Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Tři králové koledují, hlavním dnem bude sobota 8.1.2015

Tři králové koledují, hlavním dnem bude sobota

Charita Bohumín se znovu připojila k celostátní Tříkrálové sbírce a vyslala koledníky do ulic. Hlavním koledovacím dnem bude sobota 10. ledna 2015. Lidé mohou do zapečetěných kasiček přispět libovolnou částkou. 65 procent výtěžku sbírky zůstane na Bohumínsku.
Bohumín hledá svou Miss, vítězka pojede do Paříže 6.1.2015

Bohumín hledá svou Miss, vítězka pojede do Paříže

Bohumín hledá už čtvrtou královnu krásy ve své novodobé historii. Městská agentura K3 vyhlásila další ročník Miss Bohumína. Na soutěžící čekají lákavé ceny, vítězka se za odměnu podívá do Paříže - vyhraje zájezd pro dvě osoby.
Požil alkohol, sedl za volant a skončil na záchytce 5.1.2015

Požil alkohol, sedl za volant a skončil na záchytce

Alkohol za volant nepatří. Bohumínští policisté v sobotu kolem půlnoci zastavili k běžné silniční kontrole osobní vozidlo Mercedes Benz A140. Policisté měli podezření, že 54letý muž za volantem je opilý. Jejich podezření se potvrdilo.
Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi 3.1.2015

Novoroční poselství starosty Bohumína v televizi

Novoroční zamyšlení nabídne starosta města občanům Bohumína na televizních obrazovkách. Se štábem Televizního informačního kanálu (TIK Bohumín) natočil novoroční projev, který Bohumíňáci uvidí od soboty 3. ledna 2015.
Silvestr a Nový rok z pohledu krajských hasičů 2.1.2015

Silvestr a Nový rok z pohledu krajských hasičů

Silvestrovská noc a Novoroční ráno. V případě moravskoslezských hasičů byly ve znamení zvýšené výjezdové činnosti. Od večera 31. prosince do rána 1. ledna zasahovali u 39 událostí. Naštěstí se jednalo o události relativně menšího rozsahu.
Zdravotníci měli o Silvestru a na Nový rok napilno 2.1.2015

Zdravotníci měli o Silvestru a na Nový rok napilno

Zdravotničtí záchranáři měli o Silvestru a na Nový rok napilno. Posádky vyjížděly celkem ve 352 případech, což je o přibližně dvacet procent více, než je dlouhodobý průměr událostí v Moravskoslezském kraji.
Nejlepší čtenáři ročně zdolají stovky knih 2.1.2015

Nejlepší čtenáři ročně zdolají stovky knih

Městská knihovna K3 ocenila své nejlepší čtenáře uplynulého roku 2014. Sešlo se jich padesát při zveřejnění výsledků za oddělení dětské, dospělé i studovnu a nově také pobočku Skřečoň.
Buďte při odpalování světlic a rachejtlí opatrní, nabádají hasiči 31.12.2014

Buďte při odpalování světlic a rachejtlí opatrní, nabádají hasiči

Silvestr a jeho oslavy, to jsou také rachejtle, světlice, dělbuchy, petardy. Hasiči upozorňují na bezpečnostní pravidla a nabádají, aby je lidé nepodceňovali.
Zakončete rok v pohybu se Silvestrovským během 30.12.2014

Zakončete rok v pohybu se Silvestrovským během

Už 16. ročník Silvestrovského běhu završí v úterý 30. prosince sportovní rok v Bohumíně. Nevšední závod pro všechny generace doprovodí na závěr tradiční ohňostroj. První start je v 16 hodin.
Úřední hodiny v závěru roku s omezením 29.12.2014

Úřední hodiny v závěru roku s omezením

S vyřízením svých záležitostí na úřadech v závěru roku neotálejte. Vzhledem k volným dnům a dovoleným počítejte s omezením úředních hodin. Na Silvestra 31. prosince bude mít radnice v Bohumíně otevřeno jen do 12 hodin.
Svátky nesvátky, zloději měli napilno 29.12.2014

Svátky nesvátky, zloději měli napilno

Čas vánoční, čas klidu, ovšem jak pro koho. Policisté zaznamenali řádění živlů v Bohumíně a v sousedním Rychvaldu také o svátcích. Neznámý pachatel či pachatelé si v Bohumíně vyhlédli kamion, kterému odcizili rovnou dvě kola.
Nová kniha mapuje další pohraniční opevnění 29.12.2014

Nová kniha mapuje další pohraniční opevnění

Fanoušci vojenské historie se mohou začíst do nové knihy, která se věnuje československému pohraničnímu opevnění z 30. let. Vydal ji kolektiv autorů pod hlavičkou Klubu vojenské historie Bohumín. Čtvrtý díl tematické série se věnuje tvrzím Šibenice a Orel.
Nepodceňujte v závěru roku riziko vzniku požáru 28.12.2014

Nepodceňujte v závěru roku riziko vzniku požáru

Buďte v závěru roku opatrní, upozorňují hasiči. Každoročně vyjíždějí nejen v souvislosti s vánočními a silvestrovskými oslavami k požárům bytů, kuchyní a obývacích pokojů, parkujících aut (zapálených od rachejtlí), jehličnatých stromů stojících venku i uvnitř.
V aerobicu kralovaly Kateřina Kajzarová a Nela Ziembinská 27.12.2014

V aerobicu kralovaly Kateřina Kajzarová a Nela Ziembinská

Aerobic jde nejlépe žákyním Základní školy na tř. E. Beneše a Masarykovy základní školy. Rozhodlo o tom městské kolo v aerobicu pořádané Školním sportovním klubem při Gymnáziu Františka Živného ve spolupráci s místním domem dětí.
Nejlepší lovkyně knižních perel získaly tablet 26.12.2014

Nejlepší lovkyně knižních perel získaly tablet

Bohumínské knihovně přibývají čtenáři, i díky nápaditým soutěžím. Díky jedné takové vyhrály dvě mladé čtenářky v podzimní soutěži K3 Bohumín tablety. Nevšední klání bude mít v roce 2015 pokračování.
Dagmar Čížová vyslala k čtenářům novou sbírku Od lásky k Lásce 25.12.2014

Dagmar Čížová vyslala k čtenářům novou sbírku Od lásky k Lásce

Bohumínská básnířka Dagmar Čížová vyslala do světa svou další sbírku o lásce ve všech podobách. Křest knihy nazvané „Od lásky k Lásce“ proběhl v Salonu Maryška jen pár dnů po premiéře knihy v Praze. Sbírka vychází s podporou města Bohumína.
Děti udělaly vánoční radost seniorům v Domově Jistoty 24.12.2014

Děti udělaly vánoční radost seniorům v Domově Jistoty

Děti navštěvující knihovnu K3 Bohumín myslely v předvánočním čase i na seniory z Domova Jistoty na Šunychelské ulici. Loni vyráběly pod vedením knihovnice dětského oddělení Jany Gieckové polštářky, letos vánoční přání.
Vyzpívané Vánoce na obrazovce bohumínské televize 24.12.2014

Vyzpívané Vánoce na obrazovce bohumínské televize

Speciální vánoční vysílání připravil Televizní informační kanál Bohumín. Od středy 24. prosince do pátku 26. prosince nahradí klasické zprávy vánoční speciál. Televize ho uvede v síti kabelové televize a také v terestrickém vysílání na 59. kanálu DVB-T.
Střet člověka s vlakovou soupravou Pendolino 23.12.2014

Střet člověka s vlakovou soupravou Pendolino

Na vlakovém nádraží v Novém Bohumíně došlo včera, v pondělí 22. prosince, ke střetu člověka s vlakovou soupravou Pendolino. Záchranáři přijali hlášení o vážné nehodě po půl deváté. Na pomoc byl ihned vyslán nejbližší tým záchranářů z Bohumína.
Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů 23.12.2014 Ukaž na letecké mapě#zobrazit-videoZobrazit virtuální prohlídku

Zimní stadion v době Vánoc a volných dnů

Čas vánoční lze prožít v pohybu, městská společnost Bospor zve do Bospor arény. Vezměte brusle a zavítejte do haly zimního stadionu za parkem Petra Bezruče, kde dostane prostor veřejné bruslení i diskotéka na ledě.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 22.12.2014

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové vydali výstrahu upozorňující na silný vítr (nízký stupeň nebezpečí). Varování platí pro Moravskoslezský kraj od pondělí 22.12.2014 08:00 do úterý 23.12.2014 15:00.
Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů 22.12.2014 Ukaž na letecké mapě#zobrazit-videoZobrazit virtuální prohlídku

Aquacentrum v době Vánoc a volných dnů

Zpříjemněte si čas vánoční a volné dny pobytem v bohumínském aquacentru. Tobogán, plavecký a průplavový bazén, whirlpool, sauny a novinka v podobě venkovního whirlpoolu lákají k návštěvě, zve městská společnost Bospor.
U hasičské zbrojnice vznikají moderní garáže 21.12.2014

U hasičské zbrojnice vznikají moderní garáže

Na jaře příštího roku dostanou profesionální hasiči ze stanice v Bohumíně jedny z nejmodernějších garáží pro vozidla na Karvinsku. Jejich výstavba začala letos na podzim. Akci organizuje Hasičský záchranný sbor MS kraje s přispěním státu a pomocí města.
Bývalá Myší díra bude pro autobusy průjezdná 20.12.2014

Bývalá Myší díra bude pro autobusy průjezdná

Autobusová linka č. 555 Bohumín-Ostrava se vrací do původní trasy. Stavbaři od pondělí 22. prosince uvádějí do částečného provozu bývalou tzv. Myší díru v Pudlově. Ta prochází rekonstrukcí, díky které se z podjezdu stal úrovňový přejezd.
Supermarket Billa v Bohumíně končí 19.12.2014

Supermarket Billa v Bohumíně končí

Supermarket Billa v Bohumíně definitivně končí. Zprávu, která se mezi lidmi již delší dobu neoficiálně šířila, vlastník řetězce potvrdil. Prodejnu uzavře k 31. prosinci 2014.
Kriminalisté dopadli muže, který v Bohumíně loupil v zastavárně 19.12.2014

Kriminalisté dopadli muže, který v Bohumíně loupil v zastavárně

Policisté dopadli 21letého lupiče, který kradl a ohrožoval lidi v Karviné a v Bohumíně. Karvinští kriminalisté případy vyřešili v krátkém čase a pachatele zatkli. 16. prosince lupič udeřil v Bohumíně.
V pátek na Selský rynek za zabíjačkou 18.12.2014

V pátek na Selský rynek za zabíjačkou

Výrobky českých regionálních zemědělců a řemeslníků, doprovodný program i soutěž „Ulov si svého kapříka“. Vánoční Selský rynek ovládne náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně už zítra, v pátek 19. prosince od 10 do 16 hodin.
S Paroháči Boban bodoval hned dvakrát 17.12.2014

S Paroháči Boban bodoval hned dvakrát

Úspěšná předpremiéra v Záblatí a úspěšná premiéra v Novém Bohumíně. Fanouškům ochotnického divadla dal bohumínský soubor Boban pod stromeček dárek v podobě veselé frašky Paroháči. Boban funguje pod hlavičkou městské agentury K3.
Moravskoslezský kraj věnoval hasičům techniku 17.12.2014

Moravskoslezský kraj věnoval hasičům techniku

Moravskoslezský kraj daroval hasičům nové potřebné vybavení. Ze svého rozpočtu na to uvolnil 12,5 milionu korun. Část zakoupené techniky putovala také k hasičům do Bohumína.
Požár v jednom z bohumínských bytů stál ženu život 17.12.2014

Požár v jednom z bohumínských bytů stál ženu život

Pravděpodobně v důsledku požáru od otevřeného ohně zemřela včera (úterý 16. prosince) v Bohumíně 58letá žena. V bytě 2+1 musely zasahovat dvě jednotky hasičů. Žena podle dosavadních poznatků zemřela bez cizího zavinění – nadýchala se zplodin hoření.
Ekologický kalendář na cestě do domácností 16.12.2014

Ekologický kalendář na cestě do domácností

Do poštovních schránek prvních domácností v Bohumíně dorazil Ekologický kalendář na rok 2015. Město ho vydává už 17 let a vychází v nákladu 9,5 tisíce kusů. Lidé ho obdrží zdarma.
Silový čtyřboj prověřil kondičku školáků 15.12.2014

Silový čtyřboj prověřil kondičku školáků

Masarykova základní škola a základní škola na tř. E. Beneše mají největší siláky. Vybojovali první místa v předvánočním závodu v silovém čtyřboji. Už 14. ročník soutěže pořádal Školní sportovní klub při Gymnáziu Františka Živného. Akci podpořilo město.
Vánoce plní virtuální misky koček z Pudlova 14.12.2014

Vánoce plní virtuální misky koček z Pudlova

Pudlovský útulek pro opouštěná zvířata se znovu připojuje k velkému celostátnímu projektu. Na webu www.kociciprani.cz můžete podpořit Kočky Bohumín naplněním virtuálních misek. Sbírka startuje 14. prosince a potrvá až do Tří králů.
Dagmar Čížová na cestě Od lásky k Lásce 13.12.2014

Dagmar Čížová na cestě Od lásky k Lásce

Člověk se srdcem na dlani. Taková je bohumínská básnířka a spisovatelka Dagmar Čížová, která vydává novou sbírku. Nazvala ji „Od lásky k Lásce“ a křest proběhne v úterý 16. prosince v Salonu Maryška v Bohumíně, jen pár dnů po premiéře v Praze.
Bohumínští si odbyli premiéru na mistrovství ve frisbee 12.12.2014

Bohumínští si odbyli premiéru na mistrovství ve frisbee

Frisbee je v Bohumíně na vzestupu. Nedávno založená skupina hráčů se na Mistrovství ČR juniorů neztratila. Mezi dvanácti týmy obsadila 7. místo. Porazila družstva, která se frisbee věnují mnohem déle.
Na svatou Lucii patří sokolovna v Záblatí ženám 12.12.2014

Na svatou Lucii patří sokolovna v Záblatí ženám

Zítra, v sobotu 13. prosince, slaví svátek Lucie. Pro ženy-sokolky v Záblatí je to každoročně milá příležitost k svátečnímu srazu v tamní sokolovně. Předvánoční setkání si užily v předstihu ve středu 10. prosince.
Přání poletí k Ježíškovi na balónku, už tento pátek 11.12.2014

Přání poletí k Ježíškovi na balónku, už tento pátek

Stovky balonků s přáním pro Ježíška se v pátek 12. prosince odpoledne z náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně vznesou k nebi. Sraz je na náměstí ve 14:45 hodin, balónky se vznesou k nebi úderem 15:15.
Nepodceňujte čištění a kontrolu nejen komínu, apelují hasiči 11.12.2014

Nepodceňujte čištění a kontrolu nejen komínu, apelují hasiči

Žádná topná sezóna se bohužel neobejde bez mnoha požárů souvisejících se spotřebiči (ať už na plynná, kapalná, pevná paliva) a komíny. Pokud jste si ještě nenechali vyčistit komín a zkontrolovat spotřebič, tak je nejvyšší čas sehnat si technika či kominíka.
MAS Bohumínsko se rozrostla a je spolkem 10.12.2014

MAS Bohumínsko se rozrostla a je spolkem

Již 6. valná hromada Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko proběhla 9. prosince 2014 v Bohumíně. Schůze se zúčastnilo 24 členů z celkových 29. Během jednání byli přijati za členy dva další zájemci, nezisková organizace a podnikatelka v zemědělství.
Bohumínský Salon Maryška v závěru roku 2014 10.12.2014

Bohumínský Salon Maryška v závěru roku 2014

Křest nové básnické sbírky, poslední letošní lekce cvičení jógy a závěrečné setkání klubu žen, který se věnuje obnově Bohumínského kroje. Tak vypadá závěr roku 2014 v Salonu občanského sdružení Maryška.
Vánoční a zimní pozdrav z Bohumína na pohlednici 9.12.2014

Vánoční a zimní pozdrav z Bohumína na pohlednici

Originální vánoční a zimní pozdrav z Bohumína vydala místní radnice v nové sérii tematických pohlednic. Limitovaná edice je od počátku prosince k mání výhradně na informačním centru radnice.
Pomník padlým prošel důkladnou opravou 9.12.2014

Pomník padlým prošel důkladnou opravou

V roce 100. výročí zahájení 1. světové války Bohumín obnovil vzpomínku na padlé občany. Za 224 tisíce korun město opravilo pomník v Ostravské ulici v Pudlově. Šlo o generální opravu, celý prvek musel být odvezen do kamenosochařské dílny.
Klienti RIO Media přelaďují, získají kanály v HD rozlišení 8.12.2014

Klienti RIO Media přelaďují, získají kanály v HD rozlišení

Klienti kabelového operátora RIO Media přelaďují. Právě dnes, v pondělí 8. prosince, jim dodavatel rozšiřuje nabídku televizních kanálů. Zatímco některé TV přístroje změnu vyhodnotí samy, u jiných bude nutné manuální přeladění.
Stolní tenisté ze Záblatí vedou tabulku regionálního přeboru 7.12.2014

Stolní tenisté ze Záblatí vedou tabulku regionálního přeboru

Hráčům A družstva oddílu stolního tenisu TJ Sokol Záblatí se povedl parádní kousek. Podzimní částí regionálního přeboru procházejí bez ztráty jediného bodu, všechna utkání dosud vyhráli.
Dagmar Bratovanová z Bohumína je 1. vicemiss Karvinska 6.12.2014

Dagmar Bratovanová z Bohumína je 1. vicemiss Karvinska

Dagmar Bratovanová z Bohumína bodovala v soutěži Miss Karvinsko 2014. 32letou zdravotní sestru porota zvolila 1. vicemiss. Ve finále usilovalo o korunku 10 soutěžících.
Před Vánocemi vyzkoušejí rybolovnou techniku 5.12.2014

Před Vánocemi vyzkoušejí rybolovnou techniku

Rybník vymění za tělocvičnu a vyzkouší si soutěžně rybolovnou techniku. Bohumínští rybáři a dům dětí a mládeže společně pořádají Vánoční turnaj 2014 Jardy Grosmana. V tělocvičně domu dětí a v Janáčkově ulici, v sobotu 13. prosince od 7:30 do 16 hodin.
K originálním plackám a magnetům nově zrcátko a stojánek 4.12.2014

K originálním plackám a magnetům nově zrcátko a stojánek

Spolu s tradičními plackami a magnety nově také zrcátka či stojánky, to vše buď s vaší fotografií nebo vámi vybraným motivem. Městská agentura K3 Bohumín rozšiřuje sortiment tipů na originální dárky.
Gwiazdy aneb bývalá celnice si zahraje ve filmu 3.12.2014

Gwiazdy aneb bývalá celnice si zahraje ve filmu

Bývalá celnice mezi českým Bohumínem a polskými Chalupkami se objeví v novém polském filmu. Scény pro snímek „Gwiazdy“ tam natáčel režisér Jan Kidawa-Bloński. Film půjde do kin příští rok.
Ledovka potrápí region až do středy 2.12.2014

Ledovka potrápí region až do středy

Meteorologové prodloužili výstrahu v souvislosti s ledovkou. Moravskoslezský kraj potrápí také zítra. Upozornění pro region platí do středy 3.12.2014 18:00. Ledovka trápí na Bohumínsku hlavně chodce.
Ledovka komplikuje život v Moravskoslezském kraji 2.12.2014

Ledovka komplikuje život v Moravskoslezském kraji

Ledovka sužuje řadu míst České republiky, včetně Moravskoslezského kraje a Karvinska. Hasiči a záchranáři kvůli tomu evidují desítky výjezdů a zásahů. Řidiči a chodci by měli být velmi opatrní, cyklisté by vyjíždět neměli vůbec.
Z hladiny Kališova jezera zmizela pramice 1.12.2014

Z hladiny Kališova jezera zmizela pramice

Majitel chatky na Oderské ulici ve Starém Bohumíně přišel o pramici. Spolu s ní zmizela také další technika z nedaleké kůlny. O řádění zloděje či zlodějů informovali policisté.
Zlodějům se líbila pračka i plechová udírna, rozebrali ji 1.12.2014

Zlodějům se líbila pračka i plechová udírna, rozebrali ji

Pračka, propanbutanová láhev, plechová udírna i bedny plné čokolád. Bezpáteřní zloději zkoušejí, co jim projde. Ovšem přepočítali se. Díky všímavosti lidí, kamerovému systému a zásahům městských strážníkům se z lupu dlouho neradovali.
Meteorologové upozorňují v kraji na ledovku 1.12.2014

Meteorologové upozorňují v kraji na ledovku

Meteorologové vydali upozornění na ledovku. Varovná zpráva s označením nízký stupeň nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj od pondělí 01.12.2014 16:30 do úterý 02.12.2014 18:00.
Psi v bohumínském útulku dostali krmivo na půl roku zdarma 30.11.2014

Psi v bohumínském útulku dostali krmivo na půl roku zdarma

Krmivo na půl roku zdarma dostali psí nalezenci v městském útulku v Šunychlu. Město uspělo s žádostí v projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích 2014“. Do Bohumína doputovalo několik set kilogramů psích granulí.
Nazdobte si dnes voňavé perníčky v Salonu Maryška 29.11.2014

Nazdobte si dnes voňavé perníčky v Salonu Maryška

Bohumínské náměstí T. G. Masaryka patří Vánočnímu jarmarku a Selskému trhu, zavítejte také do Salonu Maryška. Občanské sdružení Maryška zde připravilo relaxační zónu s tvůrčí dílnou. Děti i rodiče si v ní mohou vlastnoručně nazdobit voňavé perníčky.
Budoucí prvňáčci poznají třídy a školu hrou 28.11.2014

Budoucí prvňáčci poznají třídy a školu hrou

Budu školákem. Základní škola na ul. Čs. armády v Novém Bohumíně pořádá další ročník akce pro rodiče budoucích prvňáčků. Plánuje dvě setkání, první z nich proběhne v úterý 2. prosince odpoledne.
Cyklisté v Bohumíně dělají všechno pro to, Aby zadnice nezměkla 27.11.2014

Cyklisté v Bohumíně dělají všechno pro to, Aby zadnice nezměkla

Jen co cykloturisté v Bohumíně zamávali letní sezóně vrhli se naplno do té zimní. Milovníky vyjížděk na kole po okolí města nezastaví ani chlad a zima. Dělají vše proto, „Aby zadnice nezměkla“, jak naznačuje název zimního seriálu výletů.
Snow Film Fest v Bohumíně aneb outdoor v knihovně 26.11.2014

Snow Film Fest v Bohumíně aneb outdoor v knihovně

Bohumínská knihovna K3 se znovu připojuje k celostátnímu festivalu Snow Film Fest. Na plejádu nejlepších outdoorových filmů se zimní tématikou láká v pátek 28. listopadu. Festival probíhá ve 200 městech České a Slovenské republiky.
Adventní setkání na téma pěstounství a děti z dětských domovů 25.11.2014

Adventní setkání na téma pěstounství a děti z dětských domovů

Pohodové předvánoční odpoledne propojené s aktuální tématikou náhradní rodinné péče. Komponovaný pořad „Všichni spolu - Advent v rodině“ pořádá Centrum mladé rodiny Bobeš ve čtvrtek 27. listopadu od 15 hodin ve své herně v Nerudově ulici.
Pošta optimalizuje na pobočkách provozní dobu 25.11.2014

Pošta optimalizuje na pobočkách provozní dobu

Česká pošta optimalizuje na třech svých pobočkách v Bohumíně provozní dobu. Úprava se týká pracovišť v Záblatí, Pudlově a ve Skřečoni. Ke změnám dojde s účinností od 1. prosince 2014.
Devatenáctiletá žena bodla nožem svého druha 24.11.2014

Devatenáctiletá žena bodla nožem svého druha

Devatenáctiletá žena včera (neděle 24. listopadu) kolem osmé hodiny večer napadla stejně starého mladíka. Stalo se v jednom z bytů v sousedním Rychvaldě. Žena po předchozí hádce, v afektu, muže bodla nožem s asi deseticentimetrovou čepelí.
Ateliér Bart zve na podzimní výstavu originálních počinů 24.11.2014

Ateliér Bart zve na podzimní výstavu originálních počinů

Poslední listopadový pátek patří v Bohumíně už řadu let místnímu ateliéru Bart. Malíři, keramici, modeláři, výtvarníci a další zde představí své práce na tradiční podzimní výstavě a sejdou se svými příznivci. V pátek 28. listopadu od 17 hodin.
Dům dětí modernizuje, od výmalby až po techniku 23.11.2014

Dům dětí modernizuje, od výmalby až po techniku

Bohumínský dům dětí a mládeže modernizuje a zvelebuje. Hned v několika jeho částech návštěvníci narazí na novou výmalbu, nové vybavení i rozšíření techniky. Volnočasové zařízení města Bohumína investovalo přes 120 tisíc korun.
Novou Bohumínskou Superstar je Veronika Kachlová 22.11.2014

Novou Bohumínskou Superstar je Veronika Kachlová

Bohumín má novou pěveckou Superstar. Soutěž sólistů a dvojic vyhrála Veronika Kachlová z Nového Bohumína, která oslaví jedenácté narozeniny. Veronika uspěla v konkurenci několika desítek zpěváků a zpěvaček.
10. ročníkem memoriálu stolní tenisté vzpomínají na Miloše Freitaga 21.11.2014

10. ročníkem memoriálu stolní tenisté vzpomínají na Miloše Freitaga

Sokolovna v Záblatí zítra (sobota 22. listopadu) patří stolnímu tenisu. Proběhne tam 10. ročník turnaje pro širokou veřejnost s podtitulem „Memoriál Miloše Freitaga“ na počest bývalého a oblíbeného předsedy tamní tělocvičné jednoty.
Vrbice má obnovené sportoviště, sloužit začne na jaře 20.11.2014

Vrbice má obnovené sportoviště, sloužit začne na jaře

Kdysi zpustlé sokolské hřiště ve Vrbici dostalo druhou šanci. Bohumín investoval do jeho obnovy skoro půl milionu korun. Na jaře bude areál ve Vrbické ulici znovu plně sloužit dětem i dospělým.
Za vánoční inspirací na výstavu do Starého Bohumína 19.11.2014

Za vánoční inspirací na výstavu do Starého Bohumína

Hledáte inspiraci pro vánoční dárky? Zkuste to ve Starém Bohumíně. V domě U Rytíře v pátek 21. listopadu od 16 hodin startuje Vánoční prodejní výstava, kterou pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Vloni slavila akce velký úspěch.
Bohumín bude mít v pátek vlastní SuperStar, přípravy vrcholí 18.11.2014

Bohumín bude mít v pátek vlastní SuperStar, přípravy vrcholí

V Bohumíně vrcholí přípravy na velkou pěveckou show. Už v pátek 21. listopadu se zrodí Bohumínská SuperStar 2014. Před zaplněným kinem vystoupí 39 zpěváků. Soutěž pořádá městská agentura K3 počtvrté.
Školáci končí s datlováním, učí se psát všemi deseti 18.11.2014

Školáci končí s datlováním, učí se psát všemi deseti

Konec „datlování“. Žáci osmých a devátých tříd na škole ČSA se učí psát na klávesnici všemi deseti. Umožňuje jim to nově vzniklý zájmový kroužek. Žáci se spolu s učitelem schází každý týden v počítačové učebně školy.
Bohumínský Kates zavádí temperamentní latinu 17.11.2014

Bohumínský Kates zavádí temperamentní latinu

Jste temperamentní a láká vás tanec? Zkuste spojit obojí a přihlaste se do nově založené skupiny „Latino dance“ při tanečním souboru Kates Bohumín. Zaregistrujte se on-line na webu místního domu dětí a mládeže.
V bohumínské Maryšce EXIL pro všechny generace 16.11.2014

V bohumínské Maryšce EXIL pro všechny generace

Známá parta mladých lidí připravila pro příznivce OS Maryška inspirativní podvečer. Pod názvem EXIL se skrývá pomyslná možnost „konečně mít kam utéct“. Hudba, příjemná společnost a dobrá káva – v pátek 21. listopadu od 18 hodin.
Sokolovně v Záblatí dnes večer kraluje řecká muzika 15.11.2014

Sokolovně v Záblatí dnes večer kraluje řecká muzika

Záblatí dnes večer (sobota 15. listopadu) patří Řekům a jejich přátelům. Řecká obec Bohumín pořádá v tamní sokolovně další ročník oblíbené zábavy plné tanců a písní. Nevšední večer začíná v 19 hodin. Vstupné je 100 korun. Hlavním hostem bude kapela I Parea.
Zloděje odhalilo blikající světlo jízdního kola 15.11.2014

Zloděje odhalilo blikající světlo jízdního kola

Zloděje, který se v Novém Bohumíně vloupal do garáže, usvědčil jeho smysl pro povinnost mít v noci zapnutá světla na jízdním kole. Blikající svítilna strážníky navedla k dopadení pachatele vloupání.
Bospor rozšířil wellness, má venkovní whirlpool 14.11.2014

Bospor rozšířil wellness, má venkovní whirlpool

Vyzkoušejte už o tomto víkendu novou atrakci v bohumínském aquacentru. Bospor uvedl do provozu nový venkovní whirpool s teplou vodou a ochlazovací bazén. Užijte si prodloužený víkend s novou wellness službou.
Cyklisté se rozloučí se sezónou Posledním zvoněním 14.11.2014

Cyklisté se rozloučí se sezónou Posledním zvoněním

Cyklisté se loučí s letošní letní sezónou. Stane se jízdou zručnosti při listopadovém Posledním zvonění. Na dopravním hřišti v parku už zítra, v sobotu 15. listopadu. První start je v 10 hodin. Zapojit se může široká veřejnost.
Svoz odpadu proběhne i v pondělí 17. listopadu 13.11.2014

Svoz odpadu proběhne i v pondělí 17. listopadu

Popeláři budou mít v Bohumíně napilno i v den státního svátku. V pondělí 17. listopadu zůstane zachován svozový harmonogram podle běžného rozpisu - tedy v Novém Bohumíně a částech Vrbice a Pudlova.
Sedm sportovních disciplín ve čtyřech sálech 13.11.2014

Sedm sportovních disciplín ve čtyřech sálech

Sedm moderních sportovních disciplín ve čtyřech sálech! Občanské sdružení Aerobik Bohumín pořádá 9. ročník velkého sportovního dopoledne. Akce proběhne v sobotu 22. listopadu ve Sportcentru v Nerudově ulici v Novém Bohumíně.
Antošovická lávka je už zase v provozu, oprava skončila dříve 12.11.2014

Antošovická lávka je už zase v provozu, oprava skončila dříve

Oprava Antošovické lávky v Pudlově dnes dopoledne (12. listopadu) skončila. Dělníkům se povedlo o jeden den uspíšit demontáž provizorního lešení. Od odpoledne je lávka přes Odru opět plně funkční.
Za Jitkou Asterovou a Hankou Čížkovou do Záblatí 12.11.2014

Za Jitkou Asterovou a Hankou Čížkovou do Záblatí

Ženy pro ženy. Herečky Jitka Asterová a Hanka Čížková budou hlavními hosty dámské jízdy, kterou pořádá občanské sdružení Alma mater. Program nazvaný „Mládí nevyprchej“ proběhne v sokolovně v Záblatí už tento pátek 14. listopadu.
V Pudlově vykopali granát, naštěstí šlo o atrapu 12.11.2014

V Pudlově vykopali granát, naštěstí šlo o atrapu

Do Pudlova spěchal včera večer (11. listopadu) policejní pyrotechnik. Při výkopových pracích se tam měl najít ruční granát. K ohrožení osob nebo majetku nedošlo. Pyrotechnik určil, že jde pouze o atrapu ručního granátu.
Seber odvahu a přihlas se, hledá se Dívka Bohumína 2015 12.11.2014

Seber odvahu a přihlas se, hledá se Dívka Bohumína 2015

Slečny, pozor! Staňte se princeznou Bohumína a vyhrajte lákavé ceny. Místní dům dětí a mládeže vyhlašuje základní kolo celostátní postupové soutěže Dívka roku 2015. Přihlášky podávejte do 19. prosince 2014.
Do Bohumína se valí další LaViNa 11.11.2014

Do Bohumína se valí další LaViNa

LaViNa se po roce znovu valí do Bohumína. Komponovaný třídenní program pořádá místní skupina farního sboru Slezské církve evangelické augsburského vyznání v rámci projektu Fara dokořán. LaViNa 2014 proběhne od pátku 14. do neděle 16. listopadu.
Místo na jarním táboru domu dětí si zajistěte včas 10.11.2014

Místo na jarním táboru domu dětí si zajistěte včas

Kdo si zajistí místo včas, neprohloupí. Dům dětí a mládeže Fontána Bohumín přijímá přihlášky na jarní i letní turnusy táborů pro děti. Proběhnou na základně domu dětí v Návsí u Jablunkova.
Bohumín vyšle děti za čistým vzduchem, začal příjem přihlášek 9.11.2014

Bohumín vyšle děti za čistým vzduchem, začal příjem přihlášek

S topnou sezónou se kvalita ovzduší zhoršuje, Bohumín proto pořádá další ročník léčebných pobytů pro děti. Přihlášky přijímají dětští lékaři. Projekt dotuje město. Samotný pobyt v podhůří Beskyd a Jeseníků i léčebné kúry jsou v plné výši hrazeny ze zdravotního pojištění.
Předprodej žádaného divadelního předplatného v sobotu 22. listopadu! 8.11.2014

Předprodej žádaného divadelního předplatného v sobotu 22. listopadu!

Oldřich Navrátil, Tatiana Vilhelmová, Marián Miezga, David Prachař, Jana Janěková ml., Linda Rybová, a další hvězdy zazáří na divadelních prknech bohumínského kina K3. Předprodej divadelního předplatného pro novou sezónu startuje v sobotu 22. listopadu.
Nová Bohumínská tenisová liga nabídne čtyřhry 7.11.2014

Nová Bohumínská tenisová liga nabídne čtyřhry

Přátelé bílého sportu pozor, o slovo se hlásí nový ročník Bohumínské tenisové ligy neregistrovaných hráčů. Přináší navíc velkou novinku, takzvaná BTL 2015 nabídne čtyřhru družstev. V předstihu si v ní můžete zajistit místo už nyní.
11. až 13. listopadu Antošovická lávka mimo provoz 6.11.2014

11. až 13. listopadu Antošovická lávka mimo provoz

Obnova podlahy Antošovické lávky v Pudlově spěje ke konci. Poslední fáze si vyžádá ještě jednu kompletní uzavírku přemostění, která se dotkne pěších i cyklistů. Oznámila to prováděcí firma.
V Bohumíně proběhne pátý Esoterický festival 6.11.2014

V Bohumíně proběhne pátý Esoterický festival

Pátý ročník Esoterického festivalu se uskuteční v Bohumíně v sobotu 8. listopadu v kině K3 Bohumín. Program odstartuje v 9 hodin dopoledne a potrvá do 18:15 hodin.
Silný vítr poškodil v Bohumíně několik stromů, lámal větve 5.11.2014

Silný vítr poškodil v Bohumíně několik stromů, lámal větve

Přes 110 výjezdů v souvislosti se silným a nárazovým větrem evidují moravskoslezští hasiči. Nejvíce zasažená je oblast Ostravska a Opavska. Menší škody hlásí také Bohumín.
Předškoláci nahlédli do zákulisí bohumínské televize 5.11.2014

Předškoláci nahlédli do zákulisí bohumínské televize

Dvanáct předškoláků z mateřské školy ve Starém Bohumíně prozkoumalo zázemí bohumínské televize. Děti získaly exkurzi Televizním informačním kanálem Bohumín dárkem coby jedni z výherců fotosoutěže k 15. výročí televize.
Meteorologové upozorňují na silný vítr 4.11.2014

Meteorologové upozorňují na silný vítr

Meteorologové vydali upozornění na silný vítr. Výstraha (nízký stupeň nebezpečí) platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 04.11.2014 17:00 do středy 05.11.2014 23:00.
LTV Plus odstřihla od vysílání havárie na vysílači, provoz obnoven 4.11.2014

LTV Plus odstřihla od vysílání havárie na vysílači, provoz obnoven

Stanici LTV Plus, která v Moravskoslezském kraji vysílá na 59. kanálu DVB-T, postihla havárie. V jejím důsledku je nyní její vysílání dočasně nedostupné. Do programu LTV Plus vstupují čtyřikrát denně také televizní zprávy z Bohumína.
Agresivní muž, invalida bez noh a hořící kontejner 4.11.2014

Agresivní muž, invalida bez noh a hořící kontejner

Pořádně rušno je na směnách bohumínských strážníků. Dokazují to jejich říjnové zásahy. Muži zákona museli zápasit s hledanými osobami, pomáhat dezorientovaným i hasit požár.
Dělníci instalují rošty na Antošovické lávce 3.11.2014

Dělníci instalují rošty na Antošovické lávce

Obnova Antošovické lávky v Pudlově vstoupila do poslední fáze. Dělníci v pátek (31.10.) začali s montáží nové podlahy. Termín dokončení oprav je do konce listopadu. Obnova probíhá od října.
Zastupitelé Bohumína v pondělí složí slib a zvolí starostu 2.11.2014

Zastupitelé Bohumína v pondělí složí slib a zvolí starostu

V pondělí 3. listopadu odpoledne složí 23 zvolených kandidátů slavnostní slib a každý z nich se stane na čtyři roky zastupitelem Bohumína. Ze svých řad zastupitelé zvolí starostu Bohumína. Staronovým kandidátem na tuto funkci je Petr Vícha (51).
Bohumín na ledové ploše Orly potrápil 1.11.2014

Bohumín na ledové ploše Orly potrápil

Výborný výkon domácích, ale hosté měli více štěstí. Bohumín v dalším kole krajské ligy mužů podlehl Orlové 4:6. Utkání sledovaly v den státního svátku 28. října téměř do posledního místa zaplněné tribuny Bospor arény za parkem Petra Bezruče.
Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku Mattoni 2014 31.10.2014

Bohumínská kapela Grog v Českém slavíku Mattoni 2014

Bohumínská rocková kapela Grog v letošním roce slaví 20. výročí a znovu usiluje o hlasy fanoušků. Grog mohou podpořit v anketě Český slavík Mattoni 2014. Vloni kapela skončila na 73. místě jen těsně za Fleretem a Tata Bojs, dostala 330 hlasů.
Policisté o Dušičkách zvýší dohled na silnicích 30.10.2014

Policisté o Dušičkách zvýší dohled na silnicích

Památka zesnulých letos připadá na víkend. Moravskoslezští policisté v té souvislosti v rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýší dohled nad bezpečností silničního provozu, a to ve dnech 31. října až 2. listopadu.
Bioodpad: 14. listopadu poslední svoz od zahrad a do listopadu kontejnery v ulicích 30.10.2014

Bioodpad: 14. listopadu poslední svoz od zahrad a do listopadu kontejnery v ulicích

Až do konce listopadu mohou lidé v okrajových částech Bohumína využívat nové veřejně přístupné nádoby na bioodpad. Dnes už slouží na 26 místech ve všech městských částech i menších osadách Bohumína.
Bohumínský klub Bunkr slaví páté narozeniny 30.10.2014

Bohumínský klub Bunkr slaví páté narozeniny

Nízkoprahový klub Bunkr v Bohumíně působí už 5 let. Místo pro děti a mládež ve městě funguje od 3. listopadu 2009. Nízkoprahový klub výročí oslaví spolu s klienty ve středu 5. listopadu odpoledne.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 

Počet nalezených záznamů: 7490

    Městský úřad