Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Silvestrovská noc byla z pohledu policistů v kraji poměrně klidná 1.1.2016

Silvestrovská noc byla z pohledu policistů v kraji poměrně klidná

Poslední hodiny roku 2015 byly v Moravskoslezském kraji podle policistů klidnější, bez vážnějších událost. Do půlnoci přijali průměrný počet oznámení, který většinou bývá v pátek či sobotu.
Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi 1.1.2016

Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi

Starosta Bohumína Petr Vícha pozdraví občany města hned v prvních hodinách nového roku. Se štábem Televizního informačního kanálu (TIK Bohumín) natočil novoroční projev, který Bohumíňáci uvidí od soboty 2. ledna 2016.
Bezpečnost při oslavě silvestra nepodceňujte 31.12.2015

Bezpečnost při oslavě silvestra nepodceňujte

Mnohatisícové až milionové škody – to je výsledek silvestrovských oslav v Moravskoslezském kraji v několika posledních letech. Vedle toho často hoří na přelomu starého a nového roku plastové i plechové kontejnery na tuhý komunální odpad a jehličnany.
Otužilci se budou na Nový rok koupat v Kališově jezeře 31.12.2015 Ukaž na letecké mapě

Otužilci se budou na Nový rok koupat v Kališově jezeře

Nejen otužilci se na Nový rok vrhnou do chladné vody Kališova jezera v Šunychlu. Třetí ročník Novoročního ponoru proběhne v pátek 1. ledna od 14 hodin v Šunychlu u Kališova jezera u pěchotního srubu MO S-3 U mlýna.
Pátrají po řidiči, který s vozidlem narazil do cyklisty 30.12.2015

Pátrají po řidiči, který s vozidlem narazil do cyklisty

Na křižovatce ulic Drátovenská a Ostravská v Bohumíně-Pudlově se ve čtvrtek 17. prosince střetlo osobní vozidlo s cyklistou. Ke kolizi došlo kolem 17:30 hodin. Policisté pátrají po osobním vozidle stříbrné nebo šedé barvy, tovární značky Octavia nebo Felicia, v provedení combi.
Až do Tří králů mohou lidé pomáhat opuštěným kočkám 30.12.2015

Až do Tří králů mohou lidé pomáhat opuštěným kočkám

Až do Tří králů mohou lidé po celém Česku pomáhat opuštěným kočkám a v rámci projektu „Kočičí přání“ plnit na internetu dobrovolnou výší příspěvku jejich virtuální misky. Dobročinný projekt pořádá spolek Devět životů a aktivně se do něj zapojuje kočičí depozit z Bohumína-Pudlova.
Vítězství si z fotbalového turnaje odnesli hasiči 30.12.2015

Vítězství si z fotbalového turnaje odnesli hasiči

Profesionálním hasičům z Bohumína šla kopaná nejlépe. Zvítězili v letošním ročníku turnaje, kde si změřilo síly šest družstev hráčů. Turnaj s dlouholetou tradicí pořádá Městská policie Bohumín ve spolupráci s partnery.
Kopytovští dostali člun od karvinských strážníků 29.12.2015

Kopytovští dostali člun od karvinských strážníků

Dobrovolní hasiči z Kopytova dostali darem záchranářský motorový člun, který původně sloužil karvinským městským strážníkům. Zastupitelé Karviné v listopadu rozhodli, že kopytovským věnují člun včetně podvozku a výkonného motoru.
Rok 2015 v Bohumíně zakončí v pohybu 28.12.2015 Ukaž na letecké mapě

Rok 2015 v Bohumíně zakončí v pohybu

Sportovní rok v Bohumíně zakončí Silvestrovský běh. Jeho 17. ročník se uskuteční v parku Petra Bezruče ve středu 30. prosince od 16 hodin. Na malé i velké běžce čekají zajímavé a nevšední ceny.
Moravskoslezští záchranáři prožili pracovní svátky 27.12.2015

Moravskoslezští záchranáři prožili pracovní svátky

Zdravotničtí záchranáři v kraji prožili vánoční svátky v plném pracovním nasazení. Během tří uplynulých dní museli záchranáři vyjíždět téměř tisíckrát. V průběhu Štědrého dne to bylo 300 případů, 25. prosince 320 událostí a včera 340 výjezdů sanitních vozidel.
Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný 25.12.2015

Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný

Štědrý den se z pohledu hasičů obešel v Moravskoslezském kraji bez vážných událostí. V Bohumíně hasiči nemuseli vyjíždět, večer pouze preventivně asistovali při štědrovečerním setkání lidí na náměstí.
Vánoční muzicírování vzpomene Jakuba Jana Rybu 24.12.2015

Vánoční muzicírování vzpomene Jakuba Jana Rybu

Hudebníka a hudebního skladatele Jakuba Šimona Jana Rybu připomene letošní Vánoční muzicírování ve Starém Bohumíně. Pokračování oblíbených koncertů připravuje občanské sdružení Přátel bohumínské historie a římskokatolická farnost ve Starém Bohumíně.
Sportovní hala v době Vánoc a volných dnů 23.12.2015

Sportovní hala v době Vánoc a volných dnů

Sportovní hala Bospor nabízí svá sportoviště veřejnosti v průběhu celého roku, období Vánoc a volných dnů nevyjímaje. Spolu s hřištěm s umělým trávníkem je zde k dispozici hřiště s polyuretanovým povrchem, kurt s betonovou stěrkou i samostatný kurt pro badminton, který splňuje soutěžní parametry.
Bohumínští posílili řady atletických rozhodčích 22.12.2015

Bohumínští posílili řady atletických rozhodčích

Český atletický svaz (ČAS) posílili noví rozhodčí, tři z nich jsou z Bohumína. Členové místního atletického klubu úspěšně prošli školením a kurzem pro tento post.
Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů 21.12.2015

Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů

Čas vánoční lze prožít v pohybu, městská společnost Bospor zve do Bospor arény. Vezměte brusle a zavítejte do haly zimního stadionu za parkem Petra Bezruče, kde dostane prostor veřejné bruslení i diskotéka na ledě. V Bospor aréně funguje také půjčovna bruslí.
Nejlepší čtenářka Bohumína přečetla 1368 knih 20.12.2015

Nejlepší čtenářka Bohumína přečetla 1368 knih

Rekordmankou ve čtení knih je v Bohumíně Stanislava Hloušková, za letošní rok si v knihovně K3 vypůjčila a přečetla 1368 knih a menších brožur. Ocenění nejlepších čtenářů městská knihovna organizuje pravidelně od roku 2010.
Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů 19.12.2015

Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů

Zpříjemněte si čas vánoční a volné dny pobytem v bohumínském aquacentru. Tobogán, plavecký a průplavový bazén, whirlpool, sauny a novinka v podobě venkovního whirlpoolu lákají k návštěvě, zve městská společnost Bospor.
Kraj zveřejní podrobnosti k další vlně kotlíkových dotací 18.12.2015

Kraj zveřejní podrobnosti k další vlně kotlíkových dotací

Moravskoslezský kraj dnes (18. prosince) zveřejní podrobnosti k dotačnímu programu dalších „kotlíkových dotací“ k pořízení nového, ekologického kotle. Bohumín přispěje žadatelům s trvalým pobytem na území města ke státní dotaci dalších až 10 procent ze svého rozpočtu.
Ovzduší v hledáčku městských policistů 18.12.2015

Ovzduší v hledáčku městských policistů

Bohumínští městští strážníci se v uplynulých týdnech intenzivněji zaměřili na ochranu ovzduší. Například za porušování obecně závazné vyhlášky k zákazu pálení listí sáhli muži zákona k několika pokutám.
Svoz bioodpadu je v Bohumíně populární 17.12.2015

Svoz bioodpadu je v Bohumíně populární

O svoz bioodpadu je v Bohumíně zájem, služba v Bohumíně funguje od roku 2011. Zatímco na počátku ji využívalo kolem 40 lidí, v letošním roce šlo už o 316 domácností. Městská kompostárna přijala 1239 tun zeleného materiálu.
Děti z diagnostického ústavu nabídnou výrobky na jarmarku v Nové Karolině 16.12.2015

Děti z diagnostického ústavu nabídnou výrobky na jarmarku v Nové Karolině

Do projektu Jarmarky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i dětský diagnostický ústav v Bohumíně. Cílem celé akce je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily.
První silvestrovská oslava Pod Zeleným dubem 15.12.2015

První silvestrovská oslava Pod Zeleným dubem

Uvítejte rok 2016 v secesní kulturní památce na česko-polské hranici. Hotel Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně pořádá první velkou silvestrovskou oslavu, buďte u toho ve čtvrtek 31. prosince 2015. Cena vstupenky pro pár je 1800 korun (300 zł).
Silový čtyřboj ovládli kluci ze škol Masarykova a ČSA 14.12.2015

Silový čtyřboj ovládli kluci ze škol Masarykova a ČSA

Jakub Gryc z Gymnázia Františka Živného a Dominik Hajek ze základní školy ČSA ovládli letošní ročník městského sportovního kola v silovém čtyřboji. Patnáctý ročník populární sportovní akce pořádal školní sportovní klub gymnázia.
Do bufetu v nemocnici se vloupali zloději, kvůli cigaretám 13.12.2015

Do bufetu v nemocnici se vloupali zloději, kvůli cigaretám

Bufet v Bohumínské městské nemocnici před pár dny navštívili nezvaní hosté. Zloději se rozhodli, že si tam pod rouškou tmy přijdou k cigaretám. Jednoho z pachatelů zadrželi městští strážníci.
Jízdní řády vlaků a autobusů se mění od 13. prosince 12.12.2015

Jízdní řády vlaků a autobusů se mění od 13. prosince

Občané Moravskoslezského kraje, kteří jezdí vlakem nebo linkovými autobusy, by měli od 13. prosince počítat s rozsáhlými změnami ve veřejné osobní linkové a drážní dopravě. Změní se nejenom jízdní řády tak, aby na sebe spoje lépe navazovaly, ale aby byly i vlaky s autobusy kvalitněji propojeny.
Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezsko 11.12.2015

Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezsko

Ve Starém Bohumíně jednali o eurodotacích pro Moravskoslezský kraj. Zasedal zde monitorovací výbor Regionálního operačního programu Moravskoslezsko, který dohlíží na financování projektů evropskými dotacemi v kraji. Jednání vedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.
Bohumín dál intenzivně hledá zubního lékaře 10.12.2015

Bohumín dál intenzivně hledá zubního lékaře

Bohumín dál intenzivně hledá dalšího zubního lékaře. Na základě žádosti a podnětu města vypsal Moravskoslezský kraj už druhé veřejné výběrové řízení. Zájemci se mohou přihlásit do 4. ledna 2016.
Bohumín má tři nové turistické vizitky 9.12.2015

Bohumín má tři nové turistické vizitky

Sběru speciálních vizitek do deníku v Česku propadly tisíce turistů. Nově si mohou do sbírky přidat rovnou tři tematické turistické známky z Bohumína. V aktuální edici město vydalo rovnou tři, a to s motivy radnice, Penzionu ve věži a secesního společenského domu Pod Zeleným dubem.
Velký taneční galavečer Pod Zeleným dubem 8.12.2015

Velký taneční galavečer Pod Zeleným dubem

Přátelé společenských tanců si v závěru letošního roku dají sraz ve společném domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. Taneční galavečer pro širokou veřejnost tam mimo jiné zakončí podzimní sezónu kurzu společenských tanců.
Děti v domově dostanou od bohumínských školáků dárky 7.12.2015

Děti v domově dostanou od bohumínských školáků dárky

Čtrnáct dětí v dětském domově ve Velkých Heralticích u Opavy bude mít letos hezčí Vánoce. Školáci z Bohumína jim nakoupili dárky, které pořídili z výtěžku dobročinné akce. Jejím iniciátorem byl žákovský parlament základní školy ČSA.
Mateřinky na Bohumínsku budou úzce spolupracovat 4.12.2015

Mateřinky na Bohumínsku budou úzce spolupracovat

Mateřinky se intenzivně připravují na projekty a akce v roce 2016. Ředitelé a vedoucí všech zařízení na Bohumínsku se proto sešli na společné poradě, aby zkoordinovali spolupráci, mimo jiné i s ohledem na čerpání dotací.
Nejen jazzové Vánoce Pod Zeleným dubem 3.12.2015

Nejen jazzové Vánoce Pod Zeleným dubem

Originální večer sváteční muziky v nevšedním provedení nabídne v adventním čase společenský dům Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně na česko-polské hranici. V neděli 20. prosince od 19 hodin uvede komorní koncert kapely Plessound.
V Bohumíně se utkají o tituly mistrů v hip hopu a disco dance 2.12.2015

V Bohumíně se utkají o tituly mistrů v hip hopu a disco dance

Po domácím šampionátu v artových disciplínách uvítá Bohumín v sobotu 5. a neděli 6. prosince účastníky dalšího tanečního mistrovství České republiky. První soutěžní den bude ve sportovní hale Bospor patřit hip hopu, na který pak naváží o den později vyznavači disco dance.
Vyřízení občanského průkazu a pasu nenechávejte na konec roku 1.12.2015

Vyřízení občanského průkazu a pasu nenechávejte na konec roku

Nenechávejte vyřízení osobních dokladů na konec roku, apeluje ministerstvo vnitra. V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech proběhne nutná odstávka potřebných systémů pro nabírání žádostí a vydávání dokladů.
Pro 500 korun přepadla pachatelka 79letou důchodkyni 30.11.2015

Pro 500 korun přepadla pachatelka 79letou důchodkyni

Chamtivá zlodějka si vyhlédla snadnou kořist. Neznámá pachatelka se v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně vrhla na seniorku jdoucí o berlích, aby ji okradla o kabelku.
Charitativní adventní koncert pomohl malé Johance 30.11.2015

Charitativní adventní koncert pomohl malé Johance

Přesně 9060 korun vybrali návštěvníci adventního koncertu ve Starém Bohumíně pro handicapovanou Johanku Cieslarovou z Bohumína. Tradiční hudební program pořádalo občanské sdružení Přátel bohumínské historie a římskokatolická farnost ve Starém Bohumíně. Akci podpořilo město.
Strážníci zadrželi zloděje, kteří vnikli do domů 30.11.2015

Strážníci zadrželi zloděje, kteří vnikli do domů

Bohumínští městští strážníci v uplynulých dnech překazili plány hned několika zlodějům, kteří si dělali zálusk na obytné domy. Muži zákona zadrželi lapky přímo při činu.
Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace 28.11.2015

Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace

Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, by měli od půlky prosince sledovat úřední desku moravskoslezského krajského úřadu. Moravskoslezský kraj totiž ještě v závěru letošního roku vyhlásí dotační program „kotlíkových dotací“.
Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám 26.11.2015

Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám

Mladí lidé chtějí spolu s rodiči pomoci kočičímu útulku v Bohumíně-Pudlově. V Salonu Maryška se od září scházeli ve výtvarné dílně, kde vyráběli drobné dárečky a dekorační předměty. Výtěžek z jejich prodeje dobrovolníci věnují na provoz kočičího depozitu, krmivo a veterinární péči o kočky.
Adventní koncert na pomoc malé Johance 25.11.2015

Adventní koncert na pomoc malé Johance

Letošní adventní koncert ve Starém Bohumíně podpoří dvouletou Johanku Cieslarovou z Bohumína. Vybrané vstupné pomůže uhradit péči o handicapovanou holčičku. Koncert se koná v kostele Narození Panny Marie v neděli 29. listopadu od 16 hodin.
Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem 24.11.2015

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila v době topné sezóny za čerstvým vzduchem do hor. V dětské léčebně respiračních nemocí, kde je i speleoterapie, stráví 28 dnů. Jde o malé děti, které doprovázejí rodiče, prarodiče a další rodinní příslušníci.
Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou 23.11.2015

Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou

Rackovi, unášenému řekou Odrou, pomohli krajští hasiči z Bohumína. Pták plul po hladině a nohy měl zamotané v igelitovém sáčku naplněném vodou.
Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová 23.11.2015

Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová

Absolutní vítězkou pěvecké soutěže Bohumínská superstar 2015 se stala dvanáctiletá Lucie Macurová z Dolní Lutyně. Svou písní Nová dimenze z muzikálu Adams Family ohromila nejen porotu ale i diváky v sále.
Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu 21.11.2015

Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu

Fotbalový turnaj pro širokou veřejnost organizuje ve sportovní hale vedle aquacentra městská společnost Bospor. Půjde o předvánoční rekreační sportovní akci, která se uskuteční v sobotu 19. prosince. Zájemci se mohou hlásit už nyní.
Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina 20.11.2015

Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom dává důkazy hned dvěma módními přehlídkami, ta v Bohumíně se koná už zítra (sobota 21. 11.) v kině.
Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga 20.11.2015

Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga

Sobota 21. listopadu patří stolnímu tenisu, oddíl TJ Sokol Záblatí pořádá 11. ročník Memoriálu Miloše Freitaga. Sportovní akce věnovaná osobnosti, která stála u znovuobnovení sokolské jednoty v Záblatí po roce 1989, začíná v 9 hodin.
V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach 19.11.2015

V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach

V areálu firmy Bochemie probíhá dnes dopoledne (19. listopadu) cvičný chlorový poplach za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.
Adventní výstava plná rukodělných dárků 19.11.2015

Adventní výstava plná rukodělných dárků

Ručně vyráběné vánoční dárečky, dekorace a doplňky jsou hlavním motivem nové prodejní výstavy ve Starém Bohumíně. Za inspirací se vydejte do domu U Rytíře, do klubovny občanského sdružení Přátel bohumínské historie.
Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově 18.11.2015

Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově

Žákovský parlament základní školy ČSA v Bohumíně se rozhodl pomoci dětem z Bohumína, které jsou z různých důvodů v dětských domovech. Pořádá charitativní akci a z jejího výtěžku dětem nakoupí vánoční dárky.
Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto 17.11.2015

Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto

Bohumínský Domov Jistoty získal od Moravskoslezského kraje coby zřizovatele nový automobil se speciální úpravou pro imobilní klienty. Domov se stará o seniory a také o osoby s duševním onemocněním.
Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin 16.11.2015

Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin

Byl to dobře připravený zloděj, vzal si na místo činu nádobíčko a nic neponechal náhodě. Krádež jízdního kola se mu zdařila, ale z lupu se neradoval dlouho. Osmnáctiletého výrostka dopadli policisté.
Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě 16.11.2015

Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom přesvědčí hned dvěma módními přehlídkami, a to v Ostravě a v Bohumíně.
V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji 16.11.2015

V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji

V těsném sousedství oblíbené Mauglího stezky pro děti v hobbyparku vznikne malá zvířecí farma. Městská společnost Bospor, která ji bude provozovat, vyhlašuje soutěž na její pojmenování. Anketa probíhá do konce ledna 2016.
Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc 15.11.2015

Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc

Zákrok proti vandalství a stejně tak poskytnutí první pomoci. I tyhle zásahy mají v listopadu na svém kontě městští strážníci v Bohumíně. Informoval o tom jejich ředitel.
Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů 13.11.2015

Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů

V tomto týdnu se moravskoslezští policisté zaměřili v rámci dopravně preventivní akce především na viditelnost chodců a cyklistů. S policisty se lidé mohou v rámci této akce setkat především na vyznačených přechodech pro chodce u škol, obchodních center.
Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici 12.11.2015

Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici

Ve sklepě zříceniny bývalého statku poblíž řeky Olše se našla nevybuchlá válečná munice. Policisté přijali oznámení občana ve středu 11. listopadu odpoledne. Na místo vyrazil pyrotechnik.
Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto 11.11.2015

Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto

Pohodový vstup dítěte do první třídy je cílem hned několika projektů bohumínských škol a organizací. V tomto týdnu taková přípravná setkání nabízejí základní škola na třídě Edvarda Beneše a základní škola ČSA v Novém Bohumíně.
Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem 10.11.2015

Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem

Společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně na hranici Česka a Polska je multifunkční, probíhají v něm pravidelné volnočasové taneční a pohybové cykly. V pátek 13. listopadu komplex hostí po rozsáhlé rekonstrukci první větší ples.
Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku 9.11.2015

Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku

Bohumínská rocková kapela Grog je v anketě Český slavík Mattoni 2015. Hlasování probíhá formou SMS zpráv a na internetu. Vloni kapela skončila na 65. místě, předloni na 73. místě.
Salon Maryška hostí fotografické Spojení 8.11.2015

Salon Maryška hostí fotografické Spojení

Život chtěl, aby si k sobě našli cestu. Po zdravotní i umělecké stránce. V Salonu Maryška nabízejí společnou výstavu fotografií mladá fotografka a filmařka Nikola Liberdová z Bohumína a primář ortopedie v nemocnici v Ostravě-Fifejdách Michal Mačák.
Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve 7.11.2015

Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve

Skřečoňský most v Bohumíně je pro veškerou dopravu znovu plně průjezdný. Stavbařům se povedlo urychlit plánovanou záruční kontrolu ložisek a nosného systému. V sobotu 7. listopadu pozdě odpoledne uvedli kolos znovu do provozu.
Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci 6.11.2015

Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci

Začala topná sezóna. Jak se zdá, v peci skončí kde co, i stavby myslivců určené pro lesní zvěř. Nenechavci takto kompletně „zpracovali“ například zcela nový dřevěný zásyp pro zásoby krmiva. Myslivci jsou zoufalí.
Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016 5.11.2015

Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016

Bohumínský dům dětí a mládeže hledá nejhezčí dívku Bohumína. Vyhlásil nový ročník soutěže pro slečny ve věku 13 až 15 let. Přihlášky do soutěže, ve které nejde jen o krásu, je možné podat už nyní. První setkání soutěžících bude 3. prosince v domě dětí.
Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu 4.11.2015

Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu

Bohumín operativně prodlužuje svoz zeleného odpadu od rodinných domků a zahrad. Podzim je letos mírný a listí na stromech setrvává déle, město po dohodě s BM servisem přidává dva termíny svozu bioodpadu nad původní plán.
Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu 3.11.2015

Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu

Laboratoř Bohumínské městské nemocnice znovu obhájila své kvality. Od roku 2011 ji pravidelně kontroluje Národní autorizační středisko klinických laboratoří (NASKL). V průběhu měsíce října oddělení klinické biochemie a hematologie splnilo opět podmínky už třetího, tzv. dozorového auditu A.
Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku 2.11.2015

Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku

Dvacetiletá Nikola Liberdová z Bohumína uspěla na 15. ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku. Její snímek „Nevzdávej se“ porota ocenila jako nejlepší v kategorii středních škol.
Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory 1.11.2015

Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory

Podzimní Dzień Ziemniaka, tedy Den brambory, pořádal v polských Kaczycích Gminny Ośrodek Zebrzydowice a občanské sdružení Maryška z Bohumína bylo u toho. Gastronomická přehlídka slezské kuchyně proběhla díky přeshraničnímu česko-polskému projektu, jemuž je Maryška partnerem.
Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou 31.10.2015

Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou

Studenti bohumínského Gymnázia Františka Živného se počátkem listopadu vydají na zkušenou do Německa. Zúčastní se jazykově vzdělávacího pobytu v Mnichově, kde se budou v dopoledních hodinách zdokonalovat v německém jazyce.
Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní 30.10.2015

Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní

Druhé Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji skončilo pro závodníky bohumínského oddílu TJ Viktorie jak nejlépe mohlo, sportovci hned několikrát sáhli po medailích. Soutěž byla zároveň nominačním startem pro mistrovství republiky v roce 2016.
Posvítili si na neosvětlené cyklisty 29.10.2015

Posvítili si na neosvětlené cyklisty

Dříve se stmívá, viditelnost se zhoršuje. Neosvětlení cyklisté hazardují s životem svým a také s životem a bezpečností ostatních účastníků silničního provozu. Na osvětlení a správnou výbavu jízdních kol se proto zaměřili strážníci bohumínské městské policie.
Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem 27.10.2015

Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem

Starobohumíňáci se vracejí k oblíbené tradici. Po mnoha letech připravují sraz, na který zvou několik generací spojených s místem narození a bydlištěm Starý Bohumín. Setkání Starobohumíňáků proběhne ve čtvrtek 28. ledna 2016 a zájemci se mohou hlásit už nyní.
Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD 26.10.2015

Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD

Pohádka Nely Chybiorzové, žákyně základní školy na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně, vyšla na CD. Nelin příběh se dostal mezi 18 nejlepších literárních příběhů, které namluvili moderátoři Hitrádia Orion.
Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko 25.10.2015

Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko

Hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně se dostalo posvěcení od faráře z tamního farního kostela Narození Panny Marie. P. Mgr. Kalikst Jan B. Mryka OFM se slavnostního aktu zhostil v přítomnosti svých farních kolegů.
Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015 24.10.2015

Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015

Jedenáctiletá Veronika Kachlová z Bohumína je mezi pěti nejlepšími zpěvačkami lidových písní v České republice. Do prestižní skupiny se probojovala ve finále postupové přehlídky Zpěváček 2015.
Žáci ze školy ČSA se vydají do Anglie 23.10.2015

Žáci ze školy ČSA se vydají do Anglie

Deset žáků z osmých a devátých ročníků ZŠ Čs. armády v Bohumíně vycestuje na konci října do Anglie. Uplatní tak první zkušenosti s konverzací s rodilou mluvčí z Austrálie.
Prodlouženo, smlouvy k e-aukci až do konce října 22.10.2015

Prodlouženo, smlouvy k e-aukci až do konce října

Domácnosti, podnikatelé, spolky a další mohou ještě pořád využít výsledků letošní e-aukce plynu a elektřiny, kterou pro Bohumínsko uspořádala podobně jako před dvěma lety společnost Marandis. Ta prodloužila termín uzavírání smluv do konce října letošního roku.
Dva mladiství a dvě děti pod vlivem alkoholu 21.10.2015

Dva mladiství a dvě děti pod vlivem alkoholu

Dlouhodobě se strážníci bohumínské městské policie a odbor sociální místní radnice věnují kontrolám zákazu požívání alkoholu mladistvými. Při říjnové namátkové kontrole odhalili čtyři podnapilé mladistvé a děti.
Městské kolo v plavání vyhrálo gymnázium 20.10.2015

Městské kolo v plavání vyhrálo gymnázium

Nejlepší plavce z řad bohumínských žáků má Gymnázium Františka Živného. Rozhodlo o tom sportovní městské kolo v plavání, které uspořádal Plavecký klub Bohumín, základní škola ČSA a další školy.
Zloděj řádil v rodinném domku ve Skřečoni 19.10.2015

Zloděj řádil v rodinném domku ve Skřečoni

V Bohumíně-Skřečoni o víkendu řádil zloděj. Nemilé překvapení čekalo na majitele jednoho z tamních rodinných domků v sobotu 17. října večer, když se vrátil domů.
Černé skládky si autoři musejí sami uklidit 19.10.2015

Černé skládky si autoři musejí sami uklidit

Přestože je ve městě řada možností, včetně těch bezplatných, jak s odpadem naložit, černé skládky se objevují. Letos strážníci v Bohumíně řešili takových případů pětadvacet.
Hřbitov v Novém Bohumíně má kus nového plotu 17.10.2015

Hřbitov v Novém Bohumíně má kus nového plotu

Hřbitov v Novém Bohumíně má nové oplocení. Poškozenou a částečně zřícenou část nahradily nové prvky. Město do výstavby investovalo z rozpočtu 242 tisíc korun.
Maratón čtení podpořilo několik stovek čtenářů 16.10.2015

Maratón čtení podpořilo několik stovek čtenářů

Maratón čtení z pohádkových knih a knih oblíbených autorů zorganizovalo dětské oddělení knihovny K3 v Bohumíně. 317 účastníků přečetlo 225 stran textu.
Vyrábějí dárečky, aby pomohli opuštěným kočkám 15.10.2015

Vyrábějí dárečky, aby pomohli opuštěným kočkám

Rodiče a děti spojují v Bohumíně síly, aby pomohli opuštěným kočkám v kočičím útulku. Vyrábějí dekorační předměty a dárečky, které nabídnou na vánočním jarmarku a výtěžek věnují zapsanému spolku Kočky Bohumín, který funguje v Pudlově.
Do chodníků na hřbitovech letos 200 tisíc korun 14.10.2015

Do chodníků na hřbitovech letos 200 tisíc korun

Desítky metrů nových chodníků už letos vznikly a další ještě do konce roku na hřbitovech v Bohumíně přibudou. Radniční odbor životního prostředí a služeb do jejich obnovy a rozšíření v letošním roce investuje 200 tisíc korun.
Atletika oslaví výročí otevřeným přeborem 13.10.2015

Atletika oslaví výročí otevřeným přeborem

Atletika má v Bohumíně 40 let dlouhou tradici. Letošní výročí si místní klub připomene mimo jiné otevřeným přeborem pro širokou veřejnost ve čtvrtek 22. října na oválu při základní škole ČSA. První start přeboru a Velké ceny Bohumína bude krátce po 16. hodině.
Díky amnestii čtenáři ušetřili 11 tisíc korun 12.10.2015

Díky amnestii čtenáři ušetřili 11 tisíc korun

Velká amnestie pro 166 lidí proběhla minulý týden v Bohumíně. Jednalo se o amnestii na čtenářské upomínky, kterou vyhlásila bohumínská knihovna K3. Čtenáři mohli ve vyhlášeném „Týdnu knihoven“ vrátit zapomenuté knihy s tím, že platbu za upomínku jim knihovna odpustí.
Kroužek vaření školáky baví, funguje už řadu let 12.10.2015

Kroužek vaření školáky baví, funguje už řadu let

Zapékané brambory, langoše, ale i buchty a pokrmy z masa. Děti, které navštěvují volnočasový kroužek vaření se v Bohumíně učí praktickým kulinářským dovednostem. Zájmová skupina funguje pod záštitou Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín už řadu let.
Silný vítr a možná i první sněhové vločky, předpovídají meteorologové 10.10.2015

Silný vítr a možná i první sněhové vločky, předpovídají meteorologové

Meteorologové upozorňují na silný vítr. Moravskoslezský kraj by mohl zasáhnout od neděle 11. 10. 2015 00:00 do pondělí 12. 10. 2015 06:00 hodin. V noci na pondělí a během pondělního dne meteorologové očekávají na severovýchodě České republiky první sněžení.
Kraj věnoval hasičům novou techniku 10.10.2015

Kraj věnoval hasičům novou techniku

Detekční přístroje, radiostanice, hydraulická vyprošťovací zařízení, tlakové lahve, kanalizační rychloucpávky, zástěny k dopravním nehodám, spektrometry, dýchací přístroje i širokospektrální filtry darovali zástupci Moravskoslezského kraje jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí.
Dny zdraví s měřením cholesterolu, tlaku a cukru v krvi 9.10.2015

Dny zdraví s měřením cholesterolu, tlaku a cukru v krvi

Foyer kina v Bohumíně se už zítra (sobota 10. října) promění v improvizovanou ordinaci. Od 9 do 14 hodin zde můžete podstoupit vybraná vyšetření bezplatně díky dalšímu ročníku akce Dny zdraví. Pořádají společně agentura K3 a Bohumínská městská nemocnice.
V Maryšce tvoří s tradičními textilními technikami netradičně 8.10.2015

V Maryšce tvoří s tradičními textilními technikami netradičně

Potisk textilu, triček a tašek si vlastnoručně vyzkoušeli účastníci nového kurzu, který začal fungovat v Salonu Maryška v Novém Bohumíně. Lidé se zájmem o ruční práce se díky němu naučí tradiční techniky netradičně.
Upomínková amnestie a beseda se spisovatelkou 7.10.2015

Upomínková amnestie a beseda se spisovatelkou

Zapomenuté knížky můžete vrátit aniž byste museli zaplatit sankci. Až do soboty 10. října probíhá v bohumínské knihovně K3 na všech jejich pracovištích takzvaná upomínková amnestie. V rámci „Týdne knihoven“ ji doplňují také doprovodné akce. Ve čtvrtek to bude beseda se spisovatelkou.
Za neuklizené psí exkrementy padaly pokuty 7.10.2015

Za neuklizené psí exkrementy padaly pokuty

Na volně pobíhající psy a na úklid psích exkrementů chovateli psích miláčků se v uplynulých týdnech zaměřili strážníci v Bohumíně. Ročně za takové přestupky rozdají na Bohumínsku několik desítek pokut.
Pro děti a dospělé v Jihoafrické republice sbírají boty 6.10.2015

Pro děti a dospělé v Jihoafrické republice sbírají boty

Lidé na Bohumínsku a Ostravsku sbírají boty pro sirotčinec a neziskovou organizaci v Jihoafrické republice. Projekt „Boty pro Afriku“ realizuje spolek Tlukot Srdce pro Afriku do 20. října. Sběrné místo je v Bohumíně v solné jeskyni ve Vrchlického ulici a sběr probíhá také na základních školách.
Pod Zeleným dubem opět oblíbené taneční kurzy, a nejen ty 5.10.2015

Pod Zeleným dubem opět oblíbené taneční kurzy, a nejen ty

Jóga, břišní tance i kurzy standardních tanců ovládnou společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. První z lekcí startuje už zítra (úterý 6. října) a další hned za týden. Ve všech cyklech jsou ještě pořád volná místa.
Nové magnetky a pohlednice mají premiéru Pod Zeleným dubem 4.10.2015

Nové magnetky a pohlednice mají premiéru Pod Zeleným dubem

Orel mořský nebo ledňáček říční například přímo na vaší ledničce? Ano. Občanské sdružení Hraniční meandry Odry u příležitosti otevření expozice v informačním centru Pod Zeleným dubem (Národní dům) vydalo speciální sérii magnetek s motivy meandrů.
Záblatští stolní tenisté startují v krajské soutěži 3.10.2015

Záblatští stolní tenisté startují v krajské soutěži

Už dnes (sobota 3. října) nastoupí hráči A družstva oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí k prvnímu domácímu zápasu krajské soutěže, do které díky výsledkům v minulé sezóně postoupili. Utkání s TJ Sokol Chvalíkovice A startuje v herně sokolovny v Záblatí od 17 hodin.
Policisté hledají svědky dopravní nehody ve Skřečoni 2.10.2015

Policisté hledají svědky dopravní nehody ve Skřečoni

Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo 12. září letošního roku v bohumínské části Skřečoň. K dopravní nehodě došlo 12. září přibližně v 17:45 hodin na křižovatce ulic 1. máje a Mládežnická.
Do plavek, 7. října plave v Bohumíně celé město 1.10.2015

Do plavek, 7. října plave v Bohumíně celé město

Pokoří Bohumínští s vydatnou pomocí plavců z okolí loňský účastnický rekord? Už podeváté se město Bohumín zapojí do celostátní soutěže „Plave celé město“, v aqaucentru za parkem Petra Bezruče ve středu 7. října od 6 do 20 hodin.
Boban se rozloučí s Paroháči v sálu Pod Zeleným dubem 30.9.2015

Boban se rozloučí s Paroháči v sálu Pod Zeleným dubem

Bohumínský ochotnický spolek Boban se rozloučí s komedií Paroháči. Derniéru hry plné nadsázky a písniček uvede ve společenském sálu domu Pod Zeleným dubem, a to hned dvakrát. V neděli 18. října od 16 a od 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad