Město Bohumín

Aktuality


Starší než měsíc

Prasklá hadička vytopila kino, slíbený film K3 uvede v náhradním termínu 21.7.2014

Prasklá hadička vytopila kino, slíbený film K3 uvede v náhradním termínu

Prasklá hadička zastavila promítání v kamenném kině. Kvůli havárii v sociálním zázemí bohumínského kina K3 se včera (20. července) nekonalo promítání amerického filmu Úsvit planety opic. Kino jej uvede v náhradních termínech.
Kvůli opravě věžáku dočasně uzavřeno Rákosníčkovo hřiště 21.7.2014

Kvůli opravě věžáku dočasně uzavřeno Rákosníčkovo hřiště

Rákosníčkovo hřiště v Novém Bohumíně je dočasně mimo provoz. Město uzavřelo areál pro děti vzhledem k probíhající opravě věžového domu v Nerudově ulici 1158 v těsné blízkosti dětského koutku.
Senior slevenku podpořil kraj, zakoupíte ji i v Bohumíně 20.7.2014

Senior slevenku podpořil kraj, zakoupíte ji i v Bohumíně

Senior slevenka, ojedinělý projekt přinášející úspory starším lidem, získal významného partnera. Nositelem projektu se stal Moravskoslezský kraj, záštitu nad ním převzal náměstek hejtmana Svatomír Recman. Senior slevenku pořídíte také v Bohumíně.
Mladík vyhrožoval nádraží bombou, do hodiny ho policisté dopadli 19.7.2014

Mladík vyhrožoval nádraží bombou, do hodiny ho policisté dopadli

Na linku městské policie v pátek (18. července) anonymně zavolal muž a oznámil uložení bomby na vlakovém nádraží v Novém Bohumíně. Dispečink telefonát přijal v 18:14 hodin. Kriminalisté do hodiny od oznámení zadrželi mladíka, který uložením bomby vyhrožoval.
Bobeš vyhlásil zápisy do podzimních kroužků a skupin 19.7.2014

Bobeš vyhlásil zápisy do podzimních kroužků a skupin

Podzim bude v Bobši pestrý. Bohumínské centrum mladé rodiny v předstihu sestavuje a nabízí program pro děti ve věku zhruba do šesti let. Již nyní probíhají zápisy do kroužků a aktivit, které začínají od září.
Teploty kolem třicítky vydrží v kraji až do pondělí 18.7.2014

Teploty kolem třicítky vydrží v kraji až do pondělí

Až do pondělí bude Moravskoslezský kraj čelit vysokým teplotám. V nejnovější předpovědi to potvrdili meteorologové. Jejich upozornění pro kraj platí pro oblast do 600 metrů nad mořem od neděle 20.07.2014 12:00 do pondělí 21.07.2014 20:00.
Evropské dotace pomohou zateplit školky i prádelnu 18.7.2014

Evropské dotace pomohou zateplit školky i prádelnu

Hned třikrát pošle do Bohumína evropskou dotaci Operační program Životní prostředí na zateplení školských budov a společensky účelného zařízení. V letošním roce díky tomu dostane nový kabát mateřinka Rafinérský lesík v Novém Bohumíně.
Sedmapadesátiletý muž v Bohumíně spadl z lešení 17.7.2014

Sedmapadesátiletý muž v Bohumíně spadl z lešení

Posádka letecké záchranné služby s volacím znakem „Kryštof 05“ se základnou v Ostravě má za sebou rušnou středeční službu. Od brzkého rána do večerních hodin byla volána k sedmi zásahům, jeden z nich byl v Bohumíně.
Zostřený dohled omezil krádeže kovového materiálu 16.7.2014

Zostřený dohled omezil krádeže kovového materiálu

Dva měsíce zostřeného dohledu přinesly své ovoce. Městští strážníci se v dubnu a květnu nad rámec běžných možností zaměřili na krádeže kovového materiálu. Zloděje ve více než 20 případech lapili za límec ještě předtím, než překročili bránu sběrny.
Nové vedení pro Masarykovu ZŠ a Střední školu Bohumín 15.7.2014

Nové vedení pro Masarykovu ZŠ a Střední školu Bohumín

Hned dvě školy v Bohumíně dostanou v čase prázdnin nového ředitele. Jde o Masarykovu základní školu v Novém Bohumíně, jejímž zřizovatelem je město a také o Střední školu Bohumín zřizovanou krajem.
Prázdniny jsou ve školách ve znamení oprav 13.7.2014

Prázdniny jsou ve školách ve znamení oprav

Léto je v Bohumíně ve školách ve znamení oprav. Jen co žáci za sebou zavřeli dveře, vystřídali je v budovách školských zařízení stavební firmy a dělníci. Hned ve třech z nich město realizuje další etapy výměn starých oken za nová.
Facebook Bohumína má 1500 uživatelů, kdo bude další? 10.7.2014

Facebook Bohumína má 1500 uživatelů, kdo bude další?

Hranici 1500 fanoušků překonal profil města Bohumína na sociální síti Facebook. Stránka vznikla v listopadu 2010. Uživatelé profil najdou na adrese www.facebook.com/Bohumin. Profil na Facebooku je alternativním zdrojem šíření informací směrem k občanům.
Bohumínský Salon Maryška bude zářit bílou barvou 10.7.2014

Bohumínský Salon Maryška bude zářit bílou barvou

Generální úklid! Zatímco jindy se tu pohybují fotografové, zpěváci nebo ženy v krojích, teď patří Salon Maryška mistrům štětců a barev. Kulturní a výstavní prostory občanského sdružení Maryška jsou v rukou malířů. Nová výmalba Salonu bude hotova do konce tohoto týdne.
Česko ve čtvrtek sirénami uctí vojáky padlé v Afghánistánu 9.7.2014

Česko ve čtvrtek sirénami uctí vojáky padlé v Afghánistánu

Českem budou zítra, ve čtvrtek 10. července, znít sirény. Rozhodla o tom Vláda ČR na svém dnešním jednání. V pravé poledne Česko sirénami uctí tragickou smrt čtyř českých vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu.
Vodní nádrž na Gliňoči hostila rybářské závody mladých 7.7.2014

Vodní nádrž na Gliňoči hostila rybářské závody mladých

27 závodníků přilákal 2. ročník rybářských závodů mládeže „O pohár Gliňoče“. Na břehu vodní nádrže ve Skřečoni zkoušeli štěstí mladí rybáři z Bohumína, Dolní Lutyně, Věřňovic, Orlové, Rychvaldu i z Jablunkova a Vítkova.
Pondělí a úterý v kraji ve znamení vysokých teplot a silných bouřek 7.7.2014

Pondělí a úterý v kraji ve znamení vysokých teplot a silných bouřek

Meteorologové upozorňují na silné bouřky a vysoké teploty v Moravskoslezském kraji. Varování před silnými bouřkami platí od pondělí 07.07.2014 12:00 do pondělí 07.07.2014 23:00 a od úterý 08.07.2014 12:00 do úterý 08.07.2014 23:00.
Lavičky, kachle, tvůrčí děti i dospělí ... takové byly Léto-kruhy 6.7.2014

Lavičky, kachle, tvůrčí děti i dospělí ... takové byly Léto-kruhy

Dotvořeno, dopilováno. Festival Bohumínské Léto-kruhy 2014 splnil vše, co si předsevzal. Mistři řezbáři vytvořili tři originální dřevěné lavičky pro nově založené náměstíčko naproti sokolovny v bohumínské části Záblatí. Objeví se tam i desítka mozaikových kachlů.
Transformaci pobytových sociálních služeb podpořila EU 4.7.2014

Transformaci pobytových sociálních služeb podpořila EU

Transformaci Domova Jistoty v Bohumíně pomohla evropská dotace s příspěvkem státu. Podpora ve výši 880 tisíc korun byla využita pro proces realizace transformace pobytových sociálních služeb, a to domova se zvláštním režimem a chráněného bydlení.
Před jízdou požil alkohol, vyjde ho to draho 3.7.2014

Před jízdou požil alkohol, vyjde ho to draho

Alkohol za volant nepatří. Přesvědčil se o tom řidič vozidla, které včera (středa 2. července) asi dvacet minut před třetí hodinou ráno na Šunychelské ulici strážníci zastavili k silniční kontrole. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla pozitivní.
Plánovaná odstávka teplovodu v Bohumíně 3.7.2014

Plánovaná odstávka teplovodu v Bohumíně

Na necelé tři dny se domy napojené na teplovod z Dětmarovic ocitnou bez teplé vody. V Bohumíně proběhne plánovaná odstávka, oznámila společnost ČEZ Teplárenská. Dočasné omezení bude od úterý 8. července do čtvrtka 10. července.
Léto-kružní týden vstoupil do druhé poloviny 2.7.2014

Léto-kružní týden vstoupil do druhé poloviny

Sokol, lev, dívka a chlapec. Tyhle motivy ožívají ve dřevě díky řezbářům na plenéru multižánrového festivalu Léto-kruhy. Až do pátku 4. července probíhá pod patronací občanského sdružení Maryška a partnerů v bohumínské části Záblatí.
V letním kině startují prázdninové festivaly za skvělou cenu 2.7.2014

V letním kině startují prázdninové festivaly za skvělou cenu

Komedie, sci-fi, horory a dětské filmy. Tyhle žánry na dva měsíce ovládnou letní kino v Novém Bohumíně. Dnes (středa 2. července) v něm začíná maraton 48 filmových projekcí na 4 filmových festivalech.
Polední menu v Bohumíně přehledně na jednom místě 1.7.2014

Polední menu v Bohumíně přehledně na jednom místě

Blíží se oběd a vy nevíte, nač máte chuť? Z čeho si vybrat? V Bohumíně tohle dilema pomáhá vyřešit nová služba na webu města. Přináší polední menu bohumínských restaurací přehledně a na jednom místě. „Kam na oběd" funguje od konce června.
Léto-kružní lavičky mají po dvou dnech první obrysy 29.6.2014

Léto-kružní lavičky mají po dvou dnech první obrysy

Bohumínské Léto-kruhy 2014 jsou v plném proudu. Týden multižánrové tvorby odstartoval v Bohumíně-Záblatí v sobotu 28. června. Jako první se pustili do práce mistři řezbáři, kteří vytvoří originální dřevěné lavičky pro nově vznikající náměstíčko v Záblatí.
Další kus nové kanalizace ve Skřečoni 29.6.2014

Další kus nové kanalizace ve Skřečoni

V bohumínské části Skřečoň přibyl další kus veřejné kanalizační sítě napojené na čistírnu odpadních vod. Město tam na své náklady buduje rozvody pro 22 rodinných domů. Práce v těchto dnech vrcholí. Rozkopané ulice na závěr dostanou nový povrch.
Rekordní táborové léto pro dům dětí a mládeže 28.6.2014

Rekordní táborové léto pro dům dětí a mládeže

Bohumínskému domu dětí a mládeže začíná prázdninový maraton. Dnes, v sobotu 28. června, odjíždí na jeho městskou turistickou základnu do Návsí u Jablunkova první turnus dětí. V pondělí 30. června startuje úvodní příměstský tábor.
Život na náměstí sleduje nová webová kamera 27.6.2014 Ukaž na letecké mapě

Život na náměstí sleduje nová webová kamera

Bohumín má nové panoramatické oko. Radnice uvedla do provozu v pořadí už třetí webovou kameru s živým obrazem přenášeným na internetové stránky www.mesto-bohumin.cz. Nová webkamera sleduje náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
Za vysvědčení do kina, s Prázdninovým kolotočem! 26.6.2014

Za vysvědčení do kina, s Prázdninovým kolotočem!

Za vysvědčení v Bohumíně do kina! Agentura K3 zve děti v pátek 27. června na náměstí T. G. Masaryka, kde na ně čeká pestrá paleta filmově laděných soutěží. Za jejich splnění dostane každý účastník dvě vstupenky na promítání do kina zdarma.
Léto-kruhy startují už tuto sobotu, začne výroba kachlů 26.6.2014

Léto-kruhy startují už tuto sobotu, začne výroba kachlů

Do zahájení 12. ročníku multižánrového festivalu Léto-kruhy 2014 už zbývá jen pár dnů, přípravy vrcholí. Řezbáři mají přichystané pily a sekyry, průvodci tvůrčími dílničkami dolaďují program. Léto-kruhy startují v bohumínské městské části Záblatí v sobotu 28. června.
Knihovna o prázdninách s letní provozní dobou 25.6.2014

Knihovna o prázdninách s letní provozní dobou

S letními prázdninami přechází bohumínská městská knihovna K3 na letní provozní dobu. Uvedla to na svém webu. Zatímco na dospělém oddělení provozní dobu zkrátí, v dětském oddělení ji naopak prodlouží. Reaguje tak na zájem čtenářů.
Badatelna pod jasany otevřela na gymnáziu nové možnosti 24.6.2014

Badatelna pod jasany otevřela na gymnáziu nové možnosti

Gymnázium Františka Živného má „Badatelnu pod jasany“. Škola tak nazvala projekt, díky kterému má mimo jiné nové venkovní učební hnízdo se spoustou přírodních prvků, včetně ptačích krmítek a hmyzího hotelu.
Náměstí v Bohumíně patří ve čtvrtek dechovce 23.6.2014

Náměstí v Bohumíně patří ve čtvrtek dechovce

Podruhé v červnu zazní trumpeta a další dechové hudební nástroje přímo na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně. Městská kulturní agentura K3 uvádí další koncert z cyklu „Dechovkové čtvrtky“. Tentokrát 26. června od 16 hodin.
Léto-kruhy 2014 přivedou na svět lavičky a originální kachle 22.6.2014

Léto-kruhy 2014 přivedou na svět lavičky a originální kachle

Lavičky z bohumínských stromů a originální kachle s odkazem příštím generacím. Takové budou hlavní motivy letošního ročníku bohumínského festivalu Léto-kruhy. Multižánrová akce s řezbáři, tvůrčí dílnou pro děti a výtvarníky zavítá do bohumínské části Záblatí.
Požární cvičení s evakuací školy a ukázkou zásahu 21.6.2014

Požární cvičení s evakuací školy a ukázkou zásahu

Závěr školního roku byl na Základní škole na tř. E. Beneše v Novém Bohumíně akční. Žáci v pátek dopoledne absolvovali požární cvičení s interaktivními ukázkami. Program byl součástí školní preventivně výchovné činnosti.
Kraj v Bohumíně otevřel další chráněné bydlení 20.6.2014

Kraj v Bohumíně otevřel další chráněné bydlení

Deset uživatelů sociální služby chráněného bydlení Domova Jistoty v Bohumíně, který je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje, bydlí v nové vilce na ulici Malá. Jde o klienty s duševním onemocněním.
Skřečoňští hasiči zachránili čtyři malá káčata 20.6.2014

Skřečoňští hasiči zachránili čtyři malá káčata

Dobrovolní hasiči v Bohumíně nepomáhají jen lidem, ale i zvířatům. Naposledy to prokázali hasiči ze Skřečoně, kteří zachránili čtyři malá káčata ze zatrubněné části Skřečoňského potoka. Čtyři malá káčata se dostala do potrubí kousek od kruhového objezdu ve Skřečoni.
Handicapované děti prožily pestrý školní rok 19.6.2014

Handicapované děti prožily pestrý školní rok

Společné návštěvy, muzikoterapie s bubny, práce se zvířaty a společný výlet na ranč v Hlučíně. Tak vypadala spolupráce dvou škol z Bohumína a Karviné, která spojila svět zdravých a handicapovaných dětí.
MASce jsou dva roky a přijala další dva členy 18.6.2014

MASce jsou dva roky a přijala další dva členy

Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko existuje přesně 2 roky. Takzvaná „Maska“ vznikla s cílem podpořit rozvoj venkovského regionu s použitím evropských dotací a sdružuje města, obce, spolky i podnikatele na Bohumínsku. Od června se rozrostla o další dva nové členy.
2. místo pro Veroniku Kachlovou ve hře na housle 17.6.2014

2. místo pro Veroniku Kachlovou ve hře na housle

Desetiletá Veronika Kachlová z Nového Bohumína je druhou nejlepší houslistkou v Česku ve své věkové kategorii. Stříbrný post vybojovala ve finále prestižní celostátní soutěže základních uměleckých škol.
Speleologové natáhnou stometrový traverz nad Odrou 16.6.2014

Speleologové natáhnou stometrový traverz nad Odrou

Máte rádi adrenalin? Pak si na sobotu 21. června naplánujte cestu do Pudlova k Antošovické lávce. Bohumínští speleologové z klubu Orcus tam vytvoří speciální lanový traverz přímo nad řekou Odrou. Akce, která měla v tomto místě vloni vydařenou premiéru, letos začíná ve 13 hodin.
Víkendové případy: vloupání do bytu i krádež nářadí 16.6.2014

Víkendové případy: vloupání do bytu i krádež nářadí

Vloupání do bytu i do skladu soukromé firmy. Oba případy se v Bohumíně staly v sobotu 14. června. Informovala o tom Policie České republiky.
Bobeš v neděli slaví Den tatínků a dědečků 15.6.2014

Bobeš v neděli slaví Den tatínků a dědečků

Centrum mladé rodiny Bobeš se připojuje k celostátnímu projektu Tátafest 2014. V neděli 15. června odpoledne přijďte do centra oslavit Den tatínků a dědečků. Tátafest 2014 v Bohumíně začíná v 15 hodin.
Vodácká sezóna klepe na dveře, odemkněte meandry 14.6.2014

Vodácká sezóna klepe na dveře, odemkněte meandry

Vodáci, už chystejte pádla a lodě. V Bohumíně startuje nová vodácká sezóna, tradičně odemykáním meandrů řeky Odry. Sraz bude v sobotu 28. června u nástupního místa ve Starém Bohumíně. Lodě z městské půjčovny si rezervujte už nyní.
Fajne léto v unikátním bunkru u Starého Bohumína 13.6.2014

Fajne léto v unikátním bunkru u Starého Bohumína

Bunkr MO-S5 „Na Trati“ u Starého Bohumína patří mezi technické perly Moravskoslezského kraje. V rámci projektu „Stezka technických atraktivit“ se zde už příští sobotu 21. června 2014 od 14 do 18 hodin uskuteční již třetí ročník akce Fajne léto.
V pátek třináctého Den požární bezpečnosti 13.6.2014

V pátek třináctého Den požární bezpečnosti

Dnes je pátek 13. června a stylově na „pátek třináctého“ připadá celorepublikový Den požární bezpečnosti. Hasiči v Moravskoslezském kraji při té příležitosti otevírají své požární zbrojnice veřejnosti. V Bohumíně je stanice v Jateční ulici otevřena od 8 do 17 hodin.
Hasičské závody na pláži Kališova jezera 11.6.2014

Hasičské závody na pláži Kališova jezera

Pláž u Kališova jezera v Šunychlu bude v sobotu 14. června patřit dobrovolným hasičům. Jednotky se tam sjedou k dalšímu ročníku pohárové soutěže v požárním útoku. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Šunychl. Sraz jednotek je ve 14 hodin.
Nehoda motocyklu s traktorem skončila úmrtím 10.6.2014

Nehoda motocyklu s traktorem skončila úmrtím

Při dopravní nehodě včera (9. června) krátce před půl osmou večer v Šunychelské ulici v Bohumíně, na mostě nad dálnicí, který spojuje městské části Nový Bohumín a Šunychl, zemřel člověk. Motocyklista se střetl s traktorem.
Tropická vedra vydrží ve Slezsku až do středy 9.6.2014

Tropická vedra vydrží ve Slezsku až do středy

Česko atakují tropická vedra. Vysoké teploty zasáhnou také Moravskoslezský kraj, varování meteorologů platí od pondělí 09.06.2014 12:00 do středy 11.06.2014 20:00. Upozorňují rovněž na riziko požárů, pro region platí upozornění od pondělí 09.06.2014 12:00 do středy 11.06.2014 20:00.
Pachatel se vloupal do obchodu, škoda za skoro 50 tisíc 9.6.2014

Pachatel se vloupal do obchodu, škoda za skoro 50 tisíc

Zloději si o víkendu opět „mákli“. V noci na sobotu ve Štefánikově ulici v Novém Bohumíně neznámý pachatel vypáčil mříže a okna kanceláře a prodejny. Z obchodu zmizely nejen peníze.
Pro 9 čokolád zloděj i přes plot skočí 8.6.2014

Pro 9 čokolád zloděj i přes plot skočí

Chtěl mlsat, a neměl na to. Strážníci bohumínské městské policie zadrželi 21letého zloděje, který si v supermarketu v ulici Čs. armády nabral plné kapsy čokolád. O zaplacení ovšem neuvažoval ani náhodou, naopak, dal se na útěk.
Medailový vrchol sezóny souboru Kates 7.6.2014

Medailový vrchol sezóny souboru Kates

Doslova žně úspěchů má za sebou bohumínský taneční soubor Kates. První, druhá a třetí místa sbíral hned na třech velkých regionálních soutěžích, včetně domácího klání v Bohumíně s názvem ESO 2014.
Bohumínští hasiči zachraňovali kachnu s mláďaty 6.6.2014

Bohumínští hasiči zachraňovali kachnu s mláďaty

Nevšední záchranu mají na kontě bohumínští hasiči. Jejich pomoc potřebovala malá káčata, která uvízla uprostřed staveniště v Drátovenské ulici v Pudlově, kde se tamní podjezd do příštího roku přestavbou změní v úrovňový přejezd.
Florbal ovládne ulice Bohumína a Ostravy 6.6.2014

Florbal ovládne ulice Bohumína a Ostravy

Hned čtyři žákovské letní florbalové turnaje pod širým nebem a v centru města plánují bohumínští florbalisté z klubu 1. SCB 98. Jeden pořádají v Bohumíně a tři v sousední Ostravě - všechny pod společnou značkou FLORBAL OPEN AIR TOUR 2014.
ONKOintimity, silný příběh s premiérou v Bohumíně 5.6.2014

ONKOintimity, silný příběh s premiérou v Bohumíně

Silný příběh mapuje fotografická série nazvaná ONKOintimity, projekt, který má smysl. Dnes 23letá Alžběta Heribanová z Karviné v něm intimně a autenticky popisuje své pocity coby onkologicky nemocné mladé ženy.
Dálnice do Polska i pro kamiony, teď lze měřit hlučnost 5.6.2014

Dálnice do Polska i pro kamiony, teď lze měřit hlučnost

Dostavěním mostu u polského města Mszana dochází k plnohodnotnému využití dálničního úseku A1 Gorzycki – Świerklany. Nově mohou po dálnici vedle osobních aut také nákladní vozy, což dosud nebylo možné.
Bohumín má po 8 letech aktualizovaný katalog sociálních služeb 4.6.2014

Bohumín má po 8 letech aktualizovaný katalog sociálních služeb

Bohumín má nový katalog sociálních služeb. Tým komunitního plánování v něm přehledně mapuje všechny dostupné sociální a zdravotní služby na Bohumínsku, včetně sousedního Rychvaldu a Dolní Lutyně.
Větší bezpečnost díky kameře a fotopastem 3.6.2014

Větší bezpečnost díky kameře a fotopastem

Větší bezpečnost a intenzivnější dohled na veřejný pořádek. Náměstí ve Starém Bohumíně a jeho okolí sleduje nová kamera městských strážníků. Je jedním z prvků společného příhraničního projektu českého Bohumína a polských Krzyzanowic.
Opilí a zfetovaní řidiči za volantem 2.6.2014

Opilí a zfetovaní řidiči za volantem

Víkend byl ve znamení podnapilých a zfetovaných řidičů. Policisté na Karvinsku zaregistrovali hned několik případů, jeden z nich přímo v Bohumíně, kde mladý řidič nadýchal v neděli brzy ráno více než jednu promile alkoholu.
Bohumínská interna má akreditaci, nově bude v oboru vnitřního lékařství vzdělávat 2.6.2014

Bohumínská interna má akreditaci, nově bude v oboru vnitřního lékařství vzdělávat

Internímu oddělení Bohumínské městské nemocnice, a.s. udělilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky akreditaci k uskutečňování vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání vnitřní lékařství.
Fotografové atakovali přední příčky mapového okruhu 1.6.2014

Fotografové atakovali přední příčky mapového okruhu

Fotoklub Bohumín patří mezi nejlepší fotografické spolky 53. ročníku Mapového okruhu Český ráj. Soutěž fotoklubů je druhým nejstarším mapovým okruhem v tuzemsku. Nedávno vyhodnocený ročník probíhal od loňského podzimu do letošního května.
ONKOintimity, zůstat ženou - projekt, který má smysl 31.5.2014

ONKOintimity, zůstat ženou - projekt, který má smysl

ONKOintimity „Zůstat ženou“ - projekt, který má smysl. Bohumín je prvním místem v regionu, kam zavítá unikátní fotografický projekt. Fotograf Vojtěch Novotný v něm hodnověrně mapuje příběh Alžběty Heribanové, onkologicky nemocné pacientky.
Ondřej Holaschke znovu nejlepším čtenářem neznámého textu 31.5.2014

Ondřej Holaschke znovu nejlepším čtenářem neznámého textu

Netypická soutěž Nejlepší čtenář neznámého textu zná své vítěze. Absolutní vítězství obhájil z předešlého roku Ondřej Holaschke, student Gymnázia Františka Živného.
Oranžové kolo letos šlape pro bohumínskou nemocnici 30.5.2014

Oranžové kolo letos šlape pro bohumínskou nemocnici

Šlápněte do pedálů pro bohumínskou městskou nemocnici. V sobotu 31. května pořádá ČEZ Elektrárna Dětmarovice velkou oslavu Dne dětí. Jeho součástí bude sportovně-charitativní akce Nadace ČEZ, takzvané Oranžové kolo.
Tanečníci se sjedou na 19. ročník soutěže ESO 30.5.2014

Tanečníci se sjedou na 19. ročník soutěže ESO

Bohumín patří v neděli 1. června tanci. Volnočasový dům dětí a mládeže Fontána pořádá 19. ročník velké taneční soutěže nazvané ESO. Program plný výkonů dětí, juniorů i dospělých začíná v 11 hodin.
Bohumínští podpoří Den psích nadějí 2014 29.5.2014

Bohumínští podpoří Den psích nadějí 2014

„Den psích nadějí 2014 aneb pomůžeme … tlapku na to!“. Tak se jmenuje umisťovací výstava psů spojená s vořiškiádou, která proběhne v sobotu 7. června v Ostravě-Porubě. Akce se účastní také dobrovolníci s pejsky z bohumínského psího útulku.
Kurz papírové krajky má poslední volná místa 28.5.2014

Kurz papírové krajky má poslední volná místa

Úspěšný kurz papírové krajky pořádaný v sobotu 31. května od 8 do 12 hodin v knihovně K3 Bohumín nabízí poslední volná místa. Účastníci kurzu se naučí pracovat s papírem, šablonami, speciálními nástroji, vyřezávat, vystřihovat a zdobit papírovou krajku. Domů si odnesou vlastnoručně vyrobená přání.
Moravskoslezský kraj potrápí silné bouřky 27.5.2014

Moravskoslezský kraj potrápí silné bouřky

Do regionu dorazí silné bouřky, předpovídají meteorologové. Varování s dovětkem vysoký stupeň nebezpečí platí pro Moravskoslezský kraj od úterý 27.05.2014 12:00 do středy 28.05.2014 23:00.
Ples na starobohumínském náměstí s kácením májky 27.5.2014

Ples na starobohumínském náměstí s kácením májky

Na ples pod širým nebem zve občanské sdružení Přátel bohumínské historie. V sobotu 31. května pořádá už druhý ročník „Plesu na náměstí“, a podobně jako vloni, také letos mu bude dominovat májka a její kácení.
Vyhněte se břehům ve Vrbině, místo je životu nebezpečné 26.5.2014

Vyhněte se břehům ve Vrbině, místo je životu nebezpečné

Vytrvalé deště zvedly v polovině května hladinu Odry v Bohumíně, průtok v řece se mnohonásobně zvýšil. Vodní živel za sebou v přírodní památce Hraniční meandry Odry zanechal stopy. Do odvolání se nedoporučuje vstup turistů na naučnou stezku v úseku lokality zvané Vrbina.
Čokoládovou tretru přiváží do Bohumína Šárka Kašpárková 25.5.2014

Čokoládovou tretru přiváží do Bohumína Šárka Kašpárková

Bohumín patří mladým atletům. Do města už podruhé zavítá prestižní Čokoládová tretra. Jejím hlavním hostem bude legendární sportovkyně Šárka Kašpárková. Akce proběhne na atletickém oválu v pondělí 26. května od 15 hodin.
Bohumínské E-info modernizuje zázemí a zrychluje 24.5.2014

Bohumínské E-info modernizuje zázemí a zrychluje

Bohumínská elektronická služba E-info jde do vyššího levelu. Díky posílení technologického zázemí bude rychlejší a operativnější. Město službu vyvíjí a provozuje samo s minimálními náklady. Informační zprávy občanům rozesílá bezplatně na jejich mobily a e-maily.
Den sociálních služeb s Abbou a bezplatným vyšetřením 24.5.2014

Den sociálních služeb s Abbou a bezplatným vyšetřením

Velký Den sociálních služeb a Den zdraví pořádá tým Komunitního plánování Bohumína. Nabídka služeb, atraktivní ukázky, Abba Rock Show kvartet a bezplatná vyšetření v rámci Dne zdraví. Takové bude odpoledne středy 28. května od 14 hodin na náměstí.
Kulečníkáři z Bohumína potřetí za sebou mistry republiky 24.5.2014

Kulečníkáři z Bohumína potřetí za sebou mistry republiky

Skvělý hattrick se podařil členům družstva kulečníku Billiard clubu Bohumín. Právě končícím ročníkem extraligy v soutěži týmů v technických disciplínách na malém stole potřetí za sebou excelovali a jsou mistry České republiky.
Chrámy otevírají, páteční večer patří Noci kostelů 23.5.2014

Chrámy otevírají, páteční večer patří Noci kostelů

Bohumín se připojuje k celostátní akci Noc kostelů. V pátek 23. května otevřou své chrámy římskokatolická farnost ve Starém Bohumíně a také evangelický farní sbor v Novém Bohumíně. Speciální program akce nabídne také v sousedním Rychvaldě.
Bohumín má nově cyklokoordinátora a cykloskupinu 22.5.2014

Bohumín má nově cyklokoordinátora a cykloskupinu

Cyklokoordinátor a cykloskupina dohlédnou v Bohumíně na rozvoj, údržbu a kvalitu cyklotras a cyklostezek. Dva nové poradní orgány jmenovali radní města na svém květnovém zasedání. Lidé mohou cykloskupině psát na e-mail cykloskupina@mubo.cz.
Pokračuje pátrání po ženě, která okradla seniory o 300 tisíc 21.5.2014

Pokračuje pátrání po ženě, která okradla seniory o 300 tisíc

Policisté dál pátrají po ženě, která pravděpodobně ve spolupráci se spolupachatelem či spolupachatelkou okradla v Bohumíně hned dva seniory o nemalý finanční obnos. V jednom případě si lidská hyena odnesla z bytu přes čtvrt milionu korun.
V pátek a v sobotu volby do Evropského parlamentu 21.5.2014

V pátek a v sobotu volby do Evropského parlamentu

Evropský parlament má 751 členů. Kdo v něm bude zastupovat Českou republiku rozhodnou voliči v pátek 23. a v sobotu 24. května. Zvolit si jednadvacet europoslanců může okolo jednoho milionu voličů Moravskoslezského kraje z kandidátek 38 politických stran, hnutí a koalic.
Případy policistů: třináctiletí sprejeři i ukradené slunečníky 20.5.2014

Případy policistů: třináctiletí sprejeři i ukradené slunečníky

Krádež velkých slunečníků a malí školou povinní sprejeři. I takové případy řešili v Bohumíně v posledních dnech policisté a strážníci. Hlídka v Čáslavské ulici zajistila dva teprve třináctileté žáky, kteří tam sprejem poškodili fasádu domu.
Aktuální vývoj situace na Odře a Olši 18.5.2014

Aktuální vývoj situace na Odře a Olši

Meteorologové v neděli 18. května zrušili výstrahu spojenou s povodňovou pohotovostí s ohledem na skutečnost, že na všech tocích odvodňujících Beskydy a Jeseníky dochází k poklesům hladin a očekávané množství srážek v této oblasti nepřekročí 15 mm/24 hod.
Dobrovolní hasiči z Bohumína darovali krev 18.5.2014

Dobrovolní hasiči z Bohumína darovali krev

Darovali krev, zachránili život. Také v letošním roce proběhla na Karvinsku akce „Daruj krev s dobrovolnými hasiči“. Do krevního centra Nemocnice s Poliklinikou Karviná Ráj se vydali rovněž hasiči z Bohumína.
Lidé Jindřicha Štreita v bohumínské Maryšce 17.5.2014

Lidé Jindřicha Štreita v bohumínské Maryšce

Uznávaný přední český fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Bohumíně. V Salonu Maryška na náměstí T. G. Masaryka prezentuje soubor snímků nazvaný „Lidé Vítkovska“. Jde o mimořádně úspěšnou sérii, která již navštívila desítky měst a obcí v tuzemsku.
Olše bude kulminovat za pár hodin, Odra o víkendu - na úrovni pětileté vody 16.5.2014

Olše bude kulminovat za pár hodin, Odra o víkendu - na úrovni pětileté vody

Odra v Bohumíně dosáhla úrovně jednoleté vody a je zde vyhlášený 1. SPA. V současné době odtéká Odrou v závěrném profilu Bohumín 395 m3/s. Ve Věřňovicích na Olši se předpokládá kulminace v nejbližších hodinách, na Odře v Bohumíně o víkendu.
Krajská povodňová komise: situace na řekách by se neměla zhoršovat 16.5.2014

Krajská povodňová komise: situace na řekách by se neměla zhoršovat

Povodňová komise MSK a krizový štáb Moravskoslezského kraje dnes (16. 5. 2014) zasedly. Jednání o aktuálním stavu vodních toků na území kraje se zúčastnili také zástupci měst včetně Bohumína, armády, ČHMÚ, Povodí Odry a Krajské hygienické stanice MSK.
Aktuální hydrologická situace v kraji a prognóza 16.5.2014

Aktuální hydrologická situace v kraji a prognóza

V povodí Odry dochází v současné době na pravostranných přítocích v dolních částech povodí v důsledku dotoku k výrazným vzestupům hladin. 1. SPA je dosažen v profilu Nový Jičín (Jičínka), 2. SPA v profilu Petřvald (Lubina). 1. SPA je rovněž dosažen ve stanici Bohumín (Odra).
Situace v Bohumíně je z pohledu hasičů zatím klidná 16.5.2014

Situace v Bohumíně je z pohledu hasičů zatím klidná

Přes 330 výjezdů v Moravskoslezském kraji za posledních 24 hodin evidují profesionální a dobrovolné jednotky hasičů. V Bohumíně je situace klidná, hasiči nemuseli zasahovat u žádného vážnějšího případu. Dobrovolní hasiči a městští strážníci se v terénu věnují hlavně monitorování situace.
Starobohumínský bylinný likér láká k ochutnání 16.5.2014

Starobohumínský bylinný likér láká k ochutnání

Poutní místo Starý Bohumín nově propaguje Starobohumínský benediktinský bylinný likér. Legenda uvádí, že blahodárně působí na zažívací systém. Likér nabízí občanské sdružení Přátel bohumínské historie.
Z Bohumína do Bohumína už počtyřicáté 15.5.2014

Z Bohumína do Bohumína už počtyřicáté

Turistika a cyklistika má v Bohumíně tradici. Odbor klubu českých turistů TRAMP Bohumín pořádá v sobotu 17. května už 40. ročník cyklojízdy a turistického pochodu „Z Bohumína do Bohumína“ pro turisty, mládež a širokou veřejnost.
Moravskoslezsko: silný vítr, vydatný déšť a povodňová pohotovost 14.5.2014

Moravskoslezsko: silný vítr, vydatný déšť a povodňová pohotovost

Velmi silný vítr, vydatný déšť a povodňová pohotovost. Tyhle výstražné zprávy vydali meteorologové pro Moravskoslezský kraj. Severovýchod České republiky zasáhne trvalý a vydatný déšť.
Bubnování v knihovně aneb cesta rytmu 14.5.2014

Bubnování v knihovně aneb cesta rytmu

Zážitkový seminář nejen o bubnování, ale i o tom, co nám rytmus dává pro život připravila bohumínská knihovna společně s Pavlem Nowakem na středu 14. května od 18 do 20:30 hodin v přednáškové místnosti.
Nová pravidla pro parkování na ploše před Palka Elektro 13.5.2014

Nová pravidla pro parkování na ploše před Palka Elektro

Pro větší bezpečnost cyklistů a chodců. Auta mohou odteď k odstavné ploše na křižovatce u Palka Elektro pouze ze strany od Žižkovy ulice. Nevyhovující stav vyřešil nástřik vodorovného značení. Odbor dopravy bohumínské radnice ho realizoval v pondělí 12. května.
Vítězi okrskové požární soutěže hasiči z Vrbice a Kopytova 13.5.2014

Vítězi okrskové požární soutěže hasiči z Vrbice a Kopytova

Nejlepší muže závodníky v požárním sportu má Vrbice, nejlepší závodnice v požárním sportu jsou v Kopytově. Rozhodla o tom okrsková část (základní kolo) letošního ročníku požární soutěže. Zúčastnilo se ho 9 týmů dobrovolných hasičů z Bohumínska.
Místo plavání v aquacentru ničili kabinku, byli opilí 12.5.2014

Místo plavání v aquacentru ničili kabinku, byli opilí

Tři nezletilí mladíci ztropili v bohumínském aquacentru scénu, při které poškodili převlékací kabinku. Ukázalo se, že aby skříňku přemohli, posilnili se na to. Jejich podnapilost prokázala dechová zkouška.
Zloději se vloupali do prodejny železářství 12.5.2014

Zloději se vloupali do prodejny železářství

Do prodejny železářství v ulici 9. května v Bohumíně násilně vznikl dosud neznámý pachatel. Stalo se v noci na sobotu. V sousedním Rychvaldě o víkendu zloději šli pro změnu po zahradní technice.
Část Slezské ulice bude pro dopravu uzavřená 11.5.2014

Část Slezské ulice bude pro dopravu uzavřená

Další výkopové práce na příjezdové cestě k náměstí ve Starém Bohumíně. Po 12. květnu spustí Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava rekonstrukci kanalizace ve Slezské ulici. Asi 250 metrů dlouhý úsek k náměstí bude pro dopravu uzavřený.
Bohumínský benchpress aneb IV. ročník Memoriálu Michala Sdukose 10.5.2014

Bohumínský benchpress aneb IV. ročník Memoriálu Michala Sdukose

Tlak na lavici s činkou alias benchpress přiláká v sobotu 17. května siláky do bohumínské vzpírárny. Oddíl kulturistiky Faja Bohumín pořádá 4. ročník Bohumínského benchpressu. Je to také IV. ročník Memoriálu Michala Sdukose.
Uzavírka Myší díry v Pudlově začíná 12. května v 8 hodin 9.5.2014

Uzavírka Myší díry v Pudlově začíná 12. května v 8 hodin

Skoro na rok se v Bohumíně-Pudlově uzavře pro veškerou dopravu takzvaná Myší díra v Drátovenské ulici. Proběhne rekonstrukce, která z dosavadního podjezdu vytvoří úrovňový přejezd. Akci financuje Moravskoslezský kraj.
Válečný pomník omládne, Bohumín chystá jeho obnovu 8.5.2014

Válečný pomník omládne, Bohumín chystá jeho obnovu

Na dnešek, čtvrtek 8. května, připadá 69. výročí konce 2. světové války. V Bohumíně připomíná osvobození města Rudou armádou několik pamětních desek a pomníků. Ten největší se brzy dočká kompletní obnovy za několik stovek tisíc korun.
Léto-kruhy 2014 budou v Záblatí, dají vzniknout lavičkám 7.5.2014

Léto-kruhy 2014 budou v Záblatí, dají vzniknout lavičkám

Potvrzeno! V závěru června se v Bohumíně rozhostí atmosféra Léto-kruhů. Další ročník multižánrového festivalu občanské sdružení Maryška nasměruje do Záblatí. V nejvýše položené části Bohumína akce proběhne od soboty 28. června do soboty 5. července.
Bohumínský slavíček aneb soutěž nejmenších zpěváků 7.5.2014

Bohumínský slavíček aneb soutěž nejmenších zpěváků

V Bohumíně už vědí, které z dětí ve věku do 6 let ve městě zpívá nejlépe. Soutěž Bohumínský slavíček uspořádala Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Český Těšín odloučené pracoviště Bohumín u příležitosti roku hudby.
Střihoruký vandal v Bohumíně ničí úvazy dřevin 6.5.2014

Střihoruký vandal v Bohumíně ničí úvazy dřevin

Neznámý pachatel v Bohumíně vyhlásil válku zahradníkům. Opakovaně přeřezává jisticí úvazy mladých stromů. Podle expertů na zeleň tím ohrožuje jejich stabilitu. Pachatel útočí opakovaně a ve velkém. Zahradníci žádají o pomoc svědky.
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 
61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 

Počet nalezených záznamů: 7564

    Městský úřad