Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace 28.11.2015

Kraj vyhlásí koncem roku další kotlíkové dotace

Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, by měli od půlky prosince sledovat úřední desku moravskoslezského krajského úřadu. Moravskoslezský kraj totiž ještě v závěru letošního roku vyhlásí dotační program „kotlíkových dotací“.
Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám 26.11.2015

Dárečky z Maryšky pomohou opuštěným kočkám

Mladí lidé chtějí spolu s rodiči pomoci kočičímu útulku v Bohumíně-Pudlově. V Salonu Maryška se od září scházeli ve výtvarné dílně, kde vyráběli drobné dárečky a dekorační předměty. Výtěžek z jejich prodeje dobrovolníci věnují na provoz kočičího depozitu, krmivo a veterinární péči o kočky.
Adventní koncert na pomoc malé Johance 25.11.2015

Adventní koncert na pomoc malé Johance

Letošní adventní koncert ve Starém Bohumíně podpoří dvouletou Johanku Cieslarovou z Bohumína. Vybrané vstupné pomůže uhradit péči o handicapovanou holčičku. Koncert se koná v kostele Narození Panny Marie v neděli 29. listopadu od 16 hodin.
Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem 24.11.2015

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila do hor za čerstvým vzduchem

Další skupina dětí z Bohumína vyrazila v době topné sezóny za čerstvým vzduchem do hor. V dětské léčebně respiračních nemocí, kde je i speleoterapie, stráví 28 dnů. Jde o malé děti, které doprovázejí rodiče, prarodiče a další rodinní příslušníci.
Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou 23.11.2015

Hasiči zachránili racka unášeného řekou Odrou

Rackovi, unášenému řekou Odrou, pomohli krajští hasiči z Bohumína. Pták plul po hladině a nohy měl zamotané v igelitovém sáčku naplněném vodou.
Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová 23.11.2015

Bohumínskou superstar 2015 je Lucie Macurová

Absolutní vítězkou pěvecké soutěže Bohumínská superstar 2015 se stala dvanáctiletá Lucie Macurová z Dolní Lutyně. Svou písní Nová dimenze z muzikálu Adams Family ohromila nejen porotu ale i diváky v sále.
Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu 21.11.2015

Bospor chystá pro veřejnost vánoční turnaj ve fotbalu

Fotbalový turnaj pro širokou veřejnost organizuje ve sportovní hale vedle aquacentra městská společnost Bospor. Půjde o předvánoční rekreační sportovní akci, která se uskuteční v sobotu 19. prosince. Zájemci se mohou hlásit už nyní.
Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina 20.11.2015

Už zítra se ženy z Alma mater představí na pódiu kina

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom dává důkazy hned dvěma módními přehlídkami, ta v Bohumíně se koná už zítra (sobota 21. 11.) v kině.
Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga 20.11.2015

Memoriál ve stolním tenisu vzpomene Miloše Freitaga

Sobota 21. listopadu patří stolnímu tenisu, oddíl TJ Sokol Záblatí pořádá 11. ročník Memoriálu Miloše Freitaga. Sportovní akce věnovaná osobnosti, která stála u znovuobnovení sokolské jednoty v Záblatí po roce 1989, začíná v 9 hodin.
V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach 19.11.2015

V Bochemii proběhne cvičný chlorový poplach

V areálu firmy Bochemie probíhá dnes dopoledne (19. listopadu) cvičný chlorový poplach za účasti jednotek JSDH Bochemie a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje stanice Bohumín. Jde o cvičení, zachovejte klid.
Adventní výstava plná rukodělných dárků 19.11.2015

Adventní výstava plná rukodělných dárků

Ručně vyráběné vánoční dárečky, dekorace a doplňky jsou hlavním motivem nové prodejní výstavy ve Starém Bohumíně. Za inspirací se vydejte do domu U Rytíře, do klubovny občanského sdružení Přátel bohumínské historie.
Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově 18.11.2015

Školáci nakoupí dárky dětem v dětském domově

Žákovský parlament základní školy ČSA v Bohumíně se rozhodl pomoci dětem z Bohumína, které jsou z různých důvodů v dětských domovech. Pořádá charitativní akci a z jejího výtěžku dětem nakoupí vánoční dárky.
Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto 17.11.2015

Domov Jistoty získal od kraje nové speciální auto

Bohumínský Domov Jistoty získal od Moravskoslezského kraje coby zřizovatele nový automobil se speciální úpravou pro imobilní klienty. Domov se stará o seniory a také o osoby s duševním onemocněním.
Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin 16.11.2015

Recidivista se z odcizeného jízdního kola radoval pár hodin

Byl to dobře připravený zloděj, vzal si na místo činu nádobíčko a nic neponechal náhodě. Krádež jízdního kola se mu zdařila, ale z lupu se neradoval dlouho. Osmnáctiletého výrostka dopadli policisté.
Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě 16.11.2015

Alma mater zve na módní přehlídky v Bohumíně a Ostravě

Bohumínské občanské sdružení Alma mater naplňuje už řadu let heslo „Každá žena může být krásná“. V listopadu o tom přesvědčí hned dvěma módními přehlídkami, a to v Ostravě a v Bohumíně.
V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji 16.11.2015

V parku bude malá zvířecí farma, pojmenujte ji

V těsném sousedství oblíbené Mauglího stezky pro děti v hobbyparku vznikne malá zvířecí farma. Městská společnost Bospor, která ji bude provozovat, vyhlašuje soutěž na její pojmenování. Anketa probíhá do konce ledna 2016.
Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc 15.11.2015

Strážníci poskytovali ženě v bezvědomí první pomoc

Zákrok proti vandalství a stejně tak poskytnutí první pomoci. I tyhle zásahy mají v listopadu na svém kontě městští strážníci v Bohumíně. Informoval o tom jejich ředitel.
Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů 13.11.2015

Policisté upozorňují na viditelnost chodců a cyklistů

V tomto týdnu se moravskoslezští policisté zaměřili v rámci dopravně preventivní akce především na viditelnost chodců a cyklistů. S policisty se lidé mohou v rámci této akce setkat především na vyznačených přechodech pro chodce u škol, obchodních center.
Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici 12.11.2015

Ve zřícenině bývalého statku našli válečnou munici

Ve sklepě zříceniny bývalého statku poblíž řeky Olše se našla nevybuchlá válečná munice. Policisté přijali oznámení občana ve středu 11. listopadu odpoledne. Na místo vyrazil pyrotechnik.
Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto 11.11.2015

Předškolní projekty Budu školákem a Škola nanečisto

Pohodový vstup dítěte do první třídy je cílem hned několika projektů bohumínských škol a organizací. V tomto týdnu taková přípravná setkání nabízejí základní škola na třídě Edvarda Beneše a základní škola ČSA v Novém Bohumíně.
Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem 10.11.2015

Tanec a pohyb vládnou domu Pod Zeleným dubem

Společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně na hranici Česka a Polska je multifunkční, probíhají v něm pravidelné volnočasové taneční a pohybové cykly. V pátek 13. listopadu komplex hostí po rozsáhlé rekonstrukci první větší ples.
Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku 9.11.2015

Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku

Bohumínská rocková kapela Grog je v anketě Český slavík Mattoni 2015. Hlasování probíhá formou SMS zpráv a na internetu. Vloni kapela skončila na 65. místě, předloni na 73. místě.
Salon Maryška hostí fotografické Spojení 8.11.2015

Salon Maryška hostí fotografické Spojení

Život chtěl, aby si k sobě našli cestu. Po zdravotní i umělecké stránce. V Salonu Maryška nabízejí společnou výstavu fotografií mladá fotografka a filmařka Nikola Liberdová z Bohumína a primář ortopedie v nemocnici v Ostravě-Fifejdách Michal Mačák.
Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve 7.11.2015

Skřečoňský most je opět průjezdný, revize skončila dříve

Skřečoňský most v Bohumíně je pro veškerou dopravu znovu plně průjezdný. Stavbařům se povedlo urychlit plánovanou záruční kontrolu ložisek a nosného systému. V sobotu 7. listopadu pozdě odpoledne uvedli kolos znovu do provozu.
Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci 6.11.2015

Zásyp pro lesní zvěř kompletně skončil v peci

Začala topná sezóna. Jak se zdá, v peci skončí kde co, i stavby myslivců určené pro lesní zvěř. Nenechavci takto kompletně „zpracovali“ například zcela nový dřevěný zásyp pro zásoby krmiva. Myslivci jsou zoufalí.
Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016 5.11.2015

Bohumín začíná hledat Dívku roku 2016

Bohumínský dům dětí a mládeže hledá nejhezčí dívku Bohumína. Vyhlásil nový ročník soutěže pro slečny ve věku 13 až 15 let. Přihlášky do soutěže, ve které nejde jen o krásu, je možné podat už nyní. První setkání soutěžících bude 3. prosince v domě dětí.
Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu 4.11.2015

Bohumín přidává dva termíny svozu zeleného odpadu

Bohumín operativně prodlužuje svoz zeleného odpadu od rodinných domků a zahrad. Podzim je letos mírný a listí na stromech setrvává déle, město po dohodě s BM servisem přidává dva termíny svozu bioodpadu nad původní plán.
Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu 3.11.2015

Nemocniční laboratoř znovu obstála v auditu

Laboratoř Bohumínské městské nemocnice znovu obhájila své kvality. Od roku 2011 ji pravidelně kontroluje Národní autorizační středisko klinických laboratoří (NASKL). V průběhu měsíce října oddělení klinické biochemie a hematologie splnilo opět podmínky už třetího, tzv. dozorového auditu A.
Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku 2.11.2015

Nikola Liberdová uspěla na festivalu v Písku

Dvacetiletá Nikola Liberdová z Bohumína uspěla na 15. ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku. Její snímek „Nevzdávej se“ porota ocenila jako nejlepší v kategorii středních škol.
Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory 1.11.2015

Maryška slavila v Polsku podzimní Den brambory

Podzimní Dzień Ziemniaka, tedy Den brambory, pořádal v polských Kaczycích Gminny Ośrodek Zebrzydowice a občanské sdružení Maryška z Bohumína bylo u toho. Gastronomická přehlídka slezské kuchyně proběhla díky přeshraničnímu česko-polskému projektu, jemuž je Maryška partnerem.
Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou 31.10.2015

Studenti gymnázia jedou do Německa na zkušenou

Studenti bohumínského Gymnázia Františka Živného se počátkem listopadu vydají na zkušenou do Německa. Zúčastní se jazykově vzdělávacího pobytu v Mnichově, kde se budou v dopoledních hodinách zdokonalovat v německém jazyce.
Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní 30.10.2015

Starobohumínští trojbojaři na mistrovství Moravy stříbrní

Druhé Mistrovství Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji skončilo pro závodníky bohumínského oddílu TJ Viktorie jak nejlépe mohlo, sportovci hned několikrát sáhli po medailích. Soutěž byla zároveň nominačním startem pro mistrovství republiky v roce 2016.
Posvítili si na neosvětlené cyklisty 29.10.2015

Posvítili si na neosvětlené cyklisty

Dříve se stmívá, viditelnost se zhoršuje. Neosvětlení cyklisté hazardují s životem svým a také s životem a bezpečností ostatních účastníků silničního provozu. Na osvětlení a správnou výbavu jízdních kol se proto zaměřili strážníci bohumínské městské policie.
Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem 27.10.2015

Starobohumíňáci připravují sraz Pod Zeleným dubem

Starobohumíňáci se vracejí k oblíbené tradici. Po mnoha letech připravují sraz, na který zvou několik generací spojených s místem narození a bydlištěm Starý Bohumín. Setkání Starobohumíňáků proběhne ve čtvrtek 28. ledna 2016 a zájemci se mohou hlásit už nyní.
Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD 26.10.2015

Pohádka Nely Chybiorzové vyšla na CD

Pohádka Nely Chybiorzové, žákyně základní školy na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně, vyšla na CD. Nelin příběh se dostal mezi 18 nejlepších literárních příběhů, které namluvili moderátoři Hitrádia Orion.
Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko 25.10.2015

Posvěcený dům Pod Zeleným dubem má turistické razítko

Hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně se dostalo posvěcení od faráře z tamního farního kostela Narození Panny Marie. P. Mgr. Kalikst Jan B. Mryka OFM se slavnostního aktu zhostil v přítomnosti svých farních kolegů.
Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015 24.10.2015

Veronika Kachlová v Top 5 Zpěváčka 2015

Jedenáctiletá Veronika Kachlová z Bohumína je mezi pěti nejlepšími zpěvačkami lidových písní v České republice. Do prestižní skupiny se probojovala ve finále postupové přehlídky Zpěváček 2015.
Žáci ze školy ČSA se vydají do Anglie 23.10.2015

Žáci ze školy ČSA se vydají do Anglie

Deset žáků z osmých a devátých ročníků ZŠ Čs. armády v Bohumíně vycestuje na konci října do Anglie. Uplatní tak první zkušenosti s konverzací s rodilou mluvčí z Austrálie.
Prodlouženo, smlouvy k e-aukci až do konce října 22.10.2015

Prodlouženo, smlouvy k e-aukci až do konce října

Domácnosti, podnikatelé, spolky a další mohou ještě pořád využít výsledků letošní e-aukce plynu a elektřiny, kterou pro Bohumínsko uspořádala podobně jako před dvěma lety společnost Marandis. Ta prodloužila termín uzavírání smluv do konce října letošního roku.
Dva mladiství a dvě děti pod vlivem alkoholu 21.10.2015

Dva mladiství a dvě děti pod vlivem alkoholu

Dlouhodobě se strážníci bohumínské městské policie a odbor sociální místní radnice věnují kontrolám zákazu požívání alkoholu mladistvými. Při říjnové namátkové kontrole odhalili čtyři podnapilé mladistvé a děti.
Městské kolo v plavání vyhrálo gymnázium 20.10.2015

Městské kolo v plavání vyhrálo gymnázium

Nejlepší plavce z řad bohumínských žáků má Gymnázium Františka Živného. Rozhodlo o tom sportovní městské kolo v plavání, které uspořádal Plavecký klub Bohumín, základní škola ČSA a další školy.
Zloděj řádil v rodinném domku ve Skřečoni 19.10.2015

Zloděj řádil v rodinném domku ve Skřečoni

V Bohumíně-Skřečoni o víkendu řádil zloděj. Nemilé překvapení čekalo na majitele jednoho z tamních rodinných domků v sobotu 17. října večer, když se vrátil domů.
Černé skládky si autoři musejí sami uklidit 19.10.2015

Černé skládky si autoři musejí sami uklidit

Přestože je ve městě řada možností, včetně těch bezplatných, jak s odpadem naložit, černé skládky se objevují. Letos strážníci v Bohumíně řešili takových případů pětadvacet.
Hřbitov v Novém Bohumíně má kus nového plotu 17.10.2015

Hřbitov v Novém Bohumíně má kus nového plotu

Hřbitov v Novém Bohumíně má nové oplocení. Poškozenou a částečně zřícenou část nahradily nové prvky. Město do výstavby investovalo z rozpočtu 242 tisíc korun.
Maratón čtení podpořilo několik stovek čtenářů 16.10.2015

Maratón čtení podpořilo několik stovek čtenářů

Maratón čtení z pohádkových knih a knih oblíbených autorů zorganizovalo dětské oddělení knihovny K3 v Bohumíně. 317 účastníků přečetlo 225 stran textu.
Vyrábějí dárečky, aby pomohli opuštěným kočkám 15.10.2015

Vyrábějí dárečky, aby pomohli opuštěným kočkám

Rodiče a děti spojují v Bohumíně síly, aby pomohli opuštěným kočkám v kočičím útulku. Vyrábějí dekorační předměty a dárečky, které nabídnou na vánočním jarmarku a výtěžek věnují zapsanému spolku Kočky Bohumín, který funguje v Pudlově.
Do chodníků na hřbitovech letos 200 tisíc korun 14.10.2015

Do chodníků na hřbitovech letos 200 tisíc korun

Desítky metrů nových chodníků už letos vznikly a další ještě do konce roku na hřbitovech v Bohumíně přibudou. Radniční odbor životního prostředí a služeb do jejich obnovy a rozšíření v letošním roce investuje 200 tisíc korun.
Atletika oslaví výročí otevřeným přeborem 13.10.2015

Atletika oslaví výročí otevřeným přeborem

Atletika má v Bohumíně 40 let dlouhou tradici. Letošní výročí si místní klub připomene mimo jiné otevřeným přeborem pro širokou veřejnost ve čtvrtek 22. října na oválu při základní škole ČSA. První start přeboru a Velké ceny Bohumína bude krátce po 16. hodině.
Díky amnestii čtenáři ušetřili 11 tisíc korun 12.10.2015

Díky amnestii čtenáři ušetřili 11 tisíc korun

Velká amnestie pro 166 lidí proběhla minulý týden v Bohumíně. Jednalo se o amnestii na čtenářské upomínky, kterou vyhlásila bohumínská knihovna K3. Čtenáři mohli ve vyhlášeném „Týdnu knihoven“ vrátit zapomenuté knihy s tím, že platbu za upomínku jim knihovna odpustí.
Kroužek vaření školáky baví, funguje už řadu let 12.10.2015

Kroužek vaření školáky baví, funguje už řadu let

Zapékané brambory, langoše, ale i buchty a pokrmy z masa. Děti, které navštěvují volnočasový kroužek vaření se v Bohumíně učí praktickým kulinářským dovednostem. Zájmová skupina funguje pod záštitou Domu dětí a mládeže Fontána Bohumín už řadu let.
Silný vítr a možná i první sněhové vločky, předpovídají meteorologové 10.10.2015

Silný vítr a možná i první sněhové vločky, předpovídají meteorologové

Meteorologové upozorňují na silný vítr. Moravskoslezský kraj by mohl zasáhnout od neděle 11. 10. 2015 00:00 do pondělí 12. 10. 2015 06:00 hodin. V noci na pondělí a během pondělního dne meteorologové očekávají na severovýchodě České republiky první sněžení.
Kraj věnoval hasičům novou techniku 10.10.2015

Kraj věnoval hasičům novou techniku

Detekční přístroje, radiostanice, hydraulická vyprošťovací zařízení, tlakové lahve, kanalizační rychloucpávky, zástěny k dopravním nehodám, spektrometry, dýchací přístroje i širokospektrální filtry darovali zástupci Moravskoslezského kraje jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí.
Dny zdraví s měřením cholesterolu, tlaku a cukru v krvi 9.10.2015

Dny zdraví s měřením cholesterolu, tlaku a cukru v krvi

Foyer kina v Bohumíně se už zítra (sobota 10. října) promění v improvizovanou ordinaci. Od 9 do 14 hodin zde můžete podstoupit vybraná vyšetření bezplatně díky dalšímu ročníku akce Dny zdraví. Pořádají společně agentura K3 a Bohumínská městská nemocnice.
V Maryšce tvoří s tradičními textilními technikami netradičně 8.10.2015

V Maryšce tvoří s tradičními textilními technikami netradičně

Potisk textilu, triček a tašek si vlastnoručně vyzkoušeli účastníci nového kurzu, který začal fungovat v Salonu Maryška v Novém Bohumíně. Lidé se zájmem o ruční práce se díky němu naučí tradiční techniky netradičně.
Upomínková amnestie a beseda se spisovatelkou 7.10.2015

Upomínková amnestie a beseda se spisovatelkou

Zapomenuté knížky můžete vrátit aniž byste museli zaplatit sankci. Až do soboty 10. října probíhá v bohumínské knihovně K3 na všech jejich pracovištích takzvaná upomínková amnestie. V rámci „Týdne knihoven“ ji doplňují také doprovodné akce. Ve čtvrtek to bude beseda se spisovatelkou.
Za neuklizené psí exkrementy padaly pokuty 7.10.2015

Za neuklizené psí exkrementy padaly pokuty

Na volně pobíhající psy a na úklid psích exkrementů chovateli psích miláčků se v uplynulých týdnech zaměřili strážníci v Bohumíně. Ročně za takové přestupky rozdají na Bohumínsku několik desítek pokut.
Pro děti a dospělé v Jihoafrické republice sbírají boty 6.10.2015

Pro děti a dospělé v Jihoafrické republice sbírají boty

Lidé na Bohumínsku a Ostravsku sbírají boty pro sirotčinec a neziskovou organizaci v Jihoafrické republice. Projekt „Boty pro Afriku“ realizuje spolek Tlukot Srdce pro Afriku do 20. října. Sběrné místo je v Bohumíně v solné jeskyni ve Vrchlického ulici a sběr probíhá také na základních školách.
Pod Zeleným dubem opět oblíbené taneční kurzy, a nejen ty 5.10.2015

Pod Zeleným dubem opět oblíbené taneční kurzy, a nejen ty

Jóga, břišní tance i kurzy standardních tanců ovládnou společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně. První z lekcí startuje už zítra (úterý 6. října) a další hned za týden. Ve všech cyklech jsou ještě pořád volná místa.
Nové magnetky a pohlednice mají premiéru Pod Zeleným dubem 4.10.2015

Nové magnetky a pohlednice mají premiéru Pod Zeleným dubem

Orel mořský nebo ledňáček říční například přímo na vaší ledničce? Ano. Občanské sdružení Hraniční meandry Odry u příležitosti otevření expozice v informačním centru Pod Zeleným dubem (Národní dům) vydalo speciální sérii magnetek s motivy meandrů.
Záblatští stolní tenisté startují v krajské soutěži 3.10.2015

Záblatští stolní tenisté startují v krajské soutěži

Už dnes (sobota 3. října) nastoupí hráči A družstva oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí k prvnímu domácímu zápasu krajské soutěže, do které díky výsledkům v minulé sezóně postoupili. Utkání s TJ Sokol Chvalíkovice A startuje v herně sokolovny v Záblatí od 17 hodin.
Policisté hledají svědky dopravní nehody ve Skřečoni 2.10.2015

Policisté hledají svědky dopravní nehody ve Skřečoni

Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo 12. září letošního roku v bohumínské části Skřečoň. K dopravní nehodě došlo 12. září přibližně v 17:45 hodin na křižovatce ulic 1. máje a Mládežnická.
Do plavek, 7. října plave v Bohumíně celé město 1.10.2015

Do plavek, 7. října plave v Bohumíně celé město

Pokoří Bohumínští s vydatnou pomocí plavců z okolí loňský účastnický rekord? Už podeváté se město Bohumín zapojí do celostátní soutěže „Plave celé město“, v aqaucentru za parkem Petra Bezruče ve středu 7. října od 6 do 20 hodin.
Boban se rozloučí s Paroháči v sálu Pod Zeleným dubem 30.9.2015

Boban se rozloučí s Paroháči v sálu Pod Zeleným dubem

Bohumínský ochotnický spolek Boban se rozloučí s komedií Paroháči. Derniéru hry plné nadsázky a písniček uvede ve společenském sálu domu Pod Zeleným dubem, a to hned dvakrát. V neděli 18. října od 16 a od 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji.
Bohumínem projede 3. října pojízdná sběrna odpadu a textilu 29.9.2015

Bohumínem projede 3. října pojízdná sběrna odpadu a textilu

Pojízdná sběrna nebezpečného odpadu, starého elektrozařízení, drobného šrotu a spolu s ní pojízdná sběrna textilu znovu vyjedou do ulic Bohumína. V sobotu 3. října zastaví na všech 18 tradičních stanovištích.
Bohumínská dechovka láká do svých řad hudebníky 28.9.2015

Bohumínská dechovka láká do svých řad hudebníky

Bohumínská dechovka hledá nové posily. Místní dechový orchestr přijme do týmu hudebníky a také zpěváky se zájmem a citem pro lidovky. Zájemci se mohou hlásit prakticky kdykoli.
Bunkr Na Trati i řopík u dálnice 28. září návštěvníkům 27.9.2015

Bunkr Na Trati i řopík u dálnice 28. září návštěvníkům

Den české státnosti, státní svátek v pondělí 28. září, si v Bohumíně připomenou hned dvě vojenská muzea. Návštěvníci mohou zavítat do muzea v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati a do řopíku u Starobohumínské lávky poblíž dálnice.
Proměna Pod Zeleným dubem v 21 top fotografiích 26.9.2015

Proměna Pod Zeleným dubem v 21 top fotografiích

Rekonstrukci městského secesního domu Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně připomíná série velkoformátových fotografií z dílny bohumínského uznávaného fotografa Petra Piechowicze. Soubor vznikl z iniciativy města Bohumín, které opravu kulturní památky financuje.
V Bohumíně otevírají zmodernizovaný saunový svět 25.9.2015

V Bohumíně otevírají zmodernizovaný saunový svět

V bohumínském aquacentru se už tuto sobotu (26. září) otevírá zmodernizovaný saunový svět. Návštěvníci se mohou těšit na zážitkové sprchy, Kneippův chodník i výdejník ledu. Cena vstupného zůstává stejná.
Vodáci uzamknou Odru i meandry, sezóna končí 24.9.2015

Vodáci uzamknou Odru i meandry, sezóna končí

Letošní vodácká sezóna na Odře v Bohumíně končí, poslední vodácké „Ahoj“ zazní hraničními meandry v sobotu 3. října při mezinárodním hromadném splutí řeky. Rezervace míst a typů lodí z vodácké půjčovny probíhá do 30. září.
Textilní techniky v Maryšce netradičně 23.9.2015

Textilní techniky v Maryšce netradičně

Tradiční textilní techniky netradičně. Takový je podtitul nového tvůrčího kurzu, který startuje v Salonu Maryška v úterý 29. září od 15:30 hodin. Cyklus připravuje pro volnočasový Klub U létající ryby Eliška Václavíková a FibreArt.
Na diváky foukat nebude, tribuna má další krytí 22.9.2015

Na diváky foukat nebude, tribuna má další krytí

Přání fotbalových fanoušků je vyslyšeno. Diváci, kteří sledovali zápasy kopané z nové tribuny za parkem Petra Bezruče se dočkají většího komfortu. Praxe ukázala, že krytí její zadní části není dostatečné a město proto rozhodlo o doinstalování dalších dílů.
Cyklohlídka strážníků odhalila černou skládku v přírodní památce 21.9.2015

Cyklohlídka strážníků odhalila černou skládku v přírodní památce

Ani zřetelná cedule s nápisem Přírodní památka neodradila autora černé skládky k tomu, aby několik pytlů s domovním a kancelářským odpadem vyhodil do hraničních meandrů Odry. Policisté jsou podle všeho pachateli na stopě.
Vnitřek atletického oválu se zpozdil kvůli finišeru 20.9.2015

Vnitřek atletického oválu se zpozdil kvůli finišeru

Modernizace vnitřní části atletického oválu při základní škole ČSA v Novém Bohumíně nabrala skluz. Vše šlo jako po másle, stavbařům ale udělal čáru přes rozpočet porouchaný speciální finišer. Město prováděcí firmě účtuje v souladu se smlouvou penále.
Zimní stadion v Bohumíně zahajuje novou sezónu 18.9.2015

Zimní stadion v Bohumíně zahajuje novou sezónu

Ledové ostří znovu na scéně. V hale zimního stadionu Bospor v Bohumíně začíná o víkendu nová sezóna. Návštěvníci se mohou díky nové vzduchotechnice těšit na lepší komfort. Ceny veřejného bruslení zůstávají na stejné výši jako v minulé sezóně.
Jarmark na hranici a prohlídky Pod Zeleným dubem 18.9.2015

Jarmark na hranici a prohlídky Pod Zeleným dubem

Velkým Jarmarkem na hranici v neděli 20. září ožije bývalá celnice v polských Chalupkách u Starého Bohumína. Při té příležitosti se pro velký zájem lidem znovu díky vstřícnosti nájemce otevře hotel a restaurace Pod Zeleným dubem.
Výprava 2015 aneb obří gongy, didgeridoo a navažské flétny 17.9.2015

Výprava 2015 aneb obří gongy, didgeridoo a navažské flétny

Secesním a nově opraveným hotelem Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně zněl největší gong na světě s průměrem přes dva metry. Originální nástroj byl jedním z lákadel nevšedního koncertu z mezinárodního cyklu Výprava, kterým si OS Maryška připomnělo 15. výročí založení.
Strážníci dětem dohledali ukradené mobily a tablet 17.9.2015

Strážníci dětem dohledali ukradené mobily a tablet

Bohumínští strážníci zachránili dětem jejich mobilní telefony a tablet. Na techniku si udělala zálusk dvojice mladíků, která pronikla do šatny při náboru do jednoho z místních volnočasových klubů. Doslova detektivní práce mužů zákona slavila úspěch.
Vyšly válečné vzpomínky Mimi Glueckstein z Bohumína 16.9.2015

Vyšly válečné vzpomínky Mimi Glueckstein z Bohumína

Mimořádně silný lidský příběh na pozadí pozapomenuté části historie Bohumína vyšel knižně. Osud židovské dívky, rodačky z Bohumína, která za 2. světové války prošla třemi koncentračními tábory a dnes žije v New Yorku v Americe, uvedlo v Česku v premiéře občanské sdružení Maryška.
Kotlíkové dotace znovu na scéně, kraj je podpoří 15.9.2015

Kotlíkové dotace znovu na scéně, kraj je podpoří

Až 469 milionů korun z evropských dotací budou moci příští rok získat obyvatelé Moravskoslezského kraje na výměnu starých kotlů za ekologické. Hejtman Miroslav Novák navíc usiluje o to, aby občané „na kotlíky“ získali další peníze z krajského rozpočtu.
Fotbalový turnaj O pohár Sokola podruhé v Bohumíně 15.9.2015

Fotbalový turnaj O pohár Sokola podruhé v Bohumíně

Bohumín a jeho sportovní halu si už podruhé vybrala Sokolská župa Beskydská Jana Čapka pro svůj velký halový turnaj ve fotbale. Jeho 16. ročník proběhne ve sportovní hale za parkem Petra Bezruče. O pohár Sokola se utkají přespolní i místní manšafty.
Po svých i na kole se vydají Za krásami podzimu 14.9.2015

Po svých i na kole se vydají Za krásami podzimu

Bohumín a jeho okolí mají své kouzlo také na podzim. Přesvědčí vás o tom další ročník turistického pochodu a jízdy na kole místního klubu Tramp. „Za krásami podzimu“, jak se akce jmenuje, zve v sobotu 19. září.
Visionary Art Jakuba Poloka v Maryšce 13.9.2015

Visionary Art Jakuba Poloka v Maryšce

Visionary Art Jakuba Poloka ze sousedního polského Zabełkowa hostí novobohumínský Salon Maryška v září a říjnu. Výstavu nevšedních obrazů uvidíte od 15. září do 27. října. Můžete ji navštívit vždy v úterý a ve čtvrtek od 15 do 18 hodin a v době konání dalších kulturních akcí.
Bohumín má český rekord s hroznovým vínem 12.9.2015

Bohumín má český rekord s hroznovým vínem

Bohumín má nový rekord. Do České knihy rekordů se zapsal díky největšímu počtu lidí pojídajících hroznové víno na jednom místě v časovém rozmezí 45 minut. Zápis nového českého „nej“ se povedl na Vinobraní, které pořádala městská agentura K3 Bohumín.
Okrasní ptáci a barevní kanáři ve Skřečoni 11.9.2015

Okrasní ptáci a barevní kanáři ve Skřečoni

To nejlepší z chovu okrasných ptáků a barevných kanárů na Bohumínsku uvidíte o víkendu ve Skřečoni. Výstavu pořádá v zázemí tamního domu PZKO Český svaz chovatelů okrasného ptactva Bohumín-Skřečoň.
Na fotbalovém trávníku válela divoká prasata 10.9.2015

Na fotbalovém trávníku válela divoká prasata

Místo mladých fotbalistů se po hřišti proháněla divoká prasata. Chystaný sportovní plácek v areálu Nová Faja v Revoluční ulici, kde působí s aktivitami pro mladé občanské sdružení Mládež, zvěř kompletně rozryla a bude nutné tamní trávník znovu založit.
Aquacentrum od soboty 12. září opět v provozu 9.9.2015

Aquacentrum od soboty 12. září opět v provozu

Aquacentrum v Bohumíně finišuje s plánovanou odstávkou, kvůli které je areál do pátku zavřený. První návštěvníky uvítá hned v sobotu 12. září ráno, kdy po jedenácti dnech znovu otevírá. Mimo provoz je nadále právě rekonstruovaný saunový svět.
Přihlášky do volnočasových kroužků elektronicky 9.9.2015

Přihlášky do volnočasových kroužků elektronicky

Přes 70 zájmových kroužků a kurzů nabízí v aktuálním školním roce bohumínský dům dětí a mládeže. Přihlásit se mohou předškoláci, školáci i dospělí. Registrace do kroužků je v plném proudu, většina z nich zahájí činnost už teď v září.
Maskovací nátěr a novinky na Pětce jsou kompletní 8.9.2015

Maskovací nátěr a novinky na Pětce jsou kompletní

Repliky muničních beden a kovových vojenských postelí, které byly hlavními novinkami letošní návštěvnické sezóny v bunkru MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína, dobrovolníci před pár dny doplnili ještě novým maskovacím nátěrem levé části objektu.
Letním kinem prošlo skoro 2,5 tisíce lidí 6.9.2015

Letním kinem prošlo skoro 2,5 tisíce lidí

Pohádky a horory byly letos v letním kině v Bohumíně nejnavštěvovanějšími tituly. Do amfiteátru v parku Petra Bezruče zavítalo 2408 diváků, na každé z představení v průměru 41 lidí. Letní kino promítalo celé prázdniny, celkem 59 dnů.
Veřejnost zítra poprvé vstoupí do hotelu Pod Zeleným dubem 5.9.2015

Veřejnost zítra poprvé vstoupí do hotelu Pod Zeleným dubem

Městský secesní dům, ve kterém je hotel a restaurace Pod Zeleným dubem, uvítá už zítra (6. září) první návštěvníky. Otevření opravené kulturní památky doprovodí den otevřených dveří od 9 do 17 hodin. Vstup je zdarma.
Šunychelští a kopytovští nastoupí ve sportovním 5.9.2015

Šunychelští a kopytovští nastoupí ve sportovním

Sportem a zábavou k utužení dobrých vztahů. Komise pro městskou část Šunychl a Kopytov pořádá pro obyvatele nejen těchto částí Bohumína sportovní odpoledne . V areálu Adventure golfu a sportovní haly Bospor v pátek 18. září od 16 hodin.
Kraj zrušil omezení kvůli letnímu suchu 4.9.2015

Kraj zrušil omezení kvůli letnímu suchu

Moravskoslezský krajský úřad 4. září 2015 zrušil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území Moravskoslezského kraje, která byla vyhlášena 3. srpna 2015.
Naše florbalisty čeká v neděli v poháru Krnov 4.9.2015

Naše florbalisty čeká v neděli v poháru Krnov

Florbalisté 1. SC Bohumín ´98 znovu zapojili do domácího poháru. Ze silně obsazené základní skupiny v Holešově se jim povedlo postoupit a ve 2. kole Poháru České pojišťovny je čeká v neděli od 14 hodin ve sportovní hale Bospor favorizovaný tým FBC Orca Krnov.
Příběh Mimi Rubin má premiéru v českém jazyce 3.9.2015

Příběh Mimi Rubin má premiéru v českém jazyce

Unikátní příběh židovské dívky, rodačky z Bohumína, která si za 2. světové války prošla strastiplnou cestu koncentračními tábory a dnes žije v New Yorku v Americe, uvádí v Česku v premiéře občanské sdružení Maryška. Kniha bude mít v září křest v Salonu Maryška.
Tanec, zábava i jóga a břišní tance Pod Zeleným dubem 2.9.2015

Tanec, zábava i jóga a břišní tance Pod Zeleným dubem

Společenský sál hotelu Pod Zeleným dubem (bývalý Národní dům) ve Starém Bohumíně bude místem pro pestrou paletu žánrů, stylů a aktivit. Plesy, taneční zábavy, kulturní pořady, koncerty a stejně tak břišní tance nebo kurzy jógy.
Centrum Bohumína patří ve čtvrtek florbalu 1.9.2015

Centrum Bohumína patří ve čtvrtek florbalu

Přímo uprostřed centra Bohumína vyroste menší florbalové hřiště a školáci budou hrát pod širou oblohou. Na 9. ročník turnaje City Cafe Open zve děti ve čtvrtek 3. září místní florbalový klub 1. SC Bohumín 98 (B98).
V pondělí a v úterý ještě teplota nad 30 stupňů 31.8.2015

V pondělí a v úterý ještě teplota nad 30 stupňů

Závěr prázdnin a počátek nového školního roku doprovodí tropické teploty. Varování meteorologů platí pro Moravskoslezský kraj v pondělí i v úterý.
Sídliště Mírová a Nerudova 3. a 8. září bez vody 31.8.2015

Sídliště Mírová a Nerudova 3. a 8. září bez vody

Jedno z největších sídlišť v Bohumíně se dvakrát za sebou dočasně ocitne bez pitné vody. Plánovanou odstávku oznámily Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Voda z kohoutku nepoteče 3. a 8. září.
Kontaktní místo k e-aukci v provozu od 9. září 30.8.2015

Kontaktní místo k e-aukci v provozu od 9. září

Elektronická aukce opět srazila ceny energií pro domácnosti na Bohumínsku, které díky tomu ušetří tisíce korun. Smlouvy s vítězným dodavatelem budou lidem připraveny k podpisu v budově B na městském úřadě v Bohumíně od 9. září.
Pod Zeleným dubem bude mít pivo Oderberg 29.8.2015

Pod Zeleným dubem bude mít pivo Oderberg

Hotel a restaurace Pod Zeleným dubem brzy uvítá první návštěvníky. Společenský secesní dům, který je historickou památkou, se může chlubit řadou unikátních prvků včetně vlastní značky piva. První milovníci zlatého moku ji ochutnají už letos na podzim.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 

Počet nalezených záznamů: 7727

    Městský úřad