Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Bohumínští bodovali v seniorských krajských hrách 7.6.2015

Bohumínští bodovali v seniorských krajských hrách

4 medaile si převezli členové Senior klubu Bohumín z letošního ročníku sportovních her pořádaných Krajskou radou seniorů Moravskoslezského kraje. Klání hostil Havířov.
Jeptiška z X Factoru natočila duet s kapelou Grog 7.6.2015

Jeptiška z X Factoru natočila duet s kapelou Grog

Pomalými krůčky jdou k cíli, bohumínská rocková kapela Grog finišuje s natáčením písní pro nové, očekávané album. Jedním ze speciálních hostů na desce bude zpěvačka Monika Agrebi, která natočila duet s dvorním zpěvákem Grogu Daliborem Halamíčkem.
Bohumín krášlí tisíce letniček 6.6.2015

Bohumín krášlí tisíce letniček

Bohumín ožívá barvami. Zahradníci vysadili na 7 tisíc kusů letniček, které zkrášlí centrum města a vybrané lokality v okrajových částech. Květiny vydrží na svých místech až do podzimu.
Starosta a místostarostové odpoví na otázky v televizi 5.6.2015

Starosta a místostarostové odpoví na otázky v televizi

Bohumínská televize odvysílá pořad Ptejte se - setkání s občany. Živě, v úterý 9. června od 17 hodin - v síti kabelové televize a na internetu. Na otázky odpoví starosta Petr Vícha a místostarostové Lumír Macura a Igor Bruzl.
Taneční ESO vyneslo Katesákům 10 medailí 5.6.2015

Taneční ESO vyneslo Katesákům 10 medailí

Tanečnímu souboru Kates se na domácí půdě dařilo, z bohumínské soutěže ESO si jeho členové odnesli rovnou 10 medailí. O poháry a medaile usilovalo 15 souborů převážně ze severní Moravy, jeden dorazil ze slovenské Turzovky.
Cyklisté prošli kontrolami skoro na jedničku 4.6.2015

Cyklisté prošli kontrolami skoro na jedničku

Cyklistická sezóna je v plném proudu. Bohumínští městští strážníci se proto v květnu zaměřili na cyklisty. K blokové pokutě museli sáhnout jen v několika málo případech, jízdní kola byla zpravidla v dobrém technickém stavu a s povinnou výbavou.
Bohumínští hostují na výstavě umělecké skupiny Złota Linia 3.6.2015

Bohumínští hostují na výstavě umělecké skupiny Złota Linia

Kresby, malba, grafika, keramika, fotografie, dřevořezby či prosvětlené instalace ze skla a kovu. Polská umělecká skupina Złota Linia se představí ve Slezskoostravské galerii a ke spolupráci přizvala také malíře a fotografy z Bohumínska.
Strážníci v restauracích umravňovali výtržníky 2.6.2015

Strážníci v restauracích umravňovali výtržníky

Strážníci srovnali do latě výtržníky, pro které je slušné vychování podle všeho cizím pojmem. V jednom případě museli muži zákona použít proti agresivní osobě donucovací prostředky.
Uplatnění lidí s duševním onemocněním na trhu práce 1.6.2015

Uplatnění lidí s duševním onemocněním na trhu práce

V plném proudu je v bohumínském Domově Jistoty projekt zaměřený na zapojení osob s duševním onemocněním na trhu práce. Zařízení ho realizuje s podporou Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Roční projekt vyvrcholí letos v říjnu.
V mrtvém tahu se utkají o titul Bohumínský gigant 31.5.2015

V mrtvém tahu se utkají o titul Bohumínský gigant

Bohumínský gigant. To je název nové akce, kterou pro vyznavače činek a svalů pořádá oddíl silového trojboje Powerlifting Raspberry Bohumín. Propagační soutěž v mrtvém tahu (deadlift), tedy v jedné z disciplín silového trojboje, proběhne v sobotu 20. června.
Mladí rybáři bodovali v územním kole Zlaté udice 30.5.2015

Mladí rybáři bodovali v územním kole Zlaté udice

Družstvo dětského rybářského kroužku z Bohumína obsadilo v územním (krajském) kole celostátní soutěže Zlatá udice skvělé 3. místo. Jeden z členů týmu si dosaženými výsledky řekl o nominaci do národního kola.
Letní akční ceny ve sportovní hale Bospor 30.5.2015

Letní akční ceny ve sportovní hale Bospor

Desítky lidí už využily nových akčních cen ve sportovní hale Bospor za parkem Petra Bezruče. Městské sportoviště je nabízí po celé léto. Ceny pro letní sezónu jsou nižší v průměru o 100 až 200 korun.
Květnové kácení máje doprovodí Kola pro Afriku 29.5.2015

Květnové kácení máje doprovodí Kola pro Afriku

Za tradičním kácením máje se můžete už zítra (v sobotu 30. května) vydat do Starého Bohumína. Posezení s doprovodným programem pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Květnovou akci letos doprovodí sbírka Kola pro Afriku.
Šmejdi, předváděčky a reklama tématem interaktivní besedy 29.5.2015

Šmejdi, předváděčky a reklama tématem interaktivní besedy

Spolek Život 90 pořádá v Bohumíně na přání seniorů interaktivní besedu věnovanou finanční gramotnosti. Setkání nabídne řadu praktických informací pro širokou veřejnost. Zavítejte do kina K3 v úterý 2. června, program začíná v 15 hodin. Vstup je zdarma.
Vzpomínka na Vladimíra Včelného měla kouzelnou atmosféru 28.5.2015

Vzpomínka na Vladimíra Včelného měla kouzelnou atmosféru

Skladatel, pedagog, sbormistr, varhaník a osobnost Bohumína. Tím vším byl pan Vladimír Včelný, který by letos oslavil 90 let. Legendárního ředitele hudebního kúru novobohumínského farního kostela připomněl vzpomínkový koncert.
Domácnosti v Bohumíně mohou díky e-aukci znovu ušetřit 28.5.2015

Domácnosti v Bohumíně mohou díky e-aukci znovu ušetřit

Domácnosti v Bohumíně ušetřily v uplynulých dvou letech díky elektronické aukci na elektřině a plynu zhruba 5 milionů korun. Současné zákaznické smlouvy nyní končí, a proto se chystá e-aukce nová. Sběr přihlášek a podkladů ve městě začne už 1. června.
Elektrárna Dětmarovice zve na den otevřených dveří 27.5.2015

Elektrárna Dětmarovice zve na den otevřených dveří

Elektrárna Dětmarovice, největší černouhelná elektrárna v Česku, chystá na 30. května (9 -12 hod.) zajímavý program pro děti i dospělé. V průběhu sobotního dopoledne nabídne prohlídky elektrárny, soutěže, atrakce i charitativní Oranžové kolo.
Taneční ESO nabídne v Bohumíně 20. ročník 27.5.2015

Taneční ESO nabídne v Bohumíně 20. ročník

Jubilejní 20. ročník nabídne velká pohárová taneční soutěž ESO. V Bohumíně ji pořádá dům dětí a mládeže spolu se svým tanečním souborem Kates. V tělocvičně domu dětí se v sobotu 30. května utkají tanečníci z různých koutů Moravy.
Bohumínští oslaví Den dětí ve sportovním a ekologicky 26.5.2015

Bohumínští oslaví Den dětí ve sportovním a ekologicky

Jednu z největších oslav Dne dětí za poslední roky plánují v Bohumíně na neděli 31. května. Dominovat jí bude sport a ekologie. Na děti čeká sportování s klaunem Hopsalínem a atrakce propagující ekologii, mimo jiné obří nafukovací popelářské auto.
Návštěvníci knihovny rozhodují o nejlepším semaforu 25.5.2015

Návštěvníci knihovny rozhodují o nejlepším semaforu

Čí „Veselý semafor“ bude nejlepší? O vítězi originální výtvarné soutěže s dopravní tématikou rozhodují návštěvníci knihovny. Soutěž uspořádalo pro děti z mateřských škol dětské oddělení knihovny K3 Bohumín.
Svalovci se v Bohumíně utkají v nevšedních disciplínách 25.5.2015

Svalovci se v Bohumíně utkají v nevšedních disciplínách

Zvedání klády, převrácení pneumatiky, přenášení břemen a další disciplíny chystají organizátoři pro nevšední klání. V Bohumíně bude mít premiéru soutěž svalů nazvaná „Bohumínský silák“. Pořádá ji oddíl silového trojboje TJ Viktorie Bohumín.
Díky Oranžovému kolu nemocnice zakoupila nové dávkovače 24.5.2015

Díky Oranžovému kolu nemocnice zakoupila nové dávkovače

Peníze, které lidé vyšlapali na speciálním Oranžovém kole Nadace ČEZ, zlepšily komfort pacientů Bohumínské městské nemocnice. Za skoro 50 tisíc korun, které od nadace obdržela, nemocnice zakoupila nové lineární dávkovače.
Přejezdem v Pudlově auta poprvé projedou 30. nebo 31. května 23.5.2015

Přejezdem v Pudlově auta poprvé projedou 30. nebo 31. května

Už za týden se do oblasti bývalé „Myší díry“ v Pudlově vrátí veškerá doprava. Stavbaři dokončují poslední prvky přestavby podjezdu v úrovňový přejezd. Pro osobní i nákladní auta se přejezd v Drátovenské ulici otevře o posledním květnovém víkendu.
Koncert připomene osobnost Vladimíra Včelného 22.5.2015

Koncert připomene osobnost Vladimíra Včelného

Byl jednou z výrazných hudebních osobností Bohumína 20. století. Hudební skladatel, ředitel kúru a pedagog Vladimír Včelný by v letošním roce oslavil 90 let. Nedožité výročí připomene vzpomínkový koncert v neděli 24. května, program začíná v 15 hodin.
V Rychvaldu se zřítila štítová zeď domu 21.5.2015

V Rychvaldu se zřítila štítová zeď domu

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek v podvečer a večer (21. května) v sousedním Rychvaldu po zřícení štítové stěny poloviny rodinného dvojdomku. Hasiči v sutinách nenašli žádnou zraněnou osobu. Domek je podle statika neobyvatelný.
Oprava dálničních přivaděčů začíná 25. května 21.5.2015

Oprava dálničních přivaděčů začíná 25. května

Oprava dvou dálničních přivaděčů, které jsou součástí takzvané prodloužené Místecké silnice, odstartuje v pondělí 25. května. O zahájení prací informovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). Pro řidiče to znamená, že oba mosty zůstanou uzavřeny.
Čertovsky husté dopravní odpoledne v hobbyparku 21.5.2015 Ukaž na letecké mapě

Čertovsky husté dopravní odpoledne v hobbyparku

„Čertovsky husté“, takový je letošní podtitul zábavního odpoledne s dopravní tematikou v hobbyparku u letního kina. Další ročník akce pro děti pořádá odbor dopravy bohumínské radnice a agentura K3 v sobotu 23. května od 14 do 17 hodin.
Děti z folklórního souboru Maryška zdobily májku 20.5.2015

Děti z folklórního souboru Maryška zdobily májku

Děti v Bohumíně poznávají lidové tradice. Vede je k tomu vloni na podzim založený folklórní soubor Maryška. Prvním z větších počinů asi patnáctičlenné skupiny byla výroba a výzdoba květnové májky. Projekt funguje pod záštitou OS Maryška a domu dětí.
Siláci se utkají o titul vítěze v benchpressu 19.5.2015

Siláci se utkají o titul vítěze v benchpressu

Silné paže budou kralovat již 5. ročníku Memoriálu Michala Sdukose v benchpressu. Ve vzpírárně klubu Bonatrans Bohumín ho v sobotu 23. května pořádá oddíl kulturistiky Faja. Závodu se mohou zúčastnit začátečníci i pokročilí.
Zloději si dělali zálusk na obchody, strážníci je zadrželi 18.5.2015

Zloději si dělali zálusk na obchody, strážníci je zadrželi

Bohumínští strážníci překazili plány dalším zlodějům. Pachatelé si vyhlédli prodejny v ulicích Žižkova a ČSA v Novém Bohumíně. Ani v jednom případě se jim nepovedlo záměr dotáhnout do konce a mají co dělat se zákonem.
První soutěž ve finanční gramotnosti vyhrálo gymnázium 17.5.2015

První soutěž ve finanční gramotnosti vyhrálo gymnázium

Nejlépe by zvládli hospodaření domácnosti žáci víceletého oboru Gymnázia Františka Živného. Alespoň podle výsledků první celoměstské soutěže ve finanční gramotnosti. Uspořádala ji základní škola ČSA s podporou města.
V Muglinovské ulici v Ostravě začíná 18. května rekonstrukce 16.5.2015 Ukaž na letecké mapě

V Muglinovské ulici v Ostravě začíná 18. května rekonstrukce

V Muglinovské ulici v Ostravě začne v pondělí 18. května rekonstrukce vozovky. Náklady jsou 19,1 milionu korun a Moravskoslezský kraj je uhradí z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko.
Selský rynek na náměstí v Bohumíně právě dnes 16.5.2015

Selský rynek na náměstí v Bohumíně právě dnes

Selský rynek ve stylu farmářských trhů se koná právě dnes, v sobotu 16. května od 8 do 12 hodin, na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Můžete si zde nakoupit jídlo a pití z domácí produkce.
Startuje taneční mistrovství, doprava za parkem zhoustne 15.5.2015 Ukaž na letecké mapě

Startuje taneční mistrovství, doprava za parkem zhoustne

Právě dnes (pátek 15. května) startuje v Bohumíně mistrovství České republiky v artových disciplínách a belly dance. Třídenní klání hostí sportovní hala Bospor. Kvůli velkému zájmu může v jejím okolí dojít k dopravním komplikacím.
Počet turistů v Moravskoslezském kraji se zvýšil skoro o 14 procent 14.5.2015

Počet turistů v Moravskoslezském kraji se zvýšil skoro o 14 procent

Na žebříčku popularity mezi turisty stoupá Moravskoslezský kraj vzhůru. Počet hostů, kteří v prvním čtvrtletí letošního roku navštívili ubytovací zařízení v našem regionu, se meziročně zvýšil o 13,9 procent. Jde o druhý nejvyšší nárůst mezi všemi kraji hned za krajem Jihočeským.
Čokoládová tretra v Bohumíně s rekordní účastí 14.5.2015 Ukaž na letecké mapě

Čokoládová tretra v Bohumíně s rekordní účastí

Běžecký závod pro děti a mládež, nazvaný Čokoládová tretra, v Bohumíně pokořil účastnický rekord. Na ovál při škole ČSA přišlo včera odpoledne 276 mladých sportovců, vloni se na start dětské verze Zlaté tretry postavilo ve městě 221 mladých závodníků.
Nejlepší čtenářkou neznámého textu je Klára Exnerová 14.5.2015

Nejlepší čtenářkou neznámého textu je Klára Exnerová

Děti z Bohumína se čtení textů nebojí, prokázal to již šestý ročník celoměstského klání pořádaného knihovnou K3. Absolutní vítězkou soutěže Nejlepší čtenář neznámého textu se stala studentka gymnázia Klára Exnerová.
Novému dětskému koutku v Pudlově kraluje Šeptanda 13.5.2015

Novému dětskému koutku v Pudlově kraluje Šeptanda

Šeptanda, to už není jen označení pro „zaručeně ověřené“ informace stylu jedna paní povídala kolující mezi lidmi, ale i pro novou atrakci, jedinou svého druhu v Bohumíně. Takzvaná „Šeptanda“ je součástí právě dokončeného nového dětského koutku v bohumínské části Pudlov.
S naladěním TV zpráv z Bohumína v DVB-T pomáhá technik 12.5.2015

S naladěním TV zpráv z Bohumína v DVB-T pomáhá technik

Desítkám lidí už pomohl technik naladit televizní zprávy z Bohumína. S pomocí běžné antény, set-top boxu nebo televize s DVB-T tunerem mohou diváci sledovat zajímavosti z města na 59. kanálu už čtvrtým rokem.
Turisté a cykloturisté se vydají Z Bohumína do Bohumína 11.5.2015

Turisté a cykloturisté se vydají Z Bohumína do Bohumína

Od 20 do 70 kilometrů. Takové trasy připravuje Klub českých turistů odbor TRAMP Bohumín pro akci nazvanou „Z Bohumína do Bohumína“. Cyklojízda a turistický pochod se na Bohumínsku uskuteční už po jednačtyřicáté.
Děti poběží v Bohumíně Čokoládovou tretru 10.5.2015

Děti poběží v Bohumíně Čokoládovou tretru

Bohumín bude znovu v pohybu, tentokrát díky dětem a mládeži. Místní atletický klub pro ně pořádá třetí ročník Čokoládové tretry, běžeckého závodu pro děti od 0 do 14 let. Prestižní „čokoládovka“ se v Bohumíně poběží ve středu 13. května od 15 hodin.
Bohumínští aktivně podpoří sbírku proti rakovině 9.5.2015

Bohumínští aktivně podpoří sbírku proti rakovině

Bohumínští se znovu aktivně připojí k celostátní sbírce nazvané Den proti rakovině. Ve středu 13. května se vydají do ulic dobrovolníci ve žlutých tričkách, kteří budou nabízet za symbolickou částku kvítky měsíčku lékařského.
Bohumín si připomněl 70 let od konce války 8.5.2015

Bohumín si připomněl 70 let od konce války

70. výročí konce 2. světové války v Evropě si dnes připomněli v Bohumíně. U pamětní desky věnované osvobození Nového Bohumína proběhl pietní akt, na který navázal 19. ročník Běhu ulicemi města, jedné z největších sportovních akcí ve městě.
Sportovci si léto užijí v nové hale s akčními slevami 8.5.2015

Sportovci si léto užijí v nové hale s akčními slevami

Nová sportovní hala za parkem Petra Bezruče vstupuje do své historicky první letní sezóny, a s příjemným překvapením pro sportovce. Od 8. května nabídne po celé léto akční ceny.
Bohumín uvítá a hostí taneční událost roku 7.5.2015 Ukaž na letecké mapě

Bohumín uvítá a hostí taneční událost roku

Nepsaným domácím vrcholem sezóny tanečního sportu je mistrovství České republiky v artových disciplínách, které se od pátku 15. do neděle 17. května uskuteční ve sportovní hale Bospor v Bohumíně. O tituly šampiónů bude bojovat přes dva tisíce tanečníků.
Siláci z gymnázia v silovém čtyřboji znovu zlatí 6.5.2015

Siláci z gymnázia v silovém čtyřboji znovu zlatí

Jubilejní desátý nepsaný titul mistra České republiky v silovém čtyřboji středoškoláků získali borci z Gymnázia Františka Živného v Bohumíně. Celostátní finále ovládl tým ve složení Jiří Žáček, Jan Strzelec, Radim Grzybek a David Král.
Aplikace pomáhá s ověřením registrace vozidla 5.5.2015

Aplikace pomáhá s ověřením registrace vozidla

Ministerstvo dopravy provozuje novou webovou aplikaci pro majitele vozidel. S její pomocí si snadno ověří, zda je u vozidla správně zapsán vlastník vozidla a zda není vozidlo v takzvaném „polopřevodu“. Aplikace funguje na www.dokonceteregistraci.cz.
Žákyně školy ČSA mají zlato a stříbro z biologické olympiády 4.5.2015

Žákyně školy ČSA mají zlato a stříbro z biologické olympiády

Poprvé v novodobé historii uspěli žáci Základní školy ČSA z Nového Bohumína v prestižní biologické olympiádě. První a druhé místo v okresním kole získaly Alexandra Míčová a Klára Maluchová.
Zloději chtěli krást ve škole i v mateřince 3.5.2015

Zloději chtěli krást ve škole i v mateřince

Hned dvakrát čelila školská zařízení v Bohumíně nájezdu zlodějů. Udělali si zálusk na vybavení v mateřince v Rafinérském lesíku a v základní škole v ulici Československé armády.
Bohumín si připomněl 70. výročí osvobození 1.5.2015

Bohumín si připomněl 70. výročí osvobození

Bohumín si dnes, v pátek 1. května, připomněl 70. výročí osvobození města. První voják Rudé armády vstoupil na jeho území 1. května 1945 kolem třetí hodiny ráno. Výročí si u pomníku na hřbitově ve Skřečoni připomněly desítky lidí.
Prvomájové políbení u kašny v irském stylu 1.5.2015

Prvomájové políbení u kašny v irském stylu

Prvomájové políbení u kašny už dnes, 1. května, v irském stylu. Na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně od 17 hodin. Pořádá K3 Bohumín. Vstup zdarma.
Běh ulicemi města v přímém televizním přenosu 30.4.2015

Běh ulicemi města v přímém televizním přenosu

V přímém přenosu v síti kabelových operátorů a na internetu odvysílá Televizní informační kanál (TIK) 19. ročník Běhu ulicemi města. Štáb se spolu s organizátory akce živě přihlásí z náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně v pátek 8. května krátce před desátou hodinou.
Jednotný termín zápisu do mateřinek 5. května 29.4.2015

Jednotný termín zápisu do mateřinek 5. května

Městské mateřské školy vypisují jednotný termín zápisu dětí do mateřinek. Proběhne v úterý 5. května s tím, že časový harmonogram si toho dne určuje každé zařízení individuálně.
Záblatí ovládne kostýmní rej a čarodějnice 28.4.2015

Záblatí ovládne kostýmní rej a čarodějnice

Bohumínskou částí Záblatí projde početný průvod v maskách. Ve čtvrtek 30. dubna, v předvečer Filipojakubské noci, se tam malí i velcí zapojí do oslav Pálení čarodějnic. Akce začíná v 16 hodin.
Bohumín oslaví 70. výročí konce 2. světové války 27.4.2015

Bohumín oslaví 70. výročí konce 2. světové války

Bohumín si připomíná 70. výročí konce 2. světové války hned dvěma většími pietními akty. Proběhnou v pátky 1. května a 8. května, pokaždé od 9:30 hodin. Město zve k účasti širokou veřejnost.
Příští týden začne rekonstrukce silnice mezi Rychvaldem a Orlovou 26.4.2015

Příští týden začne rekonstrukce silnice mezi Rychvaldem a Orlovou

Už příští týden začíná rekonstrukce Těšínské ulice, tedy silnice II/470 spojující Rychvald s Orlovou. Jde o další stavbu v rámci projektu "Silnice 2014 – V. etapa" spolufinancovanou v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko.
Školáci pomáhají pudlovským myslivcům 25.4.2015

Školáci pomáhají pudlovským myslivcům

Myslivcům ze sdružení Pudlov-Vrbice, kteří kvůli zlodějům přišli o zázemí k uskladnění krmiva, pomáhají žáci Masarykovy základní školy v Novém Bohumíně. Lesní zvěři shromažďují suché pečivo.
Bohumínští mohou spoluvytvářet výstavu dobových exponátů 24.4.2015

Bohumínští mohou spoluvytvářet výstavu dobových exponátů

Neprávem zapomenuté dobové předměty úzce spjaté s Bohumínem budou mít místo v minimuzeu v Národním domě ve Starém Bohumíně. Do expozice mohou svými sbírkami přispět také občané, soukromí sběratelé a občanská sdružení, vyzvala je k tomu radnice.
Bohumínská televize vysílá v HD rozlišení 23.4.2015

Bohumínská televize vysílá v HD rozlišení

Televizní informační kanál Bohumín vysílá ve vysokém rozlišení. Televize dokončila přechod na nový odbavovací systém, který umožňuje technologický posun. Modernizace proběhla s podporou města.
Ve Skřečoni zemřel muž po intoxikaci oxidem uhelnatým 22.4.2015

Ve Skřečoni zemřel muž po intoxikaci oxidem uhelnatým

Čtyřiasedmdesátiletý muž zemřel po intoxikaci oxidem uhelnatým. Jeho zdrojem byla pravděpodobně karma. Stalo se v úterý 21. dubna dopoledne v jednom z domů v ulici 1. máje ve Skřečoni.
Strážníci zkřížili plány hned několika zlodějům 22.4.2015

Strážníci zkřížili plány hned několika zlodějům

Městským strážníkům se v uplynulých dnech opakovaně povedly zásahy proti zlodějům, kteří si chtěli přivlastnit zboží ze supermarketu, elektroniku z garáže a dokonce betonové panely.
Pojízdná sběrna odpadu a textilu vyjíždí do ulic 21.4.2015

Pojízdná sběrna odpadu a textilu vyjíždí do ulic

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu, starého elektrozařízení, drobného šrotu a spolu s ní pojízdná sběrna textilu znovu vyjedou do ulic Bohumína. V sobotu 25. dubna zastaví na všech 18 tradičních stanovištích.
Miss Bohumína 2015 je pětadvacetiletá Kateřina Kubačková 20.4.2015

Miss Bohumína 2015 je pětadvacetiletá Kateřina Kubačková

Miss Bohumína 2015 je pětadvacetiletá Kateřina Kubačková z Horního Těrlicka. Na galavečeru v neděli 19. dubna si získala mezi čtrnácti členy poroty největší přízeň. Bohumín mezi oceněnými reprezentuje 17letá Markéta Škutová, kterou publikum zvolilo Miss diváků.
Výtvarný Škorpión vystavuje v knihovně 20.4.2015

Výtvarný Škorpión vystavuje v knihovně

Bohumínští výtvarníci a kresliči mají talent. Až do konce dubna o tom přesvědčují návštěvníky knihovny v Novém Bohumíně. V galerii v tamním prvním patře vystavuje Výtvarný klub Škorpión působící pod Domem dětí a mládeže Fontána Bohumín.
Studentky gymnázia si v dějepisu užijí česko-slovenské finále 19.4.2015

Studentky gymnázia si v dějepisu užijí česko-slovenské finále

Studentky Gymnázia Františka Živného se znovu objeví v celostátním finále mezinárodní dějepisné soutěže studentů gymnázií. V krajském kole, které pořádala právě jejich škola, vybojovaly třetí postupové místo.
Ty a pes, je tu 2. ročník canicrossového závodu 18.4.2015

Ty a pes, je tu 2. ročník canicrossového závodu

Volnočasový fit areál v Bohumíně-Skřečoni bude patřit pejskům. V sobotu 25. dubna sem mohou vyrazit všichni, kteří čtyřnohého kamaráda mají a chtějí s ním prožít sportovně-zábavné dopoledne 2. ročníku canicrossového závodu pro širokou veřejnost.
Trio útočníků dopadeno díky policejním kamerám 18.4.2015

Trio útočníků dopadeno díky policejním kamerám

Kamerový systém městské policie pomohl najít agresivní útočníky, kteří podle výpovědi svědků surově napadli 44letého muže v jednom z podniků v ulici 9. května v Novém Bohumíně.
Dívka Bohumína Markéta Chytilová v celostátním finále soutěže 17.4.2015

Dívka Bohumína Markéta Chytilová v celostátním finále soutěže

Bohumín bude mít poprvé v historii zastoupení v celostátním finále soutěže Dívka roku. Mezi dvanácti nejlepšími dívkami z celého Česka je 13letá Markéta Chytilová z Karviné, která vyhrála základní kolo soutěže v Bohumíně.
Veronika Kachlová a Nela Ziembinská ve finále soutěže Zpěváček 16.4.2015

Veronika Kachlová a Nela Ziembinská ve finále soutěže Zpěváček

Hned dvě mladé zpěvačky budou Bohumín reprezentovat ve finále celostátní soutěže ve zpěvu lidových písní Zpěváček 2015. V regionálním kole obsadily postupová místa Veronika Kachlová a Nela Ziembinská.
U hrušovských mostů vzplál nákladní vůz 15.4.2015

U hrušovských mostů vzplál nákladní vůz

Dvě jednotky hasičů dnes (15. dubna) zasahovaly dopoledne v Ostravě-Hrušově u požáru nákladního automobilu Iveco. Vše se odehrálo na rušné křižovatce u takzvaných hrušovských mostů ve směru na Bohumín, policisté částečně odkláněli dopravu.
Kulečníkáři z Bohumína jsou vicemistry republiky 15.4.2015

Kulečníkáři z Bohumína jsou vicemistry republiky

Hráči z klubu BC Bohumín budou vicemistry České republiky ve sportovním kulečníku družstev. Titul druhého nejlepšího týmu v tuzemsku jim zajistily výsledky právě končícího ročníku extraligy, ve kterém zaznamenali pouhé dvě prohry.
Pobočka pošty ve Starém Bohumíně dostupná i při rekonstrukci 14.4.2015

Pobočka pošty ve Starém Bohumíně dostupná i při rekonstrukci

Pobočka České pošty ve Starém Bohumíně je i přes probíhající stavební práce na náměstí plně funkční. Tamní pracoviště na to upozorňuje klienty a radí řidičům využít objízdné trasy.
Vodaři investují do oprav potrubí v Bohumíně 23 milionů 14.4.2015

Vodaři investují do oprav potrubí v Bohumíně 23 milionů

23 milionů korun plánuje v letošním roce proinvestovat společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) v Bohumíně. Peníze vloží do rekonstrukce sítí jak vodovodního, tak kanalizačního potrubí.
Proměnu vnitrobloku mohou domácnosti aktivně ovlivnit 13.4.2015

Proměnu vnitrobloku mohou domácnosti aktivně ovlivnit

Až do konce dubna mohou obyvatelé vybraných domů v Novém Bohumíně ovlivnit budoucí podobu svého vnitrobloku. Radniční odbor rozvoje a investic oslovil dotazníkem 250 dotčených domácností.
První digitální náhrobek patří bývalému starostovi 12.4.2015

První digitální náhrobek patří bývalému starostovi

Ve Starém Bohumíně mají první digitální náhrobek. Lidé z tamního občanského sdružení jím vybavili místo posledního odpočinku bohumínského starosty Karla Franze Johanna Otta. První digitální odkaz připravilo občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Fotograf Dalibor Bednář přiblíží své známé i neznámé 11.4.2015

Fotograf Dalibor Bednář přiblíží své známé i neznámé

(Ne)známí. S tímto titulem uvede v Salonu Maryška v Novém Bohumíně výstavu zkušený fotograf Dalibor Bednář. Pro soubor fotografií zvolil koncepci systematického neformálního portrétování kulturních osobností. Soustředil se na věrné zachycení podoby, ale i osobitosti portrétovaných.
Nový přístřešek pro loďky plující po Odře 10.4.2015

Nový přístřešek pro loďky plující po Odře

Lodě, které se v létě prohánějí po Odře a jsou vodákům k dispozici v městské půjčovně, dostanou vlastní zázemí. Přístřešek stojí u Národního domu ve Starém Bohumíně. Přístřešek vznikl nákladem 190 tisíc korun.
Cítíte se v ulicích bezpečně? 9.4.2015

Cítíte se v ulicích bezpečně?

Podle policejních statistik loni na Bohumínsku v porovnání s rokem 2013 velmi výrazně klesla kriminalita. V Bohumíně ze 756 na 599 trestných činů, v Rychvaldě ze 196 na 128. Přes polovinu z nich navíc policisté objasnili.
Jiří Kováč a Tereza Kiková jdou do krajského kola v recitaci 9.4.2015

Jiří Kováč a Tereza Kiková jdou do krajského kola v recitaci

Hned dva školáci z Bohumína si svým výkonem řekli o postup do krajského kola celostátní soutěže v přednesu a recitaci. V okresním kole soutěže bodovali Jiří Kováč a Tereza Kiková.
Silnice v kraji se budou i letos čistit častěji 8.4.2015

Silnice v kraji se budou i letos čistit častěji

8 milionů korun dá Moravskoslezský kraj letos do čištění komunikací. Čisticí stroje se na vybraných úsecích objeví v průběhu roku častěji, než jak ukládá zákon. Kraj tento krok podnikne v lokalitách se znečištěným ovzduším, tedy i v Bohumíně.
Chlípník v Pendolinu a prací prášek na útěku 7.4.2015

Chlípník v Pendolinu a prací prášek na útěku

Po ulici Okružní v Novém Bohumíně pobíhalo 5,5 kilogramu pracího prášku. Přesněji, jako splašený utíkal s balením pracího prášku zloděj, který ho ukradl v jednom z místních obchodů. Městští strážníci muže dopadli, stejně jako chlípníka, který řádil na vlakovém nádraží.
Fotografka Nikola Liberdová zvítězila v celostátní soutěži 6.4.2015

Fotografka Nikola Liberdová zvítězila v celostátní soutěži

Mladá fotografka Nikola Liberdová z Bohumína zvítězila v soutěži „Photocontest“, nejrozsáhlejšího vzdělávacího projektu v oblasti digitální fotografie pro studenty a pedagogy v ČR. První místo obsadila ve středoškolské kategorii „Docela všední příběh“.
Ve středu proběhne další blokové čištění, předejděte pokutám 5.4.2015

Ve středu proběhne další blokové čištění, předejděte pokutám

Bohumín se zbavuje zimní špíny. Ve středu 8. dubna proběhne v centru města druhá z celkem šesti etap blokového čištění ulic. Radniční odbor životního prostředí důsledně vyzývá řidiče, aby ve vyznačených ulicích v době čištění nenechávali svá vozidla.
Rekonstrukce kanalizace ve Starém Bohumíně v plném proudu 4.4.2015

Rekonstrukce kanalizace ve Starém Bohumíně v plném proudu

Rekonstrukce kanalizačních stok v historickém jádru Starého Bohumína je v plném proudu. Potrubí, které je ve špatném technickém stavu, nahradí nové rozvody. Investorem stavby jsou Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK).
Velikonoční mezinárodní turnaj v ledním hokeji 3.4.2015

Velikonoční mezinárodní turnaj v ledním hokeji

Na závěr hokejové a bruslařské sezóny pořádá HC Bohumín už o tomto víkendu 4. a 5. dubna 2015 pro hráče ročníku narození 2006 a mladší Mezinárodní hokejový turnaj. Přijďte povzbudit mladé hokejisty Bohumína do Bospor arény za parkem Petra Bezruče.
Richard Genzer a Michal Suchánek v květnu v Bohumíně 2.4.2015

Richard Genzer a Michal Suchánek v květnu v Bohumíně

GS Show alias Genzer-Suchánek přijedou do Bohumína. Zábavnou talkshow uvede kino K3 v pondělí 4. května od 19 hodin. Vstupné je 420 korun, lístky jsou již v prodeji. Hosty pořadu budou mimo jiné dietolog Vítek Chaloupka a kouzelník Roman Štabrňák.
Odpal míčků Adventure golfu v Bohumíně naplno od 4. dubna 1.4.2015

Odpal míčků Adventure golfu v Bohumíně naplno od 4. dubna

Atraktivní Adventure golf pro celou rodinu se vrací. V Bohumíně naplno startuje od soboty 4. dubna nová sezóna na moderním hřišti vybudovaném v areálu městského Bosporu hned vedle aquacentra. Adventure golf je v provozu každý den až do podzimu.
Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma 1.4.2015

Ženy a dívky na Velikonoční pondělí do bazénu zdarma

Děvčata, slečny, dámy. V městském aquacentru budou Velikonoce naruby a Bospor bude nadělovat vám! Na Velikonoční pondělí, 6. dubna, budete mít vstup na bazén zdarma.
Silný vítr v Bohumíně poškodil střechu, zasahovali hasiči 31.3.2015

Silný vítr v Bohumíně poškodil střechu, zasahovali hasiči

Silný vítr utrhl část střešní krytiny u domu na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně. Dnes odpoledne (31. března) museli na místě zasahovat hasiči. Silný vítr meteorologové předpovídají v Moravskoslezském kraji až do středy 1. dubna 18 hodin.
Poslední bruslení sezóny bude o Velikonocích 31.3.2015

Poslední bruslení sezóny bude o Velikonocích

Bospor aréna prodlužuje o pár dnů zimní sezónu v hale zimního stadionu. Bruslení veřejnosti městská společnost protáhla až do velikonočních prázdnin. Zimní sezóna definitivně skončí v pondělí 6. dubna 2015. Ledová plocha se do haly vrátí znovu letos v září.
Bunkr Na Trati letos otevírá s řadou novinek a vychytávek 30.3.2015

Bunkr Na Trati letos otevírá s řadou novinek a vychytávek

Nejen turisty hojně vyhledávaný pěchotní bunkr MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína zahajuje novou sezónu. Po zimní přestávce se otevře veřejnosti už o tomto víkendu 4. a 5. dubna odpoledne. Na návštěvníky kulturní památky čekají atraktivní novinky.
Psí útulek od 1. dubna s upravenou provozní dobou 29.3.2015

Psí útulek od 1. dubna s upravenou provozní dobou

Městský psí útulek v Bohumíně-Šunychlu mění s přechodem na letní čas provozní dobu. K úpravě dojde s platností od 1. dubna. Oznámil to radniční odbor životního prostředí a služeb. Po zimní přestávce se vrací pro zájemce možnost venčení psů z útulku.
Kolona vojenských vozidel projede po dálnici v neděli dopoledne 28.3.2015

Kolona vojenských vozidel projede po dálnici v neděli dopoledne

Kolona amerických vojenských vozidel s vojáky vracejícími se z cvičení v rámci operace NATO Atlantic Resolve v Estonsku a Litvě na základnu do Německa, dorazí zítra (neděle 29. března) do České republiky. Dálnicí u Bohumína by měla projet mezi 10. a 11. hodinou.
Osvětlení kol a jízdu cyklistů kontrolovali strážníci 28.3.2015

Osvětlení kol a jízdu cyklistů kontrolovali strážníci

Městští strážníci se v březnu podrobněji zaměřili na cyklisty. V rámci preventivní osvětové akce kontrolovali stav jejich jízdních kol a dodržování dopravních předpisů. Kontroly ukazují, že situace se v této oblasti soustavně zlepšuje.
S letním časem se prodlužuje provozní doba sběrných dvorů 27.3.2015

S letním časem se prodlužuje provozní doba sběrných dvorů

V noci na neděli se mění čas, začne platit letní a ručičky na hodinách se posunou o hodinu dopředu. V návaznosti na to upravují provozní dobu městské sběrné dvory spravované BM servisem. Podobně učinily i v minulých letech.
30. března startuje v Bohumíně blokové čištění 27.3.2015

30. března startuje v Bohumíně blokové čištění

Bohumín se připravuje na velká bloková čištění ulic. První je v plánu v pondělí 30. března v centru Nového Bohumína. Práce realizuje městská společnost BM servis. Postupně projde úklidem nejen centrum Bohumína, ale také všechny okrajové části.
Fotbalisté si prvně zahrají před novou tribunou 26.3.2015

Fotbalisté si prvně zahrají před novou tribunou

Fotbalový krajský přebor mužů se po zimní přestávce vrací na bohumínský trávník, první domácí zápas čeká hráče A družstva FK Bohumín už tuto neděli 29. března. Diváci jim budou vůbec poprvé fandit z nově postavené tribuny.
Hlazení betonu v nových garážích se protáhne do noci 26.3.2015

Hlazení betonu v nových garážích se protáhne do noci

Výstavba nových garáží pro hasičská vozidla v Jateční ulici v Novém Bohumíně se v pátek výrazněji dotkne okolí a lidí bydlících poblíž. Projekt se dostal do fáze betonáže podlahy a hlavně strojového hlazení položeného betonu. To se protáhne až do pozdních nočních hodin.
Do sportovní haly zavítá republikový šampionát autíček 25.3.2015

Do sportovní haly zavítá republikový šampionát autíček

Bude to show. O tomto víkendu, 28. a 29. března, proběhne v Bohumíně Mistrovství České republiky rádiem řízených modelů cestovních vozů. Šampionát pořádají RC Cars Ostrava a RC Team Rychvald ve sportovní hale Bospor Bohumín.
Bohumínští fotografové budou vystavovat v Havířově 24.3.2015

Bohumínští fotografové budou vystavovat v Havířově

Bohumínští fotografové budou vystavovat v Havířově. Snímky členů Fotoklubu Bohumín a Fotoklubu K3 jsou součástí připravované společné výstavy regionálních fotoklubů, která proběhne na přelomu března a dubna v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad