuje divadelní festival na náměstí

V centru Bohumína dnes startuje týdenní festival ochotnických divadelních souborů. Další ročník pořádá městská K3 Bohumín od pondělí 13. června do pátku 17. června. Představení začínají denně zpravidla v 19 hodin.
Kvůli opravě dočasně uzavřou přejezd u Kauflandu 13.6.2016

Kvůli opravě dočasně uzavřou přejezd u Kauflandu

Řidiči pozor. Kvůli opravě havárie musejí železničáři dnes dopoledne (13. června) dočasně uzavřít pro veškerou dopravu železniční přejezd v ulici 9. května v Novém Bohumíně u supermarketu Kaufland.
Dorost FK Bospor Bohumín ovládl krajskou soutěž 13.6.2016

Dorost FK Bospor Bohumín ovládl krajskou soutěž

Dorost FK Bospor Bohumín má titul jistý. Mladý kádr bohumínského fotbalu zvítězil v klíčovém utkání krajské soutěže a jeho pozici už nemůže nic ohrozit. Dorostenci FK Bospor Bohumín porazili SK Brušperk 5:2 (3:1).
Pastelohraní s Maryškou ve Starém Bohumíně bude tvůrčí 12.6.2016

Pastelohraní s Maryškou ve Starém Bohumíně bude tvůrčí

Začátek letních prázdnin v Bohumíně bude ve znamení barev. Pastelohraní ovládne náměstí a historické centrum ve Starém Bohumíně. Týdenní výtvarný plenér pořádá bohumínský spolek Maryška k letošnímu 760. výročí první písemné zmínky o osadě Bogun, předchůdkyni dnešní městské části Bohumína.
Hvězdou městských slavností bude zpěvačka Kristína 11.6.2016

Hvězdou městských slavností bude zpěvačka Kristína

Už dnes, v sobotu 11. června, propuknou v bohumínském Hobbyparku městské slavnosti. Na návštěvníky čeká nejen spousta muziky, ale i zábavy. Hlavními hosty budou letos zpěvačka Kristína a kapela Limetal.
Vykutálení mladíci: knihy ano, platit ne 11.6.2016

Vykutálení mladíci: knihy ano, platit ne

Mladiství si udělali zálusk na knihy, zaplatit ale neměli v plánu. Povedené duo nakonec i s lupem zadrželi městští strážníci. Případ se dostal k Policii České republiky a k místnímu sociálnímu odboru.
Chystáte dovolenou? Zkontrolujte si cestovní doklady dětí 10.6.2016

Chystáte dovolenou? Zkontrolujte si cestovní doklady dětí

Pro cestování s dětmi do zahraničí již čtvrtým rokem platí, že i dítě musí mít vlastní cestovní doklad. V roce 2012 došlo nařízením Evropské unie ke zrušení možnosti cestovat na zápis v cestovním dokladu rodiče.
Strážníci našli ve Skřečoni zatoulanou fretku 9.6.2016

Strážníci našli ve Skřečoni zatoulanou fretku

Strážníci našli dnes odpoledne (9. června) ve Skřečoni v Mládežnické ulici zatoulanou fretku, zvíře je ochočené a pravděpodobně někomu uteklo. Majitel se může přihlásit na lince 156 nebo strážníky kontaktovat na služebně městské policie (budova MěÚ).
Den otevřených dveří v Bohumínské městské nemocnici 9.6.2016

Den otevřených dveří v Bohumínské městské nemocnici

Před 20 lety město Bohumín převzalo místní nemocnici s poliklinikou do své správy. Zdravotnické zařízení si výročí připomene prvním velkým dnem otevřených dveří v úterý 14. června od 14 do 17 hodin.
Dokončili regeneraci dvora domu dětí 8.6.2016

Dokončili regeneraci dvora domu dětí

Dvůr domu dětí a mládeže v Bohumíně je po kompletní regeneraci. Poslední etapu dělníci dokončili v závěru května. Závěrečná fáze patřila k nejnáročnějším úsekům, stavaři museli odtěžit značné množství starých betonových bloků, které prostor vyplňovaly.
Ostravskou věž 2016 vyhrál hasič Karel Ryl z Bohumína 7.6.2016

Ostravskou věž 2016 vyhrál hasič Karel Ryl z Bohumína

Hasič Karel Ryl z Bohumína ovládl soutěž ve výstupu do IV. podlaží cvičné věže s pomocí žebříku. Úspěšně prošel jednotlivými koly „Ostravské věže 2016“ a ve finále zvítězil přibližně s vteřinovým náskokem. V soutěži se postavilo na start 87 hasičů z Česka i Slovenska.
Dobročinné Oranžové kolo vyšlapalo seniorům 50 tisíc korun 6.6.2016

Dobročinné Oranžové kolo vyšlapalo seniorům 50 tisíc korun

50 tisíc korun vyneslo dobročinné Oranžové kolo Nadace ČEZ bohumínskému domovu seniorů ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně. Peníze pro zařízení na kole vyšlapali dobrovolníci. Každý z nich strávil na speciálně upraveném rotopedu jednu minutu.
Honza uzavře v Salonu Maryška smlouvu s čertem 5.6.2016

Honza uzavře v Salonu Maryška smlouvu s čertem

Smlouvu s čertem uzavře v Salonu Maryška Honza, který se vydal do světa. Veselou loutkovou pohádku pro děti sehraje v Bohumíně Galimortovo divadlo marionet ve čtvrtek 9. června od 16:30 hodin. Představení trvá 45 minut a je určené dětem od 6 let věku.
Bohumínští strážníci na trávníku váleli 4.6.2016

Bohumínští strážníci na trávníku váleli

Strážníci bohumínské městské policie vyhráli fotbalový turnaj v Hodoníně. Za družebním sportovním kláním jezdí už minimálně deset let. Spolu s muži zákona z Hodonína a Bohumína se na zeleném trávníku potkávají také policisté ze slovenské Trnavy.
Lidem, kteří pomohli sbírce, zazpívá Martin Chodúr 3.6.2016

Lidem, kteří pomohli sbírce, zazpívá Martin Chodúr

Poděkování pro všechny prodejce květinek a pro lidi, kteří si zakoupili žlutý kvítek měsíčku lékařského v rámci letošní dobročinné sbírky Květinový den Ligy proti rakovině. Spolek Pro-fit 12 pořádá koncert, na kterém zazpívá zpěvák a muzikálový herec Martin Chodúr.
V Havířově po silné bouřce pomáhalo na 150 hasičů, včetně posil z Bohumína 2.6.2016

V Havířově po silné bouřce pomáhalo na 150 hasičů, včetně posil z Bohumína

34 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, z toho 24 z okresu Karviná a 10 z okresu Ostrava-Město zasahovalo od středečního odpoledne 1. června někdy i přes středeční půlnoc v Havířově po silné bouřce. Na místě pomáhali také dobrovolní hasiči z Bohumína.
Strážníci rozdávali cyklistům retroreflexní prvky a hříšníkům pokuty 2.6.2016

Strážníci rozdávali cyklistům retroreflexní prvky a hříšníkům pokuty

Na kontrolu využívání cyklostezek cyklisty, dostatečné osvětlení jízdních kol a na školní prevenci bezpečnosti na cestách se v uplynulých týdnech zaměřili bohumínští městští strážníci. Cyklistům rozdávali pásky z retroreflexních materiálů.
Meteorologové předpovídají odpoledne a večer další bouřky 1.6.2016

Meteorologové předpovídají odpoledne a večer další bouřky

Meteorologové předpovídají další silné bouřky. Varování pro Moravskoslezský kraj (nízký stupeň nebezpečí) platí od středy 01.06.2016 13:00 do středy 01.06.2016 23:00.
Bohumínští nejmladší plavci přeborníky oblasti 1.6.2016

Bohumínští nejmladší plavci přeborníky oblasti

Na oblastních přeborech v plavání mladších žáků ročníků 2005 – 2007 vybojovala trojice závodníků Plaveckého klubu Bohumín, Marcel Grüner, Anička Kohanová a Andrejka Czerná, celkem čtyři tituly přeborníků oblasti a dalších 5 umístění do třetího místa.
Karvinsko mohou zasáhnout silné bouřky s přívalovými srážkami 31.5.2016

Karvinsko mohou zasáhnout silné bouřky s přívalovými srážkami

Moravskoslezsko zasáhly velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, další mohou následovat. Výstraha meteorologů platí pro několik okresů regionu, včetně Karvinska.
Nový portál bezpecny-bohumin.cz pro větší pocit bezpečí 31.5.2016

Nový portál bezpecny-bohumin.cz pro větší pocit bezpečí

Zásady bezpečnosti, vývoj kriminality, interaktivní formulář k spolupráci se strážníky a policisty, rady, na koho se obrátit v případě nouze. Na internetu začal fungovat portál bezpecny-bohumin.cz, společný projekt komise bezpečnosti při radě města, policistů, strážníků a radnice.
Mohou přijít další silné bouřky, předpovídají meteorologové 30.5.2016

Mohou přijít další silné bouřky, předpovídají meteorologové

Moravskoslezsko mohou zasáhnout další silné bouřky. Upozornění (nízký stupeň nebezpečí) platí pro region od úterý 31.05.2016 12:00 do úterý 31.05.2016 23:59.
Muž udeřil školačku čelem do nosu, chtěl její mobilní přehrávač 30.5.2016

Muž udeřil školačku čelem do nosu, chtěl její mobilní přehrávač

Asistenti prevence kriminality pomohli nezletilé dívce. Při pochůzce v parku Petra Bezruče si všimli podezřelého jednání mladého muže, který, jak později vyšlo najevo, školačku surově napadl. Policejní komisař zahájil proti 21letému muži trestní stíhání.
Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici 29.5.2016

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici

Hasiči z Bohumína asistovali polským kolegům na dálnici A1 kousek za Věřňovicemi. Dvě jednotky moravskoslezských hasičů pomáhaly při dopravní nehodě dvou osobních automobilů.
Usedli za volant, přestože to mají zakázáno 29.5.2016

Usedli za volant, přestože to mají zakázáno

Řídili, přestože nesměli. Hned tři řidiče, kteří nerespektovali rozhodnutí kompetentních orgánů, odhalili za pouhý jeden jediný den policisté na Karvinsku. Dva ze tří případů se staly v Bohumíně a Rychvaldě.
Meteorologové předpovídají další bouřky 29.5.2016

Meteorologové předpovídají další bouřky

Meteorologové upozorňují na další bouřky. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od neděle 29.05.2016 14:00 do pondělí 30.05.2016 06:00.
Story se slunečníkem aneb Nevím, odkud ho mám 29.5.2016

Story se slunečníkem aneb Nevím, odkud ho mám

Léto ještě ani pořádně nezačalo a už mizejí slunečníky. První případ letošní sezóny řešili městští strážníci před několika málo dny, kdy jim všímavý občan nahlásil, že kdosi nese velký slunečník s reklamou pivovaru a vypadá podezřele.
Meteorologové upozorňují na silné bouřky 28.5.2016

Meteorologové upozorňují na silné bouřky

Meteorologové upozorňují na silné bouřky. Varování pro Moravskoslezský kraj (nízký stupeň nebezpečí) platí od soboty 28.05.2016 17:00 do neděle 29.05.2016 02:00.
Vedoucí učitelky mateřinek hodnotily letošní zápisy 28.5.2016

Vedoucí učitelky mateřinek hodnotily letošní zápisy

Míst pro nováčky bude v mateřských školách v Bohumíně v novém školním roce dostatek. Vyplývá to ze zápisů dětí do předškolních zařízení. Situaci hodnotily vedoucí učitelky na společné poradě.
Nejlepším čtenářem neznámého textu je v Bohumíně Ondřej Holaschke 27.5.2016

Nejlepším čtenářem neznámého textu je v Bohumíně Ondřej Holaschke

Přečíst neznámý text bezchybně, porozumět mu a umět ho interpretovat. Úkol, se kterým si v Bohumíně poradilo 27 žáků druhého stupně bohumínských základních škol a odpovídajících ročníků gymnázia. Soutěž ve čtení neznámého textu posedmé pořádala knihovna K3.
O víkendu budou v Bohumíně slavit kácení máje 26.5.2016

O víkendu budou v Bohumíně slavit kácení máje

Poslední květnová sobota patří v Bohumíně slavnosti kácení máje. Uskuteční se například v městských částech Starý Bohumín a Skřečoň. Lidové tradiční veselice pořádají místní spolky a dobrovolní hasiči.
Boban uvede rozvernou frašku Slaměný klobouk 25.5.2016

Boban uvede rozvernou frašku Slaměný klobouk

Slaměný klobouk aneb Helenka měla vždycky jedničky. Hru v úpravě Vlastimila Peška uvedou bohumínští ochotníci ze spolku Boban v sobotu 28. května v kině K3. Premiéra je vyprodaná, pro velký zájem ale ochotníci slibují další dvě představení letos v říjnu.
Meteorologové upozorňují na silné bouřky 24.5.2016

Meteorologové upozorňují na silné bouřky

Meteorologové upozorňují na silné bouřky. Pro Moravskoslezský kraj platí varování od úterý 24.05.2016 12:00 do úterý 24.05.2016 23:00 hodin.
Ve fundusu krojovanek dobové oblečení, šátky i výšivky 24.5.2016

Ve fundusu krojovanek dobové oblečení, šátky i výšivky

Pět let působí tvůrčí ženy z vlastivědně-etnografického klubu pod křídly spolku Maryška, kde pracují na obnově tradice Bohumínského kroje. Na počátku jejich snahy byla také výzva spojená s dobovým textilem a oblečením. Dnes už je materiálu tolik, že byla nutná inventarizace a přesný soupis věcí.
Na memoriálu Michala Sdukose padl dosavadní rekord 23.5.2016

Na memoriálu Michala Sdukose padl dosavadní rekord

190 kilogramů, takový je nový rekord Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu. Šestý ročník soutěže v Bohumíně uspořádal místní oddíl kulturistiky Faja. O vítězství v pěti vyhlášených kategoriích usilovalo 24 silných mužů a žen. Kategorie žen měla na memoriálu premiéru.
Do atletického minisoutěžení se v Bohumíně pustilo 122 dětí 22.5.2016

Do atletického minisoutěžení se v Bohumíně pustilo 122 dětí

Hod míčkem 15,5 metru, skok z místa 145 centimetrů. To jsou jen vybrané výkony dětí z letošního ročníku Atletického minisoutěžení. Dvanáctý ročník sportovních her pro předškoláky uspořádal Atletický klub Bohumín ve spolupráci s místním domem dětí a mládeže.
Ze železnice zmizela měď a muž řídil s 3 promile alkoholu 21.5.2016

Ze železnice zmizela měď a muž řídil s 3 promile alkoholu

Zatím neznámý pachatel si znovu udělal zálusk na železniční transformátory. V noci na dnešek (21. května) poškodil několik transformátorů umístěných na železniční trati mezi stanicemi Ostrava-Hrušov a Bohumín.
Kates kraloval domácí přehlídce ESO 21.5.2016

Kates kraloval domácí přehlídce ESO

Osm medailových míst vybojoval na 21. ročníku pohárové taneční přehlídky ESO bohumínský soubor Kates. Jeho členové se navíc rovnou šestkrát ocitli na bedně vítězů. ESO pořádal místní dům dětí a mládeže.
Bývalá celnice ožije lidovým jarmarkem 20.5.2016

Bývalá celnice ožije lidovým jarmarkem

Na starém hraničním přechodu Bohumín-Chalupki bude v neděli 22. května živo. Sousední polská obec Krzyzanowice organizuje v prostoru bývalé celnice další ročník velkého Jarmarku na hranici. Prodejci si zde mohou postavit svůj prodejní pult už od brzkých ranních hodin.
V Bochemii cvičení zaměřené na únik chloru 19.5.2016

V Bochemii cvičení zaměřené na únik chloru

V areálu chemického podniku Bochemie a. s. dojde dnes dopoledne (19. května) ke cvičení s použitím dýmovnic. Zachovejte klid, jde pouze o cvičení.
V jídelně školy ČSA od září i bezlepkově 18.5.2016

V jídelně školy ČSA od září i bezlepkově

Kuchyně a jídelna základní školy ČSA připravuje novou službu, spustí ji už po letních prázdninách. Nabídku obědů rozšíří o bezlepkovou stravu. Kuchařky budou na její přípravě spolupracovat s nutričními odborníky.
K památníku ve Skřečoni vede nový chodník 17.5.2016

K památníku ve Skřečoni vede nový chodník

Pietní místo věnované válečným obětem je ve Skřečoni opět v důstojném stavu. Loňskou generální rekonstrukci památníku letos na jaře doplnilo vybudování chodníku z kameniny. Zahradníci ještě osadí připravené květináče sukulenty.
Domácí tanečníci souboru Radost zůstali v Bohumíně neporažení 16.5.2016

Domácí tanečníci souboru Radost zůstali v Bohumíně neporažení

Všech svých osm startů na bohumínském formačním mistrovství Moravy přetavili tanečníci souboru Radost & Impuls ve vítězství. Nejlepší hodnocení poroty získala vystoupení bohumínských dětí i juniorů ve stylech show, jazz a modern. Soubor si připsal triumfy v dětských kategoriích mini a hobby art.
Pachatel ukradl stykové železniční transformátory 16.5.2016

Pachatel ukradl stykové železniční transformátory

Zatím neznámý zloděj či zloději si v sobotu večer udělali zálusk na dva stykové transformátory na železniční trati Bohumín – Chalupki. Krádeží pachatel způsobil poruchu provozu zařízení.
Hasičskou stanicí v Bohumíně prošly v pátek třináctého stovky lidí 16.5.2016

Hasičskou stanicí v Bohumíně prošly v pátek třináctého stovky lidí

Hlavně stovky školáků zaplavily v pátek 13. května všech 22 otevřených hasičských stanic HZS Moravskoslezského kraje na letošní celorepublikový Den požární bezpečnosti. Jen stanicí v Novém Bohumíně prošlo za dopoledne na 500 návštěvníků.
Nad Maryškou drží ochranu Madonka soutoku Olzy a Odry 15.5.2016

Nad Maryškou drží ochranu Madonka soutoku Olzy a Odry

Madonka soutoku Olzy (Olše) a Odry je novou dominantou bohumínského Salonu Maryška. Výstavní prostory spolku Maryška zdobí zhruba čtyřicet centimetrů vysoká soška z dílny výtvarnice Kamily Tjokordové. K vzniku madonky ji inspirovalo logo Maryšky obsahující symboliku soutoku Odry s Olší.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 

Počet nalezených záznamů: 7848

    Městský úřad