Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Celníci při kontrole zachytili 160 gramů látky s amfetaminem 24.3.2015

Celníci při kontrole zachytili 160 gramů látky s amfetaminem

Ostravští celníci při kontrole zadrželi 160 gramů látky obsahující amfetamin. Látku převážel muž, který jel se svým vozem z Polska po dálnici přes Bohumín.
Bohumín o víkendu součástí velké noční policejní akce 23.3.2015

Bohumín o víkendu součástí velké noční policejní akce

Restaurace. S tímto názvem policisté o víkendu zorganizovali velkou noční akci. Od sobotní 22. hodiny do nedělní jedné hodiny (01:00) policisté napříč našim regionem kontrolovali bary, restaurace, pivnice, diskotéky nebo herny. Akce probíhala také v Bohumíně.
Velikonoční jarmárek i setkání s osobnostmi v Profitu 12 23.3.2015

Velikonoční jarmárek i setkání s osobnostmi v Profitu 12

Nabitý program připravilo v tomto týdnu občanské sdružení Profit 12. Do klubovny v Mírové ulici v Novém Bohumíně zve k setkání se dvěma osobnostmi Bohumína a také na velikonoční jarmark s překvapením.
11 dívek trénuje na galavečer volby Miss Bohumína 2015 22.3.2015

11 dívek trénuje na galavečer volby Miss Bohumína 2015

Přípravy na volbu Miss Bohumína 2015 nabraly na obrátkách. Dívky se věnují intenzivnímu nácviku programu finále, které proběhne v sále kina K3 v neděli 19. dubna od 17 hodin. Vstupenky na galavečer s volbou královny krásy Bohumína jsou v prodeji v pokladně kina.
58letý muž spadl ze schodů, utrpěl vážná zranění 21.3.2015

58letý muž spadl ze schodů, utrpěl vážná zranění

K vážnému úrazu 58letého muže došlo v pátek 20. března odpoledne v Bohumíně. Záchranáři přijali krátce před 14. hodinou hlášení o nálezu muže, který měl spadnout ze schodů. První tým byl u postiženého během pěti minut od nahlášení.
V opavském muzeu nahlédli do historie Slezska 21.3.2015

V opavském muzeu nahlédli do historie Slezska

Poznávací zájezd do Slezského zemského muzea v Opavě společně uspořádali spolek Racek Bohumín a občanské sdružení Hraniční meandry Odry. Pozvánku přijalo asi 30 dospělých a dětí. Tam i zpět je vezl pořadateli zajištěný autobus.
Stolní tenisté Záblatí postupují do vyšší soutěže 20.3.2015

Stolní tenisté Záblatí postupují do vyšší soutěže

Hráčům A týmu oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí se mimořádně povedla právě končící sezóna. Už teď je jisté, že se poprvé v historii oddílu podívají výše a postupují, budou hrát krajskou soutěž. Poslední domácí zápas sehraje A tým 20. března.
Městské kolo ve zpěvu lidovek mělo vysokou úroveň 19.3.2015

Městské kolo ve zpěvu lidovek mělo vysokou úroveň

Kouzlo lidové písničky poznalo 25 mladých zpěváků, kteří se v Bohumíně zapojili do dalšího ročníku městského kola celostátní postupové přehlídky Zpěváček 2015. V Salonu Maryška se porotě představili soutěžící v pěti kategoriích.
Do konce března pronájem hrobů za staré ceny 18.3.2015

Do konce března pronájem hrobů za staré ceny

Od 1. dubna začnou v Bohumíně platit nové ceny hrobových míst. Do konce března si je lze předplatit i na několik let dopředu ještě v původních sazbách, upozorňuje radniční odbor životního prostředí a služeb.
Do knihovny se valí zážitky Expediční kamery 18.3.2015

Do knihovny se valí zážitky Expediční kamery

Přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny ovládne knihovnu K3 v Novém Bohumíně. Znovu se zapojuje do celostátní projektu Expediční kamera a nabídne okamžiky plné dobrodružství, odvahy a zážitků.
Bohumínský silový trojboj sklízí úspěchy 17.3.2015

Bohumínský silový trojboj sklízí úspěchy

Na stříbrnou a bronzovou medaili dosáhli reprezentanti bohumínských klubů silového trojboje na Mistrovství České republiky mužů a žen. Počátek letošního roku byl ve znamení úspěchů zejména pro TJ Viktorii Bohumín.
Cykloturisté startují letní seriál výletů do okolí 16.3.2015

Cykloturisté startují letní seriál výletů do okolí

Cyklisté o víkendu zakončili seriál zimních cyklovýletů „Aby zadnice nezměkla“, aby ho záhy nahradili letním seriálem. Letošní cyklus „Nebude-li pršet“ startuje už tuto neděli 22. března. Seriál podporuje město Bohumín.
Bospor sáhl v družebním turnaji po poháru Krzyżanowic 15.3.2015

Bospor sáhl v družebním turnaji po poháru Krzyżanowic

O pohár starosty Krzyżanowic se utkali polští a čeští hráči kopané ve sportovní hale v Bohumíně. Turnaj v halové kopané pořádala sousední polská obec. Pohár vyhráli zástupci Bohumína reprezentovaní výběrem hráčů sdružených v týmu Bospor Bohumín.
První svoz bioodpadu 10. dubna, sleva nadále platí 14.3.2015

První svoz bioodpadu 10. dubna, sleva nadále platí

Svoz zeleného odpadu v Bohumíně začíná už v pátek 10. dubna. Další svozy budou probíhat podobně jako v minulých letech v týdenním cyklu. Do 30. dubna 2015 mohou domácnosti, které splňují ekopodmínky, požádat o slevu.
Seriál o přírodě na Bohumínsku píše Jiří Šuhaj už devět let 13.3.2015

Seriál o přírodě na Bohumínsku píše Jiří Šuhaj už devět let

Už devět let píše seriál o klenotech přírody na Bohumínsku pozorovatel a ochránce místní fauny a flory Jiří Šuhaj. Zajímavosti vycházejí na pokračování v městských novinách Oko. Od března čtenáři najdou všechny díly také na webu Hraničních meandrů Odry.
Sousední Rychvald má kompletně nové vedení, vrátila se Šárka Kapková 12.3.2015

Sousední Rychvald má kompletně nové vedení, vrátila se Šárka Kapková

Sousední město Rychvald má od středy nové vedení. Před pravidelným jednáním zastupitelstva vypověděla ČSSD koaliční smlouvu s ANO a dohodla se na nové koalici se STAN a TOP 09. Město povede Šárka Kapková (STAN), která byla starostkou v předchozím období.
Do Starého Bohumína za velikonoční výstavou 12.3.2015

Do Starého Bohumína za velikonoční výstavou

Sváteční inspiraci přináší velikonoční prodejní výstava ve Starém Bohumíně. V tamní klubovně v domě U Rytíře na náměstí Svobody ji pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Výstava startuje vernisáží už tento pátek 13. března.
Za černé skládky padaly blokové pokuty 11.3.2015

Za černé skládky padaly blokové pokuty

Drzých zakladatelů černých skládek je v Bohumíně pořád ještě dost. Nicméně ani bločků pro pokuty není málo a finanční sankce padají. V posledních dnech například v Novém Bohumíně a ve Skřečoni.
Mrňata plavou v aquacentru desátým rokem 10.3.2015

Mrňata plavou v aquacentru desátým rokem

Aquacentrum v Bohumíně letos oslavilo 10. narozeniny. Od počátku si sem nacházejí cestu dospělí i děti, včetně těch úplně nejmenších. Kurzy plavání rodičů s mrňaty pořádá v aquacentru od počátku jeho otevření Centrum mladé rodiny Bobeš.
Policisté pátrali po seniorovi z Bohumína, nasadili i vrtulník 9.3.2015

Policisté pátrali po seniorovi z Bohumína, nasadili i vrtulník

Policisté vyhlásili pátrání po Ervínu B. (ročník 1930) z Bohumína. Dnes uspořádali velkou pátrací akci, při které kroužil nad městem policejní vrtulník. V pondělí odpoledne byl senior nalezen živý u hájenky v Záblatí, našli ho policisté a psovodi.
Kvůli podpalovači za 65 korun si přidělal problémy 9.3.2015

Kvůli podpalovači za 65 korun si přidělal problémy

V supermarketu na ulici 9. května si 40letý muž vyhlédl podpalovač Pepo, který odcizil. Věc za pouhých 65 korun ho teď může dostat do problémů, za krádeže v minulosti je totiž v podmínce.
Fotoklub K3 láká do foyeru kina na úsměvy 9.3.2015

Fotoklub K3 láká do foyeru kina na úsměvy

Když v březnu vstoupíte do foyeru kina, budete se usmívat. Přiměje k tomu výstava fotografií, na kterých je úsměv hlavním motivem. Tematickou sérii připravili členové bohumínského Fotoklubu K3.
Racek pořádá zájezd do Slezského zemského muzea 8.3.2015

Racek pořádá zájezd do Slezského zemského muzea

Rybářství a celková ekologie krajiny, to je spolek Racek Bohumín. V sobotu 14. března pořádá tematický zájezd autobusem do Slezského zemského muzea v Opavě. Zájemci se mohou přihlásit do 10. března 15 hodin.
Strážníci dopadli pachatele vloupání do prodejny 7.3.2015

Strážníci dopadli pachatele vloupání do prodejny

Krádež v prodejně na náměstí Budoucnosti v Novém Bohumíně pod rouškou tmy a skupina mládeže, která si za nástroj své zábavy vybrala odpadkový koš. I takové jsou zásahy městských strážníků posledních dnů.
Radost, Impuls i Kates zvou na taneční koncerty 6.3.2015

Radost, Impuls i Kates zvou na taneční koncerty

Tanec ve všech možných podobách ovládne pódium kina. Bohumínské taneční soubory Radost & Impuls i Kates v březnu zvou na velkolepé taneční koncerty. Oba soubory fungují pod Domem dětí a mládeže Fontána Bohumín.
Astrolog Milan Gelnar si získal návštěvníky knihovny 4.3.2015

Astrolog Milan Gelnar si získal návštěvníky knihovny

Změřit čakry a vyfotit auru si mohli včera (úterý 3. 3.) v bohumínské knihovně účastníci přednášky astrologa Milana Gelnara. Téma se neslo v duhu Astrologie - Aura a čakry aneb Co udělat proto, abychom byli stále zdraví.
Bagr poslal k zemi ruinu domku ve Vrbické ulici 4.3.2015

Bagr poslal k zemi ruinu domku ve Vrbické ulici

Stačilo pár dnů a dům hrůzy ve Vrbické ulici v bohumínské části Vrbice zmizel z mapy města. Demolici objektu nařídil kvůli nebezpečnému stavu stavební odbor místní radnice. Likvidace proběhla na náklady města, které se pokusí peníze vymoci zpět soudní cestou.
Panenky oblékly dobový Bohumínský kroj 3.3.2015

Panenky oblékly dobový Bohumínský kroj

Bohumínský kroj v miniaturách. Skupina tvůrčích žen, sdružených v klubu pod hlavičkou občanského sdružení Maryška, oblékla do restaurovaného Bohumínského kroje panenky. Výroba miniaturního oblečení zabrala skoro půl roku. Vzniklo přibližně 20 originálů.
Mobilní sběrný dvůr znovu vyráží do ulic města 2.3.2015

Mobilní sběrný dvůr znovu vyráží do ulic města

Do ulic Bohumína vyráží po zimní přestávce mobilní sběrný dvůr odpadů. Městský BM servis začne jeho pouť ve středu 4. března v Šunychlu, kde se mobilní sběrné místo zdrží do 17. března, aby se následně přesunulo do Nové Vsi.
Mladí recitátoři se utkali v městském kole 1.3.2015

Mladí recitátoři se utkali v městském kole

65 mladých recitátorů se v Bohumíně utkalo o první místa v rámci městského kola v recitační soutěži. Přednes žáků druhých až devátých tříd hodnotila odborná porota. Hned třikrát obsadili první místo žáci Základní školy ve Skřečoni.
Sousedé na Odře pokračují v Novém i Starém Bohumíně 28.2.2015

Sousedé na Odře pokračují v Novém i Starém Bohumíně

Dnešní český Bohumín a polské Chałupki společně na dobových fotografiích. Projekt „Sousedé na Odře“ po úspěšné premiéře pokračuje a můžete ho vidět hned na dvou místech v Bohumíně.
Návštěvníky knihovny pohltila absolutní tma 27.2.2015

Návštěvníky knihovny pohltila absolutní tma

Absolutní tmu zakusilo včera (čtvrtek 26. února) na vlastní kůži dvacet návštěvníků přednášky v bohumínské knihovně K3. Stalo se v rámci interaktivní besedy nazvané „Terapie tmou“.
Bohumín vyjednává o vzniku pobočky Muzea Těšínska 27.2.2015

Bohumín vyjednává o vzniku pobočky Muzea Těšínska

V opravovaném a letos po letech znovu otevřeném Národním domě (Pod Zeleným) ve Starém Bohumíně bude malé muzeum. Město proto vyjednává spolupráci s Muzeem Těšínska. Optimální variantou je zřízení oficiální pobočky muzea ve Starém Bohumíně.
Návštěvníci knihovny se dnes ponoří do tmy 26.2.2015

Návštěvníci knihovny se dnes ponoří do tmy

Může být tma námětem přednášky? Může, a navíc může dobře fungovat jako terapie. Interaktivní besedu nazvanou „Terapie tmou“ pořádá dnes (26. února) od 17 hodin knihovna K3 v Novém Bohumíně.
Bohumín součástí celoevropského průzkumu statistiků 26.2.2015

Bohumín součástí celoevropského průzkumu statistiků

Do domácností v regionu vyrazí pracovníci Českého statistického úřadu, aby zkoumali životní podmínky. Do průzkumu statistici zařadili také vybrané domácnosti z Bohumína. Šetření proběhne od 21. února do 15. května 2015.
Původní starobohumínské zvony budou mít miniatury 25.2.2015

Původní starobohumínské zvony budou mít miniatury

Upomínkové předměty v podobě originálních zvonečků připravilo občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Budou připomínkou letošního navrácení původních zvonů z roku 1620 do kostela Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně.
Hasiči nacvičovali na Odře stavbu norné stěny 24.2.2015

Hasiči nacvičovali na Odře stavbu norné stěny

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z ostravské stanice Fifejdy dnes (24. února) trénovala na řece Odře u Bohumína postavení velké norné stěny, a to pro případ, že by unikla do vody ropná či olejová látka.
Případy strážníků: černé skládky i poškození stropu v restauraci 24.2.2015

Případy strážníků: černé skládky i poškození stropu v restauraci

Přistižení tvůrců černých skládek přímo při činu a dopadení muže, který poškodil strop v jedné z místních restaurací. I takové jsou úspěšné zásahy bohumínských městských strážníků posledních dnů.
Cirkusové prázdniny v knihovně a maraton pohádek v kině 23.2.2015

Cirkusové prázdniny v knihovně a maraton pohádek v kině

Školákům na Karvinsku dnes (23. února) začínají týdenní jarní prázdniny. Bohumínská městská agentura K3 pro děti připravila rovnou maraton zábavy a tvůrčího snažení. Cirkusové jarní prázdniny připravila pro děti knihovna, kino uvede pohádky.
Běh do schodů nabídne jubilejní 10. ročník 22.2.2015

Běh do schodů nabídne jubilejní 10. ročník

Otestujte svou výdrž a zapojte se do jubilejního 10. ročníku Běhu do schodů. Nevšední závod do nejvyššího patra 40 metrů vysoké bývalé vodárenské věže za parkem Petra Bezruče proběhne v pondělí 2. března od 12 do 16 hodin.
Nejlepší školní výškaři pokořili hranici 1,5 metru 21.2.2015

Nejlepší školní výškaři pokořili hranici 1,5 metru

Hned tři první místa vybojovali žáci Základní školy na tř. E. Beneše v městském kole ve skoku vysokém. Sportovní klání pořádal Dům dětí a mládeže s podporou ZŠ ČSA. Soutěž se těšila účasti 40 výškařů.
Mladí historikové vypátrali a sestavili vlastní Strom života 20.2.2015

Mladí historikové vypátrali a sestavili vlastní Strom života

Až do poloviny 19. století se povedlo mladým historikům v Bohumíně vypátrat své rodinné kořeny a sestavit Strom života neboli rodokmen. Skupina se od loňského podzimu pravidelně schází v Salonu Maryška, kde kroužek funguje pod záštitou Klubu U létající ryby.
Hasiči zasahovali u překopnuté plynové přípojky 19.2.2015

Hasiči zasahovali u překopnuté plynové přípojky

Profesionální hasiči z Bohumína včera odpoledne (18. února) vydatně pomohli plynařům s odstraňováním závady na překopnuté domovní přípojce v Záblatí a hlavně při úniku zemního plynu. Událost se obešla bez zranění i bez evakuace obyvatel.
O jarních prázdninách bruslení veřejnosti denně 19.2.2015

O jarních prázdninách bruslení veřejnosti denně

Se speciálním programem pro návštěvníky přichází v době jarních prázdnin také bohumínský zimní stadion. V týdnu od 23. února do 1. března 2015 posiluje bruslení veřejnosti s tím, že bude v Bospor aréně probíhat každý den.
Bohumínští hráči ultimate frisbee sahali po bronzové medaili 18.2.2015

Bohumínští hráči ultimate frisbee sahali po bronzové medaili

Dalším kolem pokračuje pro bohumínský frisbee klub Rainbow Banana B98 už tuhle sobotu 21. února účast v 2. celostátní lize ultimate frisbee. Hráči do něj nastoupí v dobré kondici, kterou předvedli na historicky prvním domácím turnaji ve sportovní hale.
Aquacentrum o jarních prázdninách s akcí 1+1 zdarma 17.2.2015 Ukaž na letecké mapě

Aquacentrum o jarních prázdninách s akcí 1+1 zdarma

Přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit o jarních prázdninách? Zkuste aqaucentrum v Bohumíně. V době volna nejen, že posiluje provozní dobu bazénu, ale navíc připravilo zvýhodněnou akci 1+1 zdarma.
Požár staršího rodinného domku v Dolní Lutyni 16.2.2015

Požár staršího rodinného domku v Dolní Lutyni

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 15. února brzy ráno v Dolní Lutyni u požáru staršího rodinného domku. Požár se obešel bez zranění. Oheň zničil tři pokoje v přízemí, teplo a zplodiny hoření poškodily další části dvoupodlažního domku.
Obrazy Evy Werkmannové a Evy Jansové v Maryšce 16.2.2015

Obrazy Evy Werkmannové a Evy Jansové v Maryšce

Malířky Eva Werkmannová a Eva Jansová představí v novobohumínském Salonu Maryška svou tvorbu. Výstavu nazvanou příznačně „Obrazy“ zahájí vernisáž v sobotu 21. února od 17 hodin. Výstava bude v Salonu k vidění od 23. února do 29. března.
Dívkou roku 2015 města Bohumína je Markéta Chytilová 15.2.2015

Dívkou roku 2015 města Bohumína je Markéta Chytilová

Bylo jich pět, korunku si tradičně odnesla jen jedna. Dívkou roku 2015 města Bohumína se stala třináctiletá Markéta Chytilová, žákyně ZŠ Dělnická v Karviné. Základní kolo celostátní postupové soutěže pořádal Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín.
Skvělé tvůrčí Ohlédnutí Petra Šablatury v Salonu Maryška 14.2.2015

Skvělé tvůrčí Ohlédnutí Petra Šablatury v Salonu Maryška

Člověkem, který nejde pro tvůrčí nápad daleko, je Petr Šablatura z Bohumína-Šunychlu. Malíř, řezbář, modelář a fotograf o tomto víkendu a v příštím týdnu bilancuje svou tvůrčí uměleckou dráhu v Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Vyšel aktualizovaný vodácký průvodce Horní Odrou a okolím 14.2.2015

Vyšel aktualizovaný vodácký průvodce Horní Odrou a okolím

Přírodní hodnoty a vodácké vyžití Horní Odry od polsko-českého pohraničí až k polskému městu Kędzierzyn-Koźle mapuje aktualizovaný vodácký průvodce. Kędzierzyn-Koźle ho vydalo díky evropské dotaci v rámci společného projektu s českým Bohumínem.
Tvůrčí Petr Šablatura bilancuje v Salonu Maryška 13.2.2015

Tvůrčí Petr Šablatura bilancuje v Salonu Maryška

Malíř, fotograf, modelář, člověk, který nejde pro nápad daleko. Petr Šablatura slaví životní jubileum a při té příležitosti připravil bilanční výstavu nazvanou příznačně Ohlédnutí. Vydejte se za ní do Salonu Maryška.
Házenkářky pořádají v Bohumíně první domácí turnaj 12.2.2015

Házenkářky pořádají v Bohumíně první domácí turnaj

Nová generace házené v Bohumíně pořádá první velký domácí turnaj. Mladší žákyně se utkají v třídenním maratonu v nové sportovní hale. První ročník turnaje „O pohár města Bohumína“ pořádá místní klub Házená B98 ve dnech 13. až 15. února 2015.
Putovní Bohumínské hrabátko je na rok v Orlové 12.2.2015

Putovní Bohumínské hrabátko je na rok v Orlové

31 hráčů mariáše se utkalo o Bohumínské hrabátko k pohodlnému shrabování vyhraných peněz. Putovní trofej získal na jeden rok Petr Kanaloš z Orlové. Nevšední turnaj se v Bohumíně konal po třinácté, pořádal ho nadšený hráč mariáše Radim Blokša.
Třídění odpadu ve školách podpoří ekologické koše 11.2.2015

Třídění odpadu ve školách podpoří ekologické koše

Školy v Bohumíně myslí na ekologii, prakticky všechny podporují třídění odpadu a aktivně ho se svými žáky praktikují. Teď jim to půjde ještě lépe. K svým vlastním dosavadním sběrným nádobám zdarma obdržely další, tentokrát mobilní z papírového kartonu.
Starší žáci FK Bohumín doma vybojovali pohár 10.2.2015

Starší žáci FK Bohumín doma vybojovali pohár

Starší žáci místního FK Bohumín naprosto ovládli první velký žákovský halový turnaj v Bohumíně. Ve finále si poradili s mimořádně zkušeným soupeřem. Bohumínští bodovali také v individuálních cenách.
Pod dohledem rodičů sprejeři čistili zastávku, kterou poničili 9.2.2015

Pod dohledem rodičů sprejeři čistili zastávku, kterou poničili

Žádná zbytečná slova, ani domlouvání. Udělal jsi nepořádek, tak si ho ukliď. Hned ve dvou přestupcích z posledních dnů se to v Bohumíně a sousedním Rychvaldu vyplatilo. Bonusem navíc byla v případě dospělých finanční pokuta.
Události i lidské příběhy v TV kalendáriu Město Bohumín 2014 8.2.2015

Události i lidské příběhy v TV kalendáriu Město Bohumín 2014

Nové rekordy, nové stavby, nová přátelství a nevšední události. Takový byl rok 2014 v Bohumíně a jeho podstatnou část zachytily kamery místní televize. Kalendárium vybraných okamžiků v pořadu „Město Bohumín 2014“ uvádí od soboty 7. února.
Hraniční meandry Odry mají nový web 7.2.2015

Hraniční meandry Odry mají nový web

Hraniční meandry Odry na Bohumínsku mají nové webové stránky. Prezentaci tvoří tři základní okruhy se zaměřením na pozorovatele, vodáky a turisty. Stránky fungují na adrese www.meandryodry.wz.cz.
V Bohumíně se zase chodí do kina, filmy táhnou 6.2.2015 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně se zase chodí do kina, filmy táhnou

Vypadá to, že filmům se v Bohumíně blýská na lepší časy. Návštěvnost filmových projekcí v místním kině šla v meziročním srovnání nahoru. Táhnou hlavně komerčně úspěšné snímky, jsou sázkou na jistotu.
Kraj dnes uvedl do ostrého provozu nové infotabule 5.2.2015 Ukaž na letecké mapě

Kraj dnes uvedl do ostrého provozu nové infotabule

Celkem 21 elektronických informačních tabulí v osmnácti městech Moravskoslezského kraje slouží od začátku února cestujícím, kterým usnadňují orientaci v provozu veřejné hromadné dopravy. V Bohumíně je infopanel s odjezdy autobusů před vlakovým nádražím.
V Bohumíně má premiéru první domácí frisbee turnaj 5.2.2015 Ukaž na letecké mapě

V Bohumíně má premiéru první domácí frisbee turnaj

V našich podmínkách poměrně nový sport, který si v krátké době našel velký počet zájemců. Bohumínský klub frisbee Rainbow banana pořádá svůj první velký turnaj a s mimořádně silným obsazením. Představí se kluby z celé republiky.
Bohumín chce další tři policejní kamery 4.2.2015

Bohumín chce další tři policejní kamery

V Bohumíně chtějí další tři kamery, které by dohlížely na veřejný pořádek v ulicích. Město žádá o dotaci na jejich pořízení. Dvě nové kamery by měly být v Novém Bohumíně a jedna v Pudlově.
O titul Dívka Bohumína usiluje pět slečen 3.2.2015

O titul Dívka Bohumína usiluje pět slečen

Už tuhle neděli 8. února budeme znát Dívku Bohumína 2015. Základní kolo celostátní postupové soutěže pořádá Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín. O korunku a věcné ceny bude usilovat pět dívek. Volba proběhne v tanečním sále domu dětí.
Zloděj se ve Starém Bohumíně vloupal do garáží 2.2.2015

Zloděj se ve Starém Bohumíně vloupal do garáží

Hned dvě garáže si o víkendu vyhlédl zloděj ve Starém Bohumíně. O vloupání v ulici Malá dnes informovali karvinští policisté. Chmatáky způsobené škody jdou do tisíců korun.
Medaile naší štafety na Brněnském tučňáčkovi 2.2.2015

Medaile naší štafety na Brněnském tučňáčkovi

Závodníci bohumínského plaveckého klubu pokračují v úspěšném tažení. Po tříleté pauze se naši nejmladší plavci představili na závodu Brněnský tučňáček a dopadli fantasticky.
Bohumínští plavci přivezli z Rakouska medaile 31.1.2015

Bohumínští plavci přivezli z Rakouska medaile

Plavecký klub Bohumín přepsal svou historii. V rakouském Linci jeho svěřenci hned několikrát stanuli na stupních vítězů mezinárodních plaveckých závodů mládeže. Do Rakouska odjelo závodit za Bohumín sedm talentovaných mladých nadějí.
Kamil Kotas odhalil tajemství historie Chałupek 30.1.2015

Kamil Kotas odhalil tajemství historie Chałupek

O hradu Barutswerde a jeho následovníkovi, dodnes dochovaném zámečku u Odry, o polských Chałupkách sousedících s Bohumínem, jejich obyvatelích, tamní železnici a dalších zajímavostech besedoval v Salonu Maryška historik Kamil Kotas, rodák z Chałupek
Třináctý turnaj v mariáši O Bohumínské hrabátko 30.1.2015

Třináctý turnaj v mariáši O Bohumínské hrabátko

Na Kuželně v Novém Bohumíně se budou mastit karty. V sobotu 31. ledna se tam nadšenci pustí do boje O Bohumínské hrabátko. Turnaj v mariáši nabídne už 13. ročník.
V Rychvaldu sjelo do příkopu auto s drogistickým zbožím 29.1.2015

V Rychvaldu sjelo do příkopu auto s drogistickým zbožím

Sníh na okrajích silnic a nafoukané sněhové jazyky na silnicích v Moravskoslezském kraji způsobovaly během středečního odpoledne i čtvrtečního dopoledne nehody velkých i osobních vozidel. V sousedním Rychvaldu včera havaroval nákladní automobil.
Školáci dostali k vysvědčení vstupenku do kina 29.1.2015

Školáci dostali k vysvědčení vstupenku do kina

Stovky žáků škol v Bohumíně si dnes přinesou domů pololetní vysvědčení. Spolu s ním dostane každé dítě vstupenku do kina na filmové představení. Dárek jim nadělila městská agentura K3.
Zloději šli po jízdním kole i kabelce v nosiči 29.1.2015

Zloději šli po jízdním kole i kabelce v nosiči

Zloději si dělají zálusk na cyklisty. Dokazují to lednové případy, u kterých zasahovali bohumínští městští strážníci. Zasahovali u krádeže jízdního kola i krádeže peněženky z nosiče jízdního kola.
Bospor aréna přidává na přání veřejné bruslení 28.1.2015

Bospor aréna přidává na přání veřejné bruslení

Zimní stadion posiluje bruslení veřejnosti. Městská společnost Bospor reaguje na přání návštěvníků a v Bospor aréně za parkem přidává v únoru hned tři mimořádné termíny veřejného bruslení. Výhodná cena zůstává stejná.
Školky budou o letních prázdninách v provozu 27.1.2015

Školky budou o letních prázdninách v provozu

Mateřinky v Bohumíně budou v létě v provozu, pakliže o to budou mít rodiče zájem. Podle předběžného harmonogramu bude ve městě fungovat každý pracovní den letních prázdnin vždy minimálně jedna školka. Rodiče mohou přihlašovat děti už nyní.
Za samé jedničky do bazénu zdarma 26.1.2015

Za samé jedničky do bazénu zdarma

Bohumínské aquacentrum naděluje další dárky, tentokrát všem vzorným školákům. Děti se samými jedničkami na pololetním vysvědčení budou mít v pátek 30. ledna vstup zdarma.
Divadelní ochotníci na velkoformátových fotoplátnech 25.1.2015

Divadelní ochotníci na velkoformátových fotoplátnech

Divadlo žije. Boban alias Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní září nejen na divadelních prknech, aktuálně také na fotografiích ve foyeru kina K3. Až do konce ledna je tam k vidění výstava fotografa Karla Balcara.
Vzdělávání s knihovnou, od počítačů až po první pomoc 24.1.2015

Vzdělávání s knihovnou, od počítačů až po první pomoc

Kurzy počítačové, jazykové, rukodělné a nově také kurz základů první pomoci a Feng Shui nabízí knihovna K3 Bohumín. Nový cyklus startuje v lednu a končí v červnu, přihlásit se můžete ve studovně v centrálním pracovišti knihovny v Novém Bohumíně.
Meteorologové předpovídají sníh 23.1.2015

Meteorologové předpovídají sníh

Meteorologové předpovídají novou sněhovou pokrývku. Trvalé sněžení zasáhne také Moravskoslezský kraj, varování ČHMÚ platí od soboty 24.01.2015 05:00 do neděle 25.01.2015 12:00.
Cestování stopem i se soutěží o knihu 23.1.2015

Cestování stopem i se soutěží o knihu

Cestování stopem formou vyprávění, promítání fotografií a filmů v podání cestovatele Romana Vehovského zakusilo včera (22. ledna) přes 30 návštěvníků bohumínské knihovny. Stopovalo se z Nové Kaledonie, přes Nový Zéland, Austrálii až na Srí Lanku.
Zápisy do prvních tříd v Bohumíně 4. a 5. února 23.1.2015

Zápisy do prvních tříd v Bohumíně 4. a 5. února

Zápisy do prvních tříd základních škol proběhnou v Bohumíně v jednotném termínu. Městem zřizované školy je vyhlašují na 4. a 5. února, dle individuálních časových rozpisů. K zápisu by mělo přijít minimálně 210 dětí.
V Rychvaldské ulici řidič srazil chodce a ujel 22.1.2015

V Rychvaldské ulici řidič srazil chodce a ujel

Policisté žádají případné svědky o pomoc. Ve středu 21. ledna 2015 v době mezi 17:30 a 17:50 hod. byl v Rychvaldské ulici sražen 31letý chodec. Řidič vozidla z místa nehody ujel.
Stříbro pro Martina Turka v silovém trojboji RAW 22.1.2015

Stříbro pro Martina Turka v silovém trojboji RAW

Závodníkům oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín začala soutěžní sezóna a hned úspěšně. Martin Turek si přivezl z republikové mistrovství kategorie masters stříbrnou medaili.
Schodiště Národního domu bude krášlit dobová vitráž 21.1.2015

Schodiště Národního domu bude krášlit dobová vitráž

Opravovaný Národní dům ve Starém Bohumíně se bude moci pochlubit zachovalou dobovou vitráží velkých rozměrů, kterou se povedlo zachránit. Vitrážové okno je dominantou schodiště do prvního patra.
Užijte si s besedou sedm let cestování stopem 20.1.2015

Užijte si s besedou sedm let cestování stopem

Vyrazit do světa bez jasného cíle a nechat se jen tak unášet náhodou. Pro jednoho nepředstavitelný počin, pro druhého životní sen, který se ale málokomu podaří splnit. Roman Vehovský si tento sen splnil. Besedu s ním pořádá knihovna K3.
Lidé byli ke Třem králům štědří, v Bohumíně pokořili rekord 20.1.2015

Lidé byli ke Třem králům štědří, v Bohumíně pokořili rekord

Tříkrálová sbírka v Bohumíně pokořila další rekord. Lidé byli ke koledníkům ve městě vstřícní a štědří, do kasiček vhodili o necelých 14 tisíc korun více než vloni. V Bohumíně se vybralo 146 958 korun.
Sousedé na Odře s česko-polskou účastí 19.1.2015

Sousedé na Odře s česko-polskou účastí

Český Bohumín a polské Chałupki mají k sobě blíž, než jak se může na první pohled zdát. Potvrzuje to výstava „Sousedé na Odře“ s dobovými fotografiemi a starými mapami umístěná v Salonu Maryška.
Chodby a čekárny v nemocnici zdobí citáty 18.1.2015

Chodby a čekárny v nemocnici zdobí citáty

Chodby, čekárny, ambulance s přívětivější tváří. Bohumínská městská nemocnice zkrášlila své zázemí ve spolupráci s mezinárodním společenským hnutím Allatra. Tato nezisková organizace dodala a nainstalovala téměř 200 obrazů s myšlenkami a citáty různých autorů.
Noviny Oko nově zdarma a na veřejných místech 16.1.2015

Noviny Oko nově zdarma a na veřejných místech

Do 25. ročníku vstupují bohumínské městské noviny Oko. Od ledna ho čtenáři nenajdou na prodejních pultech, ale ve veřejně přístupných stojanech skoro na 30 místech ve městě. O změně distribuce rozhodli radní. Oko bude nově zdarma.
Dny otevřených dveří na středních školách 15.1.2015

Dny otevřených dveří na středních školách

Kam dál? V odpovědi na tuhle otázku pomohou žákům devátých tříd dny otevřených dveřích na středních školách v Bohumíně. V lednu je pořádají Gymnázium Františka Živného i Střední škola Bohumín.
Meteorologové předpovídají náledí 14.1.2015

Meteorologové předpovídají náledí

Meteorologové upozorňují na možnost vzniku náledí. Varování (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od čtvrtka 15.01.2015 02:00 do čtvrtka 15.01.2015 10:00.
Nejoblíbenějšími jmény v Bohumíně Adam a Markéta 14.1.2015

Nejoblíbenějšími jmény v Bohumíně Adam a Markéta

V Bohumíně se narodilo přibližně o jednu třídu dětí více, než v roce 2013. Vyplývá to z předběžných čísel místní matriky. Rodiče dávali vloni svým dětem nejčastěji jméno Adam a Markéta.
Řidiči naměřili v dechu 2,6 promile alkoholu 13.1.2015

Řidiči naměřili v dechu 2,6 promile alkoholu

Dalšího řidiče-hříšníka „vyhmátli“ v Bohumíně městští strážníci. Včera (12. ledna) kolem půl třetí odpoledne zastavili v Okružní ulici k silniční kontrole 37letého řidiče. Ukázalo se, že šofér byl pod vlivem alkoholu. Naštěstí neohrozil lidi kolem ani sebe.
Historie Starého Bohumína a Chałupek na fotkách i v besedě 13.1.2015

Historie Starého Bohumína a Chałupek na fotkách i v besedě

Ještě v první polovině 18. století to bylo jedno město. Pak je rozdělila hranice, a dnes mají k sobě opět blízko. Český Starý Bohumín a polské Chałupki jsou sousedé, mají společnou historii. Představí ji výstava dobových fotografií a beseda.
Seznam licitací bytů na webu přehlednější a interaktivnější 12.1.2015

Seznam licitací bytů na webu přehlednější a interaktivnější

Přehlednější vyhledávání v jedné z nejnavštěvovanějších sekcí nabízí nově webové stránky Bohumína. Radnice upravila sekci „licitace městských bytů“, kterou zpřehlednila s možností jejího napojení na regionální inzertní portály.
Aquacentrum slaví, 14. ledna má každý desátý host vstup do bazénu zdarma 11.1.2015 Ukaž na letecké mapě

Aquacentrum slaví, 14. ledna má každý desátý host vstup do bazénu zdarma

Bohumínské aquacentrum Bospor slaví 10. narozeniny, první návštěvník prošel jeho turniketem 14. ledna 2005. K výročí bazén naděluje hromadný dárek. 14. ledna 2015 bude mít každý 10. návštěvník vstup do aquacentra zdarma.
K výběru volnočasového kroužku ideální čas 10.1.2015

K výběru volnočasového kroužku ideální čas

Dům dětí a mládeže Fontána nabírá do volnočasových kroužků právě teď nové zájemce. Zápisné je už od 50 korun za měsíc. Novinkou jsou například jazykové kurzy němčiny a ruštiny pro začátečníky.
Pachatel přepadení zastavárny byl obviněn 9.1.2015

Pachatel přepadení zastavárny byl obviněn

Vyhrožoval a loupil, v Karviné, Bohumíně a v Českém Těšíně. Policejní komisař zahájil proti 21letému mladíkovi trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání několika zločinů loupeže a přečinů poškození cizí věci.
Kamery pomohly dohledat viníka nehody 9.1.2015

Kamery pomohly dohledat viníka nehody

Kamerový systém se v Bohumíně znovu osvědčil. Pomohl usvědčit řidiče, který zničil značení na sloupu veřejného osvětlení a z místa ujel. Strážníci ho ale díky kamerám našli o několik ulic dál.
Stovky tanečníků poprvé roztančí sportovní halu 8.1.2015

Stovky tanečníků poprvé roztančí sportovní halu

Nová sportovní hala v Bohumíně zažije další velkou premiéru. Už tuto sobotu a neděli (10. a 11. ledna 2015) se stane stane dějištěm extraligových bojů tanečníků ve stylech hip hop a disco dance.
Školáci z Bohumína si užívají na svazích Jeseníků 8.1.2015

Školáci z Bohumína si užívají na svazích Jeseníků

42 žáků šestých až devátých tříd Základní školy ČSA v Novém Bohumíně tráví týden na horách. V Loučné nad Desnou v Jeseníkách si do soboty (10. ledna) užívají lyžařský a snowboardový kurz.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad