Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Účast u voleb v Bohumíně 3 hodiny před uzavřením místností dosáhla 30 % 11.10.2014

Účast u voleb v Bohumíně 3 hodiny před uzavřením místností dosáhla 30 %

Tři hodiny před uzavřením volebních místností dosáhla volební účast v Bohumíně 29,8 procenta. Uvedl to organizační odbor bohumínské radnice s odvoláním na data zapisovatelek místních volebních komisí.
Desítky lidí si nechávají bezplatně změřit tlak, cukr i cholesterol 11.10.2014

Desítky lidí si nechávají bezplatně změřit tlak, cukr i cholesterol

Bezplatné měření cholesterolu nebo cukru v krvi je v Bohumíně oblíbené, od rána dnes (sobota 11. října) lidé proudí do kina K3 na další ročník velkého Dne zdraví. Svůj zdravotní stav si sem mohou přijít zkontrolovat až do 15 hodin.
V první den voleb přišlo v Bohumíně odevzdat hlas 20,14 % voličů 11.10.2014

V první den voleb přišlo v Bohumíně odevzdat hlas 20,14 % voličů

Jedna pětina oprávněných voličů přišla včera (pátek 10. října) ke komunálním volbám v Bohumíně. Zájem tak kopíruje celostátní čísla volební účasti, která se v první den voleb pohybovala mezi 20 a 25 procenty.
Záblatí versus Zablaće, Bohumínští dnes vyzvou Chorvaty 11.10.2014

Záblatí versus Zablaće, Bohumínští dnes vyzvou Chorvaty

Družebním fotbalovým utkáním bude dnes odpoledne (sobota 11. října) žít trávník na hřišti v Záblatí. Tamní Slovan uvítá a na domácí půdě vyzve chorvatský NK Polet Zablaće. Zápas začíná v 15 hodin, fandové kopané jsou pořadateli srdečně zváni.
Komunální volby přilákaly za první tři hodiny hlasování 12,59 % voličů 10.10.2014

Komunální volby přilákaly za první tři hodiny hlasování 12,59 % voličů

Úderem 14. hodiny se v Bohumíně otevřely dveře volebních místností, začaly volby do zastupitelstva města. Občané mohou svůj hlas odevzdat v devatenácti volebních okrscích. Bohumínští hlasují ve školách, školních jídelnách, tělocvičnách i hospůdkách.
Budoucí prvňáčci si v Bohumíně testují Školu nanečisto 10.10.2014

Budoucí prvňáčci si v Bohumíně testují Školu nanečisto

Základní škola na tř. Edvarda Beneše v Novém Bohumíně rozjíždí už 11. ročník oblíbené Školy nanečisto. Setkání, která připraví budoucí prvňáčky na vstup do opravdové školy, budou probíhat jednou měsíčně až do února 2015.
ZŠ ČSA modernizuje hned dvě učebny 9.10.2014

ZŠ ČSA modernizuje hned dvě učebny

Hned dvě nové odborné učebny otevře ještě v letošním roce Základní škola v ulici Čs. armády v Novém Bohumíně. Na jejich modernizaci získala evropskou dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.
Národní dům má provozovatele, podepsal smlouvu 8.10.2014

Národní dům má provozovatele, podepsal smlouvu

Podepsáno. Rekonstruovaný Národní dům ve Starém Bohumíně po dokončení oprav prázdný nebude. Bohumín dnes (8. října) podepsal smlouvu s budoucím provozovatelem komplexu. Historického domu se ujme podnikatel z Polska.
V Záblatí si dnes připomněli Památný den sokolstva 8.10.2014

V Záblatí si dnes připomněli Památný den sokolstva

Na dnešek, 8. října, připadá Památný den sokolstva. V Bohumíně-Záblatí si ho připomněla tamní tělocvičná jednota společně s dětmi. Sešli se v 10 hodin při pietním aktu v prostranství naproti tamní sokolovny.
Bohumínský Profit 12 podpoří kampaň Plaveme prsa 8.10.2014

Bohumínský Profit 12 podpoří kampaň Plaveme prsa

Bohumínští se připojí k celostátní kampani nazvané „Plaveme prsa“ pořádané Aliancí žen s rakovinou prsu. Do symbolické štafety se může zapojit každý. Občanské sdružení Profit 12 zve širokou veřejnost do aquacentra v Bohumíně v sobotu 11. října od 10 do 12 hodin.
Bohumínští budou volit ve školách, tělocvičně i v hospůdkách 8.10.2014

Bohumínští budou volit ve školách, tělocvičně i v hospůdkách

Přípravy na komunální volby v Bohumíně vrcholí. Pracovníci Českého statistického úřadu v minulých dnech prověřili on-line spojení, v pohotovosti jsou členové volebních komisí i organizační štáb, který zajistí vybavení volebních místností.
Kontejner uprostřed sídliště lehl popelem 7.10.2014

Kontejner uprostřed sídliště lehl popelem

Mezi obytnými domy v centru Nového Bohumína museli dnes v noci (7. října) zasahovat hasiči. Ve vnitrobloku mezi ulicemi Vrchlického a Husova hořel plastový kontejner na papír. Způsobená škoda je asi 15 tisíc korun.
Bohumínská knihovna vyhlásila týdenní amnestii 7.10.2014

Bohumínská knihovna vyhlásila týdenní amnestii

Vrátit zapomenutou knížku a nezaplatit přitom ani korunu za upomínku mohou čtenáři v Bohumíně. Městská knihovna K3 se připojila k celostátnímu Týdnu knihoven a vyhlásila až do soboty upomínkovou amnestii.
Ve Starém Bohumíně vystavuje Denisa Tomášková 7.10.2014

Ve Starém Bohumíně vystavuje Denisa Tomášková

Na novou výstavu zajímavých kreslených a malovaných obrazů láká občanské sdružení Přátel bohumínské historie. V jeho zázemí v domě U Rytíře na starobohumínském náměstí vystavuje Denisa Tomášková.
Zloděj šel v trafice po cukrovinkách a cigaretách 7.10.2014

Zloděj šel v trafice po cukrovinkách a cigaretách

Je až neuvěřitelné, na co všechno si zloději dělají zálusk anebo brousí zuby, doslova. V Novém Bohumíně šly dlouhé prsty jedné ze „známých firem“ po sladkostech v trafice.
Ve sklepě rodinného domu se našel dělostřelecký náboj 6.10.2014

Ve sklepě rodinného domu se našel dělostřelecký náboj

Při rekonstrukci domu našli v Záblatí dělostřelecký náboj ráže 37 milimetrů. Stalo se v pátek 3. října v podvečer v ulici Na Úvoze. Dnes o tom informovali karvinští policisté.
V Bohumíně o víkendu vrcholil roznos hlasovacích lístků 6.10.2014

V Bohumíně o víkendu vrcholil roznos hlasovacích lístků

V Bohumíně o víkendu vyvrcholil roznos hlasovacích lístků pro podzimní komunální volby. Stát do města poslal v desítkách balíků včetně rezervních sad 23 900 lístků. Oprávněných voličů je v Bohumíně 18 237.
Stanici LTV Plus, kde je i bohumínský TIK, v pondělí postihne výpadek 5.10.2014

Stanici LTV Plus, kde je i bohumínský TIK, v pondělí postihne výpadek

Plánovaný výpadek postihne v pondělí 6. října vysílání stanice LTV Plus, kam vstupuje se svým zpravodajstvím také Televizní informační kanál Bohumín. Oznámil to provozovatel vysílače v Klimkovicích.
Klub Bunkr pořádá den otevřených dveří 4.10.2014

Klub Bunkr pořádá den otevřených dveří

Bohumínský nízkoprahový klub Bunkr pořádá Den otevřených dveří. V rámci Týdne pro sociální služby zve veřejnost do svého zázemí v centru města v pondělí 6. října od 14 do 18 hodin.
Pomník padlým v 1. světové válce bude opět důstojným 3.10.2014

Pomník padlým v 1. světové válce bude opět důstojným

Notně zchátralý a v minulosti poničený rukou vandalů i neodborným zásahem je pomník padlým v 1. světové válce v Pudlově. Ještě v letošním roce se má dostat do lepší kondice, plánuje to radniční odbor školství, kultury a sportu.
Odstraňte závady s aplikací Hlášení závad v mobilu 2.10.2014

Odstraňte závady s aplikací Hlášení závad v mobilu

Přes 1000 nahlášených drobných závad už přijala elektronická služba „Hlášení závad Bohumín“, kterou vyvinuli informační technici města. Občané podněty posílají přes webové rozhraní nebo aplikací pro chytré telefony Android.
Aquacentrum vzali plavci útokem, stovku už absolvovalo přes 700 lidí 1.10.2014

Aquacentrum vzali plavci útokem, stovku už absolvovalo přes 700 lidí

Už od šesti hodin ráno se v bohumínském aquacentru plave jako o závod. První plavci, převážně z řad seniorů, vzali bazén útokem hned po jeho otevření. Letos Bohumín usiluje o tisícový rekord v počtu plavců. Přijďte taky, plave se do 20 hodin, vstup je volný.
Bohumín hledá mladou pěveckou Superstar 1.10.2014

Bohumín hledá mladou pěveckou Superstar

Bohumín hledá novou mladou pěveckou hvězdu. Do 31. října se mohou odvážní zájemci se zlatem v hrdle přihlásit do 4. ročníku pěvecké soutěže Bohumínská Superstar 2014. Akci pořádá městská agentura K3 za podpory města a Skupiny ČEZ.
Dráha zve v sobotu na velký Den železnice 30.9.2014

Dráha zve v sobotu na velký Den železnice

Letošní velký Den železnice 2014 zavítá také do Bohumína. Bohatý program proběhne před vlakovým nádražím v Novém Bohumíně a v jeho okolí, v sobotu 4. října od 9 do 16 hodin.
Vozy posbírají odpad, elektrozařízení i textil 29.9.2014

Vozy posbírají odpad, elektrozařízení i textil

Podruhé a letos naposledy vyjede do ulic Bohumína městská pojízdná sběrna odpadu, starého elektrozařízení a drobného šrotu. Občané mohou využít její služby v sobotu 4. října. Chybět nebude ani vůz Diakonie Broumov, která pořádá svoz textilu.
Čtyřiasedmdesátiletý muž zemřel po pádu z výšky 28.9.2014

Čtyřiasedmdesátiletý muž zemřel po pádu z výšky

Čtyřiasedmdesátiletý muž včera (sobota 27. září) v Bohumíně zemřel po pádu z výšky. Záchranáři přijali oznámení v deset hodin dopoledne. Zranění byla neslučitelná se životem, přivolaný lékař už muži nedokázal pomoci.
Předvolební televizní debata v úterý ŽIVĚ z radnice 28.9.2014

Předvolební televizní debata v úterý ŽIVĚ z radnice

Exkluzivní předvolební debatu, svého druhu na Karvinsku ojedinělou, odvysílá Televizní informační kanál Bohumín v přímém přenosu v úterý 30. září od 17 hodin. Představí se v ní lídři všech šesti stran kandidujících v Bohumíně v podzimních komunálních volbách.
V neděli startuje v nové hale badmintonová liga 27.9.2014

V neděli startuje v nové hale badmintonová liga

Z Orlové do Bohumína se přesouvá badmintonová liga neregistrovaných hráčů. První kolo začíná už tuhle neděli, 28. září od 10 hodin v nové sportovní hale Bospor za parkem Petra Bezruče.
Ve Vrbici ožívá polozapomenuté sportoviště 26.9.2014

Ve Vrbici ožívá polozapomenuté sportoviště

Zpustlé sokolské hřiště v bohumínské části Vrbice dostane druhou šanci. Stane se z něj volnočasové místo pro děti a mládež. Město Bohumín se na tom dohodlo s TJ Sokol Bohumín, od kterého areál odkupuje.
První den otevřených dveří v psím útulku už tuto neděli 25.9.2014

První den otevřených dveří v psím útulku už tuto neděli

Nahlédnout do zákulisí, zeptat se na cokoli, co vás zajímá, pomoci opuštěným zvířatům a třeba si i některé z nich odvést domů. To vše můžete díky vůbec prvnímu dni otevřených dveří v bohumínském psím útulku 28. září.
Kopytov v sobotu hostí hasičské závody pro děti i dospělé 24.9.2014

Kopytov v sobotu hostí hasičské závody pro děti i dospělé

Bohumínská osada Kopytov patří v sobotu 27. září hned dvěma závodům hasičů. Kousek od nejmenšího tuzemského náměstí si nejprve změří síly děti, aby je odpoledne vystřídali muži a ženy. Závody pořádá Sbor dobrovolných hasičů Kopytov.
Mateřinku Rafinérský lesík zdobí nová fasáda 23.9.2014

Mateřinku Rafinérský lesík zdobí nová fasáda

Novou fasádu s veselými grafickými doplňky dostala mateřská škola Rafinérský lesík v Novém Bohumíně. Město do obnovy jejího kabátu investovalo 2 miliony korun. Drtivou část nákladů pomohla uhradit evropská dotace.
Sváteční jídelní porcelán ve Starém Bohumíně 22.9.2014

Sváteční jídelní porcelán ve Starém Bohumíně

Sváteční jídelní porcelán zdobí výstavní prostory občanského sdružení Přátel bohumínské historie. V jeho zázemí na náměstí ve Starém Bohumíně ho můžete obdivovat na nové výstavě. Vstupné je dobrovolné.
Strážníci zadrželi vykradače aut, i s moderní technikou 21.9.2014

Strážníci zadrželi vykradače aut, i s moderní technikou

Hned několik celostátně hledaných osob dopadli bohumínští městští strážníci. V jednom případě šlo o zloděje, který disponoval drahou technikou k sériovému vykrádání vozidel.
Nový volnočasový kroužek děti přivede k divadlu 20.9.2014

Nový volnočasový kroužek děti přivede k divadlu

Bohumínský dům dětí a mládeže má v letošní nabídce volnočasových kroužků opět několik novinek. Jednou z nich je kroužek divadelní. Pod hlavičkou Fontány ho povede Pavla Masaříková. Zájemci se mohou hlásit v domě dětí.
Kamerový systém v Bohumíně pomáhá 19.9.2014

Kamerový systém v Bohumíně pomáhá

Kamerový systém městské policie v Bohumíně, který se průběžně dál rozšiřuje, pomáhá. V posledních dnech přispěl k dopadení hned několika pachatelů. Městská policie v Bohumíně aktuálně disponuje v rámci svého systému 17 kamerami.
Další kotlíková výzva vyčerpána, o ekologické kotle byl zájem 18.9.2014

Další kotlíková výzva vyčerpána, o ekologické kotle byl zájem

Příjem žádostí o dotaci v rámci 8. Společné výzvy MŽP a MSK na podporu výměny kotlů v Moravskoslezském kraji dnes (18. 9. 2014) skončil. Alokovaná částka 60 milionů korun byla vyčerpána o více než tři měsíce dříve.
V Bohumíně v pátek koncertuje Slávek Klecandr 18.9.2014

V Bohumíně v pátek koncertuje Slávek Klecandr

Do Bohumína zavítá zkušený písničkář, zpěvák, kytarista a kapelník skupiny Oboroh Slávek Klecandr. Jeho koncert hostí Slezská církev evangelická augsburského vyznání v rámci projektu Fara dokořán.
Vydejte se spolu s turisty Za krásami podzimu 17.9.2014

Vydejte se spolu s turisty Za krásami podzimu

Za krásami podzimu se můžete vydat společně s turisty z klubu Tramp Bohumín. V sobotu 20. září pořádají už 38. ročník pochodu a jízdy na kole kolem Bohumína. Pochod se koná za každého počasí. Doporučuje se mapa Ostravsko.
Na pohyb chodců upozorní zvýrazněné dopravní značení 16.9.2014

Na pohyb chodců upozorní zvýrazněné dopravní značení

Pro větší bezpečnost chodců přibyla v bohumínské části Záblatí nová dopravní značení. Odbor dopravy městského úřadu do nich investoval 35 tisíc korun. Nejen řidiči se s nimi setkají hned na dvou místech, v Bezručově a Sokolské ulici na kopci v Záblatí.
Opravují rotundu u starobohumínského kostela 15.9.2014

Opravují rotundu u starobohumínského kostela

Ojedinělá stavba na Bohumínsku, rodinná hrobka hrabat Henckelů z Donnersmarcku, prochází ve Starém Bohumíně omlazovacím procesem. Na opravu kulturní památky tamní farnosti přispělo město Bohumín.
Šedesátiletý muž spadl v Bohumíně z lešení 15.9.2014

Šedesátiletý muž spadl v Bohumíně z lešení

Hned pětkrát museli moravskoslezští záchranáři v sobotu 13. září vyjíždět v kraji k pacientům, kteří utrpěli zranění při pádu z výšky. Jeden z výjezdů evidují v Bohumíně.
Sokolský turnaj v malé kopané poprvé v Bohumíně 14.9.2014

Sokolský turnaj v malé kopané poprvé v Bohumíně

Nová sportovní hala za parkem Petra Bezruče hostí halový turnaj ve fotbale. Týmy se zde utkají O pohár Sokola. 15. ročník soutěže do Bohumína zavítá poprvé a představí se v ní přespolní i místní manšafty. Velkou sportovní akci pořádá Sokolská župa Beskydská J. Čapka.
Mladí historikové budou mít v Bohumíně vlastní klub 13.9.2014

Mladí historikové budou mít v Bohumíně vlastní klub

Historie může být a je zábavná. Mladé badatele o tom přesvědčí nový volnočasový klub, který v Bohumíně vzniká pod patronací občanského sdružení Maryška a Domu dětí a mládeže Fontána.
V Bospor Aréně vzniká ledová plocha, první bruslení 20. září 12.9.2014

V Bospor Aréně vzniká ledová plocha, první bruslení 20. září

Nová sezóna na zimním stadionu v Bohumíně je na spadnutí. Letní sporty v Bospor Aréně už brzy vystřídají sporty zimní. Tvorba ledové plochy odstartovala v tomto týdnu. První bruslení pro veřejnost je na programu v sobotu 20. září od 15 hodin.
Vodáci uzamknou meandry 4. října, probíhá rezervace lodí 11.9.2014

Vodáci uzamknou meandry 4. října, probíhá rezervace lodí

Poslední hromadné vodácké „Ahoj!“ této sezóny zazní v meandrech řeky Odry na Bohumínsku v sobotu 4. října. Stane se tradičním „Uzamykáním meandrů“, mezinárodní vodáckou akcí. Přihlášky podávejte do 1. října.
Osmapadesátiletá cyklistka se střetla s autem 10.9.2014

Osmapadesátiletá cyklistka se střetla s autem

Hned ke třem vážným dopravním nehodám, při kterých došlo ke střetům cyklistů s motorovými vozidly, museli v posledních hodinách vyjíždět moravskoslezští záchranáři. Jeden z případů se stal v Bohumíně.
Alena Mrázová představí novinku Vzkaz po Elfi Nitche 10.9.2014

Alena Mrázová představí novinku Vzkaz po Elfi Nitche

Spisovatelka, překladatelka a vysokoškolská odborná asistentka Alena Mrázová bude hostem v Salonu Maryška. Rodačka z Bohumína zde v pátek 12. září 2014 od 18 hodin představí nové česko-polské vydání své knihy nazvané v češtině Vzkaz po Elfi Nitche.
Do Skřečoně za výstavou okrasného ptactva 9.9.2014

Do Skřečoně za výstavou okrasného ptactva

To nejlepší z chovů okrasných ptáků na Bohumínsku bude k vidění v budově PZKO ve Skřečoni. Místní svaz chovatelů tam pořádá tradiční výstavu, za kterou můžete vyrazit v sobotu 13. a v neděli 14. září.
Moravskoslezsko potrápí silné bouřky 8.9.2014

Moravskoslezsko potrápí silné bouřky

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) předpovídají meteorologové pro Moravskoslezský kraj. Upozornění platí od úterý 09.09.2014 12:00 do úterý 09.09.2014 23:00.
Do veřejné dražby jdou nalezená kola, telefony i tablet 8.9.2014

Do veřejné dražby jdou nalezená kola, telefony i tablet

Zánovní jízdní kolo, batohy nebo oblečení. Tyto a další nálezy pošle bohumínská radnice do veřejné dražby. Proběhne na nádvoří městského úřadu ve středu 10. září od 15:30 hodin. Hlavním tahákem bude moderní tablet.
Šmejdi znovu útočí, vydávají se za samaritány 7.9.2014

Šmejdi znovu útočí, vydávají se za samaritány

Šmejdi znovu útočí. Vymysleli novou lest a snaží se obalamutit seniory tím, že se vydávají za spotřebitelské organizace a nabízejí pomoc. Nicméně zase a znovu jim jde jenom o to, jak z lidí vylákat peníze.
Prázdninová knihovna v Bohumíně bavila děti ve velkém 5.9.2014

Prázdninová knihovna v Bohumíně bavila děti ve velkém

Prázdniny v knihovně letos trávilo 2243 dětí, které se zapojily do celoprázdninových aktivit, soutěží a volnočasových programů. Připravilo je dětské oddělení městské knihovny K3.
Letní kino v Bohumíně letos navštívilo 1625 diváků 4.9.2014

Letní kino v Bohumíně letos navštívilo 1625 diváků

Promítání v bohumínském letním kině navštívilo v této sezóně 1625 diváků. Mezi filmy jasně vévodila předpremiéra filmu Zakázané uvolnění. Uvedla to městská agentura K3, která v Bohumíně kino provozuje.
Nová generace sportu v Bohumíně odstartuje exhibičními tréninky 3.9.2014

Nová generace sportu v Bohumíně odstartuje exhibičními tréninky

Bohumín v pátek 5. září otevírá novou sportovní halu. Od první chvíle to v ní bude tepat naplno, nová generace sportu ji doslova pohltí. Představí se maximum sportů, které v hale najdou zázemí. Den otevřených dveří proběhne od 14 do 18 hodin.
Aqucentrum v Bohumíně prochází pravidelnou odstávkou 2.9.2014

Aqucentrum v Bohumíně prochází pravidelnou odstávkou

Plánovanou dvoutýdenní odstávkou prochází aquacentrum v Bohumíně. Městský Bospor ji naplánoval od pondělí 1. září do neděle 14. září včetně. Důvodem je čištění bazénů a technologií. Areál bude kompletně uzavřený.
Starobohumínský poutní koncert s hosty z Česka i z Polska 2.9.2014

Starobohumínský poutní koncert s hosty z Česka i z Polska

U příležitosti poutní slavnosti pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie tradiční koncert. Ve farním kostele Narození Panny Marie začne v neděli 7. září v 16 hodin. Hosty budou umělci z Polska i z Česka.
Sokolky se znovu setkají na značkách 31.8.2014

Sokolky se znovu setkají na značkách

Přestože do dalšího Všesokolského sletu ještě spoustu času zbývá, členové tělocvičných jednot se znovu postaví na značky. Mezi největší mezisletové akce patří Sokolské Brno 2015, kde nebudou chybět zástupci Bohumína a Rychvaldu.
Xavierovy vzpomínky na spolek Boban a nová hra bohumínských ochotníků 28.8.2014

Xavierovy vzpomínky na spolek Boban a nová hra bohumínských ochotníků

Boban, Bohumínské bavidélko zpravidla nedělní, se připravuje na novou sezónu. Divadelní ochotníci se vrhají na nastudování Moliérovy hry „Paroháči“. První setkání v novém ročníku členové souboru prožili s exkluzivním hostem z Belgie.
Zloději připravili seniory o dvě fungl nové lavičky 27.8.2014

Zloději připravili seniory o dvě fungl nové lavičky

V Bohumíně vznikla další lavičkostezka. Má mít celkem 7 zastavení, kde si mohou zejména senioři odpočinout při procházce. Jenže dvě nové lavičky hned po instalaci zloději ukradli.
Léto-kružní lavičky jsou v Záblatí na svých místech 27.8.2014

Léto-kružní lavičky jsou v Záblatí na svých místech

Nově založené prostranství (náměstíčko) před sokolovnou v Záblatí dostalo své dominanty. Řezbáři, kteří se v červenci zapojili s OS Maryška a dalšími partnery do letošního plenéru festivalu Léto-kruhy, dopravili na místo dřevěné lavičky.
Strany už mají čísla pro podzimní komunální volby 26.8.2014

Strany už mají čísla pro podzimní komunální volby

Politické strany, hnutí a koalice v Bohumíně vědí, s jakým číslem půjdou do letošních komunálních voleb. Losování pořadí volebních stran na hlasovacím lístku proběhlo v pondělí 25. srpna. V Bohumíně usiluje o vstup do zastupitelstva města 6 stran.
Kamion poškodil kruháč a dodávka vezla kradenou krmnou směs 26.8.2014

Kamion poškodil kruháč a dodávka vezla kradenou krmnou směs

Řidič kamionu, který nevybral kruhovou křižovatku a nákladní auto, v němž se ukrývala ukradená krmná směs. I to jsou prázdninové příklady případů městských strážníků. Oba se staly pod rouškou tmy.
U Věřňovic utonul v Olši asi 25letý muž 25.8.2014

U Věřňovic utonul v Olši asi 25letý muž

U Věřňovic, které jsou součástí sousední Dolní Lutyně, utonul v Olši asi pětadvacetiletý vodák. Stalo se v neděli 24. srpna krátce po pravém poledni. Ani více jak 45 minut dlouhá resuscitace bohužel nevedla k obnovení srdeční činnosti.
Rybář nocoval s prutem u vody, manželka po něm vyhlásila pátrání 24.8.2014

Rybář nocoval s prutem u vody, manželka po něm vyhlásila pátrání

Kdo by se nebál o svou drahou polovičku. Jenže, když se to špatně načasuje a nesdělí patřičné informace, může se to zamotat. To se stalo manželské dvojici z Rychaldu. Zatímco muž jel na obyčejný výlet, jeho žena po něm vyhlásila policejní pátrání.
Ženy z lidu: jedna se nahá plazila lesíkem, druhá bloudila ulicemi opilá 22.8.2014

Ženy z lidu: jedna se nahá plazila lesíkem, druhá bloudila ulicemi opilá

I takoví jsou mezi námi. Městští strážníci vyjížděli hned ke dvěma případům, kdy ženy zcela ztratily svou důstojnost. V jednom případě se opilá žena svlékala na veřejnosti, v druhém šlo o opilou matku s malým dítětem v náruči.
MAS Bohumínsko by mohla získat v dotacích až 120 milionů 22.8.2014

MAS Bohumínsko by mohla získat v dotacích až 120 milionů

Do Bohumína a okolních obcí může na rozvoj venkova a jeho aktivit připutovat v následujících šesti letech v rámci evropských dotací až 120 milionů korun. Sáhne si na ně Místní akční skupina Bohumínsko (MAS).
Starý Bohumín hostí poutavý závod Dračích lodí 21.8.2014

Starý Bohumín hostí poutavý závod Dračích lodí

Dračí lodě se budou prohánět po řece Odře u Starého Bohumína. Závod atypických lodí s početnou posádkou pořádá občanské sdružení Přátel bohumínské historie. Poutavý sportovně-zábavní den startuje v sobotu 23. srpna v 8 hodin ráno.
Dvacítka Grogu i se lvicí kapely Lucií Roubíčkovou 21.8.2014

Dvacítka Grogu i se lvicí kapely Lucií Roubíčkovou

Bohumínská kapela Grog slaví v letošním roce 20 let od svého založení. Na velkém narozeninovém koncertu nechyběla Lucie Roubíčková, zpěvačka a bývalá členka kapely, které se říká také „lvice Grogu“.
Prázdniny v letním kině vrcholí festivalem filmů pro děti 20.8.2014

Prázdniny v letním kině vrcholí festivalem filmů pro děti

Po komediích, sci-fi a hororech přichází filmy pro děti. Městská agentura K3 Bohumín uvádí od středy 20. srpna v pořadí čtvrtý letní filmový festival. Příběhy pro děti nabídne v letním kině v parku Petra Bezruče každý den, až do 30. srpna.
Taneční soubor Radost & Impuls vyhlašuje nábor nových členů 19.8.2014

Taneční soubor Radost & Impuls vyhlašuje nábor nových členů

Bohumín je městem skvělých tanečníků a může jich být ještě více. Taneční soubor Radost & Impuls vyhlašuje nábor nových členů. V předstihu si poznačte termín - úterý 9. září od 17 hodin v tělocvičně ZŠ na tř. E. Beneše.
Střecha věže kaple v Šunychlu prošla generální opravou 18.8.2014

Střecha věže kaple v Šunychlu prošla generální opravou

Střecha věže kaple v Šunychlu prošla generální opravou. Její stav byl vážný a odborná firma musela po poradě s památkáři vyrobit repliku původní střešní konstrukce. Kaple Jména Panny Marie v Šunychlu, která je kulturní památkou.
Blíží se nový školní rok, první volné dny nabídne už v říjnu 15.8.2014

Blíží se nový školní rok, první volné dny nabídne už v říjnu

Za dva týdny dětem začíná škola. Ovšem už koncem října se mohou těšit na první dny volna, na podzimní prázdniny. Odbor školství, kultury a sportu bohumínské radnice zveřejnil termíny volných dnů v novém školním roce 2014/2015.
Do regionu dorazí další silné bouřky, varují meteorologové 13.8.2014

Do regionu dorazí další silné bouřky, varují meteorologové

Další varování meteorologů před velmi silnými bouřkami. Výstražná zpráva s označením vysoký stupeň nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj od středy 13.08.2014 16:00 do čtvrtka 14.08.2014 01:00.
Při zbraňové amnestii se dostal do rukou policistů i minometný granát 13.8.2014

Při zbraňové amnestii se dostal do rukou policistů i minometný granát

Už šestý týden běží takzvaná zbraňová amnestie, kterou lidé mohou využít do půlnoci 31. 12. 2014. Policisté na Karvinsku dosud přijali mimo jiné 8 střelných zbraní a také minometný granát.
Děti v knihovně poznávají dějiny a staré tvůrčí techniky 12.8.2014

Děti v knihovně poznávají dějiny a staré tvůrčí techniky

Knihovna K3 v Novém Bohumíně žije velkou interaktivní hrou inspirovanou knižní edicí „Děsivé dějiny“. Každý všední den je v jejím dětském oddělení přichystaný tvůrčí program, vždy v úterý navíc s hostem. Na nejlepší účastníky čekají věcné ceny.
V pondělí přijdou další vydatné bouřky, hlásí meteorologové 11.8.2014

V pondělí přijdou další vydatné bouřky, hlásí meteorologové

Na dnešek vyhlásili meteorologové další varování před silnými bouřkami (nízký stupeň nebezpečí). Výstraha platí pro Moravskoslezský kraj od pondělí 11.08.2014 11:00 do pondělí 11.08.2014 23:00.
Do zastupitelstva v Bohumíně chce 6 stran a hnutí 7.8.2014

Do zastupitelstva v Bohumíně chce 6 stran a hnutí

6 politických stran a hnutí včetně jedné koalice bude v Bohumíně v podzimních komunálních volbách usilovat o křesla v zastupitelstvu města. V zákonném termínu (do 5. 8. 16:00) podali na místní radnici kandidátní listiny. Volby proběhnou 10. a 11. října 2014.
Nová atrakce pro děti ve vnitrobloku v ul. Svatopluka Čecha 6.8.2014

Nová atrakce pro děti ve vnitrobloku v ul. Svatopluka Čecha

Další z novobohumínských vnitrobloků se dočkal nové atrakce pro děti. Novou sestavu prolézaček město nainstalovalo na sídlišti v ulici Svatopluka Čecha. Atrakce přišla včetně instalace na 133 tisíc korun.
Senioři a spolky sesbírali 50 kilo víček pro nemocného Tomáška 5.8.2014

Senioři a spolky sesbírali 50 kilo víček pro nemocného Tomáška

Několik desítek kilogramů víček sesbírali v Bohumíně nejen senioři v rámci charitativní sbírky na pomoc těžce nemocnému chlapci z Kopřivnice. Akci v Bohumíně zprostředkoval místní seniorklub v návaznosti a ve spolupráci s projektem Senior slevenka.
Meteorologové předpovídají další bouřky 4.8.2014

Meteorologové předpovídají další bouřky

Další upozornění na silné bouřky vydali meteorologové. Pro Moravskoslezský kraj platí varování od pondělí 04.08.2014 10:00 do úterý 05.08.2014 03:00. Varovnou zprávu provází označení nízký stupeň nebezpečí.
Počítače, fotky nebo ruční práce s novými kurzy bohumínské K3 4.8.2014

Počítače, fotky nebo ruční práce s novými kurzy bohumínské K3

Počítače, angličtina, fotografie, ruční práce. V těchto oblastech se můžete zdokonalit díky bohumínské městské agentuře K3. Pořádá kurzy, které poběží od září 2014 do ledna 2015. K vyplnění přihlášky je správný čas, zájemci tak mohou učinit už nyní.
Bunkr MO-S5 má nový maskovací nátěr, odpovídá období z 30. let 3.8.2014

Bunkr MO-S5 má nový maskovací nátěr, odpovídá období z 30. let

Pěchotní srub MO-S5 u Starého Bohumína se vzhledem vrátil do 30. let minulého století, tedy do doby, kdy byl postaven k obraně československých hranic. Klub vojenské historie Bohumín, který se o něj stará, bunkr opatřil novým maskovacím nátěrem.
Soboty ve znamení hasičských závodů a oslav 2.8.2014

Soboty ve znamení hasičských závodů a oslav

V mužích Vrbice a v ženách Šunychl. To jsou vítězové hasičské soutěže v požárním útoku ve Starém Bohumíně. Další ze seriálu soutěží pokračuje právě dnes, v sobotu 2. srpna od 12 hodin ve Vrbici kláním O pohár rady města Bohumína.
Další utonulý ve Vrbickém jezeře 1.8.2014

Další utonulý ve Vrbickém jezeře

Už druhý život za poslední týden a půl vyhasl ve vodě Vrbického jezera na rozhraní Bohumína a Ostravy. Včera odpoledne, čtvrtek 31. července, přijali policisté oznámení o utonulém muži z Ostravy.
Bohumínský GROG má 20 let, chystá narozeninovou megaparty 1.8.2014

Bohumínský GROG má 20 let, chystá narozeninovou megaparty

Bude to velké. Bohumínská rocková kapela Grog v letošním roce slaví 20. výročí založení a přípravy na megaoslavy vrcholí. Fanoušci, těšte se na koncert plný největších hitů Grogu, současné i bývalé členy kapely a na nové písničky z alba, které vyjde na podzim.
Meteorologové předpovídají další bouřky, až do čtvrtka 30.7.2014

Meteorologové předpovídají další bouřky, až do čtvrtka

Silné bouřky (nízký stupeň nebezpečí) znovu podle meteorologů zasáhnou Moravskoslezský kraj. Upozornění pro region platí od středy 30.07.2014 15:00 do čtvrtka 31.07.2014 18:00.
O divadelní předplatné v Bohumíně rekordní zájem 30.7.2014

O divadelní předplatné v Bohumíně rekordní zájem

Mimořádný zájem vyvolalo předplatné pro podzimní divadelní sezónu v bohumínském kině K3, jehož předprodej odstartoval právě dnes. Za pouhou jednu hodinu se agentuře povedlo vyprodat většinu sálu. Zájem byl mimořádný.
1. srpna startuje další výzva kotlíkových dotací 30.7.2014

1. srpna startuje další výzva kotlíkových dotací

Hned první pracovní den v srpnu odstartuje další společná výzva ministerstva životního prostředí a Moravskoslezského kraje pro podávání žádostí o výměnu kotlů. Moravskoslezský kraj pro tuto výzvu uvolnil ze svého rozpočtu 30 milionů korun.
Nová čelní fasáda pro tělocvičnu domu dětí a nové okapy 29.7.2014

Nová čelní fasáda pro tělocvičnu domu dětí a nové okapy

Čelní fasáda tělocvičny bohumínského domu dětí a mládeže je v rukou dělníků, kteří opravují její poškozené části. Město Bohumín, zřizovatel volnočasového zařízení, za obnovu zaplatí s daní skoro 132 tisíc korun.
Kraj včetně Karvinska zasáhnou silné bouřky 28.7.2014

Kraj včetně Karvinska zasáhnou silné bouřky

Velmi silné bouřky s přívalovými srážkami předpovídají meteorologové pro Moravskoslezský kraj, včetně Karvinska. Bouřky nejvíce zasáhnou okresy Frýdek-Místek, Karviná, Ostrava, Nový Jičín a Opava.
Jezera svádějí k porušení zákazu vjezdu, padají pokuty 28.7.2014

Jezera svádějí k porušení zákazu vjezdu, padají pokuty

Několik desítek pokut udělili bohumínští městští strážníci u vodních nádrží ve městě, zvláště v tropických dnech. Finanční postihy rozdávali zejména za vjezd aut tam, kde nemají co dělat, a za špatné parkování.
Hrozba bouřek v tuzemsku trvá až do středy 28.7.2014

Hrozba bouřek v tuzemsku trvá až do středy

Až do středečního večera platí varování meteorologů před silnými bouřkami (nízký stupeň nebezpečí). Od pondělí do středy by měly být bouřky četnější. Ojediněle budou doprovázené srážkovými úhrny kolem 40 mm.
Ve středu startuje předprodej divadelního předplatného K3 26.7.2014

Ve středu startuje předprodej divadelního předplatného K3

Plejádu hvězdných hereckých jmen nabídne podzimní divadelní sezóna v bohumínském kině K3. Městská agentura zahájí předprodej předplatného už příští týden, ve středu 30. července v 8 hodin ráno.
Hasiči budou ve Vrbici bojovat O pohár rady města 25.7.2014

Hasiči budou ve Vrbici bojovat O pohár rady města

Prestižní hasičská Moravskoslezská liga v požárním útoku po roce znovu zavítá do bohumínské části Vrbice. Jedno z kol ligy je součástí místní soutěže „O putovní pohár rady města Bohumína“, která nabídne 12. ročník. Pořadatelé očekávají desítky soutěžních týmů.
Blesk v Bohumíně zapálil strom, v Rychvaldě dům 24.7.2014

Blesk v Bohumíně zapálil strom, v Rychvaldě dům

Celkem 27 výjezdů zaznamenali moravskoslezští hasiči v souvislosti se včerejší (24. července) bouřkou, která se přehnala regionem. Na Bohumínsku blesk udeřil do stromu a energetici řešili výpadky elektrické energie.
Předávací stanice nebudou hyzdit sídliště 23.7.2014

Předávací stanice nebudou hyzdit sídliště

Objekty předávacích stanic na dvou sídlištích v Novém Bohumíně už nebudou hyzdit okolí. Majetkový odbor bohumínské radnice v červenci opravuje jejich venkovní plášť. Estetizace přijde na 770 tisíc korun.
Bohumínští kulečníkáři na Dunajském poháru stříbrní 22.7.2014

Bohumínští kulečníkáři na Dunajském poháru stříbrní

Hráči Billiard clubu Bohumín si přivezli z Dunajského poháru stříbrnou medaili. Mezinárodního kulečníkového klání mistrů Česka, Rakouska a Bavorska se úřadující mistři republiky v družstvech zúčastnili již potřetí. Město jejich výpravu podpořilo.
Ve Vrbickém jezeře utonul patnáctiletý chlapec 22.7.2014

Ve Vrbickém jezeře utonul patnáctiletý chlapec

15letý chlapec se utopil ve Vrbickém jezeře. Stalo se v pondělí 21. července kolem 15. hodiny, informovali policisté. Tělo chlapce objevili policejní potápěči asi 6 metrů od břehu v hloubce 180 cm.
Českem se proženou bouřky, předpovídají meteorologové 21.7.2014

Českem se proženou bouřky, předpovídají meteorologové

Českem se proženou bouřky, předpovídají meteorologové. Pro Moravskoslezský kraj proto platí výstraha k povodňové bdělosti (nízký stupeň nebezpečí) od pondělí 21.07.2014 12:00 do úterý 22.07.2014 12:00.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad