Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Kraj reaguje na extrémní sucho, platí série zákazů 5.8.2015

Kraj reaguje na extrémní sucho, platí série zákazů

Moravskoslezský kraj reaguje na dlouhotrvající sucho a extrémní nárůst požárů lesních, polních a travních porostů. Krajský úřad proto vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území kraje. Mimořádná opatření musejí dodržovat lidé i právnické osoby.
Hasiče zaměstnává likvidace bodavého hmyzu 5.8.2015

Hasiče zaměstnává likvidace bodavého hmyzu

Horké a suché letní počasí přináší profesionálním i dobrovolným hasičům v Moravskoslezském kraji zvýšený počet výjezdů k likvidaci bodavého hmyzu. Jen za první čtyři dny měsíce srpna jich bylo téměř 200.
Neznámý podvodník se vydával za zaměstnance radnice 4.8.2015

Neznámý podvodník se vydával za zaměstnance radnice

Do bytu nájemnice městského bytu v Bohumíně se vloudil muž, který se vydával za zaměstnance místní radnice. Ženu systematicky naváděl k tomu, aby mu ukázala celý byt, ale žena jeho podezřelé jednání prokoukla a neznámý podvodník nakonec rychle utekl.
V úterý teplota atakuje tropickou třicítku 3.8.2015

V úterý teplota atakuje tropickou třicítku

Pro celou Českou republiku platí od pondělí 3. srpna až do odvolání upozornění na vznik požárů kvůli dlouhotrvajícímu suchu a dalším tropickým teplotám. Podle předpovědi zasáhnou Moravskoslezský kraj už zítra (4. srpna).
Likvidace požáru bývalého statku skončila po 26 hodinách 3.8.2015

Likvidace požáru bývalého statku skončila po 26 hodinách

V torzu zemědělského skladu v areálu bývalého statku na hranici Dolní Lutyně a bohumínské Nové Vsi konečně dohořel uskladněný materiál. Stalo po 26 hodinách od vzniku požáru. Dohořívání probíhalo řízeně pod dohledem hasičů.
Moravskoslezští hasiči nasadili do akce novou techniku 3.8.2015

Moravskoslezští hasiči nasadili do akce novou techniku

Moravskoslezští hasiči dostali od kraje 33 nejmodernějších automobilových stříkaček za téměř 215 milionů korun. Dvě nová zásahová vozidla putovala také na stanici Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v Bohumíně.
U Nové Vsi hořel bývalý statek, škoda je přes milion korun 2.8.2015

U Nové Vsi hořel bývalý statek, škoda je přes milion korun

Škodu zhruba za 1 milion korun napáchal požár, který v noci ze soboty na neděli zlikvidoval část bývalého statku na hranici Dolní Lutyně a Bohumína, u bohumínské osady Nová Ves. V zemědělském objektu bylo uskladněno lisované seno, sláma a polní rozhrnovač.
Autobusový spoj k pietnímu aktu do Životic 2.8.2015

Autobusový spoj k pietnímu aktu do Životic

Bohumínští se mohu aktivně připojit k pietnímu shromáždění k 71. výročí popravy 36 občanů Životic a okolních obcí hitlerovskými okupanty. Zájemci mohou využít autobus, který v Bohumíně zastaví na dvou místech.
Dům dětí regeneruje a zároveň chystá novou sezónu 1.8.2015

Dům dětí regeneruje a zároveň chystá novou sezónu

Hlavní budova městského domu dětí je do 9. srpna uzavřená. Prázdniny jsou zde ale jen relativní, protože dobíhají letní opravy a čilý ruch stále panuje na turistické základně v Návsí u Jablunkova. V září se Dům dětí a mládeže Bohumín představí také s novým modelem zápisu dětí do kroužku.
Novoveští hasiči si brigádnicky stavějí nové zázemí 31.7.2015

Novoveští hasiči si brigádnicky stavějí nové zázemí

Členové Sboru dobrovolných hasičů z bohumínské osady Nová Ves brigádnicky stavějí od základů nové zázemí hasičské zahrady. To původní jim letos v březnu zapálil žhář.
Předprodej divadelního předplatného už tuto sobotu 30.7.2015

Předprodej divadelního předplatného už tuto sobotu

Pavel Trávníček, Ondřej Vetchý, Kateřina Hrachovcová–Herčíková, Martin Zounar, Jana Krausová, Karel Roden a další jsou lákadly nové divadelní sezóny v Bohumíně. Předprodej podzimního divadelního předplatného odstartuje agentura K3 už tuhle sobotu 1. srpna.
Skupina prodala na Karvinsku 260 tisíc nekolkovaných cigaret 30.7.2015

Skupina prodala na Karvinsku 260 tisíc nekolkovaných cigaret

Celníci rozbili na Karvinsku organizovanou skupinu, která nelegálně obchodovala s tabákovými výrobky. Tři osoby připravily stát na dani o 630 tisíc korun.
Lidé s nemocnými ledvinami mají v Bohumíně novou dialýzu 29.7.2015

Lidé s nemocnými ledvinami mají v Bohumíně novou dialýzu

V Bohumíně nově funguje dialýza. Společnost B. Braun Avitum dokončila v areálu Bohumínské městské nemocnice výstavbu nového moderního dialyzačního střediska a nefrologické ambulance.
Finanční úřad v Bohumíně ještě letos skončí 29.7.2015

Finanční úřad v Bohumíně ještě letos skončí

Územní pracoviště finančního úřadu v Bohumíně kvůli úsporám skončí, podobně jako v nedaleké Orlové. Jejich funkci převezme od 1. ledna 2016 okresní územní pracoviště v Karviné, kam budou lidé za vyřízením svých záležitostí cestovat.
Bohumínští zvou na sraz trabantů 29.7.2015

Bohumínští zvou na sraz trabantů

Milovníci dvoutaktů mají v Bohumíně a okolí velkou základnu a pořádají také početné srazy. Občanské sdružení Veterán Trabant klub Bohumín zve na šestý ročník Slezského srazu dvoutaktů od 31. července do 2. srpna. Proběhne v obci Řeka na Frýdecko-Místecku.
Policejních výjezdů v tropickém počasí přibylo 28.7.2015

Policejních výjezdů v tropickém počasí přibylo

V tropických dnech měli policisté na Ostravsku o třetinu více oznámení a výjezdů, než v jiné dny. Vyplývá to z dat moravskoslezského operačního střediska. Nejvíce událostí, u kterých museli asistovat, policisté registrují v období pátků a sobot.
Pěstitelská tombola a další zajímavosti v Profitu 27.7.2015

Pěstitelská tombola a další zajímavosti v Profitu

Cvičení, soutěže, autorská talkshow i obyčejné popovídání si s přáteli. Klubovna občanského sdružení Profit 12 v Mírové ulici v Novém Bohumíně funguje také v závěru července.
Nejlepší smeč měli nohejbalisté z Bohumína 26.7.2015

Nejlepší smeč měli nohejbalisté z Bohumína

Pohár pro vítěze 3. ročníku turnaje v nohejbalu s názvem „Bohumínská smeč“ zůstal doma. Soutěž dvojic ovládli Jiří Skudřík a Jan Kohler z TJ Viktorie Bohumín.
Dolnolutyňští hasiči obhájili prvenství v memoriálu 25.7.2015

Dolnolutyňští hasiči obhájili prvenství v memoriálu

Dolnolutyňští dobrovolní hasiči obhájili loňské první místo a znovu si z bohumínského Záblatí odvezli putovní pohár Memoriálu Aloise Škuty v požárním útoku družstev. Soutěž letos nabídla už jedenácté pokračování. Memoriál pořádal Sbor dobrovolných hasičů Záblatí.
V sobotu mohou region zasáhnout bouřky 24.7.2015

V sobotu mohou region zasáhnout bouřky

Až do odvolání platí v Moravskoslezském kraji upozornění meteorologů na nebezpečí vzniku požárů (nízký stupeň nebezpečí). Aktuální předpověď počasí varuje také před bouřkami, které mohou region potrápit od soboty 25.07.2015 12:00 do soboty 25.07.2015 21:00 hodin.
Do Starého Bohumína za hasičskou soutěží i letní slavností 23.7.2015

Do Starého Bohumína za hasičskou soutěží i letní slavností

Letní zahradní slavnost a také pohárová soutěž družstev v požárním útoku. Obě akce organizuje v sobotu 25. července ve Starém Bohumíně tamní sbor dobrovolných hasičů.
V Bohumíně jdou vyřazené knihy za pár korun na dračku 22.7.2015

V Bohumíně jdou vyřazené knihy za pár korun na dračku

Stovky knih za pár korun si dnes odnášejí Bohumíňáci domů. Starší, ale zachovalé kusy nabízí antikvariát pod širým nebem, který pořádá na náměstí přímo před radnicí městská agentura K3 a její knihovna. Rekordmanem je návštěvník, který si „za hubičku“ pořídil 130 knížek.
Teploty šplhají vysoko nad tropickou třicítku 22.7.2015

Teploty šplhají vysoko nad tropickou třicítku

Skoro až ke 40 stupňům Celsia se mohou dnes odpoledne dostat teploty v České republice, především v nížinách. Upozornění meteorologů na velmi vysoké teploty (vysoký stupeň nebezpečí) platí v Moravskoslezském kraji do dnešního večera.
Obrázkové leporelo vrací čas o 100 let zpátky 22.7.2015

Obrázkové leporelo vrací čas o 100 let zpátky

Historie Bohumína ožívá v dobovém obrázkovém leporelu zaměřeném zejména na skoro zapomenutou tradici tramvajové dopravy na Bohumínsku. Skládačku s dobovými snímky a pohlednicemi vydal místní fotograf a sběratel Jiří Spáčil.
Teploty ve středu až nad 34 stupňů Celsia 21.7.2015

Teploty ve středu až nad 34 stupňů Celsia

Dnes i ve středu se musíme znovu připravit na velmi vysoké teploty. Varování meteorologů pro Moravskoslezský kraj platí dnes odpoledne a ve středu 22. července od 13:00 do 20:00 hodin. V regionu platí ode dneška (21. července) také upozornění na nebezpečí vzniku požárů, a to až do odvolání.
Hasiči se sjedou do Vrbice za Pohárem rady města 21.7.2015

Hasiči se sjedou do Vrbice za Pohárem rady města

Do bohumínské části Vrbice zavítá jedno ze soutěžních kol Moravskoslezské ligy v požárním útoku. Bude součástí 13. ročníku oblíbeného závodu O pohár rady města Bohumína. Soutěžní družstva i fanoušci si přijdou na své v sobotu 1. srpna od 12 hodin.
Knižní antikvariát přímo na náměstí 20.7.2015

Knižní antikvariát přímo na náměstí

Antikvariát přímo pod širou oblohou otevře v Bohumíně městská agentura K3. Nabídnout své staré knihy k prodeji nebo si naopak nějakou použitou za lidové ceny koupit zájemci mohou ve středu 22. července na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Stavbaři zavěsili starobohumínský zvon 19.7.2015

Stavbaři zavěsili starobohumínský zvon

650 kilogramů vážící zvon Josef už visí v budoucím informačního centru Národního domu (Pod zeleným dubem) ve Starém Bohumíně. Technicky poměrně náročná instalace proběhla v druhé polovině tohoto týdne.
Strážníci strávili odpoledne s dětmi z pěstounských rodin 19.7.2015

Strážníci strávili odpoledne s dětmi z pěstounských rodin

Bohumínští městští strážníci pokračují v cyklu osvětových a preventivních setkání. Naposledy se věnovali dětem z pěstounských rodin, se kterými policisté Ivo Uherek a Ondřej Semjan strávili interaktivní odpoledne.
Neděle bude opět tropická, bouřky mohou být častější 18.7.2015

Neděle bude opět tropická, bouřky mohou být častější

Meteorologové prodloužili upozornění na velmi vysoké teploty (vysoký stupeň nebezpečí) v Moravskoslezském kraji až do nedělního večera. Od soboty 18. července 15:00 do pondělí 20. července 02:00 hodin platí v regionu také upozornění na silné bouřky.
Bohumínská smeč v nohejbalu už tuhle neděli 18.7.2015

Bohumínská smeč v nohejbalu už tuhle neděli

Už zítra, v neděli 19. července, budeme znát vítěze 3. ročníku sokolského turnaje nazvaného „Bohumínská smeč“. Třetí ročník nohejbalové akce ve městě pořádá Sokolská župa Beskydská Jana Čapka pro sportovce z širokého okolí.
Tropy vystřídají bouřky, upozorňují meteorologové 17.7.2015

Tropy vystřídají bouřky, upozorňují meteorologové

Do regionu dorazily tropy. Upozornění meteorologů na vysoké teploty platí v Moravskoslezském kraji až do soboty 18. července 21:00 hodin (v polohách do 600 metrů nad mořem). Tropy záhy vystřídají podle předpovědi bouřky.
Hasiči budou v Záblatí závodit v požárním útoku 17.7.2015

Hasiči budou v Záblatí závodit v požárním útoku

Hasiči se o víkendu sjedou do Záblatí. Souhru týmu, techniky a přesnosti předvedou v 11. ročníku Memoriálu Aloise Škuty v požárním útoku. Soutěž startuje v sobotu 18. července od 14:30 hodin na fotbalovém hřišti za požární zbrojnicí.
V pátek a v sobotu se do kraje vrátí tropy 16.7.2015

V pátek a v sobotu se do kraje vrátí tropy

Meteorologové upozorňují na vysoké teploty. Varování platí v pátek 17. července pro celou Českou republiku a v sobotu 18. července pro Moravskoslezský kraj od 12 do 20 hodin. Varovná zpráva má označení nízký stupeň nebezpečí.
Vandal zdobil záhony na náměstí odpadky z košů 16.7.2015

Vandal zdobil záhony na náměstí odpadky z košů

Boj s výtržníky je nekonečný. Jak dokládají úspěšné zásahy městských strážníků posledních dnů, pokoj si nedají nejen zloději, ale i vandalové. Nabyli dojmu, že skutečně mohou všechno. Jenže se pletou.
Radniční budova B a její okolí 24. července bez elektřiny 15.7.2015

Radniční budova B a její okolí 24. července bez elektřiny

Vyřizování svých záležitostí na majetkovém odboru a živnostenském úřadu v Bohumíně si na pátek 24. července raději neplánujte. Kvůli ohlášené odstávce elektřiny bude provoz úseků v tento den omezený.
Vítězem Bohumínské volejbalové ligy jsou Kokosy 14.7.2015

Vítězem Bohumínské volejbalové ligy jsou Kokosy

Pohár pro vítěze Bohumínské volejbalové ligy 2015 letos zůstal doma. Ve finálovém utkání porazili domácí hráči několikanásobného vítěze minulých ročníků – družstvo složené převážně z ostravských hráčů.
Spisovatelka Vlasta Šimková je Poutnicí životem 13.7.2015

Spisovatelka Vlasta Šimková je Poutnicí životem

Ze zdravotních důvodů chce skončit s psaním a uvádí, že je to její poslední literární počin. Kniha „Poutnice životem aneb jednou jsi nahoře a jednou dole“ z pera bohumínské spisovatelky Vlasty Šimkové uzavírá její psanou životní trilogii.
Agresivního útočníka strážníci zpacifikovali 12.7.2015

Agresivního útočníka strážníci zpacifikovali

Opilý cyklista, napadená a zraněná žena, zmizení stavebního materiálu. I to jsou případy a úspěšné zásahy bohumínských městských strážníků posledních dnů.
Pláž u aquacentra má 40 nových lehátek 11.7.2015

Pláž u aquacentra má 40 nových lehátek

Letní sezóna je v bohumínském aquacentru v plném proudu. Denně sem míří za plaváním a relaxací stovky lidí. Městský Bospor, který areál provozuje, připravil pro návštěvníky příjemné překvapení v podobě čtyřiceti nových venkovních lehátek.
V kapličce v Záblatí obnovují růžencové pobožnosti 10.7.2015

V kapličce v Záblatí obnovují růžencové pobožnosti

Kaplička svatého Jana Nepomuckého v bohumínské části Záblatí se znovu stává cílem věřících. Místní ve spolupráci s rychvaldskou farností obnovili společné modlitby v rámci růžencových pobožností. První setkání proběhne tuhle neděli, 12. července od 17 hodin.
V Bohumíně vzniká lyžařská škola, spouští nábor 9.7.2015

V Bohumíně vzniká lyžařská škola, spouští nábor

Lyžarská výuka uceleně a se zárukou kvality. Dlouholetý projekt Českomoravské lyžařské a snowboardové školy se nově objeví také v Bohumíně. U nás bude občanské sdružení spolupracovat mimo jiné s Masarykovou základní školu.
Přes 200 výjezdů hasičů kvůli větru a dešti 8.7.2015

Přes 200 výjezdů hasičů kvůli větru a dešti

Celkem 220 výjezdů mají na kontě profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji od dnešního rána (středa 7. července) do odpoledne kvůli větru a dešti. Nejvíce – 129 – jich bylo v okrese Karviná, kde ještě kolem půl čtvrté odpoledne zasahovali hasiči u 15 událostí.
Turnaj Starých pánů v Záblatí vyhrál PFC Beograd 8.7.2015

Turnaj Starých pánů v Záblatí vyhrál PFC Beograd

Třetí ročník fotbalového turnaje Starých pánů (hráčů nad 45 let) na hřišti FK Slovan Záblatí ovládli Srbové z bývalé Jugoslávie, kteří žijí na Ostravsku. Vítězství na turnaji „O pohár starosty města“ je už jejich druhým v pořadí. Tým PFC Beograd vyhrál i první ročník.
Meteorologové upozorňují na silnější bouřky 7.7.2015

Meteorologové upozorňují na silnější bouřky

Upozornění na vysoké teploty platí podle nejnovější meteorologické výstrahy v Moravskoslezském kraji až do úterní (7. července) 18. hodiny. Kraj mohou zasáhnout také silnější bouřky (nízký stupeň nebezpečí), a to od úterý 7. července 22:00 do středy 8. července 09:00 hodin.
Požár pole se vzrostlým obilím v Dolní Lutyni 7.7.2015

Požár pole se vzrostlým obilím v Dolní Lutyni

Osm jednotek hasičů v pondělí 6. července likvidovalo požár pole se vzrostlým obilím v Dolní Lutyni. Operační středisko přijalo hlášení o požáru krátce před půl třetí odpoledne. Nikdo nebyl zraněn ani usmrcen.
V nedalekých Antošovicích tonul 62letý cizinec 7.7.2015

V nedalekých Antošovicích tonul 62letý cizinec

Tropické dny vybízejí k vodě, vše ale může skončit tragicky. O uplynulém prodlouženém víkendu záchranáři zasahovali u tonutí muže například v nedalekých Antošovicích.
Prázdninový kolotoč dnes zavítá do Salonu Maryška 7.7.2015

Prázdninový kolotoč dnes zavítá do Salonu Maryška

Oblíbená letní akce pro děti nazvaná Prázdninový kolotoč dnes ovládne centrum Nového Bohumína. Část programu pro děti ve věku od 6 do 15 let připravuje občanské sdružení Maryška. Od 11:30 hodin zve k speciálnímu vystoupení „kolotočářů“.
Knihovna v létě upravuje provozní dobu 6.7.2015

Knihovna v létě upravuje provozní dobu

Za knihami v Bohumíně po celé léto. Městská knihovna K3 zajistí provoz na všech svých pobočkách v červenci i srpnu. V dětském oddělení dokonce rozšiřuje provozní dobu.
V pondělí se teplota znovu přehoupne nad 30 stupňů 5.7.2015

V pondělí se teplota znovu přehoupne nad 30 stupňů

Až do pondělní 20. hodiny platí v Moravskoslezském kraji varování meteorologů kvůli vysokým teplotám, a to v polohách do 600 metrů nad mořem. Nadále je pro celou Českou republiku aktuální upozornění kvůli nebezpečí vzniku požárů, a to až do odvolání.
Radovánky u bazénu ano, ale pozor na děti 5.7.2015

Radovánky u bazénu ano, ale pozor na děti

Tropická vedra udeřila, voda láká k osvěžení. Záchranáři ale varují před úrazy. Nárůst volnočasových aktivit znamená zvýšené množství úrazů a mnohé z nich mají tragické následky.
Strážníci kontrolovali dodržování zákazu vjezdu nad 3,5 tuny 4.7.2015

Strážníci kontrolovali dodržování zákazu vjezdu nad 3,5 tuny

Nákladní auta nad 3,5 tuny nemají až na vybrané ulice a výjimky v centru města a okolí co dělat. V červnu se na dodržování zákazů zaměřili v rámci preventivní akce strážníci městské policie. Přestože se řidiči za poslední roky hodně zlepšili, i tentokrát musely párkrát padnout pokuty.
Dotazník zkoumá péčí o blízkou osobu a možná zlepšení 3.7.2015

Dotazník zkoumá péčí o blízkou osobu a možná zlepšení

Zájem o odlehčovací službu a jí podobné v Bohumíně zjišťuje nový dotazník. Lidé ho mohou vyplnit on-line na internetových stránkách města. Dotazník je součástí městského komunitního plánování.
Meteorologové upozorňují na vysoké teploty 2.7.2015

Meteorologové upozorňují na vysoké teploty

Meteorologové varují před vysokými teplotami a upozorňují na větší riziko vzniku požárů. Varovná zpráva (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od soboty 4. července 12:00 do odvolání.
V Bochemii dopoledne probíhá taktické cvičení 2.7.2015

V Bochemii dopoledne probíhá taktické cvičení

V areálu firmy Bochemie probíhá dnes dopoledne (2. července) taktické cvičení za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.
Trubky schované v ubytovně a vymlácená herna 2.7.2015

Trubky schované v ubytovně a vymlácená herna

Ochotník, který chtěl ve sklepení ubytovny skrýt podezřelé trubky a taktéž hráč videoloterijních terminálů co herně vylepšil vnitřní fazónu, aniž by o to stála. I takové jsou případy městských strážníků posledních dnů.
Knihovna vyhodnotila sérii čtenářských soutěží 1.7.2015

Knihovna vyhodnotila sérii čtenářských soutěží

Konec června se v bohumínské knihovně K3 nesl ve znamení vyhodnocení čtenářských soutěží. Školou povinným čtenářům byly odměnou nejen věcné ceny, ale i setkání s živými hady.
Motorkář, který havaroval u dálnice, v nemocnici zemřel 30.6.2015

Motorkář, který havaroval u dálnice, v nemocnici zemřel

Tragicky skončila dopravní nehoda motorkáře, který se strojem havaroval na silnici mezi Šunychlem a Novou Vsí poblíž kruhové křižovatky u dálnice. Pro muže přiletěl záchranářský vrtulník, zranění ale byla neslučitelná se životem.
Mladí hasiči z Vrbice mají putovní pohár 30.6.2015

Mladí hasiči z Vrbice mají putovní pohár

Mladí hasiči z Vrbice jsou novými držiteli putovního poháru Nadace OKD. Získali ho parádním výkonem v závodu 6. kola Mládežnické ligy okresu Karviná (MLOK). Soutěž v požárním sportu se konala v Petrovicích-Závadě.
Dokončení polopřevodů už jen v pondělí a v úterý 29.6.2015

Dokončení polopřevodů už jen v pondělí a v úterý

Poslední dva dny mají majitelé vozidel na to, aby dokončili takzvaný polopřevod. Jde o situace, kdy prodávající vozidlo odhlásil, ale v registru ho nepřihlásil jeho nový majitel. Pokud to vlastníci nestihnou napravit do konce června, mají smůlu.
Prázdninová smršť filmů v letním kině v Bohumíně 29.6.2015

Prázdninová smršť filmů v letním kině v Bohumíně

Našlapaný filmový maraton si připravilo pro milovníky promítání pod širou oblohou letní kino v Bohumíně. Dvouměsíční série minifestivalů odstartuje v amfiteátru v parku Petra Bezruče 1. července a skončí 30. srpna.
Děti v Bohumíně si užijí léto s cirkusovým Kolotočem 29.6.2015

Děti v Bohumíně si užijí léto s cirkusovým Kolotočem

Hry, zábava, výlety a zajímavé odměny. Nuda v Bohumíně v létě nemá místo. Pro děti ve věku od 6 do 15 let se roztáčí už pošesté Prázdninový kolotoč, velký interaktivní volnočasový projekt. Více jak čtyři týdny interaktivních dopoledních akcí připravilo město Bohumín.
Dvoupokojový byt v Bohumíně zapálila malá čajová svíčka 28.6.2015

Dvoupokojový byt v Bohumíně zapálila malá čajová svíčka

Škodu za 150 tisíc korun za sebou zanechal požár dvoupokojového bytu v domě na křižovatce ulic Čáslavská a tř. E. Beneše v Novém Bohumíně. Příčinou jeho vzniku byla malá čajová svíčka, položená na špatném místě.
Zloději kradli materiál určený k zateplení věžáků 28.6.2015

Zloději kradli materiál určený k zateplení věžáků

Zloději parazitují na stavbách. Strážníci městské policie v červnu hned několikrát zadrželi zloděje, kteří kradli materiál ze stavenišť. K podobným případům docházelo i v minulých letech.
Masarykova škola se rozloučila s 60 deváťáky 27.6.2015

Masarykova škola se rozloučila s 60 deváťáky

Rekordních 60 deváťáků v tomto týdnu opustilo Masarykovu základní školu. Rozloučení a slavnostní vyřazení se třemi třídami jednoho z nejpočetnějších ročníků posledních let proběhlo v sále kina K3.
Páťáci si převzali vysvědčení přesně o půlnoci 26.6.2015

Páťáci si převzali vysvědčení přesně o půlnoci

V pyžamech a přesně o půlnoci si převzali vysvědčení žáci 5. třídy Masarykovy základní školy. Nevšední okamžik byl jedním z překvapivých momentů akce Kouzelná noc, kterou pro ně organizovala s pomocí školy jejich třídní učitelka.
Za cenu jedné rovnou tři hodiny v bazénu 26.6.2015

Za cenu jedné rovnou tři hodiny v bazénu

Do plavek! Aquacentrum v Bohumíně už dnes (pátek 26. června) spouští velkou letní akci pro návštěvníky. Za cenu jedné hodiny si v bazénu užijí rovnou tři hodiny. Akce platí ve všední dny po celé prázdniny.
Děti z Bohumína vezmou letní tábory útokem 25.6.2015

Děti z Bohumína vezmou letní tábory útokem

Mimořádnému zájmu se těší letní pobytové i příměstské tábory bohumínského domu dětí a mládeže Fontána. Pro letošní prázdniny připravil sedm takových turnusů a prakticky všechny jsou obsazené, zbývá několik málo posledních volných míst.
Bohumínští školáci mají další dvě odborné učebny 24.6.2015

Bohumínští školáci mají další dvě odborné učebny

Základní škola na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně má lepší podmínky pro výuku odborných předmětů. S pomocí evropské dotace zmodernizovala a dovybavila dvě odborné učebny. Investice přesáhla půl milionu korun.
Veronika Kachlová je ve finále Zpěváčka 2015 23.6.2015

Veronika Kachlová je ve finále Zpěváčka 2015

Jedenáctiletá zpěvačka lidových písní Veronika Kachlová z Bohumína je v celostátním kole prestižní pěvecké soutěže Zpěváček 2015. Uspěla v moravském finále soutěže, které proběhlo v Uherském Hradišti a postoupila do celostátní přehlídky.
Vlhkost vzduchu v Bohumíně sleduje nové čidlo 22.6.2015

Vlhkost vzduchu v Bohumíně sleduje nové čidlo

Webové stránky města Bohumína mají další doplňkovou službu. 24 hodin denně zde návštěvníci najdou údaj o aktuální vlhkosti vzduchu v Bohumíně, a to díky nově instalovanému automatickému čidlu. Data z něj se on-line přenášejí na web města.
Projektový den věnovali Mistru Janu Husovi 21.6.2015

Projektový den věnovali Mistru Janu Husovi

V červenci uplyne 600 let od upálení Mistra Jana Husa, který svým životem a působením zanechal v našich dějinách zcela mimořádnou stopu. Žáci Masarykovy základní školy si osobnost dějin připomněli velkým projektovým dnem.
Bohumínští slavili 25. výročí obnovení Sokola 20.6.2015

Bohumínští slavili 25. výročí obnovení Sokola

Na čtyři desítky sokolů z Bohumína a sousedního Rychvaldu se v červnu aktivně připojily k velkému projektu Sokolské Brno 2015 k výročí obnovení tradice Sokola. Třídenní maratón vrcholil přehlídkou hromadných cvičebních skladeb.
Školáci prožili odpoledne s městskými strážníky 20.6.2015

Školáci prožili odpoledne s městskými strážníky

Dalším příspěvkem do osvětových a preventivních aktivit bohumínských městských strážníků byla jejich spolupráce se skupinou mentálně handicapovaných školáků.
Anežka Malcharová plaveckou královnou mládežnické olympiády 19.6.2015

Anežka Malcharová plaveckou královnou mládežnické olympiády

Plavci a triatlonisté z Bohumína bodovali na Olympijských hrách dětí a mládeže, které proběhly v Plzni. Nejvíce zaujala členka Plaveckého klubu Bohumína Anežka Malcharová, která i přes vážnější úraz vybojovala zlatou medaili.
Nová multifunkční sestava pro děti 19.6.2015

Nová multifunkční sestava pro děti

Děti v Novém Bohumíně se mohou těšit na novou multifunkční sestavu. Menší herní koutek město postavilo na svém pozemku v Masarykově ulici, v těsné blízkosti budoucí rodinné kavárničky s hernou pro děti a poblíž mateřské i základní školy.
Dechové orchestry to rozbalí v bohumínském kině 18.6.2015

Dechové orchestry to rozbalí v bohumínském kině

Milovníci dechovky si dají sraz v bohumínském kině K3. To nejlepší z klasické i soudobé dechové hudby zde představí 3. ročník Mezinárodního festivalu dechových orchestrů, který se koná v neděli 21. června od 10 hodin.
Bohumínští vloni výrazně ulevili životnímu prostředí 17.6.2015

Bohumínští vloni výrazně ulevili životnímu prostředí

Bohumínští myslí na životní prostředí. Občané vloni odevzdali k recyklaci 1 226 televizí, 343 monitorů a přes 9 tun drobného elektra. Vyplývá to z ročního environmentálního vyúčtování neziskové společnosti ASEKOL spojeného s udělením certifikátu.
Univerzita třetího věku nabírá nové studenty 16.6.2015

Univerzita třetího věku nabírá nové studenty

Přes 130 lidí už v Bohumíně prošlo Univerzitou třetího věku a další je mohou následovat. V těchto dnech je v plném proudu nábor do nového akademického ročníku. Zájemci starší 55 let si mohou podat přihlášku v knihovně K3. Studium finančně podporuje město.
Vyzkoušejte originální šperky ze zvířecích kostí 16.6.2015

Vyzkoušejte originální šperky ze zvířecích kostí

Sběratelé kostí budou tvůrčí. Originální workshop uvádí v Salonu Maryška výtvarnice Eliška Václavíková. Zájemci si pod jejím vedením vyrobí šperky ze zvířecích, zpravidla hovězích kostí. Workshop proběhne 8. a 9. července.
Bohumín ocenil jubilanty místního školství 15.6.2015

Bohumín ocenil jubilanty místního školství

42 jubilantů z řad pracovníků školství dnes dopoledne (15. června) přijal starosta Bohumína Petr Vícha a předal jim ocenění. Tradiční projekt radnice připravuje spolu s komisí pro výchovu a vzdělávání.
Centrum Bohumína žije pětidenním festivalem divadel 15.6.2015

Centrum Bohumína žije pětidenním festivalem divadel

Náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně ovládnou divadelní ochotníci. Startuje tam velký divadelní festival, který začíná (dnes) v pondělí 15. června a potrvá od pátku 19. června. Maraton pořádá městská agentura K3, vstupné je zdarma.
Požár venkovního skladu lisovaných plastů 14.6.2015

Požár venkovního skladu lisovaných plastů

11 hasičských jednotek a celkem 13 hasičských vozidel se podílelo na likvidaci požáru v Bohumíně u parku Petra Bezruče. V noci ze soboty na neděli došlo v areálu tamní firmy k požáru venkovního skladu plastů. Příčina požáru se vyšetřuje.
Upozornění na silné bouřky platí až do pondělního rána 14.6.2015

Upozornění na silné bouřky platí až do pondělního rána

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Upozornění na velmi silné bouřky s označením vysoký stupeň nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj až do pondělí 15. června 08:00 hodin.
Strážníci dopadli hledané osoby a zloděje odpadu 14.6.2015

Strážníci dopadli hledané osoby a zloděje odpadu

Strážníkům bohumínské městské policie se v minulých dnech povedlo najít hned několik hledaných osob, včetně pohřešovaného patnáctiletého mladíka. Mezi úspěšné zásahy patří také dopadení zlodějů v mobilním sběrném dvoře odpadů.
Bospor má první samoobslužnou kolovnu 13.6.2015

Bospor má první samoobslužnou kolovnu

První veřejnou samoobslužnou kolovnu uvedl do provozu městský Bospor u haly zimního stadionu. 6 boxů s kapacitou až 12 jízdních kol je návštěvníkům aquacentra, sportovní haly i Adventure golfu k dispozici prakticky po celý den.
Žáci Masarykovy ZŠ bodovali ve finanční gramotnosti 13.6.2015

Žáci Masarykovy ZŠ bodovali ve finanční gramotnosti

Žáci Masarykovy základní školy se na druhém ročníku Mistrovství České republiky ve hře Finanční svoboda dostali mezi pět nejlepších tuzemských škol. Soutěž probíhala na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze.
Letní kino ovládnou legendy českého hip-hopu 12.6.2015

Letní kino ovládnou legendy českého hip-hopu

Novou a našlapanou tradici chce v Bohumíně zavést občanské sdružení Mládež. Vrstevníky zve na open-air akci nazvanou Open Hip Hop Culture 2015 s legendami českého hip-hopu. V sobotu 20. června od 18 hodin v areálu letního kina v parku Petra Bezruče.
Nehoda auta a mopedu s těžkým zraněním 11.6.2015

Nehoda auta a mopedu s těžkým zraněním

K dopravní nehodě s těžkým zraněním došlo včera v podvečer (10. června) v Bezručově ulici, v křižovatce u restaurace Partyzán. Osobní vozidlo se tam střetlo s mopedem.
Kristýna Murgašová bodovala s Květnou zahradou v Kroměříži 11.6.2015

Kristýna Murgašová bodovala s Květnou zahradou v Kroměříži

17letá žákyně víceletého oboru Gymnázia Františka Živného Kristýna Murgašová získala 3. místo za vypracovanou práci na téma „Zahradní architektura v průběhu staletí“. Uspěla s ní v kategorii středoškoláků.
Změny v autobusových jízdních řádech také na Karvinsku 10.6.2015

Změny v autobusových jízdních řádech také na Karvinsku

Cestující, kteří využívají autobusovou linkovou dopravu, čeká od 14. června 2015 změna jízdních řádů. Do jejich nové podoby se promítly nejen požadavky měst, obcí a významných zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji.
Kraj oficiálně ukončil přestavbu Myší díry v Pudlově 10.6.2015

Kraj oficiálně ukončil přestavbu Myší díry v Pudlově

Po roce se vrátila doprava do Drátovenské ulice v Pudlově. Z bývalé takzvané „Myší díry“, tedy nevyhovujícího podjezdu, se za tu dobu stal úrovňový přejezd. Řidičům slouží také přes 700 metrů nové vozovky. Stavbu financoval Moravskoslezský kraj.
Plavkyně Anežka Malcharová obhájila titul 10.6.2015

Plavkyně Anežka Malcharová obhájila titul

Anežka Malcharová z Plaveckého klubu Bohumín obhájila plavecký titul žákovské mistryně republiky na trati 100 metrů prsa. Závod zaplavala s časem 1:18,88. Start se jí povedl na Letním mistrovství České republiky staršího žactva v Brně v sobotu 6. června.
Hasičská soutěž v Šunychlu a letní posezení ve Skřečoni 10.6.2015

Hasičská soutěž v Šunychlu a letní posezení ve Skřečoni

Za zajímavými akcemi můžete vyrazit také do bohumínských městských částí. Letní posezení na hasičské zahradě je v červnu na programu ve Skřečoni a soutěž v požárním útoku zase v Šunychlu. Obě akce jsou spojeny s tamními sbory dobrovolných hasičů.
Policejní pes Sabaz zadržel pachatele vloupání do prodejny 9.6.2015

Policejní pes Sabaz zadržel pachatele vloupání do prodejny

Pachatel, který se v pondělí 8. června kolem třetí hodiny ráno vloupal do prodejny v Bezručově ulici, se s lupem daleko nedostal. Při útěku ho zadržel policejní pes.
Vodácká sezóna na Odře začíná 27. června 9.6.2015

Vodácká sezóna na Odře začíná 27. června

Novou sezónu na řece Odře na Bohumínsku zahájí mezinárodní odemykání meandrů za účasti vodáků z Česka i z Polska. Letošní první sjezd proběhne v sobotu 27. června, kdy zároveň otevírá městská půjčovna lodí. Zájem o ni každoročně narůstá.
Masarykova ZŠ na Českém běhu žen druhou nejlepší 8.6.2015

Masarykova ZŠ na Českém běhu žen druhou nejlepší

Masarykova základní škola se blýskla velkým zastoupením na Českém běhu žen v Ostravě. Jeho třetí ročník proběhl v sobotu 6. června. Za bohumínskou školu se postavilo na start 88 žen a dívek. V kategorii škol obsadila druhé místo.
Záchranáři zasahovali u zraněných cyklistů 8.6.2015

Záchranáři zasahovali u zraněných cyklistů

Slunečný víkend vylákal na silnice cyklisty a záchranáři měli rázem plné ruce práce. Od sobotního rána do nedělního večera potřebovalo jejich pomoc čtrnáct zraněných. K haváriím jízdních kol docházelo napříč územím Moravskoslezského kraje.
Miniatury starobohumínských zvonů jsou doma 8.6.2015

Miniatury starobohumínských zvonů jsou doma

Po originálech dorazily do Starého Bohumína také jejich miniatury. Občanské sdružení Přátel bohumínské historie má k dispozici první upomínkové zmenšeniny původních starobohumínských zvonů.
Už se valí! Městské slavnosti a oslavy 130 let ŽDB Drátovna 8.6.2015

Už se valí! Městské slavnosti a oslavy 130 let ŽDB Drátovna

Kapela Argema, 4TET s Jiřím Kornem, Bára Basiková a další jsou hlavními lákadly letošních slavností Bohumína, stejně jako tak open-air muzeum, obří chrlič pěny a kolotoče. Městské slavnosti a oslavy 130. výročí ŽDB Drátovna se konají v parku 13. června.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad